23.04.2010 < | Football matches for 24.04.2010 | > 25.04.2010 |
Day 1 | |||||||||
19:00 | ES Sétif | | Zanaco | 1:0 (0:0) | |||||
Sétif | |||||||||
20:15 | SuperSport United | | Heartland | 1:1 (1:1) | |||||
Johannesburg |
Day 1 | |||||||||
Cotonsport | | Primeiro de Agosto | 1:2 | ||||||
ASFAN | | Motema Pembe | 1:0 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Olympik | | Tytan | 1:2 | ||||||
Stal | | FK Poltava | 4:0 | ||||||
Illichovets-2 | | FK Sumy | 1:2 | ||||||
Metalurh-2 | | Dnipro-75 | +:- | ||||||
Shakhtar | | Kremin | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
16:00 | FK Minsk | | Tarpeda | 2:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Belshina | | Shakhtsyor | 1:0 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
17:00 | Naftan | | BATE | 0:2 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18:00 | FK Vitebsk | | Dnepr | 1:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
19:30 | Neman | | Dynamo Brest | 0:0 | |||||
Hrodna |
Caspiy (Aktau) | | Lashyn (Karatau) | 0:2 (0:1) | ||||||
Aktau | |||||||||
Gefest (Karagandy) | | Kyzylzhar (Petropavl) | 3:2 aet (1:0, 1:1) | ||||||
Temirtau | |||||||||
15:00 | Vostok (Oskemen) | | Sunkar (Kaskelen) | 1:0 (0:0) | |||||
Oskemen | |||||||||
15:00 | Tsesna (Almaty) | | Kazakhmys (Satpayev) | 3:3 aet (2:2, 3:3), pen. 5:4 | |||||
Almaty UTB Tcesna |
Day 28 | |||||||||
Dinamo | | Viitorul | 1:0 (1:0) | ||||||
Iskra-Stal | | Zimbru | 0:0 | ||||||
Nistru | | Tiraspol | 0:1 (0:0) | ||||||
Sfîntul Gheorghe | | Academia UTM | 1:0 (0:0) | ||||||
Sheriff | | CSCA-Rapid | 3:1 (1:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
16:30 | Metallurg | | FK Olmaliq | 1:0 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
16:30 | Lokomotiv | | Novbahor | 1:3 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
17:00 | Neftchi | | Xorazm | 1:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
17:00 | Shoʼrtan | | FK Andijon | 2:1 (1:1) | |||||
Gʿuzor |
Day 32 | |||||||||
18:00 | Magna | | Ried | 2:0 (2:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
18:00 | Sturm | | LASK | 0:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
18:00 | Kapfenberg | | Austria Kärnten | 0:0 | |||||
Kapfenberg |
Day 36 | |||||||||
12:45 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 3:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Portsmouth | 2:2 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Hull City | | Sunderland | 0:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Wigan Athletic | 3:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Blackburn Rovers | 1:1 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
17:30 | Arsenal | | Manchester City | 0:0 | |||||
London |
Day 45 | |||||||||
Barnsley | | Queens Park Rangers | 0:1 (0:1) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Bristol City | | Derby County | 2:1 (1:0) | ||||||
Bristol | |||||||||
Cardiff City | | Sheffield Wednesday | 3:2 (1:1) | ||||||
Cardiff | |||||||||
Doncaster Rovers | | Scunthorpe United | 4:3 (2:1) | ||||||
Doncaster | |||||||||
Middlesbrough | | Coventry City | 1:1 (0:0) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Newcastle United | | Ipswich Town | 2:2 (1:1) | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Nottingham Forest | | Plymouth Argyle | 3:0 (2:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Peterborough United | | Blackpool | 0:1 (0:1) | ||||||
Peterborough | |||||||||
Preston North End | | Leicester City | 0:1 (0:0) | ||||||
Preston | |||||||||
Sheffield United | | Swansea City | 2:0 (0:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Watford | | Reading | 3:0 (1:0) | ||||||
Watford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 30 | 12 | 4 | 90-35 | 102 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 26 | 13 | 7 | 89-48 | 91 | ||
3. | Nottingham Forest | 46 | 22 | 13 | 11 | 65-40 | 79 | ||
4. | Cardiff City | 46 | 22 | 10 | 14 | 73-54 | 76 | ||
5. | Leicester City | 46 | 21 | 13 | 12 | 61-45 | 76 | ||
6. | Blackpool | 46 | 19 | 13 | 14 | 74-58 | 70 | ||
7. | Swansea City | 46 | 17 | 18 | 11 | 40-37 | 69 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-55 | 65 | ||
9. | Reading | 46 | 17 | 12 | 17 | 68-63 | 63 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 18 | 13 | 56-65 | 63 |
Day 7 | |||||||||
20:00 | Sint-Truiden | | Zulte Waregem | 1:2 (1:2) | |||||
Sint-Truiden |
Day 27 | |||||||||
15:00 | Slavia | | CSKA | 1:3 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
19:30 | Levski | | Pirin-Blagoevgrad | 2:0 (2:0) | |||||
Sofia |
Day 24 | |||||||||
15:00 | Újpest | | Paks | 3:2 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
16:00 | Kecskemét | | Zalaegerszegi TE | 2:2 (1:0) | |||||
Kecskemét | |||||||||
17:00 | Lombard | | Honvéd | 0:3 (0:1) | |||||
Pápa | |||||||||
17:30 | Videoton | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
18:00 | ETO | | Spartacus | 2:1 (1:0) | |||||
Győr |
Day 32 | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 2:3 (1:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Hertha | | Schalke 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hannover | 3:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Eintracht | 3:3 (1:2) | |||||
Mainz | |||||||||
18:30 | Werder | | Köln | 1:0 (0:0) | |||||
Bremen |
Day 31 | |||||||||
WIT Georgia | | Dinamo | 0:2 | ||||||
Day 34 | |||||||||
18:00 | Barcelona | | Xerez | 3:1 (2:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
20:00 | Real Zaragoza | | Real Madrid | 1:2 (0:0) | |||||
Zaragoza | |||||||||
22:00 | Valencia | | Deportivo La Coruna | 1:0 (1:0) | |||||
Valencia |
Day 25 | |||||||||
12:30 | Polonia Bytom | | Cracovia | 1:2 (1:1) | |||||
Bytom | |||||||||
14:45 | Jagiellonia | | Zagłębie | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
16:05 | Wisła | | Lech | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
17:00 | Śląsk | | GKS | 0:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
19:15 | Odra | | Polonia Warszawa | 2:1 (0:1) | |||||
Wodzisław Śląski |
Day 28 | |||||||||
19:15 | Vitória Setubal | | Porto | 2:5 (0:2) | |||||
Setúbal | |||||||||
21:15 | Benfica | | Olhanense | 5:0 (2:0) | |||||
Lisboa |
Day 32 | |||||||||
Rudar | | Luka Koper | 0:2 (0:1) | ||||||
Maribor | | Domžale | 1:1 (0:0) | ||||||
Gorica | | Celje | 3:0 (2:0) | ||||||
Interblock | | Labod Drava | 0:2 (0:2) | ||||||
Day 34 | |||||||||
19:00 | Le Mans | | Lille | 1:2 (0:1) | |||||
Le Mans | |||||||||
19:00 | Lorient | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Lorient | |||||||||
19:00 | Nancy-Lorraine | | Montpellier | 0:0 | |||||
Nancy | |||||||||
19:00 | Nice | | Grenoble | 2:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
19:00 | Sochaux-Montbéliard | | Boulogne | 0:3 (0:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Rennes | 1:1 (0:1) | |||||
Paris |
Day 27 | |||||||||
Lokomotiva | | Osijek | 2:2 (1:0) | ||||||
Rijeka | | Zadar | 3:2 (1:2) | ||||||
Hajduk | | Karlovac | 1:0 (0:0) | ||||||
Šibenik | | Istra 1961 | 1:1 (1:0) | ||||||
Varteks | | NK Croatia Sesvete | 4:1 (3:0) | ||||||
Cibalia | | Dinamo | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
16:00 | AIK | | Häcken | 1:1 (1:1) | |||||
Solna | |||||||||
16:00 | Åtvidaberg | | Göteborg | 2:1 (0:0) | |||||
Åtvidaberg |
Day 35 | |||||||||
15:00 | Hearts | | Motherwell | 0:2 (0:2) | |||||
Edinburgh |
Day 35 | |||||||||
12:00 | St. Johnstone | | Aberdeen | 1:1 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
15:00 | Falkirk | | Hamilton | 0:1 (0:1) | |||||
Falkirk | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Kilmarnock | 1:0 (0:0) | |||||
Paisley |
Day 9 | |||||||||
Tammeka | | Levadia | 0:0 | ||||||
Flora | | Paide | 2:1 (1:1) | ||||||
Lootus | | Nõmme Kalju | 0:5 (0:3) | ||||||
Kalev | | Trans | 1:2 (0:0) | ||||||
Tulevik | | Kuressaare | 0:0 | ||||||
Day 16 | |||||||||
14:00 | Lanús | | Arsenal | 4:1 (2:0) | |||||
Lanús | |||||||||
16:10 | Newell's Old Boys | | Colón | 5:0 (4:0) | |||||
Rosario | |||||||||
18:30 | Estudiantes | | River Plate | 1:0 (1:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
20:15 | Huracán | | Independiente | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
16:00 | New York Red Bulls | | Philadelphia Union | 2:1 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Real Salt Lake | 1:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Kansas City Wizards | | Los Angeles Galaxy | 0:0 | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Colorado Rapids | 1:2 (1:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Chivas USA | | San Jose Earthquakes | 3:2 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | Houston Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Bridgeview |
Day 5 | |||||||||
Hangzhou Greentown | | Tianjin Teda | 0:0 | ||||||
Yiwu | |||||||||
Shanghai Shenhua | | Chongqing Lifan | 1:2 (1:0) | ||||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |