29.08.2020 < | Football matches for 30.08.2020 | > 31.08.2020 |
Day 6 | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Alaniya | 0:3 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | SKA-Khabarovsk | | Shinnik | 2:1 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Irtysh | 0:3 | |||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Tekstilshchik | 2:1 (1:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | Tom | | Neftekhimik | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
17:00 | Veles | | Torpedo | 0:5 (0:3) | |||||
Domodedovo | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Krylia Sovetov | 3:1 (3:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:00 | FK Orenburg | | Volgar | 2:1 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
19:00 | Baltika | | Akron | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad |
16:00 | Tavriya (Simferopil) | | Real Pharma (Odesa) | 2:1 (0:1) | |||||
Marianivka Marianivskiy Stadium | |||||||||
17:00 | Epitsentr (Dunaivtsi) | | Karpaty (Lviv) | 4:0 (1:0) | |||||
Dunaivtsi | |||||||||
17:00 | Olimpiya (Savyntsi) | | Hirnyk-Sport (Horishni Plavni) | 1:2 aet (0:0, 1:1) | |||||
Poltava |
15:00 | Sputnik (Rechytsa) | | Belshina (Babruysk) | 3:2 aet (0:0, 2:2) | |||||
Rechytsa | |||||||||
16:00 | Ashmyany-BDUFK (Ashmyany) | | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 0:5 (0:1) | |||||
Ashmyany FOK DYuSh | |||||||||
17:00 | Meliyaratar (Zhytkavichy) | | Dynamo (Brest) | 0:3 (0:0) | |||||
Zhytkavichy | |||||||||
18:00 | FK Gomel (Gomel) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 1:4 (0:1) | |||||
Gomel |
Day 4 | |||||||||
18:45 | Lokomotiv | | Cherno More | 2:1 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
21:00 | CSKA | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 3 | |||||||||
17:45 | Budafok | | MOL Fehérvár | 1:4 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
17:45 | Zalaegerszegi TE | | Ferencváros | 1:2 (0:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
20:00 | Puskás | | Újpest | 3:2 (1:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
20:00 | Honvéd | | Kisvárda | 1:2 (1:2) | |||||
Budapest |
Day 16 | |||||||||
18:00 | Odd | | Mjøndalen | 6:1 (4:1) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Stabæk | 2:2 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Bodø/Glimt | 0:3 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18:00 | Start | | Ålesund | 1:0 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
19:00 | Sandefjord | | Kristiansund | 0:2 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
20:30 | Viking | | Molde | 3:2 (0:0) | |||||
Stavanger |
Day 2 | |||||||||
12:30 | Piast | | Pogoń | 0:1 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
15:00 | Podbeskidzie | | Cracovia | 2:2 (1:1) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
17:30 | Lech | | Wisła Płock | 2:2 (0:1) | |||||
Poznań |
Day 3 | |||||||||
17:55 | Varaždin | | Lokomotiva | 1:1 (1:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
20:05 | Dinamo | | Osijek | 4:1 (1:0) | |||||
Zagreb |
Day 18 | |||||||||
14:30 | AIK | | Häcken | 0:1 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
14:30 | Helsingborgs | | Djurgårdens | 3:1 (0:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
14:30 | Mjällby | | Göteborg | 1:1 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
17:30 | Malmö | | Elfsborg | 1:1 (1:1) | |||||
Malmö | |||||||||
17:30 | Örebro | | Norrköping | 4:3 (2:2) | |||||
Örebro | |||||||||
17:30 | Hammarby | | Kalmar | 3:3 (1:2) | |||||
Stockholm |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Celtic | | Motherwell | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
16:30 | Hibernian | | Aberdeen | 0:1 (0:1) | |||||
Edinburgh |
20:30 | Nashville | | Inter Miami | 1:0 (0:0) | |||||
Nashville | |||||||||
22:00 | Seattle Sounders | | Los Angeles | 3:1 (1:0) | |||||
Seattle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 21 | 12 | 3 | 6 | 38-25 | 39 | ||
2. | Seattle Sounders | 22 | 11 | 6 | 5 | 44-23 | 39 | ||
3. | Portland Timbers | 23 | 11 | 6 | 6 | 46-35 | 39 | ||
4. | Minnesota United | 21 | 9 | 7 | 5 | 36-26 | 34 | ||
5. | Dallas | 22 | 9 | 7 | 6 | 28-24 | 34 | ||
6. | Los Angeles | 22 | 9 | 5 | 8 | 47-39 | 32 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 23 | 8 | 6 | 9 | 35-51 | 30 | ||
8. | Colorado Rapids | 18 | 8 | 4 | 6 | 32-28 | 28 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 23 | 9 | 0 | 14 | 27-44 | 27 | ||
10. | Los Angeles Galaxy | 22 | 6 | 4 | 12 | 27-46 | 22 |
Day 8 | |||||||||
18:00 | Jiangsu Suning | | Henan Jianye | 5:2 (3:2) | |||||
Dalian | |||||||||
20:00 | Shanghai Greenland Shenhua | | Guangzhou Evergrande Taobao | 1:4 (1:1) | |||||
Dalian |
18:30 | Sydney | | Melbourne City | 1:0 aet (0:0, 0:0) | |||||
Sydney |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |