26.09.2020 < | Football matches for 27.09.2020 | > 28.09.2020 |
16:40 | Piroozi | | Al Sadd | 1:0 (0:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
20:45 | Al Nassr Riyadh | | Al-Taawoun | 1:0 (0:0) | |||||
Qatar, Doha |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Spartak-2 | | SKA-Khabarovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Torpedo | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Akron | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | Alaniya | | Tekstilshchik | 3:1 (3:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Volgar | 0:1 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | Irtysh | | Fakel | 1:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
17:00 | Tom | | Shinnik | 3:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
17:00 | Yenisey | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:00 | Chaika | | Veles | 0:2 (0:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
18:00 | FK Orenburg | | Baltika | 2:2 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Neftekhimik | | Krylia Sovetov | 1:1 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk |
Day 8 | |||||||||
15:00 | FK Tuapse | | Legion-Dynamo | 0:3 | |||||
Tuapse School Stadiun | |||||||||
16:00 | Mashuk-KMV | | SKA | 3:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
17:00 | Inter | | FK Krasnodar-3 | 1:1 (0:0) | |||||
Lermontov | |||||||||
17:00 | FK Forte | | Druzhba | 1:2 (1:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 3:1 (2:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
18:00 | Kuban | | Kuban-Holding | 0:2 (0:2) | |||||
Krasnodar |
Day 8 | |||||||||
13:00 | Luki-Energiya | | FK Kolomna | 2:1 (0:0)* | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
14:30 | FK Tver | | Zvezda Sankt-Petersburg | 0:0 | |||||
Tver | |||||||||
15:00 | FK Chita | | Leningradets | 0:1 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
16:00 | Zenit Irkutsk | | Dynamo-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Lokomotiv-Kazanka | 2:1 (2:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
16:00 | Olimp-Dolgoprudny | | Zenit-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
16:00 | FK Smolensk | | Znamya Truda | 1:1 (0:0) | |||||
Smolensk |
Day 8 | |||||||||
14:00 | FK Kaluga | | Sokol | 1:2 (1:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
15:00 | Salyut-Belgorod | | FK Khimki-M | 6:0 (2:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
15:00 | Metallurg Lipetsk | | Khimik-Arsenal | 1:1 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
15:30 | FK Strogino | | Kvant | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Sakhalin | | Znamya | 0:0 | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
17:00 | Fakel-M | | Metallurg Vidnoye | 2:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Saturn | | Avangard | 5:0 (3:0) | |||||
Ramenskoye |
Day 8 | |||||||||
14:00 | Ural-2 | | FK Tyumen | 1:2 (1:1) | |||||
Sysert | |||||||||
15:00 | FK Chelyabinsk | | Zvezda Perm | 3:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
16:00 | Nosta | | Volna | 3:3 (1:2) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
16:00 | Lada | | Krylia Sovetov-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Dimitrovgrad |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Karpaty Halych | | Karpaty Lviv | 3:1 (1:1) | |||||
Burshtyn | |||||||||
16:00 | Podillya | | Dinaz | 3:3 (1:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
16:00 | Chaika | | FK Uzhhorod | 1:2 (1:0) | |||||
Makariv |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Dnipro | | Real Pharma | 0:1 (0:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
16:00 | Kryvbas | | MFK Mykolaiv-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih |
Day 25 | |||||||||
17:00 | Dynamo Minsk | | FK Vitebsk | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19:00 | Rukh | | FK Slutsk | 5:0 (2:0) | |||||
Brest |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Sfîntul Gheorghe | | Zimbru | 2:0 (1:0) | |||||
Suruceni |
Day 17 | |||||||||
17:00 | Qoʼqon 1912 | | Bunyodkor | 2:1 (2:1) | |||||
Kokand | |||||||||
18:00 | Mashʼal | | Surkhon | 0:1 (0:0) | |||||
Muborak |
Day 3 | |||||||||
12:00 | Sheffield United | | Leeds United | 0:1 (0:0)* | |||||
Sheffield | |||||||||
14:00 | Tottenham Hotspur | | Newcastle United | 1:1 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
16:30 | Manchester City | | Leicester City | 2:5 (1:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
19:00 | West Ham United | | Wolverhampton Wanderers | 4:0 (1:0)* | |||||
London |
Day 3 | |||||||||
13:00 | Bristol City | | Sheffield Wednesday | 2:0 (0:0)* | |||||
Bristol | |||||||||
16:00 | AFC Bournemouth | | Norwich City | 1:0 (1:0)* | |||||
Bournemouth |
Day 7 | |||||||||
13:30 | Standard | | Zulte Waregem | 2:2 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
16:00 | Anderlecht | | Eupen | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18:15 | Brugge | | Cercle | 2:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20:45 | Mouscron-Péruwelz | | Charleroi | 1:1 (1:1) | |||||
Mouscron |
Day 7 | |||||||||
18:45 | Cherno More | | Arda | 2:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
21:00 | Lokomotiv | | CSKA | 2:1 (2:0) | |||||
Plovdiv |
Day 2 | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Bayern | 4:1 (2:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
18:00 | Freiburg | | Wolfsburg | 1:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau |
Day 3 | |||||||||
12:00 | Atlético Osasuna | | Levante | 1:3 (1:1) | |||||
Pamplona | |||||||||
14:00 | Eibar | | Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
16:00 | Atlético Madrid | | Granada | 6:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Cádiz | | Sevilla | 1:3 (0:0) | |||||
Cádiz | |||||||||
18:30 | Real Valladolid | | Celta de Vigo | 1:1 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
21:00 | Barcelona | | Villarreal | 4:0 (4:0) | |||||
Barcelona |
Day 20 | |||||||||
14:00 | Jelgava | | BFC Daugava | 2:0 (0:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
15:00 | Ventspils | | Tukums 2000 | 2:0 (0:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
16:00 | Spartaks | | Riga FC | 1:2 (0:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
17:00 | Valmiera | | RFS | 2:2 (1:0) | |||||
Valmiera |
Day 17 | |||||||||
15:00 | Banga | | Žalgiris Kaunas | 1:2 (0:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
17:00 | Žalgiris Vilnius | | Panevėžys | 3:2 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
19:00 | Sūduva | | Riteriai | 7:1 (4:1) | |||||
Marijampolė |
Day 2 | |||||||||
15:30 | Farense | | Nacional | 0:1 (0:0)* | |||||
Faro | |||||||||
16:00 | Gil Vicente | | Portimonense | 1:0 (0:0)* | |||||
Barcelos | |||||||||
18:30 | Paços de Ferreira | | Sporting | 0:2 (0:1)* | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
21:00 | Rio Ave | | Vitória | 0:0* | |||||
Vila do Conde |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Napredak | | Metalac | 1:2 (0:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
16:00 | Proleter | | Novi Pazar | 1:0 (1:0) | |||||
Novi Sad |
Day 5 | |||||||||
13:00 | Bordeaux | | Nice | 0:0 | |||||
Bordeaux | |||||||||
15:00 | Angers | | Brest | 3:2 (1:2) | |||||
Angers | |||||||||
15:00 | Dijon | | Montpellier | 2:2 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
15:00 | Monaco | | Strasbourg | 3:2 (2:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
15:00 | Nîmes | | Lens | 1:1 (0:1) | |||||
Nîmes | |||||||||
17:00 | Lorient | | Lyon | 1:1 (0:0) | |||||
Lorient | |||||||||
21:00 | Reims | | Paris Saint-Germain | 0:2 (0:1) | |||||
Reims |
Day 22 | |||||||||
14:30 | Falkenbergs | | Hammarby | 1:3 (1:0) | |||||
Falkenberg | |||||||||
14:30 | Helsingborgs | | Östersunds | 0:1 (0:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
14:30 | Malmö | | Häcken | 3:0 (2:0) | |||||
Malmö | |||||||||
17:30 | Djurgårdens | | Norrköping | 1:2 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:30 | Elfsborg | | Göteborg | 0:0 | |||||
Borås |
Day 9 | |||||||||
12:00 | Motherwell | | Rangers | 1:5 (0:3) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hibernian | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Ross County | | Aberdeen | 0:3 (0:1) | |||||
Dingwall |
Day 22 | |||||||||
13:00 | Legion | | Tammeka | 3:1 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
15:00 | Nõmme Kalju | | Trans | 2:1 (2:0) | |||||
Tallinn |
Day 12 | |||||||||
11:00 | Vasco da Gama | | Bragantino | 1:1 (0:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Palmeiras | | Flamengo | 1:1 (0:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
18:15 | Ceará | | Goiás | 2:2 (0:1)* | |||||
Fortaleza | |||||||||
18:15 | Atlético | | Botafogo | 1:1 (0:1)* | |||||
Goiânia | |||||||||
20:30 | Santos | | Fortaleza | 1:1 (1:0)* | |||||
Santos |
19:00 | DC United | | New England Revolution | 0:2 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
19:00 | New York Red Bulls | | Montreal Impact | 4:1 (2:1) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | Inter Miami | 3:0 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | Atlanta United | 2:0 (2:0) | |||||
Chicago | |||||||||
19:30 | Toronto | | Columbus Crew | 3:1 (0:1) | |||||
Toronto | |||||||||
20:00 | Minnesota United | | Real Salt Lake | 0:0 | |||||
Saint Paul | |||||||||
20:30 | Dallas | | Orlando City | 0:0 | |||||
Frisco | |||||||||
22:00 | Vancouver Whitecaps | | Portland Timbers | 0:1 (0:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
22:30 | Los Angeles Galaxy | | Seattle Sounders | 1:3 (0:2) | |||||
Carson | |||||||||
22:30 | Los Angeles | | San Jose Earthquakes | 1:2 (1:0) | |||||
Los Angeles |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 21 | 12 | 3 | 6 | 38-25 | 39 | ||
2. | Seattle Sounders | 22 | 11 | 6 | 5 | 44-23 | 39 | ||
3. | Portland Timbers | 23 | 11 | 6 | 6 | 46-35 | 39 | ||
4. | Minnesota United | 21 | 9 | 7 | 5 | 36-26 | 34 | ||
5. | Dallas | 22 | 9 | 7 | 6 | 28-24 | 34 | ||
6. | Los Angeles | 22 | 9 | 5 | 8 | 47-39 | 32 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 23 | 8 | 6 | 9 | 35-51 | 30 | ||
8. | Colorado Rapids | 18 | 8 | 4 | 6 | 32-28 | 28 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 23 | 9 | 0 | 14 | 27-44 | 27 | ||
10. | Los Angeles Galaxy | 22 | 6 | 4 | 12 | 27-46 | 22 |
Day 14 | |||||||||
15:30 | Shandong Luneng Taishan | | Guangzhou R&F | 0:0 | |||||
Dalian | |||||||||
15:30 | Shanghai Greenland Shenhua | | Henan Jianye | 2:0 (2:0) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
15:30 | Shenzhen | | Jiangsu Suning | 0:1 (0:1) | |||||
Dalian | |||||||||
20:00 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Dalian Professional | 1:0 (0:0) | |||||
Dalian |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |