16.05.2017 < | Football matches for 17.05.2017 | > 18.05.2017 |
Guadeloupe | | Dominica | 2:2 (1:0) | ||||||
Les Abymes |
Day 5 | |||||||||
17:30 | Sporting Cristal | | Santa Fe | 0:2 (0:1) | |||||
Lima | |||||||||
18:30 | The Strongest | | Santos | 1:1 (1:0) | |||||
La Paz |
Day 6 | |||||||||
20:45 | Universidad Católica | | Atlético Paranaense | 2:3 (1:0) | |||||
Santiago | |||||||||
21:45 | San Lorenzo de Almagro | | Flamengo | 2:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 5 | |||||||||
21:45 | Lanús | | Chapecoense | 3:0 | |||||
Lanús |
Day 1 | |||||||||
20:45 | Johor Darul Ta'zim | | Ceres-Negros | 3:2 (2:2) | |||||
Johor Bahru |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Altyn Asyr | | Alay | 4:1 (2:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
19:00 | Dordoi | | Esteghlal | 1:4 (0:1) | |||||
Bishkek |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Maziya | | Abahani | 2:0 (0:0) | |||||
Malé | |||||||||
19:00 | Mohun Bagan | | Bengaluru | 3:1 (1:0) | |||||
Kolkata |
Day 29 | |||||||||
19:00 | Tom | | Krylia Sovetov | 0:2 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:30 | Spartak | | Terek | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:30 | Rubin | | CSKA | 0:2 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
19:30 | Anzhi | | FK Rostov | 1:2 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
19:30 | FK Orenburg | | FK Ufa | 1:1 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
19:30 | Zenit | | FK Krasnodar | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19:30 | Ural | | Lokomotiv | 1:2 (0:2) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
19:30 | Arsenal | | Amkar | 0:0 | |||||
Tula |
Day 20 | |||||||||
18:00 | FK Chertanovo | | FK Ryazan | 2:2 (1:0) | |||||
Moscow |
21:00 | Shakhtar (Donetsk) | | Dynamo (Kyiv) | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 31 | |||||||||
17:00 | Avanhard | | FK Poltava | 1:0 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
17:00 | Kolos | | Obolon-Brovar | 2:0 (1:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
17:00 | Helios | | Cherkasky Dnipro | 2:1 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
17:00 | Skala | | Ingulets | 0:1 (0:0) | |||||
Stryi | |||||||||
17:00 | Hirnyk-Sport | | FK Sumy | 1:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
17:30 | Veres | | MFK Mykolaiv | 3:1 (0:0) | |||||
Rivne | |||||||||
18:00 | Desna | | Arsenal-Kyiv | 5:1 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | FK Ternopil | | Illichovets | 0:1 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
18:00 | Bukovyna | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:2 (2:0) | |||||
Chernivtsi |
Day 31 | |||||||||
Enerhiya | | Krystal | +:- | ||||||
Nova Kakhovka | |||||||||
14:00 | Ingulets-2 | | Nyva | 0:0 | |||||
Vladimirovka | |||||||||
15:00 | Sudnobudivnyk | | Kremin | 0:7 (0:4) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Rukh | 0:2 (0:2) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
17:00 | Balkany | | Nikopol-NPGU | 1:0 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
18:00 | Teplovyk | | Podillya | 2:1 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk |
17:30 | Livadia (Dzyarzhynsk) | | FK Uzda (Uzda) | 1:4 (1:1) | |||||
Dzyarzhynsk | |||||||||
18:00 | FK Ivatsevichi (Ivatsevichi) | | FK Kletsk (Kletsk) | 5:0 (2:0) | |||||
Biaroza DYuSSh-1 Stadium | |||||||||
18:30 | FK Senno (Senno) | | SMIautotrans (Smalyavichy) | 0:1 (0:1) | |||||
Beshankovichy | |||||||||
19:00 | Batski (Gomel) | | Victoria (Maryina Horka) | 1:2 (1:2) | |||||
Gomel |
Day 11 | |||||||||
17:30 | Qoʼqon 1912 | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | |||||
Kokand | |||||||||
19:00 | Bunyodkor | | Paxtakor | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent |
Day 28 | |||||||||
19:45 | Southampton | | Manchester United | 0:0 | |||||
Southampton |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:45 | Sheffield Wednesday | | Huddersfield Town | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 3:4 | 0:0 | 1:1 | |||
Sheffield |
Day 7 | |||||||||
18:30 | Cherno More | | Dunav | 1:2 (0:1) | |||||
Kavarna | |||||||||
21:00 | CSKA | | Lokomotiv Plovdiv | 0:0 | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
18:30 | Heerenveen | | Utrecht | 1:3 (0:2) | |||||
Heerenveen | |||||||||
20:45 | Groningen | | AZ | 1:4 (0:1) | |||||
Groningen |
Day 21 | |||||||||
21:00 | Celta de Vigo | | Real Madrid | 1:4 (0:1) | |||||
Vigo |
Day 34 | |||||||||
Lechia | | Jagiellonia | 4:0 (2:0) | ||||||
Gdańsk | |||||||||
Korona | | Wisła Kraków | 3:2 (1:2) | ||||||
Kielce | |||||||||
Legia | | Lech | 2:0 (1:0) | ||||||
Warszawa | |||||||||
Pogoń | | Termalica | 1:1 (0:0) | ||||||
Szczecin |
Day 36 | |||||||||
Novi Pazar | | Čukarički | 0:5 (0:2) | ||||||
Novi Pazar | |||||||||
Rad | | Metalac | 1:0 (1:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Borac | | Spartak Zlatibor Voda | 1:0 (1:0) | ||||||
Ĉačak | |||||||||
Bačka | | Radnik | 1:0 (1:0) | ||||||
Bačka Palanka |
Day 31 | |||||||||
21:00 | Monaco | | Saint-Étienne | 2:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo |
Day 37 | |||||||||
22:45 | Rangers | | Aberdeen | 1:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
22:45 | St. Johnstone | | Hearts | 1:0 (1:0) | |||||
Perth |
Day 1 | |||||||||
21:45 | Grêmio (Porto Alegre) | | Fluminense (Rio de Janeiro) | 3:1 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
21:45 | Palmeiras (São Paulo) | | Internacional (Porto Alegre) | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo |
19:00 | Real Salt Lake | | New York City | 2:1 (1:1) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | Colorado Rapids | 3:0 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | Houston Dynamo | 2:0 (2:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | Seattle Sounders | 3:0 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Orlando City | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |