09.11.2019 < | Football matches for 10.11.2019 | > 11.11.2019 |
18:00 | Nicaragua | | Cuba | 0:1 (0:1) | |||||
Managua | |||||||||
18:00 | Trinidad and Tobago | | Anguilla | 15:0 (10:0) | |||||
Couva |
Day 16 | |||||||||
13:30 | FK Orenburg | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Orenburg | |||||||||
14:00 | Arsenal | | Zenit | 0:1 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
16:30 | FK Sochi | | CSKA | 2:3 (2:1) | |||||
Sochi | |||||||||
19:00 | Lokomotiv | | FK Krasnodar | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 17 | |||||||||
14:00 | Spartak-Nalchik | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
14:00 | Legion-Dynamo | | FK Krasnodar-3 | 2:0 (2:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
14:00 | Biolog-Novokubansk | | Mashuk-KMV | 2:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
14:00 | Spartak-Vladikavkaz | | Inter | 3:4 (2:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
15:00 | Urozhay | | FK Makhachkala | 5:2 (3:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:00 | Druzhba | | Dynamo | 4:3 (3:2) | |||||
Maykop | |||||||||
17:00 | SKA | | Volgar | 1:3 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 17 | |||||||||
14:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Obolon-Brovar | 1:2 (0:1) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium |
Day 20 | |||||||||
14:00 | Nyva Ternopil | | Nyva Vinnytsya | 3:1 (1:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
14:00 | Bukovyna | | Veres | 5:4 (2:2) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
14:00 | Polissya | | Podillya | 2:0 (1:0) | |||||
Novohrad-Volynskyi |
Day 20 | |||||||||
12:00 | Chornomorets-2 | | Avanhard-2 | 0:2 (0:2) | |||||
Odesa | |||||||||
13:00 | Hirnyk | | Alians | 1:2 (1:2) | |||||
Kryvyi Rih |
Day 13 | |||||||||
14:00 | Noah | | Lori | 3:1 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
15:00 | Ararat-Armenia | | FC Erevan | 7:2 (3:1) | |||||
Yerevan |
Day 28 | |||||||||
13:30 | Energetik-BDU | | Tarpeda-BelAZ | 2:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
15:30 | Isloch | | Dynamo Brest | 1:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17:30 | FK Vitebsk | | BATE | 1:2 (0:0) | |||||
Vitebsk |
Day 14 | |||||||||
14:30 | LASK | | Admira Wacker | 1:0 (1:0) | |||||
Pasching | |||||||||
14:30 | Austria | | Mattersburg | 2:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
17:00 | Wolfsberg | | Red Bull | 0:3 (0:1) | |||||
Wolfsberg |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Manchester United | | Brighton & Hove Albion | 3:1 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
14:00 | Wolverhampton Wanderers | | Aston Villa | 2:1 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
16:30 | Liverpool | | Manchester City | 3:1 (2:0) | |||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 16 | |||||||||
12:00 | Cardiff City | | Bristol City | 0:1 (0:0) | |||||
Cardiff |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 28 | 9 | 9 | 77-35 | 93 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 17 | 7 | 77-45 | 83 | ||
3. | Brentford | 46 | 24 | 9 | 13 | 80-38 | 81 | ||
4. | Fulham | 46 | 23 | 12 | 11 | 64-48 | 81 | ||
5. | Cardiff City | 46 | 19 | 16 | 11 | 68-58 | 73 | ||
6. | Swansea City | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-53 | 70 | ||
7. | Nottingham Forest | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-50 | 70 | ||
8. | Millwall | 46 | 17 | 17 | 12 | 57-51 | 68 | ||
9. | Preston North End | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-54 | 66 | ||
10. | Derby County | 46 | 17 | 13 | 16 | 62-64 | 64 |
12:00 | Dover Athletic | | Southend United | 1:0 (0:0) | |||||
River | |||||||||
12:45 | Wrexham | | Rochdale | 0:0 | |||||
Wrexham | |||||||||
12:45 | Leyton Orient | | Maldon & Tiptree | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
12:45 | Chippenham Town | | Northampton Town | 0:3 (0:3) | |||||
Chippenham | |||||||||
12:45 | Bristol Rovers | | Bromley | 1:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
12:45 | Barnet | | Fleetwood Town | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
12:45 | Macclesfield Town | | Kingstonian | 0:4 (0:2) | |||||
Macclesfield | |||||||||
12:45 | Gateshead | | Oldham Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Gateshead | |||||||||
12:45 | York City | | Altrincham | 0:1 (0:0) | |||||
York | |||||||||
14:15 | Hayes & Yeading United | | Oxford United | 0:2 (0:1) | |||||
London |
Day 16 | |||||||||
12:45 | Beroe | | Arda | 0:1 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
15:15 | Botev Plovdiv | | Levski | 1:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
17:45 | Vitosha | | Ludogorets | 0:1 (0:0) | |||||
Bistritsa |
Day 12 | |||||||||
17:15 | Debrecen | | Ferencváros | 1:6 (0:2) | |||||
Debrecen |
Day 13 | |||||||||
12:00 | Mallorca | | Villarreal | 3:1 (2:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
14:00 | Athletic | | Levante | 2:1 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
16:00 | Atlético Madrid | | Español | 3:1 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Getafe | | Atlético Osasuna | 0:0 | |||||
Getafe | |||||||||
21:00 | Real Betis | | Sevilla | 1:2 (1:1) | |||||
Sevilla |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Molde | | Strømsgodset | 4:0 (2:0) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Sarpsborg 08 | 4:0 (2:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Vålerenga | 0:0 | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Stabæk | 1:3 (0:2) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Mjøndalen | | Ranheim | 3:1 (1:1) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
20:00 | Rosenborg | | Bodø/Glimt | 3:2 (1:2) | |||||
Trondheim |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Paços de Ferreira | | Tondela | 1:0 (1:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
15:00 | Marítimo | | Portimonense | 1:1 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
18:30 | Sporting | | Belenenses | 2:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:00 | Vitória Guimarães | | Braga | 0:2 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
21:00 | Boavista | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Porto |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Rennes | | Amiens | 3:1 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
17:00 | Nantes | | Saint-Étienne | 2:3 (2:2) | |||||
Nantes | |||||||||
17:00 | Montpellier | | Toulouse | 3:0 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
21:00 | Marseille | | Lyon | 2:1 (2:0) | |||||
Marseille |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Celtic | | Motherwell | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Livingston | | Rangers | 0:2 (0:1) | |||||
Livingston |
Day 13 | |||||||||
11:00 | River Plate | | Rosario Central | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13:15 | Aldosivi | | Gimnasia y Esgrima | 0:3 (0:2) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
15:30 | Newell's Old Boys | | Defensa y Justicia | 2:0 (2:0) | |||||
Rosario | |||||||||
17:45 | Racing Club | | Huracán | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20:00 | Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 23 | 14 | 6 | 3 | 35-8 | 48 | ||
2. | River Plate | 23 | 14 | 5 | 4 | 41-18 | 47 | ||
3. | Vélez Sársfield | 23 | 11 | 6 | 6 | 27-14 | 39 | ||
4. | Racing Club | 23 | 9 | 12 | 2 | 28-23 | 39 | ||
5. | Argentinos Juniors | 23 | 10 | 9 | 4 | 22-17 | 39 | ||
6. | Defensa y Justicia | 23 | 10 | 6 | 7 | 26-18 | 36 | ||
7. | Lanús | 23 | 9 | 9 | 5 | 32-29 | 36 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 23 | 11 | 3 | 9 | 32-30 | 36 | ||
9. | Rosario Central | 23 | 9 | 9 | 5 | 31-29 | 36 | ||
10. | Newell's Old Boys | 23 | 9 | 8 | 6 | 33-25 | 35 |
Day 32 | |||||||||
16:00 | Internacional | | Fluminense | 2:1 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Cruzeiro | | Atlético Mineiro | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Atlético Paranaense | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:00 | Flamengo | | Bahia | 3:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | Fortaleza | | Ceará | 1:0 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
19:00 | Chapecoense | | Grêmio | 0:1 (0:1) | |||||
Chapecó | |||||||||
19:00 | CSA | | Vasco da Gama | 0:3 (0:1) | |||||
Maceió |
12:00 | Seattle Sounders | | Toronto | 3:1 (0:0) | |||||
Seattle |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Melbourne Victory | | Wellington Phoenix | 1:1 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
17:30 | Adelaide United | | Brisbane Roar | 1:0 (0:0) | |||||
Adelaide |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 26 | 16 | 5 | 5 | 49-25 | 53 | ||
2. | Melbourne City | 26 | 14 | 5 | 7 | 49-37 | 47 | ||
3. | Wellington Phoenix | 26 | 12 | 5 | 9 | 38-33 | 41 | ||
4. | Brisbane Roar | 26 | 11 | 7 | 8 | 29-28 | 40 | ||
5. | Western United | 26 | 12 | 3 | 11 | 46-37 | 39 | ||
6. | Perth Glory | 26 | 10 | 7 | 9 | 43-36 | 37 | ||
7. | Adelaide United | 26 | 11 | 3 | 12 | 44-49 | 36 | ||
8. | Newcastle United Jets | 26 | 9 | 7 | 10 | 32-40 | 34 | ||
9. | Western Sydney Wanderers | 26 | 9 | 6 | 11 | 35-40 | 33 | ||
10. | Melbourne Victory | 26 | 6 | 5 | 15 | 33-44 | 23 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |