02.11.2018 < | Football matches for 3.11.2018 | > 04.11.2018 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Kashima Antlers | | Piroozi | 2:0 (0:0) | |||||
Kashima |
Day 16 | |||||||||
13:00 | Znamya Truda | | Lokomotiv-Kazanka | 2:1 (2:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
14:00 | FK Kolomna | | Dnepr | 3:1 (1:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
14:00 | Pskov-747 | | Leningradets | 2:1 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
14:30 | FK Chertanovo-2 | | Veles | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | FK Murom | | Tekstilshchik | 6:2 (1:2) | |||||
Murom |
Day 16 | |||||||||
14:00 | Salyut-Belgorod | | FK Strogino | 0:1 (0:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
14:00 | Metallurg | | FK Khimki-M | 2:1 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
14:00 | Khimik | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
14:00 | FK Kaluga | | Rotor-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
14:00 | Kvant | | Zorkiy | 1:1 (1:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
15:00 | FK Ryazan | | Torpedo Moskva | 0:2 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
15:30 | Sokol | | Saturn | 5:0 (2:0) | |||||
Saratov |
Day 14 | |||||||||
14:00 | FK Mariupol | | Arsenal-Kiev | 1:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
17:00 | Shakhtar | | Dynamo | 2:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:30 | Olympik | | Karpaty | 1:2 (0:1) | |||||
Kiev |
Day 16 | |||||||||
13:00 | FK Sumy | | Hirnyk-Sport | 2:2 (1:2) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
14:00 | Ahrobiznes | | Metalist 1925 | 0:2 (0:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
14:00 | Balkany | | Prykarpattya | 3:2 (1:1) | |||||
Zorya | |||||||||
14:00 | Avanhard | | Ingulets | 3:1 (1:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
17:00 | Volyn | | Zirka | 3:1 (1:0) | |||||
Lutsk |
Day 16 | |||||||||
13:00 | Real Pharma | | Kremin | 0:2 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
14:00 | Myr | | Krystal | 3:0 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
14:00 | Tavriya | | FK Nikopol | 3:0 (0:0) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium |
Day 27 | |||||||||
15:00 | FK Vitebsk | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:00 | Dynamo Brest | | Isloch | 3:1 (1:1) | |||||
Brest |
Day 13 | |||||||||
17:00 | Sturm | | Wacker | 1:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
17:00 | Admira Wacker | | Hartberg | 2:3 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:00 | St. Pölten | | LASK | 2:2 (1:1) | |||||
St. Pölten |
Day 11 | |||||||||
12:30 | AFC Bournemouth | | Manchester United | 1:2 (1:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Leicester City | 0:1 (0:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Everton | | Brighton & Hove Albion | 3:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Watford | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Burnley | 4:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
17:30 | Arsenal | | Liverpool | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Tottenham Hotspur | 2:3 (0:2) | |||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Derby County | | Birmingham City | 3:1 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Brentford | | Millwall | 2:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Reading | | Bristol City | 3:2 (2:2) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Hull City | | West Bromwich Albion | 1:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Preston North End | 1:1 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | Swansea City | 2:1 (0:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Norwich City | 0:4 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
17:30 | Stoke City | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Freiburg | 1:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Hannover | 3:1 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hoffenheim | 1:4 (1:2) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Nürnberg | 2:2 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Borussia Dortmund | 0:1 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
18:30 | Hertha | | RB Leipzig | 0:3 (0:1) | |||||
Berlin |
Day 11 | |||||||||
13:00 | Leganés | | Atlético | 1:1 (0:0) | |||||
Leganés | |||||||||
16:15 | Real Madrid | | Real Valladolid | 2:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Valencia | | Girona | 0:1 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
20:45 | Rayo Vallecano | | Barcelona | 2:3 (1:1) | |||||
Madrid |
Day 3 | |||||||||
13:00 | Stumbras | | Sūduva | 1:4 (0:3) | |||||
Kaunas | |||||||||
13:00 | Trakai | | Žalgiris Kaunas | 1:0 (0:0) | |||||
Trakai | |||||||||
18:00 | Žalgiris Vilnius | | Atlantas | 0:0 | |||||
Vilnius |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Kristiansund | 0:1 (0:0) | |||||
Bekkestua |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Portimonense | | Belenenses | 1:1 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
18:00 | Marítimo | | Porto | 0:2 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
20:30 | Boavista | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Porto |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Lokomotiva | | Istra 1961 | 1:0 (1:0) | |||||
Zagreb |
Day 12 | |||||||||
12:30 | St. Mirren | | Rangers | 0:2 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hearts | 5:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | Livingston | 1:0 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Hibernian | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Dundee | 1:0 (0:0) | |||||
Motherwell |
Day 11 | |||||||||
13:15 | Aldosivi | | Banfield | 1:4 (0:3) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
15:30 | Godoy Cruz | | Atlético Tucumán | 1:0 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
17:45 | Estudiantes | | River Plate | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
20:00 | Boca Juniors | | Tigre | 4:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 32 | |||||||||
17:00 | Atlético Mineiro | | Grêmio | 0:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
17:00 | Fluminense | | Vasco da Gama | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | Palmeiras | | Santos | 3:2 (2:0) | |||||
São Paulo |
Day 28 | |||||||||
15:30 | Dalian Yifang | | Beijing Renhe | 1:2 (1:1) | |||||
Dalian | |||||||||
19:35 | Jiangsu Suning | | Hebei China Fortune | 3:1 (1:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Tianjin Teda | 1:1 (1:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:35 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Shanghai SIPG | 4:5 (3:2) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Perth Glory | | Brisbane Roar | 2:1 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
19:35 | Wellington Phoenix | | Western Sydney Wanderers | 0:3 (0:1) | |||||
Wellington | |||||||||
19:50 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |