13.08.2016 < | Football matches for 14.08.2016 | > 15.08.2016 |
Day 5 | |||||||||
21:00 | Wydad Casablanca | | ASEC | 2:1 (0:0) | |||||
Rabat |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Medeama | | TP Mazembe | 3:2 (1:0) | |||||
Sekondi-Takoradi |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Olympik | 3:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19:30 | Stal | | Dynamo | 1:2 (1:0) | |||||
Dnipro |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Skala | | Cherkasky Dnipro | 0:0 | |||||
Stryi | |||||||||
17:30 | Arsenal-Kyiv | | Illichovets | 0:3 (0:1) | |||||
Boryspil | |||||||||
17:30 | Avanhard | | Bukovyna | 1:1 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
18:00 | FK Poltava | | Obolon-Brovar | 1:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
18:00 | Ingulets | | MFK Mykolaiv | 1:0 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
18:00 | Hirnyk-Sport | | Naftovyk-Ukrnafta | 0:1 (0:1) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
18:00 | Desna | | Helios | 1:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18:00 | Kolos | | Veres | 2:1 (2:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
18:00 | FK Sumy | | FK Ternopil | 1:1 (1:0) | |||||
Sumy |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Kremin | | Myr | 2:0 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
17:00 | Metalurh | | Rukh | 3:4 (2:2) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
17:00 | Sudnobudivnyk | | Ingulets-2 | 0:0 | |||||
Pervomaysk City stadium | |||||||||
17:30 | Nikopol-NPGU | | Podillya | 3:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
17:30 | Enerhiya | | Teplovyk | 1:0 (1:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
18:00 | Balkany | | Nyva | 1:0 (0:0) | |||||
Zorya |
Day 18 | |||||||||
17:00 | Granit Mikashevichy | | Slavia | 0:0 | |||||
Luninets | |||||||||
17:30 | Naftan | | Tarpeda-BelAZ | 1:3 (0:3) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18:00 | FK Slutsk | | FK Haradzeya | 1:1 (0:0) | |||||
Slutsk |
Day 1 | |||||||||
13:30 | AFC Bournemouth | | Manchester United | 1:3 (0:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Liverpool | 3:4 (1:1) | |||||
London |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Queens Park Rangers | 0:2 (0:0) | |||||
Cardiff |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 29 | 7 | 10 | 85-40 | 94 | ||
2. | Brighton & Hove Albion | 46 | 28 | 9 | 9 | 74-40 | 93 | ||
3. | Reading | 46 | 26 | 7 | 13 | 68-64 | 85 | ||
4. | Sheffield Wednesday | 46 | 24 | 9 | 13 | 60-45 | 81 | ||
5. | Huddersfield Town | 46 | 25 | 6 | 15 | 56-58 | 81 | ||
6. | Fulham | 46 | 22 | 14 | 10 | 85-57 | 80 | ||
7. | Leeds United | 46 | 22 | 9 | 15 | 61-47 | 75 | ||
8. | Norwich City | 46 | 20 | 10 | 16 | 85-69 | 70 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 13 | 15 | 54-50 | 67 | ||
10. | Brentford | 46 | 18 | 10 | 18 | 75-65 | 64 |
Day 3 | |||||||||
14:30 | Zulte Waregem | | Standard | 1:0 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
18:00 | Brugge | | Lokeren | 1:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Oostende | | Mouscron-Péruwelz | 2:1 (0:1) | |||||
Oostende |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Cherno More | 2:2 (1:0) | |||||
Gorna Oryahovitsa | |||||||||
21:15 | CSKA | | Neftohimik 1962 | 5:1 (4:0) | |||||
Sofia |
20:30 | Borussia (Dortmund) | | Bayern (München) | 0:2 (0:0) | |||||
Dortmund |
Day 2 | |||||||||
16:30 | Kolkheti 1913 | | Dinamo Batumi | 0:5 (0:1) | |||||
Poti | |||||||||
17:30 | Dila | | Zugdidi | 4:1 (3:0) | |||||
Gori | |||||||||
17:30 | Samtredia | | Sioni | 4:1 (1:0) | |||||
Samtredia |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Piast | | Zagłębie | 0:0 | |||||
Gliwice | |||||||||
18:00 | Wisła Kraków | | Ruch | 1:2 (1:1) | |||||
Kraków |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Boavista | | Arouca | 2:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
18:00 | Vitória Setubal | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
20:15 | Vitória Guimarães | | Braga | 0:1 (0:1) | |||||
Guimarães |
Day 5 | |||||||||
19:00 | Istra 1961 | | Slaven | 0:0 | |||||
Pula | |||||||||
21:00 | Osijek | | Hajduk | 1:1 (1:1) | |||||
Osijek |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Dukla | | Hradec Králové | 3:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
19:30 | Vysočina | | Slavia | 1:1 (1:0) | |||||
Jihlava |
Day 20 | |||||||||
11:00 | Fluminense | | América | 1:0 (0:0) | |||||
Cariacica | |||||||||
11:00 | Grêmio | | Corinthians | 3:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Vitória | | Santa Cruz | 2:2 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
16:00 | Santos | | Atlético Mineiro | 3:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
16:00 | Cruzeiro | | Coritiba | 2:2 (1:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:15 | São Paulo | | Botafogo | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Atlético Paranaense | | Palmeiras | 0:1 (0:1) | |||||
Curitiba |
15:00 | Chicago Fire | | Orlando City | 2:2 (1:2) | |||||
Bridgeview | |||||||||
16:00 | Seattle Sounders | | Real Salt Lake | 2:1 (2:0) | |||||
Seattle | |||||||||
20:15 | Houston Dynamo | | Toronto | 1:1 (1:1) | |||||
Houston |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 16 | 9 | 9 | 61-44 | 57 | ||
2. | New York City | 34 | 15 | 9 | 10 | 62-57 | 54 | ||
3. | Toronto | 34 | 14 | 11 | 9 | 51-39 | 53 | ||
4. | DC United | 34 | 11 | 13 | 10 | 53-47 | 46 | ||
5. | Montreal Impact | 34 | 11 | 12 | 11 | 49-53 | 45 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 52-55 | 42 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 9 | 14 | 44-54 | 42 | ||
8. | Orlando City | 34 | 9 | 14 | 11 | 55-60 | 41 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 8 | 12 | 14 | 50-58 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 7 | 10 | 17 | 42-58 | 31 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 17 | 9 | 8 | 50-40 | 60 | ||
2. | Colorado Rapids | 34 | 15 | 13 | 6 | 39-32 | 58 | ||
3. | Los Angeles Galaxy | 34 | 12 | 16 | 6 | 54-39 | 52 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-43 | 48 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 13 | 8 | 13 | 42-41 | 47 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 12 | 10 | 12 | 44-46 | 46 | ||
7. | Portland Timbers | 34 | 12 | 8 | 14 | 48-53 | 44 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 10 | 9 | 15 | 45-52 | 39 | ||
9. | San Jose Earthquakes | 34 | 8 | 14 | 12 | 32-40 | 38 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 7 | 13 | 14 | 39-45 | 34 |
Day 22 | |||||||||
19:35 | Changchun Yatai | | Jiangsu Suning | 1:2 (0:2) | |||||
Changchun | |||||||||
19:35 | Hebei China Fortune | | Liaoning Whowin | 0:0 | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
19:35 | Guangzhou R&F | | Shandong Luneng Taishan | 1:2 (1:1) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 7 | 4 | 62-19 | 64 | ||
2. | Jiangsu Suning | 30 | 17 | 6 | 7 | 53-33 | 57 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 14 | 10 | 6 | 56-32 | 52 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 12 | 6 | 46-31 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 10 | 9 | 34-26 | 43 | ||
6. | Guangzhou R&F | 30 | 11 | 7 | 12 | 47-50 | 40 | ||
7. | Hebei China Fortune | 30 | 11 | 7 | 12 | 34-38 | 40 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 10 | 11 | 43-50 | 37 | ||
9. | Yanbian | 30 | 10 | 7 | 13 | 39-41 | 37 | ||
10. | Tianjin Teda | 30 | 9 | 9 | 12 | 38-50 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |