11.09.2010 < | Football matches for 12.09.2010 | > 13.09.2010 |
Day 5 | |||||||||
15:30 | TP Mazembe | | Dynamos | 2:1 (0:0) | |||||
Lubumbashi |
Day 5 | |||||||||
20:00 | Al Ahly Cairo | | Heartland | 2:1 (1:0) | |||||
Cairo |
Day 3 | |||||||||
20:30 | Al Ittihad | | ASFAN | 4:0 (2:0) | |||||
Tripoli |
Day 3 | |||||||||
19:00 | FUS | | Haras El-Hedood | 1:0 (0:0) | |||||
Rabat |
Day 20 | |||||||||
15:00 | Lokomotiv | | CSKA | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:15 | Krylia Sovetov | | Spartak-Nalchik | 2:0 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
17:30 | Dynamo | | Terek | 3:1 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
19:45 | FK Rostov | | Anzhi | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 20 | |||||||||
13:00 | Sportakademklub | | Zelenograd | 1:3 (0:2) | |||||
Moscow |
Day 22 | |||||||||
17:00 | Vityaz | | Znamya Truda | 2:0 (0:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
17:00 | Zenit | | Lokomotiv | 3:0 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
17:00 | Saturn-2 | | Metallurg | 0:1 (0:1) | |||||
Yegoryevsk | |||||||||
17:00 | FK Gubkin | | Nika | 3:0 (1:0) | |||||
Gubkin | |||||||||
17:00 | FK Kaluga | | Rusichi | 2:0 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:00 | Fakel | | Zvezda | 5:0 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Torpedo Moskva | | Avangard | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 25 | |||||||||
Bataisk-2007 | | FK Krasnodar-2000 | 0:3 | ||||||
16:00 | Dagdizel | | Kavkaztransgaz-2005 | 0:1 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
16:00 | Dynamo Stavropol | | Beslan-FAYuR | 2:1 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
17:00 | Avtodor | | Chernomorets | 0:3 (0:1) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
17:00 | Angusht | | Torpedo Armavir | 3:1 (1:1) | |||||
Nazran | |||||||||
17:00 | FK Astrakhan | | MITOS | 4:2 (1:2) | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | FK Taganrog | | SKA | 2:1 (1:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
17:00 | Energiya | | Mashuk-KMV | 2:3 (1:2) | |||||
Volzhsky |
Day 25 | |||||||||
18:00 | Metallurg-Kuzbass | | Metallurg-Yenisey | 0:1 (0:1) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
18:00 | Sakhalin | | Dynamo Barnaul | 1:2 (0:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
18:00 | Smena | | Kuzbass | 1:1 (0:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
19:00 | Radian-Baikal | | Mostovik-Primorye | 4:1 (2:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
19:00 | FK Chita | | Okean | 2:0 (1:0) | |||||
Chita |
Day 8 | |||||||||
Chornomorets-2 | | MFK Mykolaiv | 0:1 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Dnipro-2 | | Hirnyk-Sport | 0:0 | ||||||
Day 24 | |||||||||
16:00 | Dynamo Brest | | FK Vitebsk | 2:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
16:00 | Tarpeda | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
16:00 | Dynamo Minsk | | Belshina | 4:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Dnepr | | FK Minsk | 3:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
19:00 | Neman | | Partizan | 2:0 (1:0) | |||||
Hrodna |
Day 19 | |||||||||
17:30 | FK Andijon | | Nasaf | 1:0 (1:0) | |||||
Andijon | |||||||||
18:00 | Dinamo | | Bunyodkor | 1:2 (0:0) | |||||
Samarqand |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Rapid | | Austria Wien | 0:1 (0:0) | |||||
Wien |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Birmingham City | | Liverpool | 0:0 | |||||
Birmingham |
Durham City | | Dunston UTS | 1:3 | ||||||
Woodley Sports | | Sheffield | 2:2 | ||||||
Grays Athletic | | Windsor & Eton | 1:0 | ||||||
Hendon | | Cheshunt | 4:1 | ||||||
Kingstonian | | Croydon Athletic | +:- | ||||||
Cray Wanderers | | South Park | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Montana | 4:0 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
21:00 | Levski | | Minyor | 4:0 (4:0) | |||||
Sofia |
Day 3 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Kaiserslautern | 2:1 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
17:30 | Köln | | Sankt Pauli | 1:0 (1:0) | |||||
Köln |
Day 2 | |||||||||
17:00 | Getafe | | Levante | 4:1 (2:1) | |||||
Getafe | |||||||||
17:00 | Sporting | | Mallorca | 2:0 (0:0) | |||||
Gijón | |||||||||
17:00 | Real Zaragoza | | Málaga | 3:5 (1:5) | |||||
Zaragoza | |||||||||
19:00 | Villarreal | | Español | 4:0 (2:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
21:00 | Sevilla | | Deportivo | 0:0 | |||||
Sevilla |
Day 23 | |||||||||
18:00 | Hønefoss | | Haugesund | 0:2 (0:2) | |||||
Hønefoss | |||||||||
18:00 | Odd | | Ålesund | 2:1 (1:1) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Kongsvinger | | Sandefjord | 1:0 (0:0) | |||||
Kongsvinger | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Viking | 1:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Start | 3:2 (2:2) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
20:00 | Vålerenga | | Stabæk | 3:2 (1:1) | |||||
Oslo |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Ruch | | Legia | 1:0 (1:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
17:15 | Polonia Warszawa | | Korona | 1:3 (1:1) | |||||
Warszawa |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Paços de Ferreira | 1:1 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
16:00 | Portimonense | | Rio Ave | 3:1 (2:0) | |||||
Portimão | |||||||||
18:00 | União de Leiria | | Nacional | 2:1 (0:0) | |||||
Leiria | |||||||||
20:15 | Académica | | Naval | 3:0 (1:0) | |||||
Coimbra |
Day 4 | |||||||||
16:30 | BSK Borča | | Crvena zvezda | 1:3 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
16:30 | Hajduk | | OFK | 1:2 (1:1) | |||||
Kula |
Day 8 | |||||||||
17:00 | Hradec Králové | | Slavia | 0:0 | |||||
Hradec Králové | |||||||||
17:00 | Bohemians 1905 | | Příbram | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
17:00 | Viktoria | | Ústí nad Labem | 7:0 (4:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
17:00 | Teplice | | Zbrojovka | 1:2 (1:1) | |||||
Teplice |
Day 22 | |||||||||
16:30 | Djurgårdens | | Örebro | 2:1 (0:1) | |||||
Stockholm |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 1:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:00 | River Plate | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:10 | Independiente | | Quilmes | 0:0 | |||||
Avellaneda | |||||||||
20:20 | Olimpo | | Boca Juniors | 1:3 (1:1) | |||||
Bahía Blanca |
Day 21 | |||||||||
16:00 | Palmeiras | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Botafogo | | São Paulo | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Atlético-MG | | Grêmio Prudente | 1:0 (0:0) | |||||
Sete Lagoas | |||||||||
16:00 | Avaí | | Cruzeiro | 1:2 (0:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
18:30 | Guarani | | Atlético-PR | 1:0 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
18:30 | Internacional | | Goiás | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:30 | Ceará | | Santos | 2:1 (1:1) | |||||
Fortaleza |
Day 22 | |||||||||
Dalian Shide | | Hangzhou Greentown | 2:1 (0:1) | ||||||
Dalian | |||||||||
Shenzhen Ruby | | Qingdao Jonoon | 3:4 (1:2) | ||||||
Shenzhen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Melbourne Victory | | Brisbane Roar | 3:0 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
15:00 | Perth Glory | | Gold Coast United | 0:1 (0:1) | |||||
Perth |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brisbane Roar | 30 | 18 | 11 | 1 | 58-26 | 65 | ||
2. | Central Coast Mariners | 30 | 16 | 9 | 5 | 50-31 | 57 | ||
3. | Adelaide United | 30 | 15 | 5 | 10 | 51-36 | 50 | ||
4. | Gold Coast United | 30 | 12 | 10 | 8 | 40-32 | 46 | ||
5. | Melbourne Victory | 30 | 11 | 10 | 9 | 45-39 | 43 | ||
6. | Wellington Phoenix | 30 | 12 | 5 | 13 | 39-41 | 41 | ||
7. | Newcastle United Jets | 30 | 9 | 8 | 13 | 29-33 | 35 | ||
8. | Melbourne Heart | 30 | 8 | 11 | 11 | 32-42 | 35 | ||
9. | Sydney | 30 | 8 | 10 | 12 | 35-40 | 34 | ||
10. | Perth Glory | 30 | 5 | 8 | 17 | 27-54 | 23 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |