USSR Cup 1966/67 |
08.11.1967 | CSKA (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 0:3 (0:2) | |||
Moscow |
16.09.1967 | CSKA (Moscow) | | Neftyanik (Baku) | 2:0 (2:0) * | |||
Moscow |
16.09.1967 | Dynamo (Moscow) | | Sokol (Saratov) | 4:0 (2:0) | |||
Moscow | |||||||
15.09.1967 | CSKA (Moscow) | | Neftyanik (Baku) | 0:0 aet | |||
Moscow |
19.08.1967 | Neftyanik (Baku) | | Pakhtakor (Tashkent) | 3:2 (3:1) | |||
Bakı | |||||||
19.08.1967 | Sokol (Saratov) | | Chernomorets (Odessa) | 3:1 aet (0:0, 1:1) | |||
Saratov | |||||||
19.08.1967 | Torpedo (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 0:1 (0:0) | |||
Moscow | |||||||
18.08.1967 | CSKA (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 2:1 (1:1) | |||
Moscow |
08.07.1967 | Chernomorets (Odessa) | | Rubin (Kazan) | 3:1 (2:0) | |||
Odesa | |||||||
08.07.1967 | Kairat (Alma-Ata) | | Sokol (Saratov) | 0:2 (0:0) | |||
Almaty | |||||||
08.07.1967 | Lokomotiv (Moscow) | | Zvezda (Perm) | 3:0 (3:0) | |||
Moscow | |||||||
07.07.1967 | CSKA (Moscow) | | Dynamo (Kiev) | 3:0 (1:0) | |||
Moscow | |||||||
07.07.1967 | Neftyanik (Baku) | | Dynamo (Tbilisi) | 2:1 (0:1) | |||
Bakı | |||||||
07.07.1967 | Pakhtakor (Tashkent) | | Dynamo (Minsk) | 1:0 (1:0) | |||
Toshkent | |||||||
07.07.1967 | Shakhtyor (Donetsk) | | Dynamo (Moscow) | 2:3 aet (1:1, 1:1) | |||
Donetsk | |||||||
07.07.1967 | Torpedo (Moscow) | | Kuzbass (Kemerovo) | 4:0 (3:0) | |||
Moscow |
20.05.1967 | Trud (Voronezh) | | Dynamo (Moscow) | 1:4 (1:3) * | |||
Voronezh | |||||||
20.05.1967 | Dynamo (Kirovabad) | | Chernomorets (Odessa) | 0:1 (0:1) * | |||
Kirovabad | |||||||
20.05.1967 | Sokol (Saratov) | | Spartak (Moscow) | 1:0 (0:0) * | |||
Saratov | |||||||
20.05.1967 | Zarya (Lugansk) | | Dynamo (Minsk) | 0:2 (0:0) * | |||
Lugansk |
12.05.1967 | Rubin (Kazan) | | Traktor (Volgograd) | 3:0 (2:0) * | |||
Kazan | |||||||
12.05.1967 | Terek (Groznyi) | | Spartak (Gomel) | 1:0 (1:0) * | |||
Grozny | |||||||
12.05.1967 | Tsement (Novorossiysk) | | Dynamo (Kirovabad) | 0:1 aet * | |||
Novorossiysk |
11.05.1967 | Karpaty (Lvov) | | Lokomotiv (Chelyabinsk) | 0:1 aet | |||
Lviv | |||||||
11.05.1967 | Lokomotiv (Vinnitsa) | | Moldova (Kishinyov) | 2:0 (2:0) | |||
Vinnytsia | |||||||
11.05.1967 | Rubin (Kazan) | | Traktor (Volgograd) | 0:0 aet | |||
Kazan | |||||||
11.05.1967 | Sudostroitel (Nikolaev) | | Kuzbass (Kemerovo) | 0:1 (0:1) | |||
Mykolaiv | |||||||
11.05.1967 | Tavriya (Simferopol) | | Avtomobilist (Zhitomir) | 2:0 (0:0) | |||
Simferopol | |||||||
11.05.1967 | Temp (Barnaul) | | Dynamo (Tallin) | 2:0 (2:0) | |||
Barnaul | |||||||
11.05.1967 | Trud (Voronezh) | | Zvezda (Kirovograd) | 2:1 (1:1) | |||
Voronezh | |||||||
11.05.1967 | Zvezda (Perm) | | Pamir (Leninabad) | 3:1 (1:1) | |||
Perm | |||||||
11.05.1967 | Dnepr (Kremenchug) | | Spartak (Nalchik) | 2:1 (0:1) | |||
Kremenchug | |||||||
11.05.1967 | Sokol (Saratov) | | Selenga (Ulan-Ude) | 5:0 (2:0) | |||
Saratov | |||||||
11.05.1967 | Terek (Groznyi) | | Spartak (Gomel) | 2:2 aet (1:1, 2:2) | |||
Grozny | |||||||
11.05.1967 | Tsement (Novorossiysk) | | Dynamo (Kirovabad) | 2:2 aet (0:2, 2:2) | |||
Novorossiysk | |||||||
11.05.1967 | Volga (Kalinin) | | Chaika (Zelenodolsk) | 4:1 (2:0) | |||
Kalinin |
21.04.1967 | Spartak (Gomel) | | SKA (Khabarovsk) | 1:0 (1:0) * | |||
Gomel | |||||||
21.04.1967 | Chaika (Zelenodolsk) | | Daugava (Riga) | 1:0 aet * | |||
Zelenodolsk | |||||||
21.04.1967 | Shakhtyor (Shakhty) | | Trud (Voronezh) | 0:2 (0:0) * | |||
Shakhty |
10.04.1967 | Uralmash (Sverdlovsk) | | Zhalgiris (Vilnius) | 1:0 (0:0) * | |||
Andijan |
09.04.1967 | Avtomobilist (Zhitomir) | | Vostok (Ust-Kamenogorsk) | 2:0 (2:0) | |||
Zhytomyr | |||||||
09.04.1967 | Spartak (Nalchik) | | Neftyanik (Fergana) | 2:1 (1:0) | |||
Nalchik | |||||||
09.04.1967 | Zvezda (Kirovograd) | | SKA (Odessa) | 2:1 aet (0:1, 1:1) | |||
Kirovograd | |||||||
09.04.1967 | Metallist (Kharkov) | | Spartak (Andizhan) | 1:0 (1:0) | |||
Kharkiv | |||||||
09.04.1967 | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Spartak (Gomel) | 0:1 (0:0) | |||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||
09.04.1967 | Baltika (Kaliningrad) | | SKA (Novosibirsk) | +:- | |||
Pyatigorsk | |||||||
09.04.1967 | Dnepr (Kremenchug) | | Rostselmash (Rostov-on-Don) | +:- | |||
Kremenchug | |||||||
09.04.1967 | Luch (Vladivostok) | | Metallurg (Zaporozhye) | +:- | |||
Vladivostok | |||||||
09.04.1967 | Shakhtyor (Shakhty) | | Stroitel (Ashkhabad) | +:- | |||
Shakhty | |||||||
09.04.1967 | Shinnik (Yaroslavl) | | Energetik (Dushanbe) | +:- | |||
Yaroslavl | |||||||
09.04.1967 | Tavriya (Simferopol) | | Kuban (Krasnodar) | 3:0 (1:0) | |||
Simferopol | |||||||
09.04.1967 | Terek (Groznyi) | | SKA (Lvov) | 2:1 (0:1) | |||
Grozny | |||||||
09.04.1967 | Trud (Voronezh) | | SKA (Kiev) | 1:0 (1:0) | |||
Voronezh | |||||||
09.04.1967 | Uralmash (Sverdlovsk) | | Zhalgiris (Vilnius) | 1:1 aet (1:0, 1:1) | |||
Andijan |
30.09.1966 | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Avangard (Kolomna) | 3:1 (1:1) * | |||
Orekhovo-Zuyevo |
29.09.1966 | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Avangard (Kolomna) | 1:1 aet (0:0, 0:0) | |||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||
27.08.1966 | Lokomotiv (Kaluga) | | Metallurg (Tula) | 4:0 | |||
Kaluga |
09.08.1966 | Metallurg (Tula) | | Granitas (Klaipeda) | 2:0 (2:0) | |||
Tula | |||||||
27.07.1966 | Avangard (Kolomna) | | Zvezda (Serpukhov) | 1:0 (0:0) | |||
Kolomna | |||||||
26.07.1966 | Lokomotiv (Kaluga) | | Dynamo (Bryansk) | 1:0 (1:0) | |||
Kaluga | |||||||
26.07.1966 | Iskra (Smolensk) | | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | 1:2 (0:1) | |||
Smolensk |
27.04.1966 | Granitas (Klaipeda) | | Khimik (Novomoskovsk) | 2:0 (1:0) | |||
Klaipėda | |||||||
27.04.1966 | Dynamo (Bryansk) | | Spartak (Mogiliev) | 1:0 (1:0) | |||
Bryansk | |||||||
27.04.1966 | Avangard (Kolomna) | | Znamya (Noginsk) | 1:0 (1:0) | |||
Kolomna | |||||||
27.04.1966 | Spartak (Ryazan) | | Iskra (Smolensk) | 1:2 (0:2) | |||
Ryazan | |||||||
27.04.1966 | Neman (Grodno) | | Metallurg (Tula) | 0:1 aet (0:0, 0:0) | |||
Grodno | |||||||
27.04.1966 | Spartak (Brest) | | Lokomotiv (Kaluga) | 0:1 (0:1) | |||
Pinsk | |||||||
27.04.1966 | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Zveinieks (Liepaja) | 3:1 (2:1) | |||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||
27.04.1966 | Zvezda (Serpukhov) | | Dvina (Vitebsk) | 4:0 (0:0) | |||
Serpukhov |
24.04.1966 | Spartak (Oryol) | | Spartak (Mogiliev) | 1:2 (1:1) | |||
Orel |
14.09.1966 | Spartak (Petrozavodsk) | | Saturn (Rybinsk) | 2:0 (1:0) | |||
Petrozavodsk |
27.08.1966 | Spartak (Petrozavodsk) | | Volga (Ulyanovsk) | 3:0 | |||
Petrozavodsk | |||||||
27.08.1966 | Saturn (Rybinsk) | | Traktor (Vladimir) | 1:0 (0:0) | |||
Rybinsk |
27.07.1966 | Volga (Ulyanovsk) | | Torpedo (Pavlovo) | 3:0 | |||
Ulyanovsk | |||||||
26.07.1966 | Saturn (Rybinsk) | | Tekmash (Kostroma) | 2:1 (0:0) | |||
Rybinsk | |||||||
21.06.1966 | Sever (Murmansk) | | Onezhets (Petrozavodsk) | 1:2 (1:0) | |||
Murmansk | |||||||
15.05.1966 | Metallurg (Lipetsk) | | Traktor (Vladimir) | 0:1 (0:1) | |||
Lipetsk |
28.04.1966 | Torpedo (Pavlovo) | | Kovrovets (Kovrov) | 3:0 * | |||
Pavlovo | |||||||
28.04.1966 | Volga (Ulyanovsk) | | Avtomobilist (Leningrad) | 2:1 * | |||
Ulyanovsk |
27.04.1966 | Tekmash (Kostroma) | | Torpedo (Lyubertsy) | 1:0 (1:0) | |||
Kostroma | |||||||
27.04.1966 | Khimik (Dzerzhinsk) | | Metallurg (Lipetsk) | 1:2 (0:1) | |||
Dzerzhinsk | |||||||
27.04.1966 | Saturn (Rybinsk) | | Torpedo (Podolsk) | 1:0 | |||
Rybinsk | |||||||
27.04.1966 | Spartak (Saransk) | | Sever (Murmansk) | 2:4 (1:2) | |||
Saransk | |||||||
27.04.1966 | Torpedo (Pavlovo) | | Kovrovets (Kovrov) | 0:0 aet | |||
Pavlovo | |||||||
27.04.1966 | Traktor (Vladimir) | | Metallurg (Cherepovets) | 1:0 (1:0) | |||
Vladimir | |||||||
27.04.1966 | Velodavodets (Penza) | | Spartak (Petrozavodsk) | 0:1 (0:0) | |||
Penza | |||||||
27.04.1966 | Volga (Ulyanovsk) | | Avtomobilist (Leningrad) | 1:1 aet (0:1, 1:1) | |||
Ulyanovsk |
24.04.1966 | Kovrovets (Kovrov) | | Dynamo (Vologda) | 1:0 aet | |||
Kovrov |
20.10.1966 | Volgar (Astrakhan) | | Shakhtyor (Shakhty) | 1:2 (0:1) | |||
Astrakhan |
07.09.1966 | Shakhtyor (Shakhty) | | Progress (Kamensk-Shakhtinsky) | 3:2 aet (0:0, 2:2) | |||
Shakhty | |||||||
26.07.1966 | Volgar (Astrakhan) | | Polad (Sumgait) | 1:0 (0:0) | |||
Astrakhan |
22.06.1966 | Polad (Sumgait) | | Lokomotiv (Baku) | 3:0 * | |||
Sumqayıt |
13.07.1966 | Volgar (Astrakhan) | | Torpedo (Armavir) | 2:1 (0:0) | |||
Astrakhan | |||||||
13.07.1966 | Shakhtyor (Shakhty) | | Energiya (Volzhskiy) | 1:0 | |||
Shakhty | |||||||
30.06.1966 | Progress (Kamensk-Shakhtinsky) | | Kalitva (Belaya Kalitva) | 1:0 (1:0) | |||
Kamensk-Shakhtinsky | |||||||
21.06.1966 | Polad (Sumgait) | | Lokomotiv (Baku) | 1:1 aet | |||
Sumqayıt |
28.04.1966 | Polad (Sumgait) | | Metallurg (Kuybyshev) | 3:0 * | |||
Sumqayıt | |||||||
25.04.1966 | Shakhtyor (Shakhty) | | Spartak (Tambov) | 3:2 (1:1) * | |||
Shakhty |
28.04.1966 | Lokomotiv (Baku) | | Trud (Tolyatti) | 1:0 (0:0) | |||
Bakı | |||||||
27.04.1966 | Volgar (Astrakhan) | | Energiya (Novocherkassk) | 6:1 (3:1) | |||
Astrakhan | |||||||
27.04.1966 | Kalitva (Belaya Kalitva) | | Trud (Kursk) | 1:0 | |||
Belaya Kalitva | |||||||
27.04.1966 | Polad (Sumgait) | | Metallurg (Kuybyshev) | 1:1 | |||
Sumqayıt | |||||||
27.04.1966 | Progress (Kamensk-Shakhtinsky) | | Khimik (Balakovo) | 5:1 | |||
Kamensk-Shakhtinsky | |||||||
27.04.1966 | Torpedo (Armavir) | | Tyazhmash (Syzran) | 2:0 (1:0) | |||
Armavir Torpedo Stadium | |||||||
24.04.1966 | Shakhtyor (Shakhty) | | Spartak (Tambov) | 0:0 aet | |||
Shakhty | |||||||
24.04.1966 | Torpedo (Taganrog) | | Energiya (Volzhskiy) | 0:1 (0:1) | |||
Taganrog |
24.04.1966 | Spartak (Belgorod) | | Khimik (Balakovo) | 1:2 (1:1) | |||
Belgorod | |||||||
24.04.1966 | Tekstilshchik (Mingechaur) | | Trud (Tolyatti) | 0:1 (0:1) | |||
Mingechaur |
20.09.1966 | Tsement (Novorossiysk) | | Dynamo (Makhachkala) | 4:3 | |||
Novorossiysk |
05.08.1966 | Dynamo (Makhachkala) | | Dynamo (Sukhumi) | 2:1 (1:1) | |||
Makhachkala | |||||||
05.08.1966 | Inguri (Zugdidi) | | Tsement (Novorossiysk) | 1:2 | |||
Zugdidi |
26.07.1966 | Dynamo (Sukhumi) | | Lori (Kirovakan) | 2:1 aet (1:0, 1:1) | |||
Sukhumi | |||||||
26.07.1966 | Dynamo (Makhachkala) | | Urozhay (Maykop) | 2:1 (2:0) | |||
Makhachkala | |||||||
26.07.1966 | Inguri (Zugdidi) | | Alazani (Gurdzhaani) | 2:0 | |||
Zugdidi | |||||||
12.05.1966 | Urozhay (Krymsk) | | Tsement (Novorossiysk) | 1:4 aet (1:1) | |||
Krymsk |
23.04.1966 | Alazani (Gurdzhaani) | | Meshakhte (Tkibuli) | 1:1 aet (1:1) | |||
Gurjaani Kolmeurne Stadium | |||||||
23.04.1966 | Dynamo (Sukhumi) | | Metallurg (Rustavi) | 6:0 (4:0) | |||
Sukhumi | |||||||
23.04.1966 | Inguri (Zugdidi) | | Kolkhida (Poti) | 4:1 (3:0) | |||
Zugdidi | |||||||
23.04.1966 | Lori (Kirovakan) | | Sevan (Oktemberyan) | 3:1 aet (0:1, 1:1) | |||
Kirovakan | |||||||
23.04.1966 | Spartak (Ordzhonikidze) | | Urozhay (Krymsk) | 0:1 aet | |||
Ordzhonikidze | |||||||
23.04.1966 | Tsement (Novorossiysk) | | Mashinostroitel (Pyatigorsk) | 3:1 (3:1) | |||
Novorossiysk | |||||||
23.04.1966 | Urozhay (Derbent) | | Dynamo (Makhachkala) | 1:5 aet (0:1, 1:0) | |||
Derbent | |||||||
23.04.1966 | Urozhay (Maykop) | | Uralan (Elista) | 7:1 (3:0) | |||
Maykop |
19.04.1966 | Lori (Kirovakan) | | Lernagorts (Kafan) | 1:0 (0:0) | |||
Kirovakan | |||||||
19.04.1966 | Meshakhte (Tkibuli) | | Dila (Gori) | 3:0 | |||
Tkibuli | |||||||
19.04.1966 | Sevan (Oktemberyan) | | Araks (Yerevan) | 2:0 (1:0) | |||
Hoktemberyan |
07.10.1966 | Uralets (Nizhniy Tagil) | | Chaika (Zelenodolsk) | 0:1 (0:0) | |||
Nizhny Tagil |
06.09.1966 | Neftyanik (Bugulma) | | Chaika (Zelenodolsk) | -:+ | |||
Bugulma | |||||||
28.07.1966 | Uralets (Nizhniy Tagil) | | Metallurg (Zlatoust) | 1:0 (1:0) | |||
Nizhny Tagil |
26.07.1966 | Lokomotiv (Orenburg) | | Neftyanik (Bugulma) | 1:2 aet (1:0, 1:1) | |||
Orenburg | |||||||
21.07.1966 | Uralets (Nizhniy Tagil) | | Khimik (Berezniki) | 7:0 (3:0) | |||
Nizhny Tagil | |||||||
21.06.1966 | Chaika (Zelenodolsk) | | Energiya (Cheboksary) | 3:1 (0:1) | |||
Zelenodolsk | |||||||
21.06.1966 | Metallurg (Zlatoust) | | Khimik (Salavat) | 3:1 (1:0) | |||
Zlatoust |
28.04.1966 | Khimik (Salavat) | | Kauchuk (Sterlitamak) | 1:0 (0:0) * | |||
Salavat |
27.04.1966 | Khimik (Salavat) | | Kauchuk (Sterlitamak) | 0:0 aet | |||
Salavat | |||||||
27.04.1966 | Lokomotiv (Orenburg) | | Strela (Sverdlovsk) | 3:1 (1:0) | |||
Orenburg | |||||||
27.04.1966 | Torpedo (Miass) | | Uralets (Nizhniy Tagil) | 0:1 (0:0) | |||
Miass | |||||||
27.04.1966 | Energiya (Cheboksary) | | Neftyanik (Tumen) | 3:0 (0:0) | |||
Cheboksary | |||||||
27.04.1966 | Metallurg (Zlatoust) | | Zenit (Izhevsk) | +:- | |||
Zlatoust | |||||||
27.04.1966 | Chaika (Zelenodolsk) | | Trud (Kurgan) | 3:2 (1:1) | |||
Zelenodolsk | |||||||
27.04.1966 | Metallurg (Magnitogorsk) | | Khimik (Berezniki) | 2:4 aet (1:1, 1:1) | |||
Magnitogorsk | |||||||
27.04.1966 | Neftyanik (Bugulma) | | Spartak (Yoshkar-Ola) | 1:0 aet | |||
Bugulma |
24.04.1966 | Kauchuk (Sterlitamak) | | Dynamo (Kirov) | 1:0 (0:0) | |||
Sterlitamak |
01.10.1966 | Selenga (Ulan-Ude) | | Irtysh (Pavlodar) | 1:0 (0:0) * | |||
Ulan-Ude |
30.09.1966 | Selenga (Ulan-Ude) | | Irtysh (Pavlodar) | 0:0 aet | |||
Ulan-Ude |
31.08.1966 | Selenga (Ulan-Ude) | | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | 1:0 (0:0) | |||
Ulan-Ude | |||||||
29.07.1966 | Irtysh (Pavlodar) | | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | 2:1 (1:0) | |||
Pavlodar |
13.08.1966 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Angara (Irkutsk) | 3:0 | |||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||
21.07.1966 | Selenga (Ulan-Ude) | | Rybak (Nakhodka) | 3:1 (2:1) | |||
Ulan-Ude | |||||||
14.06.1966 | Start (Angarsk) | | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | 0:2 (0:0) | |||
Angarsk | |||||||
11.06.1966 | Shakhtyor (Prokopyevsk) | | Irtysh (Pavlodar) | 1:2 | |||
Prokopyevsk |
28.04.1966 | Rybak (Nakhodka) | | Amur (Blagoveshchensk) | 3:1 aet (0:0, 1:1) * | |||
Nakhodka |
27.04.1966 | Angara (Irkutsk) | | Progress (Biysk) | 2:0 (1:0) | |||
Irkutsk | |||||||
27.04.1966 | Irtysh (Pavlodar) | | Tsementnik (Semipalatinsk) | 2:1 (1:1) | |||
Pavlodar | |||||||
27.04.1966 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Zabaikalets (Chita) | 1:0 (1:0) | |||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||
27.04.1966 | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | | Metallurg (Novokuznetsk) | 3:1 (0:1) | |||
Krasnoyarsk | |||||||
27.04.1966 | Rybak (Nakhodka) | | Amur (Blagoveshchensk) | 1:1 aet (0:0) | |||
Nakhodka | |||||||
27.04.1966 | Shakhtyor (Prokopyevsk) | | Torpedo (Rubtsovsk) | 1:0 (0:0) | |||
Prokopyevsk | |||||||
25.04.1966 | Okean (Vladivostok) | | Selenga (Ulan-Ude) | 0:1 (0:0) | |||
Vladivostok |
24.04.1966 | Tsementnik (Semipalatinsk) | | Shakhtyor (Kiselyovsk) | 2:1 | |||
Semipalatinsk |
21.09.1966 | Polesye (Zhitomir) | | Kommunarets (Kommunarsk) | 2:0 (0:0) | |||
Zhytomyr |
08.08.1966 | Kommunarets (Kommunarsk) | | Avangard (Kramatorsk) | 4:3 | |||
Kommunarsk | |||||||
06.08.1966 | Polesye (Zhitomir) | | Kolhospnyk (Rovno) | 2:0 (0:0) | |||
Zhytomyr |
13.07.1966 | Avangard (Kramatorsk) | | Krivbass (Krivoy Rog) | 3:2 (1:0) | |||
Kramatorsk | |||||||
13.07.1966 | Kolhospnyk (Rovno) | | Neftyanik (Drogobych) | 3:1 (0:0) | |||
Rivne | |||||||
13.07.1966 | Kommunarets (Kommunarsk) | | Start (Dzerzhinsk) | 2:1 (1:0) | |||
Kommunarsk | |||||||
13.07.1966 | Polesye (Zhitomir) | | Dunayets (Izmail) | 2:1 (0:0) | |||
Zhytomyr |
08.06.1966 | Avangard (Makeevka) | | Avangard (Kramatorsk) | 1:3 aet (0:0, 1:1) * | |||
Makiivka |
07.06.1966 | Neftyanik (Drogobych) | | Dynamo (Khmelnitskiy) | 3:1 (1:0) | |||
Drogobych Neftyanik Stadium | |||||||
07.06.1966 | Volyn (Lutsk) | | Kolhospnyk (Rovno) | 1:2 (0:0) | |||
Lutsk | |||||||
07.06.1966 | Desna (Chernigov) | | Polesye (Zhitomir) | 0:1 (0:0) | |||
Chernigiv | |||||||
07.06.1966 | Dunayets (Izmail) | | Spartak (Melitopol) | 2:0 (1:0) | |||
Izmail | |||||||
07.06.1966 | Krivbass (Krivoy Rog) | | Shakhtyor (Aleksandria) | 2:0 (1:0) | |||
Kryvyi Rih | |||||||
07.06.1966 | Shakhtyor (Kadievka) | | Kommunarets (Kommunarsk) | 2:3 (2:2) | |||
Kadievka | |||||||
07.06.1966 | Start (Dzerzhinsk) | | Lokomotiv (Donetsk) | 2:0 (0:0) | |||
Dzerzhynsk | |||||||
07.04.1966 | Avangard (Makeevka) | | Avangard (Kramatorsk) | 0:0 aet | |||
Makiivka |
18.05.1966 | Dunayets (Izmail) | | Avtomobilist (Odessa) | 4:3 aet (1:1, 3:3) | |||
Izmail | |||||||
18.05.1966 | Kolos (Poltava) | | Krivbass (Krivoy Rog) | 1:2 aet (1:0, 1:1) | |||
Poltava | |||||||
18.05.1966 | Shakhtyor (Aleksandria) | | Trubnik (Nikopol) | 3:1 (0:0) | |||
Oleksandriia | |||||||
18.05.1966 | Spartak (Melitopol) | | SKChF (Sevastopol) | 2:0 (1:0) | |||
Melitopol |
19.10.1966 | Dnepr (Kremenchug) | | Avangard (Zheltye Vody) | 2:1 (1:1) | |||
Kremenchug |
09.10.1966 | Avangard (Zheltye Vody) | | Verkhovina (Uzhgorod) | 1:0 (1:0) | |||
Zhovti Vody | |||||||
07.08.1966 | Chaika (Sevastopol) | | Dnepr (Kremenchug) | 0:1 | |||
Sevastopol Avangard Stadium |
21.07.1966 | Verkhovina (Uzhgorod) | | Spartak (Ivano-Frankovsk) | 5:2 (2:1) | |||
Uzhgorod | |||||||
13.07.1966 | Chaika (Sevastopol) | | Dneprovets (Dneprodzerzhinsk) | 3:1 (1:0) | |||
Sevastopol | |||||||
13.07.1966 | Avangard (Zheltye Vody) | | Spartak (Sumy) | 4:0 (1:0) | |||
Zhovti Vody | |||||||
13.07.1966 | Dnepr (Kremenchug) | | Shakhtyor (Torez) | 3:2 (2:2) | |||
Kremenchug |
08.06.1966 | Spartak (Ivano-Frankovsk) | | Bukovina (Chernovtsy) | 2:1 (1:0) | |||
Ivano-Frankivsk | |||||||
07.06.1966 | Avangard (Ternopol) | | Verkhovina (Uzhgorod) | 0:1 (0:0) | |||
Ternopil | |||||||
07.06.1966 | Spartak (Sumy) | | Torpedo (Kharkov) | 1:0 (0:0) | |||
Sumy | |||||||
07.06.1966 | Dnepr (Kremenchug) | | Shakhtyor (Krasny Luch) | 3:1 (1:1) | |||
Kremenchug | |||||||
07.06.1966 | Shakhtyor (Torez) | | Shakhtyor (Yenakievo) | 2:1 (1:1) | |||
Thorez | |||||||
07.06.1966 | Azovets (Zhdanov) | | Avangard (Zheltye Vody) | 0:2 (0:0) | |||
Zhdanov | |||||||
07.06.1966 | Dneprovets (Dneprodzerzhinsk) | | Shakhtyor (Gorlovka) | 1:0 (0:0) | |||
Dniprodzerzhynsk | |||||||
07.06.1966 | Chaika (Sevastopol) | | Avangard (Kerch) | 4:1 aet (1:0, 1:1) | |||
Sevastopol Avangard Stadium |
18.05.1966 | Lokomotiv (Kherson) | | Avangard (Zheltye Vody) | 1:2 (0:1) | |||
Kherson | |||||||
18.05.1966 | Torpedo (Berdyansk) | | Azovets (Zhdanov) | 0:3 (0:2) | |||
Berdyansk | |||||||
18.05.1966 | Khimik (Severodonetsk) | | Shakhtyor (Krasny Luch) | 2:3 aet | |||
Severodonetsk | |||||||
18.05.1966 | Kolhospnyk (Cherkassy) | | Dnepr (Kremenchug) | 0:1 (0:0) | |||
Cherkasy |
02.04.1967 | Spartak (Andizhan) | | Metallurg (Temirtau) | 1:0 (0:0) * | |||
Chirchik |
01.04.1967 | Spartak (Andizhan) | | Metallurg (Temirtau) | 1:1 aet (1:1) | |||
Chirchik |
26.03.1967 | Spartak (Andizhan) | | Dynamo (Tselinograd) | 3:2 aet (1:0, 2:2) | |||
Andijan | |||||||
26.03.1967 | Vahsh (Nurek) | | Metallurg (Temirtau) | 0:2 | |||
Chimkent |
22.03.1967 | Metallurg (Almalyk) | | Dynamo (Tselinograd) | 0:1 aet * | |||
Almalyk |
21.03.1967 | Metallurg (Almalyk) | | Dynamo (Tselinograd) | 1:1 aet (1:1, 1:1) | |||
Almalyk | |||||||
19.03.1967 | Spartak (Andizhan) | | Alay (Osh) | 2:0 aet | |||
Andijan | |||||||
19.03.1967 | Vahsh (Nurek) | | Khimik (Chirchik) | 3:1 | |||
Nurek | |||||||
18.03.1967 | Metallurg (Temirtau) | | Sverdlovets (Tashkent Region) | 2:1 (0:1) | |||
Temirtau |
14.03.1967 | Dynamo (Tselinograd) | | Sogdiana (Samarkand) | 1:0 (1:0) * | |||
Dzhambul |
13.03.1967 | Khimik (Chirchik) | | Zarafshan (Navoi) | 2:0 (0:0) * | |||
Chirchik | |||||||
12.03.1967 | Dynamo (Tselinograd) | | Sogdiana (Samarkand) | 1:1 aet * | |||
Dzhambul |
17.03.1967 | Metallurg (Almalyk) | | Zakhmet (Chardzhou) | 2:0 (0:0) | |||
Almalyk | |||||||
12.03.1967 | Alay (Osh) | | Pakhtakor (Kurgan-Tube) | 3:2 (1:2) | |||
Osh | |||||||
12.03.1967 | Akkurgan (Tashkent region) | | Spartak (Andizhan) | 1:2 | |||
Akkurgan | |||||||
12.03.1967 | Khimik (Chirchik) | | Zarafshan (Navoi) | 0:0 aet | |||
Chirchik | |||||||
12.03.1967 | Metallurg (Chimkent) | | Metallurg (Temirtau) | 1:2 aet (1:0, 1:1) | |||
Chimkent | |||||||
12.03.1967 | Sverdlovets (Tashkent Region) | | ADK (Alma-Ata) | 2:1 (1:1) | |||
Kolkhoz Sverdlov | |||||||
12.03.1967 | Voskhod (Dzhambul) | | Vahsh (Nurek) | 0:3 (0:1) | |||
Dzhambul | |||||||
11.03.1967 | Dynamo (Tselinograd) | | Sogdiana (Samarkand) | 1:1 aet (1:1) | |||
Dzhambul |
04.03.1967 | Pakhtaaral (Syrdarya Region) | | Khimik (Chirchik) | 0:1 (0:0) | |||
Ilyich | |||||||
04.03.1967 | Zakhmet (Chardzhou) | | Fakel (Bukhara) | 3:1 (1:0) | |||
Chardzhou |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |