20.05.2017 < | Football matches for 21.05.2017 | > 22.05.2017 |
16:00 | Benin | | Burkina Faso | 2:2 (1:1) | |||||
Porto-Novo |
20:00 | Cibao | | San Juan Jabloteh | 1:0 (1:0) | |||||
Port of Spain |
17:00 | Central | | Portmore United | 2:2 aet (1:1, 2:2), pen. 3:5 | |||||
Port of Spain |
Day 30 | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Spartak | 3:0 (2:0) | |||||
Tula | |||||||||
15:00 | CSKA | | Anzhi | 4:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Lokomotiv | | Zenit | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Terek | 1:3 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
17:00 | Amkar | | Rubin | 1:2 (0:2) | |||||
Perm | |||||||||
17:00 | FK Orenburg | | FK Rostov | 2:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
17:00 | FK Ufa | | Ural | 1:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
19:00 | Tom | | FK Krasnodar | 1:5 (0:3) | |||||
Tomsk |
Day 24 | |||||||||
14:00 | FK Domodedovo | | Tekstilshchik | 0:4 (0:2) | |||||
Khimki | |||||||||
15:00 | Volga Tver | | FK Kolomna | 0:1 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
15:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | FK Strogino | 5:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | FK Dolgoprudny | | TsRFSO | 2:2 (1:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
16:00 | Dynamo-2 | | Solaris | 1:0 (0:0) | |||||
Novogorsk | |||||||||
16:00 | Spartak Kostroma | | Pskov-747 | 0:0 | |||||
Karavayevo | |||||||||
17:30 | Torpedo Vladimir | | Znamya Truda | 2:1 (1:0) | |||||
Vladimir |
Day 24 | |||||||||
14:00 | FK Chertanovo | | Torpedo Moskva | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Vityaz | | Energomash | 4:1 (3:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
15:00 | Saturn | | Zenit Penza | 2:2 (2:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
15:00 | Metallurg | | Arsenal-2 | 2:2 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
16:00 | Avangard | | FK Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
16:00 | FK Ryazan | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Ryazan |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Dynamo Ryzdvyanyi | | Spartak Vladikavkaz | 0:1 (0:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
16:00 | Mashuk-KMV | | Kuban-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
16:30 | Legion-Dynamo | | Rotor | 2:5 (0:4) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16:30 | Angusht | | Chernomorets | 0:3 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
17:00 | FK Armavir | | Afips | 0:1 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
17:00 | FK Sochi | | Biolog-Novokubansk | 1:1 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
17:30 | FK Krasnodar-2 | | Druzhba | 8:0 (3:0) | |||||
Krasnodar |
Day 21 | |||||||||
18:00 | Smena | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
19:00 | Sakhalin | | Irtysh | 3:0 (1:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Shakhtar | | Olympik | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
19:30 | Dynamo | | Zorya | 1:2 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
19:30 | FK Oleksandriya | | Chornomorets | 1:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia |
Day 32 | |||||||||
14:00 | Illichovets | | Kolos | 3:1 (2:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
15:00 | Arsenal-Kyiv | | Skala | 5:4 (1:3) | |||||
Boryspil | |||||||||
16:00 | Obolon-Brovar | | Avanhard | 1:2 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | FK Poltava | | Desna | 0:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
17:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Veres | 2:0 (2:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
17:00 | Cherkasky Dnipro | | Bukovyna | 2:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
17:00 | FK Sumy | | Helios | 0:0 | |||||
Sumy | |||||||||
18:00 | MFK Mykolaiv | | FK Ternopil | 7:1 (3:0) | |||||
Mykolaiv |
Day 32 | |||||||||
Krystal | | Illichovets-2 | -:+ | ||||||
Kherson | |||||||||
15:00 | Kremin | | Balkany | 1:1 (0:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
17:00 | Podillya | | Real Pharma | 3:0 (3:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
17:00 | Rukh | | Teplovyk | 1:0 (0:0) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
17:00 | Nyva | | Arsenal-Kyivshchyna | 1:1 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
18:00 | Myr | | Enerhiya | 0:0 | |||||
Hornostayivka |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Neman | | Krumkachy | 2:0 (2:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
17:00 | Slavia | | Isloch | 2:3 (1:2) | |||||
Mazyr | |||||||||
19:00 | FK Haradzeya | | Tarpeda-BelAZ | 3:2 (0:2) | |||||
Haradzeya |
Day 33 | |||||||||
18:00 | Speranţa | | Academia UTM | 0:0 | |||||
Nisporeni | |||||||||
18:00 | Dinamo-Auto | | Zimbru | 1:1 (0:0) | |||||
Ghidighici | |||||||||
18:00 | Saxan | | Dacia | 2:3 (1:2) | |||||
Ceadîr-Lunga | |||||||||
18:00 | Moldova-03 | | Sheriff | 0:6 (0:2) | |||||
Chişinău | |||||||||
18:00 | Milsami | | Zarya | 2:0 (2:0) | |||||
Orhei |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Everton | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Burnley | | West Ham United | 1:2 (1:1) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Sunderland | 5:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hull City | | Tottenham Hotspur | 1:7 (0:3) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Leicester City | | AFC Bournemouth | 1:1 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Middlesbrough | 3:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Crystal Palace | 2:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Southampton | | Stoke City | 0:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Swansea City | | West Bromwich Albion | 2:1 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | Watford | | Manchester City | 0:5 (0:4) | |||||
Watford |
Day 10 | |||||||||
16:30 | Brugge | | Gent | 2:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
16:30 | Anderlecht | | Oostende | 3:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
16:30 | Zulte Waregem | | Charleroi | 2:2 (0:2) | |||||
Waregem |
Day 8 | |||||||||
18:30 | Dunav | | Levski | 0:1 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
21:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Cherno More | 2:1 (1:1) | |||||
Plovdiv |
Day 13 | |||||||||
17:30 | Dinamo Tbilisi | | Samtredia | 3:2 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
19:30 | Dinamo Batumi | | Chikhura | 0:0 | |||||
Kobuleti |
Day 4 | |||||||||
14:00 | Víkingur Ólafsvík | | ÍBV | 0:3 (0:1) | |||||
Ólafsvík | |||||||||
19:15 | Víkingur Reykjavik | | Breiðablik | 2:3 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
20:00 | Stjarnan | | KA | 2:1 (1:1) | |||||
Garðabær |
Day 38 | |||||||||
16:45 | Atlético Madrid | | Athletic | 3:1 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
16:45 | Valencia | | Villarreal | 1:3 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
16:45 | Celta de Vigo | | Real Sociedad | 2:2 (0:0) | |||||
Vigo | |||||||||
20:00 | Barcelona | | Eibar | 4:2 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
20:00 | Málaga | | Real Madrid | 0:2 (0:1) | |||||
Málaga |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Strømsgodset | 1:1 (1:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Haugesund | 3:2 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
18:00 | Ålesund | | Sandefjord | 2:0 (2:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Vålerenga | 2:0 (2:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
20:00 | Odd | | Molde | 1:2 (0:0) | |||||
Skien |
Day 35 | |||||||||
Lech | | Lechia | 0:0 | ||||||
Poznań | |||||||||
Jagiellonia | | Legia | 0:0 | ||||||
Białystok |
Day 34 | |||||||||
18:00 | Estoril-Praia | | Arouca | 4:2 (3:2) | |||||
Estoril | |||||||||
18:00 | Tondela | | Braga | 2:0 (1:0) | |||||
Tondela | |||||||||
18:00 | Moreirense | | Porto | 3:1 (2:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
20:15 | Sporting | | Chaves | 4:1 (3:0) | |||||
Lisboa |
Day 37 | |||||||||
Čukarički | | Rad | 0:1 (0:1) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Metalac | | Novi Pazar | 3:0 (2:0) | ||||||
Gornji Milanovac | |||||||||
Spartak Zlatibor Voda | | Bačka | 2:1 (2:0) | ||||||
Subotica | |||||||||
Radnik | | Borac | 2:2 (1:1) | ||||||
Surdulica |
Day 10 | |||||||||
15:00 | AFC Eskilstuna | | Häcken | 0:0 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
15:00 | Sirius | | Hammarby | 1:1 (1:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
17:30 | Malmö | | Norrköping | 1:2 (0:0) | |||||
Malmö |
Day 38 | |||||||||
15:30 | Celtic | | Hearts | 2:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:30 | Partick Thistle | | Aberdeen | 0:6 (0:5) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:30 | St. Johnstone | | Rangers | 1:2 (0:1) | |||||
Perth |
Day 25 | |||||||||
15:00 | Godoy Cruz | | Vélez Sársfield | 3:0 (2:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
16:15 | San Lorenzo de Almagro | | Aldosivi | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:00 | Temperley | | Colón | 3:0 (1:0) | |||||
Temperley | |||||||||
19:15 | Quilmes | | Defensa y Justicia | 0:2 (0:1) | |||||
Quilmes | |||||||||
20:15 | Rosario Central | | Racing Club | 4:1 (1:0) | |||||
Rosario |
Day 2 | |||||||||
11:00 | Vasco da Gama | | Bahia | 2:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Atlético Mineiro | | Fluminense | 1:2 (1:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Atlético Paranaense | | Grêmio | 0:2 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Vitória | | Corinthians | 0:1 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
18:00 | Botafogo | | Ponte Preta | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | Sport | | Cruzeiro | 1:1 (1:1) | |||||
Recife |
14:30 | New England Revolution | | Columbus Crew | 2:1 (2:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
16:00 | Minnesota United | | Los Angeles Galaxy | 1:2 (0:1) | |||||
Minneapolis | |||||||||
19:00 | Orlando City | | New York City | 0:3 (0:2) | |||||
Orlando |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Changchun Yatai | | Tianjin Teda | 1:1 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
19:35 | Henan Construction | | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 0:1 (0:0) | |||||
Zhengzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |