16.07.2021 < | Football matches for 17.07.2021 | > 18.07.2021 |
20:00 | Kaizer Chiefs | | Al-Ahly Cairo | 0:3 (0:0) | |||||
Morocco, Casablanca |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Neftekhimik | | SKA-Khabarovsk | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Kuban | 2:2 (1:2) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17:00 | Akron | | Volgar | 1:0 (0:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
17:00 | KAMAZ | | Tekstilshchik | 1:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:00 | Tom | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | FK Krasnodar-2 | | Alaniya | 1:3 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Fakel | | Veles | 1:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | FK Orenburg | | Metallurg | 4:0 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
19:00 | Torpedo | | Spartak-2 | 5:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20:00 | Rotor | | Olimp-Dolgoprudny | 1:1 (0:1) | |||||
Volgograd |
Day 16 | |||||||||
18:45 | FK Smorgon | | Energetik-BDU | 2:2 (1:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
20:45 | FK Homel | | Rukh | 0:0 | |||||
Gomel |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Makhtaaral (Zhetysai) | | Taraz (Taraz) | 1:2 (1:2) | |||||
Atakent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tobil (Kostanay) | 6 | 4 | 0 | 2 | 13-11 | 12 | ||
2. | Taraz (Taraz) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-8 | 10 | ||
3. | Makhtaaral (Zhetysai) | 6 | 2 | 3 | 1 | 13-9 | 9 | ||
4. | Atyrau (Atyrau) | 6 | 0 | 2 | 4 | 5-11 | 2 |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Akzhayik (Oral) | | Kaysar (Kyzylorda) | 0:0 | |||||
Oral |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kaysar (Kyzylorda) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-2 | 11 | ||
2. | Astana (Nur-Sultan) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-6 | 11 | ||
3. | Akzhayik (Oral) | 6 | 3 | 1 | 2 | 7-5 | 10 | ||
4. | Aqtöbe (Aqtöbe) | 6 | 0 | 1 | 5 | 5-11 | 1 |
Day 2 | |||||||||
19:00 | Qayrat (Almaty) | | Caspiy (Aktau) | 0:2 (0:1) | |||||
Almaty |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Caspiy (Aktau) | 6 | 4 | 1 | 1 | 10-4 | 13 | ||
2. | Qayrat (Almaty) | 6 | 3 | 0 | 3 | 11-9 | 9 | ||
3. | Zhetysu (Taldykorgan) | 6 | 2 | 1 | 3 | 3-5 | 7 | ||
4. | Turan (Turkistan) | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-11 | 6 |
20:30 | Ludogorets | | CSKA | 4:0 (2:0) | |||||
Sofia |
Day 17 | |||||||||
18:00 | Spartaks | | Riga FC | 2:3 (2:2) | |||||
Jūrmala | |||||||||
18:00 | BFC Daugava | | METTA/LU | 3:1 (1:0) | |||||
Daugavpils |
Day 28 | |||||||||
19:00 | Hegelmann Litauen | | Nevėžis | 2:0 (2:0) | |||||
Kaunas |
Day 13 | |||||||||
18:00 | Odd | | Viking | 3:2 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
20:00 | Sarpsborg 08 | | Bodø/Glimt | 2:2 (1:1) | |||||
Sarpsborg |
20:00 | Legia (Warszawa) | | Raków (Czestochowa) | 1:1 (0:1), pen. 3:4 | |||||
Warszawa |
Day 1 | |||||||||
18:55 | TSC | | Novi Pazar | 2:0 (1:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
21:00 | Proleter | | Partizan | 0:4 (0:4) | |||||
Novi Sad |
Day 1 | |||||||||
18:55 | Lokomotiva | | Hajduk | 2:2 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
21:00 | Rijeka | | Gorica | 2:0 (1:0) | |||||
Rijeka |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Degerfors | | Malmö | 0:5 (0:2) | |||||
Degerfors | |||||||||
17:30 | Elfsborg | | Östersunds | 3:0 (1:0) | |||||
Borås |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Peterhead | | Cove Rangers | 3:1 (2:1) | |||||
Peterhead | |||||||||
15:00 | Inverness | | Stirling Albion | 2:2 (1:2), pen. 2:3 | |||||
Inverness |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Arbroath | 1:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Kelty Hearts | | East Fife | 3:0 (2:0) | |||||
Kelty |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Brora Rangers | | Forfar Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Brora |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Alloa Athletic | | Livingston | 2:1 (0:0) | |||||
Alloa | |||||||||
15:00 | Cowdenbeath | | Brechin City | 3:2 (2:0) | |||||
Cowdenbeath |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Raith Rovers | 4 | 2 | 0 | 0 | 5-0 | 9 | ||
2. | Livingston | 4 | 2 | 0 | 1 | 7-3 | 8 | ||
3. | Cowdenbeath | 4 | 2 | 0 | 2 | 5-6 | 6 | ||
4. | Alloa Athletic | 4 | 1 | 0 | 2 | 2-3 | 4 | ||
5. | Brechin City | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-10 | 3 |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Falkirk | | Hamilton Academical | 1:2 (0:0) | |||||
Falkirk | |||||||||
15:00 | Albion Rovers | | Edinburgh City | 1:1 (1:0), pen. 5:4 | |||||
Coatbridge |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Queen of the South | 3:2 (0:2) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Queen's Park | | Airdrieonians | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Glasgow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Motherwell | 4 | 3 | 0 | 1 | 6-4 | 9 | ||
2. | Queen's Park | 4 | 2 | 0 | 1 | 3-2 | 7 | ||
3. | Queen of the South | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-6 | 6 | ||
4. | Airdrieonians | 4 | 1 | 0 | 1 | 4-5 | 6 | ||
5. | Annan Athletic | 4 | 0 | 0 | 3 | 3-8 | 2 |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Clyde | | Kilmarnock | 1:2 (0:2) | |||||
Cumbernauld | |||||||||
15:00 | Stranraer | | East Kilbride | 1:0 (1:0) | |||||
Stranraer |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Dunfermline Athletic | | Dumbarton | 5:1 (3:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
15:00 | Stenhousemuir | | Partick Thistle | 1:2 (1:0) | |||||
Stenhousemuir |
Day 17 | |||||||||
16:00 | Tulevik | | Trans | 0:1 (0:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
19:00 | Kuressaare | | Legion | 1:1 (1:1) | |||||
Kuressaare |
Day 1 | |||||||||
13:30 | Aldosivi | | Patronato | 0:2 (0:1) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
15:45 | Lanús | | Atlético Tucumán | 4:2 (2:1) | |||||
Lanús | |||||||||
15:45 | Newell's Old Boys | | Talleres | 3:2 (0:2) | |||||
Rosario | |||||||||
18:00 | Gimnasia y Esgrima | | Platense | 2:2 (0:2) | |||||
La Plata | |||||||||
20:15 | Vélez Sársfield | | Racing Club | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
Day 12 | |||||||||
17:00 | Ceará | | Atlético Paranaense | 1:0 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
17:00 | São Paulo | | Fortaleza | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Corinthians | | Atlético Mineiro | 1:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
21:00 | Fluminense | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
17:00 | Atlanta United | | New England Revolution | 0:1 (0:1) | |||||
Atlanta | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | San Jose Earthquakes | 1:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | Montréal | | Cincinnati | 5:4 (2:3) | |||||
Montréal | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | New York City | 2:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | DC United | 2:1 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Toronto | | Orlando City | 1:1 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | Nashville | | Chicago Fire | 5:1 (4:0) | |||||
Nashville | |||||||||
19:30 | Los Angeles | | Real Salt Lake | 2:1 (1:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
19:30 | Portland Timbers | | Dallas | 1:0 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
20:00 | Vancouver Whitecaps | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (0:1) | |||||
Sandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |