Football matches in April 1990 |
01.04 | Zimbabwe | | Swaziland | 4:4, pen. 5:4 | |||||
Zambia | |||||||||
01.04 | Zambia | | Tanzania | 2:0 | |||||
03.04 | Bermuda | | Iceland | 0:4 (0:3) | |||||
Hamilton | |||||||||
03.04 | Switzerland | | Romania | 2:1 (1:1) | |||||
Luzern | |||||||||
04.04 | Czechoslovakia | | Egypt | 1:0 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
08.04 | USA | | Iceland | 4:1 (3:0) | |||||
Saint Louis | |||||||||
11.04 | GDR | | Egypt | 2:0 (2:0) | |||||
11.04 | Algeria | | Sweden | 1:1 (1:0) | |||||
Alger | |||||||||
11.04 | Austria | | Hungary | 3:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
11.04 | Denmark | | Turkey | 1:0 (0:0) | |||||
København | |||||||||
14.04 | Bermuda | | Antigua and Barbuda | 2:2 | |||||
15.04 | Barbados | | Saint Lucia | 1:0 | |||||
16.04 | Bermuda | | Antigua and Barbuda | 3:0 | |||||
17.04 | Grenada | | Netherlands Antilles | 1:1 | |||||
17.04 | Mexico | | Colombia | 2:0 (2:0) | |||||
USA | |||||||||
22.04 | Saint Vincent and Grenadines | | Dominican Republic | 2:1 | |||||
22.04 | USA | | Colombia | 0:1 (0:1) | |||||
25.04 | England | | Czechoslovakia | 4:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
25.04 | Ireland | | USSR | 1:0 (0:0) | |||||
Dublin | |||||||||
25.04 | Israel | | Romania | 1:4 (0:3) | |||||
Haifa | |||||||||
25.04 | Scotland | | GDR | 0:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
25.04 | Sweden | | Wales | 4:2 (2:1) | |||||
Solna | |||||||||
25.04 | FRG | | Uruguay | 3:3 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
29.04 | Barbados | | Antigua and Barbuda | 1:0 | |||||
29.04 | Suriname | | Guyana | 5:0 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17.04 20:00 | Fiorentina | | Werder | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Perugia | |||||||||
18.04 20:00 | Köln | | Juventus | 0:0 | 2:3 (0:2) | 2:3 | |||
Köln | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.04 20:00 | Werder | | Fiorentina | 1:1 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
04.04 20:00 | Juventus | | Köln | 3:2 (2:0) | |||||
Torino |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Dinamo Bucureşti | | Anderlecht | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | ||||
Bucureşti | |||||||||
Sampdoria | | Monaco | 2:0 (1:0) | 2:2 (0:1) | 4:2 | ||||
Genova | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Monaco | | Sampdoria | 2:2 (1:0) | ||||||
Monte Carlo | |||||||||
Anderlecht | | Dinamo Bucureşti | 1:0 (0:0) | ||||||
Bruxelles |
Day 6 | |||||||||
14.04 | Oriente Petrolero | | Barcelona | 1:1 (1:0) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
20.04 | Emelec | | The Strongest | 1:0 (1:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.04 | Oriente Petrolero | | The Strongest | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
04.04 | Emelec | | Barcelona | 3:1 (3:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.04 | Barcelona | | The Strongest | 1:0 (0:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.04 | The Strongest | | Barcelona | 2:1 (2:1) | |||||
La Paz |
Day 2 | |||||||||
01.04 | Independiente Avellaneda | | River Plate | 1:0 | |||||
Avellaneda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Independiente Avellaneda | 2 | 1 | 1 | 0 | 1-0 | 3 | |||
2. | River Plate | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 1 | |||
Day 3 | |||||||||
24.04 | Sporting Cristal | | Colo-Colo | 1:2 (0:1) | |||||
Lima | |||||||||
27.04 | Unión Huaral | | Colo-Colo | 1:1 (1:0) | |||||
Lima | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.04 | Sporting Cristal | | Universidad Católica | 0:0 | |||||
Lima | |||||||||
20.04 | Unión Huaral | | Universidad Católica | 1:0 (0:0) | |||||
Lima | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.04 | Universidad Católica | | Colo-Colo | 0:0 | |||||
Santiago | |||||||||
11.04 | Sporting Cristal | | Unión Huaral | 0:0 | |||||
Lima |
Day 7 | |||||||||
04.04 | Progreso | | Defensor Sporting | 4:0 (0:0)* | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
27.04 | Vasco da Gama | | Olimpia | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
27.04 | Grêmio | | Cerro Porteño | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.04 | Grêmio | | Olimpia | 2:2 (2:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
24.04 | Vasco da Gama | | Cerro Porteño | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.04 | Cerro Porteño | | Olimpia | 3:2 (1:1) | |||||
Asunción | |||||||||
18.04 | Vasco da Gama | | Grêmio | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.04 | Olimpia | | Vasco da Gama | 2:1 (1:1) | |||||
Asunción | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.04 | Cerro Porteño | | Vasco da Gama | 1:1 (1:0) | |||||
Asunción |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.04 | Liaoning | | Nissan Motors | 1:1 | 2:1 | 3:2 | |||
Shenyang | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 | Nissan Motors | | Liaoning | 1:2 | |||||
Yokohama |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Nakivubo Villa | | Kenya Breweries | 1:2 | 0:0 | 1:2 | ||||
East End Lions | | LPRC Oilers | 1:0 | 0:0 | 1:0 | ||||
Club Africain | | Rapid de Relizane | 2:0 | 4:1 | 6:1 | ||||
Al Soukour | | Al-Merreikh | -:+ | 0:3 | 0:3 | ||||
Entente II | | BCC Lions | 1:1 | 0:1 | 1:2 | ||||
Red Arrows | | Darryn Textiles | 1:0 | 4:1 | 5:1 | ||||
Ferroviário da Huíla | | Desportivo | 0:1, pen. 3:5 | 1:0 | 1:1 | ||||
MAS Fès | | ASF de Bobo | 2:0 | 1:0 | 3:0 | ||||
Sotra | | Mankona | 2:0 | 2:0 | 4:0 | ||||
Requins de l'Atlantique | | Olympic Real | 1:0, pen. 4:3 | 0:1 | 1:1 | ||||
BTM Antananarivo | | Pamba | 2:1 | 0:0 | 2:1 | ||||
Diables Noirs | | Rayon Sports | 3:0 | 0:1 | 3:1 | ||||
Hearts of Oak | | Real Bamako | 2:0 | 2:1 | 4:1 | ||||
Petrosport | | Tourbillon | 2:0 | 0:0 | 2:0 | ||||
Tonnerre | | Ouakam | 0:1 | 0:2 | 0:3 | ||||
Kalamu | | Vital'O | 1:1, pen. 3:5 | 1:1 | 2:2 | ||||
Day 1 | |||||||||
Darryn Textiles | | Red Arrows | 1:4 | ||||||
Desportivo | | Ferroviário da Huíla | 0:1 | ||||||
ASF de Bobo | | MAS Fès | 0:1 | ||||||
Mankona | | Sotra | 0:2 | ||||||
LPRC Oilers | | East End Lions | 0:0 | ||||||
Olympic Real | | Requins de l'Atlantique | 1:0 | ||||||
Rayon Sports | | Diables Noirs | 1:0 | ||||||
Real Bamako | | Hearts of Oak | 1:2 | ||||||
Tourbillon | | Petrosport | 0:0 | ||||||
Ouakam | | Tonnerre | 2:0 | ||||||
Vital'O | | Kalamu | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
28.04 | Saint-Petersburg Kickers | | New York Greek American | 2:0 | |||||
Saint-Petersburg |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.04 | Diriangén | | Real España | 0:2 | 1:5 | 1:7 | |||
Diriamba | |||||||||
29.04 | Tauro | | Luis Ángel Firpo | 0:3 | 1:1 | 1:4 | |||
Ciudad de Panamá | |||||||||
29.04 | Alianza | | San Francisco | 2:0 | 10:1 | 12:1 | |||
San Salvador | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.04 | Real España | | Diriangén | 5:1 | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
21.04 | Municipal | | Duurly's | 2:0 | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
22.04 | Suchitepéquez | | San Joaquin | 2:1 | |||||
Mazatenango | |||||||||
25.04 | Luis Ángel Firpo | | Tauro | 1:1 | |||||
Usulután | |||||||||
25.04 | San Francisco | | Alianza | 1:10 | |||||
La Chorrera |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.04 | Zenith | | Paradise | 1:1 | 0:2 | 1:3 | |||
Morne-à-l'Eau | |||||||||
08.04 | SITHOC | | UNDEBA | 2:0 | 0:1 | 2:1 | |||
Mahuma | |||||||||
08.04 | Transvaal | | Robin Hood | 2:1 | 0:0 | 2:1 | |||
Paramaribo | |||||||||
11.04 | Rivière-Pilote | | Excelsior | -:+ | -:+ | 0:0 | |||
Rivière-Pilote | |||||||||
22.04 | FICA | | Seba United | 1:0 | 2:0 | 3:0 | |||
Cap-Haïtien | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.04 | UNDEBA | | SITHOC | 1:0 | |||||
Willemstad | |||||||||
01.04 | Robin Hood | | Transvaal | 0:0 | |||||
Paramaribo | |||||||||
04.04 | Excelsior | | Rivière-Pilote | +:- | |||||
Schoelcher | |||||||||
08.04 | Seba United | | FICA | 0:2 | |||||
Montego Bay |
Day 10 | |||||||||
CSKA | | Ararat | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Minsk | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallist | | Dynamo Kiev | 0:2 (0:2) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Shakhtyor | | Spartak | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Moscow | 2:3 (1:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Ararat | | Pamir | 1:0 (1:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Rotor | | Torpedo | 2:2 (1:2) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Spartak | | Metallist | 6:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Chernomorets | | Dnepr | 1:0 (1:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Torpedo | | Pamir | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dnepr | | Dynamo Kiev | 1:0 (1:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Dynamo Minsk | | Ararat | 0:0 | ||||||
Minsk | |||||||||
Metallist | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Rotor | | CSKA | 0:1 (0:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Torpedo | | CSKA | 0:2 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallist | | Dnepr | 0:0 | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Rotor | | Pamir | 1:0 (0:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Spartak | | Dynamo Moscow | 1:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Pamir | | Dynamo Minsk | 3:1 (1:1) | ||||||
Dushanbe | |||||||||
Ararat | | Torpedo | 0:1 (0:1) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Shakhtyor | | Dnepr | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Chernomorets | | Spartak | 1:0 (1:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Metallist | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Kiev | 0:3 (0:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Ararat | | Rotor | 3:0 (0:0) | ||||||
Yerevan |
Day 11 | |||||||||
02.04 | Tiras | | Neftchi | 2:2 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
03.04 19:00 | Tavriya | | Zenit | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 6 | |||||||||
29.04 | Lokomotiv Gorkiy | | Kairat | 3:2 (1:1) | |||||
Gorky | |||||||||
29.04 15:00 | Neftchi | | Geolog | 6:0 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
29.04 16:30 | Dynamo Sukhumi | | Kotaik | 1:0 (1:0) | |||||
Sukhumi | |||||||||
29.04 18:00 | Kuban | | Spartak | 0:2 (0:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
29.04 18:00 | Zenit | | Shinnik | 0:1 (0:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
29.04 18:00 | Metallurg | | Lokomotiv Moscow | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
29.04 18:30 | Fakel | | Pakhtakor | 3:1 (2:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
29.04 19:00 | Nistru | | Kuzbass | 2:0 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 5 | |||||||||
26.04 | Metallurg | | Kuzbass | 2:1 (2:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
26.04 16:30 | Dynamo Sukhumi | | Spartak | 1:0 (1:0) | |||||
Sukhumi | |||||||||
26.04 18:00 | Lokomotiv Gorkiy | | Pakhtakor | 2:2 (1:1) | |||||
Gorky | |||||||||
26.04 18:00 | Rostselmash | | Dynamo Stavropol | 1:3 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
26.04 18:30 | Fakel | | Kairat | 1:2 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
26.04 19:00 | Kuban | | Kotaik | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
26.04 19:00 | Nistru | | Lokomotiv Moscow | 2:2 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.04 | Kuzbass | | Zenit | 1:2 (1:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
20.04 18:00 | Rostselmash | | Fakel | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
20.04 18:00 | Pakhtakor | | Metallurg | 2:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
20.04 18:30 | Dynamo Stavropol | | Lokomotiv Gorkiy | 2:0 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
20.04 18:30 | Lokomotiv Moscow | | Neftchi | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20.04 18:30 | Shinnik | | Dynamo Sukhumi | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
20.04 18:30 | Spartak | | Tiras | 3:0 (2:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
20.04 19:00 | Kairat | | Nistru | 1:1 (1:1) | |||||
Almaty | |||||||||
20.04 19:00 | Geolog | | Kuban | 3:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
20.04 19:00 | Kotaik | | Tavriya | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.04 | Kuzbass | | Neftchi | 0:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
17.04 | Geolog | | Dynamo Sukhumi | 2:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
17.04 | Shinnik | | Kuban | 3:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17.04 | Spartak | | Tavriya | 1:1 (1:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
17.04 18:00 | Rostselmash | | Lokomotiv Gorkiy | 2:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17.04 18:30 | Dynamo Stavropol | | Fakel | 2:1 (1:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
17.04 18:30 | Pakhtakor | | Nistru | 3:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
17.04 19:00 | Kairat | | Metallurg | 0:2 (0:1) | |||||
Almaty | |||||||||
17.04 19:00 | Kotaik | | Tiras | 3:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.04 | Neftchi | | Pakhtakor | 3:0 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
10.04 18:30 | Fakel | | Lokomotiv Gorkiy | 2:0 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
10.04 18:30 | Tiras | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
10.04 18:30 | Zenit | | Kairat | 0:1 (0:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
10.04 19:00 | Tavriya | | Geolog | 0:1 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
10.04 19:00 | Kuban | | Kuzbass | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
11.04 | Metallurg | | Rostselmash | 2:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
11.04 | Nistru | | Dynamo Stavropol | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.04 18:30 | Tiras | | Geolog | 0:0 | |||||
Tiraspol | |||||||||
07.04 | Metallurg | | Dynamo Stavropol | 2:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
07.04 15:00 | Zenit | | Pakhtakor | 1:1 (0:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
07.04 15:00 | Neftchi | | Kairat | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
07.04 18:00 | Tavriya | | Shinnik | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
07.04 18:00 | Kuban | | Lokomotiv Moscow | 0:3 (0:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
08.04 17:00 | Nistru | | Rostselmash | 3:3 (1:1) | |||||
Chişinău |
Dynamo (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 0:0 aet, pen. 2:4 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | CSKA (Moscow) | 4:2 (3:0) | ||||||
Kiev |
Day 6 | |||||||||
29.04 | Dynamo Brest | | Dnepr | 2:2 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
29.04 | Volyn | | Zakarpatye | 3:1 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
29.04 13:00 | Start | | Kremen | 0:0 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
29.04 17:00 | Daugava | | Niva Vinnitsa | 2:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
29.04 17:00 | SKA Odessa | | Lori | 2:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
29.04 17:00 | Galichina | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
29.04 18:00 | Zarya Beltsy | | Shirak | 3:0 | |||||
Beltsy | |||||||||
29.04 18:30 | Khimik Grodno | | Zarya Lugansk | 1:1 (1:0) | |||||
Grodno | |||||||||
29.04 19:00 | Spartak Nalchik | | Vorskla | 1:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
Day 5 | |||||||||
26.04 | Zarya Beltsy | | Lori | 3:0 | |||||
Beltsy | |||||||||
26.04 17:30 | Start | | Vorskla | 1:1 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
26.04 18:30 | Daugava | | Bukovina | 0:0 | |||||
Rīga | |||||||||
26.04 18:30 | SKA Odessa | | Shirak | 1:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
26.04 18:30 | Khimik Grodno | | Dnepr | 2:0 (1:0) | |||||
Grodno | |||||||||
26.04 19:00 | Spartak Nalchik | | Kremen | 1:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
26.04 19:00 | Dynamo Brest | | Zarya Lugansk | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
26.04 19:00 | Galichina | | Zakarpatye | 5:0 (3:0) | |||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
26.04 19:00 | Volyn | | Baltika | 4:2 (4:2) | |||||
Lutsk | |||||||||
26.04 19:00 | Iskra | | Niva Vinnitsa | 1:2 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
27.04 19:00 | Karpaty | | Niva Ternopol | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.04 | Bukovina | | Start | 1:0 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
20.04 | Dnepr | | SKA Odessa | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
20.04 | Zakarpatye | | Dynamo Brest | 0:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
20.04 17:30 | Kremen | | Galichina | 0:0 | |||||
Kremenchuk | |||||||||
20.04 18:30 | Vorskla | | Volyn | 2:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
20.04 19:00 | Karpaty | | Daugava | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
20.04 19:00 | Niva Ternopol | | Iskra | 4:0 (2:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
20.04 19:00 | Niva Vinnitsa | | Spartak Nalchik | 2:0 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
20.04 19:00 | Zarya Lugansk | | Zarya Beltsy | 3:0 (1:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
20.04 19:00 | Baltika | | Khimik Grodno | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.04 | Niva Ternopol | | Daugava | 2:1 (1:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
17.04 | Niva Vinnitsa | | Start | 3:0 (2:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
17.04 | Zakarpatye | | Khimik Grodno | 1:0 (1:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
17.04 | Shirak | | Lori | 2:0 (1:0) | |||||
Artik | |||||||||
17.04 03:00 | Bukovina | | Spartak Nalchik | 2:0 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
17.04 03:00 | Dnepr | | Zarya Beltsy | 4:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
17.04 17:30 | Kremen | | Volyn | 2:0 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
17.04 18:00 | Karpaty | | Iskra | 3:0 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
17.04 18:00 | Vorskla | | Galichina | 1:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
17.04 19:00 | Zarya Lugansk | | SKA Odessa | 1:0 (0:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
17.04 19:00 | Baltika | | Dynamo Brest | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.04 | Galichina | | Bukovina | 0:0 | |||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
10.04 | Khimik Grodno | | Vorskla | 1:1 (1:0) | |||||
Grodno | |||||||||
10.04 03:00 | SKA Odessa | | Zakarpatye | 3:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
10.04 03:00 | Lori | | Dnepr | 1:3 (1:1) | |||||
Kirovakan | |||||||||
10.04 17:00 | Shirak | | Zarya Lugansk | 3:1 (0:1) | |||||
Artik | |||||||||
10.04 18:30 | Zarya Beltsy | | Baltika | 0:0 | |||||
Beltsy | |||||||||
10.04 18:30 | Volyn | | Niva Vinnitsa | 2:2 (1:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
10.04 19:00 | Dynamo Brest | | Kremen | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.04 | Lori | | Zarya Lugansk | 1:0 (0:0) | |||||
Kirovakan | |||||||||
07.04 03:00 | Zarya Beltsy | | Zakarpatye | 2:0 (1:0) | |||||
Beltsy | |||||||||
07.04 03:00 | Galichina | | Niva Vinnitsa | 1:1 (0:1) | |||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
07.04 03:00 | Volyn | | Bukovina | 0:2 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
07.04 03:00 | Shirak | | Dnepr | 1:2 (0:1) | |||||
Artik | |||||||||
07.04 17:00 | SKA Odessa | | Baltika | 3:1 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
07.04 17:00 | Dynamo Brest | | Vorskla | 0:1 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
07.04 18:00 | Khimik Grodno | | Kremen | 1:0 (1:0) | |||||
Grodno |
Day 6 | |||||||||
29.04 17:00 | Tsement | | Metallurg | 2:2 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
29.04 17:00 | Goyazan | | Uralmash | 2:0 (1:0) | |||||
Qazax | |||||||||
29.04 17:00 | Torpedo Volzhskiy | | Mashuk | 3:2 (1:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
29.04 17:00 | Volgar | | Sokol | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
29.04 18:00 | Tekstilshchik | | Nart | 2:1 (1:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
29.04 18:00 | Kapaz | | Zvezda Perm | 3:2 (1:2) | |||||
Gəncə | |||||||||
29.04 18:00 | Torpedo Vladimir | | Dynamo Bryansk | 6:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
29.04 18:30 | Druzhba | | SKA Rostov-on-Don | 2:1 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
29.04 18:30 | Torpedo Ryazan | | Zarya Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
29.04 18:30 | Terek | | Krylya Sovetov | 1:1 (1:1) | |||||
Grozny | |||||||||
Day 5 | |||||||||
26.04 17:00 | Kapaz | | Uralmash | 2:1 (0:1) | |||||
Gəncə | |||||||||
26.04 18:00 | Tekstilshchik | | Mashuk | 2:1 (1:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
26.04 18:00 | Tsement | | SKA Rostov-on-Don | 4:1 (2:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
26.04 18:00 | Torpedo Vladimir | | Zarya Kaluga | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
26.04 18:00 | Zenit | | Gastello | 0:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
26.04 18:30 | Druzhba | | Metallurg | 3:2 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
26.04 18:30 | Torpedo Ryazan | | Dynamo Bryansk | 1:1 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
26.04 18:30 | Terek | | Sokol | 0:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
26.04 18:30 | Torpedo Volzhskiy | | Nart | 3:1 (2:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
26.04 18:30 | Volgar | | Krylya Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.04 18:00 | Uralmash | | Volgar | 1:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
20.04 18:00 | Gastello | | Torpedo Ryazan | 2:1 (0:0) | |||||
Tuymazy Spartak Stadium | |||||||||
20.04 18:00 | Zarya Kaluga | | Goyazan | 3:1 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
20.04 18:30 | Zvezda Perm | | Terek | 2:1 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
20.04 18:30 | Sokol | | Tsement | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
20.04 18:30 | Mashuk | | Nart | 1:0 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
20.04 19:00 | Krylya Sovetov | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
20.04 19:00 | Dynamo Bryansk | | Kapaz | 4:0 (3:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
20.04 19:00 | Zenit | | Torpedo Vladimir | 3:1 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
22.04 16:30 | SKA Rostov-on-Don | | Torpedo Volzhskiy | 3:1 (3:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
22.04 17:00 | Metallurg | | Tekstilshchik | 2:1 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.04 18:00 | Uralmash | | Terek | 3:0 (2:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
17.04 18:00 | Gastello | | Torpedo Vladimir | 2:1 (0:1) | |||||
Tuymazy Spartak Stadium | |||||||||
17.04 18:30 | Zvezda Perm | | Volgar | 3:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
17.04 18:30 | Sokol | | Druzhba | 2:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
17.04 18:30 | Zarya Kaluga | | Kapaz | 1:1 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
17.04 19:00 | Krylya Sovetov | | Tsement | 2:2 (0:2) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
17.04 19:00 | Dynamo Bryansk | | Goyazan | 2:0 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
17.04 19:00 | Zenit | | Torpedo Ryazan | 0:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
19.04 18:30 | Metallurg | | Torpedo Volzhskiy | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
19.04 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Tekstilshchik | 1:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 2 | |||||||||
09.04 17:00 | Kapaz | | Zenit | 2:0 (2:0) | |||||
Gəncə | |||||||||
09.04 17:00 | Goyazan | | Gastello | 3:1 (1:0) | |||||
Qazax | |||||||||
10.04 | Torpedo Ryazan | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
10.04 17:00 | Tekstilshchik | | Sokol | 3:1 (1:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
10.04 18:00 | Tsement | | Uralmash | 0:0 | |||||
Novorossiysk | |||||||||
10.04 18:00 | Druzhba | | Zvezda Perm | 1:1 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
10.04 18:00 | Nart | | SKA Rostov-on-Don | 2:1 (1:1) | |||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
10.04 18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Krylya Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
10.04 18:00 | Mashuk | | Metallurg | 2:1 (1:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
10.04 18:00 | Volgar | | Zarya Kaluga | 1:2 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
10.04 18:30 | Terek | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Grozny | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.04 17:00 | Kapaz | | Gastello | 1:0 (0:0) | |||||
Gəncə | |||||||||
06.04 17:00 | Goyazan | | Zenit | 0:0 | |||||
Qazax | |||||||||
07.04 | Druzhba | | Uralmash | 2:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
07.04 15:30 | Volgar | | Dynamo Bryansk | 2:2 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
07.04 16:00 | Torpedo Volzhskiy | | Sokol | 3:1 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
07.04 17:00 | Tekstilshchik | | Krylya Sovetov | 2:0 (0:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
07.04 17:00 | Tsement | | Zvezda Perm | 2:0 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
07.04 17:00 | Terek | | Zarya Kaluga | 2:0 | |||||
Grozny | |||||||||
07.04 17:00 | Mashuk | | SKA Rostov-on-Don | 0:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
07.04 18:30 | Nart | | Metallurg | 0:0 | |||||
Cherkessk Nart Stadium |
Day 6 | |||||||||
29.04 | Neftyanik | | Kaysar | 2:0 | |||||
Fergana | |||||||||
29.04 | Okean | | Tselinnik | 2:0 (0:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
29.04 | Amur | | Ekibastuzets | 1:0 | |||||
29.04 | Meliorator | | Zvezda Irkutsk | 1:0 (1:0) | |||||
Chimkent | |||||||||
29.04 | Khimik Zhambyl | | Novbakhor | 1:0 | |||||
Dzhambyl | |||||||||
29.04 | Avtomobilist | | Shakhtyor | 3:0 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
29.04 | Alga | | Spartak Andizhan | 0:0 | |||||
Frunze | |||||||||
29.04 | Sogdiana | | Irtysh | 1:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
29.04 | Vahsh | | Zarafshan | 3:1 (1:0) | |||||
Kurgan-Tyube | |||||||||
29.04 | Surkhan | | Kopet-dag | 1:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
26.04 | Neftyanik | | Shakhtyor | 1:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
26.04 | Okean | | Ekibastuzets | 3:0 (2:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
26.04 | Amur | | Tselinnik | 0:0 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
26.04 | Meliorator | | Irtysh | 4:1 (2:0) | |||||
Chimkent | |||||||||
26.04 | Khimik Zhambyl | | Spartak Andizhan | 4:1 (3:0) | |||||
Dzhambul | |||||||||
26.04 | Avtomobilist | | Kaysar | 1:0 | |||||
26.04 | Alga | | Novbakhor | 0:1 | |||||
26.04 | Sogdiana | | Zvezda Irkutsk | 1:0 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
26.04 | Dynamo Barnaul | | Traktor | 1:0 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
26.04 | Vahsh | | Kopet-dag | 1:0 (0:0) | |||||
26.04 | Surkhan | | Zarafshan | 0:0 | |||||
Termiz Spartak Stadium | |||||||||
Day 4 | |||||||||
21.04 | Kopet-dag | | Khimik Zhambyl | 1:0 | |||||
21.04 | Traktor | | Okean | 2:0 (1:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
21.04 | Zvezda Irkutsk | | Surkhan | 1:0 (0:0) | |||||
21.04 | Dynamo Barnaul | | Amur | 1:2 (0:1) | |||||
21.04 | Tselinnik | | Avtomobilist | 1:0 (1:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
21.04 | Ekibastuzets | | Neftyanik | 1:1 | |||||
21.04 | Irtysh | | Vahsh | 0:0 | |||||
Omsk | |||||||||
21.04 | Zarafshan | | Alga | 1:1 (1:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
21.04 19:00 | Shakhtyor | | Meliorator | 2:1 (1:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.04 | Kopet-dag | | Alga | 1:2 | |||||
Aşgabat | |||||||||
18.04 | Traktor | | Amur | 1:0 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
18.04 | Zvezda Irkutsk | | Vahsh | 2:1 (1:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
18.04 | Dynamo Barnaul | | Okean | 0:1 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
18.04 | Shakhtyor | | Sogdiana | 0:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
18.04 | Tselinnik | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Tselinograd | |||||||||
18.04 | Ekibastuzets | | Avtomobilist | 2:0 | |||||
18.04 | Irtysh | | Surkhan | 3:1 | |||||
Omsk | |||||||||
18.04 | Zarafshan | | Khimik Zhambyl | 1:1 | |||||
18.04 | Spartak Andizhan | | Novbakhor | 1:0 (0:0) | |||||
Andijan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.04 | Neftyanik | | Dynamo Barnaul | 4:0 | |||||
10.04 | Novbakhor | | Zarafshan | 2:0 (2:0) | |||||
Namangan | |||||||||
10.04 | Meliorator | | Tselinnik | 1:0 | |||||
Chimkent | |||||||||
10.04 | Khimik Zhambyl | | Zvezda Irkutsk | 1:0 (1:0) | |||||
Dzhambul | |||||||||
10.04 | Avtomobilist | | Traktor | 0:0 | |||||
Kokand | |||||||||
10.04 | Alga | | Irtysh | 3:1 (2:1) | |||||
Frunze | |||||||||
10.04 | Sogdiana | | Ekibastuzets | 1:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
10.04 | Vahsh | | Kaysar | 1:0 (1:0) | |||||
Kurgan-Tyube | |||||||||
10.04 03:00 | Surkhan | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
Termiz | |||||||||
10.04 03:00 | Spartak Andizhan | | Kopet-dag | 2:0 (1:0) | |||||
Andijan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.04 | Neftyanik | | Traktor | 2:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
07.04 | Novbakhor | | Kopet-dag | 1:0 (1:0) | |||||
07.04 | Meliorator | | Ekibastuzets | 4:2 (2:1) | |||||
Chimkent | |||||||||
07.04 | Avtomobilist | | Dynamo Barnaul | 2:1 (0:0) | |||||
07.04 | Alga | | Zvezda Irkutsk | 3:1 (3:1) | |||||
Frunze | |||||||||
07.04 | Sogdiana | | Tselinnik | 2:0 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
07.04 | Vahsh | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | |||||
Kurgan-Tyube | |||||||||
07.04 | Surkhan | | Kaysar | 1:0 (1:0) | |||||
07.04 | Spartak Andizhan | | Zarafshan | 1:1 (0:0) | |||||
Andijan | |||||||||
07.04 03:00 | Khimik Zhambyl | | Irtysh | 2:1 (2:0) | |||||
Dzhambul |
Day 2 | |||||||||
25.04 | Luch Azov | | Atommash | 3:0 (2:0) | |||||
25.04 | Lokomotiv Mineralnye Vody | | Khimik Belorechensk | 3:0 | |||||
Mineralnye Vody Lokomotiv Stadium | |||||||||
25.04 | Uralan | | Spartak Anapa | 0:1 | |||||
25.04 | Signal | | Golubaya Niva | 0:0 | |||||
Izobilny | |||||||||
25.04 | Remontnik | | Torpedo Armavir | 0:0 | |||||
25.04 03:00 | Torpedo Taganrog | | Dynamo Makhachkala | 2:0 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
25.04 17:00 | Start | | Zvezda Gorodishche | 0:2 | |||||
Yeysk Poligrafmash Stadium | |||||||||
25.04 17:30 | Shakhtyor Shahty | | Avtodor | 2:1 (2:1) | |||||
Shakhty | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 | Torpedo Taganrog | | Avtodor | 0:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
22.04 | Luch Azov | | Zvezda Gorodishche | 2:0 (1:0) | |||||
22.04 | Lokomotiv Mineralnye Vody | | Torpedo Armavir | 3:0 | |||||
Mineralnye Vody Lokomotiv Stadium | |||||||||
22.04 | Uralan | | Golubaya Niva | 3:0 | |||||
22.04 | Signal | | Spartak Anapa | 0:0 | |||||
Izobilny | |||||||||
22.04 | Remontnik | | Khimik Belorechensk | 0:3 | |||||
22.04 17:00 | Start | | Atommash | 1:0 | |||||
Yeysk Poligrafmash Stadium | |||||||||
22.04 17:00 | Shakhtyor Shahty | | Dynamo Makhachkala | 2:1 (1:1) | |||||
Shakhty |
Day 3 | |||||||||
29.04 | Asmaral | | Oka | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
29.04 | Spartak Tambov | | Saturn | 0:1 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
30.04 | Torgmash | | Khimik Semiluki | 2:1 (0:0) | |||||
Lyubertsy | |||||||||
30.04 | Znamya Truda | | Buran | 0:2 | |||||
30.04 03:00 | Spartak Oryol | | Khimik Dzerzhinsk | 2:0 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
30.04 03:00 | Avangard Kursk | | Salyut | 0:1 (0:1) | |||||
Kursk | |||||||||
30.04 16:00 | Gomselmash | | Kuban | 5:2 (2:1) | |||||
Gomel | |||||||||
30.04 18:30 | Arsenal | | Znamya | 0:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
Day 2 | |||||||||
24.04 | Znamya | | Asmaral | 2:2 (0:1) | |||||
24.04 | Saturn | | Tighina | 2:2 (1:1) | |||||
24.04 | Buran | | Spartak Oryol | 2:0 (1:0) | |||||
24.04 | Khimik Dzerzhinsk | | Spartak Tambov | 2:0 (1:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
24.04 | Avangard Kursk | | Torgmash | 1:1 | |||||
24.04 03:00 | Oka | | Gomselmash | 1:0 (1:0) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
24.04 17:30 | Khimik Semiluki | | Arsenal | 1:1 (1:1) | |||||
Semiluki Metallurg Stadium | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.04 | Znamya | | Spartak Tambov | 0:1 (0:1) | |||||
21.04 | Khimik Dzerzhinsk | | Asmaral | 1:0 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
21.04 | Avangard Kursk | | Znamya Truda | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
21.04 03:00 | Saturn | | Gomselmash | 3:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
21.04 03:00 | Buran | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
21.04 03:00 | Oka | | Tighina | 0:1 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
21.04 17:30 | Khimik Semiluki | | Spartak Oryol | 0:0 | |||||
Semiluki Metallurg Stadium |
Day 4 | |||||||||
29.04 03:00 | Dynamo-2 | | Olimpija | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.04 | Dynamo-2 | | Mashinostroitel | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.04 03:00 | CSKA-2 | | RAF | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.04 17:00 | Kirovets | | Spartak Kostroma | 2:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
25.04 18:00 | Volzhanin | | Volga | 0:3 (0:2) | |||||
Kineshma | |||||||||
25.04 18:30 | Tekstilshchik | | Dynamo Leningrad | 3:1 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
25.04 18:30 | Olimpija | | KIM | 4:1 (0:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
25.04 18:30 | Spartak Petrozavodsk | | Zvezda Moskva | 0:0 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
26.04 | Khimik Cherepovets | | Dynamo Vologda | 3:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 | Olimpija | | Granit | 1:0 (1:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
22.04 | Volzhanin | | Dynamo Leningrad | 0:2 | |||||
Kineshma | |||||||||
22.04 | CSKA-2 | | Mashinostroitel | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
22.04 03:00 | Dynamo-2 | | RAF | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
22.04 15:00 | Kirovets | | Zvezda Moskva | 6:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
22.04 17:00 | Tekstilshchik | | Volga | 1:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
22.04 17:00 | Spartak Petrozavodsk | | Spartak Kostroma | 1:1 (1:1) | |||||
Petrozavodsk |
Day 2 | |||||||||
25.04 | Druzhba | | Kauchuk | 3:0 | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
25.04 | Stal | | Avtopribor | 3:1 | |||||
25.04 | Uralets Nizhniy Tagil | | Rubin | 0:0 | |||||
25.04 | Gazovik | | Metallurg Magnitogorsk | 1:1 | |||||
25.04 | Zarya | | Torpedo Miass | 0:2 | |||||
25.04 18:30 | Dynamo Kirov | | Lada | 2:2 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
25.04 18:30 | Svetotechnika | | KAMAZ | 0:2 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 | Druzhba | | Avtopribor | 4:1 | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
22.04 | Zenit | | Zauralye | 1:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
22.04 | Stal | | Kauchuk | 1:0 | |||||
Cheboksary | |||||||||
22.04 | Uralets Nizhniy Tagil | | Lada | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
22.04 | Svetotechnika | | Bashselmash | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
22.04 | Gazovik | | Torpedo Miass | 0:4 | |||||
Orenburg | |||||||||
22.04 | Zarya | | Metallurg Magnitogorsk | 0:0 | |||||
22.04 17:00 | Dynamo Kirov | | Rubin | 0:0 | |||||
Kirov |
Day 2 | |||||||||
25.04 | Spartak Semipalatinsk | | Kustanayets | 1:1 | |||||
25.04 | Dzezkazganets | | Gornyak | 3:2 | |||||
Dzezkazgan | |||||||||
25.04 | Montazhnik | | Spartak Kokchetav | 3:1 | |||||
25.04 | Sokhibkor | | Metallurg Yermak | 0:1 | |||||
25.04 | Ak-kanat | | Aktau | 2:0 | |||||
25.04 | Bulat | | Aktyubinets | 0:1 | |||||
Temirtau | |||||||||
25.04 | Khimik Almalyk | | Vostok | 1:4 | |||||
25.04 | Dostuk | | Metallist | 0:1 | |||||
25.04 | Metallurg Balkhash | | Uralets Uralsk | 1:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
22.04 | Zhetysu | | Kustanayets | 1:0 | |||||
22.04 | Dzezkazganets | | Aktyubinets | 2:0 (1:0) | |||||
Dzhezkazgan | |||||||||
22.04 | Montazhnik | | Metallist | 3:2 | |||||
22.04 | Sokhibkor | | Vostok | 0:0 | |||||
22.04 | Ak-kanat | | Uralets Uralsk | 2:0 | |||||
22.04 | Bulat | | Gornyak | 1:0 | |||||
Temirtau | |||||||||
22.04 | Khimik Almalyk | | Metallurg Yermak | 2:1 | |||||
22.04 | Dostuk | | Spartak Kokchetav | 0:1 | |||||
22.04 | Metallurg Balkhash | | Aktau | 0:1 | |||||
08.04 | Kasansayets | | Shakhtyor Angren | 3:1 (1:1) | |||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
08.04 | Khodzent | | Sverdlovets | 2:2 (1:0) | |||||
08.04 | Akhal | | Alay | 1:2 (0:1) | |||||
08.04 | Regar | | Yangier | 1:1 (0:1) | |||||
Tursun-Zade | |||||||||
08.04 | Tselinnik | | Traktor | 0:1 (0:1) | |||||
08.04 | Aralvodostroyevets | | Chirchik | 0:0 | |||||
08.04 | Jayxun | | Merw | 1:0 (0:0) | |||||
08.04 | Nebitchi | | Yeshlik | 1:2 (1:0) | |||||
08.04 | Geolog | | Nuravshon | 0:1 (0:0) | |||||
11.04 | Kasansayets | | Sverdlovets | 3:1 (3:0) | |||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
11.04 | Khodzent | | Shakhtyor Angren | 2:1 (1:0) | |||||
Leninabad | |||||||||
11.04 | Akhal | | Yeshlik | 1:0 (0:0) | |||||
11.04 | Regar | | Dynamo Samarkand | 1:1 (0:0) | |||||
Tursun-Zade | |||||||||
11.04 | Tselinnik | | Chirchik | 0:0 | |||||
Turtkul | |||||||||
11.04 | Aralvodostroyevets | | Traktor | 2:0 (1:0) | |||||
11.04 | Jayxun | | Nuravshon | 0:4 (0:3) | |||||
11.04 | Nebitchi | | Alay | 1:0 (1:0) | |||||
11.04 | Geolog | | Merw | 0:1 (0:0) | |||||
11.04 | Sherdor | | Yangier | 2:0 (1:0) | |||||
16.04 | Nuravshon | | Nebitchi | 6:0 (2:0) | |||||
Bukhara Spartak Stadium | |||||||||
16.04 | Yangier | | Geolog | 3:0 (0:0) | |||||
Yangiyer Celinnik stadium | |||||||||
16.04 | Dynamo Samarkand | | Jayxun | 3:0 (3:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
16.04 | Chirchik | | Regar | 2:0 (0:0) | |||||
16.04 | Traktor | | Sherdor | 2:0 (1:0) | |||||
16.04 | Yeshlik | | Khodzent | 3:0 (2:0) | |||||
16.04 | Alay | | Kasansayets | 1:3 | |||||
Osh | |||||||||
16.04 | Merw | | Akhal | 1:1 (0:0) | |||||
16.04 | Sverdlovets | | Aralvodostroyevets | 3:0 (1:0) | |||||
16.04 | Shakhtyor Angren | | Tselinnik | 4:1 (2:0) | |||||
19.04 | Nuravshon | | Akhal | 3:0 (0:0) | |||||
Bukhara Spartak Stadium | |||||||||
19.04 | Dynamo Samarkand | | Geolog | 2:0 (0:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
19.04 | Chirchik | | Sherdor | 1:1 (1:0) | |||||
19.04 | Traktor | | Regar | 2:1 (0:1) | |||||
19.04 | Yeshlik | | Kasansayets | 0:1 (0:0) | |||||
19.04 | Merw | | Nebitchi | 4:1 (2:1) | |||||
19.04 | Sverdlovets | | Tselinnik | 6:0 (2:0) | |||||
19.04 03:00 | Alay | | Khodzent | 2:0 (1:0) | |||||
Osh | |||||||||
19.04 03:00 | Shakhtyor Angren | | Aralvodostroyevets | 2:0 (1:0) | |||||
Angren | |||||||||
20.04 | Yangier | | Jayxun | 5:0 (3:0) | |||||
Yangiyer Celinnik stadium | |||||||||
25.04 | Kasansayets | | Merw | 5:0 (3:0) | |||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
25.04 | Khodzent | | Nuravshon | 1:1 (0:0) | |||||
Leninabad | |||||||||
25.04 | Akhal | | Dynamo Samarkand | 0:1 (0:0) | |||||
25.04 | Sverdlovets | | Chirchik | 2:2 (0:1) | |||||
Kolkhoz Sverdlov | |||||||||
25.04 | Aralvodostroyevets | | Yeshlik | 1:0 (0:0) | |||||
25.04 | Nebitchi | | Yangier | 3:1 (1:1) | |||||
25.04 | Sherdor | | Jayxun | 4:0 (3:0) | |||||
25.04 03:00 | Tselinnik | | Alay | 2:4 (0:2) | |||||
Turtkul | |||||||||
25.04 03:00 | Shakhtyor Angren | | Traktor | 2:1 (0:1) | |||||
Angren | |||||||||
28.04 | Kasansayets | | Nuravshon | 1:0 (0:0) | |||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
28.04 | Traktor | | Sverdlovets | 3:1 (0:1) | |||||
28.04 | Akhal | | Yangier | 1:0 (0:0) | |||||
28.04 | Aralvodostroyevets | | Alay | 1:0 (0:0) | |||||
28.04 | Nebitchi | | Dynamo Samarkand | 0:0 | |||||
28.04 | Sherdor | | Geolog | 2:0 (1:0) | |||||
28.04 03:00 | Chirchik | | Shakhtyor Angren | 0:0 | |||||
Chirchiq | |||||||||
28.04 03:00 | Khodzent | | Merw | 2:1 (0:1) | |||||
Leninabad | |||||||||
28.04 03:00 | Regar | | Jayxun | 2:0 (0:0) | |||||
Tursun-Zade | |||||||||
28.04 03:00 | Tselinnik | | Yeshlik | 1:1 (0:0) | |||||
Turtkul |
Day 33 | |||||||||
27.04 | Casino | | Admira/Wacker | 3:2 | |||||
Salzburg | |||||||||
27.04 | First Vienna | | Swarovski Tirol | 0:4 | |||||
Wien | |||||||||
28.04 | St. Pölten | | Sturm | 2:0 | |||||
St. Pölten | |||||||||
28.04 | Austria Wien | | Rapid | 0:0 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Day 32 | |||||||||
20.04 | St. Pölten | | First Vienna | 4:4 | |||||
St. Pölten | |||||||||
20.04 | Rapid | | Casino | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
21.04 | Sturm | | Austria Wien | 2:0 | |||||
Graz | |||||||||
21.04 | Admira/Wacker | | Swarovski Tirol | 3:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 31 | |||||||||
13.04 | Casino | | Sturm | 0:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
14.04 | First Vienna | | Admira/Wacker | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
14.04 | Austria Wien | | St. Pölten | 1:0 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
14.04 | Swarovski Tirol | | Rapid | 6:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
Day 30 | |||||||||
06.04 | Sturm | | Swarovski Tirol | 2:0 | |||||
Graz | |||||||||
06.04 | St. Pölten | | Casino | 1:1 | |||||
St. Pölten | |||||||||
06.04 | Rapid | | Admira/Wacker | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
07.04 | First Vienna | | Austria Wien | 0:4 | |||||
Wien |
Day 29 | |||||||||
01.04 | Austria Wien | | First Vienna | 3:0 | |||||
Wien Horr-Platz |
Day 7 | |||||||||
27.04 | Mödling | | Kremser | 3:3 (2:0) | |||||
28.04 | GAK | | Wiener Sport-Club | 0:1 (0:1) | |||||
28.04 | Spittal | | VOEST | 1:1 (0:1) | |||||
28.04 | Vorwärts | | Alpine | 0:1 (0:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
20.04 | VOEST | | GAK | 1:1 (1:0) | |||||
21.04 | Alpine | | Spittal | 1:0 (0:0) | |||||
21.04 | Vorwärts | | Mödling | 3:0 (0:0) | |||||
22.04 | Wiener Sport-Club | | Kremser | 1:1 (0:1) | |||||
Day 5 | |||||||||
13.04 | Spittal | | Vorwärts | 0:2 (0:1) | |||||
13.04 | Mödling | | Wiener Sport-Club | 2:0 (0:0) | |||||
14.04 | GAK | | Alpine | 2:1 (1:0) | |||||
14.04 | Kremser | | VOEST | 2:0 (1:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
07.04 | Alpine | | Kremser | 2:0 (0:0) | |||||
07.04 | Mödling | | Spittal | 3:1 (1:1) | |||||
07.04 | VOEST | | Wiener Sport-Club | 2:0 (2:0) | |||||
07.04 | Vorwärts | | GAK | 3:1 (1:1) | |||||
29.04 15:00 | Admira/Wacker (Wien) | | Swarovski Tirol (Innsbruck) | 1:1 (1:0), pen. 3:0 | |||||
Innsbruck |
Day 37 | |||||||||
28.04 | Manchester City | | Derby County | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
28.04 | Wimbledon | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
28.04 | Southampton | | Coventry City | 3:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
28.04 | Chelsea | | Everton | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
28.04 | Charlton Athletic | | Sheffield Wednesday | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
28.04 | Arsenal | | Millwall | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
28.04 | Aston Villa | | Norwich City | 3:3 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
28.04 | Liverpool | | Queens Park Rangers | 2:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
28.04 | Luton Town | | Crystal Palace | 1:0 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
Day 36 | |||||||||
21.04 | Manchester City | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
21.04 | Tottenham Hotspur | | Manchester United | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
21.04 | Southampton | | Nottingham Forest | 2:0 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
21.04 | Wimbledon | | Coventry City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
21.04 | Queens Park Rangers | | Sheffield Wednesday | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
21.04 | Aston Villa | | Millwall | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
21.04 | Liverpool | | Chelsea | 4:1 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
21.04 | Luton Town | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
21.04 | Crystal Palace | | Charlton Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
21.04 | Derby County | | Norwich City | 0:2 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
Day 35 | |||||||||
16.04 | Norwich City | | Manchester City | 0:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
16.04 | Millwall | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
16.04 | Nottingham Forest | | Luton Town | 3:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
16.04 | Chelsea | | Crystal Palace | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
16.04 | Coventry City | | Queens Park Rangers | 1:1 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
16.04 | Everton | | Derby County | 2:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
17.04 | Manchester United | | Aston Villa | 2:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
17.04 | Charlton Athletic | | Wimbledon | 1:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
Day 34 | |||||||||
14.04 | Manchester City | | Sheffield Wednesday | 2:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
14.04 | Tottenham Hotspur | | Coventry City | 3:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
14.04 | Wimbledon | | Norwich City | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
14.04 | Queens Park Rangers | | Manchester United | 1:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
14.04 | Southampton | | Charlton Athletic | 3:2 (3:0) | |||||
Southampton | |||||||||
14.04 | Aston Villa | | Chelsea | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
14.04 | Liverpool | | Nottingham Forest | 2:2 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
14.04 | Luton Town | | Everton | 2:2 (2:0) | |||||
Luton | |||||||||
14.04 | Crystal Palace | | Arsenal | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
14.04 | Derby County | | Millwall | 2:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
Day 33 | |||||||||
04.04 | Norwich City | | Crystal Palace | 2:0 (2:0) | |||||
Norwich | |||||||||
07.04 | Millwall | | Manchester City | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
07.04 | Nottingham Forest | | Tottenham Hotspur | 1:3 (0:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
07.04 | Sheffield Wednesday | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
07.04 | Chelsea | | Luton Town | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
07.04 | Coventry City | | Derby County | 1:0 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
07.04 | Everton | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
11.04 | Arsenal | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.04 | Charlton Athletic | | Liverpool | 0:4 (0:1) | |||||
London | |||||||||
30.04 | Manchester United | | Wimbledon | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
Day 32 | |||||||||
01.04 | Aston Villa | | Manchester City | 1:2 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 29 | |||||||||
03.04 | Southampton | | Queens Park Rangers | 0:2 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
03.04 | Liverpool | | Wimbledon | 2:1 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 27 | |||||||||
04.04 | Everton | | Nottingham Forest | 4:0 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.04 | Arsenal | | Liverpool | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 26 | |||||||||
11.04 | Queens Park Rangers | | Manchester City | 1:3 (1:1) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 24 | 13 | 9 | 79-52 | 85 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 24 | 13 | 9 | 78-58 | 85 | ||
3. | Newcastle United | 46 | 22 | 14 | 10 | 80-55 | 80 | ||
4. | Swindon Town | 46 | 20 | 14 | 12 | 79-59 | 74 | ||
5. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 17 | 10 | 74-59 | 74 | ||
6. | Sunderland | 46 | 20 | 14 | 12 | 70-64 | 74 | ||
7. | West Ham United | 46 | 20 | 12 | 14 | 80-57 | 72 | ||
8. | Oldham Athletic | 46 | 19 | 14 | 13 | 70-57 | 71 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 19 | 12 | 15 | 67-66 | 69 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 13 | 15 | 67-60 | 67 |
29.04 | Nottingham Forest | | Oldham Athletic | 1:0 | |||||
London |
11.04 | Manchester United | | Oldham Athletic | 2:1 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
08.04 | Manchester United | | Oldham Athletic | 3:3 aet (1:1, 2:2) | |||||
Manchester | |||||||||
08.04 | Crystal Palace | | Liverpool | 4:3 aet (3:3) | |||||
Birmingham |
Day 25 | |||||||||
27.04 | Csepel | | Debrecen | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
28.04 | Újpesti Dózsa | | Videoton | 2:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
28.04 | Tatabánya | | Munkás | 2:0 (0:0) | |||||
Tatabánya | |||||||||
28.04 | Veszprém | | Vasas SC | 1:0 (0:0) | |||||
Veszprém | |||||||||
28.04 | Békéscsabai Előre | | Ferencváros | 3:0 (1:0) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
28.04 | Rába ETO | | MTK | 3:1 (2:0) | |||||
Győr | |||||||||
28.04 | Honvéd | | Vác | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
28.04 | Haladás | | Siófok | 1:0 (1:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
Day 24 | |||||||||
21.04 | Ferencváros | | Csepel | 5:1 (4:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.04 | Munkás | | Honvéd | 0:1 (0:1) | |||||
Pécs | |||||||||
21.04 | Veszprém | | Haladás | 4:1 (3:0) | |||||
Veszprém | |||||||||
21.04 | Vasas SC | | Rába ETO | 2:2 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
21.04 | Videoton | | Siófok | 3:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
21.04 | Debrecen | | Újpesti Dózsa | 0:0 | |||||
Debrecen | |||||||||
22.04 | MTK | | Tatabánya | 2:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
22.04 | Vác | | Békéscsabai Előre | 1:1 (0:1) | |||||
Vác | |||||||||
Day 23 | |||||||||
13.04 | Csepel | | Vác | 0:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
14.04 | Újpesti Dózsa | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
14.04 | Siófok | | Debrecen | 4:0 (1:0) | |||||
Siófok | |||||||||
14.04 | Békéscsabai Előre | | Munkás | 1:0 (1:0) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
14.04 | Rába ETO | | Veszprém | 2:1 (1:0) | |||||
Győr | |||||||||
14.04 | Honvéd | | MTK | 1:2 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
14.04 | Haladás | | Videoton | 1:0 (1:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
15.04 | Tatabánya | | Vasas SC | 1:2 (1:1) | |||||
Tatabánya | |||||||||
Day 22 | |||||||||
07.04 | MTK | | Békéscsabai Előre | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.04 | Ferencváros | | Siófok | 4:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.04 | Munkás | | Csepel | 2:0 (2:0) | |||||
Pécs | |||||||||
07.04 | Veszprém | | Tatabánya | 0:1 (0:0) | |||||
Veszprém | |||||||||
07.04 | Vasas SC | | Honvéd | 2:2 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.04 | Vác | | Újpesti Dózsa | 1:0 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
07.04 | Rába ETO | | Haladás | 2:0 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
07.04 | Debrecen | | Videoton | 2:2 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
Day 21 | |||||||||
01.04 | Tatabánya | | Rába ETO | 0:0 | |||||
Tatabánya |
Day 35 | |||||||||
18.04 19:30 | Hertha | | Saarbrücken | 4:0 | |||||
Berlin | |||||||||
Day 33 | |||||||||
29.04 15:00 | Bayreuth | | Freiburg | 3:1 | |||||
Bayreuth | |||||||||
29.04 15:00 | Wattenscheid | | Saarbrücken | 0:2 | |||||
Bochum | |||||||||
29.04 15:00 | Hannover 96 | | Meppen | 1:0 | |||||
Hannover | |||||||||
29.04 15:00 | Hertha | | Eintracht | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
29.04 15:00 | Hessen | | Schalke 04 | 2:0 | |||||
Kassel | |||||||||
29.04 15:00 | Darmstadt 98 | | Osnabrück | 1:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
29.04 15:00 | Duisburg | | Unterhaching | 0:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
29.04 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Blau-Weiß | 1:1 | |||||
Stuttgart | |||||||||
29.04 15:00 | Preußen | | Rot-Weiß | 1:3 | |||||
Münster | |||||||||
29.04 15:00 | Fortuna | | Alemannia | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
Day 32 | |||||||||
21.04 15:00 | Eintracht | | Fortuna | 2:2 | |||||
Braunschweig | |||||||||
21.04 15:00 | Alemannia | | Wattenscheid | 1:3 | |||||
Aachen | |||||||||
21.04 15:00 | Blau-Weiß | | Bayreuth | 1:0 | |||||
Berlin | |||||||||
21.04 15:00 | Meppen | | Duisburg | 0:0 | |||||
Meppen | |||||||||
21.04 15:00 | Osnabrück | | Preußen | 1:2 | |||||
Osnabrück | |||||||||
21.04 15:00 | Rot-Weiß | | Hertha | 0:0 | |||||
Essen | |||||||||
21.04 15:00 | Saarbrücken | | Hessen | 3:1 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
21.04 15:00 | Unterhaching | | Stuttgarter Kickers | 3:1 | |||||
Unterhaching | |||||||||
21.04 15:00 | Freiburg | | Darmstadt 98 | 1:2 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
21.04 15:00 | Schalke 04 | | Hannover 96 | 1:1 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 31 | |||||||||
14.04 15:00 | Bayreuth | | Unterhaching | 3:1 | |||||
Bayreuth | |||||||||
14.04 15:00 | Wattenscheid | | Eintracht | 3:1 | |||||
Bochum | |||||||||
14.04 15:00 | Hertha | | Osnabrück | 3:0 | |||||
Berlin | |||||||||
14.04 15:00 | Hessen | | Hannover 96 | 0:1 | |||||
Kassel | |||||||||
14.04 15:00 | Darmstadt 98 | | Blau-Weiß | 3:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
14.04 15:00 | Duisburg | | Schalke 04 | 1:3 | |||||
Duisburg | |||||||||
14.04 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Meppen | 5:1 | |||||
Stuttgart | |||||||||
14.04 15:00 | Preußen | | Freiburg | 0:0 | |||||
Münster | |||||||||
14.04 15:00 | Saarbrücken | | Alemannia | 0:0 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
14.04 15:00 | Fortuna | | Rot-Weiß | 1:1 | |||||
Köln | |||||||||
Day 30 | |||||||||
07.04 15:00 | Eintracht | | Saarbrücken | 0:0 | |||||
Braunschweig | |||||||||
07.04 15:00 | Alemannia | | Hessen | 2:2 | |||||
Aachen | |||||||||
07.04 15:00 | Blau-Weiß | | Preußen | 2:1 | |||||
Berlin | |||||||||
07.04 15:00 | Hannover 96 | | Duisburg | 2:2 | |||||
Hannover | |||||||||
07.04 15:00 | Meppen | | Bayreuth | 1:1 | |||||
Meppen | |||||||||
07.04 15:00 | Osnabrück | | Fortuna | 2:2 | |||||
Osnabrück | |||||||||
07.04 15:00 | Rot-Weiß | | Wattenscheid | 0:2 | |||||
Essen | |||||||||
07.04 15:00 | Unterhaching | | Darmstadt 98 | 1:0 | |||||
Unterhaching | |||||||||
07.04 15:00 | Freiburg | | Hertha | 0:2 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
07.04 15:00 | Schalke 04 | | Stuttgarter Kickers | 2:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 25 | |||||||||
03.04 19:30 | Wattenscheid | | Meppen | 2:0 | |||||
Bochum | |||||||||
10.04 19:30 | Fortuna | | Schalke 04 | 2:1 | |||||
Köln | |||||||||
16.04 20:15 | Alemannia | | Blau-Weiß | 2:1 | |||||
Aachen | |||||||||
Day 24 | |||||||||
04.04 19:30 | Bayreuth | | Darmstadt 98 | 2:0 | |||||
Bayreuth |
Day 31 | |||||||||
27.04 19:30 | Sankt Pauli | | Kaiserslautern | 0:2 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
27.04 20:00 | Homburg | | Hamburger SV | 0:1 (0:0) | |||||
Homburg | |||||||||
28.04 15:30 | Werder | | Uerdingen 05 | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
28.04 15:30 | Bayer 04 | | Bayern | 0:0 | |||||
Leverkusen | |||||||||
28.04 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht | 2:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
28.04 15:30 | Karlsruher | | Waldhof | 4:0 (2:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
28.04 15:30 | Borussia Dortmund | | Stuttgart | 2:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
28.04 15:30 | Nürnberg | | Bochum | 2:1 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
28.04 20:00 | Fortuna | | Köln | 1:1 (1:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
Day 30 | |||||||||
20.04 20:00 | Kaiserslautern | | Bayer 04 | 2:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
20.04 20:00 | Uerdingen 05 | | Sankt Pauli | 1:0 (1:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
21.04 15:30 | Eintracht | | Nürnberg | 5:1 (2:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
21.04 15:30 | Bochum | | Borussia Dortmund | 2:3 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
21.04 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 3:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
21.04 15:30 | Waldhof | | Homburg | 1:2 (0:1) | |||||
Mannheim | |||||||||
21.04 15:30 | Bayern | | Fortuna | 0:0 | |||||
München | |||||||||
21.04 15:30 | Köln | | Karlsruher | 0:5 (0:2) | |||||
Köln | |||||||||
21.04 15:30 | Stuttgart | | Werder | 3:1 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
Day 29 | |||||||||
11.04 20:15 | Borussia Dortmund | | Eintracht | 0:0 | |||||
Dortmund | |||||||||
12.04 19:30 | Sankt Pauli | | Stuttgart | 0:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
12.04 20:00 | Bayern | | Kaiserslautern | 3:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
12.04 20:00 | Homburg | | Köln | 0:1 (0:0) | |||||
Homburg | |||||||||
12.04 20:00 | Bayer 04 | | Uerdingen 05 | 1:1 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
12.04 20:00 | Nürnberg | | Hamburger SV | 2:0 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
12.04 20:00 | Fortuna | | Karlsruher | 0:0 | |||||
Düsseldorf | |||||||||
12.04 20:00 | Borussia Mönchengladbach | | Waldhof | 2:0 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
12.04 20:00 | Werder | | Bochum | 1:1 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
Day 28 | |||||||||
06.04 20:00 | Bochum | | Sankt Pauli | 3:3 (1:3) | |||||
Bochum | |||||||||
06.04 20:00 | Kaiserslautern | | Fortuna | 1:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
07.04 15:30 | Waldhof | | Nürnberg | 1:1 (0:1) | |||||
Mannheim | |||||||||
07.04 15:30 | Stuttgart | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
07.04 15:30 | Uerdingen 05 | | Bayern | 2:2 (0:1) | |||||
Krefeld | |||||||||
07.04 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Dortmund | 1:1 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
07.04 15:30 | Köln | | Borussia Mönchengladbach | 3:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
07.04 15:30 | Karlsruher | | Homburg | 0:2 (0:1) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
07.04 15:30 | Eintracht | | Werder | 1:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.04 18:00 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 1:3 (1:2) | |||||
Nürnberg |
Day 22 | |||||||||
28.04 15:00 | Energie | | Rot-Weiß | 4:2 | |||||
Cottbus | |||||||||
28.04 15:00 | Magdeburg | | Stahl Brandenburg | 1:1 | |||||
Magdeburg | |||||||||
28.04 15:00 | Hansa | | Stahl Eisenhüttenstadt | 1:0 | |||||
Rostock | |||||||||
28.04 15:00 | Carl Zeiss | | Lokomotive | 0:0 | |||||
Jena | |||||||||
28.04 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Fortschritt | 2:1 | |||||
Karl-Marx-Stadt | |||||||||
28.04 15:00 | Chemie | | Wismut | 3:1 | |||||
Halle | |||||||||
28.04 15:00 | Dynamo Dresden | | Dynamo Berlin | 6:1 | |||||
Dresden | |||||||||
Day 21 | |||||||||
21.04 15:00 | Stahl Brandenburg | | Dynamo Dresden | 2:2 | |||||
Brandenburg an der Havel | |||||||||
21.04 15:00 | Rot-Weiß | | Magdeburg | 1:1 | |||||
Erfurt | |||||||||
21.04 15:00 | Wismut | | Energie | 2:1 | |||||
Aue | |||||||||
21.04 15:00 | Fortschritt | | Chemie | 0:4 | |||||
Bischofswerda | |||||||||
21.04 15:00 | Lokomotive | | Karl-Marx-Stadt | 1:2 | |||||
Leipzig | |||||||||
21.04 15:00 | Stahl Eisenhüttenstadt | | Carl Zeiss | 1:2 | |||||
Eisenhüttenstadt | |||||||||
21.04 15:00 | Dynamo Berlin | | Hansa | 3:0 | |||||
Berlin | |||||||||
Day 20 | |||||||||
07.04 15:00 | Energie | | Fortschritt | 3:0 | |||||
Cottbus | |||||||||
07.04 15:00 | Magdeburg | | Wismut | 1:0 | |||||
Magdeburg | |||||||||
07.04 15:00 | Stahl Brandenburg | | Rot-Weiß | 1:1 | |||||
Brandenburg an der Havel | |||||||||
07.04 15:00 | Carl Zeiss | | Dynamo Berlin | 1:1 | |||||
Jena | |||||||||
07.04 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Stahl Eisenhüttenstadt | 1:0 | |||||
Karl-Marx-Stadt | |||||||||
07.04 15:00 | Chemie | | Lokomotive | 1:0 | |||||
Halle | |||||||||
07.04 15:00 | Dynamo Dresden | | Hansa | 1:1 | |||||
Dresden | |||||||||
Day 19 | |||||||||
03.04 17:00 | Fortschritt | | Magdeburg | 0:1 | |||||
Bischofswerda | |||||||||
03.04 17:00 | Lokomotive | | Energie | 2:0 | |||||
Leipzig | |||||||||
03.04 17:00 | Stahl Eisenhüttenstadt | | Chemie | 0:1 | |||||
Eisenhüttenstadt | |||||||||
03.04 18:00 | Rot-Weiß | | Dynamo Dresden | 2:0 | |||||
Erfurt | |||||||||
03.04 18:00 | Wismut | | Stahl Brandenburg | 0:3 | |||||
Aue | |||||||||
03.04 18:00 | Dynamo Berlin | | Karl-Marx-Stadt | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
03.04 18:00 | Hansa | | Carl Zeiss | 0:1 | |||||
Rostock |
Day 33 | |||||||||
29.04 | PSV | | Feyenoord | 1:1 (0:0) | |||||
29.04 | Waalwijk | | Fortuna Sittard | 3:1 (0:1) | |||||
29.04 | Vitesse | | NEC | 0:0 | |||||
29.04 | MVV | | Haarlem | 1:1 (0:1) | |||||
29.04 | Sparta | | Den Bosch | 4:2 (3:1) | |||||
29.04 | Ajax | | Roda | 2:2 (0:1) | |||||
29.04 | Den Haag | | Willem II | 0:3 (0:1) | |||||
29.04 | Twente | | Groningen | 4:1 (4:0) | |||||
Day 32 | |||||||||
21.04 | Fortuna Sittard | | PSV | 4:1 (3:1) | |||||
21.04 | Haarlem | | Twente | 0:1 (0:0) | |||||
21.04 | Feyenoord | | MVV | 2:0 (0:0) | |||||
21.04 | Roda | | NEC | 0:0 | |||||
21.04 | Groningen | | Sparta | 2:2 (1:1) | |||||
22.04 | Vitesse | | Volendam | 0:1 (0:0) | |||||
22.04 | Willem II | | Ajax | 1:1 (1:1) | |||||
22.04 | Utrecht | | Waalwijk | 1:1 (1:0) | |||||
22.04 | Den Bosch | | Den Haag | 0:1 (0:1) | |||||
Day 31 | |||||||||
16.04 | PSV | | Utrecht | 1:0 (1:0) | |||||
16.04 | Roda | | Vitesse | 0:1 (0:0) | |||||
16.04 | Sparta | | Haarlem | 0:1 (0:0) | |||||
16.04 | NEC | | Willem II | 2:2 (1:0) | |||||
16.04 | MVV | | Fortuna Sittard | 1:1 (1:1) | |||||
16.04 | Ajax | | Den Bosch | 6:0 (4:0) | |||||
16.04 | Den Haag | | Groningen | 2:2 (1:2) | |||||
16.04 | Twente | | Feyenoord | 1:0 (1:0) | |||||
19.04 | Waalwijk | | Volendam | 1:1 (1:1) | |||||
Day 30 | |||||||||
08.04 | Groningen | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
08.04 | Volendam | | PSV | 0:0 | |||||
14.04 | Fortuna Sittard | | Twente | 2:3 (1:1) | |||||
14.04 | Feyenoord | | Sparta | 6:1 (0:0) | |||||
14.04 | Willem II | | Roda | 2:2 (0:1) | |||||
14.04 | Vitesse | | Waalwijk | 1:1 (0:0) | |||||
14.04 | Den Bosch | | NEC | 1:0 (1:0) | |||||
14.04 | Utrecht | | MVV | 0:0 | |||||
Day 29 | |||||||||
03.04 | Ajax | | Haarlem | 5:0 (1:0) | |||||
03.04 | NEC | | Groningen | 1:1 (0:1) | |||||
07.04 | Willem II | | Vitesse | 1:1 (0:0) | |||||
08.04 | Sparta | | Fortuna Sittard | 4:1 (2:0) | |||||
08.04 | Twente | | Utrecht | 3:1 (2:0) | |||||
08.04 | Den Haag | | Feyenoord | 2:0 (1:0) | |||||
08.04 | Roda | | Den Bosch | 0:3 (0:2) | |||||
10.04 | MVV | | Volendam | 0:1 (0:1) | |||||
11.04 | PSV | | Waalwijk | 4:0 (2:0) | |||||
Day 28 | |||||||||
01.04 | Waalwijk | | MVV | 1:1 (0:1) | |||||
01.04 | Vitesse | | PSV | 0:2 (0:1) | |||||
01.04 | Feyenoord | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
01.04 | Utrecht | | Sparta | 2:1 (1:1) | |||||
01.04 | Volendam | | Twente | 2:1 (1:1) | |||||
Day 18 | |||||||||
24.04 | Ajax | | Den Haag | 1:0 (1:0) | |||||
Day 34 | |||||||||
29.04 | Cesena | | Hellas Verona | 1:0 (0:0) | |||||
29.04 | Cremonese | | Sampdoria | 0:3 (0:3) | |||||
29.04 | Fiorentina | | Atalanta | 4:1 (3:1) | |||||
29.04 | Genoa | | Ascoli | 2:0 (1:0) | |||||
29.04 | Lecce | | Juventus | 2:3 (0:1) | |||||
Lecce | |||||||||
29.04 | Milan | | Bari | 4:0 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
29.04 | Napoli | | Lazio | 1:0 (1:0) | |||||
29.04 | Roma | | Bologna | 2:2 (2:1) | |||||
29.04 | Udinese | | Inter | 4:3 (2:1) | |||||
Day 33 | |||||||||
22.04 | Ascoli | | Lecce | 0:2 (0:0) | |||||
Ascoli Piceno | |||||||||
22.04 | Atalanta | | Genoa | 1:0 (1:0) | |||||
22.04 | Bari | | Cremonese | 2:0 (1:0) | |||||
22.04 | Bologna | | Napoli | 2:4 (0:3) | |||||
22.04 | Inter | | Fiorentina | 2:0 (1:0) | |||||
22.04 | Juventus | | Roma | 1:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
22.04 | Hellas Verona | | Milan | 2:1 (0:1) | |||||
22.04 | Lazio | | Udinese | 0:0 | |||||
22.04 | Sampdoria | | Cesena | 0:0 | |||||
Day 32 | |||||||||
14.04 | Cesena | | Juventus | 1:1 (0:0) | |||||
Cesena | |||||||||
14.04 | Cremonese | | Roma | 0:1 (0:0) | |||||
14.04 | Fiorentina | | Hellas Verona | 3:1 (1:1) | |||||
14.04 | Lazio | | Ascoli | 3:0 (3:0) | |||||
14.04 | Lecce | | Bologna | 1:0 (1:0) | |||||
Lecce | |||||||||
14.04 | Milan | | Sampdoria | 1:0 (0:0) | |||||
14.04 | Napoli | | Bari | 3:0 (1:0) | |||||
14.04 | Genoa | | Inter | 0:0 | |||||
14.04 | Udinese | | Atalanta | 0:0 | |||||
Day 31 | |||||||||
08.04 | Ascoli | | Udinese | 1:0 (1:0) | |||||
08.04 | Atalanta | | Napoli | 0:2 | |||||
08.04 | Inter | | Cesena | 1:1 (0:0) | |||||
08.04 | Juventus | | Cremonese | 4:0 (3:0) | |||||
Torino | |||||||||
08.04 | Sampdoria | | Lecce | 1:0 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
08.04 | Hellas Verona | | Genoa | 1:1 (1:0) | |||||
08.04 | Bari | | Lazio | 0:0 | |||||
08.04 | Bologna | | Milan | 0:0 | |||||
08.04 | Roma | | Fiorentina | 0:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
30.04 | Geležinis vilkas | | Atletas | 2:2 (1:0) | |||||
30.04 | Mastis | | Elektronas | 0:0 | |||||
30.04 | Dainava | | Nevėžis | 3:2 (1:2) | |||||
30.04 | Politechnika | | Širvinta | 1:0 (1:0) | |||||
30.04 | Panerys | | Sveikata | 3:0 (0:0) | |||||
30.04 | Tauras | | Viltis | 1:7 (1:3) | |||||
Day 4 | |||||||||
28.04 | Vilija | | Atletas | 0:2 (0:2) | |||||
28.04 | Viltis | | Dainava | 1:1 (1:0) | |||||
28.04 | Širvinta | | Panerys | 1:2 (1:1) | |||||
28.04 | Mastis | | Sirijietis | 0:0 | |||||
28.04 | Nevėžis | | Vienybė | 1:0 (0:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
21.04 | Panerys | | Elektronas | 2:0 (0:0) | |||||
21.04 | Vilija | | Granitas | 0:1 (0:0) | |||||
21.04 | Geležinis vilkas | | Nevėžis | 1:2 (1:1) | |||||
21.04 | Mastis | | Politechnika | 0:2 (0:1) | |||||
21.04 | Atletas | | Sirijietis | 0:0 | |||||
21.04 | Dainava | | Sveikata | 4:0 (2:0) | |||||
21.04 | Vienybė | | Viltis | 1:1 (0:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
14.04 | Granitas | | Atletas | 1:1 (0:0) | |||||
14.04 | Širvinta | | Dainava | 1:2 (1:1) | |||||
14.04 | Viltis | | Geležinis vilkas | 0:0 | |||||
14.04 | Mastis | | Panerys | 1:1 (1:0) | |||||
14.04 | Politechnika | | Sirijietis | 0:0 | |||||
14.04 | Elektronas | | Tauras | 3:0 (2:0) | |||||
14.04 | Sveikata | | Vienybė | 0:1 (0:0) | |||||
14.04 | Nevėžis | | Vilija | 2:1 (0:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
07.04 | Nevėžis | | Atletas | 2:0 (0:0) | |||||
07.04 | Dainava | | Elektronas | 0:2 (0:0) | |||||
07.04 | Sveikata | | Geležinis vilkas | 0:1 (0:0) | |||||
07.04 | Tauras | | Mastis | 5:1 (3:0) | |||||
07.04 | Panerys | | Politechnika | 2:0 (1:0) | |||||
07.04 | Granitas | | Sirijietis | 1:0 (0:0) | |||||
07.04 | Vienybė | | Širvinta | 1:0 (1:0) | |||||
07.04 | Vilija | | Viltis | 2:2 (2:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
29.04 | VIF | | Molde | 0:1 | |||||
29.04 | Fyllingen | | Start | 4:1 | |||||
29.04 | Rosenborg | | Tromsø | 0:0 | |||||
29.04 | Strømsgodset | | Brann | 0:1 | |||||
29.04 | Moss | | Lillestrøm | 1:3 | |||||
29.04 | Kongsvinger | | Viking | 1:0 | |||||
Day 25 | |||||||||
28.04 | Wisła | | Górnik | 0:1 | |||||
28.04 | Zawisza | | Legia | 0:2 | |||||
28.04 | Śląsk | | Motor | 1:3 | |||||
28.04 | GKS | | Olimpia | 2:1 | |||||
28.04 | ŁKS | | Ruch | 2:1 | |||||
28.04 | Lech | | Stal | 6:1 | |||||
28.04 | Jagiellonia | | Widzew | 2:1 | |||||
28.04 | Zagłębie Sosnowiec | | Zagłębie Lubin | 0:2 | |||||
Day 24 | |||||||||
20.04 | Lech | | GKS | 1:1 | |||||
20.04 | Górnik | | Jagiellonia | 1:0 | |||||
20.04 | Motor | | ŁKS | 1:1 | |||||
20.04 | Zagłębie Lubin | | Olimpia | 0:1 | |||||
20.04 | Widzew | | Śląsk | 0:0 | |||||
20.04 | Stal | | Wisła | 2:1 | |||||
20.04 | Legia | | Zagłębie Sosnowiec | 1:0 | |||||
20.04 | Ruch | | Zawisza | 0:3 | |||||
Day 23 | |||||||||
13.04 | Śląsk | | Górnik | 2:2 | |||||
13.04 | Wisła | | Lech | 1:1 | |||||
13.04 | Olimpia | | Legia | 2:0 | |||||
13.04 | Zawisza | | Motor | 2:1 | |||||
13.04 | Zagłębie Sosnowiec | | Ruch | 2:0 | |||||
13.04 | Jagiellonia | | Stal | 2:2 | |||||
13.04 | ŁKS | | Widzew | 1:0 | |||||
13.04 | GKS | | Zagłębie Lubin | 1:1 | |||||
Day 22 | |||||||||
07.04 | Wisła | | GKS | 0:0 | |||||
07.04 | Lech | | Jagiellonia | 3:0 | |||||
07.04 | Górnik | | ŁKS | 0:1 | |||||
07.04 | Ruch | | Olimpia | 2:1 | |||||
07.04 | Stal | | Śląsk | 1:1 | |||||
07.04 | Legia | | Zagłębie Lubin | 0:0 | |||||
07.04 | Motor | | Zagłębie Sosnowiec | 1:0 | |||||
07.04 | Widzew | | Zawisza | 0:0 | |||||
Day 21 | |||||||||
04.04 | Zawisza | | Górnik | 0:0 | |||||
04.04 | Śląsk | | Lech | 1:1 | |||||
04.04 | GKS | | Legia | 0:0 | |||||
04.04 | Olimpia | | Motor | 1:0 | |||||
04.04 | Zagłębie Lubin | | Ruch | 1:1 | |||||
04.04 | ŁKS | | Stal | 2:0 | |||||
04.04 | Zagłębie Sosnowiec | | Widzew | 2:1 | |||||
04.04 | Jagiellonia | | Wisła | 0:3 | |||||
Day 31 | |||||||||
28.04 | Boavista | | Benfica | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
29.04 | Chaves | | Beira Mar | 2:1 (1:1) | |||||
Chaves | |||||||||
29.04 | Belenenses | | Porto | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
29.04 | Tirsense | | Marítimo | 1:0 (1:0) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
29.04 | Vitória Guimarães | | Nacional | 2:2 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
29.04 | Vitória Setubal | | Penafiel | 3:1 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
29.04 | Estrela | | Portimonense | 4:2 (2:1) | |||||
Amadora | |||||||||
29.04 | Feirense | | Braga | 3:1 (1:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
29.04 | União da Madeira | | Sporting | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
Day 30 | |||||||||
25.04 | Penafiel | | Belenenses | 1:0 (0:0) | |||||
Penafiel | |||||||||
25.04 | Sporting | | Boavista | 2:2 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.04 | Braga | | Chaves | 1:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
25.04 | Porto | | Estrela | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
25.04 | Marítimo | | Feirense | 2:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
25.04 | Benfica | | Tirsense | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.04 | Portimonense | | União da Madeira | 2:0 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
25.04 | Beira Mar | | Vitória Guimarães | 0:2 (0:1) | |||||
Aveiro | |||||||||
25.04 | Nacional | | Vitória Setubal | 3:1 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
Day 29 | |||||||||
21.04 17:00 | Vitória Setubal | | Beira Mar | 0:0 | |||||
Setúbal | |||||||||
21.04 17:00 | Belenenses | | Nacional | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
21.04 22:30 | Chaves | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Chaves | |||||||||
22.04 17:00 | Feirense | | Benfica | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
22.04 17:00 | Braga | | Marítimo | 3:0 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
22.04 17:00 | Estrela | | Penafiel | 0:1 (0:0) | |||||
Amadora | |||||||||
22.04 17:00 | Boavista | | Portimonense | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
22.04 17:00 | Tirsense | | Sporting | 1:1 (1:0) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
22.04 21:00 | União da Madeira | | Porto | 0:2 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
Day 28 | |||||||||
14.04 17:00 | Beira Mar | | Belenenses | 1:0 (0:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
14.04 17:00 | Porto | | Boavista | 3:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
14.04 17:00 | Marítimo | | Chaves | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
14.04 17:00 | Sporting | | Feirense | 3:2 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
14.04 17:00 | Benfica | | Braga | 3:1 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
14.04 17:00 | Portimonense | | Tirsense | 1:1 (1:0) | |||||
Portimão | |||||||||
14.04 17:00 | Penafiel | | União da Madeira | 0:0 | |||||
Penafiel | |||||||||
14.04 17:00 | Vitória Guimarães | | Vitória Setubal | 2:1 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
14.04 21:00 | Nacional | | Estrela | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
Day 27 | |||||||||
07.04 17:00 | União da Madeira | | Nacional | 3:2 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
07.04 17:00 | Feirense | | Portimonense | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
07.04 22:30 | Marítimo | | Benfica | 1:1 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
08.04 17:00 | Estrela | | Beira Mar | 3:1 (2:0) | |||||
Amadora | |||||||||
08.04 17:00 | Tirsense | | Porto | 1:2 (1:1) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
08.04 17:00 | Boavista | | Penafiel | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
08.04 17:00 | Braga | | Sporting | 1:1 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
08.04 17:00 | Belenenses | | Vitória Guimarães | 4:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
08.04 17:00 | Chaves | | Vitória Setubal | 2:0 (1:0) | |||||
Chaves | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.04 17:00 | Vitória Setubal | | Belenenses | 0:2 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
01.04 17:00 | Nacional | | Boavista | 2:1 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
01.04 17:00 | Vitória Guimarães | | Estrela | 0:0 | |||||
Guimarães | |||||||||
01.04 17:00 | Porto | | Feirense | 3:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
01.04 17:00 | Sporting | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
01.04 17:00 | Portimonense | | Braga | 1:0 (1:0) | |||||
Portimão | |||||||||
01.04 17:00 | Penafiel | | Tirsense | 0:0 | |||||
Penafiel | |||||||||
01.04 17:00 | Beira Mar | | União da Madeira | 1:0 (1:0) | |||||
Aveiro |
Day 4 | |||||||||
29.04 | Djurgårdens | | Brage | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
29.04 | Halmstad | | Göteborg | 1:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
29.04 | Malmö | | GAIS | 0:0 | |||||
Malmö | |||||||||
29.04 | Norrköping | | AIK | 4:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
29.04 | Örgryte | | Hammarby | 3:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 3 | |||||||||
19.04 | AIK | | Halmstad | 2:1 | |||||
Solna | |||||||||
19.04 | GAIS | | Norrköping | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
21.04 | Östers | | Örgryte | 1:0 | |||||
Växjö | |||||||||
22.04 | Brage | | Örebro | 0:1 | |||||
Borlänge | |||||||||
22.04 | Göteborg | | Djurgårdens | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
22.04 | Hammarby | | Malmö | 0:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.04 | Brage | | GAIS | 1:1 | |||||
Borlänge | |||||||||
16.04 | Djurgårdens | | Norrköping | 0:2 | |||||
Solna | |||||||||
16.04 | Göteborg | | AIK | 5:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
16.04 | Halmstad | | Örgryte | 0:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
16.04 | Örebro | | Malmö | 0:0 | |||||
Örebro | |||||||||
16.04 | Östers | | Hammarby | 5:2 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.04 | AIK | | Brage | 1:0 | |||||
Solna | |||||||||
04.04 | Örgryte | | Örebro | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
07.04 | Norrköping | | Göteborg | 6:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
08.04 | GAIS | | Östers | 3:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
08.04 | Hammarby | | Halmstad | 1:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
08.04 | Malmö | | Djurgårdens | 0:0 | |||||
Malmö |
Day 35 | |||||||||
25.04 | Motherwell | | Celtic | 1:1 (1:1) | |||||
25.04 | Rangers | | Dunfermline Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
25.04 | Hibernian | | Dundee | 1:1 (0:1) | |||||
25.04 | Dundee United | | Hearts | 1:1 (0:0) | |||||
25.04 | Aberdeen | | St. Mirren | 2:0 (0:0) | |||||
Day 34 | |||||||||
21.04 | Hearts | | Aberdeen | 1:0 (0:0) | |||||
21.04 | St. Mirren | | Dunfermline Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
21.04 | Celtic | | Dundee | 1:1 (0:0) | |||||
21.04 | Dundee United | | Rangers | 0:1 (0:0) | |||||
21.04 | Motherwell | | Hibernian | 1:0 (1:0) | |||||
Day 33 | |||||||||
14.04 | Dunfermline Athletic | | Hearts | 0:1 (0:0) | |||||
14.04 | Rangers | | Motherwell | 2:1 (0:0) | |||||
14.04 | Dundee | | St. Mirren | 1:2 (1:1) | |||||
17.04 | Hibernian | | Celtic | 1:0 (0:0) | |||||
18.04 | Aberdeen | | Dundee United | 1:0 (0:0) | |||||
Day 32 | |||||||||
04.04 | Hearts | | Dundee | 0:0 | |||||
07.04 | Motherwell | | Dunfermline Athletic | 1:3 (1:1) | |||||
07.04 | Dundee United | | Hibernian | 1:0 (0:0) | |||||
07.04 | Celtic | | St. Mirren | 0:3 (0:2) | |||||
08.04 | Aberdeen | | Rangers | 0:0 | |||||
Day 31 | |||||||||
01.04 | Rangers | | Celtic | 3:0 (2:0) | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 38 | 20 | 13 | 5 | 48-20 | 53 | ||
2. | Independiente | 38 | 16 | 14 | 8 | 54-36 | 46 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 11 | 21 | 6 | 49-36 | 43 | ||
4. | Rosario Central | 38 | 16 | 13 | 9 | 45-36 | 43 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 14 | 14 | 10 | 46-32 | 42 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 38 | 11 | 17 | 10 | 24-20 | 39 | ||
7. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 12 | 15 | 11 | 34-31 | 39 | ||
8. | Racing Club | 38 | 11 | 17 | 10 | 34-34 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 13 | 12 | 13 | 42-40 | 38 | ||
10. | Deportivo Mandiyú | 38 | 11 | 14 | 13 | 40-40 | 36 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18.04 | Vasco da Gama | | Grêmio | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Rio de Janeiro |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 26 | 16 | 6 | 4 | 51-24 | 38 | ||
2. | South Melbourne Hellas | 26 | 15 | 6 | 5 | 42-23 | 36 | ||
3. | Melbourne Croatia | 26 | 14 | 7 | 5 | 49-26 | 35 | ||
4. | Adelaide City | 26 | 13 | 8 | 5 | 39-23 | 34 | ||
5. | Sydney Olympic | 26 | 12 | 7 | 7 | 40-25 | 31 | ||
6. | APIA Leichhardt | 26 | 11 | 9 | 6 | 36-25 | 31 | ||
7. | Sydney Croatia | 26 | 10 | 6 | 10 | 40-39 | 26 | ||
8. | Melita Eagles | 26 | 10 | 6 | 10 | 31-31 | 26 | ||
9. | Preston Makedonia | 26 | 9 | 5 | 12 | 33-35 | 23 | ||
10. | Saint George Saints | 26 | 7 | 7 | 12 | 35-44 | 21 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
14:00 | |
15:15 | |
17:30 | |
19:45 | |
17:00 | |
18:00* | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
19:00 | |
20:15 | |
17:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:10 | |
20:00 | |
Local time | |
4:0 | |
1:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:0 | |
1:2 | |
2:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:3 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:0* | |
1:2* | |
0:3* | |
3:1* | |
+:- | |
* | |
1:1* | |
0:1* | |
1:1* | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:0 | |
2:0 | |
0:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
5:1 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
0:0 | |
2:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
3:0 | |
3:3 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
4:1 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:3 | |
2:2 | |
3:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
1:3 | |
3:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:0 | |
1:3 | |
4:1 | |
2:3 | |
0:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
3:3 | |
0:1 | |
5:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
0:2 | |
2:2 | |
0:4 | |
0:3 | |
1:0 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:4 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:2 | |
1:2 | |
0:0 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:2 | |
1:3 | |
3:0 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |