25.10.2019 < | Football matches for 26.10.2019 | > 27.10.2019 |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Zenit-2 | | Torpedo | 1:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Veles | 0:3 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14:30 | FK Kolomna | | FK Murom | 3:4 (2:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
15:00 | Rodina | | Znamya Truda | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15:30 | Pskov-747 | | Leningradets | 0:2 (0:1) | |||||
Pskov | |||||||||
16:00 | Olimp | | Lokomotiv-Kazanka | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Luki-Energiya | | FK Dolgoprudny | 0:2 (0:1) | |||||
Velikiye Luki |
Day 15 | |||||||||
13:00 | Ararat | | Sokol | 0:3 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Salyut-Belgorod | | Rotor-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
15:00 | Dynamo Bryansk | | Kvant | 2:0 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
15:00 | Metallurg | | Khimik-Arsenal | 4:1 (1:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | Saturn | | Zorkiy | 5:1 (3:1) | |||||
Ramenskoye |
Day 15 | |||||||||
14:00 | SKA | | Alaniya | 0:3 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
14:30 | Legion-Dynamo | | Spartak-Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Makhachkala |
Day 16 | |||||||||
14:00 | KAMAZ | | Akron | 1:2 (1:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
14:00 | Volga | | FK Chelyabinsk | 0:1 (0:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
14:00 | Zenit-Izhevsk | | Nosta | 3:3 (1:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | FK Tyumen | | Ural-2 | 1:2 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
15:00 | Lada-Tolyatti | | Lada D | 0:5 (0:2) | |||||
Tolyatti | |||||||||
15:00 | FK Ufa-2 | | Zvezda Perm | 1:2 (0:1) | |||||
Ufa |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Ingulets | | Balkany | 4:0 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
15:00 | Avanhard | | Rukh | 0:1 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
15:00 | Prykarpattya | | Hirnyk-Sport | 4:1 (2:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
15:00 | MFK Mykolaiv | | Cherkashchyna-Akademiya | 3:0 (2:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
15:00 | Kremin | | Metalist 1925 | 2:4 (1:2) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Metalurh | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19:00 | Volyn | | FK Mynai | 1:0 (0:0) | |||||
Lutsk |
Day 26 | |||||||||
Tarpeda | | FK Haradzeya | 0:3 | ||||||
Minsk | |||||||||
13:00 | Energetik-BDU | | Dynamo Minsk | 3:3 (2:2) | |||||
Minsk | |||||||||
15:00 | FK Slutsk | | Slavia | 0:0 | |||||
Slutsk | |||||||||
17:00 | FK Homel | | Dynamo Brest | 1:2 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
19:00 | Isloch | | Dnepr | 1:1 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 26 | |||||||||
15:00 | Sfîntul Gheorghe | | Sheriff | 0:1 (0:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
18:00 | Zimbru | | Milsami | 1:2 (0:0) | |||||
Chişinău |
Day 12 | |||||||||
17:00 | Austria | | Wattens | 2:3 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
17:00 | Hartberg | | Mattersburg | 3:1 (1:0) | |||||
Hartberg | |||||||||
17:00 | St. Pölten | | Sturm | 0:4 (0:0) | |||||
St. Pölten |
Day 10 | |||||||||
12:30 | Manchester City | | Aston Villa | 3:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Everton | 3:2 (1:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Watford | | AFC Bournemouth | 0:0 | |||||
Watford | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Sheffield United | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17:30 | Burnley | | Chelsea | 2:4 (0:2) | |||||
Burnley |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 14 | |||||||||
12:30 | Sheffield Wednesday | | Leeds United | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Luton Town | 2:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Barnsley | 2:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Hull City | | Derby County | 2:0 (0:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Fulham | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Millwall | | Stoke City | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Blackburn Rovers | 3:2 (0:2) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Charlton Athletic | 2:2 (1:0) | |||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 28 | 9 | 9 | 77-35 | 93 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 17 | 7 | 77-45 | 83 | ||
3. | Brentford | 46 | 24 | 9 | 13 | 80-38 | 81 | ||
4. | Fulham | 46 | 23 | 12 | 11 | 64-48 | 81 | ||
5. | Cardiff City | 46 | 19 | 16 | 11 | 68-58 | 73 | ||
6. | Swansea City | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-53 | 70 | ||
7. | Nottingham Forest | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-50 | 70 | ||
8. | Millwall | 46 | 17 | 17 | 12 | 57-51 | 68 | ||
9. | Preston North End | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-54 | 66 | ||
10. | Derby County | 46 | 17 | 13 | 16 | 62-64 | 64 |
Day 12 | |||||||||
18:00 | Charleroi | | Mouscron-Péruwelz | 1:0 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Oostende | 2:0 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Antwerp | | Kortrijk | 3:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
20:30 | Genk | | Cercle | 1:0 (1:0) | |||||
Genk |
Day 10 | |||||||||
14:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Debrecen | 3:1 (1:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
17:00 | Kisvárda | | Puskás | 0:1 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
17:00 | Újpest | | Zalaegerszegi TE | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
17:00 | Paks | | Diósgyőr | 1:2 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
17:00 | Honvéd | | Rákóczi | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Union Berlin | 2:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Hertha | | Hoffenheim | 2:3 (0:2) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Freiburg | | RB Leipzig | 2:1 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Paderborn 07 | | Fortuna | 2:0 (1:0) | |||||
Paderborn | |||||||||
18:30 | Bayer 04 | | Werder | 2:2 (1:1) | |||||
Leverkusen |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Leganés | | Mallorca | 1:0 (1:0) | |||||
Leganés | |||||||||
18:30 | Real Valladolid | | Eibar | 2:0 (2:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
21:00 | Atlético Madrid | | Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 28 | |||||||||
Žalgiris Kaunas | | Stumbras | 3:0 | ||||||
Kaunas | |||||||||
13:00 | Sūduva | | Žalgiris Vilnius | 1:0 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
13:00 | Atlantas | | Palanga | 0:1 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
13:00 | Riteriai | | Panevėžys | 4:0 (2:0) | |||||
Vilnius |
Day 26 | |||||||||
16:00 | Lillestrøm | | Vålerenga | 0:0 | |||||
Lillestrøm |
Day 8 | |||||||||
15:30 | Gil Vicente | | Portimonense | 1:1 (1:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
15:30 | Belenenses | | Aves | 3:2 (2:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
18:00 | Vitória Setubal | | Marítimo | 0:0 | |||||
Setúbal | |||||||||
20:30 | Moreirense | | Boavista | 1:1 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos |
Day 29 | |||||||||
13:30 | Sundsvall | | Helsingborgs | 1:2 (0:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
16:00 | Kalmar | | Falkenbergs | 2:3 (0:0) | |||||
Kalmar |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Ross County | 2:2 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Livingston | | Hearts | 0:0 | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Hamilton Academical | 3:2 (1:1) | |||||
Perth |
Day 28 | |||||||||
17:00 | Ceará | | Vasco da Gama | 1:1 (0:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
17:00 | Corinthians | | Santos | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Bahia | | Internacional | 2:3 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
19:30 | Fluminense | | Chapecoense | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21:00 | Cruzeiro | | Fortaleza | 1:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte |
Day 27 | |||||||||
15:30 | Hebei China Fortune | | Guangzhou R&F | 2:1 (0:1) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
19:35 | Beijing Sinobo Guoan | | Tianjin Teda | 3:1 (1:0) | |||||
Beijing | |||||||||
19:35 | Shenzhen | | Wuhan Zall | 4:4 (0:3) | |||||
Shenzhen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Newcastle United Jets | | Adelaide United | 1:2 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
19:30 | Western Sydney Wanderers | | Sydney | 1:0 (1:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 26 | 16 | 5 | 5 | 49-25 | 53 | ||
2. | Melbourne City | 26 | 14 | 5 | 7 | 49-37 | 47 | ||
3. | Wellington Phoenix | 26 | 12 | 5 | 9 | 38-33 | 41 | ||
4. | Brisbane Roar | 26 | 11 | 7 | 8 | 29-28 | 40 | ||
5. | Western United | 26 | 12 | 3 | 11 | 46-37 | 39 | ||
6. | Perth Glory | 26 | 10 | 7 | 9 | 43-36 | 37 | ||
7. | Adelaide United | 26 | 11 | 3 | 12 | 44-49 | 36 | ||
8. | Newcastle United Jets | 26 | 9 | 7 | 10 | 32-40 | 34 | ||
9. | Western Sydney Wanderers | 26 | 9 | 6 | 11 | 35-40 | 33 | ||
10. | Melbourne Victory | 26 | 6 | 5 | 15 | 33-44 | 23 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |