USSR Cup 1965/66 |
08.11.1966 | Torpedo (Moscow) | | Dynamo (Kiev) | 0:2 (0:1) | |||
Moscow |
09.10.1966 | Dynamo (Kiev) | | Dynamo (Minsk) | 1:0 aet (0:0, 0:0) | |||
Tbilisi | |||||||
07.10.1966 | Torpedo (Moscow) | | Chernomorets (Odessa) | 3:0 (1:0) | |||
Leningrad |
16.09.1966 | Dynamo (Kiev) | | Spartak (Moscow) | 4:1 (1:0) | |||
Kiev | |||||||
05.09.1966 | Dynamo (Minsk) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:0 aet (0:0, 0:0) | |||
Minsk | |||||||
04.09.1966 | Torpedo (Moscow) | | Kairat (Alma-Ata) | 2:1 (0:0) | |||
Moscow | |||||||
03.09.1966 | Chernomorets (Odessa) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 3:1 (1:0) | |||
Odesa |
26.08.1966 | Kairat (Alma-Ata) | | Dynamo (Kirovabad) | 2:1 (2:0) | |||
Alma-Ata | |||||||
26.08.1966 | Dynamo (Kiev) | | Zenit (Leningrad) | 3:0 (1:0) | |||
Kiev | |||||||
26.08.1966 | Torpedo (Moscow) | | Traktor (Volgograd) | 3:1 (2:0) | |||
Moscow | |||||||
26.08.1966 | Dynamo (Minsk) | | Dynamo (Moscow) | 2:1 aet (1:0, 1:1) | |||
Minsk | |||||||
25.08.1966 | Chernomorets (Odessa) | | Pakhtakor (Tashkent) | 2:0 (1:0) | |||
Odesa | |||||||
25.08.1966 | Shinnik (Yaroslavl) | | Dynamo (Leningrad) | 3:0 (2:0) | |||
Yaroslavl | |||||||
23.08.1966 | Spartak (Moscow) | | Shakhtyor (Donetsk) | 2:0 (0:0) | |||
Moscow | |||||||
13.08.1966 | Uralmash (Sverdlovsk) | | Lokomotiv (Chelyabinsk) | 2:0 (0:0) | |||
Sverdlovsk |
07.08.1966 | Karpaty (Lvov) | | Zenit (Leningrad) | 1:2 (0:0) * | |||
Lviv |
20.07.1966 | Volga (Kalinin) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 0:2 (0:0) * | |||
Kalinin |
23.07.1966 | Temp (Barnaul) | | Karpaty (Lvov) | 1:3 aet (1:1, 1:1) | |||
Barnaul | |||||||
23.07.1966 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Shinnik (Yaroslavl) | 0:3 (0:0) | |||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||
19.07.1966 | Kuzbass (Kemerovo) | | Trud (Kurgan) | 2:1 (0:0) | |||
Kemerovo | |||||||
19.07.1966 | Lokomotiv (Chelyabinsk) | | Irtysh (Omsk) | 6:1 (3:1) | |||
Chelyabinsk | |||||||
19.07.1966 | Metallurg (Zaporozhye) | | Rubin (Kazan) | 0:2 (0:1) | |||
Zaporizhia | |||||||
19.07.1966 | Avyntul (Kishinyov) | | Terek (Groznyi) | 2:0 (1:0) | |||
Chişinău | |||||||
19.07.1966 | Dynamo (Leningrad) | | Zhalgiris (Vilnius) | 2:0 (1:0) | |||
Leningrad | |||||||
19.07.1966 | Volga (Kalinin) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 1:1 aet (0:0, 1:1) | |||
Kalinin | |||||||
18.07.1966 | Spartak (Ordzhonikidze) | | Dynamo (Kirovabad) | 1:2 (1:0) | |||
Ordzhonikidze | |||||||
18.07.1966 | Lokomotiv (Tbilisi) | | Alga (Frunze) | +:- | |||
Tbilisi | |||||||
11.07.1966 | Traktor (Volgograd) | | Tekstilshchik (Ivanovo) | 4:1 aet (0:0, 1:1) | |||
Volgograd | |||||||
08.07.1966 | Dynamo (Stavropol) | | Torpedo (Pavlovo) | 2:0 (0:0) | |||
Stavropol | |||||||
07.07.1966 | Shakhtyor (Karaganda) | | Energetik (Dushanbe) | 2:0 (1:0) | |||
Karagandy |
20.06.1966 | Torpedo (Pavlovo) | | Zvezda (Perm) | 2:0 * | |||
Pavlovo | |||||||
20.06.1966 | Dynamo (Stavropol) | | Rostselmash (Rostov-on-Don) | 3:0 (0:0) * | |||
Stavropol |
20.06.1966 | Khimik (Chirchik) | | Avangard (Kharkov) | 2:0 (0:0) | |||
Chirchiq | |||||||
19.06.1966 | Granitas (Klaipeda) | | Zvezda (Kirovograd) | 2:1 aet (0:0, 1:1) | |||
Klaipėda | |||||||
19.06.1966 | Terek (Groznyi) | | Dynamo (Batumi) | 1:0 (0:0) | |||
Grozny | |||||||
19.06.1966 | Alga (Frunze) | | Stroitel (Ashkhabad) | 3:0 (1:0) | |||
Frunze | |||||||
19.06.1966 | Desna (Chernigov) | | Avyntul (Kishinyov) | 0:1 (0:0) | |||
Chernigiv | |||||||
19.06.1966 | Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Baltika (Kaliningrad) | 3:0 (1:0) | |||
Dnepropetrovsk | |||||||
19.06.1966 | Lokomotiv (Vinnitsa) | | Tavriya (Simferopol) | 3:2 aet (1:0, 1:1) | |||
Vinnytsia | |||||||
19.06.1966 | Trud (Voronezh) | | Lokomotiv (Tbilisi) | 0:1 (0:1) | |||
Voronezh |
28.09.1965 | Granitas (Klaipeda) | | Zvezda (Serpukhov) | 1:0 (0:0) | |||
Klaipėda |
09.07.1965 | Khimik (Novomoskovsk) | | Zvezda (Serpukhov) | 0:4 (0:4) | |||
Novomoskovsk | |||||||
08.07.1965 | Granitas (Klaipeda) | | Metallurg (Cherepovets) | 2:0 (1:0) | |||
Klaipėda |
06.05.1965 | Khimik (Novomoskovsk) | | Metallurg (Tula) | 1:0 (0:0) | |||
Novomoskovsk | |||||||
06.05.1965 | Metallurg (Cherepovets) | | Saturn (Rybinsk) | 1:0 (0:0) | |||
Cherepovets | |||||||
06.05.1965 | Zvezda (Serpukhov) | | Dynamo (Bryansk) | 3:2 aet (0:1, 2:2) | |||
Serpukhov | |||||||
05.05.1965 | Zveinieks (Liepaja) | | Granitas (Klaipeda) | 1:2 (0:1) | |||
Liepāja |
26.04.1965 | Granitas (Klaipeda) | | Avtomobilist (Leningrad) | 3:0 (0:0) * | |||
Kaunas |
28.04.1965 | Zvezda (Serpukhov) | | Serp i Molot (Moscow) | 1:0 (1:0) | |||
Serpukhov | |||||||
25.04.1965 | Baltika (Kaliningrad) | | Saturn (Rybinsk) | 0:1 (0:1) | |||
Kaliningrad | |||||||
25.04.1965 | Granitas (Klaipeda) | | Avtomobilist (Leningrad) | 0:0 aet | |||
Kaunas | |||||||
25.04.1965 | Khimik (Novomoskovsk) | | Khimik (Klin) | 2:0 (1:0) | |||
Novomoskovsk | |||||||
25.04.1965 | Dynamo (Bryansk) | | Tekmash (Kostroma) | 1:0 (1:0) | |||
Bryansk | |||||||
25.04.1965 | Iskra (Smolensk) | | Metallurg (Cherepovets) | 0:2 (0:1) | |||
Smolensk | |||||||
25.04.1965 | Lokomotiv (Kaluga) | | Metallurg (Tula) | 2:3 (2:3) | |||
Kaluga | |||||||
24.04.1965 | Zveinieks (Liepaja) | | Sever (Murmansk) | 1:0 (0:0) | |||
Liepāja |
24.04.1965 | Avangard (Kolomna) | | Serp i Molot (Moscow) | 2:3 (1:1) | |||
Kolomna |
27.09.1965 | Torpedo (Pavlovo) | | Rubin (Kazan) | 1:0 | |||
Pavlovo |
21.09.1965 | Spartak (Ryazan) | | Rubin (Kazan) | 2:3 aet (1:2, 2:2) | |||
Ryazan | |||||||
14.07.1965 | Progress (Zelenodolsk) | | Torpedo (Pavlovo) | 1:2 (0:0) | |||
Zelenodolsk |
11.08.1965 | Rubin (Kazan) | | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | 2:0 (0:0) | |||
Kazan | |||||||
06.05.1965 | Progress (Zelenodolsk) | | Khimik (Dzerzhinsk) | 1:0 (0:0) | |||
Zelenodolsk | |||||||
06.05.1965 | Torpedo (Pavlovo) | | Kovrovets (Kovrov) | 1:0 (0:0) | |||
Pavlovo | |||||||
05.05.1965 | Zvezda (Perm) | | Spartak (Ryazan) | 1:2 (0:1) | |||
Perm |
28.04.1965 | Spartak (Yoshkar-Ola) | | Progress (Zelenodolsk) | 0:2 (0:0) | |||
Yoshkar-Ola | |||||||
25.04.1965 | Khimik (Dzerzhinsk) | | Salyut (Kamensk-Uralksiy) | 2:0 (1:0) | |||
Dzerzhinsk | |||||||
25.04.1965 | Kovrovets (Kovrov) | | Neftyanik (Tumen) | 1:0 (0:0) | |||
Kovrov | |||||||
25.04.1965 | Znamya (Noginsk) | | Zvezda (Perm) | 1:2 (0:1) | |||
Noginsk | |||||||
25.04.1965 | Torpedo (Pavlovo) | | Uralets (Nizhniy Tagil) | 2:1 (0:1) | |||
Pavlovo | |||||||
25.04.1965 | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Khimik (Berezniki) | 3:0 (1:0) | |||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||
25.04.1965 | Traktor (Vladimir) | | Rubin (Kazan) | 0:2 (0:1) | |||
Vladimir | |||||||
25.04.1965 | Spartak (Ryazan) | | Zenit (Izhevsk) | 2:0 (1:0) | |||
Ryazan |
25.04.1965 | Progress (Zelenodolsk) | | Dynamo (Kirov) | 1:0 (1:0) * | |||
Zelenodolsk |
24.04.1965 | Progress (Zelenodolsk) | | Dynamo (Kirov) | 1:1 aet (1:0, 1:1) | |||
Zelenodolsk |
02.09.1965 | Metallurg (Kuybyshev) | | Spartak (Belgorod) | 3:1 (0:1) | |||
Kuybyshev | |||||||
06.06.1965 | Shakhtyor (Shakhty) | | Torpedo (Taganrog) | 1:2 aet (1:1, 1:1) | |||
Shakhty |
06.05.1965 | Metallurg (Kuybyshev) | | Neftyanik (Syzran) | 1:0 (0:0) | |||
Kuybyshev | |||||||
06.05.1965 | Spartak (Belgorod) | | Energiya (Volzhskiy) | 1:0 (1:0) | |||
Shebekino | |||||||
06.05.1965 | Progress (Kamensk-Shakhtinsky) | | Shakhtyor (Shakhty) | 1:2 aet (0:1, 1:1) | |||
Kamensk-Shakhtinsky | |||||||
05.05.1965 | Spartak (Saransk) | | Torpedo (Taganrog) | 1:2 aet (0:1, 1:1) | |||
Saransk |
26.04.1965 | Torpedo (Lipetsk) | | Spartak (Belgorod) | 1:2 aet (0:1, 1:1) * | |||
Lipetsk |
28.04.1965 | Trudovye Rezervy (Kursk) | | Energiya (Volzhskiy) | 0:3 (0:2) | |||
Kursk | |||||||
28.04.1965 | Progress (Kamensk-Shakhtinsky) | | Energiya (Novocherkassk) | 2:0 (1:0) | |||
Kamensk-Shakhtinsky | |||||||
25.04.1965 | Torpedo (Armavir) | | Spartak (Saransk) | 1:2 (1:1) | |||
Armavir Torpedo Stadium | |||||||
25.04.1965 | Torpedo (Lipetsk) | | Spartak (Belgorod) | 1:1 aet (1:1, 1:1) | |||
Lipetsk | |||||||
25.04.1965 | Torpedo (Taganrog) | | Spartak (Tambov) | 2:1 (1:1) | |||
Taganrog | |||||||
25.04.1965 | Trud (Penza) | | Metallurg (Kuybyshev) | 0:2 (0:2) | |||
Penza | |||||||
25.04.1965 | Volga (Ulyanovsk) | | Neftyanik (Syzran) | 1:2 (0:0) | |||
Ulyanovsk | |||||||
25.04.1965 | Shakhtyor (Shakhty) | | Trud (Tolyatti) | 2:1 (1:1) | |||
Shakhty |
25.04.1965 | Volgar (Astrakhan) | | Energiya (Novocherkassk) | 0:1 (0:0) * | |||
Astrakhan |
24.04.1965 | Energiya (Volzhskiy) | | Spartak (Oryol) | 1:0 (0:0) | |||
Volzhsky | |||||||
24.04.1965 | Volgar (Astrakhan) | | Energiya (Novocherkassk) | 0:0 aet | |||
Astrakhan |
16.11.1965 | Spartak (Ordzhonikidze) | | Meshakhte (Tkibuli) | 2:1 (1:1) * | |||
Ordzhonikidze |
15.11.1965 | Spartak (Ordzhonikidze) | | Meshakhte (Tkibuli) | 1:1 aet (0:1, 1:1) * | |||
Ordzhonikidze |
14.11.1965 | Spartak (Ordzhonikidze) | | Meshakhte (Tkibuli) | 1:1 aet (1:1, 1:1) | |||
Ordzhonikidze |
06.11.1965 | Meshakhte (Tkibuli) | | Kolkhida (Poti) | +:- * | |||
Tkibuli |
05.11.1965 | Meshakhte (Tkibuli) | | Kolkhida (Poti) | 1:1 | |||
Tkibuli | |||||||
31.10.1965 | Lori (Kirovakan) | | Spartak (Ordzhonikidze) | 0:3 (0:1) | |||
Kirovakan |
31.10.1965 | Meshakhte (Tkibuli) | | Dynamo (Sukhumi) | 4:2 (1:0) | |||
Tkibuli | |||||||
09.08.1965 | Lori (Kirovakan) | | Spartak (Nalchik) | 2:1 (1:1) | |||
Kirovakan | |||||||
06.05.1965 | Dynamo (Batumi) | | Kolkhida (Poti) | 0:2 (0:2) | |||
Batumi | |||||||
06.05.1965 | Spartak (Ordzhonikidze) | | Dynamo (Makhachkala) | 4:0 (3:0) | |||
Ordzhonikidze |
25.04.1965 | Dynamo (Sukhumi) | | Tsement (Novorossiysk) | 4:2 (2:0) * | |||
Sukhumi | |||||||
25.04.1965 | Dynamo (Makhachkala) | | Polad (Sumgait) | +:- * | |||
Makhachkala |
06.10.1965 | Meshakhte (Tkibuli) | | Shirak (Leninakan) | 2:0 (1:0) | |||
Tkibuli | |||||||
24.04.1965 | Lori (Kirovakan) | | Dynamo (Kirovabad) | 3:0 (1:0) | |||
Vanadzor | |||||||
24.04.1965 | Dynamo (Batumi) | | Dynamo (Stavropol) | 1:0 aet | |||
Batumi | |||||||
24.04.1965 | Spartak (Nalchik) | | Urozhay (Maykop) | 1:0 (0:0) | |||
Nalchik | |||||||
24.04.1965 | Kolkhida (Poti) | | Inguri (Zugdidi) | 2:1 (1:1) | |||
Poti Vodnik Stadium | |||||||
24.04.1965 | Spartak (Ordzhonikidze) | | Trudovye Rezervy (Kislovodsk) | 3:2 aet (1:2, 2:2) | |||
Ordzhonikidze | |||||||
24.04.1965 | Dynamo (Makhachkala) | | Polad (Sumgait) | 0:0 aet | |||
Makhachkala | |||||||
24.04.1965 | Dynamo (Sukhumi) | | Tsement (Novorossiysk) | 1:1 aet (1:1, 1:1) | |||
Sukhumi |
20.04.1965 | Dynamo (Kirovabad) | | Dynamo (Baku) | 3:1 (2:1) | |||
Kirovabad | |||||||
20.04.1965 | Metallurg (Rustavi) | | Meshakhte (Tkibuli) | 0:2 (0:0) | |||
Rustavi | |||||||
20.04.1965 | Shirak (Leninakan) | | Alazani (Gurdzhaani) | 1:0 (0:0) | |||
Leninakan | |||||||
20.04.1965 | Lori (Kirovakan) | | Sevan (Oktemberyan) | +:- | |||
Kirovakan |
09.10.1965 | Trud (Kurgan) | | Stroitel (Ufa) | 2:1 (2:0) | |||
Kurgan |
01.10.1965 | Trud (Kurgan) | | Pamir (Leninabad) | 1:0 (1:0) | |||
Kurgan | |||||||
08.08.1965 | Stroitel (Ufa) | | Metallurg (Magnitogorsk) | 5:2 (0:2) | |||
Ufa |
16.09.1965 | Pamir (Leninabad) | | Metallurg (Chimkent) | 2:1 aet (0:0) | |||
Chkalovsk | |||||||
11.08.1965 | Trud (Kurgan) | | Neftyanik (Fergana) | 2:1 aet (1:1, 1:1) | |||
Kurgan | |||||||
03.06.1965 | Metallurg (Magnitogorsk) | | Spartak (Samarkand) | 1:0 aet | |||
Magnitogorsk | |||||||
27.05.1965 | Stroitel (Ufa) | | Khimik (Chirchik) | 2:1 (0:0) | |||
Ufa |
24.04.1965 | Shahtyor (Osh) | | Trud (Kurgan) | 1:5 (0:4) * | |||
Osh |
23.04.1965 | Metallurg (Chimkent) | | Irtysh (Omsk) | 3:2 (2:2) | |||
Chimkent | |||||||
23.04.1965 | Khimik (Chirchik) | | Metallist (Dzhambul) | 2:0 (0:0) | |||
Chirchiq | |||||||
23.04.1965 | Neftyanik (Fergana) | | Torpedo (Miass) | 2:0 (0:0) | |||
Fergana | |||||||
23.04.1965 | Pamir (Leninabad) | | Metallurg (Zlatoust) | 3:0 (1:0) | |||
Chkalovsk | |||||||
23.04.1965 | Shahtyor (Osh) | | Trud (Kurgan) | 1:1 aet (1:0, 1:1) | |||
Osh | |||||||
23.04.1965 | Zakhmet (Chardzhou) | | Metallurg (Magnitogorsk) | 1:2 (0:2) | |||
Chardzhou | |||||||
23.04.1965 | Zarafshan (Navoi) | | Stroitel (Ufa) | 0:1 (0:1) | |||
Navoiy City Stadium | |||||||
23.04.1965 | Spartak (Samarkand) | | Lokomotiv (Orenburg) | 2:0 (0:0) | |||
Samarqand |
18.04.1965 | Khimik (Chirchik) | | Spartak (Andizhan) | 2:1 (1:0) | |||
Chirchiq | |||||||
18.04.1965 | Metallurg (Chimkent) | | Dynamo (Tselinograd) | 2:1 (0:0) | |||
Chimkent | |||||||
18.04.1965 | Sverdlovets (Tashkent Region) | | Irtysh (Omsk) | 0:6 (0:3) | |||
Kolkhoz Sverdlov | |||||||
18.04.1965 | Metallist (Dzhambul) | | Khimik (Salavat) | 2:0 (2:0) | |||
Dzhambul |
24.10.1965 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Vostok (Ust-Kamenogorsk) | 2:0 (1:0) | |||
Komsomolsk-on-Amur |
03.09.1965 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Temp (Barnaul) | 2:1 (0:1) | |||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||
03.08.1965 | Vostok (Ust-Kamenogorsk) | | Torpedo (Rubtsovsk) | 4:1 (2:0) | |||
Ust-Kamenogorsk |
22.07.1965 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Amur (Blagoveshchensk) | 2:1 (2:0) * | |||
Komsomolsk-on-Amur |
07.05.1965 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Amur (Blagoveshchensk) | 0:0 aet * | |||
Komsomolsk-on-Amur |
09.07.1965 | Temp (Barnaul) | | Armeyets (Ulan-Ude) | 2:0 (1:0) | |||
Barnaul | |||||||
22.05.1965 | Torpedo (Rubtsovsk) | | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | 3:1 (2:1) | |||
Rubtsovsk | |||||||
06.05.1965 | Vostok (Ust-Kamenogorsk) | | Tsementnik (Semipalatinsk) | 2:0 (1:0) | |||
Ust-Kamenogorsk | |||||||
06.05.1965 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Amur (Blagoveshchensk) | 0:0 aet | |||
Komsomolsk-on-Amur |
30.04.1965 | Zabaikalets (Chita) | | Armeyets (Ulan-Ude) | 0:2 (0:1) * | |||
Chita | |||||||
26.04.1965 | Luch (Vladivostok) | | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | 0:1 (0:0) * | |||
Vladivostok | |||||||
26.04.1965 | Angara (Irkutsk) | | Temp (Barnaul) | 0:2 (0:0) * | |||
Irkutsk |
28.04.1965 | Torpedo (Rubtsovsk) | | Sibselmash (Novosibirsk) | 4:1 aet (1:1, 1:1) | |||
Rubtsovsk | |||||||
28.04.1965 | Zabaikalets (Chita) | | Armeyets (Ulan-Ude) | 1:1 aet (0:1, 1:1) | |||
Chita | |||||||
25.04.1965 | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | | Khimik (Kemerovo) | 1:0 (0:0) | |||
Krasnoyarsk | |||||||
25.04.1965 | Luch (Vladivostok) | | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | 0:0 aet | |||
Vladivostok | |||||||
25.04.1965 | Vostok (Ust-Kamenogorsk) | | Start (Angarsk) | 2:0 (1:0) | |||
Ust-Kamenogorsk | |||||||
25.04.1965 | Angara (Irkutsk) | | Temp (Barnaul) | 0:0 aet | |||
Irkutsk | |||||||
25.04.1965 | SKA (Khabarovsk) | | Amur (Blagoveshchensk) | 0:1 (0:0) | |||
Khabarovsk | |||||||
25.04.1965 | Tsementnik (Semipalatinsk) | | Irtysh (Pavlodar) | 1:0 aet | |||
SemIpalatinsk Avangard Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Avangard (Ternopol) | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 - 2 | 3 | |
2. | Desna (Chernigov) | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 - 2 | 2 | |
3. | Lokomotiv (Kherson) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 - 4 | 1 |
24.04.1966 | Desna (Chernigov) | | Lokomotiv (Kherson) | 3:0 (1:0) | |||
Yalta | |||||||
22.04.1966 | Desna (Chernigov) | | Avangard (Ternopol) | 1:2 (1:1) | |||
Yalta | |||||||
20.04.1966 | Avangard (Ternopol) | | Lokomotiv (Kherson) | 1:1 (1:0) | |||
Yalta |
02.06.1966 | Khimik (Chirchik) | | Shahtyor (Osh) | 1:0 (1:0) | |||
Toshkent |
23.05.1966 | Khimik (Chirchik) | | Vahsh (Nurek) | 4:1 | |||
Toshkent | |||||||
14.05.1966 | Metallurg (Almalyk) | | Shahtyor (Osh) | 0:3 (0:1) | |||
Andijon |
05.05.1966 | Khimik (Chirchik) | | Spartak (Samarkand) | 2:0 | |||
Chirchiq | |||||||
05.05.1966 | Vahsh (Nurek) | | Sverdlovets (Tashkent Region) | 3:2 | |||
Nurak | |||||||
04.05.1966 | Shahtyor (Osh) | | Metallist (Dzhambul) | 3:1 | |||
Osh | |||||||
11.04.1966 | Metallurg (Almalyk) | | Metallurg (Temirtau) | 2:0 (2:0) | |||
Olmaliq |
07.04.1966 | Spartak (Andizhan) | | Shahtyor (Osh) | 1:2 aet (0:1, 1:1) * | |||
Andijon |
06.04.1966 | Spartak (Andizhan) | | Shahtyor (Osh) | 0:0 aet | |||
Andijon | |||||||
06.04.1966 | Spartak (Samarkand) | | Bukhoro (Bukhara) | 1:0 | |||
Samarqand | |||||||
05.04.1966 | Metallist (Dzhambul) | | Zarafshan (Navoi) | 1:0 | |||
Dzhambul | |||||||
05.04.1966 | Metallurg (Almalyk) | | ADK (Alma-Ata) | 1:0 (1:0) | |||
Olmaliq | |||||||
05.04.1966 | Metallurg (Temirtau) | | Dynamo (Tselinograd) | 1:0 (1:0) | |||
Chimkent | |||||||
02.04.1966 | Khimik (Chirchik) | | Pamir (Leninabad) | 3:1 | |||
Chirchiq | |||||||
02.04.1966 | Sverdlovets (Tashkent Region) | | Dimitrovets (Tashkent Region) | 2:0 | |||
Kolkhoz Sverdlov | |||||||
02.04.1966 | Vahsh (Nurek) | | Pakhtaaral (Syrdarya Region) | 3:2 | |||
Nurak |
02.04.1966 | Shahtyor (Osh) | | Pakhtakor (Kurgan-Tube) | 6:0 (2:0) | |||
Kochkor-Ata | |||||||
02.04.1966 | Spartak (Andizhan) | | Zakhmet (Chardzhou) | 3:1 (2:0) | |||
Andijon | |||||||
02.04.1966 | Spartak (Samarkand) | | Metallurg (Chimkent) | 2:0 | |||
Samarqand |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |