12.04.2019 < | Football matches for 13.04.2019 | > 14.04.2019 |
17:30 | Weymouth Wales FC | | Robin Hood | 0:3 (0:2) | |||||
Willemstad | |||||||||
20:00 | Jong Holland | | Club Franciscain | 2:4 (1:1) | |||||
Willemstad |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | TP Mazembe | | Simba | 4:1 (2:1) | 0:0 | 4:1 | |||
Lubumbashi | |||||||||
18:00 | Al-Ahly Cairo | | Mamelodi Sundowns | 1:0 (0:0) | 0:5 (0:2) | 1:5 | |||
Suez | |||||||||
20:00 | Wydad Casablanca | | Horoya AC | 5:0 (3:0) | 0:0 | 5:0 | |||
Rabat | |||||||||
20:00 | Espérance | | Constantine | 3:1 (2:0) | 3:2 (1:0) | 6:3 | |||
Radès |
Day 31 | |||||||||
13:00 | FK Chertanovo | | Tom | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | FK Krasnodar-2 | | Fakel | 1:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
15:00 | FK Tyumen | | Avangard | 0:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
15:00 | Mordovia | | Shinnik | 0:0 | |||||
Saransk | |||||||||
15:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Rotor | 1:3 (1:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
15:30 | FK Tambov | | FK Sochi | 0:3 (0:2) | |||||
Tambov | |||||||||
16:00 | Baltika | | Zenit-2 | 0:2 (0:2) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Sibir | | Luch | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | SKA-Khabarovsk | | Spartak-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17:00 | FK Armavir | | FK Khimki | 0:2 (0:1) | |||||
Armavir |
Day 19 | |||||||||
13:00 | Veles | | Tekstilshchik | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Pskov-747 | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
15:00 | Leningradets | | Luki-Energiya | 3:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Torpedo Vladimir | | FK Dolgoprudny | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | FK Murom | 5:0 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 19 | |||||||||
13:00 | FK Khimki-M | | FK Ryazan | 1:3 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
13:00 | Zorkiy | | Metallurg | 2:2 (0:1) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
14:00 | FK Kaluga | | Torpedo Moskva | 2:3 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
15:00 | Rotor-2 | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Salyut-Belgorod | | Sokol | 1:2 (0:2) | |||||
Belgorod | |||||||||
16:00 | FK Strogino | | Kvant | 1:4 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Saturn | | Khimik | 1:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye |
Day 24 | |||||||||
14:00 | FK Mariupol | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
17:00 | Shakhtar | | Zorya | 3:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:30 | FK Lviv | | FK Oleksandriya | 1:2 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 22 | |||||||||
Ingulets | | Zirka | +:- | ||||||
Petrove | |||||||||
14:00 | Avanhard | | MFK Mykolaiv | 2:3 (2:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
16:00 | Balkany | | Metalist 1925 | 0:1 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
17:00 | Prykarpattya | | Hirnyk-Sport | 1:0 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
17:00 | Kolos | | Rukh | 0:1 (0:0) | |||||
Kovalivka |
Day 19 | |||||||||
15:00 | FK Mynai | | Chaika | 1:2 (0:0) | |||||
Mynai | |||||||||
15:00 | Nyva Vinnytsya | | Nyva Ternopil | 0:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
15:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Podillya | 3:0 (2:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
16:00 | FK Kalush | | Veres | 0:0 | |||||
Kalush |
Day 19 | |||||||||
15:00 | Krystal | | Real Pharma | 3:1 (1:1) | |||||
Kherson | |||||||||
15:00 | Hirnyk | | Enerhiya | 2:1 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
16:00 | Kremin | | FK Nikopol | 3:2 (2:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
17:00 | Myr | | Tavriya | 2:1 (0:1) | |||||
Hornostayivka |
Day 3 | |||||||||
14:30 | Tarpeda-BelAZ | | FK Minsk | 1:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
16:30 | FK Homel | | Energetik-BDU | 3:0 (2:0) | |||||
Gomel |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Dinamo-Auto | | Speranţa | 0:3 (0:2) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
19:00 | Petrocub | | Codru | 1:1 (0:0) | |||||
Hînceşti |
Day 4 | |||||||||
16:15 | Dinamo | | Soʼgʼdiyona | 1:0 (0:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
18:20 | Bunyodkor | | FK Andijon | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 25 | |||||||||
17:00 | Wacker | | Admira Wacker | 1:3 (0:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
17:00 | Hartberg | | Altach | 0:1 (0:0) | |||||
Hartberg | |||||||||
17:00 | Rapid | | Mattersburg | 2:1 (0:0) | |||||
Wien |
Day 34 | |||||||||
12:30 | Tottenham Hotspur | | Huddersfield Town | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | AFC Bournemouth | 0:5 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Burnley | | Cardiff City | 2:0 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Fulham | | Everton | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Southampton | | Wolverhampton Wanderers | 3:1 (2:1) | |||||
Southampton | |||||||||
17:30 | Manchester United | | West Ham United | 2:1 (1:0) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 42 | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Bristol City | 2:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Derby County | | Bolton Wanderers | 4:0 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Hull City | 1:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Reading | | Brentford | 2:1 (2:1) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Birmingham City | 1:1 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Blackburn Rovers | 1:2 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Swansea City | 4:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Sheffield United | | Millwall | 1:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Rotherham United | 2:2 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Preston North End | 4:1 (3:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | Leeds United | | Sheffield Wednesday | 1:0 (0:0) | |||||
Leeds |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Beerschot Wilrijk | | Eupen | 2:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
19:00 | Sint-Truiden | | Oostende | 1:0 (0:0) | |||||
Sint-Truiden |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Zulte Waregem | | Mouscron-Péruwelz | 2:2 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
19:00 | Cercle | | Waasland-Beveren | 3:2 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
19:00 | Kortrijk | | Union Saint-Gilloise | 0:1 (0:0) | |||||
Kortrijk |
Day 3 | |||||||||
15:30 | Botev Plovdiv | | Cherno More | 0:2 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18:00 | CSKA | | Beroe | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 29 | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Bayer 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Hannover | | Borussia Mönchengladbach | 0:1 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Werder | | Freiburg | 2:1 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Wolfsburg | 2:0 (2:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
18:30 | Borussia Dortmund | | Mainz 05 | 2:1 (2:0) | |||||
Dortmund |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Torpedo | | WIT Georgia | 2:1 (1:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
19:00 | Metalurgi | | Dinamo Batumi | 0:2 (0:1) | |||||
Rustavi | |||||||||
21:00 | Saburtalo | | Chikhura | 2:3 (1:3) | |||||
Tbilisi |
Day 32 | |||||||||
13:00 | Español | | Alavés | 2:1 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
16:15 | Huesca | | Barcelona | 0:0 | |||||
Huesca | |||||||||
18:30 | Atlético | | Celta de Vigo | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
20:45 | Sevilla | | Real Betis | 3:2 (1:0) | |||||
Sevilla |
Day 6 | |||||||||
13:00 | Žalgiris Kaunas | | Riteriai | 3:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
17:30 | Stumbras | | Žalgiris Vilnius | 1:0 (0:0) | |||||
Kaunas |
Day 30 | |||||||||
18:00 | Arka | | Miedź | 1:1 (0:0) | |||||
Gdynia | |||||||||
18:00 | Cracovia | | Lechia | 4:2 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
18:00 | Lech | | Jagiellonia | 0:2 (0:1) | |||||
Poznań | |||||||||
18:00 | Legia | | Pogoń | 3:1 (0:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
18:00 | Piast | | Korona | 4:0 (2:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
18:00 | Śląsk | | Górnik | 0:1 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
18:00 | Zagłębie Lubin | | Wisła Kraków | 3:1 (2:0) | |||||
Lubin | |||||||||
18:00 | Zagłębie Sosnowiec | | Wisła Płock | 1:3 (1:2) | |||||
Sosnowiec |
Day 29 | |||||||||
15:30 | Santa Clara | | Moreirense | 1:1 (1:1) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
18:00 | Portimonense | | Porto | 0:3 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
20:30 | Aves | | Sporting | 1:3 (1:2) | |||||
Vila das Aves |
Day 29 | |||||||||
16:30 | Istra 1961 | | Dinamo | 0:4 (0:2) | |||||
Pula | |||||||||
19:00 | Rijeka | | Inter | 7:0 (3:0) | |||||
Rijeka |
Day 3 | |||||||||
13:30 | Falkenbergs | | Häcken | 0:3 (0:0) | |||||
Falkenberg | |||||||||
16:00 | Kalmar | | Norrköping | 2:2 (0:0) | |||||
Kalmar |
13:00 | Montreal Impact | | Columbus Crew | 1:0 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
13:00 | Seattle Sounders | | Toronto | 3:2 (1:1) | |||||
Seattle | |||||||||
14:00 | Houston Dynamo | | San Jose Earthquakes | 2:1 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
16:00 | Minnesota United | | New York City | 3:3 (3:2) | |||||
Saint Paul | |||||||||
19:00 | Dallas | | Portland Timbers | 2:1 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | DC United | 2:3 (1:3) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:00 | Real Salt Lake | | Orlando City | 2:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Atlanta United | 0:2 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Los Angeles | | Cincinnati | 2:0 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Philadelphia Union | 2:0 (2:0) | |||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York City | 34 | 18 | 10 | 6 | 63-42 | 64 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 18 | 4 | 12 | 58-43 | 58 | ||
3. | Philadelphia Union | 34 | 16 | 7 | 11 | 58-50 | 55 | ||
4. | Toronto | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-52 | 50 | ||
5. | DC United | 34 | 13 | 11 | 10 | 42-38 | 50 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 6 | 14 | 53-51 | 48 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 12 | 11 | 50-57 | 45 | ||
8. | Chicago Fire | 34 | 10 | 12 | 12 | 55-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 12 | 5 | 17 | 47-60 | 41 | ||
10. | Columbus Crew | 34 | 10 | 8 | 16 | 39-47 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 9 | 4 | 85-37 | 72 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 16 | 8 | 10 | 52-49 | 56 | ||
3. | Real Salt Lake | 34 | 16 | 5 | 13 | 46-41 | 53 | ||
4. | Minnesota United | 34 | 15 | 8 | 11 | 52-43 | 53 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-59 | 51 | ||
6. | Portland Timbers | 34 | 14 | 7 | 13 | 52-49 | 49 | ||
7. | Dallas | 34 | 13 | 9 | 12 | 54-46 | 48 | ||
8. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 5 | 16 | 52-55 | 44 | ||
9. | Colorado Rapids | 34 | 12 | 6 | 16 | 58-63 | 42 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 12 | 4 | 18 | 49-59 | 40 |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Chongqing Dangdai Lifan | | Hebei China Fortune | 2:1 (0:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:35 | Shenzhen | | Jiangsu Suning | 0:2 (0:2) | |||||
Shenzhen | |||||||||
19:35 | Tianjin Teda | | Tianjin Tianhai | 1:1 (0:1) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Day 25 | |||||||||
17:35 | Melbourne City | | Adelaide United | 0:0 | |||||
Melbourne | |||||||||
19:50 | Western Sydney Wanderers | | Sydney | 1:1 (0:1) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |