05.11.2016 < | Football matches for 6.11.2016 | > 07.11.2016 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | North Korea | | Taiwan | 2:0 (1:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
18:00 | Hong Kong | | Guam | 3:2 (2:0) | |||||
Hong Kong |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | TP Mazembe | | MO Béjaïa | 4:1 (2:0) | 1:1 (1:0) | 5:2 | |||
Lubumbashi |
Day 13 | |||||||||
17:00 | Terek | | Zenit | 2:1 (2:1) | |||||
Grozny | |||||||||
17:00 | FK Rostov | | Arsenal | 4:1 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | CSKA | | Amkar | 2:2 (2:2) | |||||
Moscow | |||||||||
19:30 | FK Krasnodar | | FK Orenburg | 3:3 (2:3) | |||||
Krasnodar |
Day 16 | |||||||||
13:00 | Znamya Truda | | Spartak Kostroma | 0:3 | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
14:00 | Dynamo-2 | | Pskov-747 | 2:0 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
15:00 | FK Domodedovo | | FK Dolgoprudny | 0:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
16:00 | Torpedo Vladimir | | Dynamo Sankt-Petersburg | 1:3 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Volga Tver | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | FK Strogino | | TsRFSO | 0:0 | |||||
Moscow |
Day 16 | |||||||||
13:00 | Vityaz | | Zenit Penza | 3:1 (1:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
14:00 | FK Ryazan | | FK Kaluga | 1:2 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
14:00 | Arsenal-2 | | Saturn | 1:3 (1:1) | |||||
Tula | |||||||||
14:00 | Dynamo Bryansk | | Avangard | 0:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
14:00 | FK Oryol | | Energomash | 1:1 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
14:00 | Torpedo Moskva | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Angusht | | SKA | 2:2 (2:0) | |||||
Nazran | |||||||||
14:00 | Legion-Dynamo | | Chernomorets | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
14:00 | Mashuk-KMV | | Spartak Vladikavkaz | 2:0 (2:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
14:00 | Kuban-2 | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:00 | FK Armavir | | Biolog-Novokubansk | 1:0 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
16:00 | Afips | | Chaika | 2:1 (0:1) | |||||
Afipsky | |||||||||
16:00 | Dynamo Ryzdvyanyi | | Rotor | 0:1 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
17:00 | FK Sochi | | Druzhba | 1:0 (1:0) | |||||
Sochi |
Day 14 | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Zorya | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
19:30 | Dnipro | | Dynamo | 1:2 (1:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
19:30 | FK Oleksandriya | | Shakhtar | 1:2 (0:2) | |||||
Oleksandriia |
Day 17 | |||||||||
13:00 | Illichovets-2 | | Podillya | 3:2 (1:0) | |||||
Mariupol |
Day 28 | |||||||||
14:15 | Isloch | | Shakhtsyor | 1:3 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
14:30 | Belshina | | FK Slutsk | 0:0 | |||||
Babruysk | |||||||||
16:00 | Neman | | Dynamo Minsk | 2:3 (2:3) | |||||
Hrodna |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Astana (Astana) | | Irtysh (Pavlodar) | 5:3 (2:2) | 2:1 (2:1) | 7:4 | |||
Astana |
Day 11 | |||||||||
12:00 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
14:15 | Hull City | | Southampton | 2:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
14:15 | Liverpool | | Watford | 6:1 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Manchester United | 1:3 (0:3) | |||||
Swansea | |||||||||
16:30 | Leicester City | | West Bromwich Albion | 1:2 (0:0) | |||||
Leicester |
14:00 | Sheffield United | | Leyton Orient | 6:0 (3:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
14:00 | Taunton Town | | Barrow | 2:2 (2:2) | |||||
Taunton | |||||||||
14:00 | Alfreton Town | | Newport County | 1:1 (0:0) | |||||
Alfreton | |||||||||
14:00 | Maidstone United | | Rochdale | 1:1 (1:0) | |||||
Maidstone | |||||||||
14:00 | St Albans City | | Carlisle United | 3:5 (1:1) | |||||
St Albans | |||||||||
14:00 | Boreham Wood | | Notts County | 2:2 (1:0) | |||||
Borehamwood | |||||||||
14:00 | Hartlepool United | | Stamford | 3:0 (0:0) | |||||
Hartlepool | |||||||||
14:00 | Morecambe | | Coventry City | 1:1 (0:0) | |||||
Morecambe | |||||||||
14:00 | Blackpool | | Kidderminster Harriers | 2:0 (2:0) | |||||
Blackpool |
Day 14 | |||||||||
14:30 | Brugge | | Genk | 1:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
18:00 | Anderlecht | | Oostende | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Standard | | Mouscron-Péruwelz | 2:1 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
20:00 | Gent | | Waasland-Beveren | 2:0 (1:0) | |||||
Gent |
Day 10 | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Mainz 05 | 3:1 (3:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
17:30 | Schalke 04 | | Werder | 3:1 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Lokomotivi | | Spartaki-Tskhinvali | 2:0 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
14:00 | Kobuleti | | Dinamo Tbilisi | 0:1 (0:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
18:00 | Torpedo | | Guria | 5:0 (1:0) | |||||
Kutaisi |
Day 11 | |||||||||
12:00 | Real Madrid | | Leganés | 3:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
16:15 | Español | | Athletic | 0:0 | |||||
Barcelona | |||||||||
16:15 | Celta de Vigo | | Valencia | 2:1 (1:1) | |||||
Vigo | |||||||||
18:30 | Villarreal | | Real Betis | 2:0 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
20:45 | Sevilla | | Barcelona | 1:2 (1:1) | |||||
Sevilla |
Day 12 | |||||||||
12:30 | Pescara | | Empoli | 0:4 (0:3) | |||||
Pescara | |||||||||
15:00 | Chievo | | Juventus | 1:2 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
15:00 | Genoa | | Udinese | 1:1 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
15:00 | Palermo | | Milan | 1:2 (0:1) | |||||
Palermo | |||||||||
15:00 | Sassuolo | | Atalanta | 0:3 (0:3) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
18:00 | Fiorentina | | Sampdoria | 1:1 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
18:00 | Inter | | Crotone | 3:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
20:45 | Roma | | Bologna | 3:0 (1:0) | |||||
Roma |
Day 30 | |||||||||
18:00 | Brann | | Sarpsborg 08 | 2:1 (2:0) | |||||
Bergen | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Strømsgodset | 1:1 (1:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Molde | 1:0 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Bodø/Glimt | 2:1 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Sogndal | | Ålesund | 2:4 (2:3) | |||||
Sogndal | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Start | 3:0 (2:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Odd | 3:1 (2:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Viking | | Vålerenga | 0:2 (0:1) | |||||
Stavanger |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Moreirense | | Vitória Setubal | 1:2 (0:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
18:00 | Porto | | Benfica | 1:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
20:15 | Sporting | | Arouca | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:30 | Marítimo | | Braga | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal |
Day 15 | |||||||||
13:30 | Javor | | Radnički | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
17:00 | Partizan | | Novi Pazar | 4:0 (2:0) | |||||
Belgrade |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Caen | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Caen | |||||||||
17:00 | Metz | | Saint-Étienne | 0:0 | |||||
Metz | |||||||||
20:45 | Paris Saint-Germain | | Rennes | 4:0 (2:0) | |||||
Paris |
Day 15 | |||||||||
15:00 | Istra 1961 | | Cibalia | 3:2 (1:1) | |||||
Pula | |||||||||
17:00 | Split | | Dinamo | 0:1 (0:1) | |||||
Split |
Day 30 | |||||||||
15:00 | AIK | | Kalmar | 3:1 (1:1) | |||||
Solna | |||||||||
15:00 | Elfsborg | | Örebro | 2:1 (0:0) | |||||
Borås | |||||||||
15:00 | Häcken | | Falkenbergs | 7:0 (4:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
15:00 | Helsingborgs | | Jönköpings Södra | 2:0 (1:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
15:00 | Malmö | | Hammarby | 3:0 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
15:00 | Norrköping | | Göteborg | 3:1 (1:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
15:00 | Östersunds | | Gefle | 2:4 (1:2) | |||||
Östersund | |||||||||
15:00 | Sundsvall | | Djurgårdens | 2:5 (1:2) | |||||
Sundsvall |
Day 13 | |||||||||
12:00 | Ross County | | Rangers | 1:1 (1:1) | |||||
Dingwall |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Banfield | | Atlético Rafaela | 1:1 (0:1) | |||||
Banfield | |||||||||
16:00 | San Lorenzo de Almagro | | Huracán | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:00 | Tigre | | Belgrano | 2:1 (1:1) | |||||
Victoria | |||||||||
18:00 | Talleres | | Patronato | 1:0 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
18:15 | Rosario Central | | Independiente | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
20:00 | Gimnasia y Esgrima | | Boca Juniors | 0:3 (0:3) | |||||
La Plata |
Day 34 | |||||||||
11:00 | Ponte Preta | | Santos | 1:2 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
16:00 | Santa Cruz | | América | 1:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
17:00 | Vitória | | Atlético Paranaense | 3:2 (1:2) | |||||
Salvador | |||||||||
17:00 | Palmeiras | | Internacional | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
17:00 | Cruzeiro | | Fluminense | 4:2 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
19:30 | Coritiba | | Atlético Mineiro | 2:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
19:30 | Chapecoense | | Figueirense | 1:0 (0:0) | |||||
Chapecó |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
00:15 | New York Red Bulls | | Montreal Impact | 1:2 (0:0) | 0:1 (0:0) | 1:3 | |||
Harrison | |||||||||
14:00 | Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 3:1 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Commerce City | |||||||||
18:30 | New York City | | Toronto | 0:5 (0:3) | 0:2 (0:0) | 0:7 | |||
New York | |||||||||
21:00 | Dallas | | Seattle Sounders | 2:1 (1:0) | 0:3 (0:0) | 2:4 | |||
Frisco |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Adelaide United | | Central Coast Mariners | 1:2 (1:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
19:00 | Perth Glory | | Western Sydney Wanderers | 2:2 (1:1) | |||||
Perth |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 6 | 1 | 55-12 | 66 | ||
2. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 4 | 8 | 49-31 | 49 | ||
3. | Brisbane Roar | 27 | 11 | 9 | 7 | 43-37 | 42 | ||
4. | Melbourne City | 27 | 11 | 6 | 10 | 49-44 | 39 | ||
5. | Perth Glory | 27 | 10 | 9 | 8 | 53-53 | 39 | ||
6. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 12 | 7 | 35-35 | 36 | ||
7. | Wellington Phoenix | 27 | 8 | 6 | 13 | 41-46 | 30 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 6 | 5 | 16 | 31-52 | 23 | ||
9. | Adelaide United | 27 | 5 | 8 | 14 | 25-46 | 23 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 5 | 7 | 15 | 28-53 | 22 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |