03.11.2018 < | Football matches for 4.11.2018 | > 05.11.2018 |
Day 20 | |||||||||
14:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Krasnodar-2 | 2:2 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
14:00 | FK Tyumen | | FK Nizhniy Novgorod | 2:1 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
14:00 | Luch | | Rotor | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
14:00 | Shinnik | | Sibir | 2:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
14:30 | FK Tambov | | Baltika | 2:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Zenit-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
15:00 | Tom | | FK Khimki | 2:0 (2:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
15:00 | Avangard | | Spartak-2 | 3:2 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
16:00 | Mordovia | | FK Armavir | 2:1 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
17:00 | FK Sochi | | Fakel | 0:2 (0:1) | |||||
Sochi |
Day 16 | |||||||||
14:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Volgar | 0:1 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
14:00 | Legion-Dynamo | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
14:00 | Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 0:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
14:00 | SKA | | FK Krasnodar-3 | 2:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15:00 | Druzhba | | Chaika | 0:2 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
15:00 | Mashuk-KMV | | Angusht | 1:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
16:00 | Spartak Vladikavkaz | | Chernomorets | 1:4 (0:2) | |||||
Vladikavkaz |
Day 17 | |||||||||
14:00 | FK Ufa-2 | | Syzran-2003 | 0:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
14:00 | KAMAZ | | Zvezda | 2:2 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
15:00 | Neftekhimik | | Volga | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
16:00 | Nosta | | FK Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Novotroitsk |
Day 14 | |||||||||
14:00 | FK Oleksandriya | | Desna | 1:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
17:00 | FK Lviv | | Vorskla | 0:2 (0:2) | |||||
Poltava | |||||||||
19:30 | Chornomorets | | Zorya | 0:3 (0:1) | |||||
Odesa |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Obolon-Brovar | | MFK Mykolaiv | 2:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Dnipro-1 | | Rukh | 3:0 (1:0) | |||||
Dnipro |
Day 16 | |||||||||
13:00 | Polissya | | FK Mynai | 1:0 (1:0) | |||||
Novohrad-Volynskyi | |||||||||
15:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Nyva Ternopil | 1:1 (0:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium |
Day 16 | |||||||||
14:00 | Hirnyk | | MFK Mykolaiv-2 | 7:3 (4:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
15:00 | Metalurh | | Enerhiya | 2:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia |
Day 27 | |||||||||
14:00 | FK Slutsk | | Tarpeda | 1:3 (1:3) | |||||
Slutsk | |||||||||
16:00 | Dnepr | | Tarpeda-BelAZ | 0:3 (0:2) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | BATE | | Neman | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
19:45 | Luch | | Shakhtsyor | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk |
Day 26 | |||||||||
14:00 | Milsami | | Zarya | 3:0 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
14:00 | Zimbru | | Dinamo-Auto | 1:0 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
15:00 | Sheriff | | Sfîntul Gheorghe | 4:1 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
16:00 | Petrocub | | Speranţa | 1:0 (1:0) | |||||
Hînceşti |
Day 29 | |||||||||
17:00 | Soʼgʼdiyona | | FK Olmaliq | 1:0 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
18:00 | Nasaf | | Neftchi | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Southampton | 6:1 (4:1) | |||||
Manchester | |||||||||
16:00 | Chelsea | | Crystal Palace | 3:1 (1:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 16 | |||||||||
13:30 | Wigan Athletic | | Leeds United | 1:2 (1:1) | |||||
Wigan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
Day 14 | |||||||||
14:30 | Standard | | Antwerp | 0:2 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
18:00 | Waasland-Beveren | | Anderlecht | 1:2 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Eupen | 2:0 (2:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Sint-Truiden | | Zulte Waregem | 2:1 (0:1) | |||||
Sint-Truiden |
Day 14 | |||||||||
12:30 | Botev Vratsa | | Cherno More | 2:1 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
15:00 | Levski | | Botev Plovdiv | 4:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
17:30 | Etar | | Ludogorets | 1:4 (1:3) | |||||
Veliko Tarnovo |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Fortuna | 3:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
18:00 | Mainz 05 | | Werder | 2:1 (1:0) | |||||
Mainz |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Kolkheti 1913 | | Samtredia | 0:1 (0:1) | |||||
Poti | |||||||||
18:00 | Torpedo | | Dinamo | 2:2 (0:0) | |||||
Kutaisi |
Day 11 | |||||||||
12:00 | Eibar | | Alavés | 2:1 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
16:15 | Villarreal | | Levante | 1:1 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
18:30 | Real Sociedad | | Sevilla | 0:0 | |||||
San Sebastián | |||||||||
18:30 | Huesca | | Getafe | 1:1 (0:0) | |||||
Huesca | |||||||||
20:45 | Real Betis | | Celta de Vigo | 3:3 (1:0) | |||||
Sevilla |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Ranheim | 2:0 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Odd | 3:1 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Start | 4:1 (3:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Molde | 2:4 (1:2) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Sarpsborg 08 | 0:0 | |||||
Oslo | |||||||||
20:00 | Brann | | Strømsgodset | 3:1 (1:0) | |||||
Bergen |
Day 14 | |||||||||
15:30 | Zagłębie Lubin | | Korona | 0:1 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
18:00 | Lech | | Lechia | 0:1 (0:1) | |||||
Poznań |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Feirense | | Tondela | 2:4 (1:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
17:30 | Santa Clara | | Sporting | 1:2 (1:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
20:00 | Braga | | Vitória Setubal | 2:1 (2:1) | |||||
Braga |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Nantes | | Guingamp | 5:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
17:00 | Saint-Étienne | | Angers | 4:3 (2:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
21:00 | Montpellier | | Marseille | 3:0 (0:0) | |||||
Montpellier |
Day 12 | |||||||||
12:15 | Kilmarnock | | Aberdeen | 1:2 (1:0) | |||||
Kilmarnock |
Day 11 | |||||||||
11:00 | Argentinos Juniors | | Independiente | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13:15 | Rosario Central | | Colón | 1:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
15:30 | San Lorenzo de Almagro | | Talleres | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:45 | Racing Club | | Newell's Old Boys | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20:00 | San Martín de Tucumán | | San Martín San Juan | 2:0 (0:0) | |||||
San Miguel de Tucumán |
Day 32 | |||||||||
17:00 | Paraná | | Vitória | 1:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
17:00 | América | | Cruzeiro | 1:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
17:00 | Botafogo | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
17:00 | São Paulo | | Flamengo | 2:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Bahia | | Chapecoense | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
19:00 | Internacional | | Atlético Paranaense | 2:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Columbus Crew | | New York Red Bulls | 1:0 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
17:30 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 2:1 (2:1) | |||||
Portland | |||||||||
19:30 | New York City | | Atlanta United | 0:1 (0:1) | |||||
New York | |||||||||
22:00 | Real Salt Lake | | Sporting Kansas City | 1:1 (0:0) | |||||
Sandy |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 0:3 (0:2) | |||||
Gosford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |