12.08.2016 < | Football matches for 13.08.2016 | > 14.08.2016 |
19:00 | Inter Milano | | Celtic | 2:0 (1:0) | |||||
Limerick |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Young Africans | | MO Béjaïa | 1:0 (1:0) | |||||
Dar es Salaam |
Day 3 | |||||||||
17:30 | Ural | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
19:00 | Krylia Sovetov | | FK Krasnodar | 1:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
20:30 | Rubin | | Spartak | 1:1 (1:1) | |||||
Kazan |
Day 7 | |||||||||
16:30 | Sibir | | Mordovia | 1:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | FK Tosno | | Shinnik | 0:0 | |||||
Veliky Novgorod | |||||||||
17:00 | FK Tambov | | Sokol | 0:0 | |||||
Tambov | |||||||||
17:00 | SKA-Khabarovsk | | Fakel | 1:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17:00 | FK Khimki | | Kuban | 4:1 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
18:00 | Spartak-2 | | FK Tyumen | 2:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:30 | Spartak-Nalchik | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
19:00 | Zenit-2 | | Neftekhimik | 2:2 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19:00 | Volgar | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
19:00 | Luch-Energiya | | Yenisey | 0:2 (0:0) | |||||
Vladivostok |
Day 18 | |||||||||
17:00 | Dynamo Minsk | | Shakhtsyor | 1:3 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | Belshina | 2:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
20:00 | BATE | | FK Minsk | 3:1 (2:1) | |||||
Barysaw |
Day 4 | |||||||||
16:30 | Dacia | | Academia UTM | 2:0 (0:0) | |||||
Speia | |||||||||
16:30 | Moldova-03 | | Petrocub | 0:2 (0:0) | |||||
Ungheni |
Day 18 | |||||||||
18:00 | FK Andijon | | Qoʼqon 1912 | 0:2 (0:2) | |||||
Andijon | |||||||||
18:30 | Shoʼrtan | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Guzor Markaziy Stadium | |||||||||
19:00 | Paxtakor | | Buxoro | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
19:15 | FK Olmaliq | | Qizilqum | 2:3 (0:2) | |||||
Olmaliq |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Ried | | Red Bull | 0:2 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
18:30 | Rapid | | Admira Wacker | 4:0 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Altach | | St. Pölten | 3:1 (3:0) | |||||
Altach | |||||||||
18:30 | Mattersburg | | Wolfsberg | 3:1 (2:1) | |||||
Mattersburg |
Day 1 | |||||||||
12:30 | Hull City | | Leicester City | 2:1 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Burnley | | Swansea City | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Everton | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Stoke City | 1:1 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Southampton | | Watford | 1:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
17:30 | Manchester City | | Sunderland | 2:1 (1:0) | |||||
Manchester |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Rotherham United | 3:0 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Barnsley | | Derby County | 2:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Brentford | | Ipswich Town | 2:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Burton Albion | | Bristol City | 1:2 (0:1) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Birmingham City | 1:2 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Huddersfield Town | 1:2 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Fulham | 1:2 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Blackburn Rovers | 3:0 (2:0) | |||||
Wigan | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Reading | 2:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
17:30 | Norwich City | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
Norwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 29 | 7 | 10 | 85-40 | 94 | ||
2. | Brighton & Hove Albion | 46 | 28 | 9 | 9 | 74-40 | 93 | ||
3. | Reading | 46 | 26 | 7 | 13 | 68-64 | 85 | ||
4. | Sheffield Wednesday | 46 | 24 | 9 | 13 | 60-45 | 81 | ||
5. | Huddersfield Town | 46 | 25 | 6 | 15 | 56-58 | 81 | ||
6. | Fulham | 46 | 22 | 14 | 10 | 85-57 | 80 | ||
7. | Leeds United | 46 | 22 | 9 | 15 | 61-47 | 75 | ||
8. | Norwich City | 46 | 20 | 10 | 16 | 85-69 | 70 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 13 | 15 | 54-50 | 67 | ||
10. | Brentford | 46 | 18 | 10 | 18 | 75-65 | 64 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Beroe | | Vereya | 1:0 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
21:15 | Levski | | Ludogorets | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 2 | |||||||||
17:30 | Kobuleti | | Chikhura | 1:3 (1:0) | |||||
Kobuleti | |||||||||
17:30 | Lokomotivi | | Torpedo | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
20:00 | Dinamo Tbilisi | | Guria | 3:0 (2:0) | |||||
Tbilisi |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Spartaks | | Jelgava | 0:0 | |||||
Jūrmala | |||||||||
18:00 | Ventspils | | BFC Daugava | 2:0 (1:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
20:30 | FK Liepāja | | METTA/LU | 2:3 (0:1) | |||||
Liepāja |
Day 20 | |||||||||
15:30 | Bodø/Glimt | | Lillestrøm | 1:1 (0:0) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Brann | 3:2 (2:1) | |||||
Oslo |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Moreirense | | Paços de Ferreira | 1:1 (0:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
18:15 | Sporting | | Marítimo | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:30 | Tondela | | Benfica | 0:2 (0:1) | |||||
Tondela |
Day 5 | |||||||||
19:00 | Bačka | | Spartak Zlatibor Voda | 1:3 (0:2) | |||||
Bačka Palanka |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Bordeaux | | Saint-Étienne | 3:2 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:00 | Caen | | Lorient | 3:2 (2:2) | |||||
Caen | |||||||||
20:00 | Dijon | | Nantes | 0:1 (0:0) | |||||
Dijon | |||||||||
20:00 | Metz | | Lille | 3:2 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Angers | 1:0 (1:0) | |||||
Montpellier |
Day 5 | |||||||||
19:00 | Dinamo | | Inter | 2:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
21:00 | Rijeka | | Lokomotiva | 1:0 (1:0) | |||||
Rijeka |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Jablonec | | Slovácko | 2:2 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
17:00 | Mladá Boleslav | | Karviná | 1:2 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
17:00 | Fastav | | Slovan | 2:1 (1:1) | |||||
Zlín | |||||||||
17:15 | Zbrojovka | | Teplice | 0:0 | |||||
Brno | |||||||||
20:00 | Bohemians 1905 | | Sparta | 0:2 (0:2) | |||||
Praha |
Day 18 | |||||||||
16:00 | AIK | | Helsingborgs | 2:1 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
16:00 | Gefle | | Norrköping | 0:0 | |||||
Gävle |
Day 2 | |||||||||
12:15 | Dundee | | Rangers | 1:2 (1:2) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Hearts | 0:0 | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | Kilmarnock | 1:2 (1:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Inverness | | Ross County | 2:3 (1:2) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Motherwell | | St. Johnstone | 1:2 (0:0) | |||||
Motherwell |
Day 20 | |||||||||
16:00 | Sport | | Flamengo | 1:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
18:30 | Ponte Preta | | Figueirense | 2:0 (0:0) | |||||
Campinas |
19:00 | New York Red Bulls | | Montreal Impact | 3:1 (2:1) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | New York City | 3:3 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Philadelphia Union | 0:4 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 1:1 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
20:00 | DC United | | Portland Timbers | 2:0 (2:0) | |||||
Washington | |||||||||
20:00 | Dallas | | Sporting Kansas City | 2:2 (0:0) | |||||
Frisco |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 16 | 9 | 9 | 61-44 | 57 | ||
2. | New York City | 34 | 15 | 9 | 10 | 62-57 | 54 | ||
3. | Toronto | 34 | 14 | 11 | 9 | 51-39 | 53 | ||
4. | DC United | 34 | 11 | 13 | 10 | 53-47 | 46 | ||
5. | Montreal Impact | 34 | 11 | 12 | 11 | 49-53 | 45 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 52-55 | 42 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 9 | 14 | 44-54 | 42 | ||
8. | Orlando City | 34 | 9 | 14 | 11 | 55-60 | 41 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 8 | 12 | 14 | 50-58 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 7 | 10 | 17 | 42-58 | 31 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 17 | 9 | 8 | 50-40 | 60 | ||
2. | Colorado Rapids | 34 | 15 | 13 | 6 | 39-32 | 58 | ||
3. | Los Angeles Galaxy | 34 | 12 | 16 | 6 | 54-39 | 52 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-43 | 48 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 13 | 8 | 13 | 42-41 | 47 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 12 | 10 | 12 | 44-46 | 46 | ||
7. | Portland Timbers | 34 | 12 | 8 | 14 | 48-53 | 44 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 10 | 9 | 15 | 45-52 | 39 | ||
9. | San Jose Earthquakes | 34 | 8 | 14 | 12 | 32-40 | 38 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 7 | 13 | 14 | 39-45 | 34 |
Day 22 | |||||||||
15:30 | Yanbian | | Shanghai SIPG | 1:1 (1:1) | |||||
Yanji | |||||||||
19:35 | Hangzhou Greentown | | Henan Construction | 3:0 (1:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
19:35 | Shanghai Shenhua | | Guangzhou Evergrande | 2:1 (2:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:35 | Shijiazhuang Ever Bright | | Tianjin Teda | 2:2 (1:1) | |||||
Shijiazhuang |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 7 | 4 | 62-19 | 64 | ||
2. | Jiangsu Suning | 30 | 17 | 6 | 7 | 53-33 | 57 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 14 | 10 | 6 | 56-32 | 52 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 12 | 6 | 46-31 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 10 | 9 | 34-26 | 43 | ||
6. | Guangzhou R&F | 30 | 11 | 7 | 12 | 47-50 | 40 | ||
7. | Hebei China Fortune | 30 | 11 | 7 | 12 | 34-38 | 40 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 10 | 11 | 43-50 | 37 | ||
9. | Yanbian | 30 | 10 | 7 | 13 | 39-41 | 37 | ||
10. | Tianjin Teda | 30 | 9 | 9 | 12 | 38-50 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |