29.10.2016 < | Football matches for 30.10.2016 | > 31.10.2016 |
Day 19 | |||||||||
13:30 | FK Tambov | | Neftekhimik | 0:0 | |||||
Tambov | |||||||||
14:00 | Shinnik | | Dynamo | 2:3 (0:2) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
14:00 | FK Tyumen | | Yenisey | 2:3 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
15:00 | Mordovia | | Spartak-Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
16:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Tosno | 1:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
16:00 | FK Khimki | | Spartak-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
17:00 | Sibir | | Luch-Energiya | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Kuban | | Volgar | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17:00 | Fakel | | Zenit-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Sokol | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov |
Day 15 | |||||||||
14:00 | FK Kolomna | | FK Strogino | 2:0 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
14:00 | Volga Tver | | Znamya Truda | 1:0 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
15:00 | Spartak Kostroma | | Solaris | 2:2 (2:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
15:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | FK Domodedovo | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | FK Dolgoprudny | | Tekstilshchik | 2:0 (1:0) | |||||
Dolgoprudny |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Torpedo Moskva | | FK Ryazan | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Energomash | | Arsenal-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
15:00 | Zenit Penza | | FK Chertanovo | 3:0 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
15:00 | Metallurg | | Avangard | 1:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
16:00 | Saturn | | Dynamo Bryansk | 1:0 (0:0) | |||||
Ramenskoye |
Day 14 | |||||||||
14:00 | Spartak Vladikavkaz | | Dynamo Ryzdvyanyi | 1:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
14:00 | Rotor | | Legion-Dynamo | 3:2 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
14:00 | SKA | | Chaika | 1:0 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
14:30 | Biolog-Novokubansk | | FK Sochi | 1:2 (1:1) | |||||
Progress | |||||||||
14:30 | Druzhba | | FK Krasnodar-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Angusht | 1:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16:00 | Afips | | FK Armavir | 1:4 (0:2) | |||||
Afipsky |
Day 16 | |||||||||
14:00 | FK Poltava | | Skala | 2:1 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
14:00 | Illichovets | | Avanhard | 0:0 | |||||
Mariupol | |||||||||
14:00 | Cherkasky Dnipro | | Veres | 3:0 (2:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
14:00 | FK Sumy | | Ingulets | 1:1 (1:1) | |||||
Sumy | |||||||||
15:00 | Obolon-Brovar | | Desna | 1:2 (1:2) | |||||
Kiev | |||||||||
15:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | FK Ternopil | 2:1 (0:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
18:00 | MFK Mykolaiv | | Kolos | 1:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv |
Day 16 | |||||||||
14:00 | Zhemchuzhina | | Balkany | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
14:00 | Podillya | | Enerhiya | 0:2 (0:1) | |||||
Khmelnytsky |
Day 27 | |||||||||
14:00 | FK Slutsk | | FK Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
16:00 | FK Haradzeya | | Isloch | 0:0 | |||||
Haradzeya | |||||||||
18:00 | Tarpeda-BelAZ | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Zhodzina |
Day 10 | |||||||||
13:30 | Everton | | West Ham United | 2:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
16:00 | Southampton | | Chelsea | 0:2 (0:1) | |||||
Southampton |
Day 15 | |||||||||
12:00 | Birmingham City | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Birmingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 29 | 7 | 10 | 85-40 | 94 | ||
2. | Brighton & Hove Albion | 46 | 28 | 9 | 9 | 74-40 | 93 | ||
3. | Reading | 46 | 26 | 7 | 13 | 68-64 | 85 | ||
4. | Sheffield Wednesday | 46 | 24 | 9 | 13 | 60-45 | 81 | ||
5. | Huddersfield Town | 46 | 25 | 6 | 15 | 56-58 | 81 | ||
6. | Fulham | 46 | 22 | 14 | 10 | 85-57 | 80 | ||
7. | Leeds United | 46 | 22 | 9 | 15 | 61-47 | 75 | ||
8. | Norwich City | 46 | 20 | 10 | 16 | 85-69 | 70 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 13 | 15 | 54-50 | 67 | ||
10. | Brentford | 46 | 18 | 10 | 18 | 75-65 | 64 |
Day 13 | |||||||||
14:30 | Oostende | | Standard | 3:1 (2:0) | |||||
Oostende | |||||||||
18:00 | Mechelen | | Gent | 2:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Kortrijk | 0:1 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Anderlecht | 2:1 (2:1) | |||||
Beveren |
Day 12 | |||||||||
17:30 | Botev | | Levski | 1:1 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
20:00 | Cherno More | | Neftohimik 1962 | 3:1 (2:0) | |||||
Kavarna |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Hertha | 1:0 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
17:30 | Köln | | Hamburger SV | 3:0 (0:0) | |||||
Köln |
Day 11 | |||||||||
12:30 | Zwolle | | Go Ahead Eagles | 3:1 (1:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
14:30 | Feyenoord | | Heerenveen | 2:2 (2:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
14:30 | Utrecht | | NEC | 1:1 (1:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
16:45 | Den Haag | | AZ | 0:1 (0:0) | |||||
Den Haag |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Sioni | | Dila | 2:0 (2:0) | |||||
Bolnisi | |||||||||
15:00 | Dinamo Batumi | | Zugdidi | 5:0 (2:0) | |||||
Kobuleti |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Kobuleti | 0:0 | |||||
Tbilisi |
Day 10 | |||||||||
12:00 | Eibar | | Villarreal | 2:1 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
16:15 | Athletic | | Atlético Osasuna | 1:1 (1:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
18:30 | Real Betis | | Español | 0:1 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
20:45 | Las Palmas | | Celta de Vigo | 3:3 (0:3) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria |
Day 29 | |||||||||
18:00 | Ålesund | | Haugesund | 3:3 (1:2) | |||||
Ålesund | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Viking | 0:2 (0:1) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Molde | | Stabæk | 3:0 (2:0) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Odd | | Sogndal | 3:1 (0:1) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Tromsø | 2:2 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18:00 | Start | | Brann | 1:2 (0:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Rosenborg | 2:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Lillestrøm | 1:1 (0:1) | |||||
Oslo |
Day 14 | |||||||||
15:30 | Cracovia | | Jagiellonia | 1:3 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
18:00 | Arka | | Lechia | 1:1 (0:1) | |||||
Gdynia |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Arouca | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Arouca | |||||||||
18:00 | Rio Ave | | Vitória Guimarães | 0:3 (0:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
20:15 | Braga | | Belenenses | 2:1 (1:0) | |||||
Braga |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Napredak | | Borac | 3:1 (1:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
15:00 | Crvena Zvezda | | Rad | 2:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:00 | Metalac | | Spartak Zlatibor Voda | 0:0 | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
15:00 | Voždovac | | Javor | 1:2 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:00 | Novi Pazar | | Bačka | 1:1 (0:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
17:00 | Mladost | | Čukarički | 2:0 (1:0) | |||||
Lučani | |||||||||
17:00 | Radnički | | Vojvodina | 1:0 (1:0) | |||||
Niŝ |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Lokomotiva | | Rijeka | 0:2 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
17:00 | Hajduk | | Osijek | 1:0 (1:0) | |||||
Split |
Day 12 | |||||||||
14:30 | Hradec Králové | | Karviná | 3:4 (0:2) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
15:00 | Jablonec | | Slavia | 0:0 | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
15:30 | Bohemians 1905 | | Slovan | 2:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
18:30 | Dukla | | Viktoria Plzeň | 0:1 (0:1) | |||||
Praha |
Day 29 | |||||||||
15:00 | Hammarby | | Norrköping | 1:1 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
15:00 | Kalmar | | Sundsvall | 2:0 (1:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
17:30 | Falkenbergs | | Helsingborgs | 1:4 (0:2) | |||||
Falkenberg | |||||||||
17:30 | Gefle | | Malmö | 1:0 (0:0) | |||||
Gävle |
Day 8 | |||||||||
14:00 | Lanús | | Tigre | 1:1 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
15:00 | Godoy Cruz | | Aldosivi | 3:1 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
16:00 | Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 2:2 (2:1) | |||||
Rosario | |||||||||
18:00 | Atlético Rafaela | | Colón | 0:2 (0:1) | |||||
Rafaela | |||||||||
20:00 | Arsenal | | River Plate | 2:2 (0:1) | |||||
Sarandí |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Montreal Impact | | New York Red Bulls | 1:0 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
17:00 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 1:0 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
19:00 | Toronto | | New York City | 2:0 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
21:30 | Seattle Sounders | | Dallas | 3:0 (0:0) | |||||
Seattle |
Day 30 | |||||||||
19:35 | Shijiazhuang Ever Bright | | Guangzhou R&F | 3:2 (1:1) | |||||
Shijiazhuang | |||||||||
19:35 | Shanghai SIPG | | Hebei China Fortune | 3:1 (2:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:35 | Beijing Guoan | | Henan Construction | 3:1 (1:0) | |||||
Beijing | |||||||||
19:35 | Liaoning Whowin | | Jiangsu Suning | 1:0 (0:0) | |||||
Shenyang | |||||||||
19:35 | Changchun Yatai | | Shanghai Shenhua | 1:0 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
19:35 | Chongqing Lifan | | Tianjin Teda | 1:2 (0:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:35 | Hangzhou Greentown | | Yanbian | 2:2 (1:1) | |||||
Hangzhou | |||||||||
19:35 | Guangzhou Evergrande | | Shandong Luneng Taishan | 4:0 (2:0) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 7 | 4 | 62-19 | 64 | ||
2. | Jiangsu Suning | 30 | 17 | 6 | 7 | 53-33 | 57 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 14 | 10 | 6 | 56-32 | 52 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 12 | 6 | 46-31 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 10 | 9 | 34-26 | 43 | ||
6. | Guangzhou R&F | 30 | 11 | 7 | 12 | 47-50 | 40 | ||
7. | Hebei China Fortune | 30 | 11 | 7 | 12 | 34-38 | 40 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 10 | 11 | 43-50 | 37 | ||
9. | Yanbian | 30 | 10 | 7 | 13 | 39-41 | 37 | ||
10. | Tianjin Teda | 30 | 9 | 9 | 12 | 38-50 | 36 |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Brisbane Roar | | Perth Glory | 2:1 (1:0) | |||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 6 | 1 | 55-12 | 66 | ||
2. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 4 | 8 | 49-31 | 49 | ||
3. | Brisbane Roar | 27 | 11 | 9 | 7 | 43-37 | 42 | ||
4. | Melbourne City | 27 | 11 | 6 | 10 | 49-44 | 39 | ||
5. | Perth Glory | 27 | 10 | 9 | 8 | 53-53 | 39 | ||
6. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 12 | 7 | 35-35 | 36 | ||
7. | Wellington Phoenix | 27 | 8 | 6 | 13 | 41-46 | 30 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 6 | 5 | 16 | 31-52 | 23 | ||
9. | Adelaide United | 27 | 5 | 8 | 14 | 25-46 | 23 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 5 | 7 | 15 | 28-53 | 22 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |