09.11.2018 < | Football matches for 10.11.2018 | > 11.11.2018 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18:30 | Piroozi | | Kashima Antlers | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Tehran |
Day 14 | |||||||||
16:00 | Ural | | FK Orenburg | 2:1 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
17:30 | Krylia Sovetov | | Akhmat | 1:2 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
19:00 | FK Rostov | | Dynamo | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don |
Day 21 | |||||||||
14:00 | FK Krasnodar-2 | | FK Tambov | 2:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
14:00 | Luch | | FK Nizhniy Novgorod | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
14:00 | Rotor | | Avangard | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
15:00 | FK Armavir | | FK Chertanovo | 1:3 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
15:00 | FK Khimki | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
16:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Tyumen | 2:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
16:00 | Baltika | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
16:00 | FK Sochi | | Zenit-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
17:00 | Sibir | | Mordovia | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Fakel | | Spartak-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Voronezh |
Day 17 | |||||||||
13:00 | Veles | | FK Murom | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Leningradets | | FK Kolomna | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14:00 | Torpedo Vladimir | | FK Chertanovo-2 | 3:1 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik | | FK Dolgoprudny | 1:0 (1:0) | |||||
Ivanovo |
Day 17 | |||||||||
13:00 | Saturn | | Kvant | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
13:00 | Dynamo Bryansk | | Metallurg | 1:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
14:00 | FK Strogino | | FK Ryazan | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Torpedo Moskva | | Sokol | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 15 | |||||||||
14:00 | FK Lviv | | Olympik | 1:1 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
17:00 | Desna | | Chornomorets | 2:0 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
17:00 | Zorya | | Karpaty | 2:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19:30 | Arsenal-Kiev | | FK Oleksandriya | 0:3 (0:1) | |||||
Kiev |
Day 17 | |||||||||
13:00 | Ahrobiznes | | Avanhard | 0:1 (0:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
14:00 | Kolos | | Balkany | 0:0 | |||||
Kovalivka | |||||||||
14:00 | Zirka | | FK Sumy | 3:3 (0:2) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
17:00 | Metalist 1925 | | Volyn | 1:0 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 17 | |||||||||
13:00 | FK Mynai | | Nyva Vinnytsya | 2:1 (1:0) | |||||
Mynai | |||||||||
14:00 | Nyva Ternopil | | Veres | 0:1 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
14:30 | Chaika | | Polissya | 0:1 (0:1) | |||||
Liutezh |
Day 17 | |||||||||
13:00 | Krystal | | Enerhiya | 3:0 (2:0) | |||||
Kherson | |||||||||
13:30 | FK Nikopol | | Real Pharma | 0:1 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
14:00 | Kremin | | Hirnyk | 0:0 | |||||
Kremenchuk |
Day 28 | |||||||||
14:00 | Isloch | | FK Vitebsk | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
16:00 | FK Homel | | FK Minsk | 0:2 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | Neman | | FK Smalyavichy | 1:1 (1:1) | |||||
Hrodna |
Day 27 | |||||||||
13:00 | Zimbru | | Sheriff | 1:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
13:00 | Dinamo-Auto | | Petrocub | 1:0 (1:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
13:00 | Speranţa | | Milsami | 1:0 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
13:00 | Zarya | | Sfîntul Gheorghe | 1:1 (1:0) | |||||
Ghidighici |
Day 14 | |||||||||
17:00 | Wacker | | Altach | 1:0 (1:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
17:00 | Sturm | | St. Pölten | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
17:00 | LASK | | Admira Wacker | 5:1 (1:0) | |||||
Pasching |
Day 12 | |||||||||
12:30 | Cardiff City | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (1:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | West Ham United | 1:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Burnley | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | AFC Bournemouth | 2:1 (2:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Southampton | | Watford | 1:1 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
17:30 | Crystal Palace | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 17 | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Hull City | 3:3 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Rotherham United | 1:1 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Swansea City | 0:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Preston North End | 0:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Derby County | | Aston Villa | 0:3 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Wigan Athletic | 2:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Reading | | Ipswich Town | 2:2 (1:2) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Millwall | 4:3 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Stoke City | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Brentford | 3:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
17:30 | West Bromwich Albion | | Leeds United | 4:1 (0:0) | |||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
12:30 | Maidenhead United | | Portsmouth | 0:4 (0:1) | |||||
Maidenhead | |||||||||
15:00 | Maidstone United | | Macclesfield Town | 2:1 (0:1) | |||||
Maidstone | |||||||||
15:00 | Ebbsfleet United | | Cheltenham Town | 0:0 | |||||
Northfleet | |||||||||
15:00 | Swindon Town | | York City | 2:1 (1:1) | |||||
Swindon | |||||||||
15:00 | Torquay United | | Woking | 0:1 (0:0) | |||||
Torquay | |||||||||
15:00 | Scunthorpe United | | Burton Albion | 2:1 (2:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
15:00 | Aldershot Town | | Bradford City | 1:1 (1:0) | |||||
Aldershot | |||||||||
15:00 | Grimsby Town | | Milton Keynes Dons | 3:1 (0:1) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
15:00 | Bromley | | Peterborough United | 1:3 (1:1) | |||||
Bromley | |||||||||
15:00 | Southport | | Boreham Wood | 2:0 (1:0) | |||||
Southport | |||||||||
15:00 | Plymouth Argyle | | Stevenage | 1:0 (0:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
15:00 | Chesterfield | | Billericay Town | 1:1 (1:0) | |||||
Chesterfield | |||||||||
15:00 | Lincoln City | | Northampton Town | 3:2 (1:0) | |||||
Lincoln | |||||||||
15:00 | Yeovil Town | | Stockport County | 1:3 (1:2) | |||||
Yeovil | |||||||||
15:00 | Bury | | Dover Athletic | 5:0 (3:0) | |||||
Bury | |||||||||
15:00 | Gillingham | | Hartlepool United | 0:0 | |||||
Gillingham | |||||||||
15:00 | Oxford United | | Forest Green Rovers | 0:0 | |||||
Oxford | |||||||||
15:00 | Tranmere Rovers | | Oxford City | 3:3 (1:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
15:00 | Accrington Stanley | | Colchester United | 1:0 (1:0) | |||||
Accrington | |||||||||
15:00 | Barnsley | | Notts County | 4:0 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Metropolitan Police | | Newport County | 0:2 (0:1) | |||||
Molesey | |||||||||
15:00 | Walsall | | Coventry City | 3:2 (2:1) | |||||
Walsall | |||||||||
15:00 | Rochdale | | Gateshead | 2:1 (2:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
15:00 | Sutton United | | Slough Town | 0:0 | |||||
Sutton | |||||||||
15:00 | Exeter City | | Blackpool | 2:3 (0:3) | |||||
Exeter | |||||||||
15:00 | Luton Town | | Wycombe Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
15:00 | Morecambe | | Halifax Town | 0:0 | |||||
Morecambe | |||||||||
15:00 | Crewe Alexandra | | Carlisle United | 0:1 (0:0) | |||||
Crewe | |||||||||
15:00 | Southend United | | Crawley Town | 1:1 (1:0) | |||||
Southend-on-Sea |
Day 15 | |||||||||
18:00 | Charleroi | | Brugge | 2:1 (1:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Eupen | | Sint-Truiden | 1:4 (0:2) | |||||
Eupen | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Lokeren | 2:0 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
20:30 | Cercle | | Waasland-Beveren | 2:0 (1:0) | |||||
Brugge |
Day 15 | |||||||||
12:30 | Botev Plovdiv | | Septemvri | 2:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
15:00 | Cherno More | | Levski | 1:0 (1:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
17:15 | Vereya | | Etar | 0:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora |
Day 11 | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Augsburg | 2:1 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Werder | | Borussia Mönchengladbach | 1:3 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Mainz 05 | 1:3 (0:2) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Hertha | 4:1 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Stuttgart | 0:2 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
18:30 | Borussia Dortmund | | Bayern | 3:2 (0:1) | |||||
Dortmund |
Day 32 | |||||||||
17:00 | Lokomotivi | | Saburtalo | 1:1 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
19:00 | Dila | | Kolkheti 1913 | 1:0 (0:0) | |||||
Gori |
Day 15 | |||||||||
15:30 | Wisła Płock | | Zagłębie Sosnowiec | 2:0 (1:0) | |||||
Płock | |||||||||
18:00 | Lechia | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
20:30 | Wisła Kraków | | Zagłębie Lubin | 3:2 (2:0) | |||||
Kraków |
Day 16 | |||||||||
13:00 | Bačka | | Voždovac | 1:0 (0:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
13:00 | FK Mačva | | Spartak Zlatibor Voda | 0:0 | |||||
Šabac | |||||||||
13:00 | Zemun | | Čukarički | 0:3 (0:1) | |||||
Zemun | |||||||||
13:00 | Partizan | | Radnik | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:00 | Dinamo | | Crvena Zvezda | 0:3 (0:1) | |||||
Vranje | |||||||||
16:00 | Mladost | | Vojvodina | 1:0 (1:0) | |||||
Lučani | |||||||||
18:00 | Rad | | Napredak | 0:2 (0:2) | |||||
Belgrade |
Day 13 | |||||||||
17:00 | Guingamp | | Lyon | 2:4 (1:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
20:00 | Angers | | Montpellier | 1:0 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
20:00 | Nîmes | | Nice | 0:1 (0:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
20:00 | Saint-Étienne | | Reims | 2:0 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
20:00 | Toulouse | | Amiens | 0:1 (0:1) | |||||
Toulouse |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Dundee | | St. Mirren | 1:1 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 0:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Hamilton Academical | 4:0 (2:0) | |||||
Perth |
Day 36 | |||||||||
13:00 | Levadia | | Flora | 2:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
13:00 | Nõmme Kalju | | Trans | 4:1 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
13:00 | Tammeka | | Kalev | 2:1 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
13:00 | Paide | | Tulevik | 4:1 (3:0) | |||||
Paide | |||||||||
13:00 | Kuressaare | | Pärnu | 2:1 (1:0) | |||||
Kuressaare |
Day 12 | |||||||||
20:30 | Colón | | Estudiantes | 1:1 (1:0) | |||||
Santa Fe |
Day 33 | |||||||||
17:00 | América | | Paraná | 0:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
17:00 | Corinthians | | São Paulo | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Atlético Paranaense | | Cruzeiro | 2:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
19:00 | Botafogo | | Flamengo | 2:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 4 | |||||||||
17:35 | Western Sydney Wanderers | | Brisbane Roar | 2:2 (2:1) | |||||
Sydney | |||||||||
19:50 | Newcastle United Jets | | Sydney | 1:1 (0:1) | |||||
Newcastle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |