19.10.2019 < | Football matches for 20.10.2019 | > 21.10.2019 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | DR Congo | | Central African Republic | 4:1 (3:0) | 2:0 (1:0) | 6:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
16:00 | Congo | | Equatorial Guinea | 1:0 (0:0) | 2:2 (0:2) | 3:2 | |||
Brazzaville |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Côte d'Ivoire | | Niger | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Abidjan | |||||||||
16:00 | Burkina Faso | | Ghana | 0:0 | 1:0 (0:0) | 1:0 | |||
Ouagadougou |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Mali | | Mauritania | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Bamako | |||||||||
16:00 | Guinea | | Senegal | 1:0 (0:0), pen. 3:1 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Conakry |
Day 13 | |||||||||
13:30 | FK Orenburg | | Krylia Sovetov | 0:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:00 | FK Ufa | | CSKA | 1:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
16:30 | Arsenal | | FK Sochi | 1:1 (1:1) | |||||
Tula | |||||||||
19:00 | Dynamo | | FK Krasnodar | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 14 | |||||||||
13:00 | FK Khimki-M | | Saturn | 1:1 (1:1) | |||||
Khimki |
Day 14 | |||||||||
14:30 | FK Makhachkala | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
16:00 | Volgar | | Spartak-Vladikavkaz | 3:1 (1:0) | |||||
Astrakhan |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Ural-2 | | Lada-Tolyatti | 4:0 (2:0) | |||||
Sysert | |||||||||
14:00 | Lada D | | FK Ufa-2 | 2:2 (0:1) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
14:00 | Volga | | Zenit-Izhevsk | 0:2 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
15:00 | FK Chelyabinsk | | KAMAZ | 4:2 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
16:00 | Nosta | | Zvezda Perm | 0:1 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
16:00 | Akron | | FK Tyumen | 3:0 (1:0) | |||||
Zhigulyovsk |
Day 11 | |||||||||
14:00 | FK Mariupol | | Dnipro-1 | 1:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
17:00 | Dynamo | | FK Oleksandriya | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
19:30 | Olympik | | Vorskla | 2:0 (0:0) | |||||
Kiev |
Day 14 | |||||||||
16:00 | Metalurh | | MFK Mykolaiv | 1:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
16:30 | Rukh | | Ingulets | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 25 | |||||||||
14:30 | Tarpeda-BelAZ | | Isloch | 1:3 (0:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
17:00 | Dnepr | | Shakhtsyor | 2:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
19:00 | Dynamo Brest | | FK Slutsk | 3:2 (0:1) | |||||
Brest |
Day 25 | |||||||||
13:00 | Codru | | Speranţa | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
14:00 | Sfîntul Gheorghe | | Petrocub | 0:2 (0:1) | |||||
Suruceni |
Day 9 | |||||||||
16:30 | Manchester United | | Liverpool | 1:1 (1:0) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Wigan Athletic | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | |||||
Wigan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 28 | 9 | 9 | 77-35 | 93 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 17 | 7 | 77-45 | 83 | ||
3. | Brentford | 46 | 24 | 9 | 13 | 80-38 | 81 | ||
4. | Fulham | 46 | 23 | 12 | 11 | 64-48 | 81 | ||
5. | Cardiff City | 46 | 19 | 16 | 11 | 68-58 | 73 | ||
6. | Swansea City | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-53 | 70 | ||
7. | Nottingham Forest | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-50 | 70 | ||
8. | Millwall | 46 | 17 | 17 | 12 | 57-51 | 68 | ||
9. | Preston North End | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-54 | 66 | ||
10. | Derby County | 46 | 17 | 13 | 16 | 62-64 | 64 |
Day 11 | |||||||||
14:30 | Mechelen | | Antwerp | 3:1 (2:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
18:00 | Anderlecht | | Sint-Truiden | 4:1 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Cercle | | Charleroi | 0:3 (0:3) | |||||
Brugge |
Day 8 | |||||||||
15:30 | Köln | | Paderborn 07 | 3:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
18:00 | Hoffenheim | | Schalke 04 | 2:0 (0:0) | |||||
Sinsheim |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Chikhura | | Metalurgi | 3:2 (1:2) | |||||
Sachkhere | |||||||||
17:00 | WIT Georgia | | Sioni | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
19:00 | Dila | | Dinamo Batumi | 0:0 | |||||
Gori |
Day 9 | |||||||||
12:00 | Alavés | | Celta de Vigo | 2:0 (0:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
14:00 | Real Sociedad | | Real Betis | 3:1 (2:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
16:00 | Español | | Villarreal | 0:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
18:30 | Athletic | | Real Valladolid | 1:1 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
21:00 | Sevilla | | Levante | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla |
Day 33 | |||||||||
14:00 | Spartaks | | METTA/LU | 2:2 (0:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
17:00 | FK Liepāja | | Valmiera | 2:3 (1:1) | |||||
Liepāja |
Day 21 | |||||||||
19:00 | Žalgiris Vilnius | | Sūduva | 1:3 (1:2) | |||||
Vilnius |
Day 25 | |||||||||
18:00 | Molde | | Haugesund | 3:1 (1:1) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Ranheim | | Odd | 4:1 (2:1) | |||||
Ranheim | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Lillestrøm | 1:1 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
18:00 | Viking | | Tromsø | 2:1 (1:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
20:00 | Sarpsborg 08 | | Brann | 1:1 (0:1) | |||||
Sarpsborg |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Bordeaux | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
17:00 | Monaco | | Rennes | 3:2 (1:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
21:00 | Marseille | | Strasbourg | 2:0 (1:0) | |||||
Marseille |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Inter | | Osijek | 3:3 (2:1) | |||||
Zaprešić | |||||||||
17:30 | Lokomotiva | | Hajduk | 0:0 | |||||
Zagreb |
Day 28 | |||||||||
15:00 | Falkenbergs | | AIK | 1:5 (0:2) | |||||
Falkenberg | |||||||||
15:00 | Hammarby | | Malmö | 2:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:30 | Norrköping | | Kalmar | 1:0 (0:0) | |||||
Norrköping |
Day 33 | |||||||||
13:00 | Tammeka | | Tulevik | 1:3 (1:0) | |||||
Tartu | |||||||||
15:00 | Nõmme Kalju | | Flora | 2:1 (0:0) | |||||
Tallinn |
Day 10 | |||||||||
11:00 | Aldosivi | | Defensa y Justicia | 1:0 (1:0) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
13:15 | Gimnasia y Esgrima | | Unión | 0:1 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
15:30 | Huracán | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:45 | Rosario Central | | Vélez Sársfield | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 23 | 14 | 6 | 3 | 35-8 | 48 | ||
2. | River Plate | 23 | 14 | 5 | 4 | 41-18 | 47 | ||
3. | Vélez Sársfield | 23 | 11 | 6 | 6 | 27-14 | 39 | ||
4. | Racing Club | 23 | 9 | 12 | 2 | 28-23 | 39 | ||
5. | Argentinos Juniors | 23 | 10 | 9 | 4 | 22-17 | 39 | ||
6. | Defensa y Justicia | 23 | 10 | 6 | 7 | 26-18 | 36 | ||
7. | Lanús | 23 | 9 | 9 | 5 | 32-29 | 36 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 23 | 11 | 3 | 9 | 32-30 | 36 | ||
9. | Rosario Central | 23 | 9 | 9 | 5 | 31-29 | 36 | ||
10. | Newell's Old Boys | 23 | 9 | 8 | 6 | 33-25 | 35 |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Internacional | | Vasco da Gama | 0:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Atlético Mineiro | | Santos | 2:0 (2:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Avaí | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:00 | Flamengo | | Fluminense | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | Chapecoense | | Goiás | 2:2 (2:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
19:00 | Atlético Paranaense | | Palmeiras | 1:1 (1:1) | |||||
Curitiba |
15:00 | Philadelphia Union | | New York Red Bulls | 4:3 aet (1:3, 3:3) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Minnesota United | | Los Angeles Galaxy | 1:2 (0:0) | |||||
Saint Paul |
Day 26 | |||||||||
15:30 | Tianjin Teda | | Beijing Renhe | 1:0 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Henan Jianye | | Chongqing Dangdai Lifan | 1:0 (0:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
19:35 | Jiangsu Suning | | Hebei China Fortune | 4:1 (3:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
19:35 | Shanghai Greenland Shenhua | | Dalian Yifang | 2:1 (2:1) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Melbourne City | | Adelaide United | 2:1 (2:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
18:00 | Sydney | | Wellington Phoenix | 2:1 (1:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 26 | 16 | 5 | 5 | 49-25 | 53 | ||
2. | Melbourne City | 26 | 14 | 5 | 7 | 49-37 | 47 | ||
3. | Wellington Phoenix | 26 | 12 | 5 | 9 | 38-33 | 41 | ||
4. | Brisbane Roar | 26 | 11 | 7 | 8 | 29-28 | 40 | ||
5. | Western United | 26 | 12 | 3 | 11 | 46-37 | 39 | ||
6. | Perth Glory | 26 | 10 | 7 | 9 | 43-36 | 37 | ||
7. | Adelaide United | 26 | 11 | 3 | 12 | 44-49 | 36 | ||
8. | Newcastle United Jets | 26 | 9 | 7 | 10 | 32-40 | 34 | ||
9. | Western Sydney Wanderers | 26 | 9 | 6 | 11 | 35-40 | 33 | ||
10. | Melbourne Victory | 26 | 6 | 5 | 15 | 33-44 | 23 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |