24.07.2021 < | Football matches for 25.07.2021 | > 26.07.2021 |
18:00 | Costa Rica | | Canada | 0:2 (0:1) | |||||
Arlington | |||||||||
20:30 | USA | | Jamaica | 1:0 (0:0) | |||||
Arlington |
Day 1 | |||||||||
19:30 | Ural | | FK Krasnodar | 0:3 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
20:00 | Krylia Sovetov | | Akhmat | 1:2 (0:2) | |||||
Samara | |||||||||
20:00 | CSKA | | FK Ufa | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Olimp-Dolgoprudny-2 | | Yenisey-2 | 1:2 (0:1) | |||||
Dolgoprudny |
Day 2 | |||||||||
13:00 | FK Khimki-M | | Kvant | 2:0 (1:0) | |||||
Khimki |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Metalist 1925 | | Rukh | 2:1 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:30 | Desna | | Chornomorets | 3:0 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
19:30 | Zorya | | FK Oleksandriya | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Epitsentr | | Nyva Vinnytsya | 1:0 (0:0) | |||||
Dunaivtsi | |||||||||
17:00 | Lyubomyr | | Karpaty Halych | 0:3 (0:1) | |||||
Bucha | |||||||||
17:00 | Dnipro | | AFSK | 1:1 (0:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
18:00 | Livyi Bereh | | LNZ | 2:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Chaika | | Bukovyna | 0:0 | |||||
Makariv |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Peremoha | | Skoruk | 0:0 | |||||
Dnipro | |||||||||
17:00 | Yarud | | Viktoriya | 3:3 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
18:00 | FK Poltava | | FK Sumy | 3:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
18:00 | Krystal | | Tavriya | 1:1 (0:0) | |||||
Kherson | |||||||||
18:00 | MFK Mykolaiv | | FK Trostianets | 1:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
18:00 | FK Nikopol | | Balkany | 2:2 (1:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
18:00 | Enerhiya | | Real Pharma | 4:3 (0:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
18:30 | FK Vovchansk | | Metalurh | 1:1 (0:1) | |||||
Kharkiv |
Day 17 | |||||||||
18:00 | FK Smorgon | | Isloch | 1:2 (0:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
20:45 | BATE | | Dynamo Brest | 0:2 (0:0) | |||||
Barysaw |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | SDYuShOR 8 (Shymkent) | 7:1 (3:0) | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kyzylzhar (Petropavl) | 6 | 4 | 1 | 1 | 18-7 | 13 | ||
2. | Shakhtyor (Karagandy) | 6 | 4 | 0 | 2 | 18-14 | 12 | ||
3. | Ordabasy (Shymkent) | 6 | 3 | 1 | 2 | 14-7 | 10 | ||
4. | SDYuShOR 8 (Shymkent) | 6 | 0 | 0 | 6 | 5-27 | 0 |
Day 3 | |||||||||
21:00 | Tobil (Kostanay) | | Makhtaaral (Zhetysai) | 3:4 (1:3) | |||||
Kostanay |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tobil (Kostanay) | 6 | 4 | 0 | 2 | 13-11 | 12 | ||
2. | Taraz (Taraz) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-8 | 10 | ||
3. | Makhtaaral (Zhetysai) | 6 | 2 | 3 | 1 | 13-9 | 9 | ||
4. | Atyrau (Atyrau) | 6 | 0 | 2 | 4 | 5-11 | 2 |
Day 3 | |||||||||
21:00 | Astana (Nur-Sultan) | | Akzhayik (Oral) | 1:0 (1:0) | |||||
Nur-Sultan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kaysar (Kyzylorda) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-2 | 11 | ||
2. | Astana (Nur-Sultan) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-6 | 11 | ||
3. | Akzhayik (Oral) | 6 | 3 | 1 | 2 | 7-5 | 10 | ||
4. | Aqtöbe (Aqtöbe) | 6 | 0 | 1 | 5 | 5-11 | 1 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Caspiy (Aktau) | | Zhetysu (Taldykorgan) | 1:0 (0:0) | |||||
Aktau |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Caspiy (Aktau) | 6 | 4 | 1 | 1 | 10-4 | 13 | ||
2. | Qayrat (Almaty) | 6 | 3 | 0 | 3 | 11-9 | 9 | ||
3. | Zhetysu (Taldykorgan) | 6 | 2 | 1 | 3 | 3-5 | 7 | ||
4. | Turan (Turkistan) | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-11 | 6 |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Sfîntul Gheorghe | | Bălți | 1:1 (1:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
20:00 | Milsami | | Petrocub | 2:1 (1:0) | |||||
Orhei |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Ried | | Austria Wien | 2:1 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
17:00 | Austria Klagenfurt | | Wolfsberg | 1:1 (0:1) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Day 1 | |||||||||
13:30 | Mechelen | | Antwerp | 3:2 (0:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
16:00 | Brugge | | Eupen | 2:2 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
18:30 | Anderlecht | | Union Saint-Gilloise | 1:3 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
21:00 | Sint-Truiden | | Gent | 2:1 (1:1) | |||||
Sint-Truiden |
Day 1 | |||||||||
18:45 | CSKA 1948 | | CSKA | 2:4 (0:1) | |||||
Bistritsa | |||||||||
21:00 | Lokomotiv 1926 | | Ludogorets | 1:3 (0:1) | |||||
Plovdiv |
Day 2 | |||||||||
18:55 | Rijeka | | Istra 1961 | 2:0 (0:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
21:00 | Hajduk | | Osijek | 1:2 (0:0) | |||||
Split |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Kalmar | | Djurgårdens | 0:1 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
17:30 | Häcken | | Elfsborg | 1:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
17:30 | Hammarby | | Norrköping | 2:1 (1:1) | |||||
Stockholm |
Day 5 | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Partick Thistle | 2:0 (1:0) | |||||
Paisley |
Day 2 | |||||||||
13:30 | Patronato | | Sarmiento | 2:0 (1:0) | |||||
Paraná | |||||||||
13:30 | Defensa y Justicia | | Godoy Cruz | 1:2 (1:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
15:45 | Rosario Central | | Vélez Sársfield | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
18:00 | River Plate | | Unión | 4:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:15 | Estudiantes | | Independiente | 0:1 (0:1) | |||||
La Plata |
Day 13 | |||||||||
11:00 | Atlético Mineiro | | Bahia | 3:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Flamengo | | São Paulo | 5:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Fortaleza | | Bragantino | 1:0 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
18:15 | Atlético Paranaense | | Internacional | 2:1 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
18:15 | Santos | | Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
20:30 | Sport | | Ceará | 0:0 | |||||
Recife |
18:00 | New England Revolution | | Montréal | 2:1 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
18:00 | New York City | | Orlando City | 5:0 (1:0) | |||||
New York | |||||||||
18:00 | Seattle Sounders | | Sporting Kansas City | 1:3 (0:2) | |||||
Seattle | |||||||||
19:30 | Inter Miami | | Philadelphia Union | 1:1 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
20:00 | DC United | | New York Red Bulls | 1:0 (1:0) | |||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |