Russia, First division

All time overall table


Overall table
ClubGWDLF-APP/G
1. Baltika (Kaliningrad)802314210278951 - 87811521.436Статистика
2. Shinnik (Yaroslavl)634293166175877 - 61410451.648Статистика
3. Sokol (Saratov)598266145187870 - 6649431.577Статистика
4. Sibir (Novosibirsk)630238164228805 - 7708781.394Статистика
5. SKA-Khabarovsk (Khabarovsk)660229191240741 - 7528781.330Статистика
6. Kuban (Krasnodar)518244129145780 - 5658611.662Статистика
7. Spartak-Nalchik (Nalchik)582235130217719 - 6858351.435Статистика
8. FK Chita (Chita)58123894249727 - 7958081.391Статистика
9. Luch (Vladivostok)602209173220636 - 6628001.329Статистика
10. Tom (Tomsk)488224120144640 - 4697921.623Статистика
11. Fakel (Voronezh)544200125219612 - 6157251.333Статистика
12. Volgar (Astrakhan)578190155233620 - 6987251.254Статистика
13. Anzhi (Makhachkala)450204104142599 - 4807161.591Статистика
14. KAMAZ (Naberezhnye Chelny)44820890150609 - 4607141.594Статистика
15. Yenisey (Krasnoyarsk)556185123248594 - 7396781.219Статистика
16. Ural (Ekaterinburg)412178121113553 - 4016551.590Статистика
17. Neftekhimik (Nizhnekamsk)508180106222580 - 6486461.272Статистика
18. FK Khimki (Khimki)442173120149519 - 4926391.446Статистика
19. Soyuz-Gazprom (Izhevsk)39615477165482 - 5165391.361Статистика
20. Lada-Tolyatti (Tolyatti)38815378157531 - 5175371.384Статистика
21. Metallurg (Lipetsk)40414883173503 - 5095271.304Статистика
22. FK Elista (Elista)32015457109467 - 3925191.622Статистика
23. Chernomorets (Novorossiysk)3221477699514 - 3065171.606Статистика
24. Mordovia (Saransk)37413878158481 - 5344921.316Статистика
25. FC Akhmat Grozny (Groznyi)2441423765385 - 2204631.898Статистика
26. Rubin (Kazan)2621305280359 - 2614421.687Статистика
27. Arsenal (Tula)2721216784363 - 2854301.581Статистика
28. Druzhba (Maykop)28611458114375 - 3834001.399Статистика
29. FK Tyumen (Tyumen)2741087195365 - 3143951.442Статистика
30. Kristall (Smolensk)27411343118352 - 3503821.394Статистика
31. Dynamo (Bryansk)3009974127329 - 3823711.237Статистика
32. FK Novokuznetsk (Novokuznetsk)3029872132329 - 4073661.212Статистика
33. Salyut-Belgorod (Belgorod)3039578130317 - 3943631.198Статистика
34. Zverda (Irkutsk)27010147122335 - 3843501.296Статистика
35. FK Orenburg (Orenburg)194985442272 - 1573481.794Статистика
36. Irtysh (Omsk)2669456116308 - 3823381.271Статистика
37. Spartak (Vladikavkaz)209954371258 - 2243281.569Статистика
38. Amkar (Perm)190934849261 - 1673271.721Статистика
39. Dynamo (Stavropol)209864380266 - 2413011.440Статистика
40. Zarya (Leninsk-Kuznetskiy)198833877298 - 2532871.449Статистика
41. Torpedo (Moscow)204775374259 - 2412841.392Статистика
42. Akademiya (Tolyatti)198793386262 - 2942701.364Статистика
43. Avangard (Kursk)214665791220 - 2612551.192Статистика
44. Energiya (Volzhskiy)198723690280 - 3032521.273Статистика
45. Lokomotiv (Saint Petersburg)206654794215 - 2602421.175Статистика
46. Volga (Nizhniy Novgorod)148624145199 - 1512271.534Статистика
47. Torpedo (Vladimir)166643171234 - 2602231.343Статистика
48. Nosta (Novotroitsk)160575251213 - 1872231.394Статистика
49. FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod)128642242173 - 1462141.672Статистика
50. Zenit (Saint Petersburg)122632534196 - 1242141.754Статистика
51. Saturn (Ramenskoye)126592740186 - 1372041.619Статистика
52. Zhemchuzhina-Sochi (Sochi)148602365199 - 2352031.372Статистика
53. FK Tosno (Tosno)110582131170 - 1191951.773Статистика
54. Dynamo (Saint Petersburg)182494390180 - 2741901.044Статистика
55. Dynamo (Makhachkala)126523044164 - 1431861.476Статистика
56. FK Rostov (Rostov-on-Don)84561711170 - 731852.202Статистика
57. Spartak-2 (Moscow)126503046174 - 1661801.429Статистика
58. Saturn-1991 (Saint Petersburg)126541557162 - 1781771.405Статистика
59. FK Sochi (Sochi)160463777174 - 2591751.094Статистика
60. FK Moskva (Moscow)82482212132 - 561662.024Статистика
61. Zvezda (Perm)114472542198 - 1671661.456Статистика
62. Rotor-Volgograd (Volgograd)156414372143 - 1881661.064Статистика
63. FK Oryol (Oryol)126413649127 - 1541591.262Статистика
64. Krylia Sovetov (Samara)72481113113 - 421552.153Статистика
65. FK Tambov (Tambov)88432322123 - 821521.727Статистика
66. Okean (Nakhodka)126412065143 - 1921431.135Статистика
67. Mashuk-KMV (Pyatigorsk)126382860133 - 1901421.127Статистика
68. SKA (Rostov-on-Don)118373150140 - 1721421.203Статистика
69. Zenit-2 (Saint Petersburg)126343755158 - 1871391.103Статистика
70. Avtodor (Vladikavkaz)84361731121 - 1151251.488Статистика
71. Erzu (Groznyi)84351534105 - 991201.429Статистика
72. Tekstilshchik (Ivanovo)118322462145 - 1831201.017Статистика
73. FK Krasnodar (Krasnodar)76312025110 - 911131.487Статистика
74. Parus (Anapa)76331231108 - 1121111.461Статистика
75. Lokomotiv (Nizhniy Novgorod)7632133191 - 921091.434Статистика
76. FK Ufa (Ufa)6830191977 - 651091.603Статистика
77. Vityaz (Podolsk)8030193195 - 961091.363Статистика
78. Druzhba (Arzamas)84321141107 - 1311071.274Статистика
79. Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)94291946101 - 1591061.128Статистика
80. Kolos (Krasnodar)8430144091 - 1231041.238Статистика
81. Spartak (Nizhniy Novgorod)84262632106 - 1131041.238Статистика
82. Torpedo (Taganrog)76301333109 - 1041031.355Статистика
83. Spartak (Ryazan)7229162792 - 941031.431Статистика
84. Sodovik (Sterlitamak)8426253391 - 1001031.226Статистика
85. Uralets (Nizhniy Tagil)7226192783 - 75971.347Статистика
86. Krasnoznamensk (Krasnoznamensk)80251936144 - 146941.175Статистика
87. Dynamo (Barnaul)102251958104 - 172940.922Статистика
88. Yakutiya (Yakutsk)6027122182 - 59931.550Статистика
89. Dynamo (Vologda)7625173487 - 108921.211Статистика
90. Dynamo (Moscow)38269364 - 25872.289Статистика
91. Presnya (Moscow)8425124792 - 153871.036Статистика
92. Kuzbass (Kemerovo)6026826101 - 91861.433Статистика
93. Spartak (Yoshkar-Ola)7223143588 - 122831.153Статистика
94. Torpedo (Miass)7222163470 - 125821.139Статистика
95. Selenga (Ulan-Ude)6022132568 - 82791.317Статистика
96. STsOP (Kislovodsk)7620173970 - 118771.013Статистика
97. FK Magnitogorsk (Magnitogorsk)7220153771 - 113751.042Статистика
98. Nart (Cherkessk)7620134367 - 139730.961Статистика
99. FK Izhevsk (Izhevsk)7218163882 - 153700.972Статистика
100. FK Chelyabinsk (Chelyabinsk)7217183784 - 142690.958Статистика
101. Amur-2010 (Blagoveshchensk)7217144172 - 128650.903Статистика
102. Khimik (Dzerzhinsk)7017134064 - 108640.914Статистика
103. FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod)5016151949 - 59631.260Статистика
104. Sportakademklub (Moscow)421691755 - 57571.357Статистика
105. APK (Morozovsk)7615115062 - 158560.737Статистика
106. Znamya Truda (Orekhovo-Zuevo)8412185467 - 149540.643Статистика
107. Volga (Ulyanovsk)421542350 - 65491.167Статистика
108. FK Armavir (Armavir)5012122636 - 65480.960Статистика
109. Torpedo-Viktoriya (Nizhny Novgorod)4211102147 - 67431.024Статистика
110. Metallurg (Aldan)301181131 - 29411.367Статистика
111. Atommash (Volgodonsk)341151826 - 59381.118Статистика
112. Tekstilshchik (Kamyshin)421082446 - 67380.905Статистика
113. Avangard (Kamyshin)388102038 - 73340.895Статистика
114. Baikal Irkutsk (Irkutsk)38822829 - 73260.684Статистика
115. Volga-1908 (Tver)34752231 - 85260.765Статистика
116. Neftyanik (Ufa)34672127 - 61250.735Статистика
117. FK Chertanovo (Moscow)1255222 - 16201.667Статистика
118. FK Krasnodar-2 (Krasnodar)1255215 - 14201.667Статистика
119. Smena (Komsomolsk-na-Amure)30481816 - 49200.667Статистика
120. Dynamo (Kirov)34462421 - 64180.529Статистика
121. MVD Rossii (Moscow)38382710 - 75170.447Статистика
122. Spartak-Chukotka (Moscow)38443029 - 115160.421Статистика
123. Angusht (Nazran)36352823 - 78140.389Статистика
124. Angusht (Nazran)42343532 - 105130.310Статистика
125. Spartak-MZK (Ryazan)42143721 - 12270.167Статистика

Points system: 3 for win, 1 for draw and 0 for loss

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 804
Matches:1 015 732
Clubs:10 721
National teams:259
Stadiums:9 405
Site news
20.09.2018

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

Fixtures
Russia 2018/19

Day 13

23.09

Spartak-2 - SKA-Khabarovsk

13:30

23.09

Zenit-2 - Baltika

14:00

23.09

Avangard - FK Tyumen

16:00

23.09

FK Khimki - FK Armavir

16:00

23.09

Luch - Sibir

17:00

23.09

Tom - FK Chertanovo

17:00

23.09

FK Sochi - FK Tambov

17:00

23.09

Shinnik - Mordovia

17:00

23.09

Fakel - FK Krasnodar-2

18:00

23.09

Rotor-Volgograd - FK Nizhniy Novgorod

18:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 22

Al-Ahly CairoHoroya AC

21:00

 

DynamoAnzhi

14:00

YeniseyUral

15:30

ArsenalRubin

16:30

FK RostovFK Ufa

19:00

AkhmatFK Orenburg

19:00

 

FK KolomnaFK Chertanovo-2

14:00

LeningradetsFK Dolgoprudny

15:00

Pskov-747FK Murom

16:00

Lokomotiv-KazankaVeles

17:00

 

FK Khimki-MZorkiy

13:00

FK RyazanFK Kaluga

14:00

TorpedoDynamo

15:00

SaturnRotor-2

15:00

SokolKvant

17:00

 

Spartak-NalchikChernomorets

17:00

 

Lada-TolyattiSyzran-2003

16:00

 

FK MariupolFK Oleksandriya

14:00

DynamoDesna

17:00

FK LvivKarpaty

17:00

ShahtarChornomorets

17:00

Arsenal-KievOlympik

19:30

 

KolosMetalist 1925

16:00

 

ChaikaBukovyna

16:00

PodillyaVeres

16:00

FK MynaiFK Kalush

17:00

Cherkashchyna-AkademiyaPolissya

18:00

 

MFK Mykolaiv-2Krystal

16:00

KreminEnerhiya

16:00

FK NikopolMyr

16:00

TavriyaHirnyk

16:00

 

SəbailSabah

18:30

ZiraNeftçi

20:30

 

AlashkertLori

16:00

GandzasarArarat

19:00

 

Tarpeda-BelAZFK Homel

14:00

FK SlutskFK Minsk

16:00

FK VitebskDynamo Br

18:00

IslochShakhtsyor

19:45

 

KaysarShakhtyor

16:00

ZhetysuQayrat

16:00

AtyrauKyzylzhar

17:30

AqtöbeTobil

19:00

OrdabasyIrtysh

19:00

 

SperanţaSfîntul Gheorghe

16:00

Dinamo-AutoMilsami

16:00

SheriffZarya

18:00

ZimbruPetrocub

20:00

 

PaxtakorBuxoro

18:00

 

NeftchiNasaf

18:00

QizilqumQoʼqon 1912

20:00

 

St. PöltenHartberg

17:00

 

FulhamWatford

12:30

BurnleyAFC Bournemouth

15:00

Cardiff CityManchester City

15:00

Crystal PalaceNewcastle United

15:00

Leicester CityHuddersfield Town

15:00

Manchester UnitedWolverhampton Wanderers

15:00

LiverpoolSouthampton

15:00

Brighton & Hove AlbionTottenham Hotspur

17:30

 

Aston VillaSheffield Wednesday

15:00

Derby CountyBrentford

15:00

MiddlesbroughSwansea City

15:00

ReadingHull City

15:00

Ipswich TownBolton Wanderers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Nottingham ForestRotherham United

15:00

Sheffield UnitedPreston North End

15:00

Stoke CityBlackburn Rovers

15:00

West Bromwich AlbionMillwall

15:00

Queens Park RangersNorwich City

17:30

 

Lymington TownTorquay United

12:30

ChesterCity of Liverpool

15:00

Ashton UnitedTrafford

15:00

RadcliffeCurzon Ashton

15:00

Farsley CelticSouthport

15:00

Mossley AFCKidsgrove Athletic

15:00

Staveley Miners WelfareGuiseley

15:00

South ShieldsStockport County

15:00

Knaresborough TownWorkington

15:00

Cleethorpes TownBamber Bridge

15:00

York CityAshton Athletic

15:00

MarineFrickley Athletic

15:00

Dunston UTSIrlam

15:00

United of ManchesterColne

15:00

Nantwich TownBlyth Spartans

15:00

DarlingtonBradford Park Avenue

15:00

ChorleyLeek Town

15:00

Witton AlbionSpennymoor Town

15:00

AltrinchamWhitley Bay

15:00

Consett AFCWarrington Town

15:00

Sutton Coldfield TownAlfreton Town

15:00

Boston UnitedPeterborough Sports

15:00

St Ives TownGrantham Town

15:00

Kidderminster HarriersAtherstone Town

15:00

StourbridgeLeamington

15:00

Rugby TownHednesford Town

15:00

St Neots TownRomulus

15:00

Nuneaton TownBrackley Town

15:00

AlvechurchCorby Town

15:00

Kettering TownAFC Mansfield

15:00

Anstey NomadsMickleover Sports

15:00

Halesowen TownGainsborough Trinity

15:00

A.F.C. Telford UnitedBedford Town

15:00

BuxtonCoalville Town

15:00

Hampton & Richmond BoroughBurgess Hill Town

15:00

Kings LangleyLewes

15:00

WealdstoneGreat Wakering Rovers

15:00

Welling UnitedChesham United

15:00

HendonPhoenix Sports

15:00

WokingTooting & Mitcham United

15:00

Hanwell TownLowestoft Town

15:00

Egham TownBrightlingsea Regent

15:00

Chelmsford CityWorthing

15:00

Concord RangersMargate

15:00

Leverstock GreenDorking Wanderers

15:00

Haringey BoroughErith Town

15:00

LeistonHastings United

15:00

Coggeshall TownWalton Casuals

15:00

St Albans CityWhyteleafe

15:00

Bowers & PitseaHemel Hempstead Town

15:00

Billericay TownBurnham

15:00

AFC Kempston RoversMarlow

15:00

Hitchin TownDidcot Town

15:00

Bognor Regis TownAFC Sudbury

15:00

Haverhill RoversLeatherhead

15:00

East Thurrock UnitedWhitehawk

15:00

Brantham AthleticEastbourne Borough

15:00

Oxford CityCray Valley Paper Mills

15:00

Gosport BoroughRamsgate

15:00

AFC HornchurchEast Grinstead Town

15:00

AFC Uckfield TownDartford

15:00

Hayes & Yeading UnitedMoneyfields

15:00

FC RomaniaBeaconsfield Town

15:00

HorshamHeybridge Swifts

15:00

Dulwich HamletTonbridge Angels

15:00

Metropolitan PoliceNeedham Market

15:00

Merthyr TownWinchester City

15:00

Chippenham TownSwindon Supermarine

15:00

Bristol Manor FarmBasingstoke Town

15:00

Weston-super-MareSalisbury

15:00

Tiverton TownDorchester Town

15:00

HerefordTruro City

15:00

Poole TownCinderford Town

15:00

Taunton TownBitton

15:00

Banbury UnitedBath City

15:00

Hungerford TownWantage Town

15:00

BinfieldCirencester Town

15:00

Slough TownSholing

15:00

King's Lynn TownStafford Rangers

15:00

 

Waasland-BeverenCharleroi

18:00

EupenOostende

20:00

LokerenMouscron-Péruwelz

20:00

Sint-TruidenAntwerp

20:30

 

SeptemvriLokomotiv

17:30

Botev VCSKA

20:00

 

HoffenheimBorussia D

15:30

HerthaBorussia M

15:30

AugsburgWerder

15:30

WolfsburgFreiburg

15:30

NürnbergHannover

15:30

Schalke 04Bayern

18:30

 

FortunaWillem II

18:30

ExcelsiorHeerenveen

19:45

VVV-VenloNAC

19:45

EmmenZwolle

20:45

 

Rayo VallecanoAlavés

13:00

Celta de VigoReal Valladolid

16:15

EibarLeganés

16:15

GetafeAtlético

18:30

Real MadridEspañol

20:45

 

ParmaCagliari

15:00

FiorentinaSPAL

18:00

SampdoriaInter

20:30

 

ValmieraVentspils

15:00

 

StumbrasŽalgiris K

13:00

 

OddVålerenga

18:00

 

CracoviaWisła P

15:30

LechiaZagłębie L

18:00

MiedźLegia

20:30

 

Santa ClaraRio Ave

15:30

MarítimoBelenenses

19:00

Vitória SetubalPorto

21:00

 

NapredakDinamo

16:00

VojvodinaVoždovac

19:00

RadnikRadnički

19:00

MladostProleter

19:00

ZemunBačka

19:00

RadFK Mačva

19:00

 

GoricaKrško

18:00

MariborDomžale

20:15

 

LilleNantes

17:00

AngersToulouse

20:00

MontpellierNice

20:00

ReimsDijon

20:00

Saint-ÉtienneCaen

20:00

StrasbourgAmiens

20:00

 

OsijekGorica

16:30

LokomotivaRijeka

19:00

 

LovćenZeta

15:00

PetrovacTitograd

15:00

RudarIskra

15:00

SutjeskaBudućnost

15:00

MornarGrbalj

15:00

 

SigmaDukla

15:00

KarvináPříbram

17:00

Mladá BoleslavSlovácko

17:00

OpavaTeplice

17:00

SpartaSlovan

19:00

 

ElfsborgÖrebro

16:00

SiriusÖstersunds

16:00

TrelleborgDjurgårdens

16:00

DalkurdNorrköping

18:00

 

AberdeenMotherwell

15:00

DundeeHibernian

15:00

Hamilton AcademicalSt. Mirren

15:00

HeartsLivingston

15:00

 

TulevikTammeka

13:00

KuressaareLevadia

13:00

PaideTrans

16:00

PärnuFlora

19:00

 

São PauloAmérica

16:00

 

Los AngelesSan Jose Earthquakes

12:30

New York Red BullsToronto

17:00

Atlanta UnitedReal Salt Lake

19:00

Minnesota UnitedPortland Timbers

19:00

Columbus CrewColorado Rapids

19:30

Montreal ImpactNew York City

19:30

New England RevolutionChicago Fire

19:30

Orlando CityHouston Dynamo

19:30

 

Dalian YifangShanghai Greenland Shenhua

15:30

Henan JianyeShandong Luneng Taishan

19:35

Guizhou HengfengBeijing Sinobo Guoan

19:35

Jiangsu SuningGuangzhou Evergrande Taobao

19:35

Hebei China FortuneTianjin Quanjian

19:35

Shanghai SIPGChangchun Yatai

19:35

Local time

Yesterday, September 20

AEKZürich

0:1

LudogoretsBayer 04

2:3

CelticRosenborg

1:0

RB LeipzigRed Bull

2:3

KøbenhavnZenit

1:1

Slavia PrahaBordeaux

1:0

SpartakAnderlecht

1:0

Dinamo ZagrebFenerbahçe

4:1

SportingQarabağ

2:0

ArsenalVorskla

4:2

F91Milan

0:1

OlympiakósReal Betis

0:0

VillarrealRangers

2:2

Rapid WienSpartak Moscow

2:0

MarseilleEintracht Frankfurt

1:2

LazioApollon

2:1

BeşiktaşSarpsborg 08

3:1

GenkMalmö

2:0

SevillaStandard

5:1

Akhisar BelediyesporFK Krasnodar

0:1

RennesBaumit

2:1

Dynamo KyivAstana

2:2

MOL VidiBATE

0:2

PAÓKChelsea

0:1

Colo-ColoPalmeiras

0:2

DeportivoFluminense

0:2

BahiaBotafogo

2:1

TauroMotagua

2:1

HeredianoÁrabe Unido

2:0

 

TrakaiPalanga

3:0

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

Just finished

04.09.2018 – 15.09.2018

SAFF Championship 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru