22.08.2016 <

Football matches for 23.08.2016

> 24.08.2016
Local time
2nd leg
 1st leg 
 total 
Статистика личных встреч 20:45 Viktoria Plzeň Ludogorets2:2 (1:1)

0:2 (0:0)

2:4

 Plzeň
Статистика личных встреч 20:45 Legia Dundalk1:1 (0:1)

2:0 (0:0)

3:1

 Warszawa
Статистика личных встреч 20:45 Roma Porto0:3 (0:1)

1:1 (1:0)

1:4

 Roma
Статистика личных встреч 20:45 Monaco Villarreal1:0 (0:0)

2:1 (1:1)

3:1

 Monte Carlo
Статистика личных встреч 21:45 Hapoel Be'er Sheva Celtic2:0 (1:0)

2:5 (0:3)

4:5

 Beersheba
Day 1
Статистика личных встреч 18:15 Deportivo La Guaira Emelec4:2 (2:0)
 Barquisimeto
Статистика личных встреч 19:15 Banfield San Lorenzo de Almagro2:0 (2:0)
 Banfield
Статистика личных встреч 20:45 Blooming Junior0:2 (0:1)
 Santa Cruz de la Sierra
Day 3
Статистика личных встреч 17:30 Dordoi Benfica de Macau2:1 (1:1)
 Bishkek
ClubGWDLF-AP
1. Dordoi22004-16
2. Benfica de Macau21015-43
3. Rovers20022-60
Day 2
Статистика личных встреч 18:00 Nagaworld Three Star1:1 (1:0)
 Ulan Bator
ClubGWDLF-AP
1. Three Star21103-14
2. Erchim21011-23
3. Nagaworld20111-21
Day 2
Статистика личных встреч 18:00 Sheikh Russel Tatung1:1 (1:0)
 Thimphu
ClubGWDLF-AP
1. Tertons21104-34
2. Tatung20201-12
3. Sheikh Russel20114-51
Day 6
Статистика личных встреч 16:30 Enyimba Mamelodi Sundowns3:1 (2:1)
 Port Harcourt
ClubGWDLF-AP
1. Mamelodi Sundowns43016-59
2. Zamalek42023-36
3. Enyimba41034-53
Day 6
Статистика личных встреч 14:30 TP Mazembe Young Africans3:1 (1:0)
 Lubumbashi
Статистика личных встреч 14:30 MO Béjaïa Medeama1:0 (0:0)
 Béjaïa
ClubGWDLF-AP
1. TP Mazembe641110-513
2. MO Béjaïa62222-28
3. Medeama62228-88
4. Young Africans61144-94
Day 6
Статистика личных встреч 20:30 FUS Étoile du Sahel0:0
 Rabat
ClubGWDLF-AP
1. FUS63309-412
2. Étoile du Sahel63219-411
3. KAC62139-137
4. Al Ahly60244-102
Day 3
Статистика личных встреч  Pachuca Police United3:0 (0:0)
 Pachuca de Soto
ClubGWDLF-AP
1. Pachuca431019-410
2. Olimpia421113-67
3. Police United40041-230
Day 3
Статистика личных встреч  Alianza Antigua1:1 (0:0)
 San Salvador
ClubGWDLF-AP
1. New York Red Bulls42205-18
2. Alianza41215-45
3. Antigua40222-72
Статистика личных встреч 19:30 Crystal Palace Blackpool2:0 (1:0)
 London
Статистика личных встреч 19:45 Queens Park Rangers Rochdale2:1 (1:1)
 London
Статистика личных встреч 19:45 Watford Gillingham1:2 aet
(0:0, 1:1)
 Watford
Статистика личных встреч 19:45 Peterborough United Swansea City1:3 (0:3)
 Peterborough
Статистика личных встреч 19:45 Everton Yeovil Town4:0 (1:0)
 Liverpool
Статистика личных встреч 19:45 Millwall Nottingham Forest1:2 (0:1)
 London
Статистика личных встреч 19:45 Luton Town Leeds United0:1 (0:1)
 Luton
Статистика личных встреч 19:45 Chelsea Bristol Rovers3:2 (3:1)
 London
Статистика личных встреч 19:45 Burton Albion Liverpool0:5 (0:2)
 Burton upon Trent
Статистика личных встреч 19:45 Blackburn Rovers Crewe Alexandra4:3 aet
(1:2, 3:3)
 Blackburn
Статистика личных встреч 19:45 Preston North End Oldham Athletic2:0 (0:0)
 Preston
Статистика личных встреч 19:45 Oxford United Brighton & Hove Albion2:4 (1:1)
 Oxford
Статистика личных встреч 19:45 Newcastle United Cheltenham Town2:0 (1:0)
 Newcastle upon Tyne
Статистика личных встреч 19:45 Exeter City Hull City1:3 (1:1)
 Exeter
Статистика личных встреч 19:45 Derby County Carlisle United1:1 aet
(0:0, 1:1),
pen. 14:13
 Derby
Статистика личных встреч 19:45 Northampton Town West Bromwich Albion2:2 aet
(1:1, 2:2),
pen. 4:3
 Northampton
Статистика личных встреч 19:45 Wolverhampton Wanderers Cambridge United2:1 (2:1)
 Wolverhampton
Статистика личных встреч 19:45 Norwich City Coventry City6:1 (2:0)
 Norwich
Статистика личных встреч 19:45 Stevenage Stoke City0:4 (0:2)
 Stevenage
Статистика личных встреч 19:45 Scunthorpe United Bristol City1:2 aet
(0:1, 1:1)
 Scunthorpe
Статистика личных встреч 20:00 Reading Milton Keynes Dons2:2 aet
(0:1, 1:1),
pen. 4:2
 Reading
Статистика личных встреч  Newhaven Eastbourne United1:2*
 
Статистика личных встреч 19:30 Tiverton Town Taunton Town0:2*
 Tiverton
Статистика личных встреч 19:45 Thamesmead Town Guernsey1:1 aet
(1:1),
pen. 4:2
*
 London
Статистика личных встреч 19:45 Hythe Town Sittingbourne5:0*
 Hythe
Статистика личных встреч 19:45 Fareham Town Verwood Town4:0*
 Fareham
Статистика личных встреч 19:45 Chessington & Hook United Guildford City1:2*
 London
Статистика личных встреч 19:45 Eastbourne Town Whitstable Town1:1 aet
(1:1),
pen. 3:1
*
 Eastbourne
Статистика личных встреч 19:45 Whyteleafe Hollands & Blair4:2*
 Whyteleafe
Статистика личных встреч 19:45 Walton & Hersham Greenwich Borough0:3*
 Walton-on-Thames
Статистика личных встреч 19:45 Camberley Town Bishop's Cleeve2:0*
 Camberley
Статистика личных встреч 19:45 Harefield United Wembley2:1*
 London
Статистика личных встреч 19:45 Potters Bar Town Arlesey Town4:1*
 Potters Bar
Статистика личных встреч 19:45 Stanway Rovers Barking3:2*
 Stanway
Статистика личных встреч 19:45 Bowers & Pitsea Waltham Abbey2:4*
 Pitsea
Статистика личных встреч 19:45 Dereham Town Yaxley1:0*
 Dereham
Статистика личных встреч 19:45 Radcliffe Borough Droylsden2:1*
 Radcliffe
Статистика личных встреч 19:45 Pickering Town Washington1:2*
 Pickering
Статистика личных встреч 19:45 Marlow Beaconsfield SYCOB3:3 aet
(2:2),
pen. 3:4
*
 Marlow
Статистика личных встреч 19:45 Ashton Athletic Worksop Town2:2 aet
(2:2),
pen. 4:1
*
 Ashton-in-Makerfield
Статистика личных встреч 20:00 1874 Northwich Colne1:3*
 Winsford
Day 26
Статистика личных встреч 18:00 Levadia Nõmme Kalju1:2 (1:2)
 Tallinn
Статистика личных встреч 19:00 Paide Tarvas7:0 (2:0)
 Paide
Статистика личных встреч 19:00 Tammeka Trans0:2 (0:1)
 Tartu
Статистика личных встреч 20:00 Flora Infonet3:0 (1:0)
 Tallinn
ClubGWDLF-AP
1.Infonet36248474-3380
2.Levadia36246677-3078
3.Nõmme Kalju36229570-2875
4.Flora362110596-3173
5.Kalev361491365-5551
6.Paide361461658-6148
7.Tammeka361251943-6541
8.Trans361181760-6841
9.Pärnu36522924-9817
10.Tarvas36033315-1133
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 804
Matches:1 015 732
Clubs:10 721
National teams:259
Stadiums:9 405
Site news
20.09.2018

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

In the football world

Tomorrow, September 22

Al-Ahly CairoHoroya AC

21:00

 

DynamoAnzhi

14:00

YeniseyUral

15:30

ArsenalRubin

16:30

FK RostovFK Ufa

19:00

AkhmatFK Orenburg

19:00

 

FK KolomnaFK Chertanovo-2

14:00

LeningradetsFK Dolgoprudny

15:00

Pskov-747FK Murom

16:00

Lokomotiv-KazankaVeles

17:00

 

FK Khimki-MZorkiy

13:00

FK RyazanFK Kaluga

14:00

TorpedoDynamo

15:00

SaturnRotor-2

15:00

SokolKvant

17:00

 

Spartak-NalchikChernomorets

17:00

 

Lada-TolyattiSyzran-2003

16:00

 

FK MariupolFK Oleksandriya

14:00

DynamoDesna

17:00

FK LvivKarpaty

17:00

ShahtarChornomorets

17:00

Arsenal-KievOlympik

19:30

 

KolosMetalist 1925

16:00

 

ChaikaBukovyna

16:00

PodillyaVeres

16:00

FK MynaiFK Kalush

17:00

Cherkashchyna-AkademiyaPolissya

18:00

 

MFK Mykolaiv-2Krystal

16:00

KreminEnerhiya

16:00

FK NikopolMyr

16:00

TavriyaHirnyk

16:00

 

SəbailSabah

18:30

ZiraNeftçi

20:30

 

AlashkertLori

16:00

GandzasarArarat

19:00

 

Tarpeda-BelAZFK Homel

14:00

FK SlutskFK Minsk

16:00

FK VitebskDynamo Br

18:00

IslochShakhtsyor

19:45

 

KaysarShakhtyor

16:00

ZhetysuQayrat

16:00

AtyrauKyzylzhar

17:30

AqtöbeTobil

19:00

OrdabasyIrtysh

19:00

 

SperanţaSfîntul Gheorghe

16:00

Dinamo-AutoMilsami

16:00

SheriffZarya

18:00

ZimbruPetrocub

20:00

 

PaxtakorBuxoro

18:00

 

NeftchiNasaf

18:00

QizilqumQoʼqon 1912

20:00

 

St. PöltenHartberg

17:00

 

FulhamWatford

12:30

BurnleyAFC Bournemouth

15:00

Cardiff CityManchester City

15:00

Crystal PalaceNewcastle United

15:00

Leicester CityHuddersfield Town

15:00

Manchester UnitedWolverhampton Wanderers

15:00

LiverpoolSouthampton

15:00

Brighton & Hove AlbionTottenham Hotspur

17:30

 

Aston VillaSheffield Wednesday

15:00

Derby CountyBrentford

15:00

MiddlesbroughSwansea City

15:00

ReadingHull City

15:00

Ipswich TownBolton Wanderers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Nottingham ForestRotherham United

15:00

Sheffield UnitedPreston North End

15:00

Stoke CityBlackburn Rovers

15:00

West Bromwich AlbionMillwall

15:00

Queens Park RangersNorwich City

17:30

 

Lymington TownTorquay United

12:30

ChesterCity of Liverpool

15:00

Ashton UnitedTrafford

15:00

RadcliffeCurzon Ashton

15:00

Farsley CelticSouthport

15:00

Mossley AFCKidsgrove Athletic

15:00

Staveley Miners WelfareGuiseley

15:00

South ShieldsStockport County

15:00

Knaresborough TownWorkington

15:00

Cleethorpes TownBamber Bridge

15:00

York CityAshton Athletic

15:00

MarineFrickley Athletic

15:00

Dunston UTSIrlam

15:00

United of ManchesterColne

15:00

Nantwich TownBlyth Spartans

15:00

DarlingtonBradford Park Avenue

15:00

ChorleyLeek Town

15:00

Witton AlbionSpennymoor Town

15:00

AltrinchamWhitley Bay

15:00

Consett AFCWarrington Town

15:00

Sutton Coldfield TownAlfreton Town

15:00

Boston UnitedPeterborough Sports

15:00

St Ives TownGrantham Town

15:00

Kidderminster HarriersAtherstone Town

15:00

StourbridgeLeamington

15:00

Rugby TownHednesford Town

15:00

St Neots TownRomulus

15:00

Nuneaton TownBrackley Town

15:00

AlvechurchCorby Town

15:00

Kettering TownAFC Mansfield

15:00

Anstey NomadsMickleover Sports

15:00

Halesowen TownGainsborough Trinity

15:00

A.F.C. Telford UnitedBedford Town

15:00

BuxtonCoalville Town

15:00

Hampton & Richmond BoroughBurgess Hill Town

15:00

Kings LangleyLewes

15:00

WealdstoneGreat Wakering Rovers

15:00

Welling UnitedChesham United

15:00

HendonPhoenix Sports

15:00

WokingTooting & Mitcham United

15:00

Hanwell TownLowestoft Town

15:00

Egham TownBrightlingsea Regent

15:00

Chelmsford CityWorthing

15:00

Concord RangersMargate

15:00

Leverstock GreenDorking Wanderers

15:00

Haringey BoroughErith Town

15:00

LeistonHastings United

15:00

Coggeshall TownWalton Casuals

15:00

St Albans CityWhyteleafe

15:00

Bowers & PitseaHemel Hempstead Town

15:00

Billericay TownBurnham

15:00

AFC Kempston RoversMarlow

15:00

Hitchin TownDidcot Town

15:00

Bognor Regis TownAFC Sudbury

15:00

Haverhill RoversLeatherhead

15:00

East Thurrock UnitedWhitehawk

15:00

Brantham AthleticEastbourne Borough

15:00

Oxford CityCray Valley Paper Mills

15:00

Gosport BoroughRamsgate

15:00

AFC HornchurchEast Grinstead Town

15:00

AFC Uckfield TownDartford

15:00

Hayes & Yeading UnitedMoneyfields

15:00

FC RomaniaBeaconsfield Town

15:00

HorshamHeybridge Swifts

15:00

Dulwich HamletTonbridge Angels

15:00

Metropolitan PoliceNeedham Market

15:00

Merthyr TownWinchester City

15:00

Chippenham TownSwindon Supermarine

15:00

Bristol Manor FarmBasingstoke Town

15:00

Weston-super-MareSalisbury

15:00

Tiverton TownDorchester Town

15:00

HerefordTruro City

15:00

Poole TownCinderford Town

15:00

Taunton TownBitton

15:00

Banbury UnitedBath City

15:00

Hungerford TownWantage Town

15:00

BinfieldCirencester Town

15:00

Slough TownSholing

15:00

King's Lynn TownStafford Rangers

15:00

 

Waasland-BeverenCharleroi

18:00

EupenOostende

20:00

LokerenMouscron-Péruwelz

20:00

Sint-TruidenAntwerp

20:30

 

SeptemvriLokomotiv

17:30

Botev VCSKA

20:00

 

HoffenheimBorussia D

15:30

HerthaBorussia M

15:30

AugsburgWerder

15:30

WolfsburgFreiburg

15:30

NürnbergHannover

15:30

Schalke 04Bayern

18:30

 

FortunaWillem II

18:30

ExcelsiorHeerenveen

19:45

VVV-VenloNAC

19:45

EmmenZwolle

20:45

 

Rayo VallecanoAlavés

13:00

Celta de VigoReal Valladolid

16:15

EibarLeganés

16:15

GetafeAtlético

18:30

Real MadridEspañol

20:45

 

ParmaCagliari

15:00

FiorentinaSPAL

18:00

SampdoriaInter

20:30

 

ValmieraVentspils

15:00

 

StumbrasŽalgiris K

13:00

 

OddVålerenga

18:00

 

CracoviaWisła P

15:30

LechiaZagłębie L

18:00

MiedźLegia

20:30

 

Santa ClaraRio Ave

15:30

MarítimoBelenenses

19:00

Vitória SetubalPorto

21:00

 

NapredakDinamo

16:00

VojvodinaVoždovac

19:00

RadnikRadnički

19:00

MladostProleter

19:00

ZemunBačka

19:00

RadFK Mačva

19:00

 

GoricaKrško

18:00

MariborDomžale

20:15

 

LilleNantes

17:00

AngersToulouse

20:00

MontpellierNice

20:00

ReimsDijon

20:00

Saint-ÉtienneCaen

20:00

StrasbourgAmiens

20:00

 

OsijekGorica

16:30

LokomotivaRijeka

19:00

 

LovćenZeta

15:00

PetrovacTitograd

15:00

RudarIskra

15:00

SutjeskaBudućnost

15:00

MornarGrbalj

15:00

 

SigmaDukla

15:00

KarvináPříbram

17:00

Mladá BoleslavSlovácko

17:00

OpavaTeplice

17:00

SpartaSlovan

19:00

 

ElfsborgÖrebro

16:00

SiriusÖstersunds

16:00

TrelleborgDjurgårdens

16:00

DalkurdNorrköping

18:00

 

AberdeenMotherwell

15:00

DundeeHibernian

15:00

Hamilton AcademicalSt. Mirren

15:00

HeartsLivingston

15:00

 

TulevikTammeka

13:00

KuressaareLevadia

13:00

PaideTrans

16:00

PärnuFlora

19:00

 

São PauloAmérica

16:00

 

Los AngelesSan Jose Earthquakes

12:30

New York Red BullsToronto

17:00

Atlanta UnitedReal Salt Lake

19:00

Minnesota UnitedPortland Timbers

19:00

Columbus CrewColorado Rapids

19:30

Montreal ImpactNew York City

19:30

New England RevolutionChicago Fire

19:30

Orlando CityHouston Dynamo

19:30

 

Dalian YifangShanghai Greenland Shenhua

15:30

Henan JianyeShandong Luneng Taishan

19:35

Guizhou HengfengBeijing Sinobo Guoan

19:35

Jiangsu SuningGuangzhou Evergrande Taobao

19:35

Hebei China FortuneTianjin Quanjian

19:35

Shanghai SIPGChangchun Yatai

19:35

Local time

Yesterday, September 20

AEKZürich

0:1

LudogoretsBayer 04

2:3

CelticRosenborg

1:0

RB LeipzigRed Bull

2:3

KøbenhavnZenit

1:1

Slavia PrahaBordeaux

1:0

SpartakAnderlecht

1:0

Dinamo ZagrebFenerbahçe

4:1

SportingQarabağ

2:0

ArsenalVorskla

4:2

F91Milan

0:1

OlympiakósReal Betis

0:0

VillarrealRangers

2:2

Rapid WienSpartak Moscow

2:0

MarseilleEintracht Frankfurt

1:2

LazioApollon

2:1

BeşiktaşSarpsborg 08

3:1

GenkMalmö

2:0

SevillaStandard

5:1

Akhisar BelediyesporFK Krasnodar

0:1

RennesBaumit

2:1

Dynamo KyivAstana

2:2

MOL VidiBATE

0:2

PAÓKChelsea

0:1

Colo-ColoPalmeiras

0:2

DeportivoFluminense

0:2

BahiaBotafogo

2:1

TauroMotagua

2:1

HeredianoÁrabe Unido

2:0

 

TrakaiPalanga

3:0

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

Just finished

04.09.2018 – 15.09.2018

SAFF Championship 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru