Football matches in July 2021 |
02.07 19:00 | Switzerland | | Spain | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 1:3 | |||||
Russia, Saint Petersburg | |||||||||
02.07 21:00 | Belgium | | Italy | 1:2 (1:2) | |||||
Germany, München | |||||||||
03.07 20:00 | Czech Republic | | Denmark | 1:2 (0:2) | |||||
Azerbaijan, Bakı | |||||||||
03.07 21:00 | Ukraine | | England | 0:4 (0:1) | |||||
Italy, Roma |
24.07 16:30 | Qatar | | El Salvador | 3:2 (2:0) | |||||
Glendale | |||||||||
24.07 19:00 | Mexico | | Honduras | 3:0 (3:0) | |||||
Glendale | |||||||||
25.07 18:00 | Costa Rica | | Canada | 0:2 (0:1) | |||||
Arlington | |||||||||
25.07 20:30 | USA | | Jamaica | 1:0 (0:0) | |||||
Arlington |
Day 3 | |||||||||
18.07 21:00 | Mexico | | El Salvador | 1:0 (1:0) | |||||
Dallas | |||||||||
18.07 21:00 | Guatemala | | Trinidad and Tobago | 1:1 (0:1) | |||||
Frisco | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.07 18:30 | Trinidad and Tobago | | El Salvador | 0:2 (0:1) | |||||
Frisco | |||||||||
14.07 20:30 | Guatemala | | Mexico | 0:3 (0:1) | |||||
Dallas | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 21:00 | Mexico | | Trinidad and Tobago | 0:0 | |||||
Arlington | |||||||||
11.07 21:30 | El Salvador | | Guatemala | 2:0 (0:0) | |||||
Frisco |
Day 3 | |||||||||
18.07 16:00 | Martinique | | Haiti | 1:2 (0:1) | |||||
Frisco | |||||||||
18.07 16:00 | USA | | Canada | 1:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.07 18:30 | Haiti | | Canada | 1:4 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
15.07 21:00 | Martinique | | USA | 1:6 (0:2) | |||||
Kansas City | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.07 17:30 | Canada | | Martinique | 4:1 (3:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
11.07 19:30 | USA | | Haiti | 1:0 (1:0) | |||||
Kansas City |
Day 3 | |||||||||
20.07 18:00 | Suriname | | Guadeloupe | 2:1 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
20.07 19:00 | Costa Rica | | Jamaica | 1:0 (0:0) | |||||
Orlando | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.07 18:30 | Guadeloupe | | Jamaica | 1:2 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
16.07 20:30 | Suriname | | Costa Rica | 1:2 (0:0) | |||||
Orlando | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.07 18:30 | Jamaica | | Suriname | 2:0 (2:0) | |||||
Orlando | |||||||||
12.07 21:00 | Costa Rica | | Guadeloupe | 3:1 (2:1) | |||||
Orlando |
06.07 16:30 | Trinidad and Tobago | | French Guiana | 1:1 (1:1), pen. 8:7 | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
06.07 19:00 | Haiti | | Bermuda | 4:1 (3:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
06.07 21:30 | Guatemala | | Guadeloupe | 1:1 (1:1), pen. 9:10 | |||||
Fort Lauderdale |
02.07 16:30 | Haiti | | Saint Vincent and Grenadines | 6:1 (3:1) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
02.07 19:00 | Bermuda | | Barbados | 8:1 (4:1) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
02.07 21:30 | Trinidad and Tobago | | Montserrat | 6:1 (3:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
03.07 16:30 | Guadeloupe | | Bahamas | 2:0 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
03.07 19:00 | Cuba | | French Guiana | 0:3 | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
03.07 21:30 | Guatemala | | Guyana | 4:0 (1:0) | |||||
Fort Lauderdale |
18.07 15:30 | Senegal | | South Africa | 0:0 aet, pen. 4:5 | |||||
Port Elizabeth |
18.07 12:00 | Eswatini | | Mozambique | 1:1 (0:1), pen. 4:2 | |||||
Port Elizabeth |
16.07 14:00 | Senegal | | Eswatini | 2:2 (0:2), pen. 3:0 | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
16.07 17:00 | South Africa | | Mozambique | 3:0 (1:0) | |||||
Port Elizabeth |
Day 5 | |||||||||
14.07 15:00 | South Africa | | Zambia | 0:0 | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
14.07 15:00 | Eswatini | | Botswana | 1:1 (1:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
Day 4 | |||||||||
13.07 15:00 | Botswana | | Zambia | 1:2 (0:1) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
13.07 15:00 | South Africa | | Lesotho | 4:0 (3:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.07 12:00 | Lesotho | | Botswana | 0:4 (0:2) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
10.07 15:00 | Zambia | | Eswatini | 0:1 (0:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
Day 2 | |||||||||
08.07 12:00 | Zambia | | Lesotho | 1:2 (1:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
08.07 15:00 | South Africa | | Eswatini | 1:0 (0:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.07 14:00 | Eswatini | | Lesotho | 3:1 (1:1) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
06.07 17:00 | South Africa | | Botswana | 1:0 (0:0) | |||||
Port Elizabeth |
Day 5 | |||||||||
14.07 12:00 | Mozambique | | Namibia | 1:0 (0:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
14.07 12:00 | Senegal | | Malawi | 2:1 (1:1) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
Day 4 | |||||||||
13.07 12:00 | Senegal | | Zimbabwe | 2:1 (1:1) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
13.07 12:00 | Malawi | | Namibia | 1:1 (0:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.07 14:00 | Namibia | | Zimbabwe | 2:0 (0:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
11.07 17:00 | Mozambique | | Malawi | 2:0 (0:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
Day 2 | |||||||||
09.07 12:00 | Malawi | | Zimbabwe | 2:2 (1:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
09.07 15:00 | Senegal | | Mozambique | 1:0 (0:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.07 12:00 | Mozambique | | Zimbabwe | 0:0 | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
07.07 15:00 | Senegal | | Namibia | 1:2 (1:1) | |||||
Port Elizabeth |
03.07 20:00 | Mexico | | Nigeria | 4:0 (2:0) | |||||
USA, Los Angeles | |||||||||
04.07 18:30 | Qatar | | El Salvador | 1:0 (0:0) | |||||
Croatia, Pula |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.07 19:00 | Omonia | | Dinamo Zagreb | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:0) | 0:3 | |||
Nicosia | |||||||||
27.07 19:00 | Flora | | Legia Warsaw | 0:1 (0:0) | 1:2 (0:1) | 1:3 | |||
Tallinn | |||||||||
27.07 19:00 | HJK | | Malmö | 2:2 (1:1) | 1:2 (0:1) | 3:4 | |||
Helsinki | |||||||||
27.07 20:00 | Žalgiris | | Ferencváros | 1:3 (0:1) | 0:2 (0:2) | 1:5 | |||
Vilnius | |||||||||
28.07 19:45 | Midtjylland | | Celtic | 2:1 aet (0:0, 1:1) | 1:1 (0:1) | 3:2 | |||
Herning | |||||||||
28.07 20:00 | Sheriff | | Alashkert | 3:1 (2:1) | 1:0 (0:0) | 4:1 | |||
Tiraspol | |||||||||
28.07 20:15 | Young Boys | | Slovan Bratislava | 3:2 (2:0) | 0:0 | 3:2 | |||
Bern | |||||||||
28.07 20:30 | Sparta Praha | | Rapid Wien | 2:0 (1:0) | 1:2 (1:0) | 3:2 | |||
Praha | |||||||||
28.07 20:30 | CFR | | Lincoln Red Imps | 2:0 (1:0) | 2:1 (0:1) | 4:1 | |||
Cluj-Napoca | |||||||||
28.07 20:30 | Crvena Zvezda | | Qayrat | 5:0 (3:0) | 1:2 (0:1) | 6:2 | |||
Belgrade | |||||||||
28.07 21:00 | Neftçi | | Olympiakós | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 0:2 | |||
Bakı | |||||||||
28.07 21:00 | Ludogorets | | Mura | 3:1 (1:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Razgrad | |||||||||
28.07 21:00 | Galatasaray | | PSV | 1:2 (0:1) | 1:5 (1:2) | 2:7 | |||
İstanbul | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.07 18:00 | Lincoln Red Imps | | CFR | 1:2 (1:0) | |||||
Gibraltar | |||||||||
20.07 19:00 | Alashkert | | Sheriff | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
20.07 19:45 | Celtic | | Midtjylland | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
20.07 20:00 | Dinamo Zagreb | | Omonia | 2:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
20.07 20:00 | Ferencváros | | Žalgiris | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
20.07 20:30 | Rapid Wien | | Sparta Praha | 2:1 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
21.07 19:00 | Malmö | | HJK | 2:1 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
21.07 20:00 | Mura | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Murska Sobota | |||||||||
21.07 20:00 | Qayrat | | Crvena Zvezda | 2:1 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
21.07 20:30 | Slovan Bratislava | | Young Boys | 0:0 | |||||
Bratislava | |||||||||
21.07 21:00 | Legia Warsaw | | Flora | 2:1 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
21.07 21:00 | PSV | | Galatasaray | 5:1 (2:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
21.07 22:00 | Olympiakós | | Neftçi | 1:0 (1:0) | |||||
Piraeus |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.07 18:00 | Lincoln Red Imps | | Fola | 5:0 (2:0) | 2:2 (1:0) | 7:2 | |||
Gibraltar | |||||||||
13.07 18:00 | Hibernians Paola | | Flora | 0:3 (0:2) | 0:2 (0:0) | 0:5 | |||
Ta' Qali | |||||||||
13.07 19:00 | Riga FC | | Malmö | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Rīga | |||||||||
13.07 19:45 | Linfield | | Žalgiris | 1:2 (0:2) | 1:3 (0:2) | 2:5 | |||
Belfast | |||||||||
13.07 20:00 | Borac | | CFR | 2:1 aet (0:0, 2:0) | 1:3 (1:2) | 3:4 | |||
Banja Luka | |||||||||
13.07 20:00 | Sheriff | | Teuta | 1:0 (1:0) | 4:0 (2:0) | 5:0 | |||
Tiraspol | |||||||||
13.07 20:00 | Prishtina | | Ferencváros | 1:3 (0:0) | 0:3 (0:0) | 1:6 | |||
Pristina | |||||||||
13.07 20:00 | Valur | | Dinamo Zagreb | 0:2 (0:1) | 2:3 (0:2) | 2:5 | |||
Reykjavík | |||||||||
13.07 20:00 | Mura | | Škendija | 5:0 (2:0) | 1:0 (1:0) | 6:0 | |||
Murska Sobota | |||||||||
13.07 20:00 | Shamrock Rovers | | Slovan Bratislava | 2:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Dublin | |||||||||
13.07 20:30 | Budućnost | | HJK | 0:4 (0:3) | 1:3 (1:3) | 1:7 | |||
Podgorica | |||||||||
13.07 21:30 | Shakhtsyor Salihorsk | | Ludogorets | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Serbia, Belgrade | |||||||||
14.07 19:00 | Alashkert | | Connah's Quay Nomads | 1:0 aet (0:0, 0:0) | 2:2 (2:1) | 3:2 | |||
Yerevan | |||||||||
14.07 20:00 | Legia Warsaw | | Bodø/Glimt | 2:0 (1:0) | 3:2 (2:1) | 5:2 | |||
Warszawa | |||||||||
14.07 20:00 | Qayrat | | Maccabi Haifa | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 3:1 | |||
Almaty | |||||||||
14.07 21:00 | Neftçi | | Dinamo Tbilisi | 2:1 (0:0) | 2:1 (1:1) | 4:2 | |||
Bakı | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.07 18:00 | Ferencváros | | Prishtina | 3:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
06.07 19:00 | HJK | | Budućnost | 3:1 (3:1) | |||||
Helsinki | |||||||||
06.07 19:00 | Flora | | Hibernians Paola | 2:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
06.07 19:30 | Fola | | Lincoln Red Imps | 2:2 (0:1) | |||||
Esch-Uelzecht | |||||||||
06.07 20:00 | CFR | | Borac | 3:1 (2:1) | |||||
Cluj-Napoca | |||||||||
06.07 20:00 | Žalgiris | | Linfield | 3:1 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
06.07 20:00 | Škendija | | Mura | 0:1 (0:1) | |||||
Skopje | |||||||||
07.07 18:00 | Bodø/Glimt | | Legia Warsaw | 2:3 (1:2) | |||||
Bodø | |||||||||
07.07 18:30 | Slovan Bratislava | | Shamrock Rovers | 2:0 (1:0) | |||||
Bratislava | |||||||||
07.07 19:00 | Malmö | | Riga FC | 1:0 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
07.07 19:00 | Connah's Quay Nomads | | Alashkert | 2:2 (1:2) | |||||
Aberystwyth | |||||||||
07.07 19:00 | Teuta | | Sheriff | 0:4 (0:2) | |||||
Durrës | |||||||||
07.07 19:00 | Dinamo Zagreb | | Valur | 3:2 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
07.07 20:00 | Maccabi Haifa | | Qayrat | 1:1 (1:0) | |||||
Haifa | |||||||||
07.07 20:00 | Ludogorets | | Shakhtsyor Salihorsk | 1:0 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
07.07 20:00 | Dinamo Tbilisi | | Neftçi | 1:2 (1:1) | |||||
Tbilisi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.07 17:45 | Inter Club d'Escaldes | | Teuta | 0:3 aet (0:1, 0:2) | 2:0 (1:0) | 2:3 | |||
Andorra la Vella | |||||||||
27.07 20:00 | Budućnost | | HB Tórshavn | 0:2 (0:1) | 0:4 (0:1) | 0:6 | |||
Podgorica | |||||||||
27.07 20:00 | Hibernians | | Folgore/Falciano | 4:2 (1:2) | 3:1 (2:1) | 7:3 | |||
Ta' Qali | |||||||||
29.07 17:00 | FK Liepāja | | CSKA Sofia | 0:0 aet, pen. 1:3 | 0:0 | 0:0 | |||
Liepāja | |||||||||
29.07 17:00 | Shakhtyor Karagandy | | FCSB | 2:1 aet (1:0, 2:1), pen. 5:3 | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Armenia, Yerevan | |||||||||
29.07 17:30 | Breiðablik | | Austria Wien | 2:1 (2:0) | 1:1 (0:1) | 3:2 | |||
Kópavogur | |||||||||
29.07 18:00 | Birkirkara | | Olimpija Bezigrad | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 4:5 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Ta' Qali | |||||||||
29.07 18:00 | Vaduz | | Újpest | 1:3 (1:1) | 1:2 (0:1) | 2:5 | |||
Eschen | |||||||||
29.07 18:00 | Bodø/Glimt | | Valur | 3:0 (1:0) | 3:0 (1:0) | 6:0 | |||
Bodø | |||||||||
29.07 18:15 | The New Saints | | Žalgiris Kaunas | 5:1 (3:0) | 5:0 (4:0) | 10:1 | |||
Oswestry | |||||||||
29.07 18:30 | Santa Coloma | | Hibernian | 1:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 1:5 | |||
Andorra la Vella | |||||||||
29.07 18:30 | Häcken | | Aberdeen | 2:0 (0:0) | 1:5 (0:2) | 3:5 | |||
Göteborg | |||||||||
29.07 18:45 | Žilina | | Apollon Limassol | 2:2 (1:1) | 3:1 (2:1) | 5:3 | |||
Žilina | |||||||||
29.07 19:00 | Vorskla | | KuPS | 2:3 aet (0:0, 2:2) | 2:2 (1:1) | 4:5 | |||
Poltava | |||||||||
29.07 19:00 | Honka | | Domžale | 0:1 (0:1) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Helsinki | |||||||||
29.07 19:00 | Aarhus | | Larne | 1:1 (0:1) | 1:2 (0:2) | 2:3 | |||
Århus | |||||||||
29.07 19:00 | Vålerenga | | Gent | 2:0 (1:0) | 0:4 (0:2) | 2:4 | |||
Oslo | |||||||||
29.07 19:00 | Slovácko | | Lokomotiv | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 2:3 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Uherské Hradiště | |||||||||
29.07 19:00 | Raków | | Sūduva | 0:0 aet, pen. 4:3 | 0:0 | 0:0 | |||
Bielsko-Biała | |||||||||
29.07 19:00 | Rosenborg | | FH | 4:1 (0:0) | 2:0 (0:0) | 6:1 | |||
Trondheim | |||||||||
29.07 19:00 | Connah's Quay Nomads | | Prishtina | 4:2 (1:2) | 1:4 (0:1) | 5:6 | |||
Aberystwyth | |||||||||
29.07 19:30 | Fola | | Shakhtsyor Salihorsk | 1:0 (0:0) | 2:1 (2:0) | 3:1 | |||
Esch-Uelzecht | |||||||||
29.07 19:30 | Levadia | | Dundalk | 1:2 (1:1) | 2:2 (2:2) | 3:4 | |||
Tallinn | |||||||||
29.07 19:30 | Sepsi | | Spartak Trnava | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 3:4 | 0:0 | 1:1 | |||
Sfântu Gheorghe | |||||||||
29.07 19:45 | Bohemian | | F91 | 3:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | |||
Dublin | |||||||||
29.07 20:00 | Shkëndija | | Riga FC | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Skopje | |||||||||
29.07 20:00 | Maccabi Haifa | | Dinamo Tbilisi | 5:1 (2:1) | 2:1 (1:0) | 7:2 | |||
Haifa | |||||||||
29.07 20:00 | Borac | | Linfield | 0:0 | 0:4 (0:2) | 0:4 | |||
Banja Luka | |||||||||
29.07 20:00 | Hapoel Be`er Sheva | | Arda | 4:0 (2:0) | 2:0 (0:0) | 6:0 | |||
Petah Tikva | |||||||||
29.07 20:00 | Puskás | | RFS | 0:2 (0:0) | 0:3 (0:3) | 0:5 | |||
Felcsút | |||||||||
29.07 20:00 | Rijeka | | Gżira United | 1:0 (1:0) | 2:0 (0:0) | 3:0 | |||
Rijeka | |||||||||
29.07 20:00 | Ashdod | | Qarabağ | 0:1 (0:1) | 0:0 | 0:1 | |||
Ashdod | |||||||||
29.07 20:00 | Sumqayıt | | Čukarički | 0:2 (0:2) | 0:0 | 0:2 | |||
Sumqayıt | |||||||||
29.07 20:00 | Śląsk | | Ararat | 3:3 (1:2) | 4:2 (1:0) | 7:5 | |||
Wrocław | |||||||||
29.07 20:00 | Feyenoord | | Drita | 3:2 (1:2) | 0:0 | 3:2 | |||
Rotterdam | |||||||||
29.07 20:00 | Partizani | | Basel | 0:2 (0:1) | 0:3 (0:1) | 0:5 | |||
Elbasan | |||||||||
29.07 20:00 | Tarpeda-BelAZ | | København | 0:5 (0:1) | 1:4 (0:1) | 1:9 | |||
Russia, Kazan | |||||||||
29.07 20:00 | Vojvodina | | Panevėžys | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Novi Sad | |||||||||
29.07 20:00 | Keşlə | | FK Sochi | 2:4 (1:2) | 0:3 (0:1) | 2:7 | |||
Bakı | |||||||||
29.07 20:00 | Dynamo Brest | | Viktoria Plzeň | 1:2 (0:1)* | 1:2 (0:2) | 2:4 | |||
Armenia, Yerevan | |||||||||
29.07 20:00 | BATE | | Dinamo Batumi | 1:4 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:4 | |||
Barysaw | |||||||||
29.07 20:00 | Sivasspor | | Petrocub | 1:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Sivas | |||||||||
29.07 20:00 | Milsami | | Elfsborg | 0:5 (0:3) | 0:4 (0:3) | 0:9 | |||
Orhei | |||||||||
29.07 20:30 | Servette | | Molde | 2:0 (1:0) | 0:3 (0:2) | 2:3 | |||
Genève | |||||||||
29.07 20:30 | Maccabi Tel Aviv | | Sutjeska | 3:1 (2:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Tel Aviv | |||||||||
29.07 20:45 | Maribor | | Hammarby | 0:1 (0:1) | 1:3 (0:0) | 1:4 | |||
Maribor | |||||||||
29.07 20:45 | DAC 1904 | | Partizan | 0:2 (0:1) | 0:1 (0:1) | 0:3 | |||
Dunajská Streda | |||||||||
29.07 21:00 | Osijek | | Pogoń | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Osijek | |||||||||
29.07 21:00 | Vllaznia | | Limassol | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 0:2 | |||
Shkodër | |||||||||
29.07 21:00 | Tobil | | Hajduk Split | 4:1 aet (0:0, 3:1) | 0:2 (0:1) | 4:3 | |||
Kostanay | |||||||||
29.07 21:00 | AÉK | | FK Velež | 1:0 aet (0:0, 1:0), pen. 2:3 | 1:2 (1:1) | 2:2 | |||
Athens | |||||||||
29.07 21:00 | Santa Clara | | Shkupi | 2:0 (2:0) | 3:0 (1:0) | 5:0 | |||
Ponta Delgada | |||||||||
29.07 21:30 | Universitatea | | Laçi | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Craiova | |||||||||
29.07 21:30 | Árīs Thessaloniki | | Astana | 2:1 aet (1:0, 2:0) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Thessaloniki | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.07 17:55 | Domžale | | Honka | 1:1 (0:0) | |||||
Domžale | |||||||||
20.07 18:00 | Prishtina | | Connah's Quay Nomads | 4:1 (1:0) | |||||
Pristina | |||||||||
20.07 19:00 | Žalgiris Kaunas | | The New Saints | 0:5 (0:4) | |||||
Marijampolė | |||||||||
20.07 21:00 | Folgore/Falciano | | Hibernians | 1:3 (1:2) | |||||
Serravalle | |||||||||
21.07 20:00 | Čukarički | | Sumqayıt | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
22.07 17:00 | Ararat | | Śląsk | 2:4 (0:1) | |||||
Gyumri | |||||||||
22.07 18:00 | Austria Wien | | Breiðablik | 1:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
22.07 18:00 | Olimpija Bezigrad | | Birkirkara | 1:0 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
22.07 18:00 | Molde | | Servette | 3:0 (2:0) | |||||
Molde | |||||||||
22.07 18:30 | F91 | | Bohemian | 0:1 (0:1) | |||||
Diddeleng | |||||||||
22.07 18:30 | Panevėžys | | Vojvodina | 0:1 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
22.07 18:45 | Hammarby | | Maribor | 3:1 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
22.07 18:45 | Elfsborg | | Milsami | 4:0 (3:0) | |||||
Borås | |||||||||
22.07 19:00 | Teuta | | Inter Club d'Escaldes | 0:2 (0:1) | |||||
Durrës | |||||||||
22.07 19:00 | Valur | | Bodø/Glimt | 0:3 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
22.07 19:00 | KuPS | | Vorskla | 2:2 (1:1) | |||||
Kuopio | |||||||||
22.07 19:00 | RFS | | Puskás | 3:0 (3:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
22.07 19:00 | Gżira United | | Rijeka | 0:2 (0:0) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
22.07 19:00 | Spartak Trnava | | Sepsi | 0:0 | |||||
Trnava | |||||||||
22.07 19:00 | FH | | Rosenborg | 0:2 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
22.07 19:00 | København | | Tarpeda-BelAZ | 4:1 (1:0) | |||||
København | |||||||||
22.07 19:00 | FK Sochi | | Keşlə | 3:0 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
22.07 19:00 | Viktoria Plzeň | | Dynamo Brest | 2:1 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
22.07 19:00 | Astana | | Árīs Thessaloniki | 2:0 (1:0) | |||||
Astana | |||||||||
22.07 19:00 | HB Tórshavn | | Budućnost | 4:0 (1:0) | |||||
Tórshavn | |||||||||
22.07 19:00 | Laçi | | Universitatea | 1:0 (1:0) | |||||
Elbasan | |||||||||
22.07 19:30 | Larne | | Aarhus | 2:1 (2:0) | |||||
Larne | |||||||||
22.07 19:45 | Linfield | | Borac | 4:0 (2:0) | |||||
Belfast | |||||||||
22.07 19:45 | Hibernian | | Santa Coloma | 3:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
22.07 19:45 | Aberdeen | | Häcken | 5:1 (2:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
22.07 20:00 | Dundalk | | Levadia | 2:2 (2:2) | |||||
Dublin | |||||||||
22.07 20:00 | CSKA Sofia | | FK Liepāja | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
22.07 20:00 | Qarabağ | | Ashdod | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
22.07 20:00 | Lokomotiv | | Slovácko | 1:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
22.07 20:00 | Sūduva | | Raków | 0:0 | |||||
Marijampolė | |||||||||
22.07 20:00 | Limassol | | Vllaznia | 1:0 (1:0) | |||||
Limassol | |||||||||
22.07 20:00 | Riga FC | | Shkëndija | 2:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
22.07 20:00 | Shkupi | | Santa Clara | 0:3 (0:1) | |||||
Skopje | |||||||||
22.07 20:00 | Petrocub | | Sivasspor | 0:1 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
22.07 20:00 | Apollon Limassol | | Žilina | 1:3 (1:2) | |||||
Larnaca | |||||||||
22.07 20:15 | Basel | | Partizani | 3:0 (1:0) | |||||
Basel | |||||||||
22.07 20:30 | Dinamo Tbilisi | | Maccabi Haifa | 1:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
22.07 20:30 | Gent | | Vålerenga | 4:0 (2:0) | |||||
Gent | |||||||||
22.07 20:30 | Sutjeska | | Maccabi Tel Aviv | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
22.07 20:30 | FK Velež | | AÉK | 2:1 (1:1) | |||||
Sarajevo | |||||||||
22.07 21:00 | Arda | | Hapoel Be`er Sheva | 0:2 (0:0) | |||||
Kardzhali | |||||||||
22.07 21:00 | Drita | | Feyenoord | 0:0 | |||||
Pristina | |||||||||
22.07 21:00 | Pogoń | | Osijek | 0:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
22.07 21:00 | Újpest | | Vaduz | 2:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
22.07 21:00 | Hajduk Split | | Tobil | 2:0 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
22.07 21:00 | Partizan | | DAC 1904 | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
22.07 21:00 | Dinamo Batumi | | BATE | 0:1 (0:0) | |||||
Batumi | |||||||||
22.07 21:30 | FCSB | | Shakhtyor Karagandy | 1:0 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
22.07 21:30 | Shakhtsyor Salihorsk | | Fola | 1:2 (0:2) | |||||
Hungary, Miskolc |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.07 17:45 | Newtown | | Dundalk | 0:1 (0:0) | 0:4 (0:2) | 0:5 | |||
Oswestry | |||||||||
15.07 17:00 | Struga | | FK Liepāja | 1:4 (0:1) | 1:1 (0:1) | 2:5 | |||
Skopje | |||||||||
15.07 17:00 | Ararat | | MOL Fehérvár | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Gyumri | |||||||||
15.07 18:00 | Sligo Rovers | | FH | 1:2 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:3 | |||
Sligo | |||||||||
15.07 18:00 | Runavík | | Honka | 1:3 (0:1) | 0:0 | 1:3 | |||
Toftir | |||||||||
15.07 18:15 | The New Saints | | Glentoran | 2:0 (2:0) | 1:1 (1:0) | 3:1 | |||
Oswestry | |||||||||
15.07 18:30 | St Joseph`s | | Levadia | 1:1 (1:0) | 1:3 (0:2) | 2:4 | |||
Gibraltar | |||||||||
15.07 18:30 | Santa Coloma | | Mons Calpe | 4:0 (3:0) | 1:1 (1:0) | 5:1 | |||
Andorra la Vella | |||||||||
15.07 19:00 | Valmiera | | Sūduva | 0:0 | 1:2 (1:1) | 1:2 | |||
Rīga | |||||||||
15.07 19:00 | KuPS | | Noah | 5:0 (4:0) | 0:1 (0:0) | 5:1 | |||
Kuopio | |||||||||
15.07 19:00 | Žalgiris Kaunas | | Europa | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Marijampolė | |||||||||
15.07 19:00 | Breiðablik | | Racing Luxembourg | 2:0 (0:0) | 3:2 (1:2) | 5:2 | |||
Kópavogur | |||||||||
15.07 19:30 | Larne | | Bala Town | 1:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Larne | |||||||||
15.07 19:45 | Bohemian | | Stjarnan | 3:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 4:1 | |||
Dublin | |||||||||
15.07 20:00 | Gagra | | Sutjeska | 1:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Tbilisi | |||||||||
15.07 20:00 | Puskás | | Inter | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Felcsút | |||||||||
15.07 20:00 | Coleraine | | FK Velež | 1:2 (1:0) | 1:2 (1:1) | 2:4 | |||
Lurgan | |||||||||
15.07 20:00 | Swift Hesperange | | Domžale | 1:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Lëtzebuerg | |||||||||
15.07 20:00 | Llapi | | Shkupi | 1:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Pristina | |||||||||
15.07 20:00 | Sfîntul Gheorghe | | Partizani | 2:3 (2:2) | 2:5 (1:2) | 4:8 | |||
Orhei | |||||||||
15.07 20:00 | Urartu | | Maribor | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Yerevan | |||||||||
15.07 20:00 | Laçi | | Podgorica | 3:0 aet (0:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Elbasan | |||||||||
15.07 20:00 | Klaksvík | | RFS | 2:4 aet (2:3, 2:3) | 3:2 (2:0) | 5:6 | |||
Klaksvík | |||||||||
15.07 20:00 | Petrocub | | Sileks | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Chişinău | |||||||||
15.07 20:00 | Gżira United | | Sant Julià | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 5:3 | 0:0 | 1:1 | |||
Ta' Qali | |||||||||
15.07 20:30 | Dinamo Batumi | | Tre Penne | 3:0 (1:0) | 4:0 (3:0) | 7:0 | |||
Batumi | |||||||||
15.07 20:45 | Dečić | | Drita | 0:1 (0:0) | 1:2 (1:1) | 1:3 | |||
Podgorica | |||||||||
15.07 20:45 | La Fiorita | | Birkirkara | 1:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Serravalle | |||||||||
15.07 20:45 | Spartak Trnava | | Mosta | 2:0 (2:0) | 2:3 (1:3) | 4:3 | |||
Trnava | |||||||||
15.07 21:00 | Sarajevo | | Milsami | 0:1 (0:1) | 0:0 | 0:1 | |||
Sarajevo | |||||||||
15.07 21:00 | Dila | | Žilina | 2:1 (0:1) | 1:5 (0:2) | 3:6 | |||
Gori | |||||||||
15.07 21:00 | Śląsk | | Paide | 2:0 (1:0) | 2:1 (0:0) | 4:1 | |||
Wrocław | |||||||||
15.07 21:00 | Vllaznia | | Široki Brijeg | 3:0 (0:0) | 1:3 (0:1) | 4:3 | |||
Shkodër | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.07 17:45 | Mosta | | Spartak Trnava | 3:2 (3:1) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
06.07 17:50 | Mons Calpe | | Santa Coloma | 1:1 (0:1) | |||||
Gibraltar | |||||||||
06.07 20:30 | Podgorica | | Laçi | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
08.07 16:00 | Sileks | | Petrocub | 1:1 (1:1) | |||||
Skopje | |||||||||
08.07 17:00 | FK Liepāja | | Struga | 1:1 (1:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
08.07 17:45 | Dundalk | | Newtown | 4:0 (2:0) | |||||
Dundalk | |||||||||
08.07 18:00 | Noah | | KuPS | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
08.07 18:00 | FH | | Sligo Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
08.07 18:00 | Sant Julià | | Gżira United | 0:0 | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
08.07 18:30 | Inter | | Puskás | 1:1 (0:0) | |||||
Turku | |||||||||
08.07 18:45 | Žilina | | Dila | 5:1 (2:0) | |||||
Žilina | |||||||||
08.07 18:45 | Glentoran | | The New Saints | 1:1 (0:1) | |||||
Belfast | |||||||||
08.07 19:00 | Sūduva | | Valmiera | 2:1 (1:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
08.07 19:00 | RFS | | Klaksvík | 2:3 (0:2) | |||||
Jūrmala | |||||||||
08.07 19:00 | Bala Town | | Larne | 0:1 (0:1) | |||||
Oswestry | |||||||||
08.07 19:00 | Racing Luxembourg | | Breiðablik | 2:3 (2:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
08.07 19:00 | Honka | | Runavík | 0:0 | |||||
Helsinki | |||||||||
08.07 19:30 | Levadia | | St Joseph`s | 3:1 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
08.07 19:45 | Stjarnan | | Bohemian | 1:1 (1:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
08.07 20:00 | Domžale | | Swift Hesperange | 1:0 (0:0) | |||||
Domžale | |||||||||
08.07 20:00 | Shkupi | | Llapi | 2:0 (1:0) | |||||
Skopje | |||||||||
08.07 20:00 | Partizani | | Sfîntul Gheorghe | 5:2 (2:1) | |||||
Elbasan | |||||||||
08.07 20:00 | Milsami | | Sarajevo | 0:0 | |||||
Orhei | |||||||||
08.07 20:00 | MOL Fehérvár | | Ararat | 1:1 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
08.07 20:00 | Europa | | Žalgiris Kaunas | 0:0 | |||||
Gibraltar | |||||||||
08.07 20:00 | Drita | | Dečić | 2:1 (1:1) | |||||
Pristina | |||||||||
08.07 20:00 | Birkirkara | | La Fiorita | 1:0 (1:0) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
08.07 20:30 | FK Velež | | Coleraine | 2:1 (1:1) | |||||
Sarajevo | |||||||||
08.07 20:30 | Sutjeska | | Gagra | 1:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
08.07 20:45 | Maribor | | Urartu | 1:0 (0:0) | |||||
Maribor | |||||||||
08.07 20:45 | Tre Penne | | Dinamo Batumi | 0:4 (0:3) | |||||
Serravalle | |||||||||
08.07 21:00 | Paide | | Śląsk | 1:2 (0:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
08.07 21:00 | Široki Brijeg | | Vllaznia | 3:1 (1:0) | |||||
Široki Brijeg |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.07 19:15 | Atlético Mineiro | | Boca Juniors | 0:0, pen. 3:1 | 0:0 | 0:0 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
20.07 21:30 | Racing Club | | São Paulo | 1:3 (0:1) | 1:1 (1:1) | 2:4 | |||
Avellaneda | |||||||||
21.07 17:15 | Barcelona | | Vélez Sársfield | 3:1 (1:0) | 0:1 (0:1) | 3:2 | |||
Guayaquil | |||||||||
21.07 19:15 | Palmeiras | | Universidad Católica | 1:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
São Paulo | |||||||||
21.07 21:30 | Flamengo | | Defensa y Justicia | 4:1 (1:1) | 1:0 (1:0) | 5:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
21.07 21:30 | Argentinos Juniors | | River Plate | 0:2 (0:1) | 1:1 (1:1) | 1:3 | |||
Buenos Aires | |||||||||
22.07 21:30 | Internacional | | Olimpia | 0:0, pen. 4:5 | 0:0 | 0:0 | |||
Porto Alegre | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.07 18:15 | Cerro Porteño | | Fluminense | 0:2 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
13.07 19:15 | Boca Juniors | | Atlético Mineiro | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13.07 21:30 | São Paulo | | Racing Club | 1:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
14.07 18:15 | Universidad Católica | | Palmeiras | 0:1 (0:1) | |||||
Santiago | |||||||||
14.07 19:15 | Vélez Sársfield | | Barcelona | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14.07 21:30 | Defensa y Justicia | | Flamengo | 0:1 (0:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
14.07 21:30 | River Plate | | Argentinos Juniors | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15.07 20:30 | Olimpia | | Internacional | 0:0 | |||||
Asunción |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.07 19:15 | Grêmio | | LDU | 1:2 (1:1) | 1:0 (1:0) | 2:2 | |||
Porto Alegre | |||||||||
20.07 21:30 | Atlético Paranaense | | América | 4:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 5:1 | |||
Curitiba | |||||||||
21.07 19:15 | Arsenal | | Sporting Cristal | 1:1 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:3 | |||
Sarandí | |||||||||
21.07 20:30 | Libertad | | Junior | 0:1 (0:0) | 4:3 (2:3) | 4:4 | |||
Asunción | |||||||||
21.07 21:30 | Bragantino | | Independiente del Valle | 1:1 (0:1) | 2:0 (1:0) | 3:1 | |||
Bragança Paulista | |||||||||
22.07 19:15 | Independiente | | Santos | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Avellaneda | |||||||||
22.07 21:30 | Peñarol | | Nacional | 0:1 (0:0) | 2:1 (1:0) | 2:2 | |||
Montevideo | |||||||||
22.07 21:30 | Rosario Central | | Deportivo Táchira | 1:0 (1:0) | 2:2 (1:0) | 3:2 | |||
Rosario | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.07 17:15 | LDU | | Grêmio | 0:1 (0:1) | |||||
Quito | |||||||||
13.07 19:30 | América | | Atlético Paranaense | 0:1 (0:0) | |||||
Santiago de Cali | |||||||||
14.07 17:15 | Sporting Cristal | | Arsenal | 2:1 (0:0) | |||||
Lima | |||||||||
14.07 19:30 | Independiente del Valle | | Bragantino | 0:2 (0:1) | |||||
Quito | |||||||||
14.07 19:30 | Junior | | Libertad | 3:4 (3:2) | |||||
Barranquilla | |||||||||
15.07 19:15 | Santos | | Independiente | 1:0 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
15.07 20:30 | Deportivo Táchira | | Rosario Central | 2:2 (0:1) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
15.07 21:30 | Nacional | | Peñarol | 1:2 (0:1) | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
11.07 17:00 | Viettel | | Kaya | 1:0 (0:0) | |||||
Thanyaburi | |||||||||
11.07 21:00 | BG Pathum United | | Ulsan Hyundai | 0:2 (0:1) | |||||
Thanyaburi | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.07 17:00 | Kaya | | BG Pathum United | 0:1 (0:0) | |||||
Thanyaburi | |||||||||
08.07 21:00 | Ulsan Hyundai | | Viettel | 3:0 (0:0) | |||||
Thanyaburi | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.07 17:00 | Ulsan Hyundai | | Kaya | 2:1 (1:0)* | |||||
Thanyaburi | |||||||||
05.07 21:00 | Viettel | | BG Pathum United | 1:3 (1:0)* | |||||
Thanyaburi | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.07 17:00 | Kaya | | Ulsan Hyundai | 0:3 (0:2)* | |||||
Thanyaburi | |||||||||
02.07 21:00 | BG Pathum United | | Viettel | 2:0 (1:0)* | |||||
Thanyaburi |
Day 6 | |||||||||
07.07 17:00 | Pohang Steelers | | Nagoya Grampus | 1:1 (0:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
07.07 21:00 | Johor Darul Ta'zim | | Ratchaburi Mitr Phol | 0:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.07 17:00 | Ratchaburi Mitr Phol | | Pohang Steelers | 0:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
04.07 21:00 | Nagoya Grampus | | Johor Darul Ta'zim | 2:1 (2:1) | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.07 17:00 | Johor Darul Ta'zim | | Pohang Steelers | 0:2 (0:2) | |||||
Bangkok | |||||||||
01.07 21:00 | Nagoya Grampus | | Ratchaburi Mitr Phol | 3:0 (0:0) | |||||
Bangkok |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Nagoya Grampus | 6 | 5 | 1 | 0 | 14-2 | 16 | |||
2. | Pohang Steelers | 6 | 3 | 2 | 1 | 9-5 | 11 | |||
3. | Johor Darul Ta'zim | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-9 | 4 | |||
4. | Ratchaburi Mitr Phol | 6 | 0 | 2 | 4 | 0-10 | 2 |
Day 6 | |||||||||
10.07 19:00 | Tampines Rovers | | Chiangrai United | 0:3 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
10.07 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Gamba | 2:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.07 19:00 | Gamba | | Tampines Rovers | 8:1 (3:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
07.07 21:00 | Chiangrai United | | Jeonbuk Hyundai Motors | 1:3 (0:3) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.07 19:00 | Tampines Rovers | | Jeonbuk Hyundai Motors | 0:4 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.07 21:00 | Gamba | | Chiangrai United | 1:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 3 | |||||||||
01.07 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Tampines Rovers | 9:0 (4:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
01.07 21:00 | Chiangrai United | | Gamba | 1:1 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 6 | |||||||||
11.07 17:00 | United City | | Daegu | 0:4 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
11.07 17:00 | Kawasaki Frontale | | Beijing Guoan | 4:0 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.07 19:00 | Beijing Guoan | | United City | 2:3 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
08.07 21:00 | Daegu | | Kawasaki Frontale | 1:3 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.07 19:00 | United City | | Kawasaki Frontale | 0:2 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
05.07 19:00 | Beijing Guoan | | Daegu | 0:3 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.07 19:00 | Kawasaki Frontale | | United City | 8:0 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
02.07 19:00 | Daegu | | Beijing Guoan | 5:0 (2:0) | |||||
Toshkent |
Day 6 | |||||||||
09.07 17:00 | Kitchee | | Cerezo Osaka | 0:0 | |||||
Buriram | |||||||||
09.07 21:00 | Guangzhou | | Port | 1:5 (0:1) | |||||
Buriram | |||||||||
Day 5 | |||||||||
06.07 17:00 | Cerezo Osaka | | Guangzhou | 5:0 (1:0) | |||||
Buriram | |||||||||
06.07 21:00 | Port | | Kitchee | 1:1 (1:1) | |||||
Buriram | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.07 17:00 | Port | | Cerezo Osaka | 0:3 (0:2) | |||||
Buriram | |||||||||
03.07 21:00 | Kitchee | | Guangzhou | 1:0 (0:0) | |||||
Buriram |
17.07 20:00 | Kaizer Chiefs | | Al-Ahly Cairo | 0:3 (0:0) | |||||
Morocco, Casablanca |
10.07 20:00 | Raja | | JS Kabylie | 2:1 (2:0) | |||||
Benin, Cotonou |
Day 2 | |||||||||
30.07 19:00 | Arsenal | | Rubin | 0:3 (0:3) | |||||
Tula | |||||||||
30.07 20:00 | Krylia Sovetov | | Spartak | 0:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
31.07 19:30 | FK Ufa | | Dynamo | 2:3 (0:2) | |||||
Ufa | |||||||||
31.07 20:00 | CSKA | | Lokomotiv | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.07 20:00 | FK Rostov | | Dynamo | 0:2 (0:2)* | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
24.07 17:30 | FK Khimki | | Zenit | 1:3 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
24.07 20:00 | Lokomotiv | | Arsenal | 3:1 (0:1)* | |||||
Moscow | |||||||||
24.07 20:00 | Rubin | | Spartak | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
25.07 19:30 | Ural | | FK Krasnodar | 0:3 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
25.07 20:00 | Krylia Sovetov | | Akhmat | 1:2 (0:2) | |||||
Samara | |||||||||
25.07 20:00 | CSKA | | FK Ufa | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
26.07 19:00 | FK Nizhniy Novgorod | | FK Sochi | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod |
Day 4 | |||||||||
31.07 17:00 | KAMAZ | | SKA-Khabarovsk | 1:2 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
31.07 17:00 | Torpedo | | Tekstilshchik | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
31.07 17:00 | Yenisey | | Alaniya | 0:3 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
31.07 17:30 | Veles | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
31.07 18:00 | Akron | | Baltika | 0:0 | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
31.07 18:00 | FK Krasnodar-2 | | Olimp-Dolgoprudny | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
31.07 18:00 | Neftekhimik | | Metallurg | 5:0 (2:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
31.07 19:00 | FK Orenburg | | Fakel | 0:2 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
31.07 19:00 | Kuban | | Spartak-2 | 1:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
31.07 20:00 | Rotor | | Volgar | 1:1 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.07 17:00 | Olimp-Dolgoprudny | | KAMAZ | 1:1 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
24.07 17:00 | Torpedo | | Alaniya | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
24.07 18:00 | Fakel | | Tom | 2:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
24.07 18:00 | Spartak-2 | | Yenisey | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
24.07 19:00 | Baltika | | FK Orenburg | 1:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
24.07 19:00 | FK Krasnodar-2 | | Tekstilshchik | 1:1 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
24.07 19:00 | Volgar | | Neftekhimik | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
24.07 20:00 | Rotor | | SKA-Khabarovsk | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
25.07 17:00 | Metallurg | | Akron | 2:2 (2:2) | |||||
Khimki | |||||||||
25.07 20:00 | Kuban | | Veles | 0:2 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.07 16:00 | Neftekhimik | | SKA-Khabarovsk | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17.07 17:00 | Yenisey | | Kuban | 2:2 (1:2) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17.07 17:00 | Akron | | Volgar | 1:0 (0:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
17.07 17:00 | KAMAZ | | Tekstilshchik | 1:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17.07 18:00 | Tom | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
17.07 19:00 | FK Krasnodar-2 | | Alaniya | 1:3 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17.07 19:00 | Fakel | | Veles | 1:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17.07 19:00 | FK Orenburg | | Metallurg | 4:0 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
17.07 19:00 | Torpedo | | Spartak-2 | 5:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17.07 20:00 | Rotor | | Olimp-Dolgoprudny | 1:1 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 17:00 | Akron | | SKA-Khabarovsk | 1:2 (0:2) | |||||
Samara | |||||||||
10.07 17:00 | KAMAZ | | Alaniya | 1:1 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
10.07 17:30 | Kuban | | Torpedo | 1:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
10.07 18:00 | Fakel | | Baltika | 3:3 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
10.07 18:00 | Neftekhimik | | Olimp-Dolgoprudny | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
10.07 18:00 | Spartak-2 | | FK Krasnodar-2 | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
10.07 18:30 | Veles | | Yenisey | 1:0 (1:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
10.07 19:00 | FK Orenburg | | Volgar | 4:0 (4:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
10.07 20:00 | Rotor | | Tekstilshchik | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
11.07 18:00 | Metallurg | | Tom | 3:2 (2:2) | |||||
Khimki |
Day 1 | |||||||||
23.07 19:00 | Chernomorets | | Legion-Dynamo | 0:3 | |||||
Novorossiysk | |||||||||
24.07 17:00 | SKA | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
24.07 17:00 | Anzhi | | Rotor-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
24.07 17:00 | FK Tuapse | | Chaika | 0:3 (0:1) | |||||
Tuapse School Stadiun | |||||||||
24.07 18:00 | Dynamo Stavropol | | Mashuk-KMV | 1:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
24.07 18:00 | Dynamo Makhachkala | | Druzhba | 3:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
24.07 18:30 | FK Forte | | Alania-2 | 3:0 (1:0)* | |||||
Taganrog | |||||||||
24.07 19:00 | FK Yessentuki | | Biolog-Novokubansk | 0:5 (0:2)* | |||||
Yessentuki |
Day 2 | |||||||||
23.07 19:00 | Krasava | | Leningradets | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
24.07 15:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Luki-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
24.07 16:00 | FK Tver | | FK Chita | 1:1 (1:1) | |||||
Tver | |||||||||
24.07 17:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Baltika-BFU | 3:2 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
24.07 18:00 | Kairat | | FK Smolensk | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.07 16:00 | Luki-Energiya | | Zenit-2 | 3:3 (3:2)* | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
18.07 18:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Baltika-BFU | 2:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18.07 18:00 | FK Smolensk | | Dynamo Sankt-Petersburg | 0:0 | |||||
Smolensk | |||||||||
18.07 18:00 | Leningradets | | Kairat | 2:2 (2:2) | |||||
Roshchino | |||||||||
18.07 18:00 | FK Tver | | Krasava | 3:1 (3:1) | |||||
Tver |
Day 2 | |||||||||
24.07 16:00 | Volna | | Dynamo-2 | 2:2 (1:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
24.07 17:00 | Khimik | | FK Chertanovo | 0:0 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
24.07 18:00 | Shinnik | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
24.07 18:00 | Znamya Truda | | Lokomotiv-Kazanka | 1:1 (1:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
25.07 18:00 | Olimp-Dolgoprudny-2 | | Yenisey-2 | 1:2 (0:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.07 13:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Volna | 2:3 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
18.07 17:30 | Khimik | | Yenisey-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
18.07 18:00 | Olimp-Dolgoprudny-2 | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
18.07 18:00 | Dynamo-2 | | FK Murom | 0:0 | |||||
Novogorsk | |||||||||
18.07 19:00 | Torpedo Vladimir | | Znamya Truda | 1:4 (1:1) | |||||
Vladimir |
Day 2 | |||||||||
23.07 18:00 | Metallurg | | Rodina | 0:4 (0:3) | |||||
Vidnoye | |||||||||
24.07 17:00 | SKA-Khabarovsk-2 | | Znamya | 3:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
24.07 17:00 | FK Strogino | | FK Saransk | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
24.07 18:00 | Saturn | | FK Kolomna | 3:0 (3:0)* | |||||
Ramenskoye | |||||||||
25.07 13:00 | FK Khimki-M | | Kvant | 2:0 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.07 16:00 | Rodina | | Peresvet | 5:1 (4:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18.07 18:00 | FK Saransk | | FK Khimki-M | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
18.07 18:00 | Kvant | | Saturn | 2:1 (1:1) | |||||
Obninsk | |||||||||
18.07 18:00 | FK Kolomna | | Metallurg | 3:0 | |||||
Kolomna | |||||||||
18.07 18:30 | Znamya | | FK Strogino | 3:1 (1:1) | |||||
Noginsk |
Day 2 | |||||||||
23.07 17:00 | Fakel-M | | Sakhalin | 0:2 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
23.07 18:30 | FK Ryazan | | Salyut-Belgorod | 0:4 (0:2) | |||||
Ryazan | |||||||||
24.07 17:00 | Zenit | | Sokol | 0:2 (0:2)* | |||||
Penza | |||||||||
24.07 18:00 | FK Kaluga | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
24.07 18:30 | Avangard | | Arsenal-2 | 1:4 (1:3) | |||||
Kursk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.07 18:00 | Fakel-M | | Dynamo Vladivostok | 0:6 (0:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.07 18:00 | Arsenal-2 | | FK Ryazan | 0:2 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
18.07 18:30 | Avangard | | FK Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18.07 19:00 | Sokol | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18.07 19:00 | Salyut-Belgorod | | Zenit | 3:1 (1:0) | |||||
Belgorod |
Day 2 | |||||||||
23.07 18:30 | Dynamo Barnaul | | Zenit-Izhevsk | 3:1 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
23.07 19:00 | Irtysh | | Amkar | 1:2 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
24.07 14:00 | Ural-2 | | Nosta | 2:1 (2:1) | |||||
Sysert | |||||||||
24.07 17:00 | Lada-Tolyatti | | Volga | 0:4 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
24.07 18:00 | FK Chelyabinsk | | FK Orenburg-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
24.07 18:00 | Spartak | | Torpedo Miass | 0:3 | |||||
Tuymazy Spartak Stadium | |||||||||
24.07 19:00 | FK Tyumen | | FK Novosibirsk | 0:3 (0:3)* | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.07 17:00 | Lada-Tolyatti | | FK Chelyabinsk | 0:3 (0:2) | |||||
Tolyatti | |||||||||
18.07 18:00 | Nosta | | Spartak | 1:2 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
18.07 18:00 | FK Orenburg-2 | | Torpedo Miass | 2:1 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18.07 18:00 | Volga | | Ural-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
20.07 18:00 | Dynamo Barnaul | | Amkar | 0:1 (0:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
20.07 18:30 | Zvezda Perm | | FK Novosibirsk | 1:1 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
20.07 19:00 | Irtysh | | Zenit-Izhevsk | 2:1 (1:0) | |||||
Omsk |
Day 2 | |||||||||
30.07 19:00 | FK Lviv | | Shakhtar | 0:3 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
30.07 21:00 | Kolos | | Metalist 1925 | 1:0 (0:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
31.07 17:00 | FK Mynai | | FK Oleksandriya | 1:0 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
31.07 19:30 | Chornomorets | | Dnipro-1 | 0:3 (0:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.07 19:30 | FK Lviv | | FK Mariupol | 1:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
24.07 17:00 | Veres | | Kolos | 0:0 | |||||
Lutsk | |||||||||
24.07 19:30 | Shakhtar | | Ingulets | 2:1 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
25.07 17:00 | Metalist 1925 | | Rukh | 2:1 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
25.07 19:30 | Desna | | Chornomorets | 3:0 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
25.07 19:30 | Zorya | | FK Oleksandriya | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
26.07 19:30 | Vorskla | | Dnipro-1 | 2:2 (1:0) | |||||
Poltava |
Day 2 | |||||||||
31.07 17:00 | VPK-Ahro | | Ahrobiznes | 3:0 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
31.07 17:00 | FK Kramatorsk | | Kremin | 2:0 (1:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
31.07 19:00 | Polissya | | Hirnyk-Sport | 0:2 (0:1) | |||||
Bucha | |||||||||
31.07 19:00 | Olympik | | Prykarpattya | 2:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.07 17:00 | Hirnyk-Sport | | FK Kramatorsk | 0:2 (0:1) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
24.07 17:00 | Kremin | | VPK-Ahro | 2:0 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
24.07 19:00 | Ahrobiznes | | Volyn | 2:2 (1:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
24.07 19:00 | FK Uzhhorod | | Prykarpattya | 0:6 (0:5) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
25.07 17:00 | Kryvbas | | Olympik | 4:1 (2:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
25.07 17:00 | Podillya | | Obolon | 0:0 | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
25.07 18:45 | Nyva Ternopil | | Polissya | 1:0 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
26.07 18:30 | Alians | | Metalist | 0:2 (0:0) | |||||
Sumy |
Day 2 | |||||||||
31.07 16:00 | Karpaty Halych | | Chaika | 1:0 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
31.07 18:00 | Livyi Bereh | | Epitsentr | 4:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
31.07 18:00 | Dinaz | | Dnipro | 1:1 (1:0) | |||||
Demidov | |||||||||
31.07 18:00 | Karpaty Lviv | | Rubikon | 3:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
31.07 18:00 | Bukovyna | | Munkacs | 0:1 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
31.07 18:00 | Nyva Vinnytsya | | Lyubomyr | 3:1 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
31.07 19:00 | LNZ | | AFSK | 4:0 (4:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.07 17:00 | Munkacs | | Chernihiv | 1:0 (1:0) | |||||
Dercen NTB MFA | |||||||||
25.07 17:00 | Epitsentr | | Nyva Vinnytsya | 1:0 (0:0) | |||||
Dunaivtsi | |||||||||
25.07 17:00 | Lyubomyr | | Karpaty Halych | 0:3 (0:1) | |||||
Bucha | |||||||||
25.07 17:00 | Dnipro | | AFSK | 1:1 (0:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
25.07 18:00 | Livyi Bereh | | LNZ | 2:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
25.07 18:00 | Chaika | | Bukovyna | 0:0 | |||||
Makariv | |||||||||
26.07 18:00 | Rubikon | | Dinaz | 0:1 (0:0) | |||||
Shchastlive |
Day 2 | |||||||||
30.07 18:00 | Tavriya | | Enerhiya | 4:1 (1:1) | |||||
Marianivka Marianivskiy Stadium | |||||||||
31.07 17:00 | Peremoha | | FK Poltava | 0:1 (0:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
31.07 17:00 | Viktoriya | | Krystal | 2:1 (2:1) | |||||
Mykolaivka FC Victoria Stadium | |||||||||
31.07 17:00 | FK Sumy | | Yarud | 1:4 (1:0) | |||||
Sumy | |||||||||
31.07 18:00 | Metalurh | | FK Nikopol | 3:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
31.07 18:00 | FK Trostianets | | FK Vovchansk | 2:1 (2:1) | |||||
Trostyanets Kuts Stadium | |||||||||
31.07 18:00 | Real Pharma | | MFK Mykolaiv | 2:4 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
31.07 18:00 | Skoruk | | Balkany | 0:2 (0:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.07 17:00 | Peremoha | | Skoruk | 0:0 | |||||
Dnipro | |||||||||
25.07 17:00 | Yarud | | Viktoriya | 3:3 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
25.07 18:00 | FK Poltava | | FK Sumy | 3:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
25.07 18:00 | Krystal | | Tavriya | 1:1 (0:0) | |||||
Kherson | |||||||||
25.07 18:00 | MFK Mykolaiv | | FK Trostianets | 1:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
25.07 18:00 | FK Nikopol | | Balkany | 2:2 (1:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
25.07 18:00 | Enerhiya | | Real Pharma | 4:3 (0:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
25.07 18:30 | FK Vovchansk | | Metalurh | 1:1 (0:1) | |||||
Kharkiv |
Day 18 | |||||||||
30.07 17:00 | FK Minsk | | Sputnik | 3:0 | |||||
Minsk | |||||||||
30.07 20:30 | Energetik-BDU | | Rukh | 0:2 (0:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
31.07 18:00 | FK Smorgon | | Slavia | 0:2 (0:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
Day 17 | |||||||||
23.07 17:00 | Sputnik | | FK Homel | 0:3 | |||||
Rechytsa | |||||||||
23.07 20:30 | Rukh | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
24.07 18:00 | Neman | | FK Slutsk | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
24.07 20:45 | Dynamo Minsk | | FK Vitebsk | 3:1 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
25.07 18:00 | FK Smorgon | | Isloch | 1:2 (0:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
25.07 20:45 | BATE | | Dynamo Brest | 0:2 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 16 | |||||||||
16.07 16:45 | FK Slutsk | | BATE | 3:4 (0:4) | |||||
Slutsk | |||||||||
16.07 18:45 | Dynamo Brest | | Sputnik | 3:0 | |||||
Brest | |||||||||
16.07 20:45 | Tarpeda-BelAZ | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
17.07 18:45 | FK Smorgon | | Energetik-BDU | 2:2 (1:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
17.07 20:45 | FK Homel | | Rukh | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
18.07 18:45 | Slavia | | Isloch | 1:1 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
18.07 20:45 | FK Vitebsk | | Neman | 2:0 (0:0) | |||||
Vitebsk |
Day 15 | |||||||||
02.07 18:00 | FK Minsk | | FK Smorgon | 2:2 (1:2) | |||||
Minsk | |||||||||
03.07 16:45 | FK Slutsk | | Sputnik | 3:2 (1:1) | |||||
Slutsk | |||||||||
03.07 18:45 | Energetik-BDU | | Isloch | 1:1 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
03.07 20:45 | Tarpeda-BelAZ | | Neman | 1:1 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
04.07 16:00 | FK Vitebsk | | BATE | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
04.07 18:00 | Dynamo Minsk | | Slavia | 4:0 (2:0) | |||||
Minsk | |||||||||
04.07 20:00 | Dynamo Brest | | Rukh | 1:1 (0:1) | |||||
Brest |
10.07 16:30 | Naftan (Navapolatsk) | | Dynamo (Brest) | 2:2 aet (2:0, 2:2), pen. 4:5 | |||||
Navapolatsk | |||||||||
10.07 18:30 | Stanles (Pinsk) | | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 0:2 (0:2) | |||||
Pinsk | |||||||||
19.07 18:30 | FK Uzda (Uzda) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 0:3 (0:2) | |||||
Uzda |
Day 19 | |||||||||
02.07 19:00 | Astana | | Shakhtyor | 4:3 (2:1) | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
02.07 19:00 | Qayrat | | Atyrau | 5:0 (1:0)* | |||||
Almaty | |||||||||
02.07 20:00 | Aqtöbe | | Akzhayik | 2:1 (0:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
03.07 18:00 | Zhetysu | | Kyzylzhar | 0:0 | |||||
Taldykorgan | |||||||||
03.07 21:00 | Turan | | Tobil | 2:4 (1:1) | |||||
Turkestan | |||||||||
03.07 21:00 | Kaysar | | Ordabasy | 1:0 (1:0)* | |||||
Kyzylorda | |||||||||
04.07 19:00 | Taraz | | Caspiy | 1:0 (0:0) | |||||
Taraz |
Day 3 | |||||||||
24.07 18:00 | Kyzylzhar (Petropavl) | | Ordabasy (Shymkent) | 1:1 (1:1) | |||||
Petropavl | |||||||||
25.07 19:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | SDYuShOR 8 (Shymkent) | 7:1 (3:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.07 19:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | Kyzylzhar (Petropavl) | 3:2 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
18.07 19:00 | SDYuShOR 8 (Shymkent) | | Ordabasy (Shymkent) | 1:3 (0:2) | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 18:00 | Kyzylzhar (Petropavl) | | SDYuShOR 8 (Shymkent) | 3:0 | |||||
Petropavl | |||||||||
11.07 21:00 | Ordabasy (Shymkent) | | Shakhtyor (Karagandy) | 1:0 (0:0) | |||||
Shymkent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kyzylzhar (Petropavl) | 6 | 4 | 1 | 1 | 18-7 | 13 | ||
2. | Shakhtyor (Karagandy) | 6 | 4 | 0 | 2 | 18-14 | 12 | ||
3. | Ordabasy (Shymkent) | 6 | 3 | 1 | 2 | 14-7 | 10 | ||
4. | SDYuShOR 8 (Shymkent) | 6 | 0 | 0 | 6 | 5-27 | 0 |
Day 4 | |||||||||
30.07 20:00 | Taraz (Taraz) | | Atyrau (Atyrau) | 1:0 (0:0) | |||||
Taraz | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.07 20:00 | Atyrau (Atyrau) | | Taraz (Taraz) | 1:2 (1:1) | |||||
Atyrau | |||||||||
25.07 21:00 | Tobil (Kostanay) | | Makhtaaral (Zhetysai) | 3:4 (1:3) | |||||
Kostanay | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.07 21:00 | Tobil (Kostanay) | | Atyrau (Atyrau) | 2:0 (1:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
17.07 18:00 | Makhtaaral (Zhetysai) | | Taraz (Taraz) | 1:2 (1:2) | |||||
Atakent | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 20:00 | Taraz (Taraz) | | Tobil (Kostanay) | 1:3 (1:2) | |||||
Taraz | |||||||||
11.07 20:00 | Atyrau (Atyrau) | | Makhtaaral (Zhetysai) | 2:2 (2:2) | |||||
Atyrau |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tobil (Kostanay) | 6 | 4 | 0 | 2 | 13-11 | 12 | ||
2. | Taraz (Taraz) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-8 | 10 | ||
3. | Makhtaaral (Zhetysai) | 6 | 2 | 3 | 1 | 13-9 | 9 | ||
4. | Atyrau (Atyrau) | 6 | 0 | 2 | 4 | 5-11 | 2 |
Day 4 | |||||||||
31.07 22:00 | Kaysar (Kyzylorda) | | Aqtöbe (Aqtöbe) | 1:0 (0:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.07 20:00 | Aqtöbe (Aqtöbe) | | Kaysar (Kyzylorda) | 1:2 (0:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
25.07 21:00 | Astana (Nur-Sultan) | | Akzhayik (Oral) | 1:0 (1:0) | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.07 19:00 | Astana (Nur-Sultan) | | Aqtöbe (Aqtöbe) | 3:2 (1:1) | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
17.07 20:00 | Akzhayik (Oral) | | Kaysar (Kyzylorda) | 0:0 | |||||
Oral | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 22:00 | Kaysar (Kyzylorda) | | Astana (Nur-Sultan) | 0:0 | |||||
Kyzylorda | |||||||||
11.07 19:00 | Aqtöbe (Aqtöbe) | | Akzhayik (Oral) | 0:2 (0:1) | |||||
Aqtöbe |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kaysar (Kyzylorda) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-2 | 11 | ||
2. | Astana (Nur-Sultan) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-6 | 11 | ||
3. | Akzhayik (Oral) | 6 | 3 | 1 | 2 | 7-5 | 10 | ||
4. | Aqtöbe (Aqtöbe) | 6 | 0 | 1 | 5 | 5-11 | 1 |
Day 4 | |||||||||
31.07 20:00 | Turan (Turkistan) | | Qayrat (Almaty) | 4:3 (0:3) | |||||
Turkestan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.07 19:00 | Qayrat (Almaty) | | Turan (Turkistan) | 0:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
25.07 19:00 | Caspiy (Aktau) | | Zhetysu (Taldykorgan) | 1:0 (0:0) | |||||
Aktau | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.07 19:00 | Qayrat (Almaty) | | Caspiy (Aktau) | 0:2 (0:1) | |||||
Almaty | |||||||||
18.07 21:00 | Turan (Turkistan) | | Zhetysu (Taldykorgan) | 0:2 (0:1) | |||||
Turkestan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 18:00 | Zhetysu (Taldykorgan) | | Qayrat (Almaty) | 0:1 (0:1) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
11.07 19:00 | Caspiy (Aktau) | | Turan (Turkistan) | 4:0 (3:0) | |||||
Aktau |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Caspiy (Aktau) | 6 | 4 | 1 | 1 | 10-4 | 13 | ||
2. | Qayrat (Almaty) | 6 | 3 | 0 | 3 | 11-9 | 9 | ||
3. | Zhetysu (Taldykorgan) | 6 | 2 | 1 | 3 | 3-5 | 7 | ||
4. | Turan (Turkistan) | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-11 | 6 |
Day 4 | |||||||||
31.07 18:00 | Dinamo-Auto | | Bălți | 1:4 (1:3) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
31.07 18:00 | Florești | | Sheriff | 1:3 (1:1) | |||||
Bendery | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.07 18:00 | Florești | | Dinamo-Auto | 0:1 (0:0) | |||||
Bendery | |||||||||
25.07 18:00 | Sfîntul Gheorghe | | Bălți | 1:1 (1:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
25.07 20:00 | Milsami | | Petrocub | 2:1 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.07 20:00 | Zimbru | | Florești | 4:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
18.07 18:00 | Dinamo-Auto | | Sfîntul Gheorghe | 2:2 (1:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
18.07 20:00 | Bălți | | Milsami | 0:1 (0:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.07 18:00 | Florești | | Petrocub | 0:1 (0:0) | |||||
Bendery | |||||||||
01.07 20:00 | Sheriff | | Bălți | 0:1 (0:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
02.07 18:00 | Zimbru | | Dinamo-Auto | 3:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
02.07 20:00 | Milsami | | Sfîntul Gheorghe | 1:1 (1:0) | |||||
Orhei |
Day 13 | |||||||||
30.07 20:00 | Mashʼal | | Surkhon | 2:1 (0:0) | |||||
Muborak | |||||||||
30.07 20:00 | Lokomotiv | | Nasaf | 2:0 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
31.07 20:00 | Paxtakor | | Bunyodkor | 1:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
31.07 20:00 | FK Andijon | | Turon | 1:1 (0:1) | |||||
Andijon | |||||||||
31.07 20:00 | Soʼgʼdiyona | | AGMK | 0:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
Day 12 | |||||||||
02.07 20:00 | Turon | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Yaypan | |||||||||
02.07 20:00 | Qizilqum | | Mashʼal | 2:0 (2:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
03.07 20:00 | AGMK | | Qoʼqon 1912 | 2:1 (0:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
03.07 20:00 | Navbahor | | FK Andijon | 0:1 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
04.07 20:00 | Paxtakor | | Lokomotiv | 2:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.07 20:00 | Nasaf | | Soʼgʼdiyona | 1:0 (0:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
04.07 20:00 | Surkhon | | Bunyodkor | 1:5 (0:2) | |||||
Termiz | |||||||||
Day 8 | |||||||||
09.07 20:00 | Nasaf | | Mashʼal | 1:0 (1:0) | |||||
Qarshi |
Day 2 | |||||||||
31.07 17:00 | LASK | | Rapid | 1:1 (0:1) | |||||
Pasching | |||||||||
31.07 17:00 | Admira Wacker | | Austria Klagenfurt | 4:0 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
31.07 17:00 | Hartberg | | Rheindorf Altach | 1:2 (0:2) | |||||
Hartberg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.07 20:30 | Sturm | | Red Bull | 1:3 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
24.07 17:00 | Rapid | | Hartberg | 0:2 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
24.07 17:00 | Rheindorf Altach | | LASK | 0:1 (0:1) | |||||
Altach | |||||||||
24.07 17:00 | Tirol | | Admira Wacker | 1:1 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
25.07 17:00 | Ried | | Austria Wien | 2:1 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
25.07 17:00 | Austria Klagenfurt | | Wolfsberg | 1:1 (0:1) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee |
31.07 15:00 | AFC Bournemouth | | Milton Keynes Dons | 5:0 (1:0) | |||||
Bournemouth |
Day 2 | |||||||||
30.07 20:45 | Genk | | Oostende | 3:4 (2:1) | |||||
Genk | |||||||||
31.07 16:15 | Charleroi | | Sint-Truiden | 0:0 | |||||
Charleroi | |||||||||
31.07 18:30 | Cercle | | Oud-Heverlee | 1:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
31.07 18:30 | Seraing | | Mechelen | 1:0 (1:0) | |||||
Seraing | |||||||||
31.07 20:45 | Eupen | | Anderlecht | 1:1 (1:1) | |||||
Eupen | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.07 20:45 | Standard | | Genk | 1:1 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
24.07 16:15 | Oud-Heverlee | | Zulte Waregem | 1:1 (1:1) | |||||
Leuven | |||||||||
24.07 18:30 | Kortrijk | | Seraing | 2:0 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
24.07 20:45 | Oostende | | Charleroi | 0:3 (0:1) | |||||
Oostende | |||||||||
25.07 13:30 | Mechelen | | Antwerp | 3:2 (0:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
25.07 16:00 | Brugge | | Eupen | 2:2 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
25.07 18:30 | Anderlecht | | Union Saint-Gilloise | 1:3 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
25.07 21:00 | Sint-Truiden | | Gent | 2:1 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
27.07 20:00 | Beerschot | | Cercle | 0:1 (0:1) | |||||
Antwerpen |
Day 2 | |||||||||
30.07 21:00 | Slavia | | Tsarsko Selo | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
31.07 18:45 | Botev Vratsa | | Levski | 2:0 (1:0) | |||||
Vratsa | |||||||||
31.07 21:00 | Ludogorets | | CSKA 1948 | 3:0 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.07 18:45 | Tsarsko Selo | | Cherno More | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
23.07 21:00 | Beroe | | Lokomotiv Sofia | 1:0 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
24.07 18:45 | Botev Plovdiv | | Pirin | 2:1 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
24.07 21:00 | Levski | | Slavia | 1:2 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
25.07 18:45 | CSKA 1948 | | CSKA | 2:4 (0:1) | |||||
Bistritsa | |||||||||
25.07 21:00 | Lokomotiv 1926 | | Ludogorets | 1:3 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
26.07 21:00 | Botev Vratsa | | Arda | 0:0 | |||||
Vratsa |
17.07 20:30 | Ludogorets | | CSKA | 4:0 (2:0) | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
30.07 18:15 | Paks | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:3 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
30.07 20:30 | Gyirmót | | MTK | 1:1 (1:0) | |||||
Győr | |||||||||
31.07 17:45 | Ferencváros | | Kisvárda | 1:2 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
31.07 20:00 | Honvéd | | Debrecen | 1:4 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 21 | |||||||||
01.07 20:30 | Dinamo Tbilisi | | Dinamo Batumi | 1:2 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
01.07 21:00 | Dila | | Lokomotivi | 2:1 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
02.07 18:00 | Kobuleti | | Samtredia | 2:0 (0:0) | |||||
Poti | |||||||||
04.07 20:00 | Telavi | | Samgurali | 1:1 (0:0) | |||||
Telavi | |||||||||
04.07 21:00 | Saburtalo | | Torpedo | 3:0 (2:0) | |||||
Tbilisi |
Day 14 | |||||||||
25.07 17:00 | ÍA | | FH | 0:3 (0:1) | |||||
Akranes | |||||||||
25.07 17:00 | Leiknir | | KA | 0:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
25.07 19:15 | HK | | Valur | 0:3 (0:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
25.07 19:15 | Keflavík | | Breiðablik | 2:0 (1:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
25.07 19:15 | Víkingur | | Stjarnan | 3:2 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
26.07 19:15 | KR | | Fylkir | 4:0 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 13 | |||||||||
17.07 16:00 | ÍA | | Valur | 2:1 (0:0) | |||||
Akranes | |||||||||
18.07 16:00 | KA | | HK | 2:0 (1:0) | |||||
Akureyri Greifavöllurinn | |||||||||
18.07 19:15 | FH | | Fylkir | 1:0 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
18.07 19:15 | KR | | Breiðablik | 1:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19.07 19:15 | Leiknir | | Stjarnan | 2:0 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19.07 19:15 | Keflavík | | Víkingur | 1:2 (1:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
Day 12 | |||||||||
12.07 19:15 | KR | | Keflavík | 1:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
12.07 19:15 | Leiknir | | ÍA | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
13.07 18:00 | Fylkir | | KA | 2:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
13.07 19:15 | HK | | Víkingur | 0:0 | |||||
Kópavogur |
Day 19 | |||||||||
31.07 19:00 | Valmiera | | Spartaks | 2:1 (1:1) | |||||
Valmiera | |||||||||
Day 18 | |||||||||
24.07 17:00 | Noah Jūrmala | | BFC Daugava | 0:3 | |||||
Daugavpils | |||||||||
25.07 18:00 | Spartaks | | RFS | 1:2 (0:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
25.07 20:00 | METTA/LU | | Riga FC | 0:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 17 | |||||||||
17.07 18:00 | Spartaks | | Riga FC | 2:3 (2:2) | |||||
Jūrmala | |||||||||
17.07 18:00 | BFC Daugava | | METTA/LU | 3:1 (1:0) | |||||
Daugavpils | |||||||||
18.07 16:00 | Valmiera | | Noah Jūrmala | 3:0 | |||||
Valmiera | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.07 18:00 | FK Liepāja | | Riga FC | 1:0 (1:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
02.07 19:30 | Valmiera | | BFC Daugava | 4:0 (2:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
04.07 15:00 | METTA/LU | | Spartaks | 0:3 (0:0) | |||||
Rīga |
Day 7 | |||||||||
13.07 16:45 | METTA/LU | | Noah Jūrmala | 7:0 (4:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.07 18:00 | Noah Jūrmala | | BFC Daugava | 1:4 (0:2) | |||||
Daugavpils |
Day 29 | |||||||||
23.07 18:00 | Riteriai | | Džiugas | 3:2 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
23.07 20:00 | Banga | | Hegelmann Litauen | 1:4 (0:4) | |||||
Gargždai | |||||||||
25.07 19:00 | Nevėžis | | Dainava | 0:1 (0:1) | |||||
Kėdainiai | |||||||||
Day 28 | |||||||||
16.07 18:00 | Džiugas | | Banga | 1:1 (1:1) | |||||
Telšiai | |||||||||
17.07 19:00 | Hegelmann Litauen | | Nevėžis | 2:0 (2:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
19.07 20:00 | Dainava | | Riteriai | 2:1 (2:0) | |||||
Alytus |
Day 21 | |||||||||
01.07 19:00 | Dainava | | Panevėžys | 1:2 (0:0) | |||||
Alytus | |||||||||
02.07 18:00 | Riteriai | | Žalgiris Vilnius | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
02.07 20:00 | Banga | | Sūduva | 0:2 (0:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
02.07 20:00 | Nevėžis | | Žalgiris Kaunas | 1:1 (1:0) | |||||
Kėdainiai | |||||||||
03.07 17:00 | Džiugas | | Hegelmann Litauen | 2:1 (1:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
Day 20 | |||||||||
09.07 18:00 | Dainava | | Nevėžis | 1:1 (1:0) | |||||
Alytus | |||||||||
10.07 19:00 | Džiugas | | Riteriai | 2:0 (0:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
11.07 19:00 | Hegelmann Litauen | | Banga | 4:1 (2:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 19 | |||||||||
30.07 18:00 | Banga | | Džiugas | 2:1 (1:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
31.07 17:00 | Nevėžis | | Hegelmann Litauen | 0:6 (0:3) | |||||
Kėdainiai |
Day 13 | |||||||||
17.07 18:00 | Odd | | Viking | 3:2 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
17.07 20:00 | Sarpsborg 08 | | Bodø/Glimt | 2:2 (1:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18.07 18:00 | Brann | | Mjøndalen | 1:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
18.07 18:00 | Haugesund | | Vålerenga | 3:1 (0:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
18.07 18:00 | Kristiansund | | Sandefjord | 2:0 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
18.07 18:00 | Lillestrøm | | Molde | 1:1 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18.07 18:00 | Tromsø | | Rosenborg | 1:3 (1:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
18.07 20:00 | Strømsgodset | | Stabæk | 2:1 (1:1) | |||||
Drammen | |||||||||
Day 12 | |||||||||
10.07 18:00 | Mjøndalen | | Haugesund | 3:0 (1:0) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
10.07 18:00 | Rosenborg | | Kristiansund | 1:0 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
10.07 18:00 | Sandefjord | | Sarpsborg 08 | 2:0 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
10.07 18:00 | Viking | | Strømsgodset | 1:1 (0:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
10.07 20:00 | Brann | | Tromsø | 1:1 (1:1) | |||||
Bergen | |||||||||
11.07 15:30 | Vålerenga | | Lillestrøm | 2:2 (0:2) | |||||
Oslo | |||||||||
11.07 18:00 | Molde | | Odd | 5:0 (3:0) | |||||
Molde | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.07 15:00 | Bodø/Glimt | | Viking | 2:2 (1:1) | |||||
Bodø | |||||||||
04.07 15:00 | Stabæk | | Sandefjord | 0:2 (0:1) | |||||
Bekkestua | |||||||||
04.07 18:00 | Haugesund | | Tromsø | 3:0 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
04.07 18:00 | Lillestrøm | | Mjøndalen | 2:1 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
04.07 18:00 | Odd | | Rosenborg | 2:2 (1:2) | |||||
Skien | |||||||||
04.07 18:00 | Sarpsborg 08 | | Molde | 1:0 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
04.07 20:00 | Strømsgodset | | Vålerenga | 1:1 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
05.07 19:00 | Kristiansund | | Brann | 3:2 (0:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.07 18:00 | Mjøndalen | | Odd | 1:2 (0:1) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
01.07 20:00 | Vålerenga | | Sarpsborg 08 | 4:1 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
Day 2 | |||||||||
28.07 19:00 | Haugesund | | Strømsgodset | 2:1 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
28.07 19:00 | Lillestrøm | | Sarpsborg 08 | 2:0 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
28.07 19:00 | Mjøndalen | | Stabæk | 1:2 (0:1) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
28.07 19:00 | Odd | | Sandefjord | 2:3 (1:2) | |||||
Skien | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.07 19:00 | Strømsgodset | | Odd | 3:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
21.07 19:00 | Sandefjord | | Haugesund | 1:1 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
21.07 19:00 | Sarpsborg 08 | | Mjøndalen | 1:1 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
21.07 19:00 | Stabæk | | Lillestrøm | 2:3 (0:1) | |||||
Bekkestua |
Day 2 | |||||||||
30.07 18:00 | Zagłębie | | Górnik Łęczna | 3:1 (1:1) | |||||
Lubin | |||||||||
30.07 20:30 | Górnik Zabrze | | Lech | 1:3 (1:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
31.07 15:00 | Stal | | Piast | 0:2 (0:2) | |||||
Mielec | |||||||||
31.07 17:30 | Termalica | | Wisła Kraków | 2:2 (1:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
31.07 20:00 | Radomiak | | Legia | 3:1 (0:0) | |||||
Radom | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.07 18:00 | Termalica | | Stal | 1:1 (1:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
23.07 20:30 | Lech | | Radomiak | 0:0 | |||||
Poznań | |||||||||
24.07 15:00 | Górnik Łęczna | | Cracovia | 1:1 (1:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
24.07 17:30 | Jagiellonia | | Lechia | 1:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
24.07 20:00 | Legia | | Wisła Płock | 1:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
25.07 15:00 | Piast | | Raków | 2:3 (1:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
25.07 17:30 | Śląsk | | Warta | 2:2 (0:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
25.07 20:00 | Pogoń | | Górnik Zabrze | 2:0 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
26.07 18:00 | Wisła Kraków | | Zagłębie | 3:0 (2:0) | |||||
Kraków |
17.07 20:00 | Legia (Warszawa) | | Raków (Czestochowa) | 1:1 (0:1), pen. 3:4 | |||||
Warszawa |
Day 3 | |||||||||
30.07 18:55 | Proleter | | Novi Pazar | 2:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
30.07 21:00 | Napredak | | Radnički 1923 | 1:0 (0:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
31.07 18:55 | Spartak | | Crvena Zvezda | 1:3 (1:2) | |||||
Subotica | |||||||||
31.07 21:00 | Radnik | | Radnički Niš | 1:1 (1:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.07 17:30 | Radnički 1923 | | Spartak | 3:2 (2:1) | |||||
Kragujevac | |||||||||
23.07 20:00 | Voždovac | | Proleter | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.07 18:55 | Radnički Niš | | Napredak | 4:2 (1:2) | |||||
Niŝ | |||||||||
24.07 21:00 | Crvena Zvezda | | Mladost | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
25.07 18:55 | Metalac | | TSC | 2:4 (1:2) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
25.07 21:00 | Vojvodina | | Partizan | 0:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
26.07 19:00 | Kolubara | | Radnik | 1:1 (1:0) | |||||
Lazarevac | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.07 17:55 | Čukarički | | Voždovac | 2:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
16.07 20:00 | Crvena Zvezda | | Vojvodina | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
17.07 18:55 | TSC | | Novi Pazar | 2:0 (1:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
17.07 21:00 | Proleter | | Partizan | 0:4 (0:4) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18.07 18:55 | Spartak | | Radnički Niš | 1:1 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
18.07 21:00 | Mladost | | Radnički 1923 | 0:1 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
19.07 18:55 | Radnik | | Metalac | 0:0 | |||||
Surdulica | |||||||||
19.07 21:00 | Napredak | | Kolubara | 3:0 (2:0) | |||||
Kruŝevac |
Day 3 | |||||||||
30.07 20:15 | Aluminij | | Radomlje | 0:2 (0:1) | |||||
Kidričevo | |||||||||
31.07 17:00 | Mura | | NK Bravo | 1:1 (0:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
31.07 20:15 | Celje | | Koper | 1:3 (1:1) | |||||
Celje | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.07 17:00 | Tabor | | Celje | 0:1 (0:0) | |||||
Sežana | |||||||||
24.07 17:00 | NK Bravo | | Aluminij | 0:0 | |||||
Ljubljana | |||||||||
24.07 20:15 | Koper | | Mura | 3:2 (2:1) | |||||
Koper | |||||||||
25.07 17:00 | Radomlje | | Olimpija | 1:1 (1:1) | |||||
Radomlje | |||||||||
25.07 20:15 | Maribor | | Domžale | 3:1 (3:0) | |||||
Maribor | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.07 17:00 | NK Bravo | | Radomlje | 0:0 | |||||
Ljubljana | |||||||||
17.07 17:00 | Aluminij | | Koper | 0:0 | |||||
Kidričevo | |||||||||
17.07 20:15 | Mura | | Tabor | 0:3 (0:1) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
18.07 20:15 | Celje | | Maribor | 2:3 (2:1) | |||||
Celje |
Day 3 | |||||||||
30.07 20:00 | Lokomotiva | | Hrvatski dragovoljac | 3:2 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
31.07 20:00 | Istra 1961 | | Gorica | 1:2 (0:1) | |||||
Pula | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.07 20:00 | Hrvatski dragovoljac | | Dinamo | 0:4 (0:2) | |||||
Novi Zagreb | |||||||||
24.07 18:55 | Slaven | | Lokomotiva | 1:2 (0:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
24.07 21:00 | Gorica | | Šibenik | 3:1 (1:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
25.07 18:55 | Rijeka | | Istra 1961 | 2:0 (0:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
25.07 21:00 | Hajduk | | Osijek | 1:2 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.07 18:55 | Dinamo | | Slaven | 0:2 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
16.07 21:00 | Osijek | | Šibenik | 3:0 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
17.07 18:55 | Lokomotiva | | Hajduk | 2:2 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
17.07 21:00 | Rijeka | | Gorica | 2:0 (1:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
18.07 18:55 | Istra 1961 | | Hrvatski dragovoljac | 3:1 (3:0) | |||||
Pula |
Day 2 | |||||||||
31.07 19:00 | Jezero | | Dečić | 0:0 | |||||
Plav | |||||||||
31.07 19:00 | Rudar | | Iskra | 0:0 | |||||
Pljevlja | |||||||||
31.07 20:00 | Budućnost | | Mornar | 1:1 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
31.07 20:30 | Podgorica | | Petrovac | 1:3 (1:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.07 20:30 | Dečić | | Zeta | 2:0 (2:0) | |||||
Tuzi | |||||||||
24.07 20:30 | Iskra | | Jezero | 2:0 (0:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
24.07 20:30 | Petrovac | | Mornar | 0:1 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
25.07 19:00 | Sutjeska | | Podgorica | 1:0 (0:0) | |||||
Nikšić |
Day 2 | |||||||||
30.07 19:00 | Teplice | | Slavia | 1:3 (1:2) | |||||
Teplice | |||||||||
31.07 16:00 | Karviná | | Hradec Králové | 1:1 (1:1) | |||||
Karviná | |||||||||
31.07 16:00 | Sigma | | Pardubice | 3:2 (2:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
31.07 16:00 | Mladá Boleslav | | Jablonec | 3:0 (2:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
31.07 19:00 | Slovan | | Sparta | 0:5 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.07 16:00 | Hradec Králové | | Bohemians 1905 | 1:1 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
24.07 16:00 | Pardubice | | Karviná | 2:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
24.07 16:00 | Jablonec | | Baník | 1:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
24.07 19:00 | Sparta | | Sigma | 3:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
25.07 16:00 | Viktoria | | Mladá Boleslav | 2:1 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
25.07 16:00 | Dynamo | | Teplice | 1:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
25.07 16:00 | Slovan | | Slovácko | 0:1 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
25.07 19:00 | Fastav | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Zlín |
Day 13 | |||||||||
31.07 17:30 | Degerfors | | Varbergs | 1:1 (0:0) | |||||
Degerfors | |||||||||
Day 12 | |||||||||
24.07 15:00 | Mjällby | | Malmö | 0:2 (0:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
24.07 17:30 | Sirius | | Degerfors | 2:0 (2:0) | |||||
Uppsala | |||||||||
25.07 15:00 | Kalmar | | Djurgårdens | 0:1 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
25.07 17:30 | Häcken | | Elfsborg | 1:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
25.07 17:30 | Hammarby | | Norrköping | 2:1 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
26.07 19:00 | Örebro | | AIK | 1:1 (1:0) | |||||
Örebro | |||||||||
26.07 19:00 | Östersunds | | Halmstad | 0:1 (0:0) | |||||
Östersund | |||||||||
26.07 19:00 | Varbergs | | Göteborg | 2:0 (1:0) | |||||
Varberg | |||||||||
Day 11 | |||||||||
17.07 15:00 | Degerfors | | Malmö | 0:5 (0:2) | |||||
Degerfors | |||||||||
17.07 17:30 | Elfsborg | | Östersunds | 3:0 (1:0) | |||||
Borås | |||||||||
18.07 15:00 | Norrköping | | Häcken | 0:1 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
18.07 15:00 | Örebro | | Hammarby | 0:2 (0:1) | |||||
Örebro | |||||||||
18.07 17:30 | AIK | | Kalmar | 2:0 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
18.07 17:30 | Göteborg | | Mjällby | 3:2 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
19.07 19:00 | Djurgårdens | | Sirius | 5:1 (4:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
19.07 19:00 | Halmstad | | Varbergs | 1:1 (0:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
Day 10 | |||||||||
10.07 15:00 | Malmö | | Sirius | 4:0 (2:0) | |||||
Malmö | |||||||||
10.07 17:30 | AIK | | Varbergs | 2:1 (1:1) | |||||
Solna | |||||||||
11.07 15:00 | Hammarby | | Degerfors | 5:1 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
11.07 15:00 | Mjällby | | Norrköping | 0:1 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
11.07 17:30 | Elfsborg | | Örebro | 2:1 (0:0) | |||||
Borås | |||||||||
11.07 17:30 | Östersunds | | Göteborg | 2:3 (0:2) | |||||
Östersund | |||||||||
12.07 19:00 | Halmstad | | Djurgårdens | 0:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
12.07 19:00 | Kalmar | | Häcken | 2:3 (1:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
Day 9 | |||||||||
03.07 15:00 | Norrköping | | Malmö | 3:2 (2:2) | |||||
Norrköping | |||||||||
03.07 17:30 | Degerfors | | Östersunds | 3:1 (0:1) | |||||
Degerfors | |||||||||
04.07 15:00 | Häcken | | AIK | 2:1 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
04.07 15:00 | Varbergs | | Kalmar | 1:1 (0:0) | |||||
Varberg | |||||||||
04.07 17:30 | Hammarby | | Halmstad | 1:1 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
04.07 17:30 | Sirius | | Mjällby | 2:1 (1:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
05.07 19:00 | Djurgårdens | | Örebro | 3:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
05.07 19:00 | Göteborg | | Elfsborg | 0:1 (0:0) | |||||
Göteborg |
Day 1 | |||||||||
31.07 13:30 | Rangers | | Livingston | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
31.07 15:00 | Dundee | | St. Mirren | 2:2 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
31.07 15:00 | Ross County | | St. Johnstone | 0:0 | |||||
Dingwall | |||||||||
31.07 20:00 | Hearts | | Celtic | 2:1 (1:0) | |||||
Edinburgh |
Day 5 | |||||||||
24.07 15:00 | Stirling Albion | | Peterhead | 3:1 (2:1) | |||||
Stirling | |||||||||
25.07 17:15 | Hearts | | Inverness | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.07 19:45 | Cove Rangers | | Inverness | 3:1 (2:0) | |||||
Cove | |||||||||
20.07 19:45 | Stirling Albion | | Hearts | 0:2 (0:1) | |||||
Stirling | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.07 15:00 | Peterhead | | Cove Rangers | 3:1 (2:1) | |||||
Peterhead | |||||||||
17.07 15:00 | Inverness | | Stirling Albion | 2:2 (1:2), pen. 2:3 | |||||
Inverness | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.07 19:45 | Hearts | | Cove Rangers | 3:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
13.07 19:45 | Inverness | | Peterhead | 2:0 (0:0) | |||||
Inverness | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 15:00 | Cove Rangers | | Stirling Albion | 2:3 (0:1) | |||||
Cove | |||||||||
10.07 15:00 | Peterhead | | Hearts | 0:2 (0:1) | |||||
Peterhead |
Day 5 | |||||||||
24.07 15:00 | Arbroath | | Kelty Hearts | 3:2 (1:2) | |||||
Arbroath | |||||||||
24.07 15:00 | East Fife | | Elgin City | 2:3 (2:2) | |||||
Methil | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.07 19:45 | East Fife | | Dundee United | 0:1 (0:1) | |||||
Methil | |||||||||
20.07 19:45 | Elgin City | | Kelty Hearts | 1:3 (1:0) | |||||
Elgin | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.07 15:00 | Dundee United | | Arbroath | 1:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
17.07 15:00 | Kelty Hearts | | East Fife | 3:0 (2:0) | |||||
Kelty | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.07 19:45 | Arbroath | | East Fife | 2:0 (0:0) | |||||
Arbroath | |||||||||
14.07 19:45 | Dundee United | | Elgin City | 6:1 (4:1) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.07 19:45 | Kelty Hearts | | Dundee United | 0:1 (0:0) | |||||
Kelty | |||||||||
10.07 15:00 | Elgin City | | Arbroath | 0:1 (0:0) | |||||
Elgin |
Day 5 | |||||||||
24.07 15:00 | Dundee | | Forfar Athletic | 5:2 (3:0) | |||||
Dundee | |||||||||
24.07 15:00 | Ross County | | Montrose | 4:1 (2:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 4 | |||||||||
21.07 19:45 | Brora Rangers | | Ross County | 0:1 (0:0) | |||||
Brora | |||||||||
21.07 19:45 | Montrose | | Dundee | 0:2 (0:0) | |||||
Montrose | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.07 15:00 | Brora Rangers | | Forfar Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Brora | |||||||||
18.07 | Ross County | | Dundee | 0:3 | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.07 19:45 | Dundee | | Brora Rangers | 4:0 (2:0) | |||||
Dundee | |||||||||
13.07 19:45 | Forfar Athletic | | Montrose | 0:0, pen. 5:4 | |||||
Forfar | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 | Forfar Athletic | | Ross County | 3:0 | |||||
Forfar | |||||||||
10.07 15:00 | Montrose | | Brora Rangers | 3:0 (2:0) | |||||
Montrose |
Day 5 | |||||||||
24.07 15:00 | Livingston | | Cowdenbeath | 3:1 (2:1) | |||||
Livingston | |||||||||
24.07 15:00 | Raith Rovers | | Alloa Athletic | 0:0, pen. 5:4 | |||||
Kirkcaldy | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.07 19:45 | Brechin City | | Alloa Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Brechin | |||||||||
21.07 19:45 | Livingston | | Raith Rovers | 0:0, pen. 6:5 | |||||
Livingston | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.07 15:00 | Alloa Athletic | | Livingston | 2:1 (0:0) | |||||
Alloa | |||||||||
17.07 15:00 | Cowdenbeath | | Brechin City | 3:2 (2:0) | |||||
Cowdenbeath | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.07 19:45 | Alloa Athletic | | Cowdenbeath | 0:1 (0:0) | |||||
Alloa | |||||||||
13.07 19:45 | Raith Rovers | | Brechin City | 4:0 (1:0) | |||||
Kirkcaldy | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 15:00 | Brechin City | | Livingston | 0:3 (0:1) | |||||
Brechin | |||||||||
10.07 15:00 | Cowdenbeath | | Raith Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Cowdenbeath |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Raith Rovers | 4 | 2 | 0 | 0 | 5-0 | 9 | ||
2. | Livingston | 4 | 2 | 0 | 1 | 7-3 | 8 | ||
3. | Cowdenbeath | 4 | 2 | 0 | 2 | 5-6 | 6 | ||
4. | Alloa Athletic | 4 | 1 | 0 | 2 | 2-3 | 4 | ||
5. | Brechin City | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-10 | 3 |
Day 5 | |||||||||
24.07 15:00 | Ayr United | | Falkirk | 3:0 | |||||
Ayr | |||||||||
24.07 15:00 | Hamilton Academical | | Albion Rovers | 2:2 (0:2), pen. 6:5 | |||||
Hamilton | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.07 18:00 | Hamilton Academical | | Ayr United | 0:1 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
21.07 | Edinburgh City | | Falkirk | 3:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.07 15:00 | Falkirk | | Hamilton Academical | 1:2 (0:0) | |||||
Falkirk | |||||||||
17.07 15:00 | Albion Rovers | | Edinburgh City | 1:1 (1:0), pen. 5:4 | |||||
Coatbridge | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.07 19:45 | Ayr United | | Edinburgh City | 3:0 (1:0) | |||||
Ayr | |||||||||
13.07 19:45 | Falkirk | | Albion Rovers | 5:1 (3:1) | |||||
Falkirk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.07 19:45 | Edinburgh City | | Hamilton Academical | 0:1 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
10.07 15:00 | Albion Rovers | | Ayr United | 0:0, pen. 4:2 | |||||
Coatbridge |
Day 5 | |||||||||
24.07 15:00 | Motherwell | | Annan Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
24.07 15:00 | Queen of the South | | Airdrieonians | 4:1 (2:0) | |||||
Dumfries | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.07 19:45 | Annan Athletic | | Queen's Park | 1:2 (1:1) | |||||
Annan | |||||||||
21.07 19:45 | Airdrieonians | | Motherwell | 2:0 (0:0) | |||||
Airdrie | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.07 15:00 | Motherwell | | Queen of the South | 3:2 (0:2) | |||||
Motherwell | |||||||||
17.07 15:00 | Queen's Park | | Airdrieonians | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.07 19:45 | Annan Athletic | | Queen of the South | 1:3 (0:1) | |||||
Annan | |||||||||
14.07 19:45 | Queen's Park | | Motherwell | 0:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 15:00 | Queen of the South | | Queen's Park | 0:1 (0:0) | |||||
Dumfries | |||||||||
10.07 15:00 | Airdrieonians | | Annan Athletic | 1:1 (0:0), pen. 4:5 | |||||
Airdrie |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Motherwell | 4 | 3 | 0 | 1 | 6-4 | 9 | ||
2. | Queen's Park | 4 | 2 | 0 | 1 | 3-2 | 7 | ||
3. | Queen of the South | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-6 | 6 | ||
4. | Airdrieonians | 4 | 1 | 0 | 1 | 4-5 | 6 | ||
5. | Annan Athletic | 4 | 0 | 0 | 3 | 3-8 | 2 |
Day 5 | |||||||||
24.07 15:00 | Kilmarnock | | Stranraer | 2:1 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
24.07 15:00 | Greenock Morton | | Clyde | 2:1 (0:0) | |||||
Greenock | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.07 19:45 | East Kilbride | | Clyde | 2:2 (2:2), pen. 3:4 | |||||
East Kilbride | |||||||||
20.07 19:45 | Kilmarnock | | Greenock Morton | 1:1 (0:1), pen. 4:3 | |||||
Kilmarnock | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.07 15:00 | Clyde | | Kilmarnock | 1:2 (0:2) | |||||
Cumbernauld | |||||||||
17.07 15:00 | Stranraer | | East Kilbride | 1:0 (1:0) | |||||
Stranraer | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.07 19:30 | Clyde | | Stranraer | 1:0 (1:0) | |||||
Cumbernauld | |||||||||
13.07 19:30 | Greenock Morton | | East Kilbride | 0:0, pen. 5:4 | |||||
Greenock | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 | Stranraer | | Greenock Morton | 3:0 | |||||
Stranraer | |||||||||
10.07 15:00 | East Kilbride | | Kilmarnock | 3:0 | |||||
East Kilbride |
Day 5 | |||||||||
24.07 15:00 | Dunfermline Athletic | | Stenhousemuir | 4:1 (3:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
25.07 15:00 | St. Mirren | | Partick Thistle | 2:0 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.07 19:30 | Stenhousemuir | | St. Mirren | 1:3 (0:0) | |||||
Stenhousemuir | |||||||||
20.07 19:45 | Partick Thistle | | Dumbarton | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.07 15:00 | Dunfermline Athletic | | Dumbarton | 5:1 (3:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
17.07 15:00 | Stenhousemuir | | Partick Thistle | 1:2 (1:0) | |||||
Stenhousemuir | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.07 19:45 | Dumbarton | | Stenhousemuir | 1:2 (1:0) | |||||
Dumbarton | |||||||||
13.07 19:45 | St. Mirren | | Dunfermline Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.07 | Dumbarton | | St. Mirren | 0:3 | |||||
Dumbarton | |||||||||
10.07 15:00 | Partick Thistle | | Dunfermline Athletic | 2:4 (1:3) | |||||
Glasgow |
Day 18 | |||||||||
30.07 19:30 | Vaprus | | Kuressaare | 2:1 (1:1) | |||||
Pärnu | |||||||||
31.07 13:00 | Tulevik | | Tammeka | 5:3 (3:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
Day 17 | |||||||||
16.07 19:30 | Vaprus | | Flora | 0:4 (0:3) | |||||
Pärnu | |||||||||
17.07 16:00 | Tulevik | | Trans | 0:1 (0:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
17.07 19:00 | Kuressaare | | Legion | 1:1 (1:1) | |||||
Kuressaare | |||||||||
18.07 15:00 | Levadia | | Nõmme Kalju | 4:1 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
18.07 19:00 | Paide | | Tammeka | 1:1 (1:1) | |||||
Paide | |||||||||
Day 14 | |||||||||
04.07 15:00 | Tammeka | | Legion | 0:2 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
Day 10 | |||||||||
04.07 19:00 | Vaprus | | Trans | 2:1 (2:0) | |||||
Pärnu |
Day 4 | |||||||||
31.07 13:30 | Colón | | Godoy Cruz | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
31.07 15:45 | Lanús | | Unión | 1:1 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
31.07 18:00 | Racing Club | | Sarmiento | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
31.07 20:15 | Platense | | Independiente | 1:1 (1:1) | |||||
Vicente López | |||||||||
Day 3 | |||||||||
27.07 16:30 | Huracán | | Colón | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
27.07 18:45 | Aldosivi | | Racing Club | 0:2 (0:0) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
27.07 21:00 | Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
28.07 14:15 | Godoy Cruz | | Atlético Tucumán | 1:2 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
28.07 14:15 | Unión | | Banfield | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
28.07 16:30 | Sarmiento | | Platense | 1:0 (0:0) | |||||
Junín | |||||||||
28.07 16:30 | Vélez Sársfield | | Defensa y Justicia | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
28.07 18:45 | Independiente | | Patronato | 2:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
28.07 21:00 | Lanús | | River Plate | 0:3 (0:2) | |||||
Lanús | |||||||||
29.07 14:15 | Central Córdoba | | Talleres | 2:1 (1:0) | |||||
Santiago del Estero | |||||||||
29.07 16:30 | Arsenal | | Argentinos Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
29.07 18:45 | Gimnasia y Esgrima | | Rosario Central | 1:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
29.07 21:00 | Newell's Old Boys | | Estudiantes | 4:2 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.07 19:00 | Atlético Tucumán | | Huracán | 1:0 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
23.07 21:15 | Platense | | Aldosivi | 0:1 (0:0) | |||||
Vicente López | |||||||||
24.07 13:30 | Colón | | Lanús | 1:4 (1:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
24.07 15:45 | San Lorenzo de Almagro | | Central Córdoba | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
24.07 18:00 | Racing Club | | Gimnasia y Esgrima | 0:0 | |||||
Avellaneda | |||||||||
24.07 20:15 | Banfield | | Boca Juniors | 0:0 | |||||
Banfield | |||||||||
25.07 13:30 | Patronato | | Sarmiento | 2:0 (1:0) | |||||
Paraná | |||||||||
25.07 13:30 | Defensa y Justicia | | Godoy Cruz | 1:2 (1:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
25.07 15:45 | Rosario Central | | Vélez Sársfield | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
25.07 18:00 | River Plate | | Unión | 4:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
25.07 20:15 | Estudiantes | | Independiente | 0:1 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
26.07 18:00 | Talleres | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
26.07 20:15 | Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.07 19:00 | Unión | | Boca Juniors | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
16.07 21:15 | Sarmiento | | Estudiantes | 0:3 (0:0) | |||||
Junín | |||||||||
17.07 13:30 | Aldosivi | | Patronato | 0:2 (0:1) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
17.07 15:45 | Lanús | | Atlético Tucumán | 4:2 (2:1) | |||||
Lanús | |||||||||
17.07 15:45 | Newell's Old Boys | | Talleres | 3:2 (0:2) | |||||
Rosario | |||||||||
17.07 18:00 | Gimnasia y Esgrima | | Platense | 2:2 (0:2) | |||||
La Plata | |||||||||
17.07 20:15 | Vélez Sársfield | | Racing Club | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.07 13:30 | Huracán | | Defensa y Justicia | 2:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.07 15:45 | Arsenal | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 (0:1) | |||||
Sarandí | |||||||||
18.07 18:00 | River Plate | | Colón | 1:2 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.07 20:15 | Independiente | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
Avellaneda | |||||||||
19.07 18:00 | Central Córdoba | | Banfield | 1:1 (1:1) | |||||
Santiago del Estero | |||||||||
19.07 20:15 | Godoy Cruz | | Rosario Central | 2:1 (0:0) | |||||
Mendoza |
Day 14 | |||||||||
31.07 19:00 | São Paulo | | Palmeiras | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
31.07 20:00 | Internacional | | Cuiabá Esporte Clube | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
31.07 21:00 | Bragantino | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
Day 13 | |||||||||
24.07 17:00 | Grêmio | | América | 1:1 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
24.07 19:00 | Palmeiras | | Fluminense | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
25.07 11:00 | Atlético Mineiro | | Bahia | 3:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
25.07 16:00 | Flamengo | | São Paulo | 5:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
25.07 16:00 | Fortaleza | | Bragantino | 1:0 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
25.07 18:15 | Atlético Paranaense | | Internacional | 2:1 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
25.07 18:15 | Santos | | Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
25.07 20:30 | Sport | | Ceará | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
26.07 18:00 | Juventude | | Chapecoense | 1:0 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
26.07 19:00 | Cuiabá Esporte Clube | | Corinthians | 1:2 (0:2) | |||||
Cuiabá | |||||||||
Day 12 | |||||||||
17.07 17:00 | Ceará | | Atlético Paranaense | 1:0 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
17.07 17:00 | São Paulo | | Fortaleza | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
17.07 19:00 | Corinthians | | Atlético Mineiro | 1:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
17.07 21:00 | Fluminense | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18.07 11:00 | Chapecoense | | Cuiabá Esporte Clube | 2:3 (2:2) | |||||
Chapecó | |||||||||
18.07 16:00 | Atlético | | Palmeiras | 0:3 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
18.07 18:15 | Bahia | | Flamengo | 0:5 (0:2) | |||||
Salvador | |||||||||
18.07 20:30 | Bragantino | | Santos | 2:2 (1:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
18.07 20:30 | Internacional | | Juventude | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19.07 20:00 | América | | Sport | 0:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 11 | |||||||||
10.07 16:30 | Grêmio | | Internacional | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
10.07 16:30 | Palmeiras | | Santos | 3:2 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
10.07 17:30 | Atlético Paranaense | | Bragantino | 2:2 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
10.07 19:00 | América | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
10.07 19:00 | São Paulo | | Bahia | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
10.07 19:00 | Sport | | Fluminense | 1:2 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
11.07 11:00 | Juventude | | Atlético | 1:1 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
11.07 17:15 | Cuiabá Esporte Clube | | Ceará | 2:2 (1:0) | |||||
Cuiabá | |||||||||
11.07 18:15 | Flamengo | | Chapecoense | 2:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
11.07 20:30 | Fortaleza | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
Day 10 | |||||||||
06.07 19:30 | Santos | | Atlético Paranaense | 2:1 (1:1) | |||||
Santos | |||||||||
07.07 18:00 | Bahia | | Juventude | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
07.07 18:00 | Bragantino | | Cuiabá Esporte Clube | 1:1 (1:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
07.07 18:00 | Fortaleza | | América | 4:0 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
07.07 19:00 | Atlético Mineiro | | Flamengo | 2:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
07.07 19:00 | Palmeiras | | Grêmio | 2:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
07.07 19:15 | Atlético | | Sport | 1:1 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
07.07 21:30 | Fluminense | | Ceará | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
07.07 21:30 | Internacional | | São Paulo | 0:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
08.07 21:00 | Chapecoense | | Corinthians | 0:1 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
Day 9 | |||||||||
03.07 19:00 | América | | Santos | 2:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
03.07 19:00 | Atlético Paranaense | | Fortaleza | 2:1 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
03.07 21:00 | Corinthians | | Internacional | 1:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.07 11:00 | Chapecoense | | Bahia | 0:2 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
04.07 16:00 | Flamengo | | Fluminense | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
04.07 16:00 | Sport | | Palmeiras | 0:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
04.07 17:15 | Cuiabá Esporte Clube | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:1) | |||||
Cuiabá | |||||||||
04.07 18:15 | Ceará | | Juventude | 2:0 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
04.07 18:15 | São Paulo | | Bragantino | 1:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.07 20:30 | Grêmio | | Atlético | 0:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 8 | |||||||||
01.07 16:00 | Bragantino | | Ceará | 0:0 | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
01.07 19:00 | Atlético Mineiro | | Atlético | 4:1 (3:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
01.07 19:00 | Cuiabá Esporte Clube | | Flamengo | 0:2 (0:1) | |||||
Cuiabá | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.07 18:00 | Cuiabá Esporte Clube | | Atlético | 2:1 (1:0) | |||||
Cuiabá |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
31.07 16:30 | Fluminense (Rio de Janeiro) | | Criciúma (Criciúma) | 3:0 (1:0) | 1:2 (0:1) | 4:2 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
27.07 19:15 | Criciúma (Criciúma) | | Fluminense (Rio de Janeiro) | 2:1 (1:0) | |||||
Criciúma | |||||||||
27.07 21:30 | Vilhena (Vilhena) | | Grêmio (Porto Alegre) | 0:3 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
28.07 16:30 | Atlético Paranaense (Curitiba) | | Atlético Goianiense (Goiânia) | 2:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
28.07 19:15 | Santos (Santos) | | Juazeirense (Juazeiro) | 4:0 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
28.07 21:30 | São Paulo (São Paulo) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
28.07 21:30 | Atlético Mineiro (Belo Horizonte) | | Bahia (Salvador) | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
29.07 16:30 | Fortaleza (Fortaleza) | | CRB (Maceió) | 2:1 (0:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
29.07 20:00 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | ABC (Natal) | 6:0 (4:0) | |||||
Rio de Janeiro |
01.07 20:30 | Austin | | Portland Timbers | 4:1 (2:1) | |||||
Austin | |||||||||
03.07 17:00 | Columbus Crew | | New England Revolution | 2:2 (1:2) | |||||
Columbus | |||||||||
03.07 17:30 | DC United | | Toronto | 7:1 (3:1) | |||||
Washington | |||||||||
03.07 19:00 | Chicago Fire | | Atlanta United | 3:0 (2:0) | |||||
Chicago | |||||||||
03.07 19:00 | Minnesota United | | San Jose Earthquakes | 2:2 (1:1) | |||||
Saint Paul | |||||||||
03.07 19:00 | Nashville | | Philadelphia Union | 1:0 (1:0) | |||||
Nashville | |||||||||
03.07 19:30 | Montréal | | Inter Miami | 1:0 (1:0) | |||||
Harrison | |||||||||
03.07 19:30 | Orlando City | | New York Red Bulls | 1:2 (0:1) | |||||
Orlando | |||||||||
03.07 19:30 | Houston Dynamo | | Cincinnati | 1:1 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
03.07 20:00 | Real Salt Lake | | Los Angeles | 0:1 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
04.07 19:00 | Colorado Rapids | | Seattle Sounders | 1:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
04.07 19:30 | Dallas | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (1:2) | |||||
Frisco | |||||||||
04.07 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Sporting Kansas City | 0:2 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
07.07 18:00 | Seattle Sounders | | Houston Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
07.07 19:00 | New England Revolution | | Toronto | 2:3 (0:3) | |||||
Foxborough | |||||||||
07.07 19:00 | Chicago Fire | | Orlando City | 3:1 (1:1) | |||||
Chicago | |||||||||
07.07 19:00 | Colorado Rapids | | Minnesota United | 2:0 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
07.07 19:30 | Montréal | | New York City | 2:1 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
07.07 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Dallas | 3:1 (2:0) | |||||
Carson | |||||||||
07.07 20:00 | Austin | | Los Angeles | 0:2 (0:1) | |||||
Austin | |||||||||
07.07 20:00 | Vancouver Whitecaps | | Real Salt Lake | 0:4 (0:1) | |||||
Sandy | |||||||||
08.07 19:30 | Nashville | | Atlanta United | 2:2 (1:1) | |||||
Nashville | |||||||||
08.07 20:00 | New York Red Bulls | | Philadelphia Union | 1:1 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
09.07 19:30 | Cincinnati | | Columbus Crew | 2:2 (2:1) | |||||
Cincinnati | |||||||||
17.07 17:00 | Atlanta United | | New England Revolution | 0:1 (0:1) | |||||
Atlanta | |||||||||
17.07 19:00 | Colorado Rapids | | San Jose Earthquakes | 1:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
17.07 19:30 | Montréal | | Cincinnati | 5:4 (2:3) | |||||
Montréal | |||||||||
17.07 19:30 | Columbus Crew | | New York City | 2:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
17.07 19:30 | Philadelphia Union | | DC United | 2:1 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
17.07 19:30 | Toronto | | Orlando City | 1:1 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
17.07 19:30 | Nashville | | Chicago Fire | 5:1 (4:0) | |||||
Nashville | |||||||||
17.07 19:30 | Los Angeles | | Real Salt Lake | 2:1 (1:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
17.07 19:30 | Portland Timbers | | Dallas | 1:0 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
17.07 20:00 | Vancouver Whitecaps | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (0:1) | |||||
Sandy | |||||||||
18.07 13:00 | Minnesota United | | Seattle Sounders | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
20.07 20:00 | Vancouver Whitecaps | | Houston Dynamo | 0:0 | |||||
Sandy | |||||||||
21.07 19:00 | Chicago Fire | | DC United | 2:2 (1:0) | |||||
Chicago | |||||||||
21.07 19:00 | Colorado Rapids | | Dallas | 2:0 (0:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
21.07 19:30 | Inter Miami | | New England Revolution | 0:5 (0:4) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
21.07 19:30 | Columbus Crew | | Nashville | 0:0 | |||||
Columbus | |||||||||
21.07 19:30 | Toronto | | New York Red Bulls | 1:1 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
21.07 19:30 | Sporting Kansas City | | San Jose Earthquakes | 1:1 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
21.07 19:30 | Portland Timbers | | Los Angeles | 2:1 (1:1) | |||||
Portland | |||||||||
21.07 19:30 | New York City | | Montréal | 1:0 (1:0) | |||||
New York | |||||||||
21.07 20:00 | Cincinnati | | Atlanta United | 1:1 (0:0) | |||||
Cincinnati | |||||||||
21.07 20:00 | Real Salt Lake | | Los Angeles Galaxy | 2:2 (2:1) | |||||
Sandy | |||||||||
22.07 19:30 | Orlando City | | Philadelphia Union | 2:1 (1:0) | |||||
Orlando | |||||||||
22.07 20:30 | Austin | | Seattle Sounders | 0:1 (0:0) | |||||
Austin | |||||||||
24.07 15:30 | Atlanta United | | Columbus Crew | 0:1 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
24.07 19:00 | Chicago Fire | | Toronto | 1:2 (0:1) | |||||
Chicago | |||||||||
24.07 19:00 | Minnesota United | | Portland Timbers | 2:1 (0:1) | |||||
Saint Paul | |||||||||
24.07 19:00 | San Jose Earthquakes | | Houston Dynamo | 1:1 (1:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
24.07 19:30 | Dallas | | Los Angeles Galaxy | 4:0 (2:0) | |||||
Frisco | |||||||||
24.07 19:30 | Nashville | | Cincinnati | 3:0 (2:0) | |||||
Nashville | |||||||||
24.07 19:30 | Los Angeles | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (1:2) | |||||
Los Angeles | |||||||||
24.07 20:00 | Real Salt Lake | | Colorado Rapids | 3:0 (2:0) | |||||
Sandy | |||||||||
25.07 18:00 | New England Revolution | | Montréal | 2:1 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
25.07 18:00 | New York City | | Orlando City | 5:0 (1:0) | |||||
New York | |||||||||
25.07 18:00 | Seattle Sounders | | Sporting Kansas City | 1:3 (0:2) | |||||
Seattle | |||||||||
25.07 19:30 | Inter Miami | | Philadelphia Union | 1:1 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
25.07 20:00 | DC United | | New York Red Bulls | 1:0 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
28.07 19:30 | Los Angeles | | Minnesota United | 2:2 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
30.07 19:00 | Los Angeles Galaxy | | Portland Timbers | 4:1 (2:1) | |||||
Carson | |||||||||
30.07 19:30 | New York City | | Columbus Crew | 4:1 (2:0) | |||||
New York | |||||||||
30.07 20:00 | Orlando City | | Atlanta United | 3:2 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
31.07 14:00 | Seattle Sounders | | San Jose Earthquakes | 0:1 (0:1) | |||||
Seattle | |||||||||
31.07 18:00 | New York Red Bulls | | New England Revolution | 2:3 (1:0) | |||||
Harrison | |||||||||
31.07 19:30 | Cincinnati | | DC United | 0:0 | |||||
Cincinnati | |||||||||
31.07 19:30 | Houston Dynamo | | Real Salt Lake | 0:0 | |||||
Houston | |||||||||
31.07 19:30 | Sporting Kansas City | | Dallas | 1:2 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
31.07 20:00 | Inter Miami | | Montréal | 2:1 (0:1) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
31.07 20:00 | Austin | | Colorado Rapids | 0:1 (0:1) | |||||
Austin | |||||||||
31.07 20:00 | Vancouver Whitecaps | | Minnesota United | 2:2 (1:1) | |||||
Sandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Day 10 | |||||||||
30.07 18:00 | Guangzhou City | | Qingdao | 4:2 (2:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
30.07 18:00 | Shandong Taishan | | Henan Songshan Longmen | 2:0 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
30.07 20:00 | Cangzhou Mighty Lions | | Chongqing Liangjiang Athletic | 1:1 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
30.07 20:00 | Shenzhen | | Guangzhou | 2:1 (1:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
31.07 16:30 | Wuhan | | Changchun Yatai | 2:2 (1:1) | |||||
Suzhou | |||||||||
31.07 18:30 | Dalian Professional | | Beijing Guoan | 0:1 (0:0) | |||||
Jiangyin | |||||||||
31.07 20:30 | Hebei | | Tianjin Jinmen Tiger | 2:1 (2:1) | |||||
Kunshan | |||||||||
31.07 20:30 | Shanghai Port | | Shanghai Shenhua | 1:0 (1:0) | |||||
Suzhou | |||||||||
Day 9 | |||||||||
27.07 18:00 | Qingdao | | Shenzhen | 1:4 (0:3) | |||||
Guangzhou | |||||||||
27.07 18:00 | Chongqing Liangjiang Athletic | | Guangzhou City | 4:0 (2:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
27.07 20:00 | Henan Songshan Longmen | | Cangzhou Mighty Lions | 2:1 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
27.07 20:00 | Guangzhou | | Shandong Taishan | 2:1 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
28.07 16:30 | Hebei | | Dalian Professional | 1:0 (1:0) | |||||
Kunshan | |||||||||
28.07 16:30 | Beijing Guoan | | Shanghai Port | 1:1 (0:0) | |||||
Suzhou | |||||||||
28.07 18:30 | Tianjin Jinmen Tiger | | Changchun Yatai | 1:4 (0:3) | |||||
Jiangyin | |||||||||
28.07 20:30 | Shanghai Shenhua | | Wuhan | 0:0 | |||||
Kunshan | |||||||||
Day 8 | |||||||||
24.07 18:00 | Shenzhen | | Henan Songshan Longmen | 0:0 | |||||
Guangzhou | |||||||||
24.07 18:00 | Shandong Taishan | | Chongqing Liangjiang Athletic | 3:1 (2:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
24.07 20:00 | Cangzhou Mighty Lions | | Qingdao | 2:0 (2:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
24.07 20:00 | Guangzhou City | | Guangzhou | 3:3 (2:2) | |||||
Guangzhou | |||||||||
Day 7 | |||||||||
21.07 18:00 | Qingdao | | Guangzhou | 0:6 (0:4) | |||||
Qingdao | |||||||||
21.07 18:00 | Cangzhou Mighty Lions | | Shandong Taishan | 0:2 (0:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
21.07 20:00 | Chongqing Liangjiang Athletic | | Shenzhen | 0:3 (0:3) | |||||
Chongqing | |||||||||
21.07 20:00 | Guangzhou City | | Henan Songshan Longmen | 1:1 (0:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
22.07 16:30 | Tianjin Jinmen Tiger | | Shanghai Shenhua | 1:3 (1:2) | |||||
Tianjin | |||||||||
22.07 16:30 | Changchun Yatai | | Beijing Guoan | 2:0 (1:0) | |||||
Suzhou | |||||||||
22.07 18:30 | Shanghai Port | | Hebei | 1:0 (1:0) | |||||
Jiangyin | |||||||||
22.07 20:30 | Dalian Professional | | Wuhan | 1:1 (1:1) | |||||
Kunshan | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.07 18:00 | Henan Songshan Longmen | | Qingdao | 2:0 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
18.07 18:00 | Guangzhou | | Chongqing Liangjiang Athletic | 3:1 (2:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
18.07 20:00 | Shenzhen | | Cangzhou Mighty Lions | 2:1 (0:1) | |||||
Shenzhen | |||||||||
18.07 20:00 | Shandong Taishan | | Guangzhou City | 0:0 | |||||
Guangzhou | |||||||||
19.07 16:30 | Wuhan | | Shanghai Port | 0:0 | |||||
Jiangyin | |||||||||
19.07 16:30 | Beijing Guoan | | Tianjin Jinmen Tiger | 0:0 | |||||
Suzhou | |||||||||
19.07 18:30 | Shanghai Shenhua | | Dalian Professional | 3:2 (0:0) | |||||
Kunshan | |||||||||
19.07 20:30 | Hebei | | Changchun Yatai | 2:1 (2:1) | |||||
Jiangyin | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.07 19:30 | Henan Songshan Longmen | | Guangzhou | 1:1 (0:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
16.07 19:30 | Beijing Guoan | | Hebei | 2:1 (0:0) | |||||
Kunshan |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |