Football matches in March 1998 |
Day 3 | |||||||||
08.03 | Aruba | | Suriname | 3:3 | |||||
08.03 | Netherlands Antilles | | French Guiana | 2:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
06.03 | Aruba | | Netherlands Antilles | 0:1 | |||||
06.03 | Suriname | | French Guiana | 2:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
04.03 | Aruba | | French Guiana | 1:0 | |||||
04.03 | Suriname | | Netherlands Antilles | 3:3 (2:1) | |||||
Day 3 | |||||||||
22.03 | Barbados | | Saint Vincent and Grenadines | 4:3 | |||||
Castries | |||||||||
22.03 | Saint Lucia | | Martinique | 1:2 | |||||
Castries | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.03 | Barbados | | Martinique | 1:4 | |||||
Castries | |||||||||
20.03 | Saint Lucia | | Saint Vincent and Grenadines | 3:2 | |||||
Castries | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.03 | Saint Lucia | | Barbados | 2:1 | |||||
Castries | |||||||||
18.03 | Saint Vincent and Grenadines | | Martinique | 4:1 | |||||
Castries |
Day 3 | |||||||||
15.03 | Haiti | | Dominican Republic | 5:0 | |||||
Port-au-Prince | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.03 | Dominican Republic | | Puerto Rico | 3:1 | |||||
Port-au-Prince | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.03 | Haiti | | Puerto Rico | 4:0 | |||||
Port-au-Prince |
Day 3 | |||||||||
28.03 | Singapore | | Cambodia | 3:0 | |||||
Singapore | |||||||||
Day 2 | |||||||||
26.03 | Cambodia | | Philippines | 1:1 | |||||
Singapore | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.03 | Singapore | | Philippines | 1:0 | |||||
Singapore |
01.03 | Barbados | | Saint Kitts and Nevis | 6:2 (2:0) | |||||
01.03 | China | | Hong Kong | 1:0 (0:0) | |||||
Japan | |||||||||
01.03 | Japan | | South Korea | 2:1 (1:1) | |||||
03.03 | Saint Lucia | | Saint Kitts and Nevis | 2:0 (1:0) | |||||
04.03 | Japan | | Hong Kong | 5:1 (3:1) | |||||
04.03 | South Korea | | China | 2:1 (2:1) | |||||
Japan | |||||||||
05.03 | Saint Vincent and Grenadines | | Saint Kitts and Nevis | 4:2 (4:0) | |||||
07.03 | South Korea | | Hong Kong | 1:0 (0:0) | |||||
Japan | |||||||||
07.03 | Japan | | China | 0:2 (0:1) | |||||
Tokyo | |||||||||
10.03 | Argentina | | Bulgaria | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14.03 | USA | | Paraguay | 2:2 (1:1) | |||||
18.03 | Mexico | | Paraguay | 1:1 (0:0) | |||||
18.03 | Romania | | Israel | 0:1 (0:1) | |||||
Bucureşti | |||||||||
21.03 | US Virgin Islands | | British Virgin Islands | 1:0 | |||||
22.03 | Thailand | | Kazakhstan | 1:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
22.03 | Azerbaijan | | Moldova | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
25.03 | Austria | | Hungary | 2:3 (2:2) | |||||
Wien | |||||||||
25.03 | Belgium | | Norway | 2:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
25.03 | Colombia | | Yugoslavia | 0:0 | |||||
Bogotá | |||||||||
25.03 | Czech Republic | | Ireland | 2:1 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
25.03 | Germany | | Brazil | 1:2 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
25.03 | Macedonia | | Bulgaria | 1:0 (1:0) | |||||
Skopje | |||||||||
25.03 | Malta | | Finland | 0:2 (0:1) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
25.03 | Northern Ireland | | Slovakia | 1:0 (0:0) | |||||
Belfast | |||||||||
25.03 | Poland | | Slovenia | 2:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
25.03 | Russia | | France | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.03 | Scotland | | Denmark | 0:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
25.03 | Spain | | Sweden | 4:0 (3:0) | |||||
Vigo | |||||||||
25.03 | Switzerland | | England | 1:1 (1:0) | |||||
Bern | |||||||||
25.03 | Wales | | Jamaica | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
26.03 | Thailand | | Kazakhstan | 1:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
29.03 | Colombia | | Paraguay | 1:1 | |||||
USA |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18.03 19:45 | Manchester United | | Monaco | 1:1 (0:1) | 0:0 | 1:1 | |||
Manchester | |||||||||
18.03 20:45 | Borussia Dortmund | | Bayern | 1:0 aet (0:0, 0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Dortmund | |||||||||
18.03 20:45 | Real Madrid | | Bayer 04 | 3:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 4:1 | |||
Madrid | |||||||||
18.03 21:45 | Dynamo Kiev | | Juventus | 1:4 (0:1) | 1:1 (0:0) | 2:5 | |||
Kiev | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.03 20:45 | Monaco | | Manchester United | 0:0 | |||||
Monte Carlo | |||||||||
04.03 20:45 | Bayer 04 | | Real Madrid | 1:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
04.03 20:45 | Bayern | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
München | |||||||||
04.03 20:45 | Juventus | | Dynamo Kiev | 1:1 (0:0) | |||||
Torino |
Day 1 | |||||||||
31.03 20:15 | Atlético Madrid | | Lazio | 0:1 (0:1) | |||||
Madrid | |||||||||
31.03 20:15 | Inter Milano | | Spartak Moscow | 2:1 (1:0) | |||||
Milano |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17.03 20:15 | Schalke 04 | | Inter Milano | 1:1 aet (0:0, 1:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Gelsenkirchen | |||||||||
17.03 20:15 | Aston Villa | | Atlético Madrid | 2:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Birmingham | |||||||||
17.03 20:15 | Spartak Moscow | | Ajax | 1:0 (0:0) | 3:1 (1:0) | 4:1 | |||
Moscow | |||||||||
17.03 20:15 | Auxerre | | Lazio | 2:2 (1:2) | 0:1 (0:0) | 2:3 | |||
Auxerre | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.03 20:15 | Atlético Madrid | | Aston Villa | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
03.03 20:15 | Lazio | | Auxerre | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
03.03 20:15 | Inter Milano | | Schalke 04 | 1:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
03.03 20:15 | Ajax | | Spartak Moscow | 1:3 (0:1) | |||||
Amsterdam |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Stuttgart | | Slavia Praha | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 3:1 | ||||
Stuttgart | |||||||||
Chelsea | | Real Betis | 3:1 (1:1) | 2:1 (2:0) | 5:2 | ||||
London | |||||||||
Lokomotiv Moscow | | AÉK | 2:1 (0:0) | 0:0 | 2:1 | ||||
Moscow | |||||||||
Vicenza | | Roda | 5:0 (4:0) | 4:1 (3:0) | 9:1 | ||||
Vicenza | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Real Betis | | Chelsea | 1:2 (0:2) | ||||||
Sevilla | |||||||||
Slavia Praha | | Stuttgart | 1:1 (1:0) | ||||||
Praha | |||||||||
Roda | | Vicenza | 1:4 (0:3) | ||||||
Kerkrade | |||||||||
AÉK | | Lokomotiv Moscow | 0:0 | ||||||
Athens |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.03 22:45 | Borussia Dortmund | | Barcelona | 1:1 (0:1) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Dortmund |
04.03 | Dallas Burn | | Necaxa | 1:4 (0:2) | |||||
08.03 | Dallas Burn | | Cruz Azul | 1:2 (0:1) | |||||
11.03 | Cruz Azul | | Necaxa | 1:1 (1:1) | |||||
18.03 | Suchitepéquez | | Águila | 2:0 | |||||
25.03 | Águila | | Suchitepéquez | 1:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
27.03 21:10 | América de Cali | | Deportivo Quito | 2:1 (0:0) | |||||
Santiago de Cali | |||||||||
31.03 21:15 | Atlético Bucaramanga | | Barcelona | 1:0 (1:0) | |||||
Bucaramanga | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.03 20:45 | Atlético Bucaramanga | | Deportivo Quito | 2:0 (0:0) | |||||
Bucaramanga | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.03 | Atlético Bucaramanga | | América de Cali | 0:1 (0:0) | |||||
Bucaramanga | |||||||||
18.03 20:15 | Deportivo Quito | | Barcelona | 1:1 (1:0) | |||||
Quito | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.03 19:15 | Barcelona | | Atlético Bucaramanga | 2:0 (2:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
10.03 21:10 | Deportivo Quito | | América de Cali | 0:4 (0:3) | |||||
Quito | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.03 20:10 | Deportivo Quito | | Atlético Bucaramanga | 1:0 (0:0) | |||||
Quito | |||||||||
13.03 19:30 | Barcelona | | América de Cali | 1:0 (0:0) | |||||
Guayaquil |
Day 5 | |||||||||
31.03 21:40 | Grêmio | | Guadalajara | 2:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 4 | |||||||||
24.03 20:30 | América Mexico | | Guadalajara | 2:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
26.03 21:40 | Vasco da Gama | | Grêmio | 3:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
13.03 20:30 | América Mexico | | Grêmio | 1:2 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
17.03 20:45 | Guadalajara | | Vasco da Gama | 1:0 (1:0) | |||||
Guadalajara | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.03 20:45 | Guadalajara | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
Guadalajara | |||||||||
20.03 20:30 | América Mexico | | Vasco da Gama | 1:1 (1:1) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.03 20:30 | Guadalajara | | América Mexico | 0:1 (0:0) | |||||
Guadalajara | |||||||||
04.03 21:40 | Grêmio | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre |
Day 6 | |||||||||
27.03 21:00 | Colo-Colo | | Cerro Porteño | 1:2 (1:1) | |||||
Santiago | |||||||||
31.03 21:20 | Universidad Católica | | Olimpia | 2:1 (1:0) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.03 21:20 | Universidad Católica | | Cerro Porteño | 1:0 (0:0) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.03 21:00 | Cerro Porteño | | Olimpia | 1:2 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
18.03 21:20 | Universidad Católica | | Colo-Colo | 0:2 (0:2) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.03 21:00 | Olimpia | | Universidad Católica | 2:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
10.03 21:00 | Cerro Porteño | | Colo-Colo | 2:0 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.03 21:00 | Cerro Porteño | | Universidad Católica | 0:0 | |||||
Asunción | |||||||||
13.03 21:00 | Olimpia | | Colo-Colo | 1:1 (1:0) | |||||
Asunción |
Day 6 | |||||||||
27.03 21:10 | Peñarol | | Oriente Petrolero | 6:1 (3:1) | |||||
Rivera | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.03 21:10 | Nacional Montevideo | | Oriente Petrolero | 4:1 (2:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
31.03 21:10 | Peñarol | | Bolívar | 0:1 (0:1) | |||||
Rivera | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.03 20:30 | Oriente Petrolero | | Bolívar | 1:1 (1:0) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
18.03 21:10 | Nacional Montevideo | | Peñarol | 1:4 (0:2) | |||||
Montevideo | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.03 20:30 | Bolívar | | Peñarol | 1:0 (1:0) | |||||
La Paz | |||||||||
10.03 20:30 | Oriente Petrolero | | Nacional Montevideo | 2:1 (0:1) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.03 20:30 | Oriente Petrolero | | Peñarol | 0:0 | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
13.03 20:30 | Bolívar | | Nacional Montevideo | 2:0 (1:0) | |||||
La Paz |
Day 4 | |||||||||
25.03 20:00 | Sporting Cristal | | Alianza Lima | 3:2 (2:2) | |||||
Lima | |||||||||
25.03 21:10 | River Plate | | Colón | 4:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.03 22:00 | Colón | | Alianza Lima | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
19.03 20:10 | Sporting Cristal | | River Plate | 2:3 (1:1) | |||||
Lima | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.03 21:00 | Colón | | Sporting Cristal | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
12.03 20:00 | Alianza Lima | | River Plate | 1:1 (0:0) | |||||
Lima | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.03 20:00 | Alianza Lima | | Sporting Cristal | 1:0 (1:0) | |||||
Lima | |||||||||
04.03 21:10 | Colón | | River Plate | 1:2 (0:1) | |||||
Santa Fe |
Day 1 | |||||||||
20.03 | APR FC | | Al-Hilal Omdurman | 0:1 | |||||
20.03 | ASFA Yennenga | | Jasper United | 2:2 | |||||
20.03 | Atlético | | Stade Bandjoun | 0:6 | |||||
20.03 | Gor Mahia | | Zamalek | 1:0 | |||||
20.03 | Jeanne d'Arc | | MC Oran | 1:0 | |||||
20.03 | Maxaquene | | DSA | 1:1 | |||||
20.03 | Muzinga | | Ascot | 1:4 | |||||
20.03 | Horoya | | Real Tamale United | 1:1 | |||||
20.03 | Sagrada Esperança | | Motema Pembe | 0:1 | |||||
20.03 | USFAS | | Renaissance Settat | 2:2 | |||||
20.03 | Energie Sport | | SO de l'Armée | 0:3 | |||||
20.03 | Étoile Filante | | Sfaxien | 0:0 | |||||
15.03 | Raja | | ?toile du Sahel | 2:2 aet (0:1, 2:2), pen. 2:4 | |||||
Casablanca |
Day 1 | |||||||||
Ismaily | | Red Sea | 2:2 | ||||||
Espérance | | Stade Malien | 1:0 | ||||||
BCC Lions | | Dragons de l'Ouémé | 3:0 | ||||||
Al Mourada | | Express | 0:0 | ||||||
Kaloum Star | | Mbilinga | 2:1 | ||||||
Costa do Sol | | Eldoret Mahakama | 1:0 | ||||||
Africa Sports | | Agaza | 1:0 | ||||||
Primeiro de Agosto | | Notwane | 4:0 | ||||||
Marsouins | | Fire Brigade | 0:3 | ||||||
Mamelodi Sundowns | | Tanzania Stars | 4:1 | ||||||
Nkana Red Devils | | Rwanda FC | 1:0 | ||||||
Ghapoha Readers | | ASF de Bobo | 3:0 | ||||||
Dragons | | Vital'O | 3:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
22.03 | Alianza | | Olimpia | 1:4 | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
22.03 | Comunicaciones | | Juventus | 8:2 | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.03 | Alianza | | Juventus | 3:3 | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
20.03 | Comunicaciones | | Olimpia | 3:2 | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.03 | Olimpia | | Juventus | 2:0 | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
18.03 | Comunicaciones | | Alianza | 2:2 | |||||
Ciudad de Guatemala |
01.03 | Platense | | Real Verdes | 6:0 | |||||
Puerto Cortés | |||||||||
04.03 | Luis Ángel Firpo | | Aurora | 2:0 | |||||
Usulután | |||||||||
15.03 | Real Verdes | | Aurora | 1:2 | |||||
San Ignacio | |||||||||
22.03 | Luis Ángel Firpo | | Real Verdes | 4:1 | |||||
Usulután | |||||||||
25.03 | Luis Ángel Firpo | | Platense | 1:0 | |||||
Usulután | |||||||||
25.03 | Aurora | | Real Verdes | 2:3 | |||||
Ciudad de Guatemala |
08.03 | Arabe Unido | | Saprissa | 1:2 | |||||
Ciudad de Colón |
21.03 | Alaniya (Vladikavkaz) | | Tom (Tomsk) | 1:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
21.03 | Spartak (Moscow) | | Kuban (Krasnodar) | 6:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21.03 15:00 | KAMAZ-Chally (Naberezhnye Chelny) | | Rotor (Volgograd) | 3:4 (0:2) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
23.03 | Torpedo (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 1 | |||||||||
28.03 16:00 | Chernomorets | | CSKA | 1:1 (0:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
28.03 16:00 | Zenit | | Spartak | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
28.03 16:00 | Lokomotiv | | FK Tyumen | 4:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
28.03 16:00 | Dynamo | | Baltika | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
28.03 16:00 | Zhemchuzhina | | Krylia Sovetov | 0:2 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
28.03 16:00 | Alaniya | | Uralan | 1:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
28.03 16:00 | Rostselmash | | Rotor | 2:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
28.03 16:00 | Shinnik | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl |
Day 1 | |||||||||
29.03 | Kuban | | Lada-Grad | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
29.03 | Druzhba | | Lada-Tolyatti-VAZ | 2:0 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
29.03 | Spartak | | Lokomotiv Chita | 2:1 (1:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
29.03 | Fakel | | Gazovik-Gazprom | 4:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
29.03 | Sokol | | Irtysh | 3:1 (2:1) | |||||
Saratov | |||||||||
29.03 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | CSK-VVS-Kristall | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
29.03 15:00 | Metallurg | | Rubin | 1:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
29.03 15:00 | Anzhi | | Tom | 2:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
29.03 16:00 | Dynamo | | Saturn | 0:1 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
29.03 17:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | KAMAZ-Chally | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
29.03 19:00 | Arsenal | | Neftekhimik | 2:1 (0:1) | |||||
Tula |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.03 | Karpaty (Lviv) | | Kryvbas (Kryvyi Rih) | 2:0 aet (1:0, 2:0), pen. 3:4 | 0:2 (0:1) | 2:2 | |||
Lviv | |||||||||
13.03 | Vorskla (Poltava) | | Torpedo (Zaporizhzhya) | 0:0 | 1:0 (1:0) | 1:0 | |||
Poltava | |||||||||
13.03 | Dnipro (Dnipropetrovsk) | | Nyva (Vinnytsya) | 2:0 (2:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Dnipropetrovsk | |||||||||
13.03 | Tavriya (Simferopil) | | CSKA (Kyiv) | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Simferopol | |||||||||
13.03 | Nyva (Ternopol) | | Metalurh (Zaporizhzhya) | 3:1 (0:1) | 1:2 (1:1) | 4:3 | |||
Ternopil | |||||||||
13.03 | Shakhtar (Donetsk) | | Metalurh (Donetsk) | 3:1 (2:0) | 0:2 (0:0) | 3:3 | |||
Donetsk | |||||||||
13.03 16:00 | Chornomorets (Odesa) | | Naftovyk (Okhtyrka) | 5:0 (5:0) | 0:3 (0:0) | 5:3 | |||
Odesa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.03 | Naftovyk (Okhtyrka) | | Chornomorets (Odesa) | 3:0 (0:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
09.03 | Kryvbas (Kryvyi Rih) | | Karpaty (Lviv) | 2:0 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
09.03 | Torpedo (Zaporizhzhya) | | Vorskla (Poltava) | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
09.03 | Nyva (Vinnytsya) | | Dnipro (Dnipropetrovsk) | 1:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
09.03 | CSKA (Kyiv) | | Tavriya (Simferopil) | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
09.03 | Metalurh (Zaporizhzhya) | | Nyva (Ternopol) | 2:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
09.03 | Metalurh (Donetsk) | | Shakhtar (Donetsk) | 2:0 (0:0) | |||||
Dokuchayevsk | |||||||||
11.03 | Dynamo (Kyiv) | | Metalurh (Mariupol) | 3:0 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 18 | |||||||||
26.03 | Dynamo | | Chornomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
29.03 | Shakhtar | | Dnipro | 2:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
29.03 | Vorskla | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
29.03 | Metalurh Zaporizhzhya | | Karpaty | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
29.03 | Kryvbas | | Tavriya | 2:2 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
29.03 | Nyva | | CSKA | 1:0 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
29.03 | Metalurh Mariupol | | Zirka | 0:0 | |||||
Mariupol | |||||||||
29.03 | Prykarpattya | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
22.03 | Karpaty | | Dynamo | 2:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
22.03 | Metalurh Donetsk | | Dnipro | 0:1 (0:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
22.03 | Zirka | | Vorskla | 0:1 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
22.03 | Tavriya | | Metalurh Mariupol | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
22.03 | Torpedo | | Nyva | 0:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
22.03 | CSKA | | Metalurh Zaporizhzhya | 3:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
22.03 | Kryvbas | | Shakhtar | 0:1 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
22.03 16:00 | Chornomorets | | Prykarpattya | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
Day 16 | |||||||||
17.03 | Dnipro | | Chornomorets | 2:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
17.03 | Vorskla | | Tavriya | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
17.03 | Nyva | | Zirka | 2:0 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
17.03 | Prykarpattya | | Karpaty | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
17.03 | Metalurh Mariupol | | Kryvbas | 1:1 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
17.03 | Metalurh Zaporizhzhya | | Torpedo | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
17.03 | Metalurh Donetsk | | Shakhtar | 1:2 (0:1) | |||||
Dokuchayevsk |
Day 24 | |||||||||
30.03 | Naftovyk | | Yavir | 0:0 | |||||
Okhtyrka | |||||||||
30.03 | Volyn | | Stal | 3:2 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
30.03 | Bukovyna | | Shakhtar | 0:0 | |||||
Chernivtsi | |||||||||
30.03 | Metalurh | | FK Lviv | 2:0 (2:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
30.03 | SK Mykolaiv | | Verkhovyna | 3:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
30.03 | Dynamo-2 | | Metalist | 1:1 (1:1) | |||||
Chapayivka | |||||||||
30.03 | Desna | | Khimik | 1:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
30.03 | Nyva | | FK Cherkasy | 2:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
30.03 | Polissya | | CSKA-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
30.03 | Kremin | | Zorya | 2:0 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
30.03 | Polihraftekhnika | | Avanhard-Industriya | 5:0 (2:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
Day 23 | |||||||||
27.03 | Bukovyna | | Stal | 1:1 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
27.03 | Volyn | | Shakhtar | 1:0 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
27.03 | SK Mykolaiv | | FK Lviv | 1:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
27.03 | Metalurh | | Verkhovyna | 1:0 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
27.03 | Desna | | Metalist | 0:1 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
27.03 | Dynamo-2 | | Khimik | 5:1 (2:1) | |||||
Chapayivka | |||||||||
27.03 | Polissya | | FK Cherkasy | 1:0 (1:0) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
27.03 | Nyva | | CSKA-2 | 2:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
27.03 | Polihraftekhnika | | Zorya | 2:0 (1:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
27.03 | Kremin | | Avanhard-Industriya | 3:0 (2:0) | |||||
Kremenchuk |
Day 15 | |||||||||
27.03 | Unisport | | CSA Victoria | 1:0 (1:0) | |||||
28.03 | Nistru | | Agro | 0:0 | |||||
28.03 | Olimpia | | Dinamo | 3:0 (1:0) | |||||
28.03 | Speranţa | | Roma | 1:4 (1:1) | |||||
28.03 | Tiligul | | Moldova-Gaz | 0:1 (0:0) | |||||
28.03 | Zimbru | | Constructorul | 2:2 (0:0) | |||||
Day 14 | |||||||||
17.03 | Agro | | Unisport | 2:1 (0:0) | |||||
17.03 | CSA Victoria | | Constructorul | 1:2 (0:1) | |||||
17.03 | Dinamo | | Nistru | 1:0 (0:0) | |||||
17.03 | Locomotiva | | Tiligul | 0:1 (0:1) | |||||
17.03 | Moldova-Gaz | | Olimpia | 0:1 (0:1) | |||||
17.03 | Roma | | Stimold | 1:1 (0:0) | |||||
17.03 | Zimbru | | Speranţa | 6:0 (4:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
28.03 | Metallurg | | MHSK | 3:1 | |||||
28.03 | Xorazm | | Nasaf | 2:2 | |||||
28.03 | Surkhan | | Dustlik | 2:1 | |||||
28.03 | Soʼgʼdiyona | | Traktor | 3:0 | |||||
28.03 | Temiryoʼlchi | | FK Andijon | 0:6 | |||||
28.03 | FK Kasansay | | Paxtakor | 1:2 | |||||
28.03 | Zarafshon | | Novbahor | 1:4 | |||||
28.03 | Buxoro | | Neftchi | 2:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
22.03 | Paxtakor | | Temiryoʼlchi | 4:2 | |||||
22.03 | FK Andijon | | Buxoro | 2:0 | |||||
22.03 | Neftchi | | Soʼgʼdiyona | 2:0 | |||||
22.03 | Dustlik | | Xorazm | 0:0 | |||||
22.03 | Nasaf | | Metallurg | 2:0 | |||||
22.03 | Traktor | | Surkhan | 2:1 | |||||
22.03 | MHSK | | Zarafshon | 0:2 | |||||
22.03 | Novbahor | | FK Kasansay | 3:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
18.03 | Novbahor | | Paxtakor | 1:0 | |||||
18.03 | Zarafshon | | Nasaf | 0:0 | |||||
18.03 | Metallurg | | Dustlik | 0:1 | |||||
18.03 | Xorazm | | Traktor | 0:1 | |||||
18.03 | Surkhan | | Neftchi | 0:3 | |||||
18.03 | Soʼgʼdiyona | | FK Andijon | 1:0 | |||||
18.03 | Buxoro | | Temiryoʼlchi | 1:0 | |||||
18.03 | FK Kasansay | | MHSK | 1:1 | |||||
Day 27 | |||||||||
28.03 15:30 | Austria Lustenau | | Admira Wacker | 2:2 (0:1) | |||||
Lustenau | |||||||||
28.03 15:30 | Sturm | | Wüstenrot | 1:0 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
28.03 15:30 | Tirol | | GAK | 1:1 (1:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
28.03 15:30 | Austria Wien | | Ried | 1:0 (0:0) | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
29.03 15:00 | LASK | | Rapid | 5:0 (1:0) | |||||
Linz | |||||||||
Day 26 | |||||||||
21.03 15:30 | Admira Wacker | | Sturm | 2:4 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
21.03 15:30 | GAK | | Austria Lustenau | 1:0 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
21.03 15:30 | LASK | | Ried | 2:0 (2:0) | |||||
Linz | |||||||||
21.03 20:00 | Rapid | | Tirol | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
31.03 19:00 | Wüstenrot | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 25 | |||||||||
14.03 15:30 | Austria Wien | | Admira Wacker | 1:2 (0:0) | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
14.03 15:30 | Tirol | | LASK | 2:1 (1:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
14.03 15:30 | Ried | | Wüstenrot | 3:1 (2:0) | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
14.03 15:30 | Austria Lustenau | | Rapid | 1:1 (1:1) | |||||
Lustenau | |||||||||
15.03 18:00 | Sturm | | GAK | 2:1 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
Day 24 | |||||||||
10.03 20:30 | Rapid | | Sturm | 1:3 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
11.03 19:00 | GAK | | Austria Wien | 1:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
11.03 19:00 | LASK | | Austria Lustenau | 1:0 (1:0) | |||||
Linz | |||||||||
11.03 19:30 | Admira Wacker | | Wüstenrot | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
11.03 20:15 | Tirol | | Ried | 1:4 (0:2) | |||||
Innsbruck | |||||||||
Day 23 | |||||||||
06.03 20:30 | Austria Wien | | Rapid | 1:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
07.03 15:30 | Austria Lustenau | | Tirol | 0:0 | |||||
Lustenau | |||||||||
07.03 15:30 | Ried | | Admira Wacker | 2:1 (2:1) | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
07.03 15:30 | Sturm | | LASK | 2:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
08.03 18:00 | Wüstenrot | | GAK | 0:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 22 | |||||||||
01.03 18:00 | Rapid | | Wüstenrot | 0:1 (0:0) | |||||
Wien |
Day 32 | |||||||||
18.03 17:30 | Newcastle United | | Crystal Palace | 1:2 (0:2) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Day 31 | |||||||||
28.03 17:30 | Bolton Wanderers | | Leicester City | 2:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
28.03 17:30 | Coventry City | | Derby County | 1:0 (1:0) | |||||
Coventry | |||||||||
28.03 17:30 | Crystal Palace | | Tottenham Hotspur | 1:3 (0:0) | |||||
London | |||||||||
28.03 17:30 | Everton | | Aston Villa | 1:4 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
28.03 17:30 | Manchester United | | Wimbledon | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
28.03 17:30 | Southampton | | Newcastle United | 2:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
28.03 17:30 | Arsenal | | Sheffield Wednesday | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
28.03 17:30 | Barnsley | | Liverpool | 2:3 (1:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
30.03 17:30 | West Ham United | | Leeds United | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
Day 30 | |||||||||
14.03 17:30 | Everton | | Blackburn Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
14.03 17:30 | Manchester United | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
14.03 17:30 | Newcastle United | | Coventry City | 0:0 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
14.03 17:30 | Tottenham Hotspur | | Liverpool | 3:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
14.03 17:30 | West Ham United | | Chelsea | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
14.03 17:30 | Wimbledon | | Leicester City | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
14.03 17:30 | Aston Villa | | Crystal Palace | 3:1 (3:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
14.03 17:30 | Barnsley | | Southampton | 4:3 (3:2) | |||||
Barnsley | |||||||||
14.03 17:30 | Bolton Wanderers | | Sheffield Wednesday | 3:2 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15.03 17:30 | Derby County | | Leeds United | 0:5 (0:3) | |||||
Derby | |||||||||
Day 29 | |||||||||
04.03 17:30 | Leeds United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
07.03 17:30 | Liverpool | | Bolton Wanderers | 2:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
07.03 17:30 | Sheffield Wednesday | | Manchester United | 2:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
07.03 17:30 | Southampton | | Everton | 2:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
08.03 17:30 | Chelsea | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
31.03 17:30 | Blackburn Rovers | | Barnsley | 2:1 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.03 17:30 | Tottenham Hotspur | | Bolton Wanderers | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.03 17:30 | West Ham United | | Arsenal | 0:0 | |||||
London | |||||||||
Day 26 | |||||||||
11.03 17:30 | Leeds United | | Blackburn Rovers | 4:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
11.03 17:30 | West Ham United | | Manchester United | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.03 17:30 | Aston Villa | | Barnsley | 0:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
11.03 17:30 | Chelsea | | Crystal Palace | 6:2 (3:1) | |||||
London | |||||||||
31.03 17:30 | Bolton Wanderers | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
31.03 17:30 | Wimbledon | | Newcastle United | 0:0 | |||||
London |
01.03 | Nottingham Forest | | Middlesbrough | 4:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
01.03 | Port Vale | | Stoke City | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
03.03 | Charlton Athletic | | West Bromwich Albion | 5:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
03.03 | Huddersfield Town | | Manchester City | 1:3 (1:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
03.03 | Oxford United | | Crewe Alexandra | 0:0 | |||||
Oxford | |||||||||
03.03 | Portsmouth | | Bury | 1:1 (0:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
03.03 | Sheffield United | | Ipswich Town | 0:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
03.03 | Stockport County | | Reading | 5:1 (4:0) | |||||
Stockport | |||||||||
04.03 | Norwich City | | Birmingham City | 3:3 (0:2) | |||||
Norwich | |||||||||
04.03 | Nottingham Forest | | Sunderland | 0:3 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
04.03 | Port Vale | | Tranmere Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
04.03 | Queens Park Rangers | | Middlesbrough | 5:0 (4:0) | |||||
London | |||||||||
04.03 | Wolverhampton Wanderers | | Stoke City | 1:1 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
07.03 | Birmingham City | | Queens Park Rangers | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
07.03 | Bury | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
Bury | |||||||||
07.03 | Crewe Alexandra | | Nottingham Forest | 1:4 (1:4) | |||||
Crewe | |||||||||
07.03 | Ipswich Town | | Charlton Athletic | 3:1 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
07.03 | Manchester City | | Oxford United | 0:2 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
07.03 | Reading | | Port Vale | 0:3 (0:2) | |||||
Reading | |||||||||
07.03 | Stoke City | | Huddersfield Town | 1:2 (0:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
07.03 | Sunderland | | Stockport County | 4:1 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
07.03 | Swindon Town | | Portsmouth | 0:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
07.03 | West Bromwich Albion | | Bradford City | 1:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
10.03 | Sunderland | | Birmingham City | 1:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
11.03 | Middlesbrough | | Swindon Town | 6:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
14.03 | Bradford City | | Birmingham City | 0:0 | |||||
Bradford | |||||||||
14.03 | Huddersfield Town | | Tranmere Rovers | 3:0 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
14.03 | Norwich City | | West Bromwich Albion | 1:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
14.03 | Nottingham Forest | | Bury | 3:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
14.03 | Oxford United | | Stoke City | 5:1 (1:0) | |||||
Oxford | |||||||||
14.03 | Port Vale | | Manchester City | 2:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
14.03 | Portsmouth | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Portsmouth | |||||||||
14.03 | Queens Park Rangers | | Swindon Town | 1:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
14.03 | Sheffield United | | Reading | 4:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
14.03 | Stockport County | | Ipswich Town | 0:1 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
14.03 | Wolverhampton Wanderers | | Crewe Alexandra | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15.03 | Charlton Athletic | | Sunderland | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
17.03 | Oxford United | | Reading | 3:0 (1:0) | |||||
Oxford | |||||||||
19.03 | Swindon Town | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | |||||
Swindon | |||||||||
21.03 | Birmingham City | | Nottingham Forest | 1:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
21.03 | Bury | | Oxford United | 1:0 (0:0) | |||||
Bury | |||||||||
21.03 | Crewe Alexandra | | Charlton Athletic | 0:3 (0:2) | |||||
Crewe | |||||||||
21.03 | Ipswich Town | | Wolverhampton Wanderers | 3:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
21.03 | Manchester City | | Sheffield United | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
21.03 | Reading | | Huddersfield Town | 0:2 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
21.03 | Stoke City | | Queens Park Rangers | 2:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
21.03 | Sunderland | | Portsmouth | 2:1 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
21.03 | Swindon Town | | Stockport County | 1:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
21.03 | Tranmere Rovers | | Bradford City | 3:1 (0:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
21.03 | West Bromwich Albion | | Port Vale | 2:2 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
22.03 | Middlesbrough | | Norwich City | 3:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
28.03 | Birmingham City | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
28.03 | Bradford City | | Manchester City | 2:1 (0:1) | |||||
Bradford | |||||||||
28.03 | Charlton Athletic | | Nottingham Forest | 4:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
28.03 | Huddersfield Town | | Queens Park Rangers | 1:1 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
28.03 | Ipswich Town | | Reading | 1:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
28.03 | Oxford United | | Norwich City | 2:0 (0:0) | |||||
Oxford | |||||||||
28.03 | Sheffield United | | Port Vale | 2:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
28.03 | Stockport County | | Crewe Alexandra | 0:1 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
28.03 | Stoke City | | Tranmere Rovers | 0:3 (0:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
28.03 | Sunderland | | Bury | 2:1 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
29.03 | Wolverhampton Wanderers | | Portsmouth | 2:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Nottingham Forest | 46 | 28 | 10 | 8 | 82-42 | 94 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 27 | 10 | 9 | 77-41 | 91 | ||
3. | Sunderland | 46 | 26 | 12 | 8 | 86-50 | 90 | ||
4. | Charlton Athletic | 46 | 26 | 10 | 10 | 80-49 | 88 | ||
5. | Ipswich Town | 46 | 23 | 14 | 9 | 77-43 | 83 | ||
6. | Sheffield United | 46 | 19 | 17 | 10 | 69-54 | 74 | ||
7. | Birmingham City | 46 | 19 | 17 | 10 | 60-35 | 74 | ||
8. | Stockport County | 46 | 19 | 8 | 19 | 71-69 | 65 | ||
9. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 11 | 17 | 57-53 | 65 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 16 | 13 | 17 | 50-56 | 61 |
29.03 15:00 | Chelsea | | Middlesbrough | 2:0 aet (0:0) | |||||
London |
17.03 19:45 | Sheffield United | | Coventry City | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:1* | |||||
Sheffield | |||||||||
17.03 19:45 | West Ham United | | Arsenal | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:4* | |||||
London | |||||||||
07.03 15:00 | Coventry City | | Sheffield United | 1:1 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
07.03 15:00 | Leeds United | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
08.03 15:00 | Arsenal | | West Ham United | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
08.03 17:30 | Newcastle United | | Barnsley | 3:1 (2:0) | |||||
Newcastle upon Tyne |
Day 27 | |||||||||
20.03 | Mouscron | | Brugge | 0:1 | |||||
21.03 | Standard | | Westerlo | 2:2 | |||||
21.03 | Lierse | | Beveren | 2:0 | |||||
21.03 | Molenbeek | | Antwerp | 2:0 | |||||
21.03 | Gent | | Anderlecht | 1:1 | |||||
21.03 | Germinal Ekeren | | Eendracht Aalst | 2:3 | |||||
21.03 | Charleroi | | Sint-Truiden | 0:0 | |||||
22.03 | Lokeren | | Lommel | 2:1 | |||||
22.03 | Genk | | Harelbeke | 1:0 | |||||
Day 26 | |||||||||
13.03 | Beveren | | Molenbeek | 1:0 | |||||
14.03 | Antwerp | | Gent | 0:0 | |||||
14.03 | Westerlo | | Genk | 0:2 | |||||
14.03 | Anderlecht | | Germinal Ekeren | 4:0 | |||||
14.03 | Sint-Truiden | | Mouscron | 1:0 | |||||
14.03 | Lommel | | Charleroi | 2:1 | |||||
15.03 | Harelbeke | | Lierse | 0:2 | |||||
15.03 | Eendracht Aalst | | Lokeren | 1:5 | |||||
15.03 | Brugge | | Standard | 0:0 | |||||
Day 25 | |||||||||
06.03 | Genk | | Brugge | 3:0 | |||||
07.03 | Standard | | Sint-Truiden | 2:0 | |||||
07.03 | Molenbeek | | Harelbeke | 0:1 | |||||
07.03 | Antwerp | | Beveren | 1:0 | |||||
07.03 | Gent | | Germinal Ekeren | 0:2 | |||||
07.03 | Lokeren | | Anderlecht | 2:1 | |||||
07.03 | Charleroi | | Eendracht Aalst | 1:1 | |||||
07.03 | Mouscron | | Lommel | 2:1 | |||||
08.03 | Lierse | | Westerlo | 3:1 | |||||
Day 24 | |||||||||
01.03 | Brugge | | Lierse | 2:1 | |||||
Day 23 | |||||||||
28.03 | Vasas SC | | Békéscsabai Előre | 4:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
28.03 | Vác | | Diósgyőr | 2:0 (1:0) | |||||
Vác | |||||||||
28.03 | Gázszer | | ETO | 1:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
28.03 | BVSC | | Tiszakécske | 5:1 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
28.03 | Siófok | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (1:0) | |||||
Siófok | |||||||||
28.03 | Haladás | | Videoton Fehérvár | 3:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
28.03 | Stadler | | Kispest Honvéd | 2:2 (1:2) | |||||
Akasztó | |||||||||
29.03 | Debrecen | | Ferencváros | 1:0 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
30.03 | MTK Hungária | | Újpest | 1:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 22 | |||||||||
21.03 | Újpest | | Diósgyőr | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.03 | ETO | | MTK Hungária | 0:0 | |||||
Győr | |||||||||
21.03 | Debrecen | | Vác | 1:1 (0:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
21.03 | Kispest Honvéd | | BVSC | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
21.03 | Tiszakécske | | Siófok | 1:1 (0:0) | |||||
Tiszakécske | |||||||||
21.03 | Videoton Fehérvár | | Stadler | 1:3 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
21.03 | Békéscsabai Előre | | Haladás | 1:0 (1:0) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
22.03 | Ferencváros | | Vasas SC | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
22.03 | Zalaegerszegi TE | | Gázszer | 1:2 (0:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Day 21 | |||||||||
18.03 | Vasas SC | | Debrecen | 4:1 (3:1) | |||||
Budapest | |||||||||
18.03 | MTK Hungária | | Zalaegerszegi TE | 0:2 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
18.03 | Vác | | Újpest | 0:1 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
18.03 | Gázszer | | Tiszakécske | 3:1 (3:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
18.03 | BVSC | | Videoton Fehérvár | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.03 | Diósgyőr | | ETO | 1:0 (0:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
18.03 | Siófok | | Kispest Honvéd | 1:0 (0:0) | |||||
Siófok | |||||||||
18.03 | Haladás | | Ferencváros | 1:2 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
18.03 | Stadler | | Békéscsabai Előre | 0:0 | |||||
Akasztó | |||||||||
Day 20 | |||||||||
14.03 | Ferencváros | | Stadler | 4:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.03 | Vasas SC | | Vác | 1:2 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
14.03 | ETO | | Újpest | 1:1 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
14.03 | Zalaegerszegi TE | | Diósgyőr | 4:1 (4:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
14.03 | Debrecen | | Haladás | 1:1 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
14.03 | Kispest Honvéd | | Gázszer | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.03 | Tiszakécske | | MTK Hungária | 0:0 | |||||
Tiszakécske | |||||||||
14.03 | Videoton Fehérvár | | Siófok | 2:3 (1:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
14.03 | Békéscsabai Előre | | BVSC | 0:1 (0:0) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
Day 19 | |||||||||
07.03 | ETO | | Vác | 3:0 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
07.03 | MTK Hungária | | Kispest Honvéd | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.03 | Gázszer | | Videoton Fehérvár | 1:1 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
07.03 | Diósgyőr | | Tiszakécske | 4:0 (2:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
07.03 | Siófok | | Békéscsabai Előre | 0:2 (0:1) | |||||
Siófok | |||||||||
07.03 | Haladás | | Vasas SC | 1:1 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
08.03 | Újpest | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
09.03 | BVSC | | Ferencváros | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
09.03 | Stadler | | Debrecen | 2:0 (1:0) | |||||
Akasztó | |||||||||
Day 18 | |||||||||
01.03 | Videoton Fehérvár | | MTK Hungária | 0:0 | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
02.03 | Ferencváros | | Siófok | 0:2 (0:1) | |||||
Budapest |
Day 28 | |||||||||
27.03 20:00 | Wolfsburg | | 1860 München | 1:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
27.03 20:00 | Hamburger SV | | Werder | 2:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
28.03 15:30 | Kaiserslautern | | Bayer 04 | 0:3 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
28.03 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Arminia | 0:0 | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
28.03 15:30 | Schalke 04 | | Hansa | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
28.03 15:30 | Bayern | | Karlsruher | 1:1 (0:1) | |||||
München | |||||||||
28.03 15:30 | Borussia Dortmund | | Duisburg | 3:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
28.03 15:30 | Hertha | | Stuttgart | 3:0 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
29.03 18:00 | Köln | | Bochum | 2:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
Day 27 | |||||||||
21.03 15:30 | 1860 München | | Borussia Mönchengladbach | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
21.03 15:30 | Karlsruher | | Hamburger SV | 0:1 (0:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
21.03 15:30 | Hansa | | Duisburg | 2:1 (1:0) | |||||
Rostock | |||||||||
21.03 15:30 | Werder | | Wolfsburg | 3:1 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
22.03 19:45 | Stuttgart | | Bayern | 0:3 (0:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
Day 26 | |||||||||
13.03 19:30 | Duisburg | | Bayer 04 | 1:1 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
13.03 20:00 | Hertha | | Schalke 04 | 1:4 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
14.03 15:30 | Kaiserslautern | | 1860 München | 1:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
14.03 15:30 | Borussia Dortmund | | Arminia | 3:2 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
14.03 15:30 | Wolfsburg | | Karlsruher | 1:2 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
14.03 15:30 | Hamburger SV | | Stuttgart | 0:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
14.03 15:30 | Bayern | | Bochum | 0:0 | |||||
München | |||||||||
14.03 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Werder | 0:0 | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15.03 18:00 | Köln | | Hansa | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.03 20:00 | Werder | | Kaiserslautern | 1:1 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
06.03 20:00 | Bochum | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Bochum | |||||||||
07.03 15:30 | Hansa | | Bayer 04 | 1:2 (0:2) | |||||
Rostock | |||||||||
07.03 15:30 | 1860 München | | Borussia Dortmund | 4:2 (4:0) | |||||
München | |||||||||
07.03 15:30 | Karlsruher | | Borussia Mönchengladbach | 2:5 (1:1) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
07.03 15:30 | Köln | | Hertha | 2:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
07.03 15:30 | Arminia | | Duisburg | 3:3 (1:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
08.03 17:30 | Stuttgart | | Wolfsburg | 2:1 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
08.03 19:45 | Schalke 04 | | Bayern | 1:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.03 18:00 | Hertha | | Hansa | 1:1 (0:0) | |||||
Berlin |
Day 27 | |||||||||
25.03 | Volendam | | NEC | 2:0 (0:0) | |||||
26.03 | Heerenveen | | Utrecht | 1:0 (0:0) | |||||
28.03 | PSV | | NEC | 2:1 (1:0) | |||||
28.03 | Roda | | NAC | 0:0 | |||||
28.03 | Sparta | | Vitesse | 1:1 (0:1) | |||||
29.03 | Feyenoord | | Volendam | 5:0 (1:0) | |||||
29.03 | Twente | | Ajax | 1:2 (1:1) | |||||
29.03 | Willem II | | Utrecht | 3:2 (1:1) | |||||
29.03 | Waalwijk | | De Graafschap | 4:1 (1:0) | |||||
Day 26 | |||||||||
22.03 | Groningen | | Twente | 0:1 (0:0) | |||||
22.03 | NAC | | Ajax | 0:2 (0:0) | |||||
22.03 | Sparta | | Waalwijk | 1:0 (0:0) | |||||
25.03 | Waalwijk | | Twente | 5:1 (1:1) | |||||
25.03 | MVV | | De Graafschap | 2:1 (0:0) | |||||
25.03 | PSV | | Roda | 2:0 (1:0) | |||||
25.03 | Willem II | | Groningen | 4:2 (1:1) | |||||
25.03 | Fortuna Sittard | | Feyenoord | 0:2 (0:1) | |||||
25.03 | Vitesse | | NAC | 4:1 (3:1) | |||||
Day 25 | |||||||||
14.03 | Ajax | | Volendam | 6:1 (2:0) | |||||
14.03 | NAC | | Twente | 1:0 (1:0) | |||||
14.03 | NEC | | MVV | 2:1 (2:0) | |||||
15.03 | Waalwijk | | PSV | 0:1 (0:1) | |||||
15.03 | Utrecht | | Sparta | 3:0 (2:0) | |||||
20.03 | Fortuna Sittard | | Utrecht | 3:1 (0:0) | |||||
21.03 | Willem II | | MVV | 2:0 (0:0) | |||||
21.03 | De Graafschap | | Volendam | 2:1 (1:0) | |||||
21.03 | PSV | | Vitesse | 3:2 (1:2) | |||||
Day 24 | |||||||||
06.03 | Fortuna Sittard | | MVV | 4:1 (2:0) | |||||
07.03 | Willem II | | De Graafschap | 1:1 (0:0) | |||||
07.03 | Heerenveen | | NEC | 0:3 (0:3) | |||||
08.03 | Utrecht | | PSV | 0:1 (0:1) | |||||
08.03 | Groningen | | Waalwijk | 3:1 (2:0) | |||||
08.03 | Volendam | | Sparta | 1:1 (1:0) | |||||
09.03 | Roda | | Feyenoord | 1:2 (0:1) | |||||
13.03 | Heerenveen | | Willem II | 1:3 (1:1) | |||||
13.03 | Roda | | Fortuna Sittard | 0:0 | |||||
Day 23 | |||||||||
01.03 | Feyenoord | | Heerenveen | 2:0 (2:0) | |||||
01.03 | Groningen | | Sparta | 1:1 (0:0) | |||||
01.03 | Utrecht | | NAC | 1:3 (0:3) | |||||
01.03 | Volendam | | Willem II | 4:1 (2:0) | |||||
04.03 | Twente | | Waalwijk | 2:0 (0:0) | |||||
Day 27 | |||||||||
28.03 | Inter | | Vicenza | 2:1 (0:0) | |||||
28.03 | Juventus | | Milan | 4:1 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
28.03 | Udinese | | Lazio | 0:2 (0:1) | |||||
29.03 | Brescia | | Bari | 1:1 (1:0) | |||||
29.03 | Fiorentina | | Napoli | 4:0 (1:0) | |||||
29.03 | Lecce | | Atalanta | 1:1 (1:1) | |||||
Lecce | |||||||||
29.03 | Roma | | Parma | 2:2 (2:1) | |||||
29.03 | Sampdoria | | Bologna | 2:3 (1:0) | |||||
29.03 | Piacenza | | Empoli | 0:0 | |||||
Day 26 | |||||||||
22.03 | Atalanta | | Empoli | 1:0 (0:0) | |||||
22.03 | Bari | | Sampdoria | 0:1 (0:1) | |||||
22.03 | Fiorentina | | Bologna | 1:1 (1:1) | |||||
22.03 | Milan | | Inter | 0:3 (0:1) | |||||
22.03 | Napoli | | Lecce | 2:4 (1:2) | |||||
Napoli | |||||||||
22.03 | Parma | | Juventus | 2:2 (2:0) | |||||
Parma | |||||||||
22.03 | Udinese | | Brescia | 3:1 (1:0) | |||||
22.03 | Vicenza | | Roma | 1:1 (1:1) | |||||
22.03 | Lazio | | Piacenza | 0:0 | |||||
Day 25 | |||||||||
14.03 | Bologna | | Vicenza | 3:1 (3:1) | |||||
14.03 | Inter | | Atalanta | 4:0 (0:0) | |||||
14.03 | Juventus | | Napoli | 2:2 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
14.03 | Sampdoria | | Lazio | 0:4 (0:1) | |||||
15.03 | Brescia | | Milan | 2:2 (1:1) | |||||
15.03 | Empoli | | Parma | 2:0 (2:0) | |||||
15.03 | Lecce | | Fiorentina | 1:1 (0:0) | |||||
Lecce | |||||||||
15.03 | Piacenza | | Udinese | 0:2 (0:2) | |||||
15.03 | Roma | | Bari | 2:1 (1:0) | |||||
Day 24 | |||||||||
08.03 | Bari | | Empoli | 2:0 (1:0) | |||||
08.03 | Brescia | | Lecce | 3:2 (2:2) | |||||
Brescia | |||||||||
08.03 | Fiorentina | | Piacenza | 1:1 (0:1) | |||||
08.03 | Lazio | | Roma | 2:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
08.03 | Milan | | Sampdoria | 1:0 (1:0) | |||||
08.03 | Parma | | Inter | 1:0 (0:0) | |||||
08.03 | Udinese | | Juventus | 1:1 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
08.03 | Vicenza | | Atalanta | 1:0 (0:0) | |||||
08.03 | Napoli | | Bologna | 0:0 | |||||
Day 23 | |||||||||
01.03 | Bologna | | Parma | 1:2 (1:2) | |||||
01.03 | Empoli | | Udinese | 1:0 (1:0) | |||||
01.03 | Piacenza | | Sampdoria | 1:0 (0:0) | |||||
01.03 | Roma | | Fiorentina | 4:1 (3:0) | |||||
01.03 | Vicenza | | Brescia | 2:1 (1:0) | |||||
01.03 | Lecce | | Milan | 0:0 | |||||
Lecce |
Day 18 | |||||||||
27.03 14:00 | Inkaras | | Mastis | 4:1 (2:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
28.03 14:00 | Panerys | | Geležinis vilkas | 1:1 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
29.03 14:00 | Kaunas | | Ranga-Politechnika | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
29.03 15:00 | Nevėžis-Fostra | | Interas | 1:0 (1:0) | |||||
Kedainiai | |||||||||
29.03 15:00 | Ekranas | | Lokomotyvas | 2:0 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
29.03 15:00 | Vienybė | | Atlantas | 0:5 (0:4) | |||||
Ukmergė | |||||||||
29.03 15:00 | Žalgiris | | Banga | 6:0 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
29.03 15:00 | Kareda | | Tauras | 5:1 (2:0) | |||||
Day 17 | |||||||||
08.03 13:00 | Ranga-Politechnika | | Ekranas | 1:3 (1:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
08.03 13:00 | Interas | | Kareda | 0:5 (0:0) | |||||
Palanga | |||||||||
08.03 13:00 | Tauras | | Žalgiris | 0:4 (0:0) | |||||
Tauragė | |||||||||
08.03 14:00 | Lokomotyvas | | Panerys | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
18.03 14:00 | Mastis | | Kaunas | 1:0 (0:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
21.03 14:00 | Banga | | Inkaras | 0:4 (0:2) | |||||
Gargždai | |||||||||
21.03 14:00 | Nevėžis-Fostra | | Vienybė | 5:0 (2:0) | |||||
Kedainiai | |||||||||
21.03 14:00 | Geležinis vilkas | | Atlantas | 0:2 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 16 | |||||||||
14.03 14:00 | Kaunas | | Banga | 5:0 (2:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
14.03 14:00 | Panerys | | Ranga-Politechnika | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
15.03 14:00 | Inkaras | | Tauras | 3:0 (2:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
15.03 14:00 | Atlantas | | Lokomotyvas | 1:1 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
15.03 14:00 | Ekranas | | Mastis | 3:1 (1:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
15.03 14:00 | Kareda | | Nevėžis-Fostra | 3:1 (1:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
15.03 14:00 | Vienybė | | Geležinis vilkas | 0:6 (0:2) | |||||
Ukmergė | |||||||||
15.03 14:00 | Žalgiris | | Interas | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius |
Day 21 | |||||||||
28.03 | Amica | | Polonia | 1:1 | |||||
Wronki | |||||||||
28.03 | KSZO | | Wisła | 0:1 | |||||
Ostrowiec Świętokrzyski | |||||||||
28.03 | Legia-Daewoo | | Raków | 2:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
28.03 | ŁKS-Ptak | | Odra | 2:0 | |||||
Łódź | |||||||||
28.03 | Petrochemia | | Dyskobolia | 1:0 | |||||
28.03 | Stomil | | Pogoń | 2:1 | |||||
Olsztyn | |||||||||
29.03 | Lech | | Górnik | 2:2 | |||||
Poznań | |||||||||
29.03 | Zagłębie | | Widzew | 2:0 | |||||
Lubin | |||||||||
29.03 | GKS | | Ruch | 0:0 | |||||
Katowice | |||||||||
Day 20 | |||||||||
21.03 | Dyskobolia | | Stomil | 0:1 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
21.03 | Górnik | | KSZO | 1:0 | |||||
Zabrze | |||||||||
21.03 | Odra | | Legia-Daewoo | 1:3 | |||||
21.03 | Polonia | | Petrochemia | 1:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
21.03 | Raków | | GKS | 0:1 | |||||
Częstochowa | |||||||||
21.03 | Ruch | | Amica | 2:0 | |||||
Chorzów | |||||||||
21.03 | Wisła | | ŁKS-Ptak | 1:0 | |||||
Kraków | |||||||||
22.03 | Zagłębie | | Lech | 3:1 | |||||
Lubin | |||||||||
22.03 | Widzew | | Pogoń | 0:0 | |||||
Łódź | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.03 | Amica | | Raków | 2:1 | |||||
Wronki | |||||||||
14.03 | GKS | | Odra | 5:1 | |||||
Katowice | |||||||||
14.03 | KSZO | | Zagłębie | 0:1 | |||||
Ostrowiec Świętokrzyski | |||||||||
14.03 | Legia-Daewoo | | Wisła | 1:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
14.03 | ŁKS-Ptak | | Górnik | 2:0 | |||||
Łódź | |||||||||
14.03 | Petrochemia | | Ruch | 1:3 | |||||
14.03 | Pogoń | | Dyskobolia | 2:1 | |||||
15.03 | Lech | | Widzew | 1:3 | |||||
Poznań | |||||||||
15.03 | Polonia | | Stomil | 2:1 | |||||
Warszawa | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.03 | Górnik | | Legia-Daewoo | 2:0 | |||||
Zabrze | |||||||||
07.03 | Polonia | | Pogoń | 1:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
07.03 | Raków | | Petrochemia | 1:0 | |||||
Częstochowa | |||||||||
07.03 | Ruch | | Stomil | 2:1 | |||||
Chorzów | |||||||||
07.03 | Widzew | | Dyskobolia | 2:3 | |||||
Łódź | |||||||||
07.03 | Wisła | | GKS | 2:0 | |||||
Kraków | |||||||||
08.03 | Lech | | KSZO | 1:1 | |||||
Poznań | |||||||||
08.03 | Odra | | Amica | 1:2 | |||||
08.03 | Zagłębie | | ŁKS-Ptak | 2:4 | |||||
Lubin |
Day 27 | |||||||||
29.03 | Campomaiorense | | Académica | 1:2 (1:0) | |||||
Campo Maior | |||||||||
29.03 | Benfica | | Boavista | 1:2 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
29.03 | Marítimo | | Chaves | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
29.03 | Varzim | | Farense | 1:0 (1:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
29.03 | Leça | | Rio Ave | 2:1 (1:0) | |||||
Leça da Palmeira | |||||||||
29.03 | Porto | | Braga | 4:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
29.03 | Estrela | | Sporting | 2:1 (0:1) | |||||
Amadora | |||||||||
29.03 | Salgueiros | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
29.03 | Belenenses | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 26 | |||||||||
21.03 | Sporting | | Porto | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
22.03 | Boavista | | Belenenses | 4:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
22.03 | Vitória Guimarães | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
22.03 | Vitória Setubal | | Campomaiorense | 2:1 (1:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
22.03 | Rio Ave | | Estrela | 1:0 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
22.03 | Académica | | Leça | 1:1 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
22.03 | Farense | | Marítimo | 0:2 (0:0) | |||||
Faro | |||||||||
22.03 | Chaves | | Salgueiros | 0:0 | |||||
Chaves | |||||||||
22.03 | Braga | | Varzim | 3:1 (3:0) | |||||
Braga | |||||||||
Day 25 | |||||||||
13.03 | Varzim | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
14.03 | Porto | | Rio Ave | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
14.03 | Boavista | | Vitória Guimarães | 0:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
15.03 | Estrela | | Académica | 1:0 (1:0) | |||||
Amadora | |||||||||
15.03 | Belenenses | | Campomaiorense | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
15.03 | Benfica | | Chaves | 3:1 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
15.03 | Salgueiros | | Farense | 4:1 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
15.03 | Marítimo | | Braga | 1:1 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
15.03 | Leça | | Vitória Setubal | 1:3 (0:0) | |||||
Leça da Palmeira | |||||||||
Day 24 | |||||||||
06.03 | Académica | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
08.03 | Vitória Guimarães | | Belenenses | 2:2 (2:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
08.03 | Farense | | Benfica | 1:1 (1:1) | |||||
Faro | |||||||||
08.03 | Chaves | | Boavista | 1:3 (0:2) | |||||
Chaves | |||||||||
08.03 | Vitória Setubal | | Estrela | 2:1 (2:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
08.03 | Campomaiorense | | Leça | 4:0 (2:0) | |||||
Campo Maior | |||||||||
08.03 | Sporting | | Marítimo | 1:1 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
08.03 | Braga | | Salgueiros | 0:2 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
08.03 | Rio Ave | | Varzim | 0:0 | |||||
Vila do Conde | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.03 | Varzim | | Académica | 1:1 (1:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
01.03 | Estrela | | Campomaiorense | 2:1 (2:0) | |||||
Amadora | |||||||||
01.03 | Boavista | | Farense | 2:2 (1:2) | |||||
Porto | |||||||||
01.03 | Belenenses | | Leça | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
01.03 | Marítimo | | Rio Ave | 3:2 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
01.03 | Benfica | | Braga | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
01.03 | Porto | | Vitória Setubal | 1:0 (1:0) | |||||
Porto |
Day 23 | |||||||||
28.03 | Maribor | | Mura | 2:1 (1:0) | |||||
28.03 | Primorje | | Olimpija | 1:2 (0:1) | |||||
29.03 | Set Vevče | | Publikum | 4:1 (3:1) | |||||
29.03 | Rudar | | Korotan | 2:0 (0:0) | |||||
29.03 | Beltinci | | Gorica | 2:1 (1:0) | |||||
Day 22 | |||||||||
21.03 | Olimpija | | Maribor | 1:3 (0:3) | |||||
22.03 | Protonavto Publikum | | Primorje | 2:1 (2:0) | |||||
22.03 | Mura | | Rudar | 4:2 (2:0) | |||||
22.03 | Korotan | | Beltinci | 1:1 (0:0) | |||||
22.03 | Gorica | | Set Vevče | 4:1 (1:0) | |||||
Day 21 | |||||||||
14.03 | Maribor | | Publikum | 3:1 (2:1) | |||||
15.03 | Set Vevče | | Korotan | 1:2 (1:1) | |||||
15.03 | Rudar | | Beltinci | 0:0 | |||||
15.03 | Primorje | | Gorica | 2:1 (1:0) | |||||
15.03 | Mura | | Olimpija | 0:0 | |||||
Day 20 | |||||||||
08.03 | Protonavto Publikum | | Mura | 1:1 (0:0) | |||||
08.03 | Olimpija | | Rudar | 1:1 (1:0) | |||||
08.03 | Gorica | | Maribor | 3:0 (2:0) | |||||
08.03 | Korotan | | Primorje | 1:1 (1:0) | |||||
08.03 | Beltinci | | Set Vevče | 5:0 (3:0) | |||||
Day 19 | |||||||||
01.03 | Rudar | | Set Vevče | 0:0 | |||||
01.03 | Primorje | | Beltinci | 5:1 (1:1) | |||||
01.03 | Olimpija | | Publikum | 2:0 (1:0) | |||||
01.03 | Mura | | Gorica | 2:1 (1:0) | |||||
Day 30 | |||||||||
28.03 20:00 | Monaco | | Guingamp | 1:0 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
28.03 20:00 | Rennes | | Montpellier | 2:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
28.03 20:00 | Bastia | | Le Havre | 2:0 (0:0) | |||||
Bastia | |||||||||
28.03 20:00 | Bordeaux | | Toulouse | 3:1 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
28.03 20:00 | Auxerre | | Strasbourg | 1:2 (1:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
28.03 20:00 | Paris Saint-Germain | | Lyon | 3:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
28.03 20:00 | Châteauroux | | Nantes | 1:2 (0:0) | |||||
Châteauroux | |||||||||
29.03 20:00 | Metz | | Lens | 0:2 (0:2) | |||||
Metz | |||||||||
29.03 20:00 | Cannes | | Marseille | 3:3 (2:1) | |||||
Cannes | |||||||||
Day 29 | |||||||||
13.03 20:00 | Auxerre | | Monaco | 3:1 (1:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
13.03 20:00 | Guingamp | | Châteauroux | 0:0 | |||||
Guingamp | |||||||||
13.03 20:00 | Montpellier | | Metz | 0:1 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
13.03 20:00 | Nantes | | Bordeaux | 1:2 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
13.03 20:00 | Strasbourg | | Rennes | 3:1 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
13.03 20:00 | Toulouse | | Lyon | 0:2 (0:2) | |||||
Toulouse | |||||||||
13.03 20:00 | Le Havre | | Cannes | 2:0 (0:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
15.03 20:00 | Lens | | Paris Saint-Germain | 3:0 (2:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
15.03 20:00 | Marseille | | Bastia | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 28 | |||||||||
06.03 20:00 | Metz | | Marseille | 3:2 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
06.03 20:00 | Lyon | | Nantes | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
07.03 20:00 | Bordeaux | | Guingamp | 4:2 (2:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
07.03 20:00 | Bastia | | Auxerre | 1:2 (1:0) | |||||
Bastia | |||||||||
07.03 20:00 | Paris Saint-Germain | | Toulouse | 1:1 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
07.03 20:00 | Monaco | | Lens | 0:1 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
07.03 20:00 | Rennes | | Le Havre | 2:2 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
07.03 20:00 | Cannes | | Strasbourg | 1:0 (0:0) | |||||
Cannes | |||||||||
07.03 20:00 | Châteauroux | | Montpellier | 0:1 (0:0) | |||||
Châteauroux |
Day 2 | |||||||||
29.03 | Croatia | | Hajduk | 2:1 | |||||
29.03 | Osijek | | Zagreb | 1:0 | |||||
29.03 | Zadarkomerc | | Hrvatski dragovoljac | 0:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
22.03 | Croatia | | Zadarkomerc | 6:1 | |||||
22.03 | Hajduk | | Osijek | 2:0 | |||||
22.03 | Zagreb | | Hrvatski dragovoljac | 2:2 | |||||
Day 22 | |||||||||
15.03 | Šibenik | | Zadarkomerc | 1:1 | |||||
15.03 | Rijeka | | Hrvatski dragovoljac | 1:0 | |||||
15.03 | Samobor | | Slaven | 5:1 | |||||
15.03 | Croatia | | Zagreb | 3:0 | |||||
15.03 | Hajduk | | Mladost 127 | 3:2 | |||||
15.03 | Osijek | | Varteks | 1:0 | |||||
Day 21 | |||||||||
11.03 | Varteks | | Šibenik | 1:1 | |||||
11.03 | Mladost 127 | | Osijek | 0:0 | |||||
11.03 | Zagreb | | Hajduk | 1:1 | |||||
11.03 | Slaven | | Croatia | 1:1 | |||||
11.03 | Hrvatski dragovoljac | | Samobor | 0:0 | |||||
11.03 | Zadarkomerc | | Rijeka | 1:0 | |||||
Day 20 | |||||||||
08.03 | Šibenik | | Rijeka | 1:1 | |||||
08.03 | Samobor | | Zadarkomerc | 0:0 | |||||
08.03 | Croatia | | Hrvatski dragovoljac | 1:1 | |||||
08.03 | Hajduk | | Slaven | 3:0 | |||||
08.03 | Osijek | | Zagreb | 1:3 | |||||
08.03 | Varteks | | Mladost 127 | 2:1 | |||||
Day 19 | |||||||||
01.03 | Mladost 127 | | Šibenik | 2:0 | |||||
01.03 | Zagreb | | Varteks | 2:1 | |||||
01.03 | Slaven | | Osijek | 2:1 | |||||
01.03 | Hrvatski dragovoljac | | Hajduk | 3:1 | |||||
01.03 | Zadarkomerc | | Croatia | 2:1 | |||||
01.03 | Rijeka | | Samobor | 0:0 | |||||
Day 21 | |||||||||
28.03 | Viktoria Žižkov | | Dukla | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
29.03 | Sigma | | Slovan | 1:2 (1:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
29.03 | Boby | | Kaučuk | 1:2 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
29.03 | Viktoria Plzeň | | České Budějovice | 4:1 (3:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
29.03 | Jablonec | | Baník | 2:2 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
29.03 | Teplice | | Atlantic | 4:1 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
29.03 | Hradec Králové | | Petra | 0:0 | |||||
Hradec Králové | |||||||||
30.03 | Sparta | | Slavia | 1:1 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 20 | |||||||||
20.03 | Petra | | Boby | 4:0 (2:0) | |||||
Drnovice | |||||||||
21.03 | Baník | | Hradec Králové | 3:0 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
21.03 | České Budějovice | | Teplice | 2:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
21.03 | Atlantic | | Sigma | 1:2 (1:0) | |||||
Lázně Bohdaneč | |||||||||
21.03 | Slovan | | Sparta | 0:1 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
21.03 | Dukla | | Kaučuk | 1:0 (1:0) | |||||
Příbram | |||||||||
21.03 | Viktoria Žižkov | | Viktoria Plzeň | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
23.03 | Slavia | | Jablonec | 2:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 19 | |||||||||
13.03 | Sigma | | České Budějovice | 1:0 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
14.03 | Kaučuk | | Petra | 3:0 (0:0) | |||||
Opava | |||||||||
15.03 | Viktoria Plzeň | | Dukla | 4:3 (1:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
15.03 | Teplice | | Viktoria Žižkov | 0:1 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
15.03 | Sparta | | Atlantic | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
15.03 | Jablonec | | Slovan | 2:1 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
15.03 | Hradec Králové | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
15.03 | Boby | | Baník | 2:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
Day 18 | |||||||||
06.03 | Baník | | Kaučuk | 1:0 (1:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
07.03 | Atlantic | | Jablonec | 1:3 (0:2) | |||||
Lázně Bohdaneč | |||||||||
07.03 | Dukla | | Petra | 4:0 (2:0) | |||||
Příbram | |||||||||
07.03 | Viktoria Žižkov | | Sigma | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
08.03 | České Budějovice | | Sparta | 0:1 (0:1) | |||||
České Budějovice | |||||||||
08.03 | Slovan | | Hradec Králové | 0:0 | |||||
Liberec | |||||||||
08.03 | Viktoria Plzeň | | Teplice | 2:0 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
09.03 | Slavia | | Boby | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.03 | Teplice | | Dukla | 2:0 (2:0) | |||||
Teplice | |||||||||
01.03 | Sparta | | Viktoria Žižkov | 2:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
01.03 | Jablonec | | České Budějovice | 8:0 (3:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
01.03 | Boby | | Slovan | 0:0 | |||||
Brno |
Day 30 | |||||||||
28.03 | Hibernian | | Aberdeen | 1:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
28.03 | Motherwell | | Dundee United | 1:0 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
28.03 | Dunfermline Athletic | | Rangers | 2:3 (1:1) | |||||
Dunfermline | |||||||||
28.03 | Celtic | | Hearts | 0:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
28.03 | St. Johnstone | | Kilmarnock | 1:0 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 29 | |||||||||
21.03 | Aberdeen | | Celtic | 0:1 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
21.03 | Kilmarnock | | Dunfermline Athletic | 3:0 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
21.03 | Dundee United | | Hearts | 0:1 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
21.03 | Hibernian | | Motherwell | 1:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
21.03 | Rangers | | St. Johnstone | 2:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 28 | |||||||||
14.03 | Dunfermline Athletic | | Aberdeen | 3:3 (0:1) | |||||
Dunfermline | |||||||||
14.03 | Motherwell | | Rangers | 2:1 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
14.03 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
14.03 | Hearts | | Kilmarnock | 1:1 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15.03 | Celtic | | Dundee United | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 27 | |||||||||
07.03 | Dunfermline Athletic | | Motherwell | 2:1 (1:1) | |||||
Dunfermline |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vélez Sársfield | 19 | 14 | 4 | 1 | 39-14 | 46 | ||
2. | Lanús | 19 | 11 | 7 | 1 | 43-22 | 40 | ||
3. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 11 | 4 | 4 | 42-24 | 37 | ||
4. | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 19 | 9 | 5 | 5 | 23-20 | 32 | ||
5. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 3 | 7 | 36-27 | 30 | ||
6. | Boca Juniors | 19 | 8 | 5 | 6 | 38-30 | 29 | ||
7. | River Plate | 19 | 7 | 8 | 4 | 32-24 | 29 | ||
8. | Argentinos Juniors | 19 | 7 | 7 | 5 | 26-17 | 28 | ||
9. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 7 | 5 | 26-22 | 28 | ||
10. | Independiente | 19 | 7 | 5 | 7 | 26-28 | 26 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.03 | Vila Nova (Goiânia) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 0:0 | 0:2 (0:2) | 0:2 | |||
Goiânia | |||||||||
24.03 | Palmeiras (São Paulo) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:2 | |||
São Paulo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.03 | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | | Vila Nova (Goiânia) | 2:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
03.03 | Vitória (Salvador) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 5:0 (3:0) | |||||
Salvador | |||||||||
10.03 | Botafogo (Rio de Janeiro) | | Palmeiras (São Paulo) | 2:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.03 | Paraná (Curitiba) | | Atlético (Belo Horizonte) | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
19.03 | São Paulo (São Paulo) | | Grêmio (Porto Alegre) | 2:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
24.03 | Bahia (Salvador) | | Santos (Santos) | 3:3 (0:2) | |||||
Salvador | |||||||||
26.03 | América (Belo Horizonte) | | Sport (Recife) | 3:3 (3:2) | |||||
Curitiba | |||||||||
31.03 | Cruzeiro (Belo Horizonte) | | Corinthians (São Paulo) | 3:1 (3:1) | |||||
Belo Horizonte |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
04.03 | Sport (Recife) | | Portuguesa (São Paulo) | 4:2 (4:1) | 1:2 (0:2) | 5:4 | |||
Recife | |||||||||
05.03 | Internacional (Porto Alegre) | | América (Belo Horizonte) | 1:0 (0:0), pen. 2:4 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Porto Alegre |
15.03 | Miami Fusion | | D.C. United | 0:2 (0:2) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
21.03 | Dallas Burn | | Colorado Rapids | 2:1 (1:1), pen. ?:? | |||||
Dallas | |||||||||
21.03 | Tampa Bay Mutiny | | Columbus Crew | 1:2 (0:1) | |||||
Tampa | |||||||||
21.03 | Miami Fusion | | Chicago Fire | 0:2 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
21.03 | D.C. United | | Kansas City Wizards | 3:2 (2:2) | |||||
Washington | |||||||||
21.03 | Los Angeles Galaxy | | San Jos? Clash | 4:3 (2:1), pen. ?:? | |||||
Pasadena | |||||||||
26.03 | Tampa Bay Mutiny | | Miami Fusion | 0:1 (0:0), pen. ?:? | |||||
Tampa | |||||||||
28.03 | Los Angeles Galaxy | | MetroStars | 3:2 (1:1) | |||||
Pasadena | |||||||||
28.03 | San Jos? Clash | | Colorado Rapids | 2:3 (0:1), pen. ?:? | |||||
Palo Alto | |||||||||
29.03 | Dallas Burn | | Columbus Crew | 2:1 (1:1) | |||||
Dallas | |||||||||
29.03 | D.C. United | | New England Revolution | 2:1 (0:0), pen. ?:? | |||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 5 | 81-51 | 58 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 15 | 0 | 12 | 67-61 | 45 | ||
3. | MetroStars | 32 | 12 | 0 | 17 | 57-63 | 39 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 10 | 0 | 17 | 51-68 | 35 | ||
5. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-62 | 34 | ||
6. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 17 | 55-70 | 29 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 22 | 0 | 6 | 87-46 | 68 | ||
2. | Chicago Fire | 32 | 18 | 0 | 11 | 64-46 | 56 | ||
3. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 14 | 64-71 | 44 | ||
4. | Dallas Burn | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-61 | 37 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 10 | 0 | 14 | 51-65 | 33 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 10 | 0 | 16 | 47-54 | 32 |
Day 2 | |||||||||
29.03 | Shenyang Haishi | | Dalian Wanda | 0:0 | |||||
29.03 | Guangzhou Songri | | Shenzhen Ping'an | 0:0 | |||||
29.03 | Wuhan Hongjinlong | | Shanghai Shenhua | 0:0 | |||||
29.03 | Beijing Guoan | | Bayi | 1:0 | |||||
29.03 | Yanbian Aodong | | Qingdao Yizhong Hainiu | 1:1 | |||||
29.03 | Qianwei Huandao | | Guangzhou Apollo | 1:0 | |||||
29.03 | Shandong Luneng Taishan | | Sichuan Quanxing | 1:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
22.03 | Guangzhou Songri | | Dalian Wanda | 0:2 | |||||
22.03 | Shanghai Shenhua | | Shenyang Haishi | 2:1 | |||||
22.03 | Shenzhen Ping'an | | Beijing Guoan | 0:0 | |||||
22.03 | Wuhan Hongjinlong | | Yanbian Aodong | 2:0 | |||||
22.03 | Bayi | | Qianwei Huandao | 1:3 | |||||
22.03 | Qingdao Yizhong Hainiu | | Shandong Luneng Taishan | 2:0 | |||||
22.03 | Sichuan Quanxing | | Guangzhou Apollo | 2:2 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 26 | 19 | 5 | 2 | 64-16 | 62 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 11 | 12 | 3 | 43-23 | 45 | ||
3. | Beijing Guoan | 26 | 10 | 13 | 3 | 32-19 | 43 | ||
4. | Guangzhou Songri | 26 | 10 | 6 | 10 | 23-33 | 36 | ||
5. | Sichuan Quanxing | 26 | 8 | 10 | 8 | 32-34 | 34 | ||
6. | Qingdao Yizhong Hainiu | 26 | 8 | 8 | 10 | 24-30 | 32 | ||
7. | Qianwei Huandao | 26 | 8 | 8 | 10 | 29-29 | 32 | ||
8. | Wuhan Hongjinlong | 26 | 8 | 8 | 10 | 26-33 | 32 | ||
9. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 8 | 8 | 10 | 39-40 | 32 | ||
10. | Shenyang Haishi | 26 | 7 | 10 | 9 | 19-28 | 31 |
12.03 | Dalian Wanda | | Beijing Guoan | 1:2 aet | |||||
Wenzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | South Melbourne Lakers | 26 | 13 | 9 | 4 | 56-41 | 48 | ||
2. | Carlton | 26 | 12 | 9 | 5 | 44-24 | 45 | ||
3. | Adelaide City | 26 | 13 | 4 | 9 | 45-30 | 43 | ||
4. | Sydney United | 26 | 11 | 10 | 5 | 37-26 | 43 | ||
5. | Marconi Fairfield | 26 | 12 | 7 | 7 | 33-25 | 43 | ||
6. | Wollongong City Wolves | 26 | 13 | 3 | 10 | 51-33 | 42 | ||
7. | Melbourne Knights | 26 | 11 | 6 | 9 | 37-35 | 39 | ||
8. | Perth Glory | 26 | 10 | 6 | 10 | 35-40 | 36 | ||
9. | Sydney UTS Olympic | 26 | 10 | 5 | 11 | 37-43 | 35 | ||
10. | West Adelaide Sharks | 26 | 10 | 4 | 12 | 32-38 | 34 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
20:00 | |
2:0 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |