19.09.2020 < | Football matches for 20.09.2020 | > 21.09.2020 |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Shahr Khodrou | | Al Hilal Riyadh | 0:0* | |||||
Qatar, Al-Wakrah | |||||||||
21:00 | Al Shabab Dubai | | Paxtakor | 0:0* | |||||
Qatar, Al-Wakrah |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Legion-Dynamo | | Inter | 4:1 (4:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16:00 | Kuban-Holding | | FK Makhachkala | 3:0 (2:0) | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
17:00 | Druzhba | | Mashuk-KMV | 1:1 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
17:00 | FK Yessentuki | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Yessentuki | |||||||||
17:30 | Chernomorets | | Spartak-Nalchik | 0:2 (0:1) | |||||
Novorossiysk |
Day 7 | |||||||||
13:00 | Zenit-2 | | FK Tver | 3:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
13:00 | Znamya Truda | | Luki-Energiya | 2:1 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
15:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Olimp-Dolgoprudny | 0:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:00 | FK Murom | | Torpedo | 0:1 (0:0) | |||||
Murom |
Day 7 | |||||||||
14:00 | Khimik-Arsenal | | FK Strogino | 3:1 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
15:00 | Sokol | | Avangard | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | Sakhalin | | Fakel-M | 5:1 (3:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
17:00 | Krasny | | Saturn | 1:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:00 | FK Ryazan | | Metallurg Lipetsk | 1:2 (0:1) | |||||
Ryazan |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Lada-Tolyatti | | Krylia Sovetov-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
16:00 | Volna | | FK Orenburg-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | Zvezda Perm | | Ural-2 | 2:2 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
17:00 | FK Tyumen | | FK Chelyabinsk | 1:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
18:00 | Volga | | Nosta | 2:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Krystal | | Polissya | 0:1 (0:0) | |||||
Kherson | |||||||||
18:00 | Obolon | | Chornomorets | 2:3 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
19:25 | Metalist 1925 | | Ahrobiznes | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 24 | |||||||||
13:00 | Isloch | | Dynamo Minsk | 2:1 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
15:00 | FK Slutsk | | BATE | 1:3 (1:2) | |||||
Slutsk | |||||||||
17:00 | Slavia | | Shakhtsyor | 1:0 (0:0) | |||||
Mazyr |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Sfîntul Gheorghe | | Codru | 2:2 (0:1) | |||||
Suruceni |
Day 16 | |||||||||
18:00 | Buxoro | | Lokomotiv | 1:3 (0:3) | |||||
Buxoro | |||||||||
20:00 | Navbahor | | FK Andijon | 0:0 | |||||
Namangan |
Day 2 | |||||||||
14:30 | Hartberg | | Wolfsberg | 0:2 (0:0) | |||||
Hartberg | |||||||||
14:30 | Admira Wacker | | St. Pölten | 0:5 (0:4) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:00 | Austria | | Ried | 2:1 (1:0) | |||||
Wien |
Day 2 | |||||||||
12:00 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 2:5 (1:1)* | |||||
Southampton | |||||||||
14:00 | Newcastle United | | Brighton & Hove Albion | 0:3 (0:2)* | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16:30 | Chelsea | | Liverpool | 0:2 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
19:00 | Leicester City | | Burnley | 4:2 (1:1)* | |||||
Leicester |
Day 2 | |||||||||
14:00 | Stoke City | | Bristol City | 0:2 (0:1)* | |||||
Stoke-on-Trent |
Day 6 | |||||||||
17:45 | Etar | | Lokomotiv | 1:3 (1:2) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
20:30 | CSKA | | Ludogorets | 2:2 (0:1) | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Mainz 05 | 3:1 (2:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
18:00 | Wolfsburg | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Wolfsburg |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Huesca | | Cádiz | 0:2 (0:1) | |||||
Huesca | |||||||||
18:30 | Granada | | Alavés | 2:1 (1:1) | |||||
Granada | |||||||||
18:30 | Real Betis | | Real Valladolid | 2:0 (2:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
21:00 | Real Sociedad | | Real Madrid | 0:0 | |||||
San Sebastián |
Day 19 | |||||||||
15:00 | METTA/LU | | Spartaks | 1:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
15:00 | BFC Daugava | | FK Liepāja | 0:4 (0:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
15:00 | Tukums 2000 | | Jelgava | 0:0 | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
17:00 | RFS | | Ventspils | 1:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
19:00 | Riga FC | | Valmiera | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga |
Day 18 | |||||||||
18:00 | Brann | | Bodø/Glimt | 1:3 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Haugesund | 2:1 (0:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Strømsgodset | 0:0 | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Start | | Kristiansund | 1:2 (0:2) | |||||
Kristiansand | |||||||||
18:00 | Viking | | Ålesund | 5:2 (1:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
20:30 | Odd | | Stabæk | 2:0 (1:0) | |||||
Skien |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Santa Clara | | Marítimo | 2:0 (0:0)* | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
18:30 | Moreirense | | Farense | 2:0 (1:0)* | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
21:00 | Tondela | | Rio Ave | 1:1 (1:0)* | |||||
Tondela |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Rad | | Javor | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
16:00 | Novi Pazar | | Inđija | 1:0 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
16:00 | Spartak | | Proleter | 1:2 (1:1) | |||||
Subotica | |||||||||
19:00 | FK Zlatibor | | Partizan | 0:1 (0:0) | |||||
Zlatibor | |||||||||
21:00 | Crvena Zvezda | | Voždovac | 6:0 (3:0) | |||||
Belgrade |
Day 4 | |||||||||
13:00 | Nice | | Paris Saint-Germain | 0:3 (0:2) | |||||
Nice | |||||||||
15:00 | Brest | | Lorient | 3:2 (2:1) | |||||
Brest | |||||||||
15:00 | Metz | | Reims | 2:1 (1:1) | |||||
Metz | |||||||||
15:00 | Montpellier | | Angers | 4:1 (2:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
15:00 | Strasbourg | | Dijon | 1:0 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
17:00 | Nantes | | Saint-Étienne | 2:2 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
21:00 | Marseille | | Lille | 1:1 (0:0) | |||||
Marseille |
Day 21 | |||||||||
14:30 | Östersunds | | Djurgårdens | 1:1 (0:0) | |||||
Östersund | |||||||||
14:30 | AIK | | Hammarby | 3:0 (2:0) | |||||
Solna | |||||||||
17:30 | Göteborg | | Kalmar | 1:2 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
17:30 | Norrköping | | Malmö | 1:1 (0:0) | |||||
Norrköping |
Day 8 | |||||||||
12:00 | Hibernian | | Rangers | 2:2 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Motherwell | 0:3 (0:3) | |||||
Aberdeen |
Day 21 | |||||||||
15:00 | Levadia | | Nõmme Kalju | 2:1 (1:1) | |||||
Tallinn |
Day 11 | |||||||||
16:00 | Grêmio | | Palmeiras | 1:1 (0:0)* | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Coritiba | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0)* | |||||
Curitiba | |||||||||
18:15 | Botafogo | | Santos | 0:0* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20:30 | Sport | | Fluminense | 1:0 (1:0)* | |||||
Recife |
19:00 | Montreal Impact | | Philadelphia Union | 1:4 (1:2) | |||||
Montréal |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |