01.03.2019 < | Football matches for 2.03.2019 | > 03.03.2019 |
21:00 | Grenada | | Dominica | 0:1 (0:1) | |||||
Saint Vincent and Grenadines, Kingstown | |||||||||
23:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Saint Lucia | 2:1 (0:0) | |||||
Kingstown |
Day 4 | |||||||||
17:00 | CS Constantine | | Ismaily SC | 3:2 (1:1) | |||||
Constantine |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | TP Mazembe | 6 | 3 | 2 | 1 | 13-4 | 11 | |||
2. | CS Constantine | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-6 | 10 | |||
3. | Club Africain | 6 | 3 | 1 | 2 | 5-9 | 10 | |||
4. | Ismaily SC | 6 | 0 | 2 | 4 | 4-11 | 2 |
Day 3 | |||||||||
13:00 | Magenta | | Tupapa Maraerenga | 10:1 (6:0) | |||||
Honiara | |||||||||
16:00 | Solomon Warriors | | Auckland City | 0:6 (0:4) | |||||
Honiara |
Day 20 | |||||||||
14:00 | Desna | | Dynamo | 1:2 (0:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Shakhtar | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa |
Day 20 | |||||||||
14:00 | Ararat-Armenia | | Ararat | 4:1 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
14:00 | Alashkert | | Pyunik | 1:2 (0:1) | |||||
Yerevan |
15:00 | BATE | | Dynamo Brest | 1:3 (0:1) | |||||
Minsk |
Day 20 | |||||||||
17:00 | St. Pölten | | Rapid | 0:4 (0:2) | |||||
St. Pölten | |||||||||
17:00 | Altach | | Admira Wacker | 0:1 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
17:00 | Red Bull | | Wolfsberg | 3:0 (2:0) | |||||
Salzburg |
Day 29 | |||||||||
12:30 | Tottenham Hotspur | | Arsenal | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Cardiff City | 2:0 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15:00 | Burnley | | Crystal Palace | 1:3 (0:1) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Huddersfield Town | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Southampton | 3:2 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
17:30 | West Ham United | | Newcastle United | 2:0 (2:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 35 | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Derby County | 4:0 (4:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Brentford | | Queens Park Rangers | 3:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Millwall | | Norwich City | 1:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hull City | | Birmingham City | 2:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Reading | 1:2 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Bristol City | 1:1 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | Blackburn Rovers | 3:2 (1:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Nottingham Forest | 2:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Bolton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Wigan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Charleroi | | Genk | 1:1 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Kortrijk | | Cercle | 2:1 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20:00 | Oostende | | Waasland-Beveren | 1:1 (0:0) | |||||
Oostende | |||||||||
20:30 | Brugge | | Sint-Truiden | 1:0 (0:0) | |||||
Brugge |
Day 24 | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Hoffenheim | 3:2 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | RB Leipzig | 0:1 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Freiburg | 2:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Hertha | | Mainz 05 | 2:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Fortuna | 0:4 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
18:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayern | 1:5 (1:2) | |||||
Mönchengladbach |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Lokomotivi | | Metalurgi | 4:1 (2:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
20:00 | Torpedo | | Sioni | 3:2 (2:1) | |||||
Kutaisi |
Day 26 | |||||||||
13:00 | Español | | Real Valladolid | 3:1 (1:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
16:15 | Villarreal | | Alavés | 1:2 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
18:30 | Huesca | | Sevilla | 2:1 (1:0) | |||||
Huesca | |||||||||
20:45 | Real Madrid | | Barcelona | 0:1 (0:1) | |||||
Madrid |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Atlantas | | Žalgiris Kaunas | 2:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
17:00 | Stumbras | | Panevėžys | 1:0 (0:0) | |||||
Kaunas |
Day 24 | |||||||||
15:30 | Zagłębie Sosnowiec | | Korona | 4:1 (1:1) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
18:00 | Jagiellonia | | Górnik | 2:2 (1:1) | |||||
Białystok | |||||||||
20:30 | Wisła Płock | | Cracovia | 3:2 (1:0) | |||||
Płock |
Day 24 | |||||||||
15:30 | Nacional | | Tondela | 3:2 (1:1) | |||||
Funchal | |||||||||
18:00 | Moreirense | | Vitória Setubal | 1:1 (1:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
20:30 | Porto | | Benfica | 1:2 (1:1) | |||||
Porto |
Day 23 | |||||||||
15:00 | Gorica | | Rudeš | 3:1 (3:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
17:30 | Lokomotiva | | Dinamo | 1:1 (0:0) | |||||
Zagreb |
Day 28 | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Motherwell | 0:0* | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Livingston | 1:0 (0:0) | |||||
Paisley |
Day 21 | |||||||||
17:10 | Rosario Central | | Belgrano | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
19:20 | San Martín de Tucumán | | Lanús | 1:2 (0:1) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
19:20 | San Martín San Juan | | Godoy Cruz | 0:0 | |||||
San Juan | |||||||||
21:30 | River Plate | | Newell's Old Boys | 4:2 (3:1) | |||||
Buenos Aires |
13:00 | Philadelphia Union | | Toronto | 1:3 (0:1) | |||||
Chester | |||||||||
14:30 | Orlando City | | New York City | 2:2 (0:2) | |||||
Orlando | |||||||||
15:00 | Vancouver Whitecaps | | Minnesota United | 2:3 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
15:30 | Dallas | | New England Revolution | 1:1 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
16:00 | Colorado Rapids | | Portland Timbers | 3:3 (1:2) | |||||
Commerce City | |||||||||
16:30 | Columbus Crew | | New York Red Bulls | 1:1 (1:1) | |||||
Columbus | |||||||||
17:00 | Houston Dynamo | | Real Salt Lake | 1:1 (0:1) | |||||
Houston | |||||||||
17:00 | Los Angeles Galaxy | | Chicago Fire | 2:1 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
19:00 | San Jose Earthquakes | | Montreal Impact | 1:2 (1:2) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:00 | Seattle Sounders | | Cincinnati | 4:1 (3:1) | |||||
Seattle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York City | 34 | 18 | 10 | 6 | 63-42 | 64 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 18 | 4 | 12 | 58-43 | 58 | ||
3. | Philadelphia Union | 34 | 16 | 7 | 11 | 58-50 | 55 | ||
4. | Toronto | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-52 | 50 | ||
5. | DC United | 34 | 13 | 11 | 10 | 42-38 | 50 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 6 | 14 | 53-51 | 48 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 12 | 11 | 50-57 | 45 | ||
8. | Chicago Fire | 34 | 10 | 12 | 12 | 55-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 12 | 5 | 17 | 47-60 | 41 | ||
10. | Columbus Crew | 34 | 10 | 8 | 16 | 39-47 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 9 | 4 | 85-37 | 72 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 16 | 8 | 10 | 52-49 | 56 | ||
3. | Real Salt Lake | 34 | 16 | 5 | 13 | 46-41 | 53 | ||
4. | Minnesota United | 34 | 15 | 8 | 11 | 52-43 | 53 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-59 | 51 | ||
6. | Portland Timbers | 34 | 14 | 7 | 13 | 52-49 | 49 | ||
7. | Dallas | 34 | 13 | 9 | 12 | 54-46 | 48 | ||
8. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 5 | 16 | 52-55 | 44 | ||
9. | Colorado Rapids | 34 | 12 | 6 | 16 | 58-63 | 42 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 12 | 4 | 18 | 49-59 | 40 |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Chongqing Dangdai Lifan | | Guangzhou R&F | 2:2 (1:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
20:00 | Shenzhen | | Hebei China Fortune | 3:1 (1:1) | |||||
Shenzhen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Day 21 | |||||||||
19:50 | Melbourne Victory | | Newcastle United Jets | 0:2 (0:1) | |||||
Geelong |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |