31.12.1969 < | Football matches for 0.09.1965 | > 02.01.1970 |
Norway | | France | 0:1 (0:1) | ||||||
Oslo | |||||||||
Luxembourg | | Yugoslavia | 2:5 (1:4) | ||||||
Lëtzebuerg |
Czechoslovakia | | Romania | 3:1 (1:1) | ||||||
Praha |
Bulgaria | | GDR | 3:2 (0:2) | ||||||
Varna | |||||||||
USSR | | Yugoslavia | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Brazil | | Uruguay | 3:0 | ||||||
New Caledonia | | Tahiti | 4:1 | ||||||
New Caledonia | | Tahiti | 2:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:15 | Ferencváros | | Keflavík | 9:1 (6:1) | 4:1 (3:0) | 13:2 | |||
Budapest | |||||||||
20:15 | Derry City | | Lyn | 5:1 (2:1) | 3:5 (3:3) | 8:6 | |||
Derry | |||||||||
20:15 | Anderlecht | | Fenerbahçe | 5:1 (2:0) | 0:0 | 5:1 | |||
Bruxelles | |||||||||
20:15 | Real Madrid | | Feyenoord | 5:0 (4:0) | 1:2 (1:0) | 6:2 | |||
Madrid | |||||||||
20:15 | Górnik | | LASK | 2:1 (2:1) | 3:1 (2:0) | 5:2 | |||
Chorzów | |||||||||
20:15 | Vorwärts | | Home Farm | 3:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Berlin | |||||||||
20:15 | Kilmarnock | | 17 Nëntori | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Kilmarnock | |||||||||
20:15 | Sparta Praha | | Lausanne | 4:0 (2:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Praha | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20:15 | Fenerbahçe | | Anderlecht | 0:0 | |||||
İstanbul | |||||||||
20:15 | Feyenoord | | Real Madrid | 2:1 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
20:15 | 17 Nëntori | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Tiranë | |||||||||
20:15 | Djurgårdens | | Levski | 2:1 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
20:15 | Home Farm | | Vorwärts | 1:0 (0:0) | |||||
Dublin | |||||||||
20:15 | LASK | | Górnik | 1:3 (0:2) | |||||
Linz | |||||||||
20:15 | HJK | | Manchester United | 2:3 (1:3) | |||||
Helsinki | |||||||||
20:15 | Partizan | | Nantes | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20:15 | Lausanne | | Sparta Praha | 0:0 | |||||
Lausanne | |||||||||
20:15 | Panathīnaïkós | | Sliema Wanderers | 4:1 (3:1) | |||||
Athens | |||||||||
20:15 | Dinamo Bucureşti | | B 1909 | 4:0 (0:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
20:15 | Dudelange | | Benfica | 0:8 (0:3) | |||||
Esch-Uelzecht |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Fiorentina | | Crvena Zvezda | 3:1 (2:1) | 4:0 (0:0) | 7:1 | |||
Firenze | |||||||||
20:00 | 1860 München | | Malmö | 4:0 (2:0) | 3:0 (2:0) | 7:0 | |||
München | |||||||||
20:00 | Zagreb | | Liège | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Zagreb | |||||||||
20:00 | Wiener Sport-Club | | PAÓK | 6:0 (3:0) | 1:2 (0:0) | 7:2 | |||
Wien | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20:00 | Hibernian | | Valencia | 2:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
20:00 | Union Luxembourg | | Köln | 0:4 (0:3) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
20:00 | Liège | | Zagreb | 1:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
20:00 | Stade Français | | Porto | 0:0 | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | PAÓK | | Wiener Sport-Club | 2:1 (0:0) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
20:00 | Malmö | | 1860 München | 0:3 (0:2) | |||||
Malmö | |||||||||
20:00 | Crvena Zvezda | | Fiorentina | 0:4 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20:00 | Utrecht | | Barcelona | 0:0 | |||||
Utrecht | |||||||||
20:00 | Milan | | Strasbourg | 1:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
20:00 | Chelsea | | Roma | 4:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
20:00 | Bordeaux | | Sporting | 0:4 (0:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:00 | Daring Club de Bruxelles | | AIK | 1:3 (1:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Spartak Brno | | Lokomotiv Plovdiv | 2:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
20:00 | Nürnberg | | Everton | 1:1 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
20:00 | Antwerp | | Glentoran | 1:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
20:00 | Leeds United | | Torino | 2:1 (1:0) | |||||
Leeds |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Dynamo Kiev | | Coleraine | 4:0 (4:0) | 6:1 (4:0) | 10:1 | ||||
Kiev | |||||||||
Rosenborg | | KR | 3:1 (0:0) | 3:1 (1:0) | 6:2 | ||||
Trondheim | |||||||||
Vitória | | Aarhus | 1:2 (0:0) | 1:2 (1:1) | 2:4 | ||||
Setúbal | |||||||||
Dinamo Zagreb | | Atlético Madrid | 0:1 (0:0) | 0:4 (0:2) | 0:5 | ||||
Zagreb | |||||||||
Galatasaray | | Sion | 2:1 (1:0) | 1:5 (1:1) | 3:6 | ||||
İstanbul | |||||||||
Rennes | | Dukla | 0:0 | 0:2 (0:1) | 0:2 | ||||
Rennes | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Wiener Neustädter | | Universitatea | 0:1 (0:0) | ||||||
Wiener Neustadt | |||||||||
Coleraine | | Dynamo Kiev | 1:6 (0:4) | ||||||
Coleraine | |||||||||
Cardiff City | | Standard | 1:2 (1:0) | ||||||
Cardiff | |||||||||
Sion | | Galatasaray | 5:1 (1:1) | ||||||
Sion | |||||||||
Atlético Madrid | | Dinamo Zagreb | 4:0 (2:0) | ||||||
Madrid | |||||||||
Dukla | | Rennes | 2:0 (1:0) | ||||||
Praha | |||||||||
Magdeburg | | Spora | 1:0 (1:0) | ||||||
Magdeburg | |||||||||
Omonia | | Olympiakós | 0:1 (0:1) | ||||||
Nicosia | |||||||||
Juventus | | Liverpool | 1:0 (0:0) | ||||||
Torino | |||||||||
Floriana | | Borussia | 1:5 (1:1) | ||||||
Gżira | |||||||||
Go Ahead Eagles | | Celtic | 0:6 (0:2) | ||||||
Deventer |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Independiente | | Inter | 0:0 | 0:3 (0:2) | 0:3 | ||||
Avellaneda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Inter | | Independiente | 3:0 (2:0) | ||||||
Milano |
Day 33 | |||||||||
Chernomorets | | SKA Rostov-on-Don | 2:2 (1:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Day 32 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Torpedo Kutaisi | 5:0 (1:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 31 | |||||||||
SKA Odessa | | Chernomorets | 0:1 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dynamo Minsk | | Neftyanik | 2:1 (2:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Zenit | | Dynamo Minsk | 2:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 26 | |||||||||
Lokomotiv | | Torpedo Kutaisi | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
SKA Odessa | | Lokomotiv | 1:3 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Pakhtakor | | Zenit | 0:1 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Day 24 | |||||||||
Zenit | | Neftyanik | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
CSKA | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Torpedo Moscow | 3:2 (3:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Tbilisi | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | SKA Odessa | 2:2 (1:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Chernomorets | | Pakhtakor | 0:1 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dynamo Minsk | | Krylya Sovetov | 1:0 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo Kutaisi | 2:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
Spartak | | Lokomotiv | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Krylya Sovetov | 2:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Kutaisi | 3:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | Dynamo Tbilisi | 2:2 (2:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Pakhtakor | | SKA Odessa | 1:1 (1:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | CSKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Moscow | | Shakhtyor | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 22 | |||||||||
Zenit | | Lokomotiv | 0:2 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Neftyanik | | SKA Rostov-on-Don | 1:0 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Pakhtakor | | CSKA | 2:0 (1:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Spartak | 1:1 (1:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Torpedo Moscow | | SKA Odessa | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Chernomorets | | Krylya Sovetov | 3:2 (2:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 21 | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | Pakhtakor | 1:0 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 18 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | ||||||
Kiev |
Day 3 | |||||||||
Tekstilshchik | | Kairat | 0:0 | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Volga | | Shinnik | 1:0 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Karpaty | 0:0 | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Daugava | | Terek | 1:0 (0:0) | ||||||
Rīga | |||||||||
Ararat | | Avangard | 4:1 (0:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
16:00 | Shakhtyor | | Zhalgiris | 1:1 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
17:30 | Uralmash | | Dnepr | 1:1 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
18:00 | Zarya | | Moldova | 2:0 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Avangard | | Daugava | 3:1 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Moldova | | Zhalgiris | 1:1 (0:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Uralmash | | Zarya | 3:0 (2:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Ararat | 1:2 (0:0) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Dnepr | | Volga | 3:1 (2:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Karpaty | | Tekstilshchik | 4:2 (3:1) | ||||||
Lviv | |||||||||
18:00 | Kairat | | Shakhtyor | 2:0 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Terek | 3:0 (3:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Avangard | | Zhalgiris | 1:0 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Moldova | | Daugava | 1:0 (1:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Uralmash | | Ararat | 1:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Zarya | 1:2 (0:2) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Karpaty | | Volga | 3:0 (1:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Shinnik | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Tekstilshchik | 0:1 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
18:00 | Kairat | | Terek | 2:0 (1:0) | |||||
Almaty |
Day 2 | |||||||||
Dynamo Tallin | | Lokomotiv Tbilisi | 0:0 | ||||||
Dynamo Leningrad | | Traktor | 1:2 | ||||||
Kuban | | Metallurg | 3:1 (3:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
SKA | | Stroitel | 0:0 | ||||||
Volga | | Energetik | 0:0 | ||||||
Trud | | Politotdel | 1:1 | ||||||
Voronezh | |||||||||
16:30 | Spartak | | Alga | 1:0 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | Rostselmash | | Lokomotiv Vinnitsa | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Dynamo Tallin | | Traktor | 1:0 | ||||||
Dynamo Leningrad | | Lokomotiv Tbilisi | 3:3 | ||||||
Rostselmash | | Metallurg | 1:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
SKA | | Energetik | 2:1 | ||||||
Trud | | Alga | 0:0 | ||||||
Voronezh | |||||||||
Spartak | | Politotdel | 0:1 | ||||||
18:00 | Kuban | | Lokomotiv Vinnitsa | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Volga | | Stroitel | 3:2 | |||||
Kalinin |
Day 30 | |||||||||
Moldova | | Energetik | 1:0 | ||||||
Stroitel | | Shakhtyor | 1:1 | ||||||
Aşgabat | |||||||||
Terek | | Traktor | 3:1 (3:1) | ||||||
Grozny | |||||||||
Metallurg | | Uralmash | 1:0 (1:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Avangard | | Tekstilshchik | 1:1 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
17:00 | Trud | | Spartak | 2:0 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:15 | Lokomotiv Vinnitsa | | Lokomotiv Tbilisi | 1:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Volga | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Terek | | Energetik | 1:0 | ||||||
Moldova | | Traktor | 2:0 (0:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Lokomotiv Tbilisi | | Stroitel | 6:4 (3:2) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Metallurg | | Lokomotiv Vinnitsa | 2:0 (1:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Shakhtyor | | Tekstilshchik | 0:3 (0:1) | ||||||
Karaganda | |||||||||
Uralmash | | Volga | 3:0 (2:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Trud | | Avangard | 1:1 (0:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Spartak | 4:1 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Lokomotiv Tbilisi | | Energetik | 2:2 | ||||||
Terek | | Stroitel | 2:0 | ||||||
Traktor | | Metallurg | 0:0 | ||||||
Shakhtyor | | Uralmash | 1:0 | ||||||
Karaganda | |||||||||
Trud | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:2 | ||||||
Voronezh | |||||||||
Volga | | Avangard | 4:1 (1:0) | ||||||
Gorkij | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik | | Spartak | 1:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Moldova | 1:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia |
Day 31 | |||||||||
Politotdel | | Kairat | 1:0 (1:0) | ||||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
Rostselmash | | Ararat | 0:1 (0:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Shinnik | | Dynamo Leningrad | 1:1 (1:1) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Volga | | Alga | 2:0 | ||||||
Kalinin | |||||||||
17:00 | Daugava | | SKA | 2:5 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Karpaty | 3:0 (3:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 30 | |||||||||
Karpaty | | Rostselmash | 6:0 (2:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Kairat | | Ararat | 5:0 (3:0) | ||||||
Almaty | |||||||||
SKA | | Kuban | 0:0 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Shinnik | | Alga | 2:1 (1:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Politotdel | 2:0 (2:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tallin | | Dnepr | 1:3 (0:1) | ||||||
Tallinn | |||||||||
17:00 | Zhalgiris | | Zarya | 5:0 (2:0) | |||||
Vilnius Zhalgiris Stadium | |||||||||
17:00 | Daugava | | Volga | 2:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Alga | | Kairat | 2:0 (1:0) | ||||||
Frunze | |||||||||
Politotdel | | SKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
Ararat | | Shinnik | 2:0 (1:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Karpaty | | Kuban | 3:0 (2:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Volga | 4:1 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
18:00 | Zarya | | Dynamo Tallin | 2:0 (1:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Zhalgiris | 3:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Politotdel | | Zarya | 1:1 (1:0) | ||||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
Kuban | | Dynamo Leningrad | 1:0 (1:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Karpaty | | Ararat | 2:0 (0:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Shinnik | | Kairat | 2:0 (2:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Volga | | Zhalgiris | 0:1 (0:0) | ||||||
Kalinin | |||||||||
Alga | | SKA | 2:0 (1:0) | ||||||
Frunze | |||||||||
Rostselmash | | Dynamo Tallin | 1:1 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don |
Granitas (Klaipeda) | | Zvezda (Serpukhov) | 1:0 (0:0) | ||||||
Klaipėda |
Torpedo (Pavlovo) | | Rubin (Kazan) | 1:0 | ||||||
Pavlovo |
Spartak (Ryazan) | | Rubin (Kazan) | 2:3 aet (1:2, 2:2) | ||||||
Ryazan |
Metallurg (Kuybyshev) | | Spartak (Belgorod) | 3:1 (0:1) | ||||||
Kuybyshev |
Pamir (Leninabad) | | Metallurg (Chimkent) | 2:1 aet (0:0) | ||||||
Chkalovsk |
Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Temp (Barnaul) | 2:1 (0:1) | ||||||
Komsomolsk-on-Amur |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sokol | 38 | 24 | 12 | 2 | 63-25 | 60 | ||
2. | Torpedo Armavir | 38 | 17 | 13 | 8 | 47-39 | 47 | ||
3. | Volgar | 38 | 18 | 8 | 12 | 70-50 | 44 | ||
4. | Torpedo Lipetsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 34-28 | 44 | ||
5. | Trudovye Rezervy Kursk | 38 | 15 | 13 | 10 | 48-36 | 43 | ||
6. | Volga | 38 | 16 | 11 | 11 | 45-40 | 43 | ||
7. | Spartak Belgorod | 38 | 14 | 14 | 10 | 41-34 | 42 | ||
8. | Spartak Oryol | 38 | 15 | 10 | 13 | 42-34 | 40 | ||
9. | Torpedo Taganrog | 38 | 13 | 13 | 12 | 45-30 | 39 | ||
10. | Metallurg Kuybyshev | 38 | 15 | 8 | 15 | 42-45 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh Omsk | 38 | 24 | 7 | 7 | 67-27 | 55 | ||
2. | Neftyanik Fergana | 38 | 22 | 9 | 7 | 56-25 | 53 | ||
3. | Stroitel | 38 | 21 | 9 | 8 | 65-30 | 51 | ||
4. | Metallurg Magnitogorsk | 38 | 19 | 11 | 8 | 57-31 | 49 | ||
5. | Pamir | 38 | 18 | 10 | 10 | 59-34 | 46 | ||
6. | Metallist | 38 | 15 | 15 | 8 | 55-35 | 45 | ||
7. | Khimik Chirchik | 38 | 19 | 7 | 12 | 59-42 | 45 | ||
8. | Dynamo Tselinograd | 38 | 14 | 13 | 11 | 51-38 | 41 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 38 | 14 | 13 | 11 | 51-38 | 41 | ||
10. | Zarafshan | 38 | 15 | 10 | 13 | 56-62 | 40 |
Dmeprovets | | Volyn | 3:1 | ||||||
Desna | | Kolos | 0:0 | ||||||
Chaika | | Dnepr | 1:1 | ||||||
SKA Kiev | | Kolos | 3:1 | ||||||
Avangard Kerch | | Dnepr | 1:2 | ||||||
Kolos | | Spartak Sumy | 0:0 | ||||||
Dnepr | | Kolhospnyk Cherkassy | 0:0 | ||||||
Spartak Mogilyov | | Dvina | 0:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Simmering | 5:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Wacker | | Kapfenberg | 6:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Wiener Neustadt | | Schwechat | 0:1 | ||||||
Wiener Neustadt | |||||||||
Austria Salzburg | | Austria Wien | 1:6 | ||||||
Salzburg | |||||||||
First Vienna | | GAK | 3:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Klagenfurt | | Admira | 1:3 | ||||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
Rapid | | LASK | 3:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 4 | |||||||||
GAK | | Austria Klagenfurt | 0:2 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Simmering | | Austria Salzburg | 1:0 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
Schwechat | | Wiener Sport-Club | 0:2 | ||||||
Schwechat | |||||||||
LASK | | First Vienna | 5:3 | ||||||
Linz | |||||||||
Kapfenberg | | Rapid | 0:0 | ||||||
Kapfenberg | |||||||||
Admira | | Wiener Neustadt | 8:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Wien | | Wacker | 2:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 3 | |||||||||
First Vienna | | Rapid | 2:4 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Klagenfurt | | LASK | 1:1 | ||||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
Wacker | | Simmering | 5:2 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Austria Wien | | Kapfenberg | 3:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Wiener Neustadt | | GAK | 2:2 | ||||||
Wiener Neustadt | |||||||||
Austria Salzburg | | Schwechat | 2:5 | ||||||
Salzburg | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Admira | 1:2 | ||||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 26 | 9 | 7 | 79-34 | 61 | ||
2. | Leeds United | 42 | 23 | 9 | 10 | 79-38 | 55 | ||
3. | Burnley | 42 | 24 | 7 | 11 | 79-47 | 55 | ||
4. | Manchester United | 42 | 18 | 15 | 9 | 84-59 | 51 | ||
5. | Chelsea | 42 | 22 | 7 | 13 | 65-53 | 51 | ||
6. | West Bromwich Albion | 42 | 19 | 12 | 11 | 91-69 | 50 | ||
7. | Leicester City | 42 | 21 | 7 | 14 | 80-65 | 49 | ||
8. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 12 | 14 | 75-66 | 44 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-59 | 43 | ||
10. | Stoke City | 42 | 15 | 12 | 15 | 65-64 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 42 | 22 | 15 | 5 | 76-44 | 59 | ||
2. | Southampton | 42 | 22 | 10 | 10 | 85-56 | 54 | ||
3. | Coventry City | 42 | 20 | 13 | 9 | 73-53 | 53 | ||
4. | Huddersfield Town | 42 | 19 | 13 | 10 | 62-36 | 51 | ||
5. | Bristol City | 42 | 17 | 17 | 8 | 63-48 | 51 | ||
6. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 20 | 10 | 12 | 87-61 | 50 | ||
7. | Rotherham United | 42 | 16 | 14 | 12 | 75-74 | 46 | ||
8. | Derby County | 42 | 16 | 11 | 15 | 71-68 | 43 | ||
9. | Bolton Wanderers | 42 | 16 | 9 | 17 | 62-59 | 41 | ||
10. | Birmingham City | 42 | 16 | 9 | 17 | 70-75 | 41 |
Southend United | | Newport County | 3:1* | ||||||
Barnsley | | Doncaster Rovers | 1:2* | ||||||
Brighton & Hove Albion | | Luton Town | 2:0* | ||||||
Walsall | | Queens Park Rangers | 3:2* | ||||||
York City | | Lincoln City | 4:2* | ||||||
Aldershot | | Bournemouth & Boscombe Athletic | 2:1* | ||||||
Chesterfield | | Notts County | 2:1* | ||||||
Reading | | Port Vale | 1:0 aet* | ||||||
Rochdale | | Barrow | 3:1* | ||||||
Barrow | | Rochdale | 1:1 | ||||||
Bournemouth & Boscombe Athletic | | Aldershot | 0:0 | ||||||
Bradford Park Avenue | | Halifax Town | 1:0 | ||||||
Colchester United | | Exeter City | 2:1 | ||||||
Crewe Alexandra | | Southport | 2:0 | ||||||
Doncaster Rovers | | Barnsley | 2:2 | ||||||
Hartlepools United | | Bradford City | 1:0 | ||||||
Luton Town | | York City | 2:2 | ||||||
Lincoln City | | Brighton & Hove Albion | 1:1 | ||||||
Newport County | | Southend United | 2:2 | ||||||
Notts County | | Chesterfield | 0:0 | ||||||
Oldham Athletic | | Tranmere Rovers | 3:2 | ||||||
Oxford United | | Millwall | 0:1 | ||||||
Port Vale | | Reading | 2:2 | ||||||
Queens Park Rangers | | Walsall | 1:1 | ||||||
Scunthorpe United | | Darlington | 0:2 | ||||||
Shrewsbury Town | | Torquay United | 3:0 | ||||||
Stockport County | | Workington | 2:3 | ||||||
Wrexham | | Chester | 5:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
La Gantoise | | Antwerp | 1:0 (1:0) | ||||||
Gent | |||||||||
Lierse | | Beringen | 0:1 (0:1) | ||||||
Lier | |||||||||
Beerschot | | Standard | 1:0 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Liège | | Brugge | 0:0 | ||||||
Liège | |||||||||
Daring | | Sint-Truiden | 1:2 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Cercle | | Racing White | 0:1 (0:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Anderlecht | | Berchem | 3:0 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Mechelen | | Tilleur | 3:1 (3:0) | ||||||
Mechelen | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Antwerp | | Daring | 1:0 (0:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Racing White | | Standard | 1:1 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Sint-Truiden | | La Gantoise | 4:1 (2:1) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Brugge | | Beerschot | 1:2 (1:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Berchem | | Liège | 1:3 (0:1) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Beringen | | Cercle | 3:0 (1:0) | ||||||
Beringen | |||||||||
Tilleur | | Lierse | 1:1 (0:1) | ||||||
Saint-Nicolas | |||||||||
Mechelen | | Anderlecht | 0:2 (0:1) | ||||||
Mechelen | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Anderlecht | | Brugge | 3:1 (1:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Beerschot | | Tilleur | 2:1 (1:1) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Standard | | Antwerp | 2:2 (1:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Lierse | | Berchem | 2:1 (1:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Liège | | Beringen | 5:0 (3:0) | ||||||
Liège | |||||||||
La Gantoise | | Racing White | 2:1 (0:0) | ||||||
Gent | |||||||||
Cercle | | Sint-Truiden | 0:1 (0:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Daring | | Mechelen | 0:0 | ||||||
Bruxelles |
Day 6 | |||||||||
Levski | | Botev Plovdiv | 4:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Beroe | | Lokomotiv Sofia | 2:0 | ||||||
Dunav | | Botev Plovdiv | 3:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Spartak Varna | 2:1 | ||||||
Marek | | Botev Vratsa | 1:0 | ||||||
Spartak Pleven | | Slavia | 0:2 | ||||||
Spartak Sofia | | Botev Burgas | 4:1 | ||||||
Cherno More | | Spartak Plovdiv | 3:1 | ||||||
Levski | | CSKA Cherveno Zname | 0:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
16:00 | Meidericher | | 1860 München | 2:3 (0:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
16:00 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 2:3 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
16:00 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 5:0 (3:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
16:00 | Hannover 96 | | Borussia Neunkirchen | 6:0 (4:0) | |||||
Hannover | |||||||||
16:00 | Kaiserslautern | | Eintracht Braunschweig | 1:1 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
16:00 | Stuttgart | | Eintracht Frankfurt | 0:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
16:00 | Bayern | | Karlsruher | 5:1 (2:1) | |||||
München | |||||||||
16:00 | Nürnberg | | Tasmania | 7:2 (3:2) | |||||
Nürnberg | |||||||||
16:00 | Köln | | Werder | 2:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16:00 | Eintracht Frankfurt | | Kaiserslautern | 6:0 (3:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
16:00 | Borussia Neunkirchen | | Nürnberg | 2:1 (1:0) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
16:00 | Tasmania | | Bayern | 0:2 (0:1) | |||||
West Berlin | |||||||||
16:00 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Dortmund | 4:5 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
16:00 | Karlsruher | | Hamburger SV | 1:4 (1:2) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
16:00 | Eintracht Braunschweig | | Hannover 96 | 2:1 (0:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
16:00 | Werder | | Meidericher | 2:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
16:00 | Köln | | Schalke 04 | 2:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
16:00 | 1860 München | | Stuttgart | 0:0 | |||||
München | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16:00 | Meidericher | | Köln | 2:3 (2:2) | |||||
Duisburg | |||||||||
16:00 | Kaiserslautern | | 1860 München | 3:0 (2:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
16:00 | Schalke 04 | | Borussia Mönchengladbach | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
16:00 | Bayern | | Borussia Neunkirchen | 6:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
16:00 | Nürnberg | | Eintracht Braunschweig | 1:1 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
16:00 | Hannover 96 | | Eintracht Frankfurt | 4:1 (2:1) | |||||
Hannover | |||||||||
16:00 | Borussia Dortmund | | Karlsruher | 4:1 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
16:00 | Hamburger SV | | Tasmania | 5:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
16:00 | Stuttgart | | Werder | 0:2 (0:1) | |||||
Stuttgart |
Day 6 | |||||||||
Sankt Pauli | | Bergedorf | 2:3 (1:0) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Osnabrück | | Holstein | 2:2 (2:1) | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Wolfsburg | | Oldenburg | 2:0 (0:0) | ||||||
Wolfsburg | |||||||||
Bremer SV | | Concordia | 4:3 (2:1) | ||||||
Itzehoe | | Arminia Hannover | 6:3 (2:2) | ||||||
Hildesheim | | Göttingen 05 | 0:1 (0:0) | ||||||
Friedrichsort | | Altona 93 | 2:1 (1:1) | ||||||
Victoria Hamburg | | Lübeck | 1:4 (1:1) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Concordia | | Bremerhaven 93 | 1:1 (1:1) | ||||||
Göttingen 05 | | Friedrichsort | 1:0 (1:0) | ||||||
Göttingen | |||||||||
Holstein | | Itzehoe | 4:1 (3:0) | ||||||
Kiel | |||||||||
Lübeck | | Wolfsburg | 0:0 | ||||||
Lübeck | |||||||||
Arminia Hannover | | Hildesheim | 2:1 (1:1) | ||||||
Hannover | |||||||||
Altona 93 | | Bremer SV | 3:1 (1:0) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Bergedorf | | Victoria Hamburg | 3:2 (1:0) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Oldenburg | | Osnabrück | 2:3 (0:2) | ||||||
Oldenburg | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Bremerhaven 93 | | Altona 93 | 1:0 (0:0) | ||||||
Bremerhaven | |||||||||
Osnabrück | | Lübeck | 1:0 (0:0) | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Wolfsburg | | Bergedorf | 6:0 (2:0) | ||||||
Wolfsburg | |||||||||
Bremer SV | | Göttingen 05 | 3:0 (1:0) | ||||||
Itzehoe | | Oldenburg | 2:3 (1:3) | ||||||
Hildesheim | | Holstein | 4:1 (4:1) | ||||||
Friedrichsort | | Arminia Hannover | 0:4 (0:1) | ||||||
Victoria Hamburg | | Sankt Pauli | 1:2 (1:1) | ||||||
Hamburg |
Day 5 | |||||||||
Spandauer SV | | Victoria 1889 | 4:1 (2:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Neukölln | | Tennis Borussia | 1:4 (0:1) | ||||||
Berliner SV 1892 | | Hertha Zehlendorf | 1:3 (0:2) | ||||||
Blau-Weiß | | Hertha | 1:3 (0:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Lichterfelder SU | | Tegel | 0:0 | ||||||
Wacker 04 | | Hermsdorf | 3:2 (2:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Südring | | Staaken | 1:3 (0:1) | ||||||
Gatow | | Reinickendorfer Füchse | 0:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Hertha | | Südring | 2:1 (1:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Tennis Borussia | | Wacker 04 | 3:1 (2:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Staaken | | Hertha Zehlendorf | 2:2 (0:1) | ||||||
Reinickendorfer Füchse | | Neukölln | 4:1 (2:1) | ||||||
Hermsdorf | | Gatow | 2:3 (1:1) | ||||||
Lichterfelder SU | | Berliner SV 1892 | 0:3 (0:2) | ||||||
Tegel | | Spandauer SV | 0:4 (0:1) | ||||||
Victoria 1889 | | Blau-Weiß | 2:2 (1:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Hertha | | Reinickendorfer Füchse | 6:0 (2:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Gatow | | Staaken | 0:1 (0:0) | ||||||
Tennis Borussia | | Hermsdorf | 4:3 (1:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Spandauer SV | | Neukölln | 1:1 (1:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Wacker 04 | | Victoria 1889 | 4:2 (0:2) | ||||||
Berlin | |||||||||
Hertha Zehlendorf | | Südring | 1:1 (1:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Blau-Weiß | | Lichterfelder SU | 6:1 (3:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Tegel | | Berliner SV 1892 | 1:3 (0:1) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Mainz 05 | | Mainz-Weisenau | 0:0 | ||||||
Mainz | |||||||||
Saar 05 | | Saarbrücken | 0:4 (0:1) | ||||||
Frankenthal | | Neuendorf | 3:1 (0:0) | ||||||
Röchling | | Wormatia | 1:4 (0:2) | ||||||
Völklingen | |||||||||
Phönix | | Zweibrücken | 2:0 (1:0) | ||||||
Eintracht Trier | | Pirmasens | 1:1 (0:0) | ||||||
Trier | |||||||||
Ludwigshafener SC | | Südwest | 1:1 (0:0) | ||||||
Oppau | | Alsenborn | 3:2 (2:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Pirmasens | | Phönix | 1:1 (1:0) | ||||||
Pirmasens | |||||||||
Saarbrücken | | Röchling | 1:1 (1:1) | ||||||
Saarbrücken | |||||||||
Neuendorf | | Ludwigshafener SC | 2:0 (1:0) | ||||||
Koblenz | |||||||||
Wormatia | | Saar 05 | 1:0 (1:0) | ||||||
Worms | |||||||||
Alsenborn | | Mainz 05 | 1:2 (1:1) | ||||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
Mainz-Weisenau | | Oppau | 9:2 (3:0) | ||||||
Südwest | | Frankenthal | 3:1 (1:0) | ||||||
Zweibrücken | | Eintracht Trier | 3:3 (1:2) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Saar 05 | | Neuendorf | 1:3 (1:1) | ||||||
Frankenthal | | Pirmasens | 1:2 (0:2) | ||||||
Röchling | | Südwest | 3:2 (2:1) | ||||||
Völklingen | |||||||||
Mainz-Weisenau | | Zweibrücken | 3:0 (0:0) | ||||||
Phönix | | Alsenborn | 1:0 (0:0) | ||||||
Eintracht Trier | | Mainz 05 | 1:0 (0:0) | ||||||
Trier | |||||||||
Ludwigshafener SC | | Saarbrücken | 1:1 (0:1) | ||||||
Oppau | | Wormatia | 1:3 (0:1) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Reutlingen 05 | | Waldhof | 2:0 (2:0) | ||||||
Reutlingen | |||||||||
Schwaben | | VfR Pforzheim | 2:1 (0:0) | ||||||
Mannheim | | Stuttgarter Kickers | 2:0 (0:0) | ||||||
Mannheim Mannheimer Stadion | |||||||||
FSV Frankfurt | | Hessen | 1:1 (1:1) | ||||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Schweinfurt 05 | | Freiburger FC | 1:0 (0:0) | ||||||
Schweinfurt | |||||||||
Pforzheim | | Bayern | 1:0 (1:0) | ||||||
Opel | | Darmstadt 98 | 0:2 (0:1) | ||||||
ESV Ingolstadt | | Kickers Offenbach | 1:2 (0:0) | ||||||
Ingolstadt | |||||||||
Weiden | | Fürth | 2:2 (1:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Kickers Offenbach | | Reutlingen 05 | 3:1 (1:0) | ||||||
Offenbach am Main | |||||||||
Waldhof | | Schwaben | 3:0 (0:0) | ||||||
Mannheim | |||||||||
Fürth | | Opel | 1:0 (0:0) | ||||||
Fürth | |||||||||
Hessen | | Mannheim | 5:1 (2:1) | ||||||
Kassel | |||||||||
Bayern | | FSV Frankfurt | 2:3 (0:1) | ||||||
Hof | |||||||||
Darmstadt 98 | | Schweinfurt 05 | 2:1 (2:0) | ||||||
Darmstadt | |||||||||
Freiburger FC | | Weiden | 2:1 (0:0) | ||||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
VfR Pforzheim | | ESV Ingolstadt | 3:4 (2:3) | ||||||
Stuttgarter Kickers | | Pforzheim | 3:0 (2:0) | ||||||
Stuttgart | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Reutlingen 05 | | VfR Pforzheim | 2:3 (0:1) | ||||||
Reutlingen | |||||||||
Schweinfurt 05 | | Fürth | 1:0 (0:0) | ||||||
Schweinfurt | |||||||||
Pforzheim | | Hessen | 2:0 (1:0) | ||||||
Opel | | Freiburger FC | 2:1 (1:0) | ||||||
Schwaben | | Kickers Offenbach | 2:3 (1:2) | ||||||
Mannheim | | Bayern | 4:1 (2:0) | ||||||
Mannheim Mannheimer Stadion | |||||||||
FSV Frankfurt | | Stuttgarter Kickers | 2:3 (0:3) | ||||||
Frankfurt am Main | |||||||||
ESV Ingolstadt | | Waldhof | 2:3 (0:2) | ||||||
Ingolstadt | |||||||||
Weiden | | Darmstadt 98 | 3:0 (1:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
15:00 | Hansa | | Chemie Halle-Leuna | 1:1 | |||||
15:00 | Dynamo Berlin | | Lokomotive Leipzig | 5:3 | |||||
15:00 | Wismut | | Carl Zeiss | 3:3 | |||||
15:00 | Motor | | Magdeburg | 1:2 | |||||
15:00 | Rot-Weiß | | Vorwärts | 1:2 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Karl-Marx-Stadt | 5:0 | |||||
15:00 | Chemie Leipzig | | Lokomotive Stendal | 2:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
15:00 | Carl Zeiss | | Lokomotive Stendal | 3:0 | |||||
15:00 | Lokomotive Leipzig | | Wismut | 6:2 | |||||
15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Dynamo Berlin | 2:1 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Hansa | 2:1 | |||||
15:00 | Vorwärts | | Dynamo Dresden | 4:1 | |||||
15:00 | Magdeburg | | Rot-Weiß | 1:0 | |||||
15:00 | Motor | | Chemie Leipzig | 0:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
Twente | | DWS | 0:3 (0:1) | ||||||
Elinkwijk | | Heracles | 1:0 (0:0) | ||||||
Ajax | | Go Ahead Eagles | 4:0 (1:0) | ||||||
Feyenoord | | Sparta | 2:0 (1:0) | ||||||
Groningen | | Den Haag | 1:1 (1:1) | ||||||
Willem II | | Fortuna '54 Geleen | 0:2 (0:2) | ||||||
PSV | | Utrecht | 2:0 (1:0) | ||||||
MVV | | Telstar | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
DWS | | Willem II | 0:0 | ||||||
Go Ahead Eagles | | Elinkwijk | 3:0 (1:0) | ||||||
Utrecht | | Den Haag | 0:7 (0:3) | ||||||
Fortuna '54 Geleen | | Groningen | 0:0 | ||||||
Heracles | | Feyenoord | 1:3 (0:0) | ||||||
PSV | | MVV | 2:1 (0:0) | ||||||
Sparta | | Twente | 3:4 (2:1) | ||||||
Telstar | | Ajax | 1:2 (1:1) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Feyenoord | | Go Ahead Eagles | 0:0 | ||||||
Elinkwijk | | Telstar | 3:3 (0:1) | ||||||
Ajax | | PSV | 2:0 (2:0) | ||||||
Den Haag | | Fortuna '54 Geleen | 1:1 (1:0) | ||||||
Twente | | Heracles | 4:1 (1:1) | ||||||
Groningen | | DWS | 0:0 | ||||||
Willem II | | Sparta | 1:3 (1:2) | ||||||
MVV | | Utrecht | 2:2 (2:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Varese | | Juventus | 0:0 | ||||||
Varese | |||||||||
Bologna | | Napoli | 0:1 | ||||||
Brescia | | Atalanta | 2:0 | ||||||
Catania | | Fiorentina | 0:3 | ||||||
Foggia | | Lazio | 1:1 | ||||||
Vicenza | | SPAL | 3:1 | ||||||
Milan | | Sampdoria | 2:0 | ||||||
Roma | | Inter | 2:0 | ||||||
Torino | | Cagliari | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Brescia | | Milan | 0:3 | ||||||
Cagliari | | Fiorentina | 0:1 | ||||||
Catania | | Vicenza | 1:3 | ||||||
Foggia | | Bologna | 2:0 | ||||||
Juventus | | Napoli | 0:0 | ||||||
Torino | |||||||||
Lazio | | Varese | 2:1 | ||||||
SPAL | | Torino | 0:0 | ||||||
Sampdoria | | Roma | 0:1 | ||||||
Inter | | Atalanta | 1:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Atalanta | | Juventus | 0:0 | ||||||
Bergamo | |||||||||
Cagliari | | Sampdoria | 1:1 | ||||||
Fiorentina | | Brescia | 2:0 | ||||||
Milan | | Foggia | 1:0 | ||||||
Napoli | | Catania | 3:0 | ||||||
Roma | | SPAL | 0:2 | ||||||
Torino | | Lazio | 2:2 | ||||||
Varese | | Bologna | 1:4 | ||||||
Vicenza | | Inter | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Inter | | Varese | 5:2 | ||||||
Juventus | | Foggia | 1:0 (1:0) | ||||||
Torino | |||||||||
Atalanta | | Fiorentina | 1:1 | ||||||
Bologna | | Cagliari | 1:0 | ||||||
Brescia | | Catania | 4:1 | ||||||
Vicenza | | Roma | 1:1 | ||||||
Lazio | | Milan | 0:0 | ||||||
Napoli | | SPAL | 4:2 | ||||||
Sampdoria | | Torino | 1:1 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Sarpsborg | | Skeid | 1:2 | ||||||
Odd | | Vålerengen | 1:2 | ||||||
Steinkjer | | Sandefjord | 2:0 | ||||||
Frigg | | Viking | 2:1 | ||||||
Lyn | | Fredrikstad | 3:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Viking | | Odd | 3:2 | ||||||
Vålerengen | | Sarpsborg | 3:2 | ||||||
Skeid | | Steinkjer | 1:0 | ||||||
Fredrikstad | | Frigg | 4:3 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Skeid | | Vålerengen | 1:0 | ||||||
Fredrikstad | | Sandefjord | 3:0 | ||||||
Lyn | | Frigg | 4:0 | ||||||
Odd | | Sarpsborg | 1:1 | ||||||
Steinkjer | | Viking | 3:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Lusitano | | Barreirense | 3:0 (3:0) | ||||||
Évora | |||||||||
Sporting | | Beira Mar | 1:1 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória Guimarães | | Belenenses | 3:2 (2:1) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Porto | | Benfica | 2:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Varzim | | Leixões | 2:0 (2:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
CUF | | Braga | 1:1 (1:1) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Académica | | Vitória Setubal | 4:1 (1:0) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Braga | | Académica | 2:3 (1:1) | ||||||
Braga | |||||||||
Belenenses | | Vitória Setubal | 0:1 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Leixões | | Porto | 2:3 (1:2) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Benfica | | CUF | 6:1 (3:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Beira Mar | | Lusitano | 2:0 (0:0) | ||||||
Aveiro | |||||||||
Barreirense | | Varzim | 3:1 (1:1) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Sporting | | Vitória Guimarães | 1:1 (1:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Porto | | Barreirense | 0:1 (0:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Varzim | | Beira Mar | 6:0 (4:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Académica | | Benfica | 2:2 (2:2) | ||||||
Coimbra | |||||||||
CUF | | Leixões | 3:1 (1:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Belenenses | | Braga | 0:0 | ||||||
Lisboa | |||||||||
Lusitano | | Sporting | 2:5 (1:4) | ||||||
Évora | |||||||||
Vitória Guimarães | | Vitória Setubal | 4:1 (1:1) | ||||||
Guimarães |
Day 8 | |||||||||
Valenciennes | | Lyon | 1:0 (0:0) | ||||||
Valenciennes | |||||||||
Sedan | | Angers | 3:1 (1:0) | ||||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Rouen | | Nantes | 0:0 | ||||||
Rouen | |||||||||
Nice | | Lens | 0:3 (0:0) | ||||||
Nice | |||||||||
Red Star | | Cannes | 3:2 (2:1) | ||||||
Beauvais | |||||||||
Nîmes | | Strasbourg | 4:1 (1:1) | ||||||
Nîmes | |||||||||
Lille | | Bordeaux | 0:0 | ||||||
Lille | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Toulouse | 0:1 (0:1) | ||||||
Montbéliard | |||||||||
Saint-Étienne | | Stade Français | 0:0 | ||||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Cannes | | Valenciennes | 0:1 (0:1) | ||||||
Cannes | |||||||||
Lyon | | Sedan | 2:1 (1:0) | ||||||
Lyon | |||||||||
Toulouse | | Rouen | 6:5 (4:1) | ||||||
Toulouse | |||||||||
Angers | | Saint-Étienne | 1:1 (0:0) | ||||||
Angers | |||||||||
Monaco | | Red Star | 2:1 (1:0) | ||||||
Monte Carlo | |||||||||
Strasbourg | | Rennes | 3:1 (1:1) | ||||||
Strasbourg | |||||||||
Nantes | | Nice | 2:1 (2:1) | ||||||
Nantes | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Nîmes | 3:1 (2:0) | ||||||
Montbéliard | |||||||||
Lens | | Bordeaux | 0:1 (0:1) | ||||||
Lens | |||||||||
Stade Français | | Lille | 1:1 (1:1) | ||||||
Saint-Denis | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Nice | | Toulouse | 2:1 (0:1) | ||||||
Nice | |||||||||
Rouen | | Stade Français | 2:1 (1:0) | ||||||
Rouen | |||||||||
Sedan | | Cannes | 3:1 (1:0) | ||||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Rennes | | Sochaux-Montbéliard | 4:3 (2:0) | ||||||
Rennes | |||||||||
Bordeaux | | Nantes | 1:2 (1:1) | ||||||
Bordeaux | |||||||||
Saint-Étienne | | Strasbourg | 5:1 (0:0) | ||||||
Saint-Étienne | |||||||||
Red Star | | Lyon | 2:2 (1:1) | ||||||
Beauvais | |||||||||
Valenciennes | | Monaco | 1:0 (1:0) | ||||||
Valenciennes | |||||||||
Lille | | Angers | 1:0 (1:0) | ||||||
Lille | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Monaco | | Sedan | 3:3 (2:1) | ||||||
Monte Carlo | |||||||||
Lens | | Rouen | 0:0 | ||||||
Lens | |||||||||
Toulouse | | Nantes | 0:0 | ||||||
Toulouse | |||||||||
Angers | | Bordeaux | 0:0 | ||||||
Angers | |||||||||
Stade Français | | Nice | 2:1 (2:1) | ||||||
Saint-Denis | |||||||||
Nîmes | | Rennes | 2:2 (0:0) | ||||||
Nîmes | |||||||||
Cannes | | Saint-Étienne | 2:8 (1:3) | ||||||
Cannes | |||||||||
Strasbourg | | Red Star | 7:1 (2:0) | ||||||
Strasbourg | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Valenciennes | 1:1 (1:0) | ||||||
Montbéliard | |||||||||
Lyon | | Lille | 6:3 (3:2) | ||||||
Lyon | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Sedan | | Nîmes | 2:0 (0:0) | ||||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Rouen | | Lyon | 0:0 | ||||||
Rouen | |||||||||
Nantes | | Angers | 5:3 (2:1) | ||||||
Nantes | |||||||||
Valenciennes | | Strasbourg | 3:2 (2:1) | ||||||
Valenciennes | |||||||||
Bordeaux | | Stade Français | 10:0 (6:0) | ||||||
Bordeaux | |||||||||
Saint-Étienne | | Toulouse | 3:0 (1:0) | ||||||
Saint-Étienne | |||||||||
Red Star | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 (0:1) | ||||||
Beauvais | |||||||||
Nice | | Monaco | 1:2 (0:2) | ||||||
Nice | |||||||||
Rennes | | Cannes | 2:2 (2:1) | ||||||
Rennes | |||||||||
Lille | | Lens | 1:1 (0:1) | ||||||
Lille | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Toulouse | | Bordeaux | 0:0 | ||||||
Toulouse | |||||||||
Monaco | | Rouen | 3:0 (2:0) | ||||||
Monte Carlo | |||||||||
Stade Français | | Nantes | 0:1 (0:0) | ||||||
Saint-Denis | |||||||||
Nîmes | | Valenciennes | 2:2 (0:2) | ||||||
Nîmes | |||||||||
Cannes | | Lille | 2:0 (0:0) | ||||||
Cannes | |||||||||
Strasbourg | | Sedan | 3:3 (2:1) | ||||||
Strasbourg | |||||||||
Rennes | | Red Star | 2:1 (2:0) | ||||||
Rennes | |||||||||
Lens | | Angers | 2:2 (1:1) | ||||||
Lens | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Saint-Étienne | 2:3 (2:1) | ||||||
Montbéliard | |||||||||
Lyon | | Nice | 2:0 (0:0) | ||||||
Lyon |
Day 18 | |||||||||
Degerfors | | Göteborg | 2:4 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Djurgårdens | | Örebro | 1:1 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Elfsborg | | Helsingborgs | 4:0 | ||||||
Borås | |||||||||
Hammarby | | AIK | 1:8 | ||||||
Solna | |||||||||
Malmö | | Sundsvall | 4:0 | ||||||
Malmö | |||||||||
Örgryte | | Norrköping | 3:3 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Helsingborgs | | Örgryte | 1:4 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Sundsvall | | Degerfors | 2:4 | ||||||
Sundsvall | |||||||||
Örebro | | Malmö | 0:3 | ||||||
Örebro | |||||||||
AIK | | Elfsborg | 1:5 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Hammarby | 2:2 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Norrköping | | Djurgårdens | 2:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Djurgårdens | | Helsingborgs | 6:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Hammarby | | Sundsvall | 6:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Göteborg | 6:0 | ||||||
Borås | |||||||||
Malmö | | Degerfors | 4:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Örgryte | | AIK | 1:2 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Day 15 | |||||||||
AIK | | Djurgårdens | 1:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Örgryte | 1:4 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Norrköping | | Malmö | 4:2 | ||||||
Norrköping |
St. Johnstone | | Aberdeen | 2:2 | ||||||
Celtic | | Clyde | 2:1 | ||||||
Dundee | | Dundee United | 0:5 | ||||||
Hamilton | | Falkirk | 1:4 | ||||||
Partick Thistle | | Rangers | 1:1 | ||||||
St. Mirren | | Greenock Morton | 0:1 | ||||||
Dunfermline Athletic | | Hearts | 1:1 | ||||||
Hibernian | | Kilmarnock | 3:3 | ||||||
Stirling Albion | | Motherwell | 1:0 | ||||||
Rangers | | Celtic | 2:1 | ||||||
Greenock Morton | | Dunfermline Athletic | 1:1 | ||||||
Aberdeen | | Dundee | 2:3 | ||||||
Motherwell | | Hamilton | 4:2 | ||||||
Hearts | | Hibernian | 0:4 | ||||||
Clyde | | Partick Thistle | 3:1 | ||||||
Dundee United | | St. Johnstone | 5:1 | ||||||
Kilmarnock | | St. Mirren | 3:1 | ||||||
Falkirk | | Stirling Albion | 2:0 | ||||||
Celtic | | Aberdeen | 7:1 | ||||||
Stirling Albion | | Clyde | 3:2 | ||||||
St. Mirren | | Dundee United | 1:2 | ||||||
Hibernian | | Falkirk | 5:1 | ||||||
Dundee | | Rangers | 1:1 | ||||||
Hamilton | | Greenock Morton | 1:2 | ||||||
St. Johnstone | | Hearts | 3:2 | ||||||
Dunfermline Athletic | | Kilmarnock | 1:0 | ||||||
Partick Thistle | | Motherwell | 1:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Ayr United | | Kilmarnock | 2:2 | 0:2 | 2:4 | ||||
Celtic | | Raith Rovers | 4:0 | 8:1 | 12:1 | ||||
Hibernian | | Alloa Athletic | 11:2 | 2:0 | 13:2 | ||||
Rangers | | Airdrieonians | 4:0 | 5:1 | 9:1 | ||||
Day 1 | |||||||||
Airdrieonians | | Rangers | 1:5 | ||||||
Alloa Athletic | | Hibernian | 0:2 | ||||||
Kilmarnock | | Ayr United | 2:0 | ||||||
Raith Rovers | | Celtic | 1:8 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Ayr United | | Third Lanark | 1:0 | 2:1 | 3:1 | ||||
Day 1 | |||||||||
Third Lanark | | Ayr United | 1:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Dundee | | Celtic | 1:3 | ||||||
Motherwell | | Dundee United | 3:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Dundee United | | Dundee | 1:3 | ||||||
Motherwell | | Celtic | 2:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Kilmarnock | | Dunfermline Athletic | 0:1 | ||||||
St. Johnstone | | Partick Thistle | 2:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Partick Thistle | | Kilmarnock | 1:2 | ||||||
St. Johnstone | | Dunfermline Athletic | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kilmarnock | 6 | 5 | 0 | 1 | 11-3 | 10 | ||
2. | Dunfermline Athletic | 6 | 3 | 1 | 2 | 14-9 | 7 | ||
3. | St. Johnstone | 6 | 3 | 0 | 3 | 7-10 | 6 | ||
4. | Partick Thistle | 6 | 0 | 1 | 5 | 3-13 | 1 |
Day 6 | |||||||||
Hibernian | | Morton | 3:0 | ||||||
St. Mirren | | Falkirk | 2:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Falkirk | | Morton | 3:2 | ||||||
St. Mirren | | Hibernian | 0:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Cowdenbeath | | Berwick Rangers | 3:2 | ||||||
Third Lanark | | Hamilton Academical | 5:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Berwick Rangers | | Hamilton Academical | 1:1 | ||||||
Cowdenbeath | | Third Lanark | 0:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Third Lanark | 6 | 3 | 2 | 1 | 13-10 | 8 | ||
2. | Berwick Rangers | 6 | 2 | 2 | 2 | 16-10 | 6 | ||
3. | Cowdenbeath | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-11 | 6 | ||
4. | Hamilton Academical | 6 | 0 | 4 | 2 | 6-11 | 4 |
Day 6 | |||||||||
Raith Rovers | | Queen's Park | 3:0 | ||||||
Stirling Albion | | Arbroath | 4:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Queen's Park | | Stirling Albion | 2:1 | ||||||
Raith Rovers | | Arbroath | 4:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Albion Rovers | | Stranraer | 2:1 | ||||||
Queen of the South | | Airdrieonians | 2:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Albion Rovers | | Airdrieonians | 8:2 | ||||||
Stranraer | | Queen of the South | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Dumbarton | | Alloa Athletic | 4:1 | ||||||
East Stirlingshire Clydebank | | East Fife | 6:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Alloa Athletic | | East Stirlingshire Clydebank | 2:1 | ||||||
Dumbarton | | East Fife | 6:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Forfar Athletic | | Ayr United | 1:3 | ||||||
Stenhousemuir | | Brechin City | 1:0 | ||||||
Day 20 | |||||||||
Banfield | | Gimnasia y Esgrima | 0:0 | ||||||
Chacarita Juniors | | Newell's Old Boys | 2:2 | ||||||
River Plate | | Lanús | 1:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Racing Club | 2:0 | ||||||
Atlanta | | Ferro Carril Oeste | 1:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Argentinos Juniors | 4:0 | ||||||
Independiente | | Huracán | 1:2 | ||||||
Rosario Central | | Boca Juniors | 2:2 | ||||||
Estudiantes | | Platense | 1:1 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Estudiantes | | Banfield | 0:0 | ||||||
Platense | | Rosario Central | 4:1 | ||||||
Boca Juniors | | Independiente | 1:0 | ||||||
Huracán | | Vélez Sársfield | 0:2 | ||||||
Argentinos Juniors | | Atlanta | 1:2 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | San Lorenzo de Almagro | 2:3 | ||||||
Racing Club | | River Plate | 3:1 | ||||||
Lanús | | Chacarita Juniors | 1:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Gimnasia y Esgrima | 0:3 | ||||||
Day 18 | |||||||||
Banfield | | Newell's Old Boys | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Lanús | 1:1 | ||||||
Chacarita Juniors | | Racing Club | 0:0 | ||||||
River Plate | | Ferro Carril Oeste | 1:3 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Argentinos Juniors | 1:1 | ||||||
Atlanta | | Huracán | 1:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 0:2 | ||||||
Rosario Central | | Estudiantes | 1:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 34 | 19 | 12 | 3 | 55-30 | 50 | ||
2. | River Plate | 34 | 22 | 5 | 7 | 55-24 | 49 | ||
3. | Vélez Sársfield | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-32 | 40 | ||
4. | Ferro Carril Oeste | 34 | 11 | 15 | 8 | 41-33 | 37 | ||
5. | Estudiantes | 34 | 13 | 10 | 11 | 41-39 | 36 | ||
6. | Racing Club | 34 | 10 | 16 | 8 | 39-35 | 36 | ||
7. | Platense | 34 | 12 | 11 | 11 | 37-30 | 35 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 12 | 10 | 12 | 41-35 | 34 | ||
9. | Banfield | 34 | 11 | 12 | 11 | 34-32 | 34 | ||
10. | Rosario Central | 34 | 9 | 14 | 11 | 37-39 | 32 |
Day 17 | |||||||||
Chacarita Juniors | | Ferro Carril Oeste | 2:2 | ||||||
Huracán | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 | ||||||
Banfield | | Rosario Central | 0:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Platense | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 34 | 19 | 12 | 3 | 55-30 | 50 | ||
2. | River Plate | 34 | 22 | 5 | 7 | 55-24 | 49 | ||
3. | Vélez Sársfield | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-32 | 40 | ||
4. | Ferro Carril Oeste | 34 | 11 | 15 | 8 | 41-33 | 37 | ||
5. | Estudiantes | 34 | 13 | 10 | 11 | 41-39 | 36 | ||
6. | Racing Club | 34 | 10 | 16 | 8 | 39-35 | 36 | ||
7. | Platense | 34 | 12 | 11 | 11 | 37-30 | 35 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 12 | 10 | 12 | 41-35 | 34 | ||
9. | Banfield | 34 | 11 | 12 | 11 | 34-32 | 34 | ||
10. | Rosario Central | 34 | 9 | 14 | 11 | 37-39 | 32 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vitória (Salvador) | | Náutico (Recife) | 0:2 | 0:2 | 0:4 | ||||
Salvador | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Náutico (Recife) | | Vitória (Salvador) | 2:0 | ||||||
Recife |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vitória (Salvador) | | Campinense (Campina Grande) | 1:0 | 2:1 | 3:1 | ||||
Salvador |
Day 3 | |||||||||
Náutico (Recife) | | Remo (Belém) | 3:1 | ||||||
Recife | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Náutico (Recife) | | Remo (Belém) | 3:1 | 0:3 | 3:4 | ||||
Recife |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Siderúrgica (Sabará) | | Atlético (Goiânia) | 3:1 | 3:0 | 6:1 | ||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Atlético (Goiânia) | | Siderúrgica (Sabará) | 0:3 | ||||||
Goiânia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Olímpico (Blumenau) | 4:1 | 1:0 | 5:1 | ||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Olímpico (Blumenau) | | Grêmio (Porto Alegre) | 0:1 | ||||||
Florianópolis |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
15:30* | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
17:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
15:30 | |
19:00 | |
21:15 | |
21:15 | |
Local time | |
3:0 | |
1:0 | |
4:2 aet | |
2:1 | |
2:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:8 | |
0:6 | |
1:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:0 | |
19:30* | |
1:0 | |
20:00* | |
2:1 | |
21:30* | |
1:2 | |
2:2 | |
2:0 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 22.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |