Football matches in April 2010 |
18.04 | Burkina Faso | | Ghana | 0:1 (0:1) | |||||
Abeokuta |
16.04 15:00 | Nigeria | | Burkina Faso | 1:0 aet (0:0, 0:0) | |||||
Abeokuta | |||||||||
16.04 17:00 | Senegal | | Ghana | 3:1 aet (0:0, 0:0) | |||||
Abeokuta |
Day 3 | |||||||||
14.04 | Ghana | | Burkina Faso | 4:0 | |||||
14.04 | Togo | | Liberia | 0:3 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.04 | Liberia | | Ghana | 0:3 | |||||
12.04 | Togo | | Burkina Faso | 1:6 | |||||
Day 1 | |||||||||
10.04 | Ghana | | Togo | 2:0 | |||||
10.04 | Burkina Faso | | Liberia | 3:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.04 | Côte d'Ivoire | | Togo | 4:0 | 2:1 | 6:1 | |||
03.04 | Saint Kitts and Nevis | | Guadeloupe | 3:0 (3:0) | |||||
Bassterre | |||||||||
07.04 19:20 | Japan | | Serbia | 0:3 (0:2) | |||||
Osaka | |||||||||
21.04 20:25 | Honduras | | Venezuela | 0:1 (0:0) | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
22.04 18:00 | South Africa | | North Korea | 0:0 | |||||
Germany, Wiesbaden | |||||||||
28.04 20:30 | South Africa | | Jamaica | 2:0 (0:0) | |||||
Germany, Offenbach am Main |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.04 20:45 | Lyon | | Bayern | 0:3 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:4 | |||
Lyon | |||||||||
28.04 20:45 | Barcelona | | Inter Milano | 1:0 (0:0) | 1:3 (1:1) | 2:3 | |||
Barcelona | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 20:45 | Inter Milano | | Barcelona | 3:1 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
21.04 20:45 | Bayern | | Lyon | 1:0 (0:0) | |||||
München |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.04 20:30 | CSKA Moscow | | Inter Milano | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Moscow | |||||||||
06.04 20:45 | Barcelona | | Arsenal | 4:1 (3:1) | 2:2 (0:0) | 6:3 | |||
Barcelona | |||||||||
07.04 19:45 | Manchester United | | Bayern | 3:2 (3:1) | 1:2 (1:0) | 4:4 | |||
Manchester | |||||||||
07.04 20:45 | Bordeaux | | Lyon | 1:0 (1:0) | 1:3 (1:2) | 2:3 | |||
Bordeaux |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.04 20:05 | Fulham | | Hamburger SV | 2:1 (0:1) | 0:0 | 2:1 | |||
London | |||||||||
29.04 20:05 | Liverpool | | Atlético Madrid | 2:1 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Liverpool | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 21:05 | Hamburger SV | | Fulham | 0:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
22.04 21:05 | Atlético Madrid | | Liverpool | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.04 20:05 | Liverpool | | Benfica | 4:1 (2:0) | 1:2 (1:0) | 5:3 | |||
Liverpool | |||||||||
08.04 21:05 | Wolfsburg | | Fulham | 0:1 (0:1) | 1:2 (0:0) | 1:3 | |||
Wolfsburg | |||||||||
08.04 21:05 | Standard | | Hamburger SV | 1:3 (1:2) | 1:2 (1:2) | 2:5 | |||
Liège | |||||||||
08.04 21:05 | Atlético Madrid | | Valencia | 0:0 | 2:2 (0:0) | 2:2 | |||
Madrid | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.04 20:05 | Fulham | | Wolfsburg | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
01.04 20:05 | Benfica | | Liverpool | 2:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
01.04 21:05 | Hamburger SV | | Standard | 2:1 (2:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
01.04 21:05 | Valencia | | Atlético Madrid | 2:2 (0:0) | |||||
Valencia |
Day 1 | |||||||||
27.04 18:45 | San Luis | | Estudiantes La Plata | 0:1 (0:1) | |||||
San Luis Potosí | |||||||||
27.04 21:15 | Guadalajara | | Vélez Sársfield | 3:0 (1:0) | |||||
Guadalajara | |||||||||
28.04 17:30 | Universitario de Deportes | | São Paulo | 0:0 | |||||
Lima | |||||||||
28.04 21:50 | Flamengo | | Corinthians | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
28.04 21:50 | Banfield | | Internacional | 3:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
29.04 19:00 | Cruzeiro | | Nacional Montevideo | 3:1 (3:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
29.04 19:15 | Alianza Lima | | Universidad de Chile | 0:1 (0:0) | |||||
Lima | |||||||||
29.04 21:30 | Once Caldas | | Libertad | 0:0 | |||||
Manizales |
Day 6 | |||||||||
22.04 20:50 | Cerro Porteño | | Racing | 0:0 | |||||
Asunción | |||||||||
22.04 21:50 | Corinthians | | Independiente Medellín | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.04 18:15 | Independiente Medellín | | Cerro Porteño | 1:0 (0:0) | |||||
Medellín | |||||||||
14.04 21:50 | Racing | | Corinthians | 0:2 (0:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.04 19:15 | Corinthians | | Cerro Porteño | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo |
Day 6 | |||||||||
21.04 20:50 | Nacional Asunción | | Monterrey | 2:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
21.04 21:50 | São Paulo | | Once Caldas | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.04 21:45 | Once Caldas | | Nacional Asunción | 1:0 (1:0) | |||||
Manizales |
Day 6 | |||||||||
20.04 20:15 | Bolívar | | Juan Aurich | 2:0 (0:0) | |||||
La Paz | |||||||||
20.04 21:15 | Estudiantes La Plata | | Alianza Lima | 1:0 (0:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.04 20:30 | Alianza Lima | | Bolívar | 1:0 (1:0) | |||||
Lima |
Day 6 | |||||||||
15.04 18:30 | Blooming | | Libertad | 1:2 (1:1) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
15.04 19:30 | Lanús | | Universitario de Deportes | 0:0 | |||||
Lanús | |||||||||
Day 5 | |||||||||
06.04 20:30 | Universitario de Deportes | | Blooming | 0:0 | |||||
Lima |
Day 6 | |||||||||
22.04 19:30 | Internacional | | Deportivo Quito | 3:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
22.04 19:30 | Cerro | | Emelec | 0:0 | |||||
Montevideo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.04 18:15 | Deportivo Quito | | Cerro | 2:1 (1:1) | |||||
Quito | |||||||||
14.04 17:30 | Emelec | | Internacional | 0:0 | |||||
Guayaquil | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.04 19:30 | Emelec | | Deportivo Quito | 0:1 (0:0) | |||||
Guayaquil |
Day 6 | |||||||||
21.04 19:30 | Nacional Montevideo | | Monarcas | 2:0 (1:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
21.04 19:30 | Banfield | | Deportivo Cuenca | 4:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.04 17:30 | Deportivo Cuenca | | Nacional Montevideo | 0:0 | |||||
Cuenca |
Day 6 | |||||||||
15.04 20:50 | Colo-Colo | | Cruzeiro | 1:1 (0:0) | |||||
Santiago | |||||||||
15.04 21:50 | Vélez Sársfield | | Deportivo Italia | 4:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 5 | |||||||||
06.04 18:45 | Deportivo Italia | | Colo-Colo | 2:3 (1:2) | |||||
Caracas |
Day 6 | |||||||||
21.04 20:50 | Universidad de Chile | | Universidad Católica | 0:0 | |||||
Santiago | |||||||||
21.04 21:50 | Flamengo | | Caracas | 3:2 (2:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.04 21:00 | Caracas | | Universidad de Chile | 1:3 (0:3) | |||||
Caracas | |||||||||
14.04 20:50 | Universidad Católica | | Flamengo | 2:0 (2:0) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.04 16:00 | Flamengo | | Universidad de Chile | 2:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 6 | |||||||||
28.04 19:45 | Al Jazira | | Esteghlal | 2:1 (0:1) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
28.04 20:40 | Al Ahli Jeddah | | Al Gharafa | 0:1 (0:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.04 17:30 | Esteghlal | | Al Ahli Jeddah | 2:1 (2:1) | |||||
Tehran | |||||||||
14.04 19:00 | Al Gharafa | | Al Jazira | 4:2 (2:0) | |||||
Doha |
Day 6 | |||||||||
28.04 18:00 | Bunyodkor | | Al Wahda Abu Dhabi | 4:1 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
28.04 18:30 | Zob Ahan | | Al Ittihad Jeddah | 1:0 (0:0) | |||||
Isfahan | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.04 19:35 | Al Wahda Abu Dhabi | | Zob Ahan | 1:0 (0:0) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
14.04 20:50 | Al Ittihad Jeddah | | Bunyodkor | 1:1 (1:0) | |||||
Jeddah |
Day 6 | |||||||||
27.04 19:50 | Al Ain | | Sepahan | 2:0 (1:0) | |||||
Al Ain | |||||||||
27.04 20:40 | Al Shabab Riyadh | | Pakhtakor | 2:1 (0:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.04 18:00 | Pakhtakor | | Al Ain | 3:2 (3:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
13.04 18:30 | Sepahan | | Al Shabab Riyadh | 1:0 (1:0) | |||||
Isfahan |
Day 6 | |||||||||
27.04 18:00 | Mes | | Al Hilal | 3:1 (1:0) | |||||
Kerman | |||||||||
27.04 18:25 | Al Sadd | | Al Ahli Dubai | 2:2 (2:1) | |||||
Doha | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.04 19:35 | Al Ahli Dubai | | Mes | 2:1 (1:0) | |||||
Dubai | |||||||||
13.04 20:35 | Al Hilal | | Al Sadd | 0:0 | |||||
Riyadh |
Day 6 | |||||||||
28.04 19:00 | Seongnam Ilhwa Chunma | | Melbourne Victory | 3:2 (1:0) | |||||
Seongnam | |||||||||
28.04 19:30 | Beijing Guoan | | Kawasaki Frontale | 2:0 (1:0) | |||||
Beijing | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.04 19:00 | Kawasaki Frontale | | Seongnam Ilhwa Chunma | 3:0 (2:0) | |||||
Kawasaki | |||||||||
14.04 19:30 | Melbourne Victory | | Beijing Guoan | 0:0 | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Seongnam Ilhwa Chunma | 6 | 5 | 0 | 1 | 11-6 | 15 | |||
2. | Beijing Guoan | 6 | 3 | 1 | 2 | 7-5 | 10 | |||
3. | Kawasaki Frontale | 6 | 2 | 0 | 4 | 8-8 | 6 | |||
4. | Melbourne Victory | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-10 | 4 |
Day 6 | |||||||||
28.04 16:00 | Persipura | | Changchun Yatai | 2:0 (1:0) | |||||
Jakarta | |||||||||
28.04 19:00 | Kashima Antlers | | Jeonbuk Hyundai Motors | 2:1 (2:0) | |||||
Kashima | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.04 14:30 | Changchun Yatai | | Kashima Antlers | 0:1 (0:1) | |||||
Changchun | |||||||||
14.04 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Persipura | 8:0 (3:0) | |||||
Jeonju |
Day 6 | |||||||||
27.04 19:30 | Suwon Samsung Bluewings | | SAFFC | 6:2 (4:1) | |||||
Suwon | |||||||||
27.04 20:00 | Henan Construction | | Gamba Osaka | 1:1 (0:1) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.04 19:00 | Gamba Osaka | | Suwon Samsung Bluewings | 2:1 (0:0) | |||||
Osaka | |||||||||
13.04 19:30 | SAFFC | | Henan Construction | 2:1 (0:0) | |||||
Singapore |
Day 6 | |||||||||
27.04 19:00 | Sanfrecce Hiroshima | | Pohang Steelers | 4:3 (3:1) | |||||
Hiroshima | |||||||||
27.04 19:30 | Adelaide United | | Shandong Luneng Taishan | 0:1 (0:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.04 19:30 | Pohang Steelers | | Adelaide United | 0:0 | |||||
Pohang | |||||||||
13.04 19:30 | Shandong Luneng Taishan | | Sanfrecce Hiroshima | 2:3 (1:0) | |||||
Jinan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Adelaide United | 6 | 3 | 1 | 2 | 6-4 | 10 | |||
2. | Pohang Steelers | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-7 | 10 | |||
3. | Sanfrecce Hiroshima | 6 | 3 | 0 | 3 | 11-11 | 9 | |||
4. | Shandong Luneng Taishan | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-8 | 6 |
Day 6 | |||||||||
28.04 16:00 | Al Ahli Sana'a | | Saham | 2:2 (1:0) | |||||
Sana'a | |||||||||
28.04 19:00 | Al Karamah | | Shabab Al-Ordon | 1:1 (1:1) | |||||
Homs | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.04 17:00 | Shabab Al-Ordon | | Al Ahli Sana'a | 6:1 (4:1) | |||||
Amman | |||||||||
21.04 19:15 | Saham | | Al Karamah | 1:4 (0:2) | |||||
As Sib | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.04 16:00 | Al Ahli Sana'a | | Al Karamah | 0:1 (0:1) | |||||
Sana'a | |||||||||
07.04 17:00 | Shabab Al-Ordon | | Saham | 3:1 (3:1) | |||||
Amman |
Day 6 | |||||||||
28.04 19:30 | Al Kuwait | | Churchill Brothers | 7:1 (3:0) | |||||
Kuwait City | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.04 16:00 | Al Hilal Al Sahili | | Al Kuwait | 0:2 (0:2) | |||||
Sana'a | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.04 16:00 | Churchill Brothers | | Al Hilal Al Sahili | 1:0 (1:0) | |||||
Margao |
Day 6 | |||||||||
27.04 17:00 | Al Jaish | | Nasaf Qarshi | 1:1 (1:0) | |||||
Damascus | |||||||||
27.04 18:00 | Al Ahed | | Kazma | 1:2 (1:2) | |||||
Beirut | |||||||||
Day 5 | |||||||||
20.04 17:00 | Nasaf | | Al Ahed | 4:0 (4:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
20.04 19:30 | Kazma | | Al Jaish | 0:1 (0:0) | |||||
Kuwait City | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.04 16:00 | Al Jaish | | Al Ahed | 6:3 (4:0) | |||||
Damascus | |||||||||
07.04 19:15 | Kazma | | Nasaf Qarshi | 0:0 | |||||
Kuwait City |
Day 6 | |||||||||
27.04 15:00 | East Bengal | | Al Nejmeh | 0:4 (0:3) | |||||
Kolkata | |||||||||
27.04 18:45 | Al Qadsia | | Al Ittihad Aleppo | 3:0 (2:0) | |||||
Kuwait City | |||||||||
Day 5 | |||||||||
20.04 16:00 | Al Ittihad Aleppo | | East Bengal | 2:1 (1:0) | |||||
Aleppo | |||||||||
20.04 18:00 | Al Nejmeh | | Al Qadsia | 1:3 (0:2) | |||||
Beirut | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.04 18:00 | Al Nejmeh | | Al Ittihad Aleppo | 1:0 (1:0) | |||||
Beirut | |||||||||
06.04 18:30 | Al Qadsia | | East Bengal | 4:1 (3:0) | |||||
Kuwait City |
Day 6 | |||||||||
28.04 16:00 | Victory | | Bình Dương | 0:5 (0:3) | |||||
Malé | |||||||||
28.04 20:45 | Selangor | | Sriwijaya | 0:4 (0:2) | |||||
Shah Alam | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.04 16:00 | Sriwijaya | | Victory | 5:0 (1:0) | |||||
Palembang | |||||||||
21.04 18:00 | Bình Dương | | Selangor | 4:0 (1:0) | |||||
Thu Dau Mot | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.04 18:00 | Bình Dương | | Sriwijaya | 2:1 (1:0) | |||||
Thu Dau Mot | |||||||||
06.04 20:45 | Selangor | | Victory | 5:0 (3:0) | |||||
Shah Alam |
Day 6 | |||||||||
27.04 15:30 | Persiwa | | Muangthong United | 2:2 (0:1) | |||||
Malang | |||||||||
27.04 20:00 | South China | | VB | 3:1 (1:1) | |||||
Hong Kong | |||||||||
Day 5 | |||||||||
20.04 15:30 | VB | | Persiwa Wamena | 4:0 (2:0) | |||||
Malé | |||||||||
20.04 18:30 | Muangthong United | | South China | 0:1 (0:0) | |||||
Phuket | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.04 15:30 | Persiwa | | South China | 0:2 (0:2) | |||||
Malang | |||||||||
07.04 16:00 | VB | | Muangthong United | 2:3 (1:0) | |||||
Malé |
Day 6 | |||||||||
27.04 18:30 | Thai Port | | Tai Po | 2:0 (0:0) | |||||
Phuket | |||||||||
27.04 19:30 | Geylang United | | SHB Ðà Nẵng | 1:1 (0:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 5 | |||||||||
20.04 16:00 | SHB Ðà Nẵng | | Thai Port | 0:0 | |||||
Da Nang | |||||||||
20.04 20:00 | Tai Po | | Geylang United | 1:1 (0:1) | |||||
Hong Kong | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.04 19:30 | Geylang United | | Thai Port | 0:1 (0:0) | |||||
Singapore | |||||||||
06.04 20:00 | Tai Po | | SHB Ðà Nẵng | 1:2 (0:0) | |||||
Hong Kong |
Day 1 | |||||||||
23.04 16:00 | Espérance | | Al Merreikh | 3:0 (3:0) | |||||
Radès | |||||||||
23.04 20:30 | Al Ittihad | | Al Ahly Cairo | 2:0 (1:0) | |||||
Tripoli | |||||||||
24.04 19:00 | ES Sétif | | Zanaco | 1:0 (0:0) | |||||
Sétif | |||||||||
24.04 20:15 | SuperSport United | | Heartland | 1:1 (1:1) | |||||
Johannesburg | |||||||||
25.04 16:00 | Dynamos | | Gaborone United | 4:1 (2:1) | |||||
Harare | |||||||||
25.04 17:00 | Djoliba | | TP Mazembe | 0:1 (0:0) | |||||
Bamako | |||||||||
25.04 17:00 | Kabylie | | Petro Atlético | 2:0 (0:0) | |||||
Tizi Ouzou | |||||||||
25.04 20:00 | Al Hilal | | Ismaily | 0:1 (0:1) | |||||
Omdurman |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.04 15:30 | Gaborone United | | Curepipe Starlight | 3:0 (1:0) | 3:0 (2:0) | 6:0 | |||
Gaborone | |||||||||
02.04 16:00 | Kabylie | | Club Africain | 1:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 2:1 | |||
Tizi Ouzou | |||||||||
02.04 19:00 | DH El Jadidi | | Al Ittihad | 1:1 (0:0), pen. 3:4 | 1:1 (0:0) | 2:2 | |||
El Jadida | |||||||||
02.04 19:00 | ES Sétif | | Union Douala | 5:0 (2:0) | 2:0 (2:0) | 7:0 | |||
Sétif | |||||||||
02.04 19:30 | Al Ahly Cairo | | Gunners | 2:0 (2:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Cairo | |||||||||
03.04 15:00 | Ferroviário | | SuperSport United | 2:0 (2:0) | 0:3 (0:2) | 2:3 | |||
Maputo | |||||||||
03.04 16:00 | ASFA Yennenga | | Espérance | 1:3 (1:2) | 1:4 (1:3) | 2:7 | |||
Ouagadougou | |||||||||
03.04 20:00 | Stade Tamponnaise | | Ismaily | 1:0 (1:0) | 1:3 (1:1) | 2:3 | |||
Le Tampon | |||||||||
03.04 20:00 | Al Merreikh | | Gazelle | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Omdurman | |||||||||
04.04 15:00 | Dynamos | | Saint-Eloi Lupopo | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Harare | |||||||||
04.04 15:30 | TP Mazembe | | APR FC | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Lubumbashi | |||||||||
04.04 15:30 | ASEC | | Zanaco | 1:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Abidjan | |||||||||
04.04 16:00 | Petro Atlético | | Raja | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:0) | 2:1 | |||
Luanda | |||||||||
04.04 16:00 | Heartland | | Tiko United | 1:1 (0:1) | 2:2 (0:0) | 3:3 | |||
Owerri | |||||||||
04.04 20:00 | Al Hilal | | Africa Sports | 4:1 (1:0) | 0:0 | 4:1 | |||
Omdurman | |||||||||
05.04 17:00 | Linguère | | Djoliba | 1:0 (1:0), pen. 3:4 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Saint-Louis |
Day 1 | |||||||||
23.04 | Alamal | | Belouizdad | 1:0 | |||||
23.04 | FUS | | Stade Malien | 2:0 | |||||
24.04 | Cotonsport | | Primeiro de Agosto | 1:2 | |||||
24.04 | ASFAN | | Motema Pembe | 1:0 | |||||
25.04 | Simba | | Haras El-Hedood | 2:1 | |||||
25.04 | Vita | | Enyimba | 3:0 | |||||
25.04 | PetroJet | | Sfaxien | 1:1 | |||||
25.04 | Warri Wolves | | CAPS United | 2:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.04 | Al Khartoum | | PetroJet | 1:2 | 0:3 | 1:5 | |||
02.04 | Sfaxien | | Al-Ahli Tripoli | 1:0 | 0:0 | 1:0 | |||
02.04 | Étoile du Sahel | | ASFAN | 2:1 | 0:1 | 2:2 | |||
03.04 | FAR | | Belouizdad | 1:1 | 0:1 | 1:2 | |||
03.04 | Vita | | Panthère du Ndé | 3:2 | 1:1 | 4:3 | |||
03.04 | Cotonsport | | Léopards | 2:0 | 1:3 | 3:3 | |||
03.04 | FC 105 | | Motema Pembe | 0:1 | 0:0 | 0:1 | |||
03.04 | Haras El-Hedood | | Banks SC | 5:0 | 1:1 | 6:1 | |||
03.04 | Stade Malien | | Séwé Sport | 2:0 | 0:2 | 2:2 | |||
03.04 | Primeiro de Agosto | | Cercle Olympique | 3:0 | 0:0 | 3:0 | |||
03.04 | Zesco United | | Warri Wolves | 2:0 | 0:3 | 2:3 | |||
03.04 | Moroka Swallows | | CAPS United | 0:1 | 1:1 | 1:2 | |||
04.04 | Enyimba | | Académica Soyo | 3:0 | 0:2 | 3:2 | |||
04.04 | FUS | | Baraka Djoma | 1:0 | 0:0 | 1:0 | |||
04.04 | Costa do Sol | | Alamal | 3:2 | 2:4 | 5:6 | |||
04.04 | Simba | | Lengthens | 2:1 | 3:0 | 5:1 | |||
Day 1 | |||||||||
17.04 15:00 | Hekari United | | Waitakere United | 3:0 (1:0) | |||||
Port Moresby |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.04 22:00 | Cruz Azul | | Universidad Nacional | 5:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 5:1 | |||
Ciudad de México | |||||||||
07.04 20:00 | Pachuca | | Toluca | 1:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 2:1 | |||
Pachuca de Soto |
Day 2 | |||||||||
18.04 18:00 | Puerto Rico Islanders | | Racing | 3:0 (2:0) | |||||
Bayamón | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.04 20:00 | Racing | | Puerto Rico Islanders | 0:2 (0:2) | |||||
Bayamón |
Day 2 | |||||||||
16.04 20:00 | Bayamon | | Avenues United | 3:0 (0:0) | |||||
Bayamón | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.04 20:30 | Avenues United | | Bayamon | 2:5 (2:2) | |||||
Bayamón |
Day 3 | |||||||||
18.04 20:00 | San Juan Jabloteh | | River Plate | 1:0 (0:0) | |||||
Malabar | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.04 20:00 | Alpha United | | River Plate | 1:1 (0:0) | |||||
Marabella | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.04 20:00 | San Juan Jabloteh | | Alpha United | 2:0 (1:0) | |||||
Marabella |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | San Juan Jabloteh | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-0 | 6 | |||
2. | River Plate | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 1 | |||
3. | Alpha United | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-3 | 1 |
Day 3 | |||||||||
18.04 18:00 | Joe Public | | System 3 | 3:1 (2:0) | |||||
Malabar | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.04 18:00 | Walking Boys | | System 3 | 2:0 (1:0) | |||||
Marabella | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.04 18:00 | Joe Public | | Walking Boys | 5:0 (3:0) | |||||
Marabella |
21.04 19:00 | Amkar (Perm) | | Zenit (Saint Petersburg) | 0:0 aet, pen. 2:4 | |||||
Perm | |||||||||
21.04 19:00 | Sibir (Novosibirsk) | | Alaniya (Vladikavkaz) | 3:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk |
07.04 | FK Moskva (Moscow) | | Amkar (Perm) | -:+ | |||||
07.04 18:00 | Mordovia (Saransk) | | Alaniya (Vladikavkaz) | 0:3 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
07.04 19:00 | Sibir (Novosibirsk) | | Luch-Energiya (Vladivostok) | 3:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
07.04 19:30 | Zenit (Saint Petersburg) | | Volga (Tver) | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg |
14.04 16:00 | Avtodor (Vladikavkaz) | | Beslan-FAYuR (Beslan) | 3:1 (1:0) | |||||
Oktyabrskoye |
Day 8 | |||||||||
30.04 17:00 | Anzhi | | Krylia Sovetov | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
Day 7 | |||||||||
24.04 16:15 | Dynamo | | Saturn | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
24.04 17:00 | Sibir | | CSKA | 1:4 (0:2) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
24.04 18:30 | Lokomotiv | | Tom | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.04 14:00 | Spartak Moscow | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
25.04 16:15 | Zenit | | Terek | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.04 18:30 | Rubin | | Anzhi | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
25.04 20:45 | FK Rostov | | Alaniya | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
26.04 19:00 | Krylia Sovetov | | Amkar | 1:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
Day 6 | |||||||||
17.04 14:00 | CSKA | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
17.04 14:30 | Tom | | Zenit | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
17.04 18:15 | Amkar | | Rubin | 0:1 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
17.04 18:30 | Alaniya | | Sibir | 2:1 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18.04 14:00 | Terek | | Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
18.04 16:15 | Saturn | | Spartak Moscow | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
18.04 18:30 | Spartak-Nalchik | | Krylia Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
19.04 17:00 | Anzhi | | FK Rostov | 1:2 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
Day 5 | |||||||||
10.04 14:00 | Krylia Sovetov | | Saturn | 2:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
10.04 16:15 | Spartak Moscow | | Terek | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
10.04 18:30 | Dynamo | | Tom | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
11.04 14:00 | Zenit | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.04 14:30 | Sibir | | Anzhi | 2:4 (0:2) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
11.04 16:15 | Alaniya | | CSKA | 1:3 (0:2) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
11.04 18:30 | FK Rostov | | Amkar | 2:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
12.04 18:30 | Rubin | | Spartak-Nalchik | 1:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.04 14:00 | Amkar | | Sibir | 3:1 (2:1) | |||||
Perm | |||||||||
03.04 16:15 | Anzhi | | Alaniya | 2:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
03.04 18:30 | Spartak-Nalchik | | FK Rostov | 5:2 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
04.04 14:00 | Terek | | Krylia Sovetov | 2:0 (2:0) | |||||
Grozny | |||||||||
04.04 14:30 | Tom | | Spartak Moscow | 2:2 (2:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
04.04 16:30 | Saturn | | Rubin | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
04.04 19:00 | Lokomotiv | | Dynamo | 3:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
28.04 20:00 | CSKA | | Zenit | 0:2 (0:1) | |||||
Khimki |
Day 7 | |||||||||
29.04 17:00 | FK Nizhniy Novgorod | | FK Krasnodar | 4:3 (2:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
29.04 18:00 | Mordovia | | Zhemchuzhina-Sochi | 1:1 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
29.04 18:30 | Salyut | | Baltika | 1:1 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
29.04 18:30 | Avangard | | Dynamo Sankt-Petersburg | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
29.04 18:30 | Volgar-Gazprom | | Shinnik | 0:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
29.04 19:00 | SKA-Energiya | | Ural | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
29.04 19:00 | Luch-Energiya | | Irtysh | 1:1 (1:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
29.04 19:00 | FK Khimki | | KAMAZ | 0:2 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
29.04 19:00 | Kuban | | Volga | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
29.04 19:00 | Rotor | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 6 | |||||||||
21.04 16:00 | Dynamo Bryansk | | Mordovia | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
21.04 18:00 | KAMAZ | | Luch-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
21.04 18:30 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Volgar-Gazprom | 1:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21.04 18:30 | Shinnik | | FK Nizhniy Novgorod | 0:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
21.04 19:00 | FK Khimki | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
21.04 19:00 | Zhemchuzhina-Sochi | | FK Krasnodar | 2:0 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
21.04 19:00 | Volga | | SKA-Energiya | 2:0 (2:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
21.04 19:00 | Ural | | Avangard | 0:0 | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
21.04 19:00 | Irtysh | | Salyut | 1:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
21.04 19:00 | Baltika | | Rotor | 3:2 (3:2) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.04 16:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Rotor | 4:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18.04 16:00 | Dynamo Bryansk | | FK Nizhniy Novgorod | 1:1 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
18.04 17:00 | Ural | | Salyut | 0:0 | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
18.04 17:00 | Irtysh | | Avangard | 2:1 (2:1) | |||||
Omsk | |||||||||
18.04 17:00 | Baltika | | Volgar-Gazprom | 1:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18.04 17:00 | Shinnik | | Mordovia | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18.04 18:00 | KAMAZ | | SKA-Energiya | 1:1 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18.04 18:00 | Volga | | Luch-Energiya | 2:2 (2:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.04 17:00 | Luch-Energiya | | FK Khimki | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
10.04 17:00 | Volgar-Gazprom | | Irtysh | 2:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
10.04 17:00 | Rotor | | Ural | 1:2 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
10.04 17:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Baltika | 2:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
10.04 17:00 | FK Krasnodar | | Shinnik | 2:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
10.04 18:00 | Mordovia | | Dynamo Sankt-Petersburg | 2:1 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
10.04 18:30 | Salyut | | Volga | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
10.04 18:30 | Avangard | | KAMAZ | 2:1 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
10.04 18:30 | Zhemchuzhina-Sochi | | Dynamo Bryansk | 2:1 (2:1) | |||||
Sochi | |||||||||
10.04 19:00 | SKA-Energiya | | Kuban | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
07.04 17:00 | Volgar-Gazprom | | Ural | 0:0 | |||||
Astrakhan | |||||||||
07.04 17:00 | Rotor | | Irtysh | 0:0 | |||||
Volzhsky | |||||||||
07.04 17:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Dynamo Sankt-Petersburg | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
07.04 18:30 | Salyut | | KAMAZ | 2:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
07.04 18:30 | Avangard | | Volga | 1:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
07.04 18:30 | Zhemchuzhina-Sochi | | Shinnik | 2:1 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
07.04 19:00 | SKA-Energiya | | FK Khimki | 1:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
07.04 19:00 | FK Krasnodar | | Dynamo Bryansk | 5:1 (4:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
13.04 18:00 | Mordovia | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
13.04 20:00 | Luch-Energiya | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Vladivostok |
Day 3 | |||||||||
29.04 13:00 | Zelenograd | | Pskov-747 | 0:1 (0:0) | |||||
Zelenograd | |||||||||
29.04 18:00 | Volga Tver | | Sportakademklub | 0:0 | |||||
Tver | |||||||||
30.04 18:00 | Dynamo Vologda | | Sheksna | 1:2 (0:1) | |||||
Vologda | |||||||||
30.04 18:00 | Lokomotiv-2 | | Torpedo-ZIL | 3:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
30.04 18:00 | Nara-ShBFR | | Dynamo Kostroma | 2:0 (0:0) | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
30.04 18:00 | Spartak Kostroma | | Sever | 0:1 (0:1) | |||||
Karavayevo | |||||||||
30.04 18:00 | FK Istra | | Torpedo Vladimir | 1:3 (0:2) | |||||
Istra | |||||||||
30.04 18:05 | Dnepr | | Volochanin-Ratmir | 2:0 (2:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.04 18:00 | Sever | | Sheksna | 0:1 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
21.04 13:00 | Sportakademklub | | Nara-ShBFR | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21.04 17:00 | Volochanin-Ratmir | | Tekstilshchik | 0:3 (0:2) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
21.04 17:30 | Torpedo-ZIL | | Spartak Kostroma | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21.04 18:00 | Dynamo Kostroma | | Lokomotiv-2 | 2:2 (1:1) | |||||
Karavayevo | |||||||||
21.04 18:30 | Pskov-747 | | FK Istra | 0:1 (0:1) | |||||
Pskov | |||||||||
21.04 18:30 | Torpedo Vladimir | | Dnepr | 1:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.04 13:00 | Sportakademklub | | FK Istra | 1:7 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
17.04 17:00 | Sever | | Dynamo Vologda | 0:1 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
18.04 13:00 | Torpedo-ZIL | | Tekstilshchik | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18.04 16:00 | Pskov-747 | | Nara-ShBFR | 4:3 (4:3) | |||||
Pskov | |||||||||
18.04 17:00 | Volochanin-Ratmir | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
18.04 18:00 | Dynamo Kostroma | | Dnepr | 1:3 (1:2) | |||||
Karavayevo | |||||||||
18.04 18:30 | Torpedo Vladimir | | Lokomotiv-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
21.04 18:00 | Volga Tver | | Zelenograd | 1:0 (1:0) | |||||
Tver |
Day 2 | |||||||||
25.04 16:00 | Avangard | | Lokomotiv | 3:0 (2:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
25.04 16:00 | Metallurg-Oskol | | Zenit | 2:1 (1:0) | |||||
Stary Oskol | |||||||||
25.04 17:00 | Rusichi | | Metallurg | 4:0 (2:0) | |||||
Oryol | |||||||||
25.04 17:00 | Spartak Tambov | | Torpedo Moskva | 1:1 (0:1) | |||||
Tambov | |||||||||
25.04 17:30 | Nika | | Znamya Truda | 0:3 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
25.04 18:00 | Zvezda | | Saturn-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Serpukhov | |||||||||
25.04 18:00 | FK Kaluga | | FK Gubkin | 1:1 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
25.04 18:30 | Fakel | | Vityaz | 1:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.04 15:00 | Vityaz | | FK Kaluga | 2:0 (1:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
18.04 16:00 | Znamya Truda | | Avangard | 1:2 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
18.04 16:00 | Saturn-2 | | Metallurg-Oskol | 1:3 (1:1) | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
18.04 17:00 | Zenit | | Fakel | 2:1 (2:1) | |||||
Penza | |||||||||
18.04 17:00 | Lokomotiv | | Rusichi | 1:1 (1:1) | |||||
Liski | |||||||||
18.04 17:00 | Metallurg | | Zvezda | 0:1 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18.04 17:00 | FK Gubkin | | Torpedo Moskva | 1:2 (0:1) | |||||
Gubkin | |||||||||
18.04 17:30 | Nika | | Spartak Tambov | 0:0 | |||||
Moscow |
Day 4 | |||||||||
30.04 15:00 | Bataisk-2007 | | Druzhba | 0:0 | |||||
Bataysk | |||||||||
30.04 15:00 | Dagdizel | | Avtodor | 5:1 (2:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
30.04 16:00 | Angusht | | FK Astrakhan | 1:1 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
30.04 16:30 | Beslan-FAYuR | | FK Krasnodar-2000 | 1:0 (1:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
30.04 17:00 | FK Taganrog | | Kavkaztransgaz-2005 | 0:3 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
30.04 17:00 | Energiya | | MITOS | 1:0 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
30.04 17:30 | SKA | | Torpedo Armavir | 0:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
30.04 18:30 | Dynamo Stavropol | | Chernomorets | 0:3 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.04 15:00 | Avtodor | | Angusht | 2:1 (1:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
22.04 15:00 | MITOS | | Dynamo Stavropol | 1:2 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
22.04 15:00 | FK Astrakhan | | Bataisk-2007 | 2:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
22.04 16:00 | FK Krasnodar-2000 | | Mashuk-KMV | 2:2 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
22.04 17:00 | Kavkaztransgaz-2005 | | SKA | 0:1 (0:1) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
22.04 17:30 | Druzhba | | Energiya | 1:2 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
22.04 17:30 | Torpedo Armavir | | Beslan-FAYuR | 3:1 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
22.04 18:00 | Chernomorets | | FK Taganrog | 1:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.04 15:00 | Bataisk-2007 | | Avtodor | 1:1 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
17.04 15:00 | SKA | | Chernomorets | 2:3 (2:2) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17.04 16:00 | Angusht | | Dagdizel | 1:1 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
17.04 16:00 | Beslan-FAYuR | | Kavkaztransgaz-2005 | 1:1 (1:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
17.04 16:00 | Dynamo Stavropol | | Druzhba | 0:1 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
17.04 16:00 | Mashuk-KMV | | Torpedo Armavir | 0:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
17.04 17:00 | FK Taganrog | | MITOS | 1:2 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
17.04 17:00 | Energiya | | FK Astrakhan | 3:3 (3:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.04 15:00 | Kavkaztransgaz-2005 | | Mashuk-KMV | 0:3 (0:2) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
10.04 16:00 | Avtodor | | Energiya | 1:2 (1:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
10.04 16:00 | Dagdizel | | Bataisk-2007 | 2:1 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
10.04 16:00 | MITOS | | SKA | 2:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
10.04 16:00 | Torpedo Armavir | | FK Krasnodar-2000 | 1:0 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
10.04 16:00 | Chernomorets | | Beslan-FAYuR | 2:1 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
10.04 17:00 | Druzhba | | FK Taganrog | 3:0 (2:0) | |||||
Maykop |
Day 1 | |||||||||
25.04 13:00 | FK Chelyabinsk | | Nosta | 2:1 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
25.04 15:00 | Soyuz-Gazprom | | Akademiya | 1:0 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
25.04 16:00 | Dynamo Kirov | | Volga Ulyanovsk | 0:0 | |||||
Kirov | |||||||||
25.04 16:00 | Sokol | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
25.04 17:00 | FK Tyumen | | Bashinformsvyaz-Dinamo | 3:1 (2:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
25.04 19:00 | Gornyak | | Neftekhimik | 1:1 (1:0) | |||||
Uchaly | |||||||||
26.04 14:30 | Rubin-2 | | Gazovik | 2:3 (2:1) | |||||
Kazan |
Day 2 | |||||||||
28.04 19:00 | Mostovik-Primorye | | Smena | 1:1 (0:1) | |||||
Ussuriysk | |||||||||
28.04 19:00 | Okean | | Sakhalin | 1:1 (0:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
28.04 19:00 | FK Chita | | Dynamo Barnaul | 2:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
28.04 19:30 | Kuzbass | | Metallurg-Yenisey | 0:1 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
28.04 19:30 | Metallurg-Kuzbass | | Sibiryak | 1:1 (0:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.04 18:00 | Kuzbass | | Sibiryak | 1:2 (0:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
25.04 18:00 | Metallurg-Kuzbass | | Metallurg-Yenisey | 2:2 (0:2) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
25.04 18:00 | Mostovik-Primorye | | Sakhalin | 1:2 (1:0) | |||||
Ussuriysk | |||||||||
25.04 19:00 | Okean | | Smena | 0:3 (0:2) | |||||
Nakhodka | |||||||||
25.04 19:00 | Radian-Baikal | | Dynamo Barnaul | 2:0 (1:0) | |||||
Irkutsk |
Day 28 | |||||||||
30.04 17:00 | Vorskla | | Arsenal | 1:5 (0:2) | |||||
Poltava | |||||||||
30.04 19:00 | Metalurh Donetsk | | Zorya | 0:0 | |||||
Donetsk | |||||||||
Day 27 | |||||||||
23.04 16:00 | Arsenal | | Illichovets | 3:1 (0:0) | |||||
Boryspil | |||||||||
24.04 15:30 | Zorya | | Vorskla | 2:1 (1:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
24.04 16:00 | Dnipro | | Tavriya | 3:1 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
24.04 18:30 | Karpaty | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
24.04 20:00 | Metalist | | Metalurh Donetsk | 2:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
25.04 13:00 | Zakarpattya | | Metalurh Zaporizhzhya | 0:1 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
25.04 15:00 | Obolon | | Kryvbas | 1:2 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
25.04 17:00 | Shakhtar | | Chornomorets | 3:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
18.04 13:00 | Kryvbas | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
18.04 14:00 | Chornomorets | | Metalurh Donetsk | 1:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
18.04 15:00 | Dynamo | | Dnipro | 2:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
18.04 15:00 | Illichovets | | Zorya | 1:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
18.04 16:00 | Shakhtar | | Zakarpattya | 1:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
18.04 18:00 | Vorskla | | Metalist | 0:0 | |||||
Poltava | |||||||||
19.04 17:00 | Tavriya | | Obolon | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
19.04 19:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Karpaty | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 25 | |||||||||
14.04 19:00 | Obolon | | Dynamo | 0:4 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
14.04 19:00 | Dnipro | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
15.04 15:00 | Arsenal | | Tavriya | 1:6 (1:3) | |||||
Boryspil | |||||||||
15.04 16:00 | Zorya | | Kryvbas | 1:0 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
15.04 16:00 | Zakarpattya | | Chornomorets | 1:1 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
15.04 17:00 | Metalurh Donetsk | | Vorskla | 1:3 (1:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
15.04 18:00 | Metalist | | Illichovets | 3:1 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
15.04 19:00 | Karpaty | | Shakhtar | 0:2 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 24 | |||||||||
09.04 19:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Obolon | 2:1 (2:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
10.04 13:00 | Kryvbas | | Metalist | 2:2 (1:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
10.04 14:00 | Chornomorets | | Vorskla | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
10.04 15:00 | Dynamo | | Arsenal | 3:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
10.04 16:00 | Shakhtar | | Dnipro | 0:0 | |||||
Donetsk | |||||||||
11.04 14:00 | Illichovets | | Metalurh Donetsk | 0:4 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
11.04 16:00 | Zakarpattya | | Karpaty | 1:1 (0:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
11.04 18:00 | Tavriya | | Zorya | 0:1 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.04 19:00 | Karpaty | | Chornomorets | 1:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
03.04 15:00 | Vorskla | | Illichovets | 3:0 (2:0) | |||||
Poltava | |||||||||
03.04 15:00 | Zorya | | Dynamo | 0:2 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
03.04 16:00 | Metalist | | Tavriya | 1:1 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.04 17:00 | Metalurh Donetsk | | Kryvbas | 0:1 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
03.04 18:00 | Dnipro | | Zakarpattya | 1:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
03.04 19:00 | Obolon | | Shakhtar | 0:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
04.04 15:00 | Arsenal | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:0 (0:0) | |||||
Boryspil |
Day 13 | |||||||||
07.04 16:00 | Zorya | | Metalurh Donetsk | 1:1 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
07.04 19:00 | Karpaty | | Tavriya | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 26 | |||||||||
25.04 | Nyva | | PFK Oleksandriya | 0:2 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
25.04 | Krymteplytsya | | Feniks-Illichovets | 3:0 (1:0) | |||||
Molodizhne | |||||||||
25.04 | FK Lviv | | Volyn | 0:1 (0:1) | |||||
Dobromyl | |||||||||
25.04 | Zirka | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
25.04 17:00 | Stal | | FK Kharkiv | 2:1 (0:1) | |||||
Alchevsk | |||||||||
26.04 | PFK Sevastopol | | Dnister | 2:0 (1:0) | |||||
Sevastopol | |||||||||
26.04 | Desna | | Prykarpattya | 4:0 (2:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
26.04 | Naftovyk-Ukrnafta | | Helios | 2:0 (2:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
Day 25 | |||||||||
21.04 | Arsenal | | Enerhetyk | 0:0 | |||||
Makariv | |||||||||
21.04 | Prykarpattya | | Nyva | 1:1 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
21.04 | PFK Oleksandriya | | PFK Sevastopol | 2:1 (1:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
21.04 | Dnister | | FK Lviv | 0:1 (0:1) | |||||
Ovidiopol | |||||||||
21.04 | Volyn | | Helios | 4:0 (4:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
21.04 | FK Kharkiv | | Zirka | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
21.04 17:00 | Feniks-Illichovets | | Stal | 3:4 (1:2) | |||||
Kalinine | |||||||||
21.04 18:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Krymteplytsya | 1:0 (0:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
Day 24 | |||||||||
17.04 | PFK Sevastopol | | Prykarpattya | 3:0 (1:0) | |||||
Sevastopol | |||||||||
17.04 | Nyva | | Dynamo-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
17.04 | Desna | | Arsenal | 2:1 (1:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
17.04 | FK Kharkiv | | Feniks-Illichovets | 1:2 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
17.04 | Krymteplytsya | | Volyn | 3:2 (2:2) | |||||
Molodizhne | |||||||||
17.04 | Helios | | Dnister | 2:2 (1:2) | |||||
Kharkiv | |||||||||
17.04 | Zirka | | Enerhetyk | 2:1 (1:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
17.04 15:00 | FK Lviv | | PFK Oleksandriya | 1:2 (1:2) | |||||
Dobromyl | |||||||||
17.04 16:00 | Stal | | Naftovyk-Ukrnafta | 0:1 (0:1) | |||||
Alchevsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.04 | Enerhetyk | | Desna | 1:1 (1:1) | |||||
Burshtyn | |||||||||
11.04 | Naftovyk-Ukrnafta | | FK Kharkiv | 2:1 (2:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
11.04 | Feniks-Illichovets | | Zirka | 1:2 (1:1) | |||||
Kalinine | |||||||||
13.04 | Arsenal | | Nyva | 4:0 (2:0) | |||||
Makariv | |||||||||
13.04 | Dynamo-2 | | PFK Sevastopol | 1:0 (0:0) | |||||
Chapayivka | |||||||||
13.04 | Prykarpattya | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
13.04 | PFK Oleksandriya | | Helios | 3:2 (2:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
13.04 | Dnister | | Krymteplytsya | 0:2 (0:1) | |||||
Ovidiopol | |||||||||
13.04 18:00 | Volyn | | Stal | 1:1 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
07.04 | Nyva | | Enerhetyk | 2:2 (2:2) | |||||
Ternopil | |||||||||
07.04 | Feniks-Illichovets | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:2 (0:0) | |||||
Kalinine | |||||||||
07.04 | FK Kharkiv | | Volyn | 1:3 (0:3) | |||||
Kharkiv | |||||||||
07.04 | Krymteplytsya | | PFK Oleksandriya | 3:0 (2:0) | |||||
Molodizhne | |||||||||
07.04 | FK Lviv | | Dynamo-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Dobromyl | |||||||||
07.04 | Zirka | | Desna | 2:0 (1:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
07.04 17:00 | Stal | | Dnister | 1:0 (0:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
08.04 | PFK Sevastopol | | Arsenal | 2:0 (0:0) | |||||
Sevastopol | |||||||||
08.04 | Helios | | Prykarpattya | 2:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 21 | |||||||||
03.04 | Desna | | Nyva | 4:0 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
03.04 | Enerhetyk | | PFK Sevastopol | 1:2 (0:1) | |||||
Burshtyn | |||||||||
03.04 | Arsenal | | FK Lviv | 1:3 (0:1) | |||||
Makariv | |||||||||
03.04 | Dynamo-2 | | Helios | 2:2 (1:2) | |||||
Chapayivka | |||||||||
03.04 | Prykarpattya | | Krymteplytsya | 0:1 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
03.04 | Dnister | | FK Kharkiv | 2:0 (0:0) | |||||
Ovidiopol | |||||||||
03.04 | Volyn | | Feniks-Illichovets | 4:0 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
03.04 | Naftovyk-Ukrnafta | | Zirka | 2:1 (2:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
03.04 16:00 | PFK Oleksandriya | | Stal | 1:2 (0:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
Day 19 | |||||||||
29.04 18:00 | Volyn | | Zirka | 4:0 (1:0) | |||||
Lutsk |
Day 8 | |||||||||
21.04 | Desna | | Dynamo-2 | 0:0 | |||||
Chernigiv | |||||||||
Day 2 | |||||||||
29.04 17:00 | FK Kharkiv | | Prykarpattya | 1:2 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 17 | |||||||||
24.04 | Veres | | Yednist | 1:1 | |||||
24.04 | FK Lviv-2 | | Dynamo | 0:4 | |||||
24.04 | Nyva | | Bastion | 1:1 | |||||
24.04 | Skala | | MFK Mykolaiv | 0:2 | |||||
25.04 | Karpaty-2 | | Ros | 0:2 | |||||
Day 16 | |||||||||
18.04 | Bastion | | FK Lviv-2 | 2:1 | |||||
18.04 | Dynamo | | Veres | 3:0 | |||||
18.04 | Karpaty-2 | | Bukovyna | 1:4 | |||||
18.04 | MFK Mykolaiv | | Nyva | 1:3 | |||||
18.04 | Ros | | Yednist | 1:2 | |||||
Day 15 | |||||||||
10.04 | Yednist | | Dynamo | 1:0 | |||||
10.04 | Veres | | Bastion | 1:1 | |||||
10.04 | FK Lviv-2 | | MFK Mykolaiv | 0:1 | |||||
10.04 | Skala | | Karpaty-2 | 0:1 | |||||
10.04 | Bukovyna | | Ros | 2:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
03.04 | Bukovyna | | Skala | 2:0 | |||||
03.04 | Karpaty-2 | | Nyva | 0:1 | |||||
03.04 | MFK Mykolaiv | | Veres | 5:0 | |||||
03.04 | Ros | | Dynamo | 0:3 | |||||
Day 21 | |||||||||
24.04 | Olympik | | Tytan | 1:2 | |||||
24.04 | Stal | | FK Poltava | 4:0 | |||||
24.04 | Illichovets-2 | | FK Sumy | 1:2 | |||||
24.04 | Metalurh-2 | | Dnipro-75 | +:- | |||||
24.04 | Shakhtar | | Kremin | 0:0 | |||||
25.04 | Olkom | | Hirnyk-Sport | 1:1 | |||||
25.04 | Hirnyk | | Shakhtar-3 | 1:1 | |||||
Day 20 | |||||||||
17.04 | FK Poltava | | Olkom | 2:1 | |||||
17.04 | Hirnyk-Sport | | Olympik | 1:3 | |||||
17.04 | Shakhtar | | Hirnyk | 0:0 | |||||
17.04 | Shakhtar-3 | | Metalurh-2 | 5:0 | |||||
18.04 | FK Sumy | | Stal | 2:1 | |||||
18.04 | Dnipro-75 | | Illichovets-2 | -:+ | |||||
18.04 | Kremin | | Tytan | 0:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
10.04 | Tytan | | Hirnyk-Sport | 2:1 | |||||
10.04 | Olympik | | FK Poltava | 1:0 | |||||
11.04 | Olkom | | FK Sumy | 1:1 | |||||
11.04 | Stal | | Dnipro-75 | +:- | |||||
11.04 | Illichovets-2 | | Shakhtar-3 | 0:1 | |||||
11.04 | Metalurh-2 | | Shakhtar | 0:2 | |||||
11.04 | Hirnyk | | Kremin | 0:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
03.04 | FK Sumy | | Olympik | 0:0 | |||||
03.04 | FK Poltava | | Tytan | 2:1 | |||||
03.04 | Hirnyk | | Metalurh-2 | 2:0 | |||||
03.04 | Shakhtar | | Illichovets-2 | 2:1 | |||||
03.04 | Dnipro-75 | | Olkom | -:+ | |||||
03.04 | Kremin | | Hirnyk-Sport | 0:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
07.04 | Metalurh-2 | | Kremin | 1:2 | |||||
21.04 | Olkom | | Shakhtar-3 | 0:0 | |||||
Day 16 | |||||||||
07.04 | Shakhtar | | Olkom | 1:0 | |||||
21.04 | FK Sumy | | Hirnyk-Sport | 2:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
25.04 | MIKA | | Gandzasar | 2:0 | |||||
25.04 | Impuls | | Shirak | 2:1 | |||||
25.04 | Ulisses | | Kilikia | 2:0 | |||||
25.04 | Banants | | Pyunik | 1:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
17.04 | Gandzasar | | Banants | 1:2 | |||||
17.04 | Kilikia | | Impuls | 0:1 | |||||
17.04 | Pyunik | | Ulisses | 1:0 | |||||
17.04 | Shirak | | MIKA | 0:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
10.04 | Impuls | | Pyunik | 0:0 | |||||
10.04 | Ulisses | | Banants | 2:2 | |||||
11.04 | MIKA | | Kilikia | 2:0 | |||||
11.04 | Shirak | | Gandzasar | 0:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
02.04 | Gandzasar | | Ulisses | 0:1 | |||||
02.04 | Pyunik | | MIKA | 4:2 | |||||
03.04 | Banants | | Impuls | 5:2 | |||||
03.04 | Kilikia | | Shirak | 3:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
28.04 17:00 | Tarpeda | | Neman | 2:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
28.04 17:30 | Dynamo Minsk | | FK Vitebsk | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
28.04 17:30 | Belshina | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
28.04 18:00 | Dynamo Brest | | Naftan | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
28.04 19:00 | Shakhtsyor | | Dnepr | 0:0 | |||||
Salihorsk | |||||||||
28.04 19:00 | BATE | | Partizan | 6:0 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.04 17:30 | Partizan | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
24.04 16:00 | FK Minsk | | Tarpeda | 2:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
24.04 17:00 | Belshina | | Shakhtsyor | 1:0 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
24.04 17:00 | Naftan | | BATE | 0:2 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
24.04 18:00 | FK Vitebsk | | Dnepr | 1:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
24.04 19:30 | Neman | | Dynamo Brest | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.04 17:00 | Dnepr | | Partizan | 3:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18.04 17:00 | Dynamo Minsk | | Naftan | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
18.04 17:00 | Tarpeda | | Belshina | 1:2 (0:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
18.04 18:00 | BATE | | Neman | 0:0 | |||||
Barysaw | |||||||||
18.04 19:00 | Shakhtsyor | | FK Vitebsk | 1:1 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18.04 19:00 | Dynamo Brest | | FK Minsk | 2:1 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.04 17:00 | Tarpeda | | Shakhtsyor | 1:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
14.04 17:00 | Belshina | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
14.04 17:00 | Naftan | | Dnepr | 5:0 (3:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
14.04 17:00 | Partizan | | FK Vitebsk | 0:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
14.04 18:30 | FK Minsk | | BATE | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
14.04 19:00 | Neman | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.04 17:00 | FK Vitebsk | | Naftan | 4:2 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
10.04 17:00 | Dnepr | | Neman | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
10.04 17:00 | Dynamo Minsk | | FK Minsk | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
10.04 17:00 | BATE | | Belshina | 2:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
10.04 18:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda | 3:2 (2:1) | |||||
Brest | |||||||||
10.04 19:00 | Shakhtsyor | | Partizan | 1:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.04 14:00 | Tarpeda | | BATE | 0:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
03.04 15:00 | Naftan | | Partizan | 1:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
03.04 16:00 | FK Minsk | | Dnepr | 2:1 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
03.04 17:00 | Dynamo Brest | | Shakhtsyor | 1:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
03.04 17:00 | Belshina | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
03.04 17:00 | Neman | | FK Vitebsk | 0:0 | |||||
Hrodna |
Day 7 | |||||||||
25.04 15:00 | Okzhetpes | | Atyrau | 0:6 (0:3) | |||||
Kokshetau | |||||||||
25.04 16:00 | Lokomotiv | | Aqtöbe | 0:1 (0:1) | |||||
Astana | |||||||||
25.04 17:00 | Ordabasy | | Tobil | 1:2 (1:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
25.04 17:00 | Irtysh | | Taraz | 2:1 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
25.04 17:00 | Qayrat | | Shakhtyor | 0:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
25.04 18:00 | Zhetysu | | Akzhayik | 2:1 (2:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
Day 6 | |||||||||
20.04 17:00 | Aqtöbe | | Ordabasy | 1:1 (1:1) | |||||
Aktobe | |||||||||
20.04 17:00 | Tobil | | Akzhayik | 3:1 (2:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
20.04 17:00 | Atyrau | | Qayrat | 2:0 (0:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
20.04 17:00 | Taraz | | Okzhetpes | 1:2 (0:0) | |||||
Taraz | |||||||||
20.04 18:00 | Irtysh | | Zhetysu | 1:0 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
20.04 19:00 | Shakhtyor | | Lokomotiv | 3:1 (1:1) | |||||
Karaganda | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.04 17:00 | Ordabasy | | Shakhtyor | 1:0 (1:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
15.04 17:00 | Zhetysu | | Tobil | 0:0 | |||||
Taldykorgan | |||||||||
15.04 17:00 | Akzhayik | | Aqtöbe | 1:1 (0:0) | |||||
Oral | |||||||||
15.04 17:00 | Qayrat | | Taraz | 0:0 | |||||
Almaty | |||||||||
15.04 19:00 | Lokomotiv | | Atyrau | 1:0 (0:0) | |||||
Astana | |||||||||
28.04 16:00 | Okzhetpes | | Irtysh | 2:4 (0:2) | |||||
Kokshetau | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.04 15:00 | Taraz | | Lokomotiv | 1:0 (1:0) | |||||
Taraz | |||||||||
09.04 15:00 | Okzhetpes | | Zhetysu | 0:0 | |||||
Kokshetau | |||||||||
09.04 17:00 | Aqtöbe | | Tobil | 1:3 (1:3) | |||||
Aktobe | |||||||||
09.04 17:00 | Atyrau | | Ordabasy | 1:0 (0:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
09.04 18:00 | Irtysh | | Qayrat | 0:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
09.04 18:00 | Shakhtyor | | Akzhayik | 3:2 (1:1) | |||||
Temirtau | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.04 15:00 | Tobil | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
Zhetikara Gornyak Stadium | |||||||||
03.04 16:00 | Ordabasy | | Taraz | 1:0 (0:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
03.04 17:00 | Lokomotiv | | Irtysh | 3:0 (0:0) | |||||
Astana | |||||||||
03.04 17:00 | Akzhayik | | Atyrau | 1:1 (0:1) | |||||
Oral | |||||||||
03.04 17:00 | Zhetysu | | Aqtöbe | 0:1 (0:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
03.04 17:00 | Qayrat | | Okzhetpes | 1:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
Day 1 | |||||||||
28.04 17:00 | Aqtöbe | | Atyrau | 3:0 (2:0) | |||||
Aktobe | |||||||||
28.04 18:00 | Zhetysu | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
Taldykorgan |
24.04 | Caspiy (Aktau) | | Lashyn (Karatau) | 0:2 (0:1) | |||||
Aktau | |||||||||
24.04 | Gefest (Karagandy) | | Kyzylzhar (Petropavl) | 3:2 aet (1:0, 1:1) | |||||
Temirtau | |||||||||
24.04 15:00 | Vostok (Oskemen) | | Sunkar (Kaskelen) | 1:0 (0:0) | |||||
Oskemen | |||||||||
24.04 15:00 | Tsesna (Almaty) | | Kazakhmys (Satpayev) | 3:3 aet (2:2, 3:3), pen. 5:4 | |||||
Almaty UTB Tcesna |
18.04 | Caspiy (Aktau) | | Aqtöbe-Jas (Aqtöbe) | 3:0 (1:0) | |||||
Aktau | |||||||||
18.04 | Lashyn (Karatau) | | Kaysar (Kyzylorda) | 2:1 (2:1) | |||||
Taraz | |||||||||
18.04 | Semey (Semey) | | Vostok (Oskemen) | 0:4 (0:3) | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
18.04 | Sunkar (Kaskelen) | | Ak-Bulak (Talgar) | 2:1 (1:1) | |||||
Kaskelen | |||||||||
18.04 | Tsesna (Almaty) | | Ile-Saulet (Almaty Region) | 4:0 (4:0) | |||||
Almaty UTB Tcesna | |||||||||
18.04 | Gefest (Karagandy) | | Astana-64 (Astana) | 3:2 aet (0:1, 1:1) | |||||
Temirtau | |||||||||
18.04 17:00 | Bolat (Temirtau) | | Kazakhmys (Satpayev) | 2:5 (1:3) | |||||
Temirtau | |||||||||
19.04 | Kyzylzhar (Petropavl) | | Asbest (Zhetikara) | 3:0 (2:0) | |||||
Petropavl |
Day 28 | |||||||||
23.04 | Dacia | | Olimpia | 2:4 (1:3) | |||||
24.04 | Dinamo | | Viitorul | 1:0 (1:0) | |||||
24.04 | Iskra-Stal | | Zimbru | 0:0 | |||||
24.04 | Nistru | | Tiraspol | 0:1 (0:0) | |||||
24.04 | Sfîntul Gheorghe | | Academia UTM | 1:0 (0:0) | |||||
24.04 | Sheriff | | CSCA-Rapid | 3:1 (1:0) | |||||
Day 27 | |||||||||
18.04 | Academia UTM | | Dinamo | 1:0 (1:0) | |||||
18.04 | CSCA-Rapid | | Sfîntul Gheorghe | 2:0 (1:0) | |||||
18.04 | Olimpia | | Iskra-Stal | 2:1 (1:0) | |||||
18.04 | Viitorul | | Tiraspol | 0:0 | |||||
18.04 | Zimbru | | Sheriff | 0:1 (0:0) | |||||
19.04 | Dacia | | Nistru | 3:0 (1:0) | |||||
Day 26 | |||||||||
10.04 | Dinamo | | CSCA-Rapid | 0:4 (0:1) | |||||
10.04 | Iskra-Stal | | Dacia | 0:0 | |||||
10.04 | Nistru | | Viitorul | 0:1 (0:1) | |||||
10.04 | Sfîntul Gheorghe | | Zimbru | 1:5 (1:3) | |||||
10.04 | Sheriff | | Olimpia | 1:0 (0:0) | |||||
10.04 | Tiraspol | | Academia UTM | 0:0 | |||||
Day 25 | |||||||||
03.04 | Academia UTM | | Viitorul | 3:0 (1:0) | |||||
03.04 | CSCA-Rapid | | Tiraspol | 4:1 (1:0) | |||||
03.04 | Dacia | | Sheriff | 0:0 | |||||
03.04 | Iskra-Stal | | Nistru | 3:0 (0:0) | |||||
03.04 | Olimpia | | Sfîntul Gheorghe | 2:0 (0:0) | |||||
03.04 | Zimbru | | Dinamo | 2:0 (1:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
22.04 18:00 | Paxtakor | | Mashʼal | 1:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
23.04 18:00 | Bunyodkor | | Qizilqum | 1:1 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
24.04 16:30 | Metallurg | | FK Olmaliq | 1:0 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
24.04 16:30 | Lokomotiv | | Novbahor | 1:3 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
24.04 17:00 | Neftchi | | Xorazm | 1:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
24.04 17:00 | Shoʼrtan | | FK Andijon | 2:1 (1:1) | |||||
Gʿuzor | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.04 15:00 | Dinamo | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
17.04 16:00 | Qizilqum | | Neftchi | 2:1 (2:1) | |||||
Zarafshon | |||||||||
17.04 16:00 | FK Andijon | | Metallurg | 2:1 (2:1) | |||||
Andijon | |||||||||
17.04 17:00 | Mashʼal | | Xorazm | 0:0 | |||||
Muborak | |||||||||
18.04 16:00 | Novbahor | | Shoʼrtan | 4:0 (4:0) | |||||
Namangan | |||||||||
18.04 16:00 | FK Olmaliq | | Paxtakor | 2:3 (2:2) | |||||
Olmaliq | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.04 18:00 | Paxtakor | | FK Andijon | 0:0 | |||||
Toshkent | |||||||||
09.04 16:30 | Lokomotiv | | Bunyodkor | 0:4 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
09.04 17:00 | Xorazm | | FK Olmaliq | 1:1 (0:1) | |||||
Urganch | |||||||||
10.04 16:00 | Metallurg | | Novbahor | 0:2 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
10.04 16:00 | Shoʼrtan | | Dinamo | 2:0 (2:0) | |||||
Gʿuzor | |||||||||
10.04 17:00 | Neftchi | | Mashʼal | 3:0 (2:0) | |||||
Fergana | |||||||||
12.04 18:00 | Nasaf | | Qizilqum | 1:0 (0:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.04 17:30 | Nasaf | | Neftchi | 2:0 (0:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
03.04 15:00 | Dinamo | | Metallurg | 0:0 | |||||
Samarqand | |||||||||
03.04 16:00 | Qizilqum | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
03.04 16:00 | FK Andijon | | Xorazm | 0:0 | |||||
Andijon | |||||||||
03.04 16:00 | FK Olmaliq | | Mashʼal | 0:0 | |||||
Olmaliq | |||||||||
03.04 17:00 | Bunyodkor | | Shoʼrtan | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.04 16:00 | Novbahor | | Paxtakor | 0:1 (0:1) | |||||
Namangan |
Day 33 | |||||||||
30.04 20:30 | Rapid | | Kapfenberg | 5:3 (2:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 32 | |||||||||
23.04 20:30 | Red Bull | | Rapid | 1:1 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
24.04 18:00 | Magna | | Ried | 2:0 (2:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
24.04 18:00 | Sturm | | LASK | 0:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
24.04 18:00 | Kapfenberg | | Austria Kärnten | 0:0 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
25.04 15:30 | Austria Wien | | Mattersburg | 5:1 (2:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 31 | |||||||||
17.04 18:00 | Ried | | Kapfenberg | 2:1 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
17.04 18:00 | Mattersburg | | Sturm | 0:0 | |||||
Mattersburg | |||||||||
17.04 18:00 | Rapid | | Magna | 3:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
17.04 18:00 | Austria Kärnten | | Austria Wien | 0:2 (0:1) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
18.04 15:30 | LASK | | Red Bull | 0:0 | |||||
Linz | |||||||||
Day 30 | |||||||||
13.04 20:30 | Rapid | | LASK | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
14.04 20:30 | Red Bull | | Ried | 2:0 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
14.04 20:30 | Magna | | Mattersburg | 2:1 (1:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
14.04 20:30 | Sturm | | Austria Kärnten | 3:2 (0:1) | |||||
Graz | |||||||||
14.04 20:30 | Kapfenberg | | Austria Wien | 1:1 (0:0) | |||||
Kapfenberg | |||||||||
Day 29 | |||||||||
09.04 20:30 | Ried | | Rapid | 1:3 (1:2) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
10.04 18:00 | Mattersburg | | Kapfenberg | 3:1 (1:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
10.04 18:00 | LASK | | Magna | 1:1 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
10.04 18:00 | Austria Kärnten | | Red Bull | 0:2 (0:1) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
11.04 15:30 | Austria Wien | | Sturm | 1:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 28 | |||||||||
02.04 20:30 | Red Bull | | Mattersburg | 2:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
03.04 18:00 | Ried | | LASK | 2:2 (2:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
03.04 18:00 | Sturm | | Kapfenberg | 1:1 (0:1) | |||||
Graz | |||||||||
03.04 18:00 | Rapid | | Austria Kärnten | 1:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
04.04 15:30 | Magna | | Austria Wien | 0:1 (0:1) | |||||
Wiener Neustadt |
Day 36 | |||||||||
24.04 12:45 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 3:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
24.04 15:00 | Bolton Wanderers | | Portsmouth | 2:2 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
24.04 15:00 | Hull City | | Sunderland | 0:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
24.04 15:00 | West Ham United | | Wigan Athletic | 3:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
24.04 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Blackburn Rovers | 1:1 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
24.04 17:30 | Arsenal | | Manchester City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
25.04 12:00 | Aston Villa | | Birmingham City | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
25.04 15:00 | Burnley | | Liverpool | 0:4 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
25.04 15:00 | Everton | | Fulham | 2:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
25.04 16:00 | Chelsea | | Stoke City | 7:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
Day 35 | |||||||||
17.04 12:45 | Manchester City | | Manchester United | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
17.04 15:00 | Birmingham City | | Hull City | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
17.04 15:00 | Blackburn Rovers | | Everton | 2:3 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
17.04 15:00 | Fulham | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | |||||
London | |||||||||
17.04 15:00 | Stoke City | | Bolton Wanderers | 1:2 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
17.04 15:00 | Sunderland | | Burnley | 2:1 (2:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
17.04 17:30 | Tottenham Hotspur | | Chelsea | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
18.04 13:30 | Wigan Athletic | | Arsenal | 3:2 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
18.04 16:00 | Portsmouth | | Aston Villa | 1:2 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
19.04 20:00 | Liverpool | | West Ham United | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 34 | |||||||||
10.04 15:00 | Hull City | | Burnley | 1:4 (1:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
10.04 15:00 | West Ham United | | Sunderland | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.04 12:00 | Wolverhampton Wanderers | | Stoke City | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
11.04 13:30 | Blackburn Rovers | | Manchester United | 0:0 | |||||
Blackburn | |||||||||
11.04 15:00 | Liverpool | | Fulham | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
11.04 16:00 | Manchester City | | Birmingham City | 5:1 (3:1) | |||||
Manchester | |||||||||
13.04 20:00 | Chelsea | | Bolton Wanderers | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
14.04 19:45 | Aston Villa | | Everton | 2:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
14.04 19:45 | Wigan Athletic | | Portsmouth | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
14.04 20:00 | Tottenham Hotspur | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 33 | |||||||||
03.04 12:45 | Manchester United | | Chelsea | 1:2 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
03.04 15:00 | Arsenal | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
03.04 15:00 | Bolton Wanderers | | Aston Villa | 0:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
03.04 15:00 | Portsmouth | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Portsmouth | |||||||||
03.04 15:00 | Stoke City | | Hull City | 2:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
03.04 15:00 | Sunderland | | Tottenham Hotspur | 3:1 (2:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
03.04 17:30 | Burnley | | Manchester City | 1:6 (0:5) | |||||
Burnley | |||||||||
04.04 15:00 | Birmingham City | | Liverpool | 1:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.04 15:00 | Fulham | | Wigan Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
04.04 16:00 | Everton | | West Ham United | 2:2 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 28 | |||||||||
21.04 19:45 | Hull City | | Aston Villa | 0:2 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull |
Day 45 | |||||||||
24.04 | Barnsley | | Queens Park Rangers | 0:1 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
24.04 | Bristol City | | Derby County | 2:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
24.04 | Cardiff City | | Sheffield Wednesday | 3:2 (1:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
24.04 | Doncaster Rovers | | Scunthorpe United | 4:3 (2:1) | |||||
Doncaster | |||||||||
24.04 | Middlesbrough | | Coventry City | 1:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
24.04 | Newcastle United | | Ipswich Town | 2:2 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
24.04 | Nottingham Forest | | Plymouth Argyle | 3:0 (2:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
24.04 | Peterborough United | | Blackpool | 0:1 (0:1) | |||||
Peterborough | |||||||||
24.04 | Preston North End | | Leicester City | 0:1 (0:0) | |||||
Preston | |||||||||
24.04 | Sheffield United | | Swansea City | 2:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
24.04 | Watford | | Reading | 3:0 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
26.04 | Crystal Palace | | West Bromwich Albion | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
Day 44 | |||||||||
17.04 | Blackpool | | Nottingham Forest | 3:1 (1:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
17.04 | Coventry City | | Preston North End | 1:1 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
17.04 | Derby County | | Crystal Palace | 1:1 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
17.04 | Ipswich Town | | Doncaster Rovers | 1:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
17.04 | Leicester City | | Watford | 4:1 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
17.04 | Queens Park Rangers | | Cardiff City | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
17.04 | Reading | | Peterborough United | 6:0 (4:0) | |||||
Reading | |||||||||
17.04 | Scunthorpe United | | Bristol City | 3:0 (1:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
17.04 | Swansea City | | Barnsley | 3:1 (2:1) | |||||
Swansea | |||||||||
17.04 | West Bromwich Albion | | Middlesbrough | 2:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
18.04 | Sheffield Wednesday | | Sheffield United | 1:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
19.04 | Plymouth Argyle | | Newcastle United | 0:2 (0:2) | |||||
Plymouth | |||||||||
Day 43 | |||||||||
10.04 | Barnsley | | Derby County | 0:0 | |||||
Barnsley | |||||||||
10.04 | Bristol City | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
10.04 | Cardiff City | | Reading | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
10.04 | Crystal Palace | | Queens Park Rangers | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
10.04 | Doncaster Rovers | | West Bromwich Albion | 2:3 (0:2) | |||||
Doncaster | |||||||||
10.04 | Middlesbrough | | Sheffield Wednesday | 1:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
10.04 | Newcastle United | | Blackpool | 4:1 (2:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
10.04 | Nottingham Forest | | Ipswich Town | 3:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
10.04 | Peterborough United | | Leicester City | 1:2 (0:1) | |||||
Peterborough | |||||||||
10.04 | Preston North End | | Scunthorpe United | 3:2 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
10.04 | Sheffield United | | Coventry City | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
10.04 | Watford | | Plymouth Argyle | 1:0 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
Day 42 | |||||||||
05.04 | Barnsley | | Peterborough United | 2:2 (1:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
05.04 | Blackpool | | Doncaster Rovers | 2:0 (1:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
05.04 | Crystal Palace | | Preston North End | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
05.04 | Derby County | | Ipswich Town | 1:3 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
05.04 | Leicester City | | Queens Park Rangers | 4:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
05.04 | Newcastle United | | Sheffield United | 2:1 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
05.04 | Nottingham Forest | | Cardiff City | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
05.04 | Plymouth Argyle | | Middlesbrough | 0:2 (0:1) | |||||
Plymouth | |||||||||
05.04 | Reading | | Coventry City | 3:0 (3:0) | |||||
Reading | |||||||||
05.04 | Sheffield Wednesday | | Bristol City | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
05.04 | Swansea City | | Scunthorpe United | 3:0 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
05.04 | Watford | | West Bromwich Albion | 1:1 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
Day 41 | |||||||||
02.04 | Scunthorpe United | | Blackpool | 2:4 (0:1) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
02.04 | West Bromwich Albion | | Leicester City | 3:0 (2:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
03.04 | Bristol City | | Nottingham Forest | 1:1 (1:1) | |||||
Bristol | |||||||||
03.04 | Cardiff City | | Swansea City | 2:1 (1:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
03.04 | Coventry City | | Derby County | 0:1 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
03.04 | Doncaster Rovers | | Plymouth Argyle | 1:2 (0:0) | |||||
Doncaster | |||||||||
03.04 | Ipswich Town | | Reading | 2:1 (2:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
03.04 | Middlesbrough | | Crystal Palace | 1:1 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
03.04 | Peterborough United | | Newcastle United | 2:3 (1:1) | |||||
Peterborough | |||||||||
03.04 | Preston North End | | Watford | 1:1 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
03.04 | Queens Park Rangers | | Sheffield Wednesday | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
03.04 | Sheffield United | | Barnsley | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 35 | |||||||||
20.04 | Scunthorpe United | | Reading | 2:2 (0:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
Day 32 | |||||||||
20.04 | Queens Park Rangers | | Watford | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 25 | |||||||||
13.04 | Reading | | Newcastle United | 1:2 (0:2) | |||||
Reading |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 30 | 12 | 4 | 90-35 | 102 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 26 | 13 | 7 | 89-48 | 91 | ||
3. | Nottingham Forest | 46 | 22 | 13 | 11 | 65-40 | 79 | ||
4. | Cardiff City | 46 | 22 | 10 | 14 | 73-54 | 76 | ||
5. | Leicester City | 46 | 21 | 13 | 12 | 61-45 | 76 | ||
6. | Blackpool | 46 | 19 | 13 | 14 | 74-58 | 70 | ||
7. | Swansea City | 46 | 17 | 18 | 11 | 40-37 | 69 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-55 | 65 | ||
9. | Reading | 46 | 17 | 12 | 17 | 68-63 | 63 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 18 | 13 | 56-65 | 63 |
10.04 17:00 | Aston Villa | | Chelsea | 0:3 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.04 16:00 | Tottenham Hotspur | | Portsmouth | 0:2 aet (0:0) | |||||
London |
Day 8 | |||||||||
30.04 20:30 | Zulte Waregem | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Waregem | |||||||||
Day 7 | |||||||||
23.04 20:30 | Kortrijk | | Brugge | 2:0 (2:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
24.04 20:00 | Sint-Truiden | | Zulte Waregem | 1:2 (1:2) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
25.04 20:30 | Anderlecht | | Gent | 4:2 (3:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 6 | |||||||||
17.04 20:00 | Sint-Truiden | | Kortrijk | 1:0 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
18.04 16:00 | Brugge | | Anderlecht | 1:2 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
18.04 18:00 | Gent | | Zulte Waregem | 5:0 (2:0) | |||||
Gent | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.04 20:30 | Zulte Waregem | | Brugge | 2:0 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
14.04 20:30 | Gent | | Sint-Truiden | 0:0 | |||||
Gent | |||||||||
14.04 20:30 | Anderlecht | | Kortrijk | 1:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.04 20:30 | Sint-Truiden | | Anderlecht | 1:1 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
10.04 18:00 | Kortrijk | | Zulte Waregem | 2:0 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
11.04 20:30 | Brugge | | Gent | 1:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.04 20:00 | Anderlecht | | Brugge | 2:2 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
05.04 18:00 | Kortrijk | | Sint-Truiden | 1:2 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
05.04 20:30 | Zulte Waregem | | Gent | 1:2 (0:1) | |||||
Waregem |
Day 6 | |||||||||
24.04 20:00 | Cercle | | Lokeren | 1:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
24.04 20:00 | Mechelen | | Westerlo | 1:3 (1:2) | |||||
Mechelen | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.04 20:00 | Lokeren | | Mechelen | 2:2 (2:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
17.04 20:00 | Westerlo | | Cercle | 4:1 (3:1) | |||||
Westerlo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
14.04 20:30 | Westerlo | | Lokeren | 2:0 (1:0) | |||||
Westerlo | |||||||||
14.04 20:30 | Cercle | | Mechelen | 2:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.04 20:00 | Mechelen | | Cercle | 1:0 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
10.04 20:00 | Lokeren | | Westerlo | 3:3 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.04 20:00 | Cercle | | Westerlo | 2:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
03.04 20:00 | Mechelen | | Lokeren | 3:1 (0:0) | |||||
Mechelen |
Day 6 | |||||||||
25.04 18:00 | Genk | | Germinal Beerschot | 2:0 (2:0) | |||||
Genk | |||||||||
25.04 18:00 | Charleroi | | Standard | 1:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.04 20:30 | Standard | | Genk | 1:1 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
18.04 20:30 | Germinal Beerschot | | Charleroi | 2:2 (1:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 4 | |||||||||
13.04 20:30 | Genk | | Charleroi | 3:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
15.04 20:30 | Germinal Beerschot | | Standard | 2:2 (1:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.04 20:00 | Charleroi | | Genk | 1:2 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
11.04 18:00 | Standard | | Germinal Beerschot | 3:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.04 20:00 | Charleroi | | Germinal Beerschot | 0:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
04.04 20:30 | Genk | | Standard | 1:0 (1:0) | |||||
Genk |
Day 27 | |||||||||
24.04 15:00 | Slavia | | CSKA | 1:3 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
24.04 19:30 | Levski | | Pirin-Blagoevgrad | 2:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
25.04 16:00 | Lokomotiv Sofia | | Cherno More | 1:2 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
25.04 17:00 | Sliven | | Sportist | 1:0 (0:0) | |||||
Sliven | |||||||||
25.04 19:30 | Liteks | | Chernomorets | 2:0 (0:0) | |||||
Lovech | |||||||||
26.04 16:00 | Montana | | Lokomotiv Mezdra | 1:1 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
26.04 17:00 | Minyor | | Lokomotiv Plovdiv | 0:0 | |||||
Pernik | |||||||||
Day 26 | |||||||||
20.04 16:00 | Lokomotiv Mezdra | | Levski | 1:1 (1:0) | |||||
Mezdra | |||||||||
21.04 14:00 | Cherno More | | Pirin-Blagoevgrad | 1:1 (0:1) | |||||
Varna | |||||||||
21.04 16:00 | Lokomotiv Sofia | | Slavia | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
21.04 17:00 | Sportist | | Montana | 0:1 (0:1) | |||||
Svoge | |||||||||
21.04 19:30 | CSKA | | Liteks | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
22.04 17:00 | Beroe | | Sliven | 0:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
22.04 19:30 | Chernomorets | | Minyor | 3:1 (2:0) | |||||
Burgas | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17.04 15:00 | Slavia | | Cherno More | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17.04 17:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Lokomotiv Mezdra | 3:1 (2:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
17.04 19:30 | Levski | | Sportist | 5:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18.04 15:00 | Montana | | Beroe | 2:1 (1:0) | |||||
Montana | |||||||||
18.04 17:00 | Minyor | | CSKA | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
18.04 19:30 | Liteks | | Lokomotiv Sofia | 2:0 (0:0) | |||||
Lovech | |||||||||
19.04 16:00 | Sliven | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 (1:0) | |||||
Sliven | |||||||||
Day 24 | |||||||||
13.04 16:00 | Lokomotiv Sofia | | Minyor | 1:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
13.04 19:30 | Chernomorets | | Sliven | 2:0 (1:0) | |||||
Burgas | |||||||||
14.04 15:00 | Slavia | | Liteks | 1:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
14.04 17:00 | Beroe | | Levski | 1:3 (1:3) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
14.04 17:00 | Sportist | | Pirin-Blagoevgrad | 1:1 (0:1) | |||||
Svoge | |||||||||
14.04 17:00 | Cherno More | | Lokomotiv Mezdra | 2:0 (2:0) | |||||
Varna | |||||||||
15.04 16:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Montana | 2:4 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 23 | |||||||||
09.04 16:00 | Minyor | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
10.04 13:00 | Montana | | Chernomorets | 2:0 (1:0) | |||||
Montana | |||||||||
10.04 15:00 | Sliven | | CSKA | 2:4 (2:3) | |||||
Sliven | |||||||||
10.04 17:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Beroe | 2:2 (2:2) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
10.04 19:30 | Levski | | Lokomotiv Plovdiv | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
11.04 17:00 | Lokomotiv Mezdra | | Sportist | 2:1 (2:0) | |||||
Mezdra | |||||||||
11.04 19:30 | Liteks | | Cherno More | 4:0 (2:0) | |||||
Lovech | |||||||||
Day 22 | |||||||||
02.04 16:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Pirin-Blagoevgrad | 2:0 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
03.04 15:00 | Lokomotiv Sofia | | Sliven | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
03.04 19:30 | Chernomorets | | Levski | 1:1 (0:1) | |||||
Burgas | |||||||||
04.04 14:00 | Cherno More | | Sportist | 3:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
04.04 16:45 | CSKA | | Montana | 1:1 (0:0) | |||||
Svoge | |||||||||
04.04 17:00 | Beroe | | Lokomotiv Mezdra | 1:0 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
05.04 19:30 | Liteks | | Minyor | 1:0 (0:0) | |||||
Lovech |
Day 25 | |||||||||
30.04 19:00 | Ferencváros | | Újpest | 0:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 24 | |||||||||
23.04 19:00 | Debrecen | | Rákóczi | 5:1 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
24.04 15:00 | Újpest | | Paks | 3:2 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
24.04 16:00 | Kecskemét | | Zalaegerszegi TE | 2:2 (1:0) | |||||
Kecskemét | |||||||||
24.04 17:00 | Lombard | | Honvéd | 0:3 (0:1) | |||||
Pápa | |||||||||
24.04 17:30 | Videoton | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
24.04 18:00 | ETO | | Spartacus | 2:1 (1:0) | |||||
Győr | |||||||||
25.04 17:30 | MTK | | Vasas SC | 2:3 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
25.04 18:00 | Diósgyőr | | Haladás | 1:3 (0:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
Day 23 | |||||||||
16.04 19:00 | Ferencváros | | Debrecen | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
17.04 15:00 | Paks | | Videoton | 1:2 (1:2) | |||||
Paks | |||||||||
17.04 16:30 | Honvéd | | Diósgyőr | 4:2 (4:2) | |||||
Budapest | |||||||||
17.04 16:30 | Kecskemét | | Haladás | 2:3 (0:1) | |||||
Kecskemét | |||||||||
17.04 17:30 | Spartacus | | Újpest | 2:2 (1:1) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
17.04 18:00 | Vasas SC | | Lombard | 2:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
17.04 18:00 | Rákóczi | | MTK | 1:2 (1:1) | |||||
Kaposvár | |||||||||
18.04 17:30 | Zalaegerszegi TE | | ETO | 1:1 (0:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Day 22 | |||||||||
09.04 19:00 | Újpest | | Zalaegerszegi TE | 2:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
10.04 15:00 | Debrecen | | Paks | 3:1 (0:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
10.04 16:30 | Kecskemét | | Honvéd | 2:2 (0:1) | |||||
Kecskemét | |||||||||
10.04 17:30 | MTK | | Ferencváros | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
10.04 18:00 | ETO | | Haladás | 1:1 (1:1) | |||||
Győr | |||||||||
10.04 18:00 | Diósgyőr | | Lombard | 3:0 (2:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
10.04 18:00 | Rákóczi | | Vasas SC | 1:0 (1:0) | |||||
Kaposvár | |||||||||
11.04 17:30 | Videoton | | Spartacus | 1:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
Day 21 | |||||||||
03.04 15:00 | Honvéd | | ETO | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
03.04 15:00 | Kecskemét | | Lombard | 2:2 (2:1) | |||||
Kecskemét | |||||||||
03.04 15:00 | Paks | | MTK | 0:2 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
03.04 15:00 | Haladás | | Újpest | 1:0 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
03.04 17:30 | Ferencváros | | Rákóczi | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
03.04 18:00 | Vasas SC | | Diósgyőr | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.04 17:30 | Zalaegerszegi TE | | Videoton | 2:2 (0:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
20.04 19:00 | Spartacus | | Debrecen | 0:3 (0:1) | |||||
Nyíregyháza |
Day 32 | |||||||||
23.04 20:30 | Bochum | | Stuttgart | 0:2 (0:2) | |||||
Bochum | |||||||||
24.04 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
24.04 15:30 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 2:3 (1:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
24.04 15:30 | Hertha | | Schalke 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
24.04 15:30 | Bayer 04 | | Hannover | 3:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
24.04 15:30 | Mainz 05 | | Eintracht | 3:3 (1:2) | |||||
Mainz | |||||||||
24.04 18:30 | Werder | | Köln | 1:0 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
25.04 15:30 | Hoffenheim | | Hamburger SV | 5:1 (3:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
25.04 17:30 | Freiburg | | Wolfsburg | 1:0 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Day 31 | |||||||||
16.04 20:30 | Köln | | Bochum | 2:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
17.04 15:30 | Stuttgart | | Bayer 04 | 2:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
17.04 15:30 | Wolfsburg | | Werder | 2:4 (2:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
17.04 15:30 | Schalke 04 | | Borussia Mönchengladbach | 3:1 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
17.04 15:30 | Hamburger SV | | Mainz 05 | 0:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
17.04 15:30 | Freiburg | | Nürnberg | 2:1 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
17.04 18:30 | Bayern | | Hannover | 7:0 (3:0) | |||||
München | |||||||||
18.04 15:30 | Borussia Dortmund | | Hoffenheim | 1:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
18.04 17:30 | Eintracht | | Hertha | 2:2 (1:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 30 | |||||||||
09.04 20:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht | 2:0 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
10.04 15:30 | Hertha | | Stuttgart | 0:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
10.04 15:30 | Mainz 05 | | Borussia Dortmund | 1:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
10.04 15:30 | Hannover | | Schalke 04 | 4:2 (2:0) | |||||
Hannover | |||||||||
10.04 15:30 | Hoffenheim | | Köln | 0:2 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
10.04 15:30 | Werder | | Freiburg | 4:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
10.04 18:30 | Bayer 04 | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
11.04 15:30 | Bochum | | Hamburger SV | 1:2 (1:1) | |||||
Bochum | |||||||||
11.04 17:30 | Nürnberg | | Wolfsburg | 0:2 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
Day 29 | |||||||||
03.04 15:30 | Schalke 04 | | Bayern | 1:2 (1:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
03.04 15:30 | Eintracht | | Bayer 04 | 3:2 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
03.04 15:30 | Borussia Dortmund | | Werder | 2:1 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
03.04 15:30 | Freiburg | | Bochum | 1:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
03.04 15:30 | Stuttgart | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
03.04 15:30 | Nürnberg | | Mainz 05 | 2:0 (2:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
03.04 18:30 | Köln | | Hertha | 0:3 (0:2) | |||||
Köln | |||||||||
04.04 15:30 | Wolfsburg | | Hoffenheim | 4:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
04.04 17:30 | Hamburger SV | | Hannover | 0:0 | |||||
Hamburg |
Day 33 | |||||||||
18.04 14:30 | Heerenveen | | NAC | 0:0 | |||||
Heerenveen | |||||||||
18.04 14:30 | Den Haag | | Waalwijk | 4:0 (2:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
18.04 14:30 | PSV | | Groningen | 3:1 (1:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
18.04 14:30 | Vitesse | | Roda | 2:5 (1:3) | |||||
Arnhem | |||||||||
18.04 14:30 | Twente | | Feyenoord | 2:0 (1:0) | |||||
Enschede | |||||||||
18.04 14:30 | Willem II | | AZ | 0:3 (0:1) | |||||
Tilburg | |||||||||
18.04 14:30 | Sparta | | Utrecht | 0:3 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
18.04 14:30 | Ajax | | Heracles | 4:0 (2:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
18.04 14:30 | VVV-Venlo | | NEC | 2:0 (1:0) | |||||
Venlo | |||||||||
Day 32 | |||||||||
13.04 20:00 | Vitesse | | NAC | 1:1 (1:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
13.04 20:00 | Heracles | | Waalwijk | 4:1 (1:0) | |||||
Almelo | |||||||||
13.04 20:00 | AZ | | Twente | 1:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
14.04 19:00 | Roda | | VVV-Venlo | 4:2 (2:2) | |||||
Kerkrade | |||||||||
14.04 19:00 | Willem II | | Ajax | 0:2 (0:1) | |||||
Tilburg | |||||||||
14.04 20:00 | Feyenoord | | Sparta | 3:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
14.04 20:00 | Heerenveen | | PSV | 2:2 (0:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
14.04 21:00 | Utrecht | | Groningen | 1:1 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
14.04 21:00 | Den Haag | | NEC | 2:3 (1:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
Day 31 | |||||||||
09.04 20:45 | Waalwijk | | Vitesse | 4:1 (2:0) | |||||
Waalwijk | |||||||||
10.04 18:45 | Twente | | Heerenveen | 2:0 (0:0) | |||||
Enschede | |||||||||
10.04 19:45 | NAC | | Roda | 1:0 (1:0) | |||||
Breda | |||||||||
10.04 19:45 | NEC | | AZ | 0:0 | |||||
Nijmegen | |||||||||
10.04 20:45 | Sparta | | Heracles | 1:1 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
11.04 12:30 | Utrecht | | Den Haag | 0:2 (0:2) | |||||
Utrecht | |||||||||
11.04 12:30 | PSV | | Feyenoord | 0:0 | |||||
Eindhoven | |||||||||
11.04 14:30 | Groningen | | Willem II | 4:0 (3:0) | |||||
Groningen | |||||||||
11.04 14:30 | Ajax | | VVV-Venlo | 7:0 (5:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
Day 30 | |||||||||
03.04 18:45 | VVV-Venlo | | Twente | 0:2 (0:1) | |||||
Venlo | |||||||||
03.04 19:45 | Vitesse | | Groningen | 3:0 (0:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
03.04 19:45 | AZ | | Utrecht | 2:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
03.04 19:45 | Roda | | Waalwijk | 5:1 (2:1) | |||||
Kerkrade | |||||||||
03.04 20:45 | Heerenveen | | Sparta | 4:1 (3:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
04.04 12:30 | Den Haag | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
04.04 12:30 | Feyenoord | | NAC | 0:0 | |||||
Rotterdam | |||||||||
04.04 14:30 | Willem II | | PSV | 0:1 (0:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
04.04 14:30 | Heracles | | NEC | 2:0 (0:0) | |||||
Almelo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.04 20:00 | Den Bosch | | Helmond Sport | 1:2 aet (1:2, 1:2), pen. 4:5 | 2:1 (2:1) | 3:3 | |||
's-Hertogenbosch | |||||||||
Day 1 | |||||||||
26.04 20:00 | Eindhoven | | Apeldoorn | 1:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
26.04 20:00 | Helmond Sport | | Den Bosch | 1:2 (1:2) | |||||
Helmond |
Day 32 | |||||||||
30.04 | Gagra | | Baia | 1:1 | |||||
Day 31 | |||||||||
24.04 | WIT Georgia | | Dinamo | 0:2 | |||||
25.04 | Baia | | Samtredia | 2:0 | |||||
25.04 | Lokomotivi | | Spartaki-Tskhinvali | 2:1 | |||||
25.04 | Olimpi | | Gagra | 3:0 | |||||
25.04 | Zestaponi | | Sioni | 1:0 | |||||
Day 30 | |||||||||
16.04 | Samtredia | | Olimpi | 0:1 | |||||
16.04 | Gagra | | Zestaponi | 0:0 | |||||
18.04 | Lokomotivi | | Baia | 1:3 | |||||
18.04 | Sioni | | WIT Georgia | 2:2 | |||||
18.04 | Spartaki-Tskhinvali | | Dinamo | 2:1 | |||||
Day 29 | |||||||||
09.04 | Zestaponi | | Samtredia | 5:1 | |||||
10.04 | Spartaki-Tskhinvali | | Baia | 2:0 | |||||
10.04 | WIT Georgia | | Gagra | 2:0 | |||||
10.04 | Dinamo | | Sioni | 4:0 | |||||
12.04 | Lokomotivi | | Olimpi | 0:2 | |||||
Day 28 | |||||||||
02.04 | Lokomotivi | | Zestaponi | 1:1 | |||||
03.04 | Baia | | Olimpi | 1:1 | |||||
03.04 | Samtredia | | WIT Georgia | 1:0 | |||||
03.04 | Spartaki-Tskhinvali | | Sioni | 1:3 | |||||
03.04 | Gagra | | Dinamo | 0:1 | |||||
Day 34 | |||||||||
24.04 18:00 | Barcelona | | Xerez | 3:1 (2:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
24.04 20:00 | Real Zaragoza | | Real Madrid | 1:2 (0:0) | |||||
Zaragoza | |||||||||
24.04 22:00 | Valencia | | Deportivo La Coruna | 1:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
25.04 17:00 | Sporting Gijon | | Real Valladolid | 0:2 (0:0) | |||||
Gijón | |||||||||
25.04 17:00 | Racing | | Villarreal | 1:2 (1:0) | |||||
Santander | |||||||||
25.04 17:00 | Almería | | Español | 0:1 (0:0) | |||||
Almería | |||||||||
25.04 17:00 | Mallorca | | Málaga | 1:1 (0:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
25.04 19:00 | Atlético Madrid | | Tenerife | 3:1 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
25.04 21:00 | Getafe | | Sevilla | 4:3 (1:2) | |||||
Getafe | |||||||||
26.04 21:00 | Atlético Osasuna | | Athletic | 0:0 | |||||
Pamplona | |||||||||
Day 33 | |||||||||
17.04 18:00 | Sevilla | | Sporting Gijon | 3:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
17.04 20:00 | Español | | Barcelona | 0:0 | |||||
Barcelona | |||||||||
17.04 22:00 | Villarreal | | Atlético Madrid | 2:1 (2:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
18.04 17:00 | Málaga | | Real Valladolid | 0:0 | |||||
Málaga | |||||||||
18.04 17:00 | Tenerife | | Getafe | 3:2 (1:1) | |||||
Tenerife | |||||||||
18.04 17:00 | Xerez | | Racing | 2:2 (1:1) | |||||
Jerez | |||||||||
18.04 17:00 | Deportivo La Coruna | | Almería | 0:0 | |||||
La Coruña | |||||||||
18.04 19:00 | Athletic | | Real Zaragoza | 0:0 | |||||
Bilbao | |||||||||
18.04 21:00 | Real Madrid | | Valencia | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
19.04 21:00 | Mallorca | | Atlético Osasuna | 2:0 (1:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
Day 32 | |||||||||
13.04 20:00 | Real Valladolid | | Sevilla | 2:1 (1:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
13.04 20:00 | Sporting Gijon | | Tenerife | 0:2 (0:0) | |||||
Gijón | |||||||||
13.04 22:00 | Getafe | | Villarreal | 3:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
14.04 20:00 | Atlético Madrid | | Xerez | 1:2 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
14.04 20:00 | Racing | | Español | 3:1 (1:1) | |||||
Santander | |||||||||
14.04 20:00 | Real Zaragoza | | Mallorca | 1:1 (1:1) | |||||
Zaragoza | |||||||||
14.04 20:00 | Atlético Osasuna | | Málaga | 2:2 (1:1) | |||||
Pamplona | |||||||||
14.04 22:00 | Barcelona | | Deportivo La Coruna | 3:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
15.04 20:00 | Almería | | Real Madrid | 1:2 (1:1) | |||||
Almería | |||||||||
15.04 22:00 | Valencia | | Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
Day 31 | |||||||||
10.04 18:00 | Málaga | | Sevilla | 1:2 (1:0) | |||||
Málaga | |||||||||
10.04 20:00 | Tenerife | | Real Valladolid | 0:0 | |||||
Tenerife | |||||||||
10.04 20:00 | Villarreal | | Sporting Gijon | 1:0 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
10.04 20:00 | Xerez | | Getafe | 0:1 (0:0) | |||||
Jerez | |||||||||
10.04 22:00 | Real Madrid | | Barcelona | 0:2 (0:1) | |||||
Madrid | |||||||||
11.04 17:00 | Deportivo La Coruna | | Racing | 1:1 (1:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
11.04 17:00 | Athletic | | Almería | 4:1 (2:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
11.04 17:00 | Atlético Osasuna | | Real Zaragoza | 2:0 (1:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
11.04 19:00 | Español | | Atlético Madrid | 3:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
11.04 21:00 | Mallorca | | Valencia | 3:2 (2:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
Day 30 | |||||||||
03.04 18:00 | Real Zaragoza | | Málaga | 2:0 (1:0) | |||||
Zaragoza | |||||||||
03.04 20:00 | Barcelona | | Athletic | 4:1 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
03.04 22:00 | Sevilla | | Tenerife | 3:0 (2:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
04.04 17:00 | Real Valladolid | | Villarreal | 0:2 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
04.04 17:00 | Sporting Gijon | | Xerez | 2:2 (1:0) | |||||
Gijón | |||||||||
04.04 17:00 | Getafe | | Español | 1:1 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
04.04 17:00 | Almería | | Mallorca | 1:1 (1:0) | |||||
Almería | |||||||||
04.04 17:00 | Valencia | | Atlético Osasuna | 3:0 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
04.04 19:00 | Racing | | Real Madrid | 0:2 (0:1) | |||||
Santander | |||||||||
04.04 21:00 | Atlético Madrid | | Deportivo La Coruna | 3:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 35 | |||||||||
24.04 18:00 | Inter | | Atalanta | 3:1 (2:1) | |||||
Milano | |||||||||
24.04 20:45 | Palermo | | Milan | 3:1 (2:0) | |||||
Palermo | |||||||||
25.04 15:00 | Juventus | | Bari | 3:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
25.04 15:00 | Napoli | | Cagliari | 0:0 | |||||
Napoli | |||||||||
25.04 15:00 | Livorno | | Catania | 3:1 (0:0) | |||||
Livorno | |||||||||
25.04 15:00 | Fiorentina | | Chievo | 0:2 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
25.04 15:00 | Genoa | | Lazio | 1:2 (1:2) | |||||
Genova | |||||||||
25.04 15:00 | Bologna | | Parma | 2:1 (1:1) | |||||
Bologna | |||||||||
25.04 15:00 | Udinese | | Siena | 4:1 (2:1) | |||||
Udine | |||||||||
25.04 20:45 | Roma | | Sampdoria | 1:2 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 34 | |||||||||
16.04 20:45 | Inter | | Juventus | 2:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
17.04 18:00 | Chievo | | Livorno | 2:0 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
18.04 15:00 | Udinese | | Bologna | 1:1 (0:1) | |||||
Udine | |||||||||
18.04 15:00 | Atalanta | | Fiorentina | 2:1 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
18.04 15:00 | Parma | | Genoa | 2:3 (0:1) | |||||
Parma | |||||||||
18.04 15:00 | Sampdoria | | Milan | 2:1 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
18.04 15:00 | Bari | | Napoli | 1:2 (0:1) | |||||
Bari | |||||||||
18.04 15:00 | Cagliari | | Palermo | 2:2 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
18.04 15:00 | Catania | | Siena | 2:2 (1:0) | |||||
Catania | |||||||||
18.04 18:30 | Lazio | | Roma | 1:2 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 33 | |||||||||
10.04 18:00 | Napoli | | Parma | 2:3 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
10.04 20:45 | Fiorentina | | Inter | 2:2 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
11.04 15:00 | Roma | | Atalanta | 2:1 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
11.04 15:00 | Siena | | Bari | 3:2 (1:2) | |||||
Siena | |||||||||
11.04 15:00 | Juventus | | Cagliari | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
11.04 15:00 | Milan | | Catania | 2:2 (0:2) | |||||
Milano | |||||||||
11.04 15:00 | Palermo | | Chievo | 3:1 (2:1) | |||||
Palermo | |||||||||
11.04 15:00 | Bologna | | Lazio | 2:3 (2:1) | |||||
Bologna | |||||||||
11.04 15:00 | Livorno | | Udinese | 0:2 (0:2) | |||||
Livorno | |||||||||
11.04 20:45 | Sampdoria | | Genoa | 1:0 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.04 15:00 | Inter | | Bologna | 3:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
03.04 15:00 | Parma | | Fiorentina | 1:1 (0:1) | |||||
Parma | |||||||||
03.04 15:00 | Genoa | | Livorno | 1:1 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
03.04 15:00 | Cagliari | | Milan | 2:3 (2:3) | |||||
Cagliari | |||||||||
03.04 15:00 | Lazio | | Napoli | 1:1 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
03.04 15:00 | Bari | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
Bari | |||||||||
03.04 15:00 | Chievo | | Sampdoria | 1:2 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
03.04 15:00 | Atalanta | | Siena | 2:0 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
03.04 19:00 | Catania | | Palermo | 2:0 (2:0) | |||||
Catania | |||||||||
03.04 21:00 | Udinese | | Juventus | 3:0 (1:0) | |||||
Udine |
Day 3 | |||||||||
22.04 | Jelgava | | Jūrmala | 1:2 (0:1) | |||||
23.04 | Olimps/RFS | | Skonto | 1:3 (0:1) | |||||
23.04 | Tranzit | | Ventspils | 0:2 (0:2) | |||||
24.04 | Jaunība | | Metalurgs | 2:3 (1:0) | |||||
24.04 | Blāzma | | Daugava | 3:1 (2:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
17.04 | Jaunība | | Blāzma | 0:1 (0:1) | |||||
18.04 | Ventspils | | Olimps/RFS | 7:0 (3:0) | |||||
18.04 | Jūrmala | | Metalurgs | 1:2 (0:1) | |||||
18.04 | Skonto | | Jelgava | 4:1 (2:0) | |||||
18.04 | Tranzit | | Daugava | 0:1 (0:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
10.04 | Metalurgs | | Blāzma | 4:0 (3:0) | |||||
10.04 | Jelgava | | Ventspils | 1:2 (1:2) | |||||
11.04 | Olimps/RFS | | Daugava | 1:1 (1:0) | |||||
11.04 | Tranzit | | Jaunība | 2:0 (1:0) | |||||
11.04 | Skonto | | Jūrmala | 4:2 (2:1) | |||||
Day 7 | |||||||||
28.04 17:30 | Atletas | | Ekranas | 0:3 (0:3) | |||||
Kaunas | |||||||||
28.04 17:30 | Klaipėda | | Banga | 0:3 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
28.04 17:30 | Mažeikiai | | Žalgiris | 0:1 (0:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
28.04 17:30 | Tauras | | Vetra | 0:0 | |||||
Tauragė | |||||||||
28.04 19:00 | Sūduva | | Šiauliai | 1:1 (0:0) | |||||
Marijampole | |||||||||
Day 6 | |||||||||
25.04 15:00 | Atletas | | Vetra | 0:3 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
25.04 16:00 | Kruoja | | Mažeikiai | 1:0 (0:0) | |||||
Pakruojis | |||||||||
25.04 16:00 | Tauras | | Sūduva | 0:1 (0:0) | |||||
Tauragė | |||||||||
25.04 16:00 | Žalgiris | | Klaipėda | 3:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
25.04 18:10 | Ekranas | | Banga | 0:0 | |||||
Panevėžys | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.04 16:00 | Tauras | | Šiauliai | 0:0 | |||||
Tauragė | |||||||||
18.04 15:00 | Atletas | | Sūduva | 0:5 (0:3) | |||||
Marijampole | |||||||||
18.04 16:00 | Klaipėda | | Kruoja | 1:2 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
18.04 16:00 | Vetra | | Banga | 2:1 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
18.04 18:10 | Ekranas | | Žalgiris | 3:0 (1:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.04 13:00 | Klaipėda | | Mažeikiai | 2:2 (2:2) | |||||
Klaipėda | |||||||||
10.04 13:00 | Ekranas | | Kruoja | 4:1 (1:0) | |||||
Marijampole | |||||||||
10.04 17:30 | Sūduva | | Banga | 0:0 | |||||
Marijampole | |||||||||
10.04 18:00 | Žalgiris | | Vetra | 2:1 (1:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
11.04 18:10 | Atletas | | Šiauliai | 1:2 (1:1) | |||||
Marijampole | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.04 13:00 | Mažeikiai | | Ekranas | 0:2 (0:2) | |||||
Marijampole | |||||||||
03.04 13:00 | Tauras | | Atletas | 2:0 (1:0) | |||||
Tauragė | |||||||||
03.04 16:00 | Vetra | | Kruoja | 3:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
03.04 17:30 | Šiauliai | | Banga | 1:0 (0:0) | |||||
Marijampole | |||||||||
04.04 18:10 | Sūduva | | Žalgiris | 0:0 | |||||
Marijampole |
Day 8 | |||||||||
24.04 17:00 | Viking | | Stabæk | 2:0 (1:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
25.04 18:00 | Vålerenga | | Odd | 6:1 (3:0) | |||||
Oslo | |||||||||
25.04 18:00 | Haugesund | | Kongsvinger | 3:0 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
25.04 18:00 | Start | | Hønefoss | 2:0 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
25.04 18:00 | Brann | | Strømsgodset | 4:0 (2:0) | |||||
Bergen | |||||||||
25.04 18:00 | Sandefjord | | Ålesund | 0:1 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
25.04 20:00 | Rosenborg | | Lillestrøm | 0:0 | |||||
Trondheim | |||||||||
26.04 19:00 | Molde | | Tromsø | 2:3 (1:1) | |||||
Molde | |||||||||
Day 7 | |||||||||
17.04 17:00 | Hønefoss | | Viking | 0:1 (0:0) | |||||
Hønefoss | |||||||||
18.04 18:00 | Strømsgodset | | Start | 3:1 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
18.04 18:00 | Odd | | Molde | 1:1 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
18.04 18:00 | Stabæk | | Kongsvinger | 4:2 (1:1) | |||||
18.04 18:00 | Lillestrøm | | Haugesund | 1:1 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18.04 20:00 | Brann | | Vålerenga | 1:1 (0:1) | |||||
Bergen | |||||||||
19.04 19:00 | Ålesund | | Rosenborg | 1:1 (1:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
21.04 19:00 | Tromsø | | Sandefjord | 2:1 (1:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
Day 6 | |||||||||
14.04 19:00 | Kongsvinger | | Lillestrøm | 0:0 | |||||
Kongsvinger | |||||||||
14.04 19:00 | Haugesund | | Ålesund | 2:1 (2:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
14.04 19:00 | Viking | | Tromsø | 1:1 (0:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
14.04 19:00 | Start | | Odd | 1:1 (1:1) | |||||
Kristiansand | |||||||||
14.04 20:00 | Rosenborg | | Brann | 3:0 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
15.04 18:00 | Molde | | Strømsgodset | 3:2 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
15.04 20:00 | Sandefjord | | Vålerenga | 0:1 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
21.04 19:00 | Stabæk | | Hønefoss | 0:1 (0:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
10.04 17:00 | Lillestrøm | | Stabæk | 0:0 | |||||
Lillestrøm | |||||||||
11.04 18:00 | Hønefoss | | Kongsvinger | 1:2 (0:0) | |||||
Hønefoss | |||||||||
11.04 18:00 | Ålesund | | Viking | 3:1 (3:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
11.04 18:00 | Strømsgodset | | Sandefjord | 4:2 (2:1) | |||||
Drammen | |||||||||
11.04 18:00 | Brann | | Start | 3:4 (2:3) | |||||
Bergen | |||||||||
11.04 18:00 | Tromsø | | Haugesund | 2:0 (1:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
11.04 20:00 | Odd | | Rosenborg | 1:3 (1:1) | |||||
Skien | |||||||||
12.04 19:00 | Vålerenga | | Molde | 2:1 (1:1) | |||||
Oslo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.04 16:00 | Kongsvinger | | Ålesund | 1:2 (1:1) | |||||
Kongsvinger | |||||||||
05.04 16:00 | Start | | Vålerenga | 5:3 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
05.04 18:00 | Rosenborg | | Strømsgodset | 3:0 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
05.04 18:00 | Haugesund | | Hønefoss | 5:1 (2:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
05.04 18:00 | Viking | | Lillestrøm | 0:0 | |||||
Stavanger | |||||||||
05.04 18:00 | Stabæk | | Tromsø | 0:1 (0:1) | |||||
05.04 18:00 | Sandefjord | | Odd | 1:1 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
05.04 20:00 | Molde | | Brann | 3:2 (1:2) | |||||
Molde |
Day 27 | |||||||||
30.04 17:45 | GKS | | Cracovia | 3:0 (2:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
30.04 20:00 | Wisła | | Korona | 0:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 26 | |||||||||
26.04 20:00 | Korona | | Legia | 0:1 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
27.04 16:00 | Cracovia | | Odra | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
27.04 18:15 | Polonia Warszawa | | GKS | 0:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
27.04 18:45 | Piast | | Wisła | 1:4 (1:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
27.04 20:45 | Zagłębie | | Śląsk | 1:1 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
28.04 16:30 | Ruch | | Polonia Bytom | 2:1 (0:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
28.04 18:45 | Lech | | Lechia | 2:1 (1:1) | |||||
Poznań | |||||||||
28.04 18:45 | Jagiellonia | | Arka | 2:1 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
Day 25 | |||||||||
23.04 17:45 | Arka | | Korona | 1:2 (1:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
23.04 20:00 | Legia | | Piast | 3:0 (2:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
24.04 12:30 | Polonia Bytom | | Cracovia | 1:2 (1:1) | |||||
Bytom | |||||||||
24.04 14:45 | Jagiellonia | | Zagłębie | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
24.04 16:05 | Wisła | | Lech | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
24.04 17:00 | Śląsk | | GKS | 0:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
24.04 19:15 | Odra | | Polonia Warszawa | 2:1 (0:1) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
25.04 17:00 | Lechia | | Ruch | 1:1 (1:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
09.04 17:45 | Zagłębie | | Cracovia | 0:0 | |||||
Lubin | |||||||||
09.04 20:00 | Lech | | Arka | 2:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
19.04 17:45 | Piast | | Polonia Warszawa | 0:2 (0:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
19.04 20:00 | Legia | | Jagiellonia | 2:1 (2:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
20.04 16:30 | Lechia | | Polonia Bytom | 0:0 | |||||
Gdańsk | |||||||||
20.04 18:45 | Wisła | | Śląsk | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
20.04 18:45 | Ruch | | Odra | 3:2 (1:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
20.04 21:00 | Korona | | GKS | 1:1 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.04 17:45 | Cracovia | | Jagiellonia | 0:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
01.04 20:00 | GKS | | Odra | 3:0 (1:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
03.04 14:45 | Piast | | Korona | 1:0 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
03.04 16:15 | Polonia Warszawa | | Wisła | 0:1 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
03.04 17:00 | Zagłębie | | Lechia | 2:2 (2:1) | |||||
Lubin | |||||||||
03.04 19:00 | Lech | | Legia | 1:0 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
03.04 19:15 | Ruch | | Śląsk | 0:0 | |||||
Chorzów |
Day 28 | |||||||||
23.04 20:15 | Rio Ave | | Marítimo | 0:0 | |||||
Vila do Conde | |||||||||
24.04 19:15 | Vitória Setubal | | Porto | 2:5 (0:2) | |||||
Setúbal | |||||||||
24.04 21:15 | Benfica | | Olhanense | 5:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.04 16:00 | Nacional | | Paços de Ferreira | 1:1 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
25.04 16:00 | Leixões | | Académica | 1:3 (0:1) | |||||
Matosinhos | |||||||||
25.04 18:00 | Naval | | Braga | 0:4 (0:2) | |||||
Figueira da Foz | |||||||||
25.04 20:15 | União de Leiria | | Sporting | 1:1 (0:1) | |||||
Leiria | |||||||||
26.04 20:15 | Vitória Guimarães | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 27 | |||||||||
16.04 20:15 | Olhanense | | Marítimo | 1:2 (0:1) | |||||
Olhão | |||||||||
17.04 19:15 | Paços de Ferreira | | Naval | 1:3 (0:2) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
17.04 21:15 | Braga | | Leixões | 3:1 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
18.04 16:00 | Belenenses | | Rio Ave | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
18.04 16:00 | Nacional | | União de Leiria | 2:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
18.04 18:00 | Académica | | Benfica | 2:3 (1:2) | |||||
Coimbra | |||||||||
18.04 20:15 | Porto | | Vitória Guimarães | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
19.04 20:15 | Sporting | | Vitória Setubal | 2:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.04 20:15 | Naval | | Nacional | 0:0 | |||||
Figueira da Foz | |||||||||
10.04 19:15 | União de Leiria | | Braga | 1:2 (1:2) | |||||
Leiria | |||||||||
10.04 21:15 | Rio Ave | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
11.04 16:00 | Marítimo | | Belenenses | 3:3 (1:2) | |||||
Funchal | |||||||||
11.04 16:00 | Leixões | | Paços de Ferreira | 2:0 (1:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
11.04 20:15 | Vitória Guimarães | | Olhanense | 1:1 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
12.04 20:15 | Vitória Setubal | | Académica | 1:1 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
13.04 20:45 | Benfica | | Sporting | 2:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.04 18:00 | Braga | | Vitória Guimarães | 3:2 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
02.04 19:00 | Nacional | | Leixões | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
02.04 20:15 | Sporting | | Rio Ave | 5:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.04 16:00 | Paços de Ferreira | | Belenenses | 0:0 | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
03.04 16:00 | Olhanense | | Vitória Setubal | 2:2 (0:1) | |||||
Olhão | |||||||||
03.04 18:00 | Académica | | União de Leiria | 0:0 | |||||
Coimbra | |||||||||
03.04 20:15 | Porto | | Marítimo | 4:1 (2:1) | |||||
Porto | |||||||||
05.04 21:00 | Naval | | Benfica | 2:4 (2:3) | |||||
Figueira da Foz |
Day 26 | |||||||||
24.04 14:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Rad | 1:0 (1:0) | |||||
Subotica | |||||||||
24.04 16:30 | Borac | | Mladi radnik | 1:0 (1:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
24.04 16:30 | BSK Borča | | Napredak | 1:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.04 16:30 | Habitfarm | | OFK | 0:1 (0:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
24.04 16:30 | Vojvodina | | Jagodina | 4:1 (3:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
24.04 19:00 | Partizan | | Metalac | 3:1 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
25.04 15:00 | Hajduk | | Crvena zvezda | 0:1 (0:1) | |||||
Kula | |||||||||
25.04 16:30 | Čukarički Stankom | | Smederevo | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 25 | |||||||||
21.04 16:30 | Jagodina | | Spartak Zlatibor Voda | 3:1 (1:1) | |||||
Jagodina | |||||||||
21.04 16:30 | Metalac | | Čukarički Stankom | 0:1 (0:1) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
21.04 16:30 | Mladi radnik | | Vojvodina | 1:3 (1:1) | |||||
Požarevac | |||||||||
21.04 16:30 | Napredak | | Partizan | 0:1 (0:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
21.04 16:30 | OFK | | Borac | 3:2 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
21.04 16:30 | Rad | | BSK Borča | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
21.04 16:30 | Smederevo | | Hajduk | 0:0 | |||||
Smederevo | |||||||||
21.04 18:00 | Crvena zvezda | | Habitfarm | 0:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 24 | |||||||||
17.04 14:30 | Habitfarm | | Smederevo | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
17.04 16:30 | Borac | | Crvena zvezda | 0:0 | |||||
Ĉačak | |||||||||
17.04 16:30 | BSK Borča | | Jagodina | 1:4 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.04 16:30 | Čukarički Stankom | | Napredak | 2:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.04 16:30 | Hajduk | | Metalac | 1:1 (0:0) | |||||
Kula | |||||||||
17.04 16:30 | Mladi radnik | | OFK | 0:2 (0:2) | |||||
Požarevac | |||||||||
18.04 16:30 | Vojvodina | | Spartak Zlatibor Voda | 0:1 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18.04 18:00 | Partizan | | Rad | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 23 | |||||||||
10.04 14:00 | Smederevo | | Borac | 0:0 | |||||
Smederevo | |||||||||
10.04 16:00 | Metalac | | Habitfarm | 1:0 (0:0) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
10.04 16:00 | Napredak | | Hajduk | 2:0 (2:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
10.04 16:00 | Spartak Zlatibor Voda | | BSK Borča | 2:1 (1:1) | |||||
Subotica | |||||||||
10.04 19:00 | Crvena zvezda | | Mladi radnik | 4:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
11.04 14:00 | OFK | | Vojvodina | 2:2 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
11.04 16:00 | Jagodina | | Partizan | 0:0 | |||||
Jagodina | |||||||||
11.04 16:00 | Rad | | Čukarički Stankom | 2:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 22 | |||||||||
03.04 16:00 | Borac | | Metalac | 1:0 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
03.04 16:00 | Čukarički Stankom | | Jagodina | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
03.04 16:00 | Habitfarm | | Napredak | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
03.04 16:00 | Hajduk | | Rad | 2:1 (0:1) | |||||
Kula | |||||||||
03.04 16:00 | Mladi radnik | | Smederevo | 0:0 | |||||
Požarevac | |||||||||
03.04 16:00 | OFK | | Crvena zvezda | 0:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
03.04 16:00 | Vojvodina | | BSK Borča | 2:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
03.04 18:00 | Partizan | | Spartak Zlatibor Voda | 2:0 (0:0) | |||||
Belgrade |
Day 33 | |||||||||
30.04 | Luka Koper | | Maribor | 0:0 | |||||
30.04 | Domžale | | Olimpija | 1:2 (1:2) | |||||
30.04 | Celje | | Rudar | 0:0 | |||||
30.04 | Labod Drava | | Gorica | 2:4 (0:2) | |||||
30.04 | Interblock | | Nafta | 1:1 (0:0) | |||||
Day 32 | |||||||||
24.04 | Rudar | | Luka Koper | 0:2 (0:1) | |||||
24.04 | Maribor | | Domžale | 1:1 (0:0) | |||||
24.04 | Gorica | | Celje | 3:0 (2:0) | |||||
24.04 | Interblock | | Labod Drava | 0:2 (0:2) | |||||
25.04 | Nafta | | Olimpija | 0:1 (0:0) | |||||
Day 31 | |||||||||
16.04 | Olimpija | | Maribor | 1:1 (1:1) | |||||
17.04 | Domžale | | Rudar | 1:1 (1:1) | |||||
17.04 | Celje | | Interblock | 5:1 (2:1) | |||||
17.04 | Labod Drava | | Nafta | 0:0 | |||||
17.04 | Luka Koper | | Gorica | 3:2 (2:2) | |||||
Day 30 | |||||||||
10.04 | Rudar | | Olimpija | 1:3 (1:2) | |||||
10.04 | Gorica | | Domžale | 2:3 (2:0) | |||||
10.04 | Labod Drava | | Celje | 0:1 (0:0) | |||||
10.04 | Interblock | | Luka Koper | 0:5 (0:0) | |||||
10.04 | Nafta | | Maribor | 3:1 (1:0) | |||||
Day 29 | |||||||||
03.04 | Maribor | | Rudar | 0:1 (0:0) | |||||
03.04 | Domžale | | Interblock | 2:1 (1:0) | |||||
03.04 | Luka Koper | | Labod Drava | 1:1 (1:1) | |||||
03.04 | Celje | | Nafta | 3:2 (1:1) | |||||
03.04 | Olimpija | | Gorica | 5:0 (2:0) | |||||
Day 35 | |||||||||
27.04 19:00 | Grenoble | | Paris Saint-Germain | 4:0 (2:0) | |||||
Grenoble | |||||||||
27.04 19:00 | Monaco | | Le Mans | 1:1 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
30.04 21:00 | Auxerre | | Marseille | 0:0 | |||||
Auxerre | |||||||||
Day 34 | |||||||||
24.04 19:00 | Le Mans | | Lille | 1:2 (0:1) | |||||
Le Mans | |||||||||
24.04 19:00 | Lorient | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Lorient | |||||||||
24.04 19:00 | Nancy-Lorraine | | Montpellier | 0:0 | |||||
Nancy | |||||||||
24.04 19:00 | Nice | | Grenoble | 2:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
24.04 19:00 | Sochaux-Montbéliard | | Boulogne | 0:3 (0:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
24.04 21:00 | Paris Saint-Germain | | Rennes | 1:1 (0:1) | |||||
Paris | |||||||||
25.04 17:00 | Lens | | Valenciennes | 1:1 (1:0) | |||||
Lens | |||||||||
25.04 17:00 | Toulouse | | Auxerre | 0:3 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
25.04 21:00 | Marseille | | Saint-Étienne | 1:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 33 | |||||||||
17.04 19:00 | Auxerre | | Lorient | 4:1 (2:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
17.04 19:00 | Boulogne | | Marseille | 1:2 (0:1) | |||||
Boulogne-sur-Mer | |||||||||
17.04 19:00 | Grenoble | | Sochaux-Montbéliard | 2:2 (0:1) | |||||
Grenoble | |||||||||
17.04 19:00 | Nice | | Lens | 0:0 | |||||
Nice | |||||||||
17.04 19:00 | Rennes | | Nancy-Lorraine | 0:0 | |||||
Rennes | |||||||||
17.04 19:00 | Valenciennes | | Le Mans | 0:1 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
17.04 21:00 | Bordeaux | | Lyon | 2:2 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
18.04 17:00 | Lille | | Monaco | 4:0 (2:0) | |||||
Lille | |||||||||
18.04 17:00 | Montpellier | | Toulouse | 1:1 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
18.04 21:00 | Saint-Étienne | | Paris Saint-Germain | 0:0 | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 32 | |||||||||
10.04 19:00 | Le Mans | | Montpellier | 2:2 (1:2) | |||||
Le Mans | |||||||||
10.04 19:00 | Lens | | Boulogne | 3:0 (1:0) | |||||
Lens | |||||||||
10.04 19:00 | Lorient | | Rennes | 1:1 (1:1) | |||||
Lorient | |||||||||
10.04 19:00 | Monaco | | Valenciennes | 2:1 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
10.04 19:00 | Sochaux-Montbéliard | | Saint-Étienne | 0:2 (0:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
10.04 19:00 | Toulouse | | Grenoble | 4:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
10.04 21:00 | Paris Saint-Germain | | Bordeaux | 3:1 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
11.04 17:00 | Lyon | | Lille | 1:1 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
11.04 17:00 | Nancy-Lorraine | | Auxerre | 0:1 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
11.04 21:00 | Marseille | | Nice | 4:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 31 | |||||||||
03.04 19:00 | Bordeaux | | Nancy-Lorraine | 1:2 (1:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
03.04 19:00 | Grenoble | | Lorient | 1:2 (1:1) | |||||
Grenoble | |||||||||
03.04 19:00 | Nice | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | |||||
Nice | |||||||||
03.04 19:00 | Rennes | | Lyon | 1:2 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
03.04 19:00 | Saint-Étienne | | Le Mans | 2:0 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
03.04 19:00 | Valenciennes | | Lille | 1:0 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
03.04 21:00 | Montpellier | | Monaco | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
04.04 17:00 | Boulogne | | Toulouse | 1:1 (1:0) | |||||
Boulogne-sur-Mer | |||||||||
04.04 17:00 | Marseille | | Lens | 1:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
04.04 21:00 | Auxerre | | Paris Saint-Germain | 1:1 (1:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
Day 30 | |||||||||
14.04 20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Marseille | 0:1 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
28.04 19:00 | Valenciennes | | Bordeaux | 2:0 (1:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
Day 26 | |||||||||
14.04 20:00 | Le Mans | | Bordeaux | 2:1 (2:1) | |||||
Le Mans |
Day 14 | |||||||||
07.04 19:00 | Marseille | | Sochaux-Montbéliard | 3:0 (2:0) | |||||
Marseille |
Day 28 | |||||||||
30.04 | NK Croatia Sesvete | | Zagreb | 1:4 (0:2) | |||||
Day 27 | |||||||||
23.04 | Zagreb | | Međimurje | 2:1 (1:0) | |||||
23.04 | Inter | | Slaven | 2:0 (0:0) | |||||
24.04 | Lokomotiva | | Osijek | 2:2 (1:0) | |||||
24.04 | Rijeka | | Zadar | 3:2 (1:2) | |||||
24.04 | Hajduk | | Karlovac | 1:0 (0:0) | |||||
24.04 | Šibenik | | Istra 1961 | 1:1 (1:0) | |||||
24.04 | Varteks | | NK Croatia Sesvete | 4:1 (3:0) | |||||
24.04 | Cibalia | | Dinamo | 2:0 (1:0) | |||||
Day 26 | |||||||||
17.04 | Istra 1961 | | Slaven | 2:0 (0:0) | |||||
17.04 | Međimurje | | Varteks | 0:0 | |||||
17.04 | Karlovac | | Cibalia | 3:0 (1:0) | |||||
17.04 | Dinamo | | Zagreb | 1:1 (0:0) | |||||
17.04 | Zadar | | Inter | 0:1 (0:0) | |||||
17.04 | Osijek | | Rijeka | 1:0 (0:0) | |||||
17.04 | NK Croatia Sesvete | | Lokomotiva | 1:2 (0:0) | |||||
17.04 | Šibenik | | Hajduk | 0:1 (0:0) | |||||
Day 25 | |||||||||
14.04 | Inter | | Osijek | 0:3 (0:1) | |||||
14.04 | Slaven | | Zadar | 2:1 (0:0) | |||||
14.04 | Lokomotiva | | Međimurje | 1:3 (1:2) | |||||
14.04 | Rijeka | | NK Croatia Sesvete | 4:2 (2:1) | |||||
14.04 | Varteks | | Dinamo | 1:2 (0:1) | |||||
14.04 | Zagreb | | Karlovac | 4:2 (2:1) | |||||
14.04 | Cibalia | | Šibenik | 4:3 (1:2) | |||||
14.04 | Hajduk | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | |||||
Day 24 | |||||||||
10.04 | Istra 1961 | | Zadar | 2:0 (0:0) | |||||
10.04 | Karlovac | | Varteks | 1:1 (0:1) | |||||
10.04 | Šibenik | | Zagreb | 3:1 (1:0) | |||||
10.04 | Dinamo | | Lokomotiva | 1:0 (1:0) | |||||
10.04 | Međimurje | | Rijeka | 1:5 (0:3) | |||||
10.04 | NK Croatia Sesvete | | Inter | 3:1 (2:0) | |||||
10.04 | Osijek | | Slaven | 0:1 (0:1) | |||||
10.04 | Hajduk | | Cibalia | 2:1 (0:0) | |||||
Day 23 | |||||||||
02.04 | Inter | | Međimurje | 2:1 (1:1) | |||||
02.04 | Zagreb | | Hajduk | 1:1 (0:0) | |||||
03.04 | Zadar | | Osijek | 2:1 (1:0) | |||||
03.04 | Slaven | | NK Croatia Sesvete | 4:0 (2:0) | |||||
03.04 | Lokomotiva | | Karlovac | 0:0 | |||||
03.04 | Cibalia | | Istra 1961 | 0:0 | |||||
03.04 | Varteks | | Šibenik | 5:1 (3:1) | |||||
03.04 | Rijeka | | Dinamo | 2:2 (1:1) | |||||
Day 28 | |||||||||
24.04 16:30 | Budućnost | | Lovćen | 4:0 (2:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
24.04 16:30 | Kom | | Berane | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
24.04 16:30 | Mornar | | Dečić | 2:0 (1:0) | |||||
Bar | |||||||||
24.04 16:30 | Petrovac | | Sutjeska | 2:1 (1:1) | |||||
Petrovac | |||||||||
24.04 16:30 | Rudar | | Grbalj | 3:0 (1:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
24.04 16:30 | Zeta | | Mogren | 1:0 (1:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
Day 27 | |||||||||
17.04 16:30 | Dečić | | Petrovac | 2:3 (2:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
17.04 16:30 | Grbalj | | Mornar | 3:1 (2:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
17.04 16:30 | Lovćen | | Rudar | 0:3 (0:2) | |||||
Cetinje | |||||||||
17.04 16:30 | Sutjeska | | Berane | 0:0 | |||||
Nikšić City Stadium | |||||||||
17.04 16:30 | Zeta | | Kom | 2:0 (0:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
18.04 14:00 | Mogren | | Budućnost | 2:2 (1:1) | |||||
Budva | |||||||||
Day 26 | |||||||||
10.04 16:00 | Berane | | Dečić | 1:1 (1:0) | |||||
Berane | |||||||||
10.04 16:00 | Budućnost | | Zeta | 3:1 (2:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
10.04 16:00 | Kom | | Sutjeska | 0:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
10.04 16:00 | Mornar | | Lovćen | 1:0 (1:0) | |||||
Bar | |||||||||
10.04 16:00 | Petrovac | | Grbalj | 1:2 (1:1) | |||||
Petrovac | |||||||||
10.04 16:00 | Rudar | | Mogren | 3:1 (1:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
Day 25 | |||||||||
03.04 16:00 | Budućnost | | Kom | 3:1 (2:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
03.04 16:00 | Dečić | | Sutjeska | 1:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
03.04 16:00 | Grbalj | | Berane | 5:0 (3:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
03.04 16:00 | Lovćen | | Petrovac | 1:0 (0:0) | |||||
Cetinje | |||||||||
03.04 16:00 | Mogren | | Mornar | 0:0 | |||||
Budva | |||||||||
04.04 14:00 | Zeta | | Rudar | 3:2 (0:0) | |||||
Golubovci |
Day 27 | |||||||||
30.04 | Slovácko | | Mladá Boleslav | 1:0 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
Day 26 | |||||||||
24.04 | Příbram | | Slovan | 1:1 (0:1) | |||||
Příbram | |||||||||
24.04 | Sparta | | Bohemians | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
24.04 | Viktoria | | Dynamo | 0:0 | |||||
Plzeň | |||||||||
24.04 | Baumit | | Brno | 1:0 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
25.04 | Sigma | | Slavia | 3:1 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
25.04 | Kladno | | Slovácko | 1:0 (1:0) | |||||
Kladno | |||||||||
25.04 | Mladá Boleslav | | Teplice | 0:1 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
26.04 | Bohemians 1905 | | Baník | 0:1 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17.04 | Viktoria | | Baumit | 1:1 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
17.04 | Brno | | Sigma | 1:2 (0:1) | |||||
Brno | |||||||||
17.04 | Slovácko | | Bohemians 1905 | 1:1 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
18.04 | Slavia | | Kladno | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
18.04 | Dynamo | | Sparta | 0:0 | |||||
České Budějovice | |||||||||
18.04 | Bohemians | | Mladá Boleslav | 2:4 (0:2) | |||||
Praha | |||||||||
18.04 | Teplice | | Příbram | 1:0 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
19.04 | Slovan | | Baník | 0:1 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
Day 24 | |||||||||
10.04 | Baník | | Slovácko | 3:2 (2:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
10.04 | Bohemians 1905 | | Bohemians | 3:0* | |||||
Praha | |||||||||
11.04 | Mladá Boleslav | | Baumit | 1:2 (0:2) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
11.04 | Slovan | | Teplice | 1:0 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
11.04 | Kladno | | Dynamo | 2:1 (0:1) | |||||
Kladno | |||||||||
11.04 | Sigma | | Viktoria | 1:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
11.04 | Příbram | | Brno | 3:1 (1:1) | |||||
Příbram | |||||||||
12.04 | Sparta | | Slavia | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.04 | Baumit | | Sigma | 3:1 (2:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
03.04 | Brno | | Mladá Boleslav | 2:3 (1:2) | |||||
Brno | |||||||||
03.04 | Slovácko | | Slovan | 0:0 | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
04.04 | Dynamo | | Příbram | 2:1 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
04.04 | Bohemians | | Kladno | 1:4 (0:2) | |||||
Praha | |||||||||
05.04 | Slavia | | Bohemians 1905 | 3:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
05.04 | Teplice | | Baník | 0:1 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
05.04 | Viktoria | | Sparta | 2:2 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 18 | |||||||||
14.04 | Příbram | | Mladá Boleslav | 2:2 (0:1) | |||||
Příbram |
Day 9 | |||||||||
28.04 19:00 | Halmstad | | Gefle | 1:0 (1:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
28.04 19:00 | Häcken | | GAIS | 0:2 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
28.04 19:00 | Kalmar | | Örebro | 4:1 (1:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
29.04 19:00 | Djurgårdens | | Mjällby | 1:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
29.04 19:00 | Elfsborg | | Brommapojkarna | 1:0 (1:0) | |||||
Borås | |||||||||
29.04 19:00 | Göteborg | | Malmö | 0:2 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
29.04 19:00 | Helsingborgs | | AIK | 1:0 (1:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
29.04 19:05 | Trelleborg | | Åtvidaberg | 0:3 (0:3) | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 8 | |||||||||
24.04 16:00 | AIK | | Häcken | 1:1 (1:1) | |||||
Solna | |||||||||
24.04 16:00 | Åtvidaberg | | Göteborg | 2:1 (0:0) | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
25.04 15:00 | Brommapojkarna | | Gefle | 2:1 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
25.04 15:00 | GAIS | | Kalmar | 2:2 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
25.04 17:00 | Elfsborg | | Trelleborg | 4:1 (2:1) | |||||
Borås | |||||||||
25.04 17:00 | Örebro | | Halmstad | 3:0 (2:0) | |||||
Örebro | |||||||||
26.04 19:00 | Malmö | | Djurgårdens | 2:1 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
26.04 19:00 | Mjällby | | Helsingborgs | 0:1 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.04 12:30 | Göteborg | | Elfsborg | 5:1 (2:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
18.04 15:00 | Halmstad | | GAIS | 3:0 (1:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
19.04 19:00 | Gefle | | Örebro | 1:3 (0:2) | |||||
Gävle | |||||||||
19.04 19:00 | Häcken | | Mjällby | 0:1 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
19.04 19:00 | Kalmar | | AIK | 0:3 (0:2) | |||||
Kalmar | |||||||||
19.04 19:00 | Trelleborg | | Brommapojkarna | 0:1 (0:0) | |||||
Trelleborg | |||||||||
20.04 19:00 | Djurgårdens | | Åtvidaberg | 2:1 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
20.04 19:00 | Helsingborgs | | Malmö | 2:1 (2:1) | |||||
Helsingborg | |||||||||
Day 6 | |||||||||
14.04 19:00 | AIK | | Halmstad | 0:1 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
14.04 19:00 | Malmö | | Häcken | 3:1 (1:1) | |||||
Malmö | |||||||||
14.04 19:00 | Åtvidaberg | | Helsingborgs | 0:3 (0:1) | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
15.04 19:00 | Brommapojkarna | | Örebro | 0:1 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
15.04 19:00 | Elfsborg | | Djurgårdens | 3:1 (2:1) | |||||
Borås | |||||||||
15.04 19:00 | GAIS | | Gefle | 2:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
15.04 19:00 | Mjällby | | Kalmar | 0:0 | |||||
Hällevik | |||||||||
15.04 19:00 | Trelleborg | | Göteborg | 2:1 (2:0) | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 5 | |||||||||
10.04 16:00 | Häcken | | Åtvidaberg | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
11.04 12:30 | Helsingborgs | | Elfsborg | 2:1 (0:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
11.04 14:00 | Halmstad | | Mjällby | 1:2 (1:2) | |||||
Halmstad | |||||||||
11.04 15:00 | Gefle | | AIK | 1:0 (1:0) | |||||
Gävle | |||||||||
11.04 15:00 | Göteborg | | Brommapojkarna | 1:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
11.04 15:00 | Kalmar | | Malmö | 2:3 (2:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
12.04 19:00 | Djurgårdens | | Trelleborg | 3:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
12.04 19:00 | Örebro | | GAIS | 0:2 (0:1) | |||||
Örebro | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.04 15:00 | AIK | | Örebro | 0:1 (0:1) | |||||
Solna | |||||||||
05.04 15:00 | Mjällby | | Gefle | 1:3 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
05.04 15:00 | Trelleborg | | Helsingborgs | 0:0 | |||||
Trelleborg | |||||||||
06.04 19:00 | Brommapojkarna | | GAIS | 1:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
06.04 19:00 | Elfsborg | | Häcken | 0:0 | |||||
Borås | |||||||||
06.04 19:00 | Göteborg | | Djurgårdens | 1:1 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
06.04 19:00 | Malmö | | Halmstad | 1:1 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
06.04 19:10 | Åtvidaberg | | Kalmar | 0:0 | |||||
Åtvidaberg |
Day 35 | |||||||||
24.04 15:00 | Hearts | | Motherwell | 0:2 (0:2) | |||||
Edinburgh | |||||||||
25.04 12:15 | Dundee United | | Celtic | 0:2 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
25.04 14:30 | Hibernian | | Rangers | 0:1 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 34 | |||||||||
17.04 12:15 | Celtic | | Hibernian | 3:2 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
18.04 12:30 | Rangers | | Hearts | 2:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
18.04 16:15 | Motherwell | | Dundee United | 2:3 (1:2) | |||||
Motherwell |
Day 35 | |||||||||
24.04 12:00 | St. Johnstone | | Aberdeen | 1:1 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
24.04 15:00 | Falkirk | | Hamilton | 0:1 (0:1) | |||||
Falkirk | |||||||||
24.04 15:00 | St. Mirren | | Kilmarnock | 1:0 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
Day 34 | |||||||||
17.04 15:00 | Aberdeen | | Falkirk | 1:0 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
17.04 15:00 | Hamilton | | Kilmarnock | 3:0 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
17.04 15:00 | St. Johnstone | | St. Mirren | 2:2 (0:1) | |||||
Perth |
Day 33 | |||||||||
10.04 15:00 | Falkirk | | St. Mirren | 2:1 (1:0) | |||||
Falkirk | |||||||||
10.04 15:00 | Hamilton | | Hibernian | 4:1 (1:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
10.04 15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 1:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
11.04 12:15 | Aberdeen | | St. Johnstone | 1:3 (1:2) | |||||
Aberdeen | |||||||||
13.04 19:45 | Celtic | | Motherwell | 2:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
14.04 19:45 | Dundee United | | Rangers | 0:0 | |||||
Dundee | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.04 15:00 | Motherwell | | Falkirk | 0:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
03.04 15:00 | Rangers | | Hamilton | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
03.04 15:00 | St. Mirren | | Hearts | 1:1 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
04.04 13:15 | Hibernian | | Celtic | 0:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
04.04 15:30 | Kilmarnock | | Aberdeen | 2:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
05.04 19:30 | St. Johnstone | | Dundee United | 0:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 30 | |||||||||
07.04 19:45 | Rangers | | Aberdeen | 3:1 (1:0) | |||||
Glasgow |
Day 9 | |||||||||
24.04 | Tammeka | | Levadia | 0:0 | |||||
24.04 | Flora | | Paide | 2:1 (1:1) | |||||
24.04 | Lootus | | Nõmme Kalju | 0:5 (0:3) | |||||
24.04 | Kalev | | Trans | 1:2 (0:0) | |||||
24.04 | Tulevik | | Kuressaare | 0:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
17.04 | Kuressaare | | Lootus | 1:2 (1:1) | |||||
17.04 | Trans | | Tammeka | 0:0 | |||||
17.04 | Levadia | | Tulevik | 2:0 (1:0) | |||||
17.04 | Paide | | Kalev | 0:1 (0:1) | |||||
17.04 | Nõmme Kalju | | Flora | 1:2 (0:1) | |||||
Day 7 | |||||||||
10.04 | Kalev | | Nõmme Kalju | 2:2 (1:1) | |||||
10.04 | Flora | | Kuressaare | 4:0 (2:0) | |||||
10.04 | Lootus | | Levadia | 0:3 (0:0) | |||||
10.04 | Paide | | Trans | 0:4 (0:3) | |||||
10.04 | Tulevik | | Tammeka | 0:3 (0:1) | |||||
Day 6 | |||||||||
03.04 | Trans | | Tulevik | 2:0 (2:0) | |||||
03.04 | Kuressaare | | Kalev | 0:4 (0:0) | |||||
03.04 | Nõmme Kalju | | Paide | 1:1 (0:0) | |||||
03.04 | Tammeka | | Lootus | 1:0 (1:0) | |||||
03.04 | Levadia | | Flora | 2:1 (1:1) | |||||
Day 17 | |||||||||
29.04 19:10 | Arsenal | | Newell's Old Boys | 0:2 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
30.04 14:10 | Gimnasia y Esgrima | | Lanús | 0:0 | |||||
La Plata | |||||||||
30.04 16:15 | Tigre | | Racing Club | 1:2 (1:2) | |||||
Victoria | |||||||||
30.04 18:20 | Rosario Central | | Godoy Cruz | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
30.04 20:30 | River Plate | | Vélez Sársfield | 2:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 16 | |||||||||
23.04 19:00 | Vélez Sársfield | | Tigre | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.04 20:10 | Godoy Cruz | | Chacarita Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
Godoy Cruz | |||||||||
24.04 14:00 | Lanús | | Arsenal | 4:1 (2:0) | |||||
Lanús | |||||||||
24.04 16:10 | Newell's Old Boys | | Colón | 5:0 (4:0) | |||||
Rosario | |||||||||
24.04 18:30 | Estudiantes | | River Plate | 1:0 (1:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
24.04 20:15 | Huracán | | Independiente | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
25.04 14:00 | Argentinos Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
25.04 16:10 | Racing Club | | Banfield | 2:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
25.04 18:10 | Atlético Tucumán | | Rosario Central | 2:2 (1:1) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
25.04 20:30 | Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 15 | |||||||||
17.04 14:00 | Chacarita Juniors | | Atlético Tucumán | 1:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17.04 16:10 | Tigre | | Estudiantes | 1:2 (1:2) | |||||
Victoria | |||||||||
17.04 18:10 | Banfield | | Independiente | 1:3 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17.04 20:15 | River Plate | | Godoy Cruz | 2:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.04 14:00 | San Lorenzo de Almagro | | Huracán | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.04 16:10 | Gimnasia y Esgrima | | Boca Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
18.04 16:10 | Rosario Central | | Newell's Old Boys | 1:1 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
18.04 19:00 | Racing Club | | Vélez Sársfield | 3:1 (0:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
19.04 19:00 | Arsenal | | Argentinos Juniors | 2:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19.04 21:10 | Colón | | Lanús | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
Day 14 | |||||||||
10.04 16:00 | Newell's Old Boys | | Chacarita Juniors | 3:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
10.04 18:10 | Huracán | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.04 20:15 | Independiente | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 (0:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
11.04 16:00 | Lanús | | Rosario Central | 0:0 | |||||
Lanús | |||||||||
11.04 18:10 | Vélez Sársfield | | Banfield | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
11.04 20:30 | Atlético Tucumán | | River Plate | 0:0 | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
12.04 13:00 | Godoy Cruz | | Tigre | 6:2 (1:0) | |||||
Godoy Cruz | |||||||||
12.04 16:10 | Estudiantes | | Racing Club | 4:0 (3:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
12.04 18:10 | Boca Juniors | | Arsenal | 4:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.04 20:15 | Argentinos Juniors | | Colón | 3:1 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 13 | |||||||||
06.04 17:00 | Tigre | | Atlético Tucumán | 3:1 (2:0) | |||||
Victoria | |||||||||
06.04 19:10 | Arsenal | | Huracán | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
07.04 15:00 | Chacarita Juniors | | Lanús | 1:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
07.04 17:10 | Gimnasia y Esgrima | | Independiente | 2:1 (1:1) | |||||
La Plata | |||||||||
07.04 19:10 | River Plate | | Newell's Old Boys | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
07.04 21:15 | Banfield | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.04 17:00 | Vélez Sársfield | | Estudiantes | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.04 19:10 | Colón | | Boca Juniors | 3:0 (2:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
08.04 19:10 | Rosario Central | | Argentinos Juniors | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
08.04 21:40 | Racing Club | | Godoy Cruz | 0:0 | |||||
Avellaneda | |||||||||
Day 12 | |||||||||
02.04 19:00 | Huracán | | Colón | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
02.04 21:00 | Atlético Tucumán | | Racing Club | 0:1 (0:0)* | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
03.04 15:00 | Argentinos Juniors | | Chacarita Juniors | 2:1 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
03.04 17:10 | San Lorenzo de Almagro | | Gimnasia y Esgrima | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
03.04 19:10 | Newell's Old Boys | | Tigre | 0:2 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
03.04 21:15 | Independiente | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
04.04 15:00 | Estudiantes | | Banfield | 1:1 (1:1) | |||||
Quilmes | |||||||||
04.04 17:10 | Boca Juniors | | Rosario Central | 1:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
04.04 18:10 | Godoy Cruz | | Vélez Sársfield | 2:0 (0:0) | |||||
Godoy Cruz | |||||||||
04.04 21:15 | Lanús | | River Plate | 1:0 (1:0) | |||||
Lanús |
Day 1 | |||||||||
28.04 21:50 | Atlético (Belo Horizonte) | | Santos (Santos) | 3:2 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
28.04 21:50 | Vitória (Salvador) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 2:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
29.04 19:30 | Palmeiras (São Paulo) | | Atlético (Goiânia) | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
29.04 21:30 | Fluminense (Rio de Janeiro) | | Grêmio (Porto Alegre) | 2:3 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.04 16:00 | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | | Corinthians (São José dos Pinhais) | 2:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
21.04 19:30 | Guarani (Campinas) | | Santos (Santos) | 3:2 (0:0) | 1:8 (0:4) | 4:10 | |||
Campinas | |||||||||
21.04 21:00 | Atlético (Goiânia) | | Santa Cruz (Recife) | 2:0 (0:0) | 2:1 (1:1) | 4:1 | |||
Goiânia | |||||||||
21.04 21:50 | Sport (Recife) | | Atlético (Belo Horizonte) | 0:2 (0:2) | 0:1 (0:1) | 0:3 | |||
Recife | |||||||||
21.04 21:50 | Avaí (Florianópolis) | | Grêmio (Porto Alegre) | 3:2 (1:0) | 1:3 (0:1) | 4:5 | |||
Florianópolis | |||||||||
21.04 21:50 | Atlético (Curitiba) | | Palmeiras (São Paulo) | 1:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Curitiba | |||||||||
22.04 21:00 | Fluminense (Rio de Janeiro) | | Portuguesa (São Paulo) | 3:2 (3:0) | 1:0 (0:0) | 4:2 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
22.04 21:50 | Goiás (Goiânia) | | Vitória (Salvador) | 2:2 (2:2) | 0:4 (0:0) | 2:6 | |||
Goiânia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.04 19:30 | Portuguesa (São Paulo) | | Fluminense (Rio de Janeiro) | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
14.04 21:00 | Santa Cruz (Recife) | | Atlético (Goiânia) | 1:2 (1:1) | |||||
Recife | |||||||||
14.04 21:50 | Grêmio (Porto Alegre) | | Avaí (Florianópolis) | 3:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
14.04 21:50 | Santos (Santos) | | Guarani (Campinas) | 8:1 (4:0) | |||||
Santos | |||||||||
14.04 21:50 | Atlético (Belo Horizonte) | | Sport (Recife) | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
14.04 21:50 | Corinthians (São José dos Pinhais) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
15.04 19:30 | Palmeiras (São Paulo) | | Atlético (Curitiba) | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
15.04 21:00 | Vitória (Salvador) | | Goiás (Goiânia) | 4:0 (0:0) | |||||
Salvador |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.04 19:30 | Grêmio (Porto Alegre) | | Votoraty (Votorantim) | 3:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Porto Alegre | |||||||||
01.04 21:00 | Atlético (Curitiba) | | Sampaio Correa (São Luis) | 2:0 (0:0) | 1:1 (1:0) | 3:1 | |||
Curitiba | |||||||||
01.04 21:30 | Atlético (Belo Horizonte) | | Chapecoense (Chapecó) | 6:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 6:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
01.04 21:30 | Botafogo (Rio de Janeiro) | | Santa Cruz (Recife) | 2:3 (1:1) | 1:0 (0:0) | 3:3 | |||
Rio de Janeiro |
28.04 20:00 | Toronto | | Montreal Impact | 2:0 (1:0) | |||||
Toronto |
01.04 20:00 | Houston Dynamo | | Real Salt Lake | 2:1 (0:1) | |||||
Houston | |||||||||
01.04 20:00 | Los Angeles Galaxy | | Chivas USA | 2:0 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
03.04 14:00 | Colorado Rapids | | Chicago Fire | 2:2 (2:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
03.04 19:30 | Seattle Sounders | | New York Red Bulls | 0:1 (0:1) | |||||
Seattle | |||||||||
03.04 19:30 | D.C. United | | New England Revolution | 0:2 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
10.04 13:00 | Chivas USA | | New York Red Bulls | 2:0 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
10.04 18:00 | Philadelphia Union | | D.C. United | 3:2 (2:0) | |||||
Philadelphia | |||||||||
10.04 19:00 | Real Salt Lake | | Seattle Sounders | 2:2 (0:1) | |||||
Sandy | |||||||||
10.04 19:30 | Kansas City Wizards | | Colorado Rapids | 1:0 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
10.04 19:30 | New England Revolution | | Toronto | 4:1 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
10.04 19:30 | Houston Dynamo | | Los Angeles Galaxy | 0:2 (0:2) | |||||
Houston | |||||||||
10.04 19:30 | Dallas | | Columbus Crew | 2:2 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
10.04 19:30 | Chicago Fire | | San Jose Earthquakes | 1:2 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
15.04 19:00 | Toronto | | Philadelphia Union | 2:1 (1:1) | |||||
Toronto | |||||||||
17.04 12:00 | Seattle Sounders | | Kansas City Wizards | 1:0 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
17.04 15:00 | Houston Dynamo | | Chivas USA | 3:0 (2:0) | |||||
Houston | |||||||||
17.04 19:00 | San Jose Earthquakes | | New England Revolution | 2:0 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
17.04 19:30 | New York Red Bulls | | Dallas | 2:1 (0:1) | |||||
Harrison | |||||||||
17.04 19:30 | D.C. United | | Chicago Fire | 0:2 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
17.04 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Real Salt Lake | 2:1 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
18.04 15:00 | Colorado Rapids | | Toronto | 3:1 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
22.04 19:00 | Dallas | | Seattle Sounders | 2:2 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
24.04 16:00 | New York Red Bulls | | Philadelphia Union | 2:1 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
24.04 19:30 | Columbus Crew | | Real Salt Lake | 1:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
24.04 19:30 | Kansas City Wizards | | Los Angeles Galaxy | 0:0 | |||||
Kansas City | |||||||||
24.04 19:30 | New England Revolution | | Colorado Rapids | 1:2 (1:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
24.04 19:30 | Chivas USA | | San Jose Earthquakes | 3:2 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
24.04 19:30 | Chicago Fire | | Houston Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
25.04 14:00 | Toronto | | Seattle Sounders | 2:0 (0:0) | |||||
Toronto |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |