Russia 2021/22

FNL First division

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Torpedo1284028 - 102853023 - 8183105 - 210
2.FK Orenburg1281322 - 102560214 - 6182118 - 47
3.Fakel1273220 - 112452011 - 4172129 - 77
4.SKA-Khabarovsk1373317 - 11244028 - 5123319 - 612
5.Spartak-21271414 - 16223137 - 9104017 - 712
6.Alaniya1264229 - 152240015 - 31224214 - 1210
7.Neftekhimik1262416 - 82031210 - 4103126 - 410
8.Veles1362516 - 13203219 - 6113047 - 79
9.FK Krasnodar-21253412 - 11184119 - 5131233 - 65
10.KAMAZ1253412 - 121841410 - 11131202 - 15
11.Baltika1237211 - 10161404 - 372327 - 79
12.Rotor1236313 - 11150514 - 553129 - 610
13.Tom1242616 - 19142115 - 4721511 - 157
14.Yenisey1242616 - 20142228 - 1082048 - 106
15.Akron122469 - 15101223 - 551246 - 105
16.Olimp-Dolgoprudny122468 - 14101314 - 561154 - 94
17.Tekstilshchik122378 - 1692047 - 960331 - 73
18.Volgar122377 - 1691132 - 541245 - 115
19.Kuban122289 - 2081053 - 1331236 - 75
20.Metallurg1221910 - 3571146 - 1141054 - 243

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 13
Day 12
Статистика личных встреч  20.09.2021 18:30Veles Rotor3:1 (1:0)
 Domodedovo
Статистика личных встреч  19.09.2021 18:00Alaniya Metallurg5:0 (3:0)
 Grozny
Статистика личных встреч  19.09.2021 18:00Kuban Fakel0:4 (0:1)
 Krasnodar
Статистика личных встреч  19.09.2021 17:00FK Krasnodar-2 Akron2:0 (1:0)
 Krasnodar
Статистика личных встреч  19.09.2021 17:00KAMAZ Neftekhimik0:1 (0:0)
 Naberezhnye Chelny
Статистика личных встреч  19.09.2021 17:00Torpedo FK Orenburg2:1 (1:0)
 Moscow
Статистика личных встреч  19.09.2021 17:00Yenisey Tom2:3 (1:2)
 Krasnoyarsk
Статистика личных встреч  19.09.2021 16:00Tekstilshchik Volgar1:2 (0:1)
 Ivanovo
Статистика личных встреч  19.09.2021 15:00Spartak-2 Baltika1:2 (0:0)
 Moscow
Статистика личных встреч  19.09.2021 14:00Olimp-Dolgoprudny SKA-Khabarovsk1:1 (0:1)
 Khimki
Day 11
Статистика личных встреч  15.09.2021 19:00Akron KAMAZ0:0
 Zhigulyovsk
Статистика личных встреч  15.09.2021 19:00Baltika Kuban0:0
 Kaliningrad
Статистика личных встреч  15.09.2021 19:00Fakel Yenisey3:1 (2:0)
 Voronezh
Статистика личных встреч  15.09.2021 19:00FK Orenburg FK Krasnodar-22:0 (1:0)
 Orenburg
Статистика личных встреч  15.09.2021 19:00Olimp-Dolgoprudny Veles0:2 (0:1)
 Khimki
Статистика личных встреч  15.09.2021 19:00Torpedo Tom3:3 (0:2)
 Moscow
Статистика личных встреч  15.09.2021 19:00Volgar Alaniya1:1 (0:0)
 Astrakhan
Статистика личных встреч  15.09.2021 18:00Metallurg Spartak-20:2 (0:0)
 Lipetsk
Статистика личных встреч  15.09.2021 18:00Neftekhimik Rotor1:3 (1:0)
 Nizhnekamsk
Статистика личных встреч  15.09.2021 18:00Tekstilshchik SKA-Khabarovsk0:3 (0:1)
 Ivanovo

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:150
Tourneys:9 337
Matches:1 062 287
Clubs:11 103
National teams:259
Stadiums:9 792
Site news
24.09.2021
current

Fourth round of the
Football League Cup 2021/22
added

Fixtures
Russia 2021/22

Day 13

25.09

Tom - Kuban

(1:1)

25.09

Metallurg - Tekstilshchik

16:30

25.09

Rotor - KAMAZ

17:00

25.09

Volgar - Olimp-Dolgoprudny

17:00

25.09

Akron - Torpedo

18:00

25.09

Baltika - Alaniya

18:00

25.09

Fakel - Spartak-2

18:00

25.09

FK Orenburg - Yenisey

18:00

25.09

Neftekhimik - FK Krasnodar-2

18:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 26

 

DynamoRubin

14:00

FK RostovAkhmat

16:30

FK KrasnodarFK Sochi

19:00

 

Dynamo StFK Tuapse

14:00

Biolog-NovokubanskFK Forte

14:00

Legion-DynamoKuban-Holding

15:00

Spartak-NalchikDruzhba

15:30

Mashuk-KMVAlania-2

16:30

ChernomoretsRotor-2

19:00

 

Baltika-BFUDynamo SPb

14:00

Luki-EnergiyaZvezda SPb

15:00

FK ChitaFK Tver

15:00

LeningradetsKrasava

16:00

 

FK ChertanovoKhimik

13:00

Torpedo VlShinnik

16:00

Dynamo-2FK Volna

16:30

Lokomotiv-KazankaZnamya Truda

19:00

 

FK KolomnaSaturn

14:00*

ZnamyaSKA-Khabarovsk-2

15:00

KvantFK Khimki-M

16:00

RodinaMetallurg

16:00

FK SaranskFK Strogino

18:00

 

Fakel-MFK Ryazan

15:00

AvangardDynamo Br

15:00

FK KalugaZenit Penza

15:00

Salyut-BelgorodSokol

16:00

SakhalinDynamo Vl

18:00

 

Torpedo MiassUral-2

15:00

Zenit-IzhevskFK Tyumen

15:00

NostaFK Novosibirsk

16:00

SpartakFK Chelyabinsk

16:00

ZvezdaAmkar

17:00

 

FK MynaiFK Lviv

14:00

Dnipro-1Zorya

17:00

DesnaMetalist 1925

19:30

 

Hirnyk-SportFK Uzhhorod

13:15

KryvbasMetalist

15:30

PolissyaObolon

15:30

 

KarpatyChernihiv

14:00

LyubomyrDnipro

15:00

ChaikaRubikon

16:00

Livyi BerehDinaz

16:30

 

PeremohaMetalurh

15:00

ViktoriyaReal Pharma

15:00

FK PoltavaBalkany

16:00

KrystalFK Vovchansk

16:00

EnerhiyaMFK Mykolaiv

16:00

SkorukTavriya

16:00

 

SabahNeftçi

17:00

SumqayıtQəbələ

19:15

 

FK SmorgonDynamo Mn

16:00

Energetik-BDUFK Vitebsk

18:00

ShakhtsyorNeman

20:30

 

KyzylzharTuran

16:00

AqtöbeZhetysu

17:00

ShakhtyorQayrat

20:00

 

FloreștiMilsami

16:00

PetrocubBălți

19:00

 

SoʼgʼdiyonaMetallurg

16:15

AGMKSurkhon

18:30

NavbahorQizilqum

18:30

 

HartbergAustria W

14:30

LASKAdmira Wacker

14:30

RapidSturm

17:00

 

SouthamptonWolverhampton Wanderers

14:00

ArsenalTottenham Hotspur

16:30

 

Union Saint-GilloiseAntwerp

13:30

GentCercle

16:00

OostendeAnderlecht

18:30

GenkSeraing

21:00

CharleroiMechelen

21:00

 

CSKALevski

16:30

LudogoretsBotev V

19:15

 

KisvárdaDebrecen

14:15

FerencvárosÚjpest

17:00

 

BochumStuttgart

15:30

FreiburgAugsburg

17:30

 

SpartaCambuur

12:15

AZGo Ahead Eagles

14:30

HeerenveenTwente

14:30

UtrechtZwolle

16:45

 

MallorcaAtlético Osasuna

14:00

BarcelonaLevante

16:15

Rayo VallecanoCádiz

18:30

Real SociedadElche

18:30

Real BetisGetafe

21:00

 

JuventusSampdoria

12:30

EmpoliBologna

15:00

SassuoloSalernitana

15:00

UdineseFiorentina

15:00

LazioRoma

18:00

NapoliCagliari

20:45

 

Noah JūrmalaRFS

0:3

BFC DaugavaValmiera

15:00

SpartaksMETTA/LU

16:00

 

Hegelmann LitauenDžiugas

13:00

SūduvaBanga

15:00

 

BrannKristiansund

18:00

HaugesundOdd

18:00

MoldeViking

18:00

RosenborgMjøndalen

18:00

SandefjordStabæk

18:00

Bodø/GlimtVålerenga

20:00

 

TermalicaGórnik

12:30

ŚląskWisła P

15:00

Wisła KPogoń

17:30

 

Santa ClaraBraga

17:00

PortimonenseVizela

20:30

 

Novi PazarCrvena Zvezda

16:00

MetalacRadnički 1923

18:00

PartizanSpartak

20:00

 

AluminijNK Bravo

15:00

DomžaleMaribor

17:00

MuraKoper

20:15

 

BordeauxRennes

13:00

TroyesAngers

15:00

BrestMetz

15:00

ReimsNantes

15:00

ClermontMonaco

17:00

MarseilleLens

20:45

 

GoricaRijeka

17:00

HajdukLokomotiva

19:05

 

JezeroRudar

18:00

PetrovacBudućnost

19:00

 

JablonecSlovan

16:00

Mladá BoleslavSlovácko

16:00

TepliceSigma

16:00

SlaviaHradec Králové

19:00

 

MjällbyElfsborg

15:00

ÖstersundsDjurgårdens

15:00

HäckenHammarby

17:30

NorrköpingVarbergs

17:30

 

St. MirrenAberdeen

12:00

CelticDundee United

15:00

HibernianSt. Johnstone

15:00

 

TulevikFlora

13:00

Nõmme KaljuPaide

15:00

TransKuressaare

17:00

 

UniónPatronato

13:30

San Lorenzo de AlmagroDefensa y Justicia

15:45

BanfieldAtlético Tucumán

18:00

IndependienteGodoy Cruz

18:00

Boca JuniorsColón

20:15

Central CórdobaRiver Plate

20:15

 

AméricaFlamengo

11:00

FluminenseBragantino

16:00

InternacionalBahia

16:00

JuventudeSantos

16:00

Atlético ParanaenseGrêmio

18:15

SportFortaleza

18:15

AtléticoCuiabá Esporte Clube

20:30

 

Chicago FireNashville

12:00

Sporting Kansas CitySeattle Sounders

18:00

AustinLos Angeles Galaxy

20:30

Local time

Yesterday, September 24

El SalvadorGuatemala

0:2

 

KolosVorskla

0:1

 

SlaviaSputnik

3:0

FK HomelDynamo Br

0:0

 

Coventry CityPeterborough United

3:0

West Bromwich AlbionQueens Park Rangers

2:1

 

BruggeOud-Heverlee

1:1

 

BeroeArda

1:1

 

Zalaegerszegi TEPaks

2:5

 

GreutherBayern

1:3

 

TelaviDila

0:2

TorpedoLokomotivi

0:1

Dinamo TbSamtredia

5:1

Dinamo BtSamgurali

3:0

 

PanevėžysDainava

0:0

 

GórnikLechia

0:4

JagielloniaLech

1:0

 

SportingMarítimo

1:0

Gil VicentePorto

1:2

 

ZetaIskra

1:1

 

SarmientoVélez Sársfield

0:1

EstudiantesPlatense

1:1

International tournaments

Current

24.03.2021 – 29.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Europe

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

24.03.2021 – 30.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, CONCACAF

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

22.06.2021 – 28.05.2022

UEFA Champions League 2021/22

03.08.2021 – 18.05.2022

Europa League 2021/22

06.07.2021 – 25.05.2022

UEFA Europa Conference League 2021/22

23.02.2021 – 20.11.2021

Copa Libertadores 2021

16.03.2021 – 06.11.2021

Copa Sudamericana 2021

07.04.2021 – 27.11.2021

AFC Champions League 2021

07.04.2021 – 05.11.2021

AFC Cup 2021

03.08.2021 – 15.12.2021

CONCACAF League 2021

06.04.2021 – 28.10.2021

CONCACAF Champions League 2021,
Final tournament

Just finished

10.08.2021 – 22.09.2021

Leagues Cup 2021

© WildSoft 2007-2021 info@wildstat.ru