Italy 2010/11

Serie A

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Milan382410465 - 2482CL134242 - 1243116223 - 1239
2.Inter38237869 - 4276CL153148 - 204884721 - 2228
3.Napoli382171059 - 3970CL124333 - 154093726 - 2430
4.Udinese382061265 - 4366CL114427 - 163792838 - 2729
5.Lazio382061255 - 3966EL133331 - 154273924 - 2424
6.Roma381891159 - 5263EL115331 - 183874828 - 3425
7.Juventus3815131057 - 475886535 - 313077522 - 1628
8.Palermo381751658 - 6356EL113533 - 2836621125 - 3520
9.Fiorentina3812151149 - 445196428 - 183339721 - 2618
10.Genoa381491545 - 4751103629 - 243346916 - 2318
11.Chievo3811131438 - 404668515 - 132655923 - 2720
12.Parma3811131439 - 474677521 - 162846918 - 3118
13.Catania3812101640 - 5246114427 - 1937161213 - 339
14.Cagliari381291744 - 514583827 - 232746917 - 2818
15.Cesena3811101738 - 504375717 - 2126451021 - 2917
16.Bologna3811121535 - 524277517 - 2028451018 - 3214
17.Lecce381181946 - 664175728 - 2926431218 - 3715
18.Sampdoria388121833 - 493656821 - 2121361012 - 2815
19.Brescia387112034 - 523265822 - 2423161212 - 289
20.Bari38592427 - 5624261112 - 2812331315 - 2812

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 38
Статистика личных встреч  22.05.2011 20:45Juventus Napoli2:2 (0:1)
 Torino
Статистика личных встреч  22.05.2011 20:45Lecce Lazio2:4 (2:2)
 Lecce
Статистика личных встреч  22.05.2011 20:45Roma Sampdoria3:1 (1:1)
 Roma
Статистика личных встреч  22.05.2011 20:45Udinese Milan0:0
 Udine
Статистика личных встреч  22.05.2011 18:00Bologna Bari0:4 (0:1)
 Bologna
Статистика личных встреч  22.05.2011 18:00Brescia Fiorentina2:2 (1:1)
 Brescia
Статистика личных встреч  22.05.2011 18:00Cagliari Parma1:1 (0:1)
 Cagliari
Статистика личных встреч  22.05.2011 18:00Genoa Cesena3:2 (3:0)
 Genova
Статистика личных встреч  22.05.2011 18:00Inter Catania3:1 (1:0)
 Milano
Статистика личных встреч  22.05.2011 18:00Palermo Chievo1:3 (1:1)
 Palermo
Day 37
Статистика личных встреч  15.05.2011 20:45Napoli Inter1:1 (1:1)
 Napoli
Статистика личных встреч  15.05.2011 15:00Bari Lecce0:2 (0:0)
 Bari
Статистика личных встреч  15.05.2011 15:00Catania Roma2:1 (0:1)
 Catania
Статистика личных встреч  15.05.2011 15:00Cesena Brescia1:0 (0:0)
 Cesena
Статистика личных встреч  15.05.2011 15:00Chievo Udinese0:2 (0:1)
 Verona
Статистика личных встреч  15.05.2011 15:00Parma Juventus1:0 (0:0)
 Parma
Статистика личных встреч  15.05.2011 15:00Sampdoria Palermo1:2 (0:1)
 Genova
Статистика личных встреч  15.05.2011 12:30Fiorentina Bologna1:1 (1:0)
 Firenze
Статистика личных встреч  14.05.2011 20:45Milan Cagliari4:1 (3:1)
 Milano
Статистика личных встреч  14.05.2011 18:00Lazio Genoa4:2 (1:1)
 Roma
Day 36
Статистика личных встреч  09.05.2011 20:45Juventus Chievo2:2 (1:0)
 Torino
Статистика личных встреч  08.05.2011 20:45Genoa Sampdoria2:1 (1:0)
 Genova
Статистика личных встреч  08.05.2011 15:00Bologna Parma0:0
 Bologna
Статистика личных встреч  08.05.2011 15:00Brescia Catania1:2 (0:1)
 Brescia
Статистика личных встреч  08.05.2011 15:00Cagliari Cesena0:2 (0:0)
 Cagliari
Статистика личных встреч  08.05.2011 15:00Inter Fiorentina3:1 (2:0)
 Milano
Статистика личных встреч  08.05.2011 15:00Lecce Napoli2:1 (0:0)
 Lecce
Статистика личных встреч  08.05.2011 15:00Udinese Lazio2:1 (2:0)
 Udine
Статистика личных встреч  07.05.2011 20:45Roma Milan0:0
 Roma
Статистика личных встреч  07.05.2011 18:00Palermo Bari2:1 (1:1)
 Palermo

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 20

 

FK OrenburgYenisey

13:30

UralKrylia Sovetov

16:00

FK UfaRubin

18:30

 

Spartak-2FK Chertanovo

14:30

ShinnikLuch

15:00

AvangardTom

16:00

FakelFK Tambov

16:00

FK KhimkiFK Tyumen

16:00

Rotor-VolgogradMordovia

16:00

BaltikaFK Krasnodar-2

16:00

FK Nizhniy NovgorodFK Armavir

16:00

FK SochiSibir

17:00

Zenit-2SKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaVeles

13:00

Pskov-747Lokomotiv-Kazanka

14:00

FK KolomnaTorpedo

14:00

LeningradetsDnepr

15:00

 

FK KalugaMetallurg

14:00

KvantDynamo

14:00

FK RyazanZorkiy

15:00

Salyut-BelgorodSaturn

15:00

SokolRotor-2

15:30

FK StroginoTorpedo

16:00

 

FK MariupolZorya

14:00

VorsklaDynamo

17:00

 

InguletsKobra

*

AvanhardBalkany

13:00

KolosDnipro-1

15:00

RukhVolyn

15:00

Hirnyk-SportAhrobiznes

15:00

ZirkaMetalist 1925

15:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaFK Mynai

15:00

VeresFK Kalush

16:00

PodillyaNyva V

16:00

 

Real PharmaKrystal

15:00

HirnykEnerhiya

15:00

FK NikopolKremin

15:00

 

QəbələNeftçi

17:00

QarabağSəbail

19:00

 

ArtsakhLori

14:00

ShirakArarat

15:00

 

FK MinskDynamo Mn

15:00

BATEFK Haradzeya

17:00

ShakhtsyorNeman

19:00

 

AstanaOrdabasy

19:00

 

ZimbruZarya

15:00

Dinamo-AutoSperanţa

15:00

 

NavbahorBuxoro

16:00

MetallurgBunyodkor

16:00

PaxtakorLokomotiv

18:00

 

Red BullWacker

17:00

LASKAltach

17:00

HartbergRapid

17:00

 

ChelseaManchester United

12:30

AFC BournemouthSouthampton

15:00

Cardiff CityFulham

15:00

Manchester CityBurnley

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

15:00

West Ham UnitedTottenham Hotspur

15:00

Wolverhampton WanderersWatford

15:00

Huddersfield TownLiverpool

17:30

 

Blackburn RoversLeeds United

12:00

Aston VillaSwansea City

15:00

BrentfordBristol City

15:00

ReadingMillwall

15:00

Hull CityPreston North End

15:00

Ipswich TownQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestNorwich City

15:00

Rotherham UnitedBolton Wanderers

15:00

Stoke CityBirmingham City

15:00

Wigan AthleticWest Bromwich Albion

15:00

Derby CountySheffield United

17:30

 

Dunston UTSGateshead

12:30

GuiseleyStourbridge

15:00

Warrington TownHalifax Town

15:00

ChorleyBarrow

15:00

Hartlepool UnitedKidsgrove Athletic

15:00

AFC FyldeChesterfield

15:00

SouthportAshton United

15:00

Blyth SpartansYork City

15:00

Harrogate TownWrexham

15:00

Stockport CountyAltrincham

15:00

MarineSalford City

15:00

Witton AlbionSolihull Moors

15:00

Alfreton TownSt Neots Town

15:00

WokingWelling United

15:00

Hitchin TownLeatherhead

15:00

Chippenham TownMaidenhead United

15:00

Eastbourne BoroughSlough Town

15:00

Hemel Hempstead TownOxford City

15:00

Weston-super-MareBath City

15:00

Boreham WoodDagenham & Redbridge

15:00

Metropolitan PoliceHavant & Waterlooville

15:00

Gloucester CityBromley

15:00

Aldershot TownKettering Town

15:00

Torquay UnitedWinchester City

15:00

Billericay TownTaunton Town

15:00

EastleighHampton & Richmond Borough

15:00

WealdstoneSutton United

15:00

Ebbsfleet UnitedWorthing

15:00

Maidstone UnitedLeyton Orient

15:00

Haringey BoroughPoole Town

15:00

BarnetBraintree Town

15:00

Concord RangersDover Athletic

15:00

 

Mouscron-PéruwelzStandard

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

AntwerpLokeren

20:00

GenkEupen

20:30

 

SlaviaSeptemvri

15:00

Botev PCherno More

17:15

LudogoretsLevski

20:00

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

17:00

HaladásVidi

17:00

MTKHonvéd

17:00

DiósgyőrÚjpest

17:00

DebrecenPaks

17:00

PuskásFerencváros

19:30

 

Bayer 04Hannover

15:30

StuttgartBorussia D

15:30

AugsburgRB Leipzig

15:30

WolfsburgBayern

15:30

NürnbergHoffenheim

15:30

Schalke 04Werder

18:30

 

PSVEmmen

18:30

ExcelsiorVitesse

18:30

HeerenveenAjax

20:45

UtrechtAZ

20:45

 

SioniSamtredia

15:30

 

Real MadridLevante

13:00

ValenciaLeganés

16:15

VillarrealAtlético

18:30

BarcelonaSevilla

20:45

 

RomaSPAL

15:00

JuventusGenoa

18:00

UdineseNapoli

20:30

 

Riga FCJelgava

13:00

VentspilsSpartaks

15:00

FK LiepājaMETTA/LU

17:00

 

SandefjordStrømsgodset

18:00

 

Zagłębie SMiedź

15:30

ŚląskArka

18:00

LechKorona

20:30

 

VoždovacMladost

16:00

ProleterFK Mačva

19:00

Crvena ZvezdaRad

19:00

RadničkiZemun

19:00

NapredakRadnik

19:00

 

MuraRudar

14:00

GoricaMaribor

16:00

AluminijDomžale

18:00

 

Paris Saint-GermainAmiens

17:00

CaenGuingamp

20:00

DijonLille

20:00

NantesToulouse

20:00

ReimsAngers

20:00

StrasbourgMonaco

20:00

 

RudešOsijek

15:00

Istra 1961Dinamo

17:30

 

BudućnostTitograd

13:30

IskraZeta

13:30

RudarGrbalj

13:30

PetrovacSutjeska

13:30

LovćenMornar

13:30

 

SigmaFastav

15:00

PříbramBaumit

17:00

BaníkKarviná

17:00

SlováckoTeplice

17:00

 

DalkurdÖrebro

16:00

 

CelticHibernian

15:00

HeartsAberdeen

15:00

LivingstonDundee

15:00

MotherwellSt. Johnstone

15:00

St. MirrenKilmarnock

15:00

 

KuressaareKalev

13:00

PaidePärnu

13:00

TransFlora

16:00

 

AméricaGrêmio

16:00

BotafogoBahia

16:00

São PauloAtlético Paranaense

19:00

SportVasco da Gama

19:00

 

Guangzhou Evergrande TaobaoBeijing Renhe

19:35

Guizhou HengfengDalian Yifang

19:35

Chongqing Dangdai LifanHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Quanjian

19:35

Shandong Luneng TaishanTianjin Teda

19:35

Local time

Yesterday, October 18

 

Real Salt LakeNew England Revolution

4:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru