Russia 2004

First division

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Terek42324670 - 22100PL191142 - 1058133528 - 1242
2.Tom422751067 - 3886PL172245 - 2253103822 - 1633
3.Sokol42258969 - 3583191146 - 105867823 - 2525
4.KAMAZ4219121152 - 496989422 - 2233113730 - 2736
5.FK Khimki4217101539 - 336196622 - 133384917 - 2028
6.FK Orel4216131337 - 3461116422 - 123957915 - 2222
7.SKA-Energiya4216131342 - 3761106523 - 153667819 - 2225
8.Anzhi4216121450 - 5360116426 - 1639561024 - 3721
9.Metallurg Lp4215151248 - 4360105626 - 2035510622 - 2325
10.Lokomotiv Ch421781747 - 4859134438 - 244344139 - 2416
11.Dynamo Mh4216111544 - 4859134430 - 1743371114 - 3116
12.Spartak Nl4216101653 - 4658126331 - 1542441322 - 3116
13.Arsenal4215131439 - 32582d116426 - 1039471013 - 2219
14.Luch-Energiya4215111650 - 5056125434 - 1441361216 - 3615
15.Dynamo Br4214131549 - 515597528 - 1534561021 - 3621
16.Metallurg-Kuzbass4214101853 - 535285830 - 2229651023 - 3123
17.Chernomorets4213121747 - 4451x135335 - 1144071412 - 337
18.Uralan4213111848 - 5450x97527 - 1934441321 - 3516
19.Neftekhimik4211121938 - 57452d561019 - 252166919 - 3224
20.Baltika421092334 - 60392d86725 - 293023169 - 319
21.Lisma-Mordovia425112624 - 62262d471020 - 251914164 - 377
22.Gazovik-Gazprom42573040 - 91222d451223 - 3417121817 - 575

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 44
Статистика личных встреч  06.11.2004 18:00Tom Anzhi4:2 (1:0)
 Tomsk
Статистика личных встреч  06.11.2004 16:00Lokomotiv Cht Dynamo Br3:1 (2:1)
 Chita
Статистика личных встреч  06.11.2004 16:00Metallurg Lp Arsenal2:0 (1:0)
 Lipetsk
Статистика личных встреч  06.11.2004 15:30Dynamo Mkh Gazovik-Gazprom4:1 (1:0)
 Makhachkala
Статистика личных встреч  06.11.2004 15:00FK Orel Sokol3:0 (2:0)
 Moscow
Статистика личных встреч  06.11.2004 15:00Luch-Energiya Terek1:0 (1:0)
 Vladivostok
Статистика личных встреч  06.11.2004 15:00Metallurg-Kuzbass Chernomorets2:1 (1:0)
 Novokuznetsk
Статистика личных встреч  06.11.2004 15:00SKA-Energiya Spartak Nl2:1 (1:0)
 Khabarovsk
Статистика личных встреч  06.11.2004 15:00Uralan Lisma-Mordovia3:0 (1:0)
 Elista
Статистика личных встреч  06.11.2004 14:00FK Khimki Baltika2:0 (2:0)
 Khimki
Статистика личных встреч  06.11.2004 14:00Neftekhimik KAMAZ0:2 (0:1)
 Nizhnekamsk
Day 43
Статистика личных встреч  03.11.2004 19:00Sokol Arsenal0:1 (0:1)
 Saratov
Статистика личных встреч  03.11.2004 18:00FK Khimki Dynamo Br1:2 (1:0)
 Khimki
Статистика личных встреч  03.11.2004 18:00SKA-Energiya Terek1:0 (0:0)
 Khabarovsk
Статистика личных встреч  03.11.2004 18:00Tom Chernomorets3:2 (3:1)
 Tomsk
Статистика личных встреч  03.11.2004 16:00Lokomotiv Cht Baltika1:1 (1:1)
 Chita
Статистика личных встреч  03.11.2004 16:00Metallurg Lp FK Orel2:0 (1:0)
 Lipetsk
Статистика личных встреч  03.11.2004 15:30Dynamo Mkh Lisma-Mordovia1:1 (0:1)
 Makhachkala
Статистика личных встреч  03.11.2004 15:00Luch-Energiya Spartak Nl0:0
 Vladivostok
Статистика личных встреч  03.11.2004 15:00Metallurg-Kuzbass Anzhi0:1 (0:0)
 Novokuznetsk
Статистика личных встреч  03.11.2004 15:00Uralan Gazovik-Gazprom1:0 (0:0)
 Elista
Day 42
Статистика личных встреч  27.10.2004 19:00Arsenal FK Orel4:0 (1:0)
 Tula
Статистика личных встреч  27.10.2004 18:00Chernomorets Metallurg Lp1:1 (0:0)
 Novorossiysk
Статистика личных встреч  27.10.2004 18:00Lisma-Mordovia FK Khimki0:1 (0:0)
 Saransk
Статистика личных встреч  27.10.2004 18:00Neftekhimik Uralan1:0 (0:0)
 Nizhnekamsk
Статистика личных встреч  27.10.2004 17:00Spartak Nl Tom1:2 (0:0)
 Nalchik
Статистика личных встреч  27.10.2004 15:30Anzhi Sokol1:1 (1:1)
 Kaspiysk
Статистика личных встреч  27.10.2004 15:30Terek Metallurg-Kuzbass3:4 (2:1)
 Pyatigorsk
Статистика личных встреч  27.10.2004 15:00Baltika Luch-Energiya3:2 (2:0)
 Kaliningrad
Статистика личных встреч  27.10.2004 15:00Dynamo Br SKA-Energiya1:1 (0:1)
 Bryansk
Статистика личных встреч  27.10.2004 15:00Gazovik-Gazprom Lokomotiv Cht1:0 (1:0)
 Izhevsk
Статистика личных встреч  27.10.2004 15:00KAMAZ Dynamo Mkh1:1 (0:0)
 Naberezhnye Chelny

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 040
Matches:1 033 111
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 572
Site news
11.10.2019
current

Play-off round of the CAF Confederation Cup 2019/20 added

In the football world

Tomorrow, October 19

RwandaEthiopia

15:00

NamibiaMadagascar

15:00

ZambiaEswatini

15:00

DR CongoCentral African Republic

15:30

NigeriaTogo

16:00

UgandaBurundi

16:00

MoroccoAlgeria

20:00

 

FK TambovUral

14:00

SpartakRubin

16:30

 

AvangardTekstilshchik

15:00

FK Nizhniy NovgorodFK Khimki

15:00

MordoviaFK Krasnodar-2

15:00

LuchYenisey

16:00

SKA-KhabarovskTom

16:00

FK ArmavirRotor

17:00

BaltikaNeftekhimik

17:00

FakelShinnik

17:00

ChaikaSpartak-2

17:00

TorpedoFK Chertanovo

18:00

 

Znamya TrudaFK Kolomna

13:00

LeningradetsOlimp

15:00

TorpedoZvezda

16:00

FK DolgoprudnyZenit-2

16:00

FK MuromLuki-Energiya

17:00

 

ZorkiyArarat

14:00

Khimik-ArsenalFK Ryazan

14:00

Rotor-2Dynamo

14:00

KvantFK Kaluga

15:00

SokolSalyut-Belgorod

15:30

FK StroginoMetallurg

18:00

 

Legion-DynamoAnzhi

14:30

Spartak-NalchikSKA

15:00

ChernomoretsUrozhay

16:00

FK Krasnodar-3Druzhba

16:00

Mashuk-KMVInter

16:00

AlaniyaBiolog-Novokubansk

18:00

 

KarpatyFK Lviv

14:00

ZoryaDesna

17:00

 

AhrobiznesChornomorets

14:00

BalkanyKremin

15:00

Cherkashchyna-AkademiyaPrykarpattya

15:00

Hirnyk-SportVolyn

15:00

FK MynaiAvanhard

15:00

Metalist 1925Obolon-Brovar

16:30

 

Nyva TFK Kalush

15:00

PolissyaDinaz

15:00

Nyva VChaika

15:00

VeresFK Uzhhorod

15:00

 

HirnykKrystal

14:00

TavriyaAlians

15:00

VPK-AhroMFK Mykolaiv-2

15:00

 

QəbələQarabağ

17:00

KeşləSabah

19:15

 

ShirakArarat

15:00

 

SlaviaNeman

14:00

BATEFK Homel

16:00

Dynamo MnFK Vitebsk

18:00

 

AtyrauZhetysu

15:00

IrtyshKaysar

16:00

 

Dinamo-AutoZimbru

14:00

MilsamiSheriff

16:00

 

SurkhonNavbahor

15:15

DinamoPaxtakor

16:30

LokomotivBuxoro

16:30

NasafFK Andijon

17:30

 

LASKMattersburg

17:00

SturmRed Bull

17:00

AltachAdmira Wacker

17:00

 

EvertonWest Ham United

12:30

AFC BournemouthNorwich City

15:00

Aston VillaBrighton & Hove Albion

15:00

ChelseaNewcastle United

15:00

Leicester CityBurnley

15:00

Tottenham HotspurWatford

15:00

Wolverhampton WanderersSouthampton

15:00

Crystal PalaceManchester City

17:30

 

Blackburn RoversHuddersfield Town

12:30

BarnsleySwansea City

15:00

BrentfordMillwall

15:00

Charlton AthleticDerby County

15:00

Hull CityQueens Park Rangers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Luton TownBristol City

15:00

MiddlesbroughWest Bromwich Albion

15:00

ReadingPreston North End

15:00

Stoke CityFulham

15:00

 

Potters Bar TownBarnet

12:30

ChesterfieldWrexham

13:00

Hednesford TownBoston United

15:00

GatesheadColne

15:00

BarrowSolihull Moors

15:00

Whitby TownStourbridge

15:00

Hartlepool UnitedBrackley Town

15:00

Nantwich TownKing's Lynn Town

15:00

ChorleySpennymoor Town

15:00

SouthportAltrincham

15:00

TamworthDarlington

15:00

WhyteleafeChippenham Town

15:00

Welling UnitedEastleigh

15:00

Maidstone UnitedKings Langley

15:00

Oxford CityMargate

15:00

Bowers & PitseaChichester City

15:00

Hayes & Yeading UnitedPoole Town

15:00

Carshalton AthleticDagenham & Redbridge

15:00

DartfordKingstonian

15:00

WeymouthDover Athletic

15:00

Sutton UnitedBillericay Town

15:00

Torquay UnitedBoreham Wood

15:00

Royston TownMaldon & Tiptree

15:00

Maidenhead UnitedWealdstone

15:00

BromleyAldershot Town

15:00

Gravesend & NorthfleetWoking

15:00

Havant & WaterloovilleDulwich Hamlet

15:00

Haringey BoroughYeovil Town

15:00

AFC FyldePeterborough Sports

15:00

Halifax TownHarrogate

15:00

Notts CountyBelper Town

15:00

York CityStockport County

17:20

 

StandardGenk

18:00

KortrijkZulte Waregem

20:00

OostendeEupen

20:00

GentWaasland-Beveren

20:30

 

Botev PLudogorets

17:30

LevskiArda

20:00

 

RákócziKisvárda

17:00

DebrecenDiósgyőr

17:00

PuskásPaks

17:00

Mezőkövesd-ZsóryMOL Fehérvár

17:00

Zalaegerszegi TEHonvéd

17:00

FerencvárosÚjpest

19:30

 

RB LeipzigWolfsburg

15:30

WerderHertha

15:30

FortunaMainz 05

15:30

AugsburgBayern

15:30

UnionFreiburg

15:30

Borussia DBorussia M

18:30

 

AZHeerenveen

18:30

WaalwijkAjax

18:30

TwenteWillem II

19:45

UtrechtPSV

20:45

VVV-VenloVitesse

20:45

 

TorpedoSaburtalo

15:00

Dinamo TbLokomotivi

18:00

 

EibarBarcelona

13:00

Atlético MadridValencia

16:00

GetafeLeganés

18:30

MallorcaReal Madrid

21:00

 

LazioAtalanta

15:00

NapoliHellas Verona

18:00

JuventusBologna

20:45

 

VentspilsRiga FC

14:00

RFSBFC Daugava

16:00

 

Žalgiris VStumbras

3:0

RiteriaiŽalgiris K

13:00

PanevėžysAtlantas

17:00

 

KristiansundRosenborg

18:00

VålerengaStabæk

20:30

 

KoronaWisła P

15:00

LegiaLech

17:30

JagielloniaCracovia

20:00

 

MladostPartizan

15:00

VoždovacFK Mačva

18:00

JavorTSC

18:00

ProleterRadnik

18:00

RadničkiNapredak

18:00

Spartak Zlatibor VodaInđija

18:00

 

MuraTriglav

14:30

OlimpijaRudar

16:45

CeljeDomžale

18:45

 

LyonDijon

17:30

MetzNantes

20:00

ToulouseLille

20:00

NîmesAmiens

20:00

AngersBrest

20:00

ReimsMontpellier

20:00

 

VaraždinIstra 1961

15:00

SlavenRijeka

17:30

 

ZetaPetrovac

13:30

KomBudućnost

13:30

RudarTitograd

13:30

IskraSutjeska

14:30

PodgoricaGrbalj

17:00

 

SlovanJablonec

14:30

SigmaDynamo

16:30

FastavMladá Boleslav

16:30

SlaviaPříbram

19:00

 

HelsingborgsHäcken

13:30

ÖstersundsSirius

16:00

 

CelticRoss County

15:00

Hamilton AcademicalHibernian

15:00

KilmarnockLivingston

15:00

MotherwellAberdeen

15:00

St. MirrenSt. Johnstone

15:00

 

LevadiaKuressaare

13:00

PaideKalev

13:00

TransMaardu

16:00

 

BanfieldAtlético Tucumán

13:15

IndependienteArgentinos Juniors

15:30

PatronatoNewell's Old Boys

17:45

TalleresLanús

20:00

 

FortalezaGrêmio

17:00

CorinthiansCruzeiro

19:00

BahiaCeará

19:00

 

Guangzhou R&FShandong Luneng Taishan

17:30

Beijing Sinobo GuoanShanghai SIPG

19:35

 

Western UnitedPerth Glory

17:00

Central Coast MarinersNewcastle United Jets

19:30

Local time

Yesterday, October 17

 

SantosCeará

2:1

AvaíInternacional

0:2

FluminenseAtlético Paranaense

1:2

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

Just finished

28.09.2019 – 13.10.2019

WAFU Cup of Nations 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru