24.09.2010 < | Football matches for 25.09.2010 | > 26.09.2010 |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Mayotte | | Réunion | 1:2 (1:0) | |||||
Gennevilliers | |||||||||
17:30 | French Guiana | | Saint Pierre and Miquelon | 7:0 (3:0) | |||||
Gennevilliers |
Day 32 | |||||||||
15:30 | Zhemchuzhina-Sochi | | Avangard | 3:2 (2:0) | |||||
Sochi | |||||||||
16:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Volgar-Gazprom | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | Shinnik | | Luch-Energiya | 3:2 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Baltika | | Kuban | 0:1 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Irtysh | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Omsk | |||||||||
17:00 | Ural | | Volga | 0:1 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
18:00 | Dynamo Bryansk | | SKA-Energiya | 5:0 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
18:00 | Mordovia | | Rotor | 3:1 (2:1) | |||||
Saransk | |||||||||
19:00 | FK Krasnodar | | Salyut | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Dynamo Barnaul | | FK Chita | 2:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
18:00 | Kuzbass | | Radian-Baikal | 1:2 (0:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
18:00 | Metallurg-Yenisey | | Smena | 3:3 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:00 | Sibiryak | | Sakhalin | 0:0 | |||||
Bratsk | |||||||||
19:00 | Okean | | Metallurg-Kuzbass | 0:0 | |||||
Nakhodka |
Day 11 | |||||||||
13:00 | Illichovets | | PFK Sevastopol | 4:2 (1:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
17:30 | Metalist | | Shakhtar | 1:2 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Enerhetyk | | Zakarpattya | 2:1 (2:0) | |||||
Burshtyn |
Day 10 | |||||||||
Kremin | | Olympik | 2:1 | ||||||
Stal | | Illichovets-2 | 3:1 | ||||||
Metalurh-2 | | Shakhtar | 1:2 | ||||||
Shakhtar-3 | | Hirnyk-Sport | 1:1 | ||||||
Olkom | | FK Poltava | 1:2 | ||||||
Day 21 | |||||||||
16:00 | FK Olmaliq | | Metallurg | 3:2 (0:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
16:00 | FK Andijon | | Shoʼrtan | 2:1 (1:0) | |||||
Andijon | |||||||||
16:00 | Novbahor | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
16:00 | Dinamo | | Nasaf | 0:0 | |||||
Samarqand | |||||||||
16:30 | Qizilqum | | Bunyodkor | 1:0 (0:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
17:30 | Xorazm | | Neftchi | 2:1 (0:0) | |||||
Urganch | |||||||||
18:00 | Mashʼal | | Paxtakor | 1:2 (1:2) | |||||
Muborak |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Rapid | | Kapfenberg | 3:2 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Mattersburg | | LASK | 3:3 (1:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
18:30 | Wacker | | Wiener Neustadt | 0:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
18:30 | Red Bull | | Ried | 1:0 (0:0) | |||||
Salzburg |
Day 6 | |||||||||
12:45 | Manchester City | | Chelsea | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Arsenal | | West Bromwich Albion | 2:3 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Wigan Athletic | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Blackpool | | Blackburn Rovers | 1:2 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
15:00 | Fulham | | Everton | 0:0 | |||||
London | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Sunderland | 2:2 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
London |
Day 8 | |||||||||
Burnley | | Bristol City | 0:0 | ||||||
Burnley | |||||||||
Cardiff City | | Millwall | 2:1 (1:1) | ||||||
Cardiff | |||||||||
Coventry City | | Preston North End | 1:2 (0:2) | ||||||
Coventry | |||||||||
Derby County | | Crystal Palace | 5:0 (2:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Leeds United | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | ||||||
Leeds | |||||||||
Nottingham Forest | | Swansea City | 3:1 (1:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Queens Park Rangers | | Doncaster Rovers | 3:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Reading | | Barnsley | 3:0 (0:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Scunthorpe United | | Ipswich Town | 1:1 (1:0) | ||||||
Scunthorpe | |||||||||
Watford | | Middlesbrough | 3:1 (3:0) | ||||||
Watford | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Hull City | 0:2 (0:0) | |||||
Norwich |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Vidima-Rakovski | | Liteks | 0:3 (0:2) | |||||
Sevlievo | |||||||||
17:00 | Akademik | | Lokomotiv Sofia | 2:3 (2:2) | |||||
Sofia | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Kaliakra | 5:0 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
17:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Minyor | 1:1 (0:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
21:00 | CSKA | | Montana | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 6 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Mainz 05 | 1:2 (1:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Bayer 04 | 1:4 (0:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Nürnberg | 2:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Sankt Pauli | | Borussia Dortmund | 1:3 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
18:30 | Werder | | Hamburger SV | 3:2 (2:0) | |||||
Bremen |
Day 7 | |||||||||
Baia | | Tskhinvali | 1:1 | ||||||
Kolkheti 1913 | | Metalurgi | 5:1 | ||||||
Day 25 | |||||||||
17:00 | Lillestrøm | | Molde | 1:1 (0:0) | |||||
Lillestrøm |
Day 7 | |||||||||
14:45 | Lechia | | Górnik | 5:1 (2:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
17:00 | Polonia Warszawa | | Polonia Bytom | 2:2 (2:2) | |||||
Warszawa | |||||||||
18:15 | Cracovia | | Arka | 2:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
19:15 | Ruch | | Widzew | 1:1 (0:1) | |||||
Chorzów |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Sloboda Point Sevojno | | Vojvodina | 0:0 | |||||
Užice | |||||||||
15:00 | OFK | | Rad | 0:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
16:00 | Čukarički Stankom | | Crvena zvezda | 0:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
16:00 | Hajduk | | Borac | 1:1 (0:1) | |||||
Kula | |||||||||
16:00 | Inđija | | BSK Borča | 0:0 | |||||
Inđija | |||||||||
16:00 | Javor | | Jagodina | 0:0 | |||||
Ivanjica | |||||||||
16:00 | Metalac | | Smederevo | 0:3 (0:1) | |||||
Kragujevac |
Day 7 | |||||||||
19:00 | Auxerre | | Nancy-Lorraine | 2:2 (2:2) | |||||
Auxerre | |||||||||
19:00 | Caen | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Caen | |||||||||
19:00 | Lorient | | Monaco | 2:1 (1:1) | |||||
Lorient | |||||||||
19:00 | Marseille | | Sochaux-Montbéliard | 2:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
19:00 | Montpellier | | Arles-Avignon | 3:1 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
19:00 | Nice | | Rennes | 1:2 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
21:00 | Lyon | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | |||||
Lyon |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Slovan | | Zbrojovka | 3:1 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
17:50 | Sparta | | Mladá Boleslav | 1:1 (0:1) | |||||
Praha |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hibernian | 2:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee United | | St. Johnstone | 1:0 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hamilton | | Kilmarnock | 2:2 (2:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Hearts | | Motherwell | 0:2 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Inverness | 1:2 (0:1) | |||||
Paisley |
Day 31 | |||||||||
Lootus | | Trans | 0:4 (0:3) | ||||||
Flora | | Tulevik | 1:0 (0:0) | ||||||
Kalev | | Tammeka | 2:0 (0:0) | ||||||
Paide | | Levadia | 1:4 (1:2) | ||||||
Nõmme Kalju | | Kuressaare | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
14:10 | Argentinos Juniors | | Banfield | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:20 | Estudiantes | | Boca Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
18:30 | Lanús | | All Boys | 1:0 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
20:30 | Colón | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (1:0) | |||||
Santa Fe |
Day 25 | |||||||||
18:30 | São Paulo | | Goiás | 0:3 (0:3) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Santos | | Cruzeiro | 4:1 (0:0) | |||||
Barueri | |||||||||
18:30 | Flamengo | | Palmeiras | 1:3 (0:2) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | Guarani | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
18:30 | Atlético-GO | | Grêmio Prudente | 3:0 (1:0) | |||||
Goiânia |
16:00 | Toronto | | San Jose Earthquakes | 2:3 (0:1) | |||||
Toronto | |||||||||
16:00 | Philadelphia Union | | Chivas USA | 3:0 (2:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:00 | Kansas City Wizards | | Dallas | 1:3 (0:2) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:00 | Chicago Fire | | Seattle Sounders | 0:1 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Columbus Crew | 2:2 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | D.C. United | | Houston Dynamo | 1:3 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
20:00 | Real Salt Lake | | Colorado Rapids | 1:1 (0:1) | |||||
Sandy |
Day 24 | |||||||||
Beijing Guoan | | Shanghai Shenhua | 4:1 (1:0) | ||||||
Beijing | |||||||||
Changchun Yatai | | Shandong Luneng Taishan | 1:1 (1:0) | ||||||
Changchun | |||||||||
Dalian Shide | | Chongqing Lifan | 2:2 (0:1) | ||||||
Dalian | |||||||||
Liaoning Whowin | | Tianjin Teda | 1:3 (1:1) | ||||||
Shenyang | |||||||||
Nanchang Hengyuan | | Henan Construction | 1:1 (1:0) | ||||||
Nanchang | |||||||||
Shaanxi Zhongjian Chanba | | Qingdao Jonoon | 1:0 (1:0) | ||||||
Xi'an |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Day 8 | |||||||||
17:15 | Brisbane Roar | | Melbourne Heart | 4:0 (2:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
19:30 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 0:0 | |||||
Newcastle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brisbane Roar | 30 | 18 | 11 | 1 | 58-26 | 65 | ||
2. | Central Coast Mariners | 30 | 16 | 9 | 5 | 50-31 | 57 | ||
3. | Adelaide United | 30 | 15 | 5 | 10 | 51-36 | 50 | ||
4. | Gold Coast United | 30 | 12 | 10 | 8 | 40-32 | 46 | ||
5. | Melbourne Victory | 30 | 11 | 10 | 9 | 45-39 | 43 | ||
6. | Wellington Phoenix | 30 | 12 | 5 | 13 | 39-41 | 41 | ||
7. | Newcastle United Jets | 30 | 9 | 8 | 13 | 29-33 | 35 | ||
8. | Melbourne Heart | 30 | 8 | 11 | 11 | 32-42 | 35 | ||
9. | Sydney | 30 | 8 | 10 | 12 | 35-40 | 34 | ||
10. | Perth Glory | 30 | 5 | 8 | 17 | 27-54 | 23 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |