Football matches in June 2020 |
24.06 17:00 | Shinnik (Yaroslavl) | | Ural (Ekaterinburg) | 0:2 (0:1)* | |||||
Khimki |
Day 25 | |||||||||
30.06 18:00 | Lokomotiv | | Krylia Sovetov | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
30.06 20:30 | CSKA | | Spartak | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 24 | |||||||||
26.06 18:00 | Akhmat | | FK Sochi | 1:1 (1:1) | |||||
Grozny | |||||||||
26.06 20:30 | Zenit | | Krylia Sovetov | 2:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
27.06 16:00 | FK Orenburg | | FK Krasnodar | 0:3 | |||||
Orenburg | |||||||||
27.06 16:30 | Spartak | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
27.06 17:30 | Rubin | | Lokomotiv | 0:2 (0:2) | |||||
Kazan | |||||||||
27.06 19:00 | Dynamo | | CSKA | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
27.06 20:00 | FK Rostov | | Arsenal | 2:1 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
28.06 18:30 | Ural | | FK Tambov | 2:1 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
Day 23 | |||||||||
19.06 19:00 | Krylia Sovetov | | Akhmat | 2:4 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
19.06 20:00 | FK Sochi | | FK Rostov | 10:1 (4:1) | |||||
Sochi | |||||||||
20.06 16:00 | Ural | | Rubin | 1:2 (1:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
20.06 16:30 | Arsenal | | Spartak | 2:3 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
20.06 19:00 | CSKA | | Zenit | 0:4 (0:3) | |||||
Moscow | |||||||||
21.06 17:00 | FK Ufa | | FK Tambov | 2:1 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
21.06 17:30 | Lokomotiv | | FK Orenburg | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow |
17.06 14:00 | FK Mynai (Mynai) | | Dynamo (Kyiv) | 0:2 (0:2)* | |||||
Mynai | |||||||||
24.06 19:30 | FK Mariupol (Mariupol) | | Vorskla (Poltava) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 2:3* | |||||
Mariupol |
Day 27 | |||||||||
20.06 19:30 | Shakhtar | | FK Oleksandriya | 3:2 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
21.06 19:30 | Desna | | Zorya | 1:2 (0:1)* | |||||
Chernigiv | |||||||||
22.06 19:30 | Dynamo | | Kolos | 2:1 (0:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
Day 26 | |||||||||
13.06 17:00 | Zorya | | Dynamo | 1:3 (0:0)* | |||||
Zaporizhia | |||||||||
14.06 17:00 | Kolos | | Shakhtar | 0:1 (0:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
14.06 19:30 | FK Oleksandriya | | Desna | 1:5 (0:2)* | |||||
Oleksandriia | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.06 17:00 | Zorya | | Kolos | 1:0 (1:0)* | |||||
Zaporizhia | |||||||||
06.06 17:00 | Shakhtar | | Desna | 3:2 (2:1)* | |||||
Kiev | |||||||||
07.06 17:00 | Dynamo | | FK Oleksandriya | 5:1 (2:1)* | |||||
Kiev |
Day 27 | |||||||||
19.06 17:00 | FK Mariupol | | FK Lviv | 3:0 (2:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
19.06 19:00 | Vorskla | | Dnipro-1 | 2:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
21.06 17:00 | Karpaty | | Olympik | -:+ | |||||
Lutsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
13.06 14:00 | FK Mariupol | | Vorskla | 1:1 (0:0)* | |||||
Mariupol | |||||||||
13.06 19:30 | Olympik | | FK Lviv | 2:0 (0:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.06 | Vorskla | | Karpaty | +:- | |||||
Poltava | |||||||||
07.06 14:00 | Olympik | | FK Mariupol | 2:2 (1:1)* | |||||
Kiev | |||||||||
07.06 19:30 | FK Lviv | | Dnipro-1 | 1:2 (1:1)* | |||||
Dnipro |
Day 21 | |||||||||
29.06 16:00 | MFK Mykolaiv | | Rukh | 1:1 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
29.06 17:00 | Avanhard | | Kremin | 1:0 (1:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
29.06 18:00 | Metalurh | | Ahrobiznes | 1:3 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
29.06 18:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Metalist 1925 | 1:4 (0:1) | |||||
Shchastlive | |||||||||
29.06 18:00 | Hirnyk-Sport | | Balkany | 4:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
29.06 18:00 | FK Mynai | | Ingulets | 1:1 (1:0) | |||||
Mynai | |||||||||
30.06 18:00 | Prykarpattya | | Chornomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
30.06 19:00 | Volyn | | Obolon-Brovar | 1:0 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
Day 20 | |||||||||
24.06 16:00 | MFK Mykolaiv | | Prykarpattya | 5:1 (3:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
24.06 16:00 | Ingulets | | Hirnyk-Sport | 2:1 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
24.06 18:00 | Kremin | | FK Mynai | 1:0 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
24.06 19:00 | Obolon-Brovar | | Avanhard | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
24.06 19:25 | Metalist 1925 | | Metalurh | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
25.06 17:00 | Balkany | | Cherkashchyna-Akademiya | 1:0 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
25.06 19:00 | Chornomorets | | Volyn | 5:2 (1:1) | |||||
Odesa |
Day 25 | |||||||||
27.06 19:00 | Ararat | | Shirak | 1:4 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
28.06 17:30 | Alashkert | | Noah | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
28.06 17:30 | Lori | | Ararat-Armenia | 2:1 (0:1) | |||||
Vanadzor | |||||||||
Day 24 | |||||||||
20.06 17:30 | Shirak | | Ararat-Armenia | 1:0 (1:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
20.06 17:30 | Noah | | Lori | 2:1 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
21.06 19:30 | Ararat | | Alashkert | 1:3 (1:2)* | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 23 | |||||||||
15.06 17:30 | Noah | | Ararat-Armenia | 1:1 (1:1)* | |||||
Yerevan | |||||||||
16.06 17:30 | Alashkert | | Shirak | 1:2 (0:0)* | |||||
Yerevan | |||||||||
16.06 19:45 | Ararat | | Lori | 1:1 (0:0)* | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 22 | |||||||||
11.06 17:00 | Shirak | | Noah | 2:0 (1:0)* | |||||
Gyumri | |||||||||
11.06 19:30 | Ararat-Armenia | | Ararat | 4:2 (2:1)* | |||||
Yerevan | |||||||||
12.06 17:00 | Lori | | Alashkert | 0:2 (0:1)* | |||||
Vanadzor | |||||||||
Day 21 | |||||||||
07.06 19:00 | Ararat | | Noah | 0:0* | |||||
Yerevan | |||||||||
08.06 15:30 | Lori | | Shirak | 1:1 (1:0) | |||||
Vanadzor | |||||||||
08.06 17:30 | Alashkert | | Ararat-Armenia | 1:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 20 | |||||||||
03.06 18:30 | Ararat-Armenia | | Lori | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
04.06 15:30 | Shirak | | Ararat | 2:0 (0:0)* | |||||
Gyumri | |||||||||
04.06 17:30 | Noah | | Alashkert | 1:0 (0:0)* | |||||
Yerevan |
Day 15 | |||||||||
26.06 17:00 | Energetik-BDU | | Slavia | 5:0 (1:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
26.06 19:00 | FK Smalyavichy | | FK Slutsk | 2:1 (1:1) | |||||
Smalyavichy | |||||||||
27.06 16:30 | FK Minsk | | Shakhtsyor | 1:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
27.06 18:30 | Neman | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
27.06 20:30 | BATE | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
28.06 16:00 | Tarpeda-BelAZ | | FK Vitebsk | 1:0 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
28.06 18:00 | Rukh | | Belshina | 3:0 (3:0) | |||||
Brest | |||||||||
28.06 20:00 | FK Haradzeya | | Isloch | 0:2 (0:1) | |||||
Haradzeya | |||||||||
Day 14 | |||||||||
19.06 17:00 | Slavia | | FK Smalyavichy | 2:1 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
19.06 19:00 | FK Slutsk | | Neman | 0:1 (0:1) | |||||
Slutsk | |||||||||
20.06 16:00 | Isloch | | Tarpeda-BelAZ | 2:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
20.06 18:00 | Dynamo Brest | | FK Haradzeya | 3:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
20.06 20:00 | Dynamo Minsk | | Energetik-BDU | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
21.06 16:00 | Belshina | | BATE | 0:2 (0:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
21.06 18:00 | FK Vitebsk | | FK Minsk | 1:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
21.06 20:00 | Shakhtsyor | | Rukh | 1:1 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
12.06 18:00 | FK Minsk | | Isloch | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
12.06 20:00 | FK Haradzeya | | FK Slutsk | 3:0 (1:0) | |||||
Haradzeya | |||||||||
13.06 16:00 | Neman | | FK Smalyavichy | 2:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
13.06 18:00 | Tarpeda-BelAZ | | Dynamo Brest | 0:2 (0:2) | |||||
Zhodzina | |||||||||
13.06 20:00 | Dynamo Minsk | | Slavia | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
14.06 16:00 | Energetik-BDU | | Belshina | 0:1 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
14.06 18:00 | Rukh | | FK Vitebsk | 0:1 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
14.06 20:00 | BATE | | Shakhtsyor | 2:2 (0:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 12 | |||||||||
05.06 19:00 | FK Smalyavichy | | FK Haradzeya | 4:1 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
06.06 14:00 | FK Slutsk | | Tarpeda-BelAZ | 1:1 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
06.06 16:00 | Isloch | | Rukh | 1:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
06.06 18:00 | Slavia | | Neman | 1:3 (1:1) | |||||
Mazyr | |||||||||
06.06 20:00 | Dynamo Brest | | FK Minsk | 6:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
07.06 16:00 | FK Vitebsk | | BATE | 2:2 (0:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
07.06 18:00 | Belshina | | Dynamo Minsk | 0:4 (0:2) | |||||
Babruysk | |||||||||
07.06 20:00 | Shakhtsyor | | Energetik-BDU | 1:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.06 18:00 | FK Minsk | | FK Slutsk | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 6 | |||||||||
25.06 19:15 | Qoʼqon 1912 | | Surkhon | 3:0 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
25.06 21:15 | Bunyodkor | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
25.06 21:15 | Qizilqum | | Paxtakor | 0:2 (0:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
26.06 21:00 | Nasaf | | Buxoro | 0:0 | |||||
Qarshi | |||||||||
26.06 21:00 | Soʼgʼdiyona | | FK Andijon | 1:1 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
27.06 20:00 | AGMK | | Mashʼal | 1:0 (0:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
27.06 20:00 | Metallurg | | Navbahor | 1:3 (1:2) | |||||
Bekobod | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.06 20:00 | Qoʼqon 1912 | | Qizilqum | 4:0 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
19.06 21:00 | Paxtakor | | Bunyodkor | 5:0 (4:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
20.06 20:00 | Navbahor | | Buxoro | 2:0 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
20.06 20:00 | Lokomotiv | | Soʼgʼdiyona | 1:2 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
20.06 21:00 | AGMK | | Surkhon | 1:0 (0:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
21.06 20:00 | FK Andijon | | Metallurg | 0:2 (0:2) | |||||
Andijon | |||||||||
21.06 20:00 | Mashʼal | | Nasaf | 0:0 | |||||
Muborak | |||||||||
Day 4 | |||||||||
13.06 20:00 | Bunyodkor | | Qoʼqon 1912 | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
13.06 21:00 | Qizilqum | | AGMK | 0:1 (0:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
14.06 19:00 | Soʼgʼdiyona | | Paxtakor | 1:0 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
14.06 21:00 | Nasaf | | Navbahor | 2:2 (0:1) | |||||
Qarshi | |||||||||
15.06 19:00 | Surkhon | | Mashʼal | 2:2 (0:0) | |||||
Termiz | |||||||||
15.06 19:30 | Buxoro | | FK Andijon | 2:2 (1:1) | |||||
Buxoro | |||||||||
15.06 20:00 | Lokomotiv | | Metallurg | 0:3 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 30 | |||||||||
28.06 17:00 | LASK | | Wolfsberg | 0:1 (0:0)* | |||||
Pasching | |||||||||
28.06 17:00 | Red Bull | | Hartberg | 3:0 (1:0)* | |||||
Salzburg | |||||||||
28.06 19:30 | Sturm | | Rapid | 2:3 (2:0)* | |||||
Graz | |||||||||
Day 29 | |||||||||
24.06 18:30 | Hartberg | | LASK | 1:5 (0:0)* | |||||
Hartberg | |||||||||
24.06 18:30 | Wolfsberg | | Sturm | 2:0 (0:0)* | |||||
Wolfsberg | |||||||||
24.06 20:30 | Rapid | | Red Bull | 2:7 (1:4)* | |||||
Wien | |||||||||
Day 28 | |||||||||
21.06 17:00 | Red Bull | | Wolfsberg | 2:2 (1:0)* | |||||
Salzburg | |||||||||
21.06 17:00 | Rapid | | Hartberg | 0:1 (0:1)* | |||||
Wien | |||||||||
21.06 19:30 | Sturm | | LASK | 0:2 (0:1)* | |||||
Graz |
Day 27 | |||||||||
17.06 18:30 | Hartberg | | Rapid | 0:1 (0:1)* | |||||
Hartberg | |||||||||
17.06 18:30 | Wolfsberg | | Red Bull | 0:0* | |||||
Wolfsberg | |||||||||
17.06 20:30 | LASK | | Sturm | 4:0 (3:0)* | |||||
Pasching | |||||||||
Day 26 | |||||||||
14.06 17:00 | Hartberg | | Sturm | 1:2 (1:0)* | |||||
Hartberg | |||||||||
14.06 17:00 | Rapid | | Wolfsberg | 2:1 (1:0)* | |||||
Wien | |||||||||
14.06 19:30 | Red Bull | | LASK | 3:1 (2:0)* | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 25 | |||||||||
10.06 18:30 | LASK | | Rapid | 0:1 (0:0)* | |||||
Pasching | |||||||||
10.06 18:30 | Wolfsberg | | Hartberg | 2:4 (2:1)* | |||||
Wolfsberg | |||||||||
10.06 20:30 | Sturm | | Red Bull | 1:5 (1:4)* | |||||
Graz | |||||||||
Day 24 | |||||||||
07.06 17:00 | Wolfsberg | | LASK | 3:3 (0:1)* | |||||
Wolfsberg | |||||||||
07.06 17:00 | Hartberg | | Red Bull | 0:6 (0:4)* | |||||
Hartberg | |||||||||
07.06 19:30 | Rapid | | Sturm | 4:0 (2:0)* | |||||
Wien | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.06 18:30 | LASK | | Hartberg | 1:2 (1:1)* | |||||
Pasching | |||||||||
03.06 18:30 | Sturm | | Wolfsberg | 1:2 (0:1)* | |||||
Graz | |||||||||
03.06 20:30 | Red Bull | | Rapid | 2:0 (1:0)* | |||||
Salzburg |
Day 31 | |||||||||
30.06 20:30 | Admira Wacker | | St. Pölten | 0:3 (0:0)* | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
30.06 20:30 | Mattersburg | | Wattens | 4:1 (2:0)* | |||||
Mattersburg | |||||||||
30.06 20:30 | Altach | | Austria | 1:2 (1:0)* | |||||
Altach | |||||||||
Day 30 | |||||||||
27.06 17:00 | Austria | | St. Pölten | 2:5 (2:2)* | |||||
Wien | |||||||||
27.06 17:00 | Mattersburg | | Admira Wacker | 1:2 (1:0)* | |||||
Mattersburg | |||||||||
27.06 17:00 | Wattens | | Altach | 0:1 (0:1)* | |||||
Innsbruck | |||||||||
Day 29 | |||||||||
23.06 18:30 | Admira Wacker | | Austria | 0:2 (0:1)* | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
23.06 18:30 | Altach | | Mattersburg | 1:1 (1:1)* | |||||
Altach | |||||||||
23.06 20:30 | St. Pölten | | Wattens | 1:1 (1:0)* | |||||
St. Pölten | |||||||||
Day 28 | |||||||||
20.06 17:00 | Mattersburg | | St. Pölten | 2:0 (1:0)* | |||||
Mattersburg | |||||||||
20.06 17:00 | Altach | | Admira Wacker | 1:1 (0:0)* | |||||
Altach | |||||||||
20.06 17:00 | Wattens | | Austria | 1:2 (1:1)* | |||||
Innsbruck |
Day 27 | |||||||||
16.06 18:30 | Admira Wacker | | Altach | 1:1 (1:1)* | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
16.06 18:30 | St. Pölten | | Mattersburg | 1:0 (1:0)* | |||||
St. Pölten | |||||||||
16.06 20:30 | Austria | | Wattens | 1:0 (1:0)* | |||||
Wien | |||||||||
Day 26 | |||||||||
13.06 17:00 | Admira Wacker | | Wattens | 0:3 (0:1)* | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
13.06 17:00 | Mattersburg | | Austria | 1:4 (1:2)* | |||||
Mattersburg | |||||||||
13.06 17:00 | Altach | | St. Pölten | 2:0 (1:0)* | |||||
Altach | |||||||||
Day 25 | |||||||||
09.06 18:30 | Wattens | | Mattersburg | 1:1 (1:1)* | |||||
Innsbruck | |||||||||
09.06 18:30 | St. Pölten | | Admira Wacker | 0:3 (0:1)* | |||||
St. Pölten | |||||||||
09.06 20:30 | Austria | | Altach | 0:2 (0:1)* | |||||
Wien | |||||||||
Day 24 | |||||||||
06.06 17:00 | Admira Wacker | | Mattersburg | 0:2 (0:2)* | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
06.06 17:00 | Altach | | Wattens | 1:1 (0:0)* | |||||
Altach | |||||||||
06.06 17:00 | St. Pölten | | Austria | 1:1 (0:1)* | |||||
St. Pölten | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.06 18:30 | Mattersburg | | Altach | 1:1 (1:1)* | |||||
Mattersburg | |||||||||
02.06 18:30 | Wattens | | St. Pölten | 0:5 (0:3)* | |||||
Innsbruck | |||||||||
02.06 20:30 | Austria | | Admira Wacker | 1:0 (0:0)* | |||||
Wien |
Day 32 | |||||||||
27.06 12:30 | Aston Villa | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0)* | |||||
Birmingham | |||||||||
28.06 16:30 | Watford | | Southampton | 1:3 (0:1)* | |||||
Watford | |||||||||
29.06 20:00 | Crystal Palace | | Burnley | 0:1 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
30.06 20:15 | Brighton & Hove Albion | | Manchester United | 0:3 (0:2)* | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
Day 31 | |||||||||
23.06 18:00 | Leicester City | | Brighton & Hove Albion | 0:0* | |||||
Leicester | |||||||||
23.06 20:15 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 2:0 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
24.06 18:00 | Manchester United | | Sheffield United | 3:0 (2:0)* | |||||
Manchester | |||||||||
24.06 18:00 | Newcastle United | | Aston Villa | 1:1 (0:0)* | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
24.06 18:00 | Norwich City | | Everton | 0:1 (0:0)* | |||||
Norwich | |||||||||
24.06 18:00 | Wolverhampton Wanderers | | AFC Bournemouth | 1:0 (0:0)* | |||||
Wolverhampton | |||||||||
24.06 20:15 | Liverpool | | Crystal Palace | 4:0 (2:0)* | |||||
Liverpool | |||||||||
25.06 18:00 | Burnley | | Watford | 1:0 (0:0)* | |||||
Burnley | |||||||||
25.06 18:00 | Southampton | | Arsenal | 0:2 (0:1)* | |||||
Southampton | |||||||||
25.06 20:15 | Chelsea | | Manchester City | 2:1 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
Day 30 | |||||||||
19.06 18:00 | Norwich City | | Southampton | 0:3 (0:0)* | |||||
Norwich | |||||||||
19.06 20:15 | Tottenham Hotspur | | Manchester United | 1:1 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
20.06 12:30 | Watford | | Leicester City | 1:1 (0:0)* | |||||
Watford | |||||||||
20.06 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Arsenal | 2:1 (0:0)* | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
20.06 17:30 | West Ham United | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
20.06 19:45 | AFC Bournemouth | | Crystal Palace | 0:2 (0:2)* | |||||
Bournemouth | |||||||||
21.06 14:00 | Newcastle United | | Sheffield United | 3:0 (0:0)* | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
21.06 16:15 | Aston Villa | | Chelsea | 1:2 (1:0)* | |||||
Birmingham | |||||||||
21.06 19:00 | Everton | | Liverpool | 0:0* | |||||
Liverpool | |||||||||
22.06 20:00 | Manchester City | | Burnley | 5:0 (3:0)* | |||||
Manchester | |||||||||
Day 28 | |||||||||
17.06 18:00 | Aston Villa | | Sheffield United | 0:0* | |||||
Birmingham | |||||||||
17.06 20:15 | Manchester City | | Arsenal | 3:0 (1:0)* | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 40 | |||||||||
30.06 17:00 | Millwall | | Swansea City | 1:1 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
30.06 18:00 | Barnsley | | Blackburn Rovers | 2:0 (0:0)* | |||||
Barnsley | |||||||||
30.06 18:00 | Cardiff City | | Charlton Athletic | 0:0* | |||||
Cardiff | |||||||||
30.06 18:00 | Reading | | Brentford | 0:3 (0:1)* | |||||
Reading | |||||||||
30.06 18:30 | Queens Park Rangers | | Fulham | 1:2 (1:1)* | |||||
London | |||||||||
30.06 19:45 | Leeds United | | Luton Town | 1:1 (0:0)* | |||||
Leeds | |||||||||
30.06 19:45 | Wigan Athletic | | Stoke City | 3:0 (1:0)* | |||||
Wigan | |||||||||
Day 39 | |||||||||
26.06 19:45 | Brentford | | West Bromwich Albion | 1:0 (1:0)* | |||||
Brentford | |||||||||
27.06 12:30 | Charlton Athletic | | Queens Park Rangers | 1:0 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
27.06 12:30 | Preston North End | | Cardiff City | 1:3 (0:0)* | |||||
Preston | |||||||||
27.06 12:30 | Swansea City | | Luton Town | 0:1 (0:0)* | |||||
Swansea | |||||||||
27.06 13:00 | Barnsley | | Millwall | 0:0* | |||||
Barnsley | |||||||||
27.06 13:00 | Derby County | | Reading | 2:1 (2:0)* | |||||
Derby | |||||||||
27.06 15:00 | Birmingham City | | Hull City | 3:3 (0:2)* | |||||
Birmingham | |||||||||
27.06 15:00 | Leeds United | | Fulham | 3:0 (1:0)* | |||||
Leeds | |||||||||
27.06 15:00 | Wigan Athletic | | Blackburn Rovers | 2:0 (0:0)* | |||||
Wigan | |||||||||
27.06 15:00 | Stoke City | | Middlesbrough | 0:2 (0:1)* | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
28.06 12:00 | Bristol City | | Sheffield Wednesday | 1:2 (0:1)* | |||||
Bristol | |||||||||
28.06 14:15 | Nottingham Forest | | Huddersfield Town | 3:1 (1:0)* | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 38 | |||||||||
20.06 12:30 | Fulham | | Brentford | 0:2 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
20.06 12:30 | Middlesbrough | | Swansea City | 0:3 (0:3)* | |||||
Middlesbrough | |||||||||
20.06 13:00 | Millwall | | Derby County | 2:3 (1:1)* | |||||
London | |||||||||
20.06 15:00 | Blackburn Rovers | | Bristol City | 3:1 (1:1)* | |||||
Blackburn | |||||||||
20.06 15:00 | Huddersfield Town | | Wigan Athletic | 0:2 (0:1)* | |||||
Huddersfield | |||||||||
20.06 15:00 | Hull City | | Charlton Athletic | 0:1 (0:1)* | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
20.06 15:00 | Luton Town | | Preston North End | 1:1 (0:0)* | |||||
Luton | |||||||||
20.06 15:00 | Queens Park Rangers | | Barnsley | 0:1 (0:1)* | |||||
London | |||||||||
20.06 15:00 | Reading | | Stoke City | 1:1 (1:0)* | |||||
Reading | |||||||||
20.06 15:00 | Sheffield Wednesday | | Nottingham Forest | 1:1 (0:0)* | |||||
Sheffield | |||||||||
20.06 15:00 | West Bromwich Albion | | Birmingham City | 0:0* | |||||
West Bromwich | |||||||||
21.06 12:00 | Cardiff City | | Leeds United | 2:0 (1:0)* | |||||
Cardiff |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 28 | 9 | 9 | 77-35 | 93 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 17 | 7 | 77-45 | 83 | ||
3. | Brentford | 46 | 24 | 9 | 13 | 80-38 | 81 | ||
4. | Fulham | 46 | 23 | 12 | 11 | 64-48 | 81 | ||
5. | Cardiff City | 46 | 19 | 16 | 11 | 68-58 | 73 | ||
6. | Swansea City | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-53 | 70 | ||
7. | Nottingham Forest | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-50 | 70 | ||
8. | Millwall | 46 | 17 | 17 | 12 | 57-51 | 68 | ||
9. | Preston North End | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-54 | 66 | ||
10. | Derby County | 46 | 17 | 13 | 16 | 62-64 | 64 |
27.06 17:30 | Norwich City | | Manchester United | 1:2 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Norwich | |||||||||
28.06 13:00 | Sheffield United | | Arsenal | 1:2 (0:1)* | |||||
Sheffield | |||||||||
28.06 16:00 | Leicester City | | Chelsea | 0:1 (0:0)* | |||||
Leicester | |||||||||
28.06 18:30 | Newcastle United | | Manchester City | 0:2 (0:1)* | |||||
Newcastle upon Tyne |
Day 26 | |||||||||
11.06 20:30 | Etar | | Dunav | 5:3 (2:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
12.06 20:30 | Botev Vratsa | | Tsarsko Selo | 0:1 (0:0) | |||||
Vratsa | |||||||||
13.06 18:45 | Cherno More | | Vitosha | 2:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
13.06 21:00 | Slavia | | Beroe | 2:4 (2:2) | |||||
Sofia | |||||||||
14.06 16:30 | Arda | | Levski | 1:3 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
14.06 18:45 | Ludogorets | | Botev Plovdiv | 2:1 (0:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
14.06 21:00 | CSKA | | Lokomotiv | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.06 18:45 | Lokomotiv | | Etar | 2:0 (0:0)* | |||||
Plovdiv | |||||||||
05.06 21:00 | Levski | | Ludogorets | 0:1 (0:0)* | |||||
Sofia | |||||||||
06.06 17:00 | Dunav | | Arda | 0:0 | |||||
Ruse | |||||||||
06.06 18:45 | Botev Plovdiv | | Botev Vratsa | 0:1 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
06.06 21:00 | Vitosha | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Bistritsa | |||||||||
07.06 20:30 | Beroe | | Cherno More | 3:0 (2:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
08.06 20:30 | Tsarsko Selo | | Slavia | 1:3 (0:1) | |||||
Sofia Tsarsko Selo Sports Complex | |||||||||
Day 23 | |||||||||
10.06 18:45 | Arda | | Ludogorets | 1:1 (1:1) | |||||
Plovdiv |
Day 28 | |||||||||
26.06 18:45 | Cherno More | | Etar | 2:2 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
27.06 16:30 | Vitosha | | Tsarsko Selo | 0:1 (0:0) | |||||
Bistritsa | |||||||||
Day 27 | |||||||||
19.06 18:15 | Cherno More | | Vitosha | 1:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
22.06 20:30 | Etar | | Tsarsko Selo | 0:1 (0:1) | |||||
Veliko Tarnovo |
Day 28 | |||||||||
29.06 18:45 | Dunav | | Botev Vratsa | 1:3 (0:1) | |||||
Ruse | |||||||||
29.06 21:00 | Arda | | Botev Plovdiv | 1:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 27 | |||||||||
20.06 21:00 | Botev Plovdiv | | Botev Vratsa | 3:2 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
21.06 19:00 | Arda | | Dunav | 0:2 (0:2) | |||||
Kardzhali |
Day 33 | |||||||||
27.06 15:15 | Zalaegerszegi TE | | MOL Fehérvár | 1:1 (0:1)* | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
27.06 17:30 | Újpest | | Rákóczi | 5:0 (3:0)* | |||||
Budapest | |||||||||
27.06 17:30 | Diósgyőr | | Kisvárda | 0:2 (0:2)* | |||||
Miskolc | |||||||||
27.06 17:30 | Debrecen | | Paks | 1:1 (0:1)* | |||||
Debrecen | |||||||||
27.06 20:00 | Puskás | | Honvéd | 2:1 (1:1)* | |||||
Felcsút | |||||||||
27.06 20:00 | Ferencváros | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:0 (1:0)* | |||||
Budapest | |||||||||
Day 32 | |||||||||
23.06 18:55 | MOL Fehérvár | | Ferencváros | 1:0 (1:0)* | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
23.06 21:05 | Újpest | | Zalaegerszegi TE | 2:1 (1:0)* | |||||
Budapest | |||||||||
24.06 16:55 | Mezőkövesd-Zsóry | | Debrecen | 0:1 (0:0)* | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
24.06 19:00 | Kisvárda | | Puskás | 1:1 (0:0)* | |||||
Kisvárda | |||||||||
24.06 19:00 | Honvéd | | Rákóczi | 4:2 (1:0)* | |||||
Budapest | |||||||||
24.06 21:05 | Paks | | Diósgyőr | 4:2 (1:0)* | |||||
Paks | |||||||||
Day 31 | |||||||||
19.06 20:00 | Zalaegerszegi TE | | Honvéd | 2:0 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
20.06 16:55 | Mezőkövesd-Zsóry | | MOL Fehérvár | 2:1 (1:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
20.06 19:00 | Puskás | | Paks | 3:1 (2:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
20.06 21:05 | Ferencváros | | Újpest | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.06 19:00 | Rákóczi | | Kisvárda | 1:2 (1:2) | |||||
Kaposvár | |||||||||
21.06 21:05 | Debrecen | | Diósgyőr | 4:0 (3:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
Day 30 | |||||||||
16.06 19:00 | Kisvárda | | Zalaegerszegi TE | 0:1 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
16.06 21:05 | Honvéd | | Ferencváros | 0:2 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
17.06 16:55 | Paks | | Rákóczi | 3:0 (2:0) | |||||
Paks | |||||||||
17.06 19:00 | Diósgyőr | | Puskás | 1:2 (1:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
17.06 19:00 | MOL Fehérvár | | Debrecen | 1:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
17.06 21:05 | Újpest | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 29 | |||||||||
12.06 20:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Honvéd | 1:2 (0:2) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
13.06 16:55 | Ferencváros | | Kisvárda | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
13.06 19:00 | Debrecen | | Puskás | 2:2 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
13.06 21:05 | Zalaegerszegi TE | | Paks | 3:3 (1:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
14.06 19:00 | Rákóczi | | Diósgyőr | 3:0 (1:0) | |||||
Kaposvár | |||||||||
14.06 21:05 | MOL Fehérvár | | Újpest | 2:2 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
Day 28 | |||||||||
09.06 16:55 | Kisvárda | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (1:1) | |||||
Kisvárda | |||||||||
09.06 19:00 | Újpest | | Debrecen | 3:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
09.06 21:05 | Honvéd | | MOL Fehérvár | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
10.06 16:55 | Diósgyőr | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (0:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
10.06 19:00 | Puskás | | Rákóczi | 2:1 (1:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
10.06 21:05 | Paks | | Ferencváros | 2:2 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
Day 27 | |||||||||
05.06 20:00 | Debrecen | | Rákóczi | 1:1 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
06.06 16:55 | Mezőkövesd-Zsóry | | Paks | 0:2 (0:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
06.06 19:00 | MOL Fehérvár | | Kisvárda | 2:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
06.06 21:05 | Újpest | | Honvéd | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.06 18:55 | Zalaegerszegi TE | | Puskás | 2:0 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
07.06 21:05 | Ferencváros | | Diósgyőr | 3:0 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 34 | |||||||||
27.06 15:30 | Wolfsburg | | Bayern | 0:4 (0:2)* | |||||
Wolfsburg | |||||||||
27.06 15:30 | Augsburg | | RB Leipzig | 1:2 (0:1)* | |||||
Augsburg | |||||||||
27.06 15:30 | Borussia Dortmund | | Hoffenheim | 0:4 (0:2)* | |||||
Dortmund | |||||||||
27.06 15:30 | Union Berlin | | Fortuna | 3:0 (1:0)* | |||||
Berlin | |||||||||
27.06 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hertha | 2:1 (1:0)* | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
27.06 15:30 | Bayer 04 | | Mainz 05 | 1:0 (1:0)* | |||||
Leverkusen | |||||||||
27.06 15:30 | Freiburg | | Schalke 04 | 4:0 (2:0)* | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
27.06 15:30 | Werder | | Köln | 6:1 (3:0)* | |||||
Bremen | |||||||||
27.06 15:30 | Eintracht | | Paderborn 07 | 3:2 (2:0)* | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 33 | |||||||||
20.06 15:30 | RB Leipzig | | Borussia Dortmund | 0:2 (0:1)* | |||||
Leipzig | |||||||||
20.06 15:30 | Hertha | | Bayer 04 | 2:0 (1:0)* | |||||
Berlin | |||||||||
20.06 15:30 | Paderborn 07 | | Borussia Mönchengladbach | 1:3 (0:1)* | |||||
Paderborn | |||||||||
20.06 15:30 | Schalke 04 | | Wolfsburg | 1:4 (0:1)* | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
20.06 15:30 | Köln | | Eintracht | 1:1 (1:0)* | |||||
Köln | |||||||||
20.06 15:30 | Mainz 05 | | Werder | 3:1 (2:0)* | |||||
Mainz | |||||||||
20.06 15:30 | Bayern | | Freiburg | 3:1 (3:1)* | |||||
München | |||||||||
20.06 15:30 | Fortuna | | Augsburg | 1:1 (1:1)* | |||||
Düsseldorf | |||||||||
20.06 15:30 | Hoffenheim | | Union Berlin | 4:0 (3:0)* | |||||
Sinsheim | |||||||||
Day 32 | |||||||||
16.06 18:30 | Borussia Mönchengladbach | | Wolfsburg | 3:0 (2:0)* | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
16.06 20:30 | Werder | | Bayern | 0:1 (0:1)* | |||||
Bremen | |||||||||
16.06 20:30 | Freiburg | | Hertha | 2:1 (0:0)* | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
16.06 20:30 | Union Berlin | | Paderborn 07 | 1:0 (1:0)* | |||||
Berlin | |||||||||
17.06 18:30 | Eintracht | | Schalke 04 | 2:1 (1:0)* | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
17.06 20:30 | Augsburg | | Hoffenheim | 1:3 (0:0)* | |||||
Augsburg | |||||||||
17.06 20:30 | RB Leipzig | | Fortuna | 2:2 (0:0)* | |||||
Leipzig | |||||||||
17.06 20:30 | Borussia Dortmund | | Mainz 05 | 0:2 (0:1)* | |||||
Dortmund | |||||||||
17.06 20:30 | Bayer 04 | | Köln | 3:1 (2:0)* | |||||
Leverkusen | |||||||||
Day 31 | |||||||||
12.06 20:30 | Hoffenheim | | RB Leipzig | 0:2 (0:2)* | |||||
Sinsheim | |||||||||
13.06 15:30 | Fortuna | | Borussia Dortmund | 0:1 (0:0)* | |||||
Düsseldorf | |||||||||
13.06 15:30 | Hertha | | Eintracht | 1:4 (1:0)* | |||||
Berlin | |||||||||
13.06 15:30 | Paderborn 07 | | Werder | 1:5 (0:3)* | |||||
Paderborn | |||||||||
13.06 15:30 | Wolfsburg | | Freiburg | 2:2 (2:1)* | |||||
Wolfsburg | |||||||||
13.06 15:30 | Köln | | Union Berlin | 1:2 (0:1)* | |||||
Köln | |||||||||
13.06 18:30 | Bayern | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (1:1)* | |||||
München | |||||||||
14.06 15:30 | Mainz 05 | | Augsburg | 0:1 (0:1)* | |||||
Mainz | |||||||||
14.06 18:00 | Schalke 04 | | Bayer 04 | 1:1 (0:0)* | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 30 | |||||||||
05.06 20:30 | Freiburg | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (0:0)* | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
06.06 15:30 | Bayer 04 | | Bayern | 2:4 (1:3)* | |||||
Leverkusen | |||||||||
06.06 15:30 | Fortuna | | Hoffenheim | 2:2 (1:1)* | |||||
Düsseldorf | |||||||||
06.06 15:30 | Eintracht | | Mainz 05 | 0:2 (0:1)* | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
06.06 15:30 | RB Leipzig | | Paderborn 07 | 1:1 (1:0)* | |||||
Leipzig | |||||||||
06.06 18:30 | Borussia Dortmund | | Hertha | 1:0 (0:0)* | |||||
Dortmund | |||||||||
07.06 13:30 | Werder | | Wolfsburg | 0:1 (0:0)* | |||||
Bremen | |||||||||
07.06 15:30 | Union Berlin | | Schalke 04 | 1:1 (1:1)* | |||||
Berlin | |||||||||
07.06 18:00 | Augsburg | | Köln | 1:1 (0:0)* | |||||
Augsburg | |||||||||
Day 29 | |||||||||
01.06 20:30 | Köln | | RB Leipzig | 2:4 (1:2) | |||||
Köln | |||||||||
Day 24 | |||||||||
03.06 20:30 | Werder | | Eintracht | 0:3 (0:0) | |||||
Bremen |
Day 3 | |||||||||
25.06 19:00 | Saburtalo | | Dinamo Tbilisi | 0:3 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
25.06 22:00 | Dinamo Batumi | | Telavi | 1:1 (1:0) | |||||
Batumi | |||||||||
26.06 22:00 | Lokomotivi | | Merani | 1:1 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
27.06 22:00 | Dila | | Samtredia | 1:1 (1:1) | |||||
Gori | |||||||||
28.06 22:00 | Torpedo | | Chikhura | 2:2 (0:1) | |||||
Tskhaltubo |
Day 3 | |||||||||
28.06 19:15 | HK | | Valur | 0:4 (0:3) | |||||
Kópavogur | |||||||||
28.06 19:15 | ÍA | | KR | 1:2 (0:0) | |||||
Akranes | |||||||||
29.06 19:15 | Breiðablik | | Fjölnir | 3:1 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
29.06 19:15 | Fylkir | | Grótta | 2:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.06 19:15 | Víkingur | | FH | 4:1 (3:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.06 13:30 | KA | | Víkingur | 0:0 | |||||
Akureyri Greifavöllurinn | |||||||||
20.06 15:45 | Grótta | | Valur | 0:3 (0:2) | |||||
Seltjarnarnes | |||||||||
20.06 18:00 | KR | | HK | 0:3 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
21.06 16:45 | Fjölnir | | Stjarnan | 1:4 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
21.06 19:15 | FH | | ÍA | 2:1 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
21.06 19:15 | Fylkir | | Breiðablik | 0:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.06 20:00 | Valur | | KR | 0:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.06 15:45 | ÍA | | KA | 3:1 (1:1) | |||||
Akranes | |||||||||
14.06 18:00 | HK | | FH | 2:3 (1:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
14.06 20:15 | Breiðablik | | Grótta | 3:0 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
15.06 18:00 | Víkingur | | Fjölnir | 1:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.06 19:15 | Stjarnan | | Fylkir | 2:1 (1:1) | |||||
Garðabær |
Day 33 | |||||||||
30.06 19:30 | Mallorca | | Celta de Vigo | 5:1 (3:0)* | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
30.06 21:00 | Leganés | | Sevilla | 0:3 (0:2)* | |||||
Leganés | |||||||||
30.06 22:00 | Barcelona | | Atlético Madrid | 2:2 (1:1)* | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 32 | |||||||||
26.06 22:00 | Sevilla | | Real Valladolid | 1:1 (0:1)* | |||||
Sevilla | |||||||||
27.06 14:00 | Athletic | | Mallorca | 3:1 (2:0)* | |||||
Bilbao | |||||||||
27.06 17:00 | Celta de Vigo | | Barcelona | 2:2 (0:1)* | |||||
Vigo | |||||||||
27.06 19:30 | Atlético Osasuna | | Leganés | 2:1 (1:0)* | |||||
Pamplona | |||||||||
27.06 22:00 | Atlético Madrid | | Alavés | 2:1 (0:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
28.06 14:00 | Levante | | Real Betis | 4:2 (2:0)* | |||||
La Nucia | |||||||||
28.06 17:00 | Villarreal | | Valencia | 2:0 (2:0)* | |||||
Villarreal | |||||||||
28.06 19:30 | Granada | | Eibar | 1:2 (0:1)* | |||||
Granada | |||||||||
28.06 22:00 | Español | | Real Madrid | 0:1 (0:1)* | |||||
Barcelona | |||||||||
29.06 22:00 | Getafe | | Real Sociedad | 2:1 (1:0)* | |||||
Getafe | |||||||||
Day 31 | |||||||||
22.06 19:30 | Villarreal | | Sevilla | 2:2 (2:1)* | |||||
Villarreal | |||||||||
22.06 22:00 | Leganés | | Granada | 0:0* | |||||
Leganés | |||||||||
23.06 19:30 | Levante | | Atlético Madrid | 0:1 (0:1) | |||||
La Nucia | |||||||||
23.06 19:30 | Real Valladolid | | Getafe | 1:1 (1:1)* | |||||
Valladolid | |||||||||
23.06 22:00 | Barcelona | | Athletic | 1:0 (0:0)* | |||||
Barcelona | |||||||||
24.06 19:30 | Alavés | | Atlético Osasuna | 0:1 (0:0)* | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
24.06 19:30 | Real Sociedad | | Celta de Vigo | 0:1 (0:1)* | |||||
San Sebastián | |||||||||
24.06 22:00 | Real Madrid | | Mallorca | 2:0 (1:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
25.06 19:30 | Eibar | | Valencia | 1:0 (1:0) | |||||
Éibar | |||||||||
25.06 22:00 | Real Betis | | Español | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 30 | |||||||||
19.06 19:30 | Granada | | Villarreal | 0:1 (0:1)* | |||||
Granada | |||||||||
19.06 19:30 | Mallorca | | Leganés | 1:1 (1:0)* | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
19.06 22:00 | Sevilla | | Barcelona | 0:0* | |||||
Sevilla | |||||||||
20.06 14:00 | Español | | Levante | 1:3 (1:1)* | |||||
Barcelona | |||||||||
20.06 17:00 | Athletic | | Real Betis | 1:0 (1:0)* | |||||
Bilbao | |||||||||
20.06 19:30 | Getafe | | Eibar | 1:1 (1:1)* | |||||
Getafe | |||||||||
20.06 22:00 | Atlético Madrid | | Real Valladolid | 1:0 (0:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
21.06 14:00 | Celta de Vigo | | Alavés | 6:0 (4:0)* | |||||
Vigo | |||||||||
21.06 19:30 | Valencia | | Atlético Osasuna | 2:0 (2:0)* | |||||
Valencia | |||||||||
21.06 22:00 | Real Sociedad | | Real Madrid | 1:2 (0:0)* | |||||
San Sebastián | |||||||||
Day 29 | |||||||||
15.06 19:30 | Levante | | Sevilla | 1:1 (0:0)* | |||||
La Nucia | |||||||||
15.06 22:00 | Real Betis | | Granada | 2:2 (0:1)* | |||||
Sevilla | |||||||||
16.06 19:30 | Getafe | | Español | 0:0* | |||||
Getafe | |||||||||
16.06 19:30 | Villarreal | | Mallorca | 1:0 (1:0)* | |||||
Villarreal | |||||||||
16.06 22:00 | Barcelona | | Leganés | 2:0 (1:0)* | |||||
Barcelona | |||||||||
17.06 19:30 | Eibar | | Athletic | 2:2 (1:1)* | |||||
Éibar | |||||||||
17.06 19:30 | Real Valladolid | | Celta de Vigo | 0:0* | |||||
Valladolid | |||||||||
17.06 22:00 | Atlético Osasuna | | Atlético Madrid | 0:5 (0:1)* | |||||
Pamplona | |||||||||
18.06 19:30 | Alavés | | Real Sociedad | 2:0 (0:0)* | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
18.06 22:00 | Real Madrid | | Valencia | 3:0 (0:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
Day 28 | |||||||||
11.06 22:00 | Sevilla | | Real Betis | 2:0 (0:0)* | |||||
Sevilla | |||||||||
12.06 19:30 | Granada | | Getafe | 2:1 (0:1)* | |||||
Granada | |||||||||
12.06 22:00 | Valencia | | Levante | 1:1 (0:0)* | |||||
Valencia | |||||||||
13.06 14:00 | Español | | Alavés | 2:0 (1:0)* | |||||
Barcelona | |||||||||
13.06 17:00 | Celta de Vigo | | Villarreal | 0:1 (0:0)* | |||||
Vigo | |||||||||
13.06 19:30 | Leganés | | Real Valladolid | 1:2 (0:1)* | |||||
Leganés | |||||||||
13.06 22:00 | Mallorca | | Barcelona | 0:4 (0:2)* | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
14.06 14:00 | Athletic | | Atlético Madrid | 1:1 (1:1)* | |||||
Bilbao | |||||||||
14.06 19:30 | Real Madrid | | Eibar | 3:1 (3:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
14.06 22:00 | Real Sociedad | | Atlético Osasuna | 1:1 (0:1)* | |||||
San Sebastián |
Day 29 | |||||||||
30.06 19:30 | Torino | | Lazio | 1:2 (1:0)* | |||||
Torino | |||||||||
30.06 21:45 | Genoa | | Juventus | 1:3 (0:0)* | |||||
Genova | |||||||||
Day 28 | |||||||||
26.06 21:45 | Juventus | | Lecce | 4:0 (0:0)* | |||||
Torino | |||||||||
27.06 17:15 | Brescia | | Genoa | 2:2 (2:1)* | |||||
Brescia | |||||||||
27.06 19:30 | Cagliari | | Torino | 4:2 (2:0)* | |||||
Cagliari | |||||||||
27.06 21:45 | Lazio | | Fiorentina | 2:1 (0:1)* | |||||
Roma | |||||||||
28.06 17:15 | Milan | | Roma | 2:0 (0:0)* | |||||
Milano | |||||||||
28.06 19:30 | Udinese | | Atalanta | 2:3 (1:1)* | |||||
Udine | |||||||||
28.06 19:30 | Sampdoria | | Bologna | 1:2 (0:0)* | |||||
Genova | |||||||||
28.06 19:30 | Sassuolo | | Hellas Verona | 3:3 (0:0)* | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
28.06 19:30 | Napoli | | SPAL | 3:1 (2:1)* | |||||
Napoli | |||||||||
28.06 21:45 | Parma | | Inter | 1:2 (1:0)* | |||||
Parma | |||||||||
Day 27 | |||||||||
22.06 19:30 | Fiorentina | | Brescia | 1:1 (1:1)* | |||||
Firenze | |||||||||
22.06 19:30 | Lecce | | Milan | 1:4 (0:1)* | |||||
Lecce | |||||||||
22.06 21:45 | Bologna | | Juventus | 0:2 (0:2)* | |||||
Bologna | |||||||||
23.06 19:30 | SPAL | | Cagliari | 0:1 (0:0)* | |||||
Ferrara | |||||||||
23.06 19:30 | Hellas Verona | | Napoli | 0:2 (0:1)* | |||||
Verona | |||||||||
23.06 21:45 | Genoa | | Parma | 1:4 (0:2)* | |||||
Genova | |||||||||
23.06 21:45 | Torino | | Udinese | 1:0 (1:0)* | |||||
Torino | |||||||||
24.06 19:30 | Inter | | Sassuolo | 3:3 (2:1)* | |||||
Milano | |||||||||
24.06 21:45 | Atalanta | | Lazio | 3:2 (1:2)* | |||||
Bergamo | |||||||||
24.06 21:45 | Roma | | Sampdoria | 2:1 (0:1)* | |||||
Roma | |||||||||
Day 25 | |||||||||
20.06 19:30 | Torino | | Parma | 1:1 (1:1)* | |||||
Torino | |||||||||
20.06 21:45 | Hellas Verona | | Cagliari | 2:1 (2:1)* | |||||
Verona | |||||||||
21.06 19:30 | Atalanta | | Sassuolo | 4:1 (3:0)* | |||||
Bergamo | |||||||||
21.06 21:45 | Inter | | Sampdoria | 2:1 (2:0)* | |||||
Milano |
Day 4 | |||||||||
29.06 18:00 | BFC Daugava | | METTA/LU | 4:2 (3:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
29.06 18:00 | Spartaks | | Ventspils | 1:3 (0:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
29.06 20:00 | Valmiera | | Tukums 2000 | 2:0 (0:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
30.06 18:00 | Jelgava | | Riga FC | 0:3 (0:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
30.06 20:00 | FK Liepāja | | RFS | 2:5 (2:3) | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 3 | |||||||||
25.06 18:00 | Tukums 2000 | | BFC Daugava | 0:6 (0:1) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
25.06 18:00 | Ventspils | | Valmiera | 2:2 (0:1) | |||||
Ventspils | |||||||||
25.06 19:00 | METTA/LU | | Jelgava | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
25.06 20:00 | RFS | | Spartaks | 4:1 (4:1) | |||||
Rīga | |||||||||
26.06 18:00 | Riga FC | | FK Liepāja | 2:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.06 16:00 | Ventspils | | Tukums 2000 | 3:0 (1:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
20.06 18:00 | Jelgava | | BFC Daugava | 1:0 (0:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
20.06 20:00 | Valmiera | | RFS | 0:4 (0:2) | |||||
Valmiera | |||||||||
21.06 18:00 | Spartaks | | Riga FC | 2:1 (1:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
21.06 20:00 | FK Liepāja | | METTA/LU | 3:0 (1:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.06 18:00 | BFC Daugava | | FK Liepāja | 0:2 (0:2) | |||||
Daugavpils | |||||||||
15.06 18:00 | RFS | | Ventspils | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
15.06 20:15 | Riga FC | | Valmiera | 2:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
16.06 18:00 | METTA/LU | | Spartaks | 1:2 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
16.06 19:00 | Tukums 2000 | | Jelgava | 1:2 (1:0) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions |
Day 7 | |||||||||
28.06 15:00 | Žalgiris Kaunas | | Sūduva | 0:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
28.06 17:00 | Riteriai | | Žalgiris Vilnius | 0:7 (0:4) | |||||
Vilnius | |||||||||
28.06 19:00 | Panevėžys | | Banga | 2:1 (1:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.06 17:00 | Sūduva | | Panevėžys | 3:0 (3:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
24.06 19:00 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 2:3 (0:2) | |||||
Vilnius | |||||||||
24.06 20:00 | Banga | | Riteriai | 1:1 (0:1) | |||||
Gargždai |
Day 5 | |||||||||
19.06 19:00 | Riteriai | | Panevėžys | 1:1 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
20.06 17:00 | Banga | | Žalgiris Kaunas | 1:1 (0:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
20.06 19:00 | Sūduva | | Žalgiris Vilnius | 1:1 (0:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
Day 4 | |||||||||
13.06 13:00 | Žalgiris Kaunas | | Panevėžys | 2:0 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
13.06 17:00 | Banga | | Žalgiris Vilnius | 0:1 (0:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
14.06 17:00 | Riteriai | | Sūduva | 1:3 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.06 13:00 | Žalgiris Kaunas | | Žalgiris Vilnius | 0:1 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
06.06 17:00 | Panevėžys | | Sūduva | 1:3 (0:2) | |||||
Panevėžys | |||||||||
07.06 17:00 | Riteriai | | Banga | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.06 18:00 | Sūduva | | Žalgiris Kaunas | 1:0 (0:0) | |||||
Marijampolė |
Day 4 | |||||||||
27.06 18:00 | Start | | Odd | 0:5 (0:2) | |||||
Kristiansand | |||||||||
27.06 20:30 | Vålerenga | | Viking | 2:1 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
28.06 18:00 | Molde | | Stabæk | 4:1 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
28.06 18:00 | Mjøndalen | | Kristiansund | 1:2 (0:0) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
28.06 18:00 | Sandefjord | | Haugesund | 0:1 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
28.06 18:00 | Strømsgodset | | Ålesund | 1:1 (0:1) | |||||
Drammen | |||||||||
28.06 18:00 | Bodø/Glimt | | Sarpsborg 08 | 2:1 (1:0) | |||||
Bodø | |||||||||
28.06 20:30 | Brann | | Rosenborg | 1:2 (1:1) | |||||
Bergen | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.06 18:00 | Ålesund | | Brann | 2:2 (1:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
24.06 18:00 | Viking | | Mjøndalen | 1:1 (1:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
24.06 18:00 | Haugesund | | Kristiansund | 2:2 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
24.06 18:00 | Stabæk | | Sandefjord | 2:0 (1:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
24.06 18:00 | Start | | Molde | 2:3 (1:2) | |||||
Kristiansand | |||||||||
24.06 20:30 | Odd | | Vålerenga | 4:1 (1:1) | |||||
Skien | |||||||||
25.06 18:00 | Sarpsborg 08 | | Strømsgodset | 2:3 (0:2) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
25.06 20:30 | Rosenborg | | Bodø/Glimt | 2:3 (0:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.06 18:00 | Mjøndalen | | Sarpsborg 08 | 1:0 (1:0) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
20.06 20:30 | Molde | | Rosenborg | 1:0 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
21.06 18:00 | Kristiansund | | Ålesund | 7:2 (3:2) | |||||
Kristiansund | |||||||||
21.06 18:00 | Vålerenga | | Stabæk | 2:2 (1:2) | |||||
Oslo | |||||||||
21.06 18:00 | Bodø/Glimt | | Haugesund | 6:1 (3:0) | |||||
Bodø | |||||||||
21.06 18:00 | Strømsgodset | | Odd | 1:0 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
21.06 18:00 | Sandefjord | | Start | 2:2 (1:2) | |||||
Sandefjord | |||||||||
21.06 20:30 | Brann | | Viking | 3:0 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.06 18:00 | Rosenborg | | Kristiansund | 0:0 | |||||
Trondheim | |||||||||
16.06 18:00 | Viking | | Bodø/Glimt | 2:4 (2:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
16.06 18:00 | Odd | | Sandefjord | 1:2 (0:0) | |||||
Skien | |||||||||
16.06 18:00 | Stabæk | | Mjøndalen | 0:0 | |||||
Bekkestua | |||||||||
16.06 18:00 | Ålesund | | Molde | 1:4 (1:2) | |||||
Ålesund | |||||||||
16.06 20:30 | Sarpsborg 08 | | Vålerenga | 0:1 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
17.06 18:00 | Start | | Strømsgodset | 2:2 (0:1) | |||||
Kristiansand | |||||||||
17.06 20:30 | Haugesund | | Brann | 1:2 (0:0) | |||||
Haugesund |
Day 33 | |||||||||
27.06 17:30 | Legia | | Piast | 1:1 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
28.06 15:00 | Jagiellonia | | Lechia | 1:2 (1:0) | |||||
Białystok | |||||||||
28.06 17:30 | Śląsk | | Lech | 2:2 (0:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
29.06 18:00 | Cracovia | | Pogoń | 2:1 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 32 | |||||||||
24.06 18:00 | Lechia | | Piast | 1:0 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
24.06 20:30 | Jagiellonia | | Legia | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
24.06 20:30 | Lech | | Pogoń | 0:0 | |||||
Poznań | |||||||||
25.06 19:00 | Śląsk | | Cracovia | 3:2 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 31 | |||||||||
20.06 17:30 | Piast | | Lech | 0:2 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
21.06 12:30 | Pogoń | | Lechia | 0:1 (0:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
21.06 15:00 | Cracovia | | Jagiellonia | 1:2 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
21.06 17:30 | Legia | | Śląsk | 2:0 (1:0) | |||||
Warszawa |
Day 33 | |||||||||
26.06 18:00 | Raków | | Arka | 3:2 (2:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
26.06 20:30 | Zagłębie | | Korona | 2:1 (1:1) | |||||
Lubin | |||||||||
27.06 15:00 | Wisła Płock | | ŁKS | 2:0 (2:0) | |||||
Płock | |||||||||
27.06 20:00 | Górnik | | Wisła Kraków | 0:1 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
Day 32 | |||||||||
23.06 18:00 | Korona | | Raków | 0:1 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
23.06 18:00 | Arka | | Zagłębie | 3:2 (2:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
23.06 20:30 | ŁKS | | Górnik | 1:3 (0:1) | |||||
Łódź | |||||||||
23.06 20:30 | Wisła Kraków | | Wisła Płock | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 31 | |||||||||
19.06 18:00 | Zagłębie | | ŁKS | 1:0 (1:0) | |||||
Lubin | |||||||||
19.06 20:30 | Górnik | | Korona | 3:2 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
20.06 15:00 | Wisła Płock | | Arka | 0:0 | |||||
Płock | |||||||||
20.06 20:00 | Raków | | Wisła Kraków | 3:1 (1:0) | |||||
Bełchatów |
Day 30 | |||||||||
14.06 18:00 | Arka | | Wisła Kraków | 0:0* | |||||
Gdynia | |||||||||
14.06 18:00 | Cracovia | | Wisła Płock | 1:1 (0:0)* | |||||
Kraków | |||||||||
14.06 18:00 | Górnik | | Legia | 2:0 (1:0)* | |||||
Zabrze | |||||||||
14.06 18:00 | Jagiellonia | | Piast | 0:2 (0:1)* | |||||
Białystok | |||||||||
14.06 18:00 | Korona | | Lech | 0:3 (0:0)* | |||||
Kielce | |||||||||
14.06 18:00 | Pogoń | | Lechia | 1:1 (1:1)* | |||||
Szczecin | |||||||||
14.06 18:00 | Raków | | Zagłębie | 2:1 (0:0)* | |||||
Bełchatów | |||||||||
14.06 18:00 | Śląsk | | ŁKS | 4:0 (3:0)* | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 29 | |||||||||
09.06 18:00 | Lechia | | Cracovia | 1:3 (0:1)* | |||||
Gdańsk | |||||||||
09.06 18:00 | Piast | | Górnik | 0:0* | |||||
Gliwice | |||||||||
09.06 20:30 | Lech | | Pogoń | 4:0 (2:0)* | |||||
Poznań | |||||||||
09.06 20:30 | Zagłębie | | Korona | 1:1 (0:1)* | |||||
Lubin | |||||||||
10.06 18:00 | Wisła Płock | | Śląsk | 1:2 (1:0)* | |||||
Płock | |||||||||
10.06 18:00 | Wisła Kraków | | Raków | 3:2 (1:0)* | |||||
Kraków | |||||||||
10.06 20:30 | Legia | | Arka | 5:1 (1:1)* | |||||
Warszawa | |||||||||
10.06 20:30 | ŁKS | | Jagiellonia | 0:3 (0:2)* | |||||
Łódź | |||||||||
Day 28 | |||||||||
05.06 18:00 | Korona | | Piast | 1:2 (1:0)* | |||||
Kielce | |||||||||
05.06 20:30 | Górnik | | Lechia | 2:2 (1:0)* | |||||
Zabrze | |||||||||
06.06 15:00 | Jagiellonia | | Wisła Płock | 2:2 (0:1)* | |||||
Białystok | |||||||||
06.06 17:30 | Zagłębie | | Lech | 3:3 (3:1)* | |||||
Lubin | |||||||||
06.06 20:00 | Pogoń | | Cracovia | 1:0 (0:0)* | |||||
Szczecin | |||||||||
07.06 12:30 | Raków | | ŁKS | 1:1 (0:1)* | |||||
Bełchatów | |||||||||
07.06 15:00 | Arka | | Śląsk | 2:1 (0:1)* | |||||
Gdynia | |||||||||
07.06 17:30 | Wisła Kraków | | Legia | 1:3 (1:0)* | |||||
Kraków |
Day 29 | |||||||||
28.06 21:00 | Boavista | | Santa Clara | 1:0 (1:0)* | |||||
Porto | |||||||||
29.06 17:00 | Aves | | Moreirense | 0:1 (0:0)* | |||||
Vila das Aves | |||||||||
29.06 18:00 | Marítimo | | Benfica | 2:0 (0:0)* | |||||
Funchal | |||||||||
29.06 21:15 | Paços de Ferreira | | Porto | 0:1 (0:1)* | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
30.06 17:00 | Famalicão | | Portimonense | 0:1 (0:1)* | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
30.06 19:15 | Vitória Guimarães | | Vitória Setubal | 2:0 (1:0)* | |||||
Guimarães | |||||||||
30.06 21:30 | Rio Ave | | Braga | 4:3 (3:2)* | |||||
Vila do Conde | |||||||||
Day 28 | |||||||||
21.06 21:00 | Gil Vicente | | Aves | 3:0 (2:0)* | |||||
Barcelos | |||||||||
22.06 21:00 | Portimonense | | Marítimo | 3:2 (2:0)* | |||||
Portimão | |||||||||
23.06 19:00 | Vitória Setubal | | Rio Ave | 1:2 (1:1)* | |||||
Setúbal | |||||||||
23.06 19:15 | Benfica | | Santa Clara | 3:4 (0:1)* | |||||
Lisboa | |||||||||
23.06 21:15 | Porto | | Boavista | 4:0 (0:0)* | |||||
Porto | |||||||||
24.06 19:00 | Tondela | | Paços de Ferreira | 1:3 (0:2)* | |||||
Tondela | |||||||||
24.06 21:15 | Moreirense | | Famalicão | 1:1 (0:0)* | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
25.06 21:00 | Braga | | Vitória Guimarães | 3:2 (2:2) | |||||
Braga | |||||||||
26.06 19:15 | Belenenses | | Sporting | 1:3 (1:3)* | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 27 | |||||||||
15.06 19:00 | Marítimo | | Gil Vicente | 2:1 (2:1)* | |||||
Funchal | |||||||||
16.06 19:00 | Santa Clara | | Portimonense | 1:1 (0:0)* | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
16.06 21:15 | Aves | | Porto | 0:0* | |||||
Vila das Aves | |||||||||
17.06 19:00 | Paços de Ferreira | | Belenenses | 2:1 (0:1)* | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
17.06 21:15 | Rio Ave | | Benfica | 1:2 (1:0)* | |||||
Vila do Conde | |||||||||
18.06 19:00 | Boavista | | Vitória Setubal | 3:1 (2:0)* | |||||
Porto | |||||||||
18.06 21:15 | Sporting | | Tondela | 2:0 (2:0)* | |||||
Lisboa | |||||||||
19.06 19:00 | Vitória Guimarães | | Moreirense | 1:1 (1:0)* | |||||
Guimarães | |||||||||
19.06 21:15 | Famalicão | | Braga | 0:0* | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.06 21:00 | Gil Vicente | | Famalicão | 1:3 (0:2)* | |||||
Barcelos | |||||||||
10.06 17:00 | Vitória Setubal | | Santa Clara | 2:2 (1:1)* | |||||
Setúbal | |||||||||
10.06 19:15 | Portimonense | | Benfica | 2:2 (0:2)* | |||||
Portimão | |||||||||
10.06 21:30 | Porto | | Marítimo | 1:0 (1:0)* | |||||
Porto | |||||||||
11.06 19:00 | Belenenses | | Vitória Guimarães | 1:1 (1:1)* | |||||
Lisboa | |||||||||
11.06 21:15 | Tondela | | Aves | 2:0 (1:0)* | |||||
Tondela | |||||||||
12.06 19:00 | Moreirense | | Rio Ave | 0:1 (0:1)* | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
12.06 21:15 | Sporting | | Paços de Ferreira | 1:0 (0:0)* | |||||
Lisboa | |||||||||
13.06 21:00 | Braga | | Boavista | 0:1 (0:0)* | |||||
Braga | |||||||||
Day 25 | |||||||||
03.06 19:00 | Portimonense | | Gil Vicente | 1:0 (0:0)* | |||||
Portimão | |||||||||
03.06 21:15 | Famalicão | | Porto | 2:1 (0:0)* | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
04.06 18:00 | Marítimo | | Vitória Setubal | 1:1 (1:0)* | |||||
Funchal | |||||||||
04.06 19:15 | Benfica | | Tondela | 0:0* | |||||
Lisboa | |||||||||
04.06 21:15 | Vitória Guimarães | | Sporting | 2:2 (1:1)* | |||||
Guimarães | |||||||||
05.06 19:00 | Santa Clara | | Braga | 3:2 (1:1)* | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
05.06 21:15 | Aves | | Belenenses | 0:2 (0:2)* | |||||
Vila das Aves | |||||||||
06.06 21:15 | Boavista | | Moreirense | 0:1 (0:0)* | |||||
Porto | |||||||||
07.06 21:00 | Rio Ave | | Paços de Ferreira | 2:3 (1:2) | |||||
Vila do Conde |
Day 30 | |||||||||
18.06 19:00 | Mladost | | Rad | 2:0 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
18.06 21:00 | Voždovac | | Radnik | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
19.06 16:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Napredak | 0:2 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
19.06 19:00 | Vojvodina | | Partizan | 1:0 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
19.06 21:00 | Radnički | | TSC | 3:1 (3:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
20.06 14:30 | Javor | | Inđija | 5:0 (2:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
20.06 16:30 | Čukarički | | FK Mačva | 3:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
20.06 19:15 | Crvena Zvezda | | Proleter | 2:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 29 | |||||||||
12.06 18:00 | Proleter | | Javor | 2:2 (1:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
12.06 20:00 | Rad | | Voždovac | 0:2 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
13.06 16:00 | FK Mačva | | Spartak Zlatibor Voda | 1:4 (0:2) | |||||
Šabac | |||||||||
13.06 18:00 | Napredak | | Mladost | 1:0 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
13.06 20:00 | Radnik | | Radnički | 2:4 (1:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
14.06 14:00 | Inđija | | Vojvodina | 2:0 (1:0) | |||||
Inđija | |||||||||
14.06 16:30 | TSC | | Crvena Zvezda | 2:1 (2:0) | |||||
Senta | |||||||||
14.06 19:00 | Partizan | | Čukarički | 4:1 (3:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 28 | |||||||||
05.06 18:00 | Proleter | | TSC | 1:3 (0:1)* | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
05.06 20:00 | Voždovac | | Napredak | 1:0 (0:0)* | |||||
Belgrade | |||||||||
06.06 14:00 | Javor | | Vojvodina | 1:3 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
06.06 16:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Partizan | 3:2 (1:2) | |||||
Subotica | |||||||||
06.06 19:00 | Crvena Zvezda | | Radnik | 4:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
06.06 21:00 | Čukarički | | Inđija | 0:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
07.06 15:00 | Radnički | | Rad | 4:3 (2:2) | |||||
Niŝ | |||||||||
07.06 17:00 | Mladost | | FK Mačva | 2:1 (1:1) | |||||
Lučani |
Day 30 | |||||||||
26.06 20:00 | Rudar | | Triglav | 0:1 (0:1) | |||||
Velenje | |||||||||
27.06 18:00 | Tabor | | NK Bravo | 0:0 | |||||
Sežana | |||||||||
27.06 20:00 | Aluminij | | Celje | 0:2 (0:2) | |||||
Kidričevo Športni park Aluminij | |||||||||
28.06 18:00 | Mura | | Domžale | 0:1 (0:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
28.06 20:45 | Olimpija | | Maribor | 1:0 (0:0) | |||||
Ljubljana Športni park Stožice | |||||||||
Day 29 | |||||||||
20.06 18:00 | NK Bravo | | Mura | 1:0 (0:0) | |||||
Ljubljana ŽŠD Stadion | |||||||||
20.06 20:00 | Celje | | Tabor | 1:1 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
21.06 16:00 | Triglav | | Aluminij | 1:4 (0:1)* | |||||
Kranj Športni Center Stanko Mlakar | |||||||||
21.06 18:00 | Domžale | | Olimpija | 0:1 (0:0)* | |||||
Domžale Športni Park Domžale | |||||||||
21.06 20:30 | Maribor | | Rudar | 3:0 (1:0)* | |||||
Maribor | |||||||||
Day 28 | |||||||||
16.06 19:00 | Mura | | Celje | 3:1 (2:1) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
17.06 18:00 | Aluminij | | Tabor | 0:2 (0:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
17.06 20:00 | Rudar | | Domžale | 2:3 (0:1) | |||||
Velenje | |||||||||
17.06 20:30 | Olimpija | | NK Bravo | 0:5 (0:4) | |||||
Ljubljana Športni park Stožice | |||||||||
18.06 18:00 | Triglav | | Maribor | 1:3 (0:0) | |||||
Kranj Športni Center Stanko Mlakar |
Day 27 | |||||||||
12.06 18:00 | Triglav | | Domžale | 1:1 (0:0)* | |||||
Kranj Športni Center Stanko Mlakar | |||||||||
12.06 20:00 | Rudar | | NK Bravo | 1:3 (0:3)* | |||||
Velenje | |||||||||
13.06 18:00 | Olimpija | | Celje | 0:1 (0:1)* | |||||
Ljubljana Športni park Stožice | |||||||||
13.06 20:00 | Mura | | Tabor | 3:2 (2:0)* | |||||
Murska Sobota | |||||||||
14.06 20:30 | Maribor | | Aluminij | 3:0 (1:0) | |||||
Maribor | |||||||||
Day 26 | |||||||||
05.06 19:00 | Aluminij | | Mura | 1:3 (0:1)* | |||||
Kidričevo | |||||||||
05.06 21:00 | Celje | | Rudar | 2:0 (0:0)* | |||||
Celje | |||||||||
06.06 18:00 | Tabor | | Olimpija | 0:3 (0:1)* | |||||
Sežana | |||||||||
07.06 18:00 | NK Bravo | | Triglav | 1:0 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
07.06 20:30 | Domžale | | Maribor | 1:2 (0:0) | |||||
Domžale |
Day 32 | |||||||||
30.06 18:55 | Lokomotiva | | Varaždin | 2:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
30.06 18:55 | Slaven | | Istra 1961 | 3:0 (3:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
30.06 21:05 | Gorica | | Hajduk | 3:1 (2:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
Day 31 | |||||||||
25.06 18:55 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 1:1 (1:1) | |||||
Pula | |||||||||
25.06 21:05 | Varaždin | | Inter | 1:0 (1:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
26.06 18:55 | Rijeka | | Gorica | 1:2 (0:1) | |||||
Rijeka | |||||||||
26.06 21:05 | Hajduk | | Slaven | 2:1 (1:1) | |||||
Split | |||||||||
27.06 20:00 | Dinamo | | Osijek | 0:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 30 | |||||||||
20.06 18:55 | Inter | | Osijek | 0:1 (0:0) | |||||
Zaprešić ŠRC Zaprešić | |||||||||
20.06 21:05 | Gorica | | Dinamo | 0:0 | |||||
Velika Gorica | |||||||||
20.06 21:05 | Varaždin | | Istra 1961 | 3:0 (0:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
21.06 18:55 | Slaven | | Rijeka | 1:0 (1:0)* | |||||
Koprivnica | |||||||||
21.06 21:05 | Lokomotiva | | Hajduk | 3:2 (1:2)* | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 29 | |||||||||
16.06 18:55 | Hajduk | | Varaždin | 2:3 (0:3) | |||||
Split | |||||||||
16.06 18:55 | Istra 1961 | | Inter | 2:0 (2:0) | |||||
Pula | |||||||||
16.06 21:05 | Rijeka | | Lokomotiva | 2:2 (0:1) | |||||
Rijeka | |||||||||
17.06 18:55 | Dinamo | | Slaven | 3:2 (2:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
17.06 21:05 | Osijek | | Gorica | 2:1 (1:0) | |||||
Osijek | |||||||||
Day 28 | |||||||||
11.06 18:55 | Inter | | Gorica | 0:3 (0:0)* | |||||
Zaprešić ŠRC Zaprešić | |||||||||
11.06 21:05 | Istra 1961 | | Hajduk | 0:1 (0:1)* | |||||
Pula | |||||||||
12.06 18:55 | Varaždin | | Rijeka | 0:0* | |||||
Varaždin | |||||||||
12.06 21:05 | Lokomotiva | | Dinamo | 1:0 (0:0)* | |||||
Zagreb | |||||||||
13.06 20:00 | Slaven | | Osijek | 0:0* | |||||
Koprivnica | |||||||||
Day 27 | |||||||||
05.06 20:00 | Hajduk | | Inter | 2:1 (0:1)* | |||||
Split | |||||||||
06.06 18:55 | Slaven | | Gorica | 0:0* | |||||
Koprivnica | |||||||||
06.06 21:05 | Varaždin | | Dinamo | 1:3 (0:2)* | |||||
Varaždin | |||||||||
07.06 18:55 | Istra 1961 | | Rijeka | 1:3 (0:1) | |||||
Pula | |||||||||
07.06 21:05 | Lokomotiva | | Osijek | 0:1 (0:1) | |||||
Zagreb |
Day 31 | |||||||||
30.06 20:00 | Iskra | | Zeta | 3:1 (1:1) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
30.06 20:00 | Sutjeska | | Rudar | 2:0 (2:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
30.06 20:00 | Titograd | | Podgorica | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
30.06 20:00 | Grbalj | | Kom | 0:1 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
30.06 20:00 | Budućnost | | Petrovac | 1:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 30 | |||||||||
25.06 18:00 | Rudar | | Titograd | 1:1 (1:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
25.06 20:00 | Zeta | | Petrovac | 1:1 (0:1) | |||||
Golubovci | |||||||||
25.06 20:00 | Kom | | Budućnost | 0:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
25.06 20:00 | Podgorica | | Grbalj | 2:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
25.06 20:30 | Iskra | | Sutjeska | 1:0 (0:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
Day 29 | |||||||||
21.06 18:00 | Sutjeska | | Zeta | 0:0 | |||||
Nikšić | |||||||||
21.06 18:00 | Grbalj | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
21.06 20:00 | Titograd | | Iskra | 2:1 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
21.06 20:00 | Petrovac | | Kom | 1:0 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
21.06 20:30 | Budućnost | | Podgorica | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 28 | |||||||||
16.06 18:00 | Sutjeska | | Titograd | 3:1 (1:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
16.06 20:00 | Zeta | | Kom | 1:1 (1:1) | |||||
Golubovci | |||||||||
16.06 20:00 | Podgorica | | Petrovac | 1:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
16.06 20:00 | Rudar | | Budućnost | 0:4 (0:3) | |||||
Pljevlja | |||||||||
16.06 20:00 | Iskra | | Grbalj | 2:1 (1:0) | |||||
Danilovgrad |
Day 27 | |||||||||
12.06 18:00 | Sutjeska | | Grbalj | 4:1 (1:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
12.06 19:30 | Rudar | | Petrovac | 0:2 (0:2) | |||||
Pljevlja | |||||||||
12.06 20:00 | Titograd | | Zeta | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
12.06 20:00 | Podgorica | | Kom | 1:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
12.06 20:30 | Iskra | | Budućnost | 4:1 (0:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
Day 26 | |||||||||
07.06 18:00 | Grbalj | | Titograd | 0:0 | |||||
Radanovići | |||||||||
07.06 20:00 | Zeta | | Podgorica | 1:1 (0:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
07.06 20:00 | Kom | | Rudar | 1:1 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
07.06 20:00 | Petrovac | | Iskra | 4:1 (3:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
07.06 20:30 | Budućnost | | Sutjeska | 2:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 25 | |||||||||
03.06 18:00 | Grbalj | | Zeta | 0:2 (0:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
03.06 18:00 | Sutjeska | | Petrovac | 0:0 | |||||
Nikšić | |||||||||
03.06 20:00 | Titograd | | Budućnost | 1:3 (1:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
03.06 20:00 | Iskra | | Kom | 2:0 (2:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
03.06 20:00 | Rudar | | Podgorica | 0:3 (0:1) | |||||
Pljevlja |
Day 33 | |||||||||
27.06 20:00 | Slovan | | Baník | 2:1 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
28.06 16:30 | Viktoria | | Sparta | 2:1 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
28.06 19:00 | Slavia | | Jablonec | 4:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 32 | |||||||||
23.06 20:00 | Sparta | | Baník | 3:2 (3:1) | |||||
Praha | |||||||||
24.06 17:30 | Jablonec | | Slovan | 1:1 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
24.06 20:00 | Slavia | | Viktoria | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 31 | |||||||||
20.06 17:30 | Sparta | | Slovan | 4:1 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
20.06 20:00 | Baník | | Slavia | 1:3 (0:2) | |||||
Ostrava | |||||||||
21.06 19:00 | Viktoria | | Jablonec | 2:0 (1:0) | |||||
Plzeň |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.06 15:00 | Dynamo | | Mladá Boleslav | 0:2 (0:1) | 1:2 (1:0) | 1:4 | |||
České Budějovice | |||||||||
27.06 17:30 | Bohemians 1905 | | Slovácko | 2:1 (0:1) | 2:1 (1:1) | 4:2 | |||
Praha | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.06 15:00 | Slovácko | | Bohemians 1905 | 1:2 (1:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
21.06 17:00 | Mladá Boleslav | | Dynamo | 2:1 (0:1) | |||||
Mladá Boleslav |
Day 33 | |||||||||
28.06 14:30 | Teplice | | Fastav | 4:1 (1:1) | |||||
Teplice | |||||||||
28.06 14:30 | Sigma | | Karviná | 3:1 (2:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
28.06 14:30 | Opava | | Příbram | 0:0 | |||||
Opava | |||||||||
Day 32 | |||||||||
23.06 17:30 | Fastav | | Příbram | 1:0 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
23.06 17:30 | Karviná | | Opava | 0:0 | |||||
Karviná | |||||||||
23.06 17:30 | Sigma | | Teplice | 0:0 | |||||
Olomouc | |||||||||
Day 31 | |||||||||
20.06 15:30 | Fastav | | Opava | 3:1 (2:1) | |||||
Zlín | |||||||||
20.06 15:30 | Příbram | | Sigma | 2:0 (1:0) | |||||
Příbram | |||||||||
20.06 15:30 | Teplice | | Karviná | 4:1 (2:0) | |||||
Teplice |
Day 30 | |||||||||
14.06 17:00 | Bohemians 1905 | | Jablonec | 3:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
14.06 17:00 | Karviná | | Mladá Boleslav | 2:2 (2:1) | |||||
Karviná | |||||||||
14.06 17:00 | Slovan | | Baník | 0:0 | |||||
Liberec | |||||||||
14.06 17:00 | Opava | | Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Opava | |||||||||
14.06 17:00 | Sigma | | Viktoria | 0:1 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
14.06 17:00 | Slavia | | Fastav | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
14.06 17:00 | Slovácko | | Sparta | 0:2 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
14.06 17:00 | Teplice | | Příbram | 4:0 (2:0) | |||||
Teplice | |||||||||
Day 29 | |||||||||
10.06 18:00 | Dynamo | | Teplice | 3:1 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
10.06 18:00 | Jablonec | | Karviná | 1:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
10.06 18:00 | Mladá Boleslav | | Sigma | 0:2 (0:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
10.06 18:00 | Baník | | Slavia | 2:2 (1:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
10.06 18:00 | Viktoria | | Fastav | 3:0 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
10.06 18:00 | Příbram | | Slovan | 2:1 (2:1) | |||||
Příbram | |||||||||
10.06 18:00 | Slovácko | | Bohemians 1905 | 1:2 (1:2) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
10.06 18:00 | Sparta | | Opava | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 28 | |||||||||
06.06 16:00 | Fastav | | Příbram | 1:0 (1:0) | |||||
Zlín | |||||||||
06.06 18:00 | Slovan | | Mladá Boleslav | 2:2 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
06.06 20:00 | Bohemians 1905 | | Sparta | 0:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
07.06 15:00 | Karviná | | Dynamo | 0:0 | |||||
Karviná | |||||||||
07.06 15:00 | Opava | | Slovácko | 1:1 (1:0) | |||||
Opava | |||||||||
07.06 17:00 | Sigma | | Baník | 2:3 (1:3) | |||||
Olomouc | |||||||||
07.06 17:00 | Teplice | | Jablonec | 1:2 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
07.06 19:00 | Slavia | | Viktoria | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
Day 27 | |||||||||
02.06 18:00 | Jablonec | | Slovan | 0:1 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
02.06 18:00 | Mladá Boleslav | | Fastav | 1:1 (1:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
02.06 20:00 | Příbram | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Příbram | |||||||||
03.06 18:00 | Dynamo | | Sigma | 2:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
03.06 18:00 | Opava | | Bohemians 1905 | 0:1 (0:0) | |||||
Opava | |||||||||
03.06 18:00 | Baník | | Viktoria | 0:2 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
03.06 18:00 | Slovácko | | Karviná | 2:0 (2:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
03.06 20:00 | Sparta | | Teplice | 3:0 (3:0) | |||||
Praha |
Day 4 | |||||||||
27.06 15:00 | Östersunds | | Norrköping | 2:4 (1:1) | |||||
Östersund | |||||||||
28.06 14:30 | Sirius | | Göteborg | 2:2 (1:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
28.06 14:30 | Djurgårdens | | Kalmar | 5:0 (4:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
28.06 14:30 | Mjällby | | Hammarby | 2:1 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
28.06 17:30 | Elfsborg | | Örebro | 1:1 (0:1) | |||||
Borås | |||||||||
28.06 17:30 | AIK | | Malmö | 2:2 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
29.06 19:00 | Häcken | | Helsingborgs | 1:0 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
29.06 19:00 | Varbergs | | Falkenbergs | 3:1 (2:0) | |||||
Varberg | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.06 14:30 | Falkenbergs | | Kalmar | 0:2 (0:0) | |||||
Falkenberg | |||||||||
21.06 14:30 | Malmö | | Varbergs | 2:2 (1:1) | |||||
Malmö | |||||||||
21.06 14:30 | Norrköping | | Djurgårdens | 3:0 (2:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
21.06 17:30 | Hammarby | | AIK | 0:2 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
21.06 17:30 | Örebro | | Östersunds | 0:0 | |||||
Örebro | |||||||||
22.06 19:00 | Helsingborgs | | Elfsborg | 0:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
22.06 19:00 | Sirius | | Häcken | 2:2 (1:2) | |||||
Uppsala | |||||||||
22.06 19:00 | Göteborg | | Mjällby | 2:2 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.06 19:00 | Elfsborg | | Hammarby | 2:2 (1:0) | |||||
Borås | |||||||||
17.06 19:00 | AIK | | Norrköping | 1:4 (0:4) | |||||
Solna | |||||||||
17.06 19:00 | Djurgårdens | | Örebro | 1:2 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
18.06 19:00 | Mjällby | | Falkenbergs | 0:1 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
18.06 19:00 | Östersunds | | Sirius | 0:2 (0:0) | |||||
Östersund | |||||||||
18.06 19:00 | Kalmar | | Helsingborgs | 4:0 (2:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
18.06 19:00 | Varbergs | | Göteborg | 1:2 (1:1) | |||||
Varberg | |||||||||
18.06 19:00 | Häcken | | Malmö | 1:1 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.06 12:00 | Sirius | | Djurgårdens | 0:2 (0:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
14.06 14:30 | Göteborg | | Elfsborg | 0:1 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
14.06 14:30 | Norrköping | | Kalmar | 2:1 (1:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
14.06 17:30 | Örebro | | AIK | 0:2 (0:0) | |||||
Örebro | |||||||||
14.06 17:30 | Hammarby | | Östersunds | 2:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
15.06 19:00 | Helsingborgs | | Varbergs | 0:3 (0:1) | |||||
Helsingborg | |||||||||
15.06 19:00 | Falkenbergs | | Häcken | 1:1 (1:1) | |||||
Falkenberg | |||||||||
15.06 19:00 | Malmö | | Mjällby | 2:0 (0:0) | |||||
Malmö |
Day 9 | |||||||||
26.06 19:30 | Tammeka | | Nõmme Kalju | 0:2 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
27.06 13:00 | Kuressaare | | Flora | 0:4 (0:2) | |||||
Kuressaare | |||||||||
27.06 13:00 | Tulevik | | Kalev | 2:1 (1:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
27.06 16:00 | Trans | | Levadia | 4:4 (3:2) | |||||
Narva | |||||||||
27.06 19:00 | Paide | | Legion | 2:0 (1:0) | |||||
Paide | |||||||||
Day 8 | |||||||||
16.06 19:30 | Legion | | Tulevik | 0:2 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
17.06 19:00 | Trans | | Tammeka | 0:1 (0:0) | |||||
Narva | |||||||||
17.06 19:00 | Kalev | | Kuressaare | 0:2 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
17.06 19:00 | Nõmme Kalju | | Paide | 0:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
17.06 19:30 | Flora | | Levadia | 4:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.06 19:30 | Flora | | Tulevik | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
13.06 16:00 | Levadia | | Tammeka | 2:2 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
13.06 19:00 | Kuressaare | | Legion | 0:0 | |||||
Kuressaare | |||||||||
14.06 13:00 | Kalev | | Nõmme Kalju | 0:4 (0:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
14.06 15:00 | Paide | | Trans | 2:1 (1:1) | |||||
Paide | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.06 13:00 | Levadia | | Kalev | 4:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
06.06 16:00 | Legion | | Trans | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
07.06 13:00 | Tulevik | | Kuressaare | 5:0 (1:0) | |||||
Viljandi | |||||||||
07.06 15:00 | Nõmme Kalju | | Flora | 1:2 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
07.06 19:00 | Tammeka | | Paide | 0:2 (0:2) | |||||
Tartu | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.06 19:00 | Kalev | | Legion | 1:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
02.06 19:30 | Tammeka | | Kuressaare | 1:2 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
03.06 19:00 | Nõmme Kalju | | Levadia | 2:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
03.06 19:00 | Trans | | Tulevik | 0:2 (0:1) | |||||
Narva | |||||||||
03.06 19:30 | Paide | | Flora | 1:3 (1:1) | |||||
Paide |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |