11.09.2020 < | Football matches for 12.09.2020 | > 13.09.2020 |
Day 6 | |||||||||
15:30 | Anzhi | | FK Yessentuki | 3:0 (0:0) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium |
Day 6 | |||||||||
13:00 | Leningradets | | Olimp-Dolgoprudny | 0:2 (0:1) | |||||
Roshchino | |||||||||
16:00 | FK Smolensk | | FK Chita | 3:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
16:00 | Luki-Energiya | | Zenit Irkutsk | 2:0 (1:0)* | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
17:00 | Dynamo-2 | | FK Tver | 2:4 (0:3) | |||||
Khimki | |||||||||
17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Zvezda Sankt-Petersburg | 4:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | FK Murom | | Zenit-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
18:00 | Torpedo | | FK Kolomna | 3:1 (3:0) | |||||
Vladimir |
Day 6 | |||||||||
14:00 | FK Kaluga | | Sakhalin | 3:1 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
14:00 | Znamya | | Kvant | 1:2 (1:1) | |||||
Noginsk | |||||||||
15:00 | Salyut-Belgorod | | Khimik-Arsenal | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
15:00 | FK Strogino | | FK Ryazan | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Metallurg Lipetsk | | Krasny | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | Avangard | | Metallurg Vidnoye | 3:0 | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Saturn | | Sokol | 2:0 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
18:00 | Fakel-M | | FK Khimki-M | 3:4 (1:2) | |||||
Voronezh |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Krylia Sovetov-2 | | FK Tyumen | 3:4 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
15:00 | Zenit-Izhevsk | | Nosta | 2:0 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | Lada-Tolyatti | | Volna | 1:2 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
16:00 | Lada | | Volga | 0:0 | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
16:00 | KAMAZ | | FK Orenburg-2 | 4:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Nyva Vinnytsya | | Obolon-2 | 1:3 (1:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
16:00 | Podillya | | Volyn-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
17:00 | Karpaty Halych | | Rubikon | 0:0 | |||||
Burshtyn | |||||||||
17:00 | Chernihiv | | Epitsentr | 0:1 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
17:00 | Chaika | | Bukovyna | 0:1 (0:0) | |||||
Makariv |
Day 2 | |||||||||
16:30 | Enerhiya | | Tavriya | 0:2 (0:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
17:00 | Cherkashchyna | | Dnipro | 0:0 | |||||
Bilozirya Zorya Stadium |
Day 23 | |||||||||
14:00 | Rukh | | Neman | 2:3 (0:2) | |||||
Brest | |||||||||
16:00 | BATE | | FK Smalyavichy | 5:2 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | FK Vitebsk | 5:0 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
20:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Brest | 2:4 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 9 | |||||||||
17:00 | Dacia Buiucani | | Sheriff | 0:3 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
20:00 | Petrocub | | Zimbru | 2:0 (0:0) | |||||
Hînceşti |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Rheindorf Altach | | Hartberg | 1:1 (1:0) | |||||
Altach |
Day 1 | |||||||||
12:30 | Fulham | | Arsenal | 0:3 (0:1)* | |||||
London | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Southampton | 1:0 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
17:30 | Liverpool | | Leeds United | 4:3 (3:2)* | |||||
Liverpool | |||||||||
20:00 | West Ham United | | Newcastle United | 0:2 (0:0)* | |||||
London |
Day 1 | |||||||||
12:30 | Birmingham City | | Brentford | 1:0 (1:0)* | |||||
Birmingham | |||||||||
12:30 | Wycombe Wanderers | | Rotherham United | 0:1 (0:0)* | |||||
High Wycombe | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Blackburn Rovers | 3:2 (1:1)* | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Coventry City | 2:1 (1:1)* | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Sheffield Wednesday | 0:2 (0:2)* | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Derby County | | Reading | 0:2 (0:2)* | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Barnsley | | Luton Town | 0:1 (0:0)* | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Millwall | | Stoke City | 0:0* | |||||
London | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Norwich City | 0:1 (0:0)* | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Swansea City | 0:1 (0:0)* | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Nottingham Forest | 2:0 (0:0)* | |||||
London |
Day 5 | |||||||||
16:15 | Mechelen | | Oostende | 0:1 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
18:30 | Oud-Heverlee | | Standard | 1:0 (0:0) | |||||
Leuven | |||||||||
20:45 | Brugge | | Waasland-Beveren | 4:1 (2:1) | |||||
Brugge |
Day 5 | |||||||||
18:45 | Cherno More | | CSKA | 1:1 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
21:00 | Ludogorets | | Lokomotiv | 3:1 (0:0) | |||||
Razgrad |
Day 4 | |||||||||
14:45 | Mezőkövesd-Zsóry | | Budafok | 1:0 (0:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
17:00 | Diósgyőr | | Honvéd | 2:4 (2:2) | |||||
Miskolc | |||||||||
19:30 | MOL Fehérvár | | Puskás | 3:1 (1:0) | |||||
Székesfehérvár |
Day 11 | |||||||||
22:00 | Dinamo Batumi | | Dinamo Tbilisi | 1:3 (0:2) | |||||
Batumi |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Eibar | | Celta de Vigo | 0:0 | |||||
Éibar | |||||||||
18:30 | Granada | | Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Granada | |||||||||
21:00 | Cádiz | | Atlético Osasuna | 0:2 (0:1) | |||||
Cádiz |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Spartaks | | BFC Daugava | 3:3 (2:2) | |||||
Jūrmala | |||||||||
16:00 | Ventspils | | Riga FC | 0:2 (0:1) | |||||
Ventspils | |||||||||
18:00 | FK Liepāja | | Jelgava | 3:1 (1:0) | |||||
Liepāja |
Day 17 | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Viking | 3:5 (1:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
20:30 | Stabæk | | Haugesund | 2:1 (1:1) | |||||
Bekkestua |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Montpellier | | Nice | 3:1 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
21:00 | Saint-Étienne | | Strasbourg | 2:0 (0:0) | |||||
Saint-Étienne |
Day 20 | |||||||||
15:00 | Djurgårdens | | Elfsborg | 1:1 (0:1) | |||||
Stockholm |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Kilmarnock | 1:0 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Livingston | | Hamilton Academical | 1:2 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Motherwell | | St. Johnstone | 1:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Rangers | | Dundee United | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Ross County | | Celtic | 0:5 (0:2) | |||||
Dingwall | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Hibernian | 0:3 (0:2) | |||||
Paisley |
Day 10 | |||||||||
16:30 | Atlético Paranaense | | Coritiba | 1:0 (1:0)* | |||||
Curitiba | |||||||||
19:00 | Santos | | São Paulo | 2:2 (1:2)* | |||||
Santos |
15:30 | Chicago Fire | | Columbus Crew | 2:2 (2:0) | |||||
Chicago | |||||||||
19:00 | DC United | | New York Red Bulls | 0:2 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
19:00 | New York City | | Cincinnati | 2:1 (1:0) | |||||
New York | |||||||||
19:30 | Orlando City | | Inter Miami | 2:1 (1:0) | |||||
Orlando | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | New England Revolution | 2:1 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
20:30 | Nashville | | Atlanta United | 4:2 (3:1) | |||||
Nashville | |||||||||
20:30 | Dallas | | Houston Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
21:30 | Real Salt Lake | | Colorado Rapids | 0:5 (0:2) | |||||
Sandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 21 | 12 | 3 | 6 | 38-25 | 39 | ||
2. | Seattle Sounders | 22 | 11 | 6 | 5 | 44-23 | 39 | ||
3. | Portland Timbers | 23 | 11 | 6 | 6 | 46-35 | 39 | ||
4. | Minnesota United | 21 | 9 | 7 | 5 | 36-26 | 34 | ||
5. | Dallas | 22 | 9 | 7 | 6 | 28-24 | 34 | ||
6. | Los Angeles | 22 | 9 | 5 | 8 | 47-39 | 32 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 23 | 8 | 6 | 9 | 35-51 | 30 | ||
8. | Colorado Rapids | 18 | 8 | 4 | 6 | 32-28 | 28 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 23 | 9 | 0 | 14 | 27-44 | 27 | ||
10. | Los Angeles Galaxy | 22 | 6 | 4 | 12 | 27-46 | 22 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |