USSR Cup 1967/68 |
08.11.1968 | Torpedo (Moscow) | | Pakhtakor (Tashkent) | 1:0 (0:0) | |||
Moscow |
26.08.1968 | Neftchi (Baku) | | Torpedo (Moscow) | 0:2 (0:1) | |||
Baku | |||||||
26.08.1968 | Pakhtakor (Tashkent) | | Shakhtyor (Donetsk) | 3:1 (2:0) | |||
Tashkent |
06.08.1968 | Torpedo (Moscow) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 3:1 (3:0) | |||
Moscow | |||||||
06.08.1968 | Zarya (Lugansk) | | Pakhtakor (Tashkent) | 1:2 (0:0) | |||
Lugansk | |||||||
06.08.1968 | Kairat (Alma-Ata) | | Neftchi (Baku) | 2:3 (1:1) | |||
Almaty | |||||||
06.08.1968 | Shakhtyor (Donetsk) | | SKA (Kiev) | 1:0 (0:0) | |||
Donetsk |
24.07.1968 | Torpedo (Moscow) | | CSKA (Moscow) | 2:1 (1:1) * | |||
Moscow |
23.07.1968 | Torpedo (Moscow) | | CSKA (Moscow) | 2:2 aet (1:0, 2:2) | |||
Moscow | |||||||
23.07.1968 | Dynamo (Minsk) | | Zarya (Lugansk) | 0:2 (0:1) | |||
Minsk | |||||||
23.07.1968 | Kairat (Alma-Ata) | | Dynamo (Moscow) | 2:1 (1:0) | |||
Almaty | |||||||
23.07.1968 | Neftchi (Baku) | | Stroitel (Ashkhabad) | 3:0 (2:0) | |||
Bakı | |||||||
23.07.1968 | Pakhtakor (Tashkent) | | Sokol (Saratov) | 1:0 (0:0) | |||
Toshkent | |||||||
23.07.1968 | Shakhtyor (Donetsk) | | Dynamo (Kiev) | 1:0 (1:0) | |||
Donetsk | |||||||
23.07.1968 | Uralmash (Sverdlovsk) | | Dynamo (Tbilisi) | 1:0 (0:0) | |||
Sverdlovsk | |||||||
23.07.1968 | SKA (Kiev) | | Kuzbass (Kemerovo) | 5:2 (2:2) | |||
Kiev |
22.05.1968 | SKA (Kiev) | | Zhalgiris (Vilnius) | 3:1 (1:1) | |||
Kiev | |||||||
07.05.1968 | Avtomobilist (Zhitomir) | | Dynamo (Leningrad) | 2:3 (1:2) | |||
Zhytomyr | |||||||
06.05.1968 | Moldova (Kishinyov) | | Khimik (Severodonetsk) | 2:1 aet (1:0, 1:1) | |||
Chişinău | |||||||
06.05.1968 | Kuban (Krasnodar) | | Metallist (Kharkov) | 1:0 aet | |||
Krasnodar | |||||||
06.05.1968 | Traktor (Volgograd) | | Dynamo (Batumi) | 0:1 (0:0) | |||
Volgograd | |||||||
06.05.1968 | Metallurg (Magnitogorsk) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 1:2 (1:0) | |||
Magnitogorsk | |||||||
06.05.1968 | Sokol (Saratov) | | Sudostroitel (Nikolaev) | 2:1 (1:0) | |||
Saratov | |||||||
06.05.1968 | Spartak (Sumy) | | Metallurg (Lipetsk) | 2:0 (0:0) | |||
Sumy | |||||||
06.05.1968 | Stroitel (Ufa) | | Narzan (Kislovodsk) | +:- | |||
Ufa | |||||||
24.04.1968 | Neftyanik (Fergana) | | Politotdel (Tashkent region) | 1:0 (1:0) | |||
Fergana | |||||||
24.04.1968 | Stroitel (Ashkhabad) | | Pamir (Leninabad) | 2:1 (0:0) | |||
Aşgabat | |||||||
24.04.1968 | Kuzbass (Kemerovo) | | Tomles (Tomsk) | 4:2 aet (1:1, 2:2) | |||
Kemerovo |
20.04.1968 | Narzan (Kislovodsk) | | Dynamo (Makhachkala) | 1:0 aet * | |||
Kislovodsk | |||||||
20.04.1968 | Avtomobilist (Zhitomir) | | Selstroy (Poltava) | 1:0 aet * | |||
Korostyshiv | |||||||
20.04.1968 | Metallurg (Magnitogorsk) | | Shirak (Leninakan) | 1:0 (0:0) * | |||
Magnitogorsk | |||||||
20.04.1968 | SKChF (Sevastopol) | | Kuban (Krasnodar) | 1:2 aet (0:1, 1:1) * | |||
Sevastopol | |||||||
20.04.1968 | Spartak (Sumy) | | Dynamo (Stavropol) | 2:1 aet (1:0, 1:1) * | |||
Sumy |
05.04.1968 | Baltika (Kaliningrad) | | SKA (Odessa) | 1:0 (1:0) * | |||
Kaliningrad | |||||||
05.04.1968 | Lokomotiv (Vinnitsa) | | Dynamo (Leningrad) | 1:2 aet (0:1, 1:1) * | |||
Vinnytsia | |||||||
05.04.1968 | Sokol (Saratov) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:0 (0:0) * | |||
Dnipropetrovsk | |||||||
04.04.1968 | Volga (Gorkiy) | | Volgar (Astrakhan) | 3:0 (1:0) * | |||
Sevastopol | |||||||
04.04.1968 | Metallurg (Chimkent) | | SKA (Chita) | 1:2 (0:1) * | |||
Chimkent |
15.08.1967 | Spartak (Mogiliev) | | Avangard (Kolomna) | 4:0 (2:0) | |||
Mogilev |
25.07.1967 | Granitas (Klaipeda) | | Spartak (Mogiliev) | 0:1 (0:1) | |||
Klaipėda | |||||||
25.07.1967 | Avangard (Kolomna) | | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | 1:0 | |||
Kolomna |
18.06.1967 | Zveinieks (Liepaja) | | Granitas (Klaipeda) | 0:1 (0:1) | |||
Liepāja | |||||||
18.06.1967 | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Khimik (Novomoskovsk) | 4:1 (1:0) | |||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||
18.06.1967 | Spartak (Mogiliev) | | Spartak (Ryazan) | 2:1 aet (1:1, 1:1) | |||
Mogilev | |||||||
18.06.1967 | Avangard (Kolomna) | | Znamya (Noginsk) | 1:0 (0:0) | |||
Kolomna |
12.05.1967 | Granitas (Klaipeda) | | Neman (Grodno) | 3:0 (1:0) * | |||
Klaipėda | |||||||
12.05.1967 | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Spartak (Oryol) | 3:1 (2:1) * | |||
Orekhovo-Zuyevo |
11.05.1967 | Granitas (Klaipeda) | | Neman (Grodno) | 0:0 aet | |||
Klaipėda | |||||||
11.05.1967 | Khimik (Novomoskovsk) | | Trudovye Rezervy (Kursk) | 1:0 (1:0) | |||
Novomoskovsk | |||||||
11.05.1967 | Zveinieks (Liepaja) | | Dvina (Vitebsk) | 1:0 (0:0) | |||
Liepāja | |||||||
11.05.1967 | Zvezda (Serpukhov) | | Avangard (Kolomna) | 2:3 aet (0:1, 1:1) | |||
Serpukhov | |||||||
11.05.1967 | Spartak (Ryazan) | | Spartak (Belgorod) | 2:0 (0:0) | |||
Ryazan | |||||||
11.05.1967 | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Spartak (Oryol) | 0:0 aet | |||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||
11.05.1967 | Spartak (Mogiliev) | | Spartak (Brest) | 2:0 (1:0) | |||
Mogilev | |||||||
11.05.1967 | Znamya (Noginsk) | | Spartak (Tambov) | 1:0 | |||
Noginsk |
23.04.1967 | Spartak (Belgorod) | | Dynamo (Bryansk) | 1:0 (0:0) | |||
Belgorod | |||||||
23.04.1967 | Trudovye Rezervy (Kursk) | | Iskra (Smolensk) | 1:0 (0:0) | |||
Kursk |
16.08.1967 | Metallurg (Lipetsk) | | Volga (Ulyanovsk) | 3:1 (0:0) | |||
Lipetsk |
23.07.1967 | Metallurg (Lipetsk) | | Saturn (Rybinsk) | 2:0 (1:0) | |||
Lipetsk | |||||||
11.06.1967 | Volga (Ulyanovsk) | | Torpedo (Lyubertsy) | 1:0 (1:0) | |||
Ulyanovsk |
11.06.1967 | Dynamo (Vologda) | | Metallurg (Lipetsk) | 0:1 (0:1) | |||
Vologda | |||||||
23.05.1967 | Volga (Ulyanovsk) | | Khimik (Dzerzhinsk) | 1:0 (1:0) | |||
Ulyanovsk | |||||||
23.05.1967 | Torpedo (Lyubertsy) | | Spartak (Saransk) | 1:0 (0:0) | |||
Lyubertsy | |||||||
23.05.1967 | Saturn (Rybinsk) | | Metallurg (Cherepovets) | 2:1 (1:1) | |||
Rybinsk |
11.05.1967 | Khimik (Dzerzhinsk) | | Torpedo (Pavlovo) | 2:0 (1:0) * | |||
Dzerzhinsk |
23.05.1967 | Metallurg (Lipetsk) | | Chaika (Zelenodolsk) | 2:1 (2:0) | |||
Lipetsk | |||||||
10.05.1967 | Khimik (Dzerzhinsk) | | Torpedo (Pavlovo) | 1:1 aet (0:0, 1:1) | |||
Dzerzhinsk | |||||||
10.05.1967 | Metallurg (Cherepovets) | | Bolshevik (Leningrad) | 2:1 (0:0) | |||
Cherepovets | |||||||
10.05.1967 | Dynamo (Vologda) | | Onezhets (Petrozavodsk) | 1:0 (0:0) | |||
Vologda | |||||||
10.05.1967 | Mashinostroitel (Balashiha) | | Torpedo (Lyubertsy) | 1:2 aet (1:0, 1:1) | |||
Balashikha | |||||||
10.05.1967 | Saturn (Rybinsk) | | Kovrovets (Kovrov) | 2:0 (1:0) | |||
Rybinsk | |||||||
10.05.1967 | Spartak (Saransk) | | Spartak (Kostroma) | 3:1 (2:0) | |||
Saransk | |||||||
10.05.1967 | Torpedo (Podolsk) | | Volga (Ulyanovsk) | 0:1 | |||
Podolsk |
23.04.1967 | Torpedo (Lyubertsy) | | Traktor (Vladimir) | 1:0 (0:0) | |||
Lyubertsy | |||||||
23.04.1967 | Volga (Ulyanovsk) | | Energiya (Cheboksary) | 1:0 aet | |||
Ulyanovsk | |||||||
23.04.1967 | Kovrovets (Kovrov) | | Sever (Murmansk) | 2:1 (1:1) | |||
Kovrov |
01.09.1967 | Energiya (Novocherkassk) | | Neftyanik (Syzran) | 2:1 aet (1:1, 1:1) | |||
Novocherkassk Energiya Stadium |
22.07.1967 | Energiya (Novocherkassk) | | Shakhtyor (Shakhty) | 3:2 (1:2) * | |||
Novocherkassk Energiya Stadium |
21.07.1967 | Energiya (Volzhskiy) | | Tyazhmash (Syzran) | 1:2 (0:0) | |||
Volzhsky | |||||||
21.07.1967 | Energiya (Novocherkassk) | | Shakhtyor (Shakhty) | 2:2 aet (0:0, 1:1) | |||
Novocherkassk Energiya Stadium |
15.06.1967 | Energiya (Novocherkassk) | | Torpedo (Armavir) | 4:1 (4:1) | |||
Novocherkassk Energiya Stadium | |||||||
15.06.1967 | Shakhtyor (Shakhty) | | Progress (Kamensk-Shakhtinsky) | 1:0 aet | |||
Shakhty | |||||||
15.06.1967 | Trud (Tolyatti) | | Energiya (Volzhskiy) | 3:4 (2:1) | |||
Tolyatti | |||||||
15.06.1967 | Tyazhmash (Syzran) | | Torpedo (Taganrog) | 2:1 (1:1) | |||
Syzran |
11.05.1967 | Tyazhmash (Syzran) | | Metallurg (Kuybyshev) | 1:0 (1:0) | |||
Syzran | |||||||
11.05.1967 | Energiya (Volzhskiy) | | Trud (Engels) | 1:0 (1:0) | |||
Volzhsky | |||||||
11.05.1967 | Kalitva (Belaya Kalitva) | | Energiya (Novocherkassk) | 0:3 (0:0) | |||
Belaya Kalitva | |||||||
11.05.1967 | Progress (Kamensk-Shakhtinsky) | | Uralan (Elista) | 3:0 (1:0) | |||
Kamensk-Shakhtinsky | |||||||
11.05.1967 | Shakhtyor (Shakhty) | | Volgar (Astrakhan) | 3:2 (2:0) | |||
Shakhty | |||||||
11.05.1967 | Torpedo (Armavir) | | Polad (Sumgait) | 3:2 aet (2:0, 2:2) | |||
Armavir Torpedo Stadium | |||||||
11.05.1967 | Torpedo (Taganrog) | | Urozhay (Pavlovskaya) | 2:0 (0:0) | |||
Taganrog | |||||||
11.05.1967 | Trud (Tolyatti) | | Khimmashevets (Penza) | 2:1 (0:0) | |||
Tolyatti |
23.04.1967 | Volgar (Astrakhan) | | Khimik (Balakovo) | 4:0 (1:0) | |||
Astrakhan | |||||||
23.04.1967 | Urozhay (Pavlovskaya) | | Urozhay (Svetlograd) | 1:0 (0:0) | |||
Pavlovskaya | |||||||
22.04.1967 | Polad (Sumgait) | | Tekstilshchik (Mingechaur) | 2:1 aet (1:1) | |||
Sumqayıt |
20.08.1967 | Urozhay (Krymsk) | | Narzan (Kislovodsk) | 0:1 (0:0) | |||
Krymsk |
21.07.1967 | Metallurg (Rustavi) | | Urozhay (Krymsk) | 1:2 (1:1) | |||
Rustavi | |||||||
21.07.1967 | Lernagorts (Kafan) | | Spartak (Kislovodsk) | 0:2 (0:0) | |||
Kafan City Stadium |
16.06.1967 | Lernagorts (Kafan) | | Inguri (Zugdidi) | 1:0 * | |||
Kafan City Stadium |
15.06.1967 | Lernagorts (Kafan) | | Inguri (Zugdidi) | 3:3 aet | |||
Kafan City Stadium | |||||||
15.06.1967 | Spartak (Kislovodsk) | | Lori (Kirovakan) | +:- | |||
Kislovodsk | |||||||
15.06.1967 | Urozhay (Krymsk) | | Tsement (Novorossiysk) | 2:1 (2:1) | |||
Krymsk | |||||||
14.06.1967 | Metallurg (Rustavi) | | Guria (Lanchkhuti) | 1:0 (0:0) | |||
Rustavi |
12.05.1967 | Lernagorts (Kafan) | | Alazani (Gurdzhaani) | 4:3 * | |||
Kafan City Stadium |
01.06.1967 | Tsement (Novorossiysk) | | Dynamo (Makhachkala) | 3:1 | |||
Novorossiysk | |||||||
11.05.1967 | Dynamo (Sukhumi) | | Guria (Lanchkhuti) | 2:4 | |||
Sukhumi | |||||||
11.05.1967 | Inguri (Zugdidi) | | Magaroeli (Chiatura) | 1:0 (0:0) | |||
Zugdidi | |||||||
11.05.1967 | Lernagorts (Kafan) | | Alazani (Gurdzhaani) | 3:3 aet | |||
Kafan City Stadium | |||||||
11.05.1967 | Lori (Kirovakan) | | Dila (Gori) | 3:2 | |||
Kirovakan Khimik Stadium | |||||||
11.05.1967 | Metallurg (Rustavi) | | Mashinostroitel (Pyatigorsk) | 2:0 (0:0) | |||
Rustavi | |||||||
11.05.1967 | Urozhay (Krymsk) | | Urozhay (Derbent) | 4:0 (2:0) | |||
Krymsk | |||||||
09.05.1967 | Urozhay (Maykop) | | Spartak (Kislovodsk) | 1:2 (0:2) | |||
Maykop |
24.04.1967 | Guria (Lanchkhuti) | | Kolkhida (Poti) | 3:2 aet (2:2) * | |||
Lanchkhuti |
23.04.1967 | Dynamo (Sukhumi) | | Shukura (Kobuleti) | 3:2 (1:2) | |||
Sukhumi | |||||||
23.04.1967 | Lernagorts (Kafan) | | Sevan (Oktemberyan) | 2:1 (0:0) | |||
Kafan City Stadium | |||||||
23.04.1967 | Lori (Kirovakan) | | Araks (Echmiadzin) | 1:0 (0:0) | |||
Kirovakan Khimik Stadium | |||||||
26.03.1967 | Guria (Lanchkhuti) | | Kolkhida (Poti) | 0:0 aet | |||
Lanchkhuti |
16.08.1967 | Zenit (Izhevsk) | | Kauchuk (Sterlitamak) | 5:0 (2:0) | |||
Izhevsk |
21.07.1967 | Dynamo (Kirov) | | Zenit (Izhevsk) | 0:1 (0:1) | |||
Kirov | |||||||
21.07.1967 | Kauchuk (Sterlitamak) | | Metallurg (Magnitogorsk) | 1:0 | |||
Sterlitamak |
10.06.1967 | Dynamo (Kirov) | | Spartak (Yoshkar-Ola) | 3:2 aet (0:0, 1:1) | |||
Kirov | |||||||
09.06.1967 | Uralets (Nizhniy Tagil) | | Kauchuk (Sterlitamak) | 1:2 (0:0) | |||
Nizhny Tagil | |||||||
09.06.1967 | Avtomobilist (Kustanay) | | Metallurg (Magnitogorsk) | 0:2 (0:1) | |||
Kustanay | |||||||
09.06.1967 | Zenit (Izhevsk) | | Khimik (Berezniki) | 2:0 (0:0) | |||
Votkinsk |
11.05.1967 | Avtomobilist (Kustanay) | | Khimik (Salavat) | 2:1 (0:1) | |||
Kustanay | |||||||
11.05.1967 | Zauralets (Kurgan) | | Metallurg (Magnitogorsk) | 0:1 (0:0) | |||
Kurgan | |||||||
11.05.1967 | Kauchuk (Sterlitamak) | | Aktyubinets (Aktyubinsk) | +:- | |||
Sterlitamak | |||||||
11.05.1967 | Khimik (Berezniki) | | Kalininets (Sverdlovsk) | 1:0 (1:0) | |||
Berezniki | |||||||
11.05.1967 | Neftyanik (Tumen) | | Dynamo (Kirov) | 1:4 (0:1) | |||
Tyumen | |||||||
11.05.1967 | Spartak (Yoshkar-Ola) | | Neftyanik (Oktyabrskiy) | 4:0 (1:0) | |||
Yoshkar-Ola | |||||||
11.05.1967 | Uralets (Nizhniy Tagil) | | Lokomotiv (Orenburg) | 1:0 (1:0) | |||
Nizhny Tagil | |||||||
11.05.1967 | Zenit (Izhevsk) | | Burovik (Almetievsk) | 2:1 (0:0) | |||
Izhevsk |
23.04.1967 | Kalininets (Sverdlovsk) | | Metallurg (Zlatoust) | 3:0 (1:0) | |||
Sverdlovsk | |||||||
23.04.1967 | Lokomotiv (Orenburg) | | Torpedo (Miass) | 4:1 (0:0) | |||
Orenburg | |||||||
23.04.1967 | Metallurg (Magnitogorsk) | | Neftyanik (Bugulma) | 2:1 (2:0) | |||
Magnitogorsk |
23.08.1967 | Tsementnik (Semipalatinsk) | | Okean (Vladivostok) | 5:2 (2:0) | |||
Semipalatinsk |
23.07.1967 | Okean (Vladivostok) | | Selenga (Ulan-Ude) | 2:1 | |||
Vladivostok | |||||||
23.07.1967 | Tsementnik (Semipalatinsk) | | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | 2:0 (2:0) | |||
Semipalatinsk |
01.06.1967 | Selenga (Ulan-Ude) | | SKA (Chita) | 3:0 (0:0) | |||
Ulan-Ude | |||||||
01.06.1967 | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | | Start (Angarsk) | 2:1 (0:0) | |||
Krasnoyarsk | |||||||
01.06.1967 | Okean (Vladivostok) | | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | 1:0 (1:0) | |||
Vladivostok | |||||||
01.06.1967 | Tsementnik (Semipalatinsk) | | Metallurg (Novokuznetsk) | 1:0 aet | |||
Semipalatinsk |
16.05.1967 | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | | Progress (Biysk) | 2:0 (1:0) * | |||
Krasnoyarsk |
15.05.1967 | Metallurg (Novokuznetsk) | | Irtysh (Pavlodar) | 2:0 (0:0) | |||
Novokuznetsk | |||||||
15.05.1967 | Amur (Blagoveshchensk) | | Okean (Vladivostok) | 0:1 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
15.05.1967 | Avangard (Komsomolsk-na-Amure) | | Rybak (Nakhodka) | 2:1 | |||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||
15.05.1967 | SKA (Chita) | | Angara (Irkutsk) | 3:2 aet (1:0, 2:2) | |||
Chita | |||||||
15.05.1967 | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | | Progress (Biysk) | 2:2 aet (1:1, 2:2) | |||
Krasnoyarsk | |||||||
15.05.1967 | Selenga (Ulan-Ude) | | Pursey (Bratsk) | 1:0 (0:0) | |||
Ulan-Ude | |||||||
15.05.1967 | Start (Angarsk) | | Neftyanik (Omsk) | 2:0 (1:0) | |||
Angarsk | |||||||
15.05.1967 | Torpedo (Rubtsovsk) | | Tsementnik (Semipalatinsk) | 0:1 (0:1) | |||
Rubtsovsk |
28.04.1967 | Tsementnik (Semipalatinsk) | | Shakhtyor (Kiselyovsk) | 2:1 aet (0:0) | |||
Semipalatinsk | |||||||
28.04.1967 | Progress (Biysk) | | Shakhtyor (Prokopyevsk) | 2:0 aet | |||
30.03.1968 | Karpaty (Mukachevo) | | Dynamo (Khmelnitskiy) | 0:1 (0:0) | |||
Mukacheve Pryboryst Stadium |
24.03.1968 | Dynamo (Khmelnitskiy) | | Shakhtyor (Kadievka) | 2:0 | |||
Mukacheve | |||||||
24.03.1968 | Karpaty (Mukachevo) | | Energiya (Novaya Kahovka) | 0:0 aet, pen. ?:? | |||
Mukacheve Pryboryst Stadium |
21.03.1968 | Energiya (Novaya Kahovka) | | Avangard (Makeevka) | 1:0 | |||
21.03.1968 | Karpaty (Mukachevo) | | Bukovina (Chernovtsy) | 2:1 (2:1) | |||
Mukacheve Pryboryst Stadium | |||||||
21.03.1968 | Shakhtyor (Kadievka) | | Avangard (Ternopol) | 2:2 aet, pen. 5:4 | |||
20.03.1968 | Dynamo (Khmelnitskiy) | | Spartak (Ivano-Frankovsk) | 2:0 (1:0) | |||
Khust |
17.03.1968 | Avangard (Ternopol) | | Verkhovina (Uzhgorod) | 3:0 | |||
17.03.1968 | Bukovina (Chernovtsy) | | Shakhtyor (Novovolynsk) | 2:1 | |||
17.03.1968 | Karpaty (Mukachevo) | | Start (Dzerzhinsk) | 1:0 (0:0) | |||
17.03.1968 | Avangard (Makeevka) | | Shakhtyor (Krasnograd) | 1:1 aet, pen. 6:5 | |||
17.03.1968 | Dynamo (Khmelnitskiy) | | Neftyanik (Drogobych) | 2:1 (0:0) | |||
Chop | |||||||
17.03.1968 | Energiya (Novaya Kahovka) | | Goryn (Rovno) | 1:0 | |||
17.03.1968 | Spartak (Ivano-Frankovsk) | | Torpedo (Lutsk) | 0:0 aet, pen. 6:4 | |||
Irshava | |||||||
16.03.1968 | Shakhtyor (Kadievka) | | Dnepr (Cherkassy) | 2:0 | |||
30.03.1968 | Spartak (Sumy) | | Desna (Chernigov) | 1:0 | |||
Simferopol |
27.03.1968 | Spartak (Sumy) | | Kolos (Akimovka) | 2:1 | |||
Simferopol | |||||||
27.03.1968 | Desna (Chernigov) | | Prometey (Dneprodzerzhinsk) | 3:1 | |||
Sudak |
24.03.1968 | Spartak (Sumy) | | Torpedo (Kharkov) | 1:0 | |||
Alushta | |||||||
24.03.1968 | Avangard (Kerch) | | Prometey (Dneprodzerzhinsk) | 1:2 (0:1) | |||
Kerch | |||||||
24.03.1968 | Kolos (Akimovka) | | Sitall (Konstantinovka) | 2:1 aet (1:1) | |||
21.03.1968 | Desna (Chernigov) | | Avangard (Rovenki) | 0:0 aet, pen. 9:8 | |||
Sevastopol |
21.03.1968 | Sitall (Konstantinovka) | | Trubnik (Nikopol) | 2:0 (1:0) | |||
Yalta |
21.03.1968 | Avangard (Kerch) | | 1:0 (1:0) | ||||
Kerch | |||||||
20.03.1968 | Kolos (Akimovka) | | Progress (Berdichev) | 2:1 | |||
Alushta | |||||||
20.03.1968 | Prometey (Dneprodzerzhinsk) | | Lokomotiv (Donetsk) | 1:0 (1:0) | |||
Sudak | |||||||
20.03.1968 | Sitall (Konstantinovka) | | Trubnik (Nikopol) | 0:0 aet | |||
Yalta | |||||||
19.03.1968 | Torpedo (Kharkov) | | Shakhtyor (Sverdlovsk) | 1:0 aet | |||
Alushta |
28.03.1968 | Sverdlovets (Tashkent Region) | | Irrigator (Chardzhou) | 2:1 aet (1:1) | |||
Tashkent |
22.03.1968 | Irrigator (Chardzhou) | | Ok Oltyn (Andizhan Region) | 2:0 (0:0) | |||
Chardzhou | |||||||
21.03.1968 | Spartak (Andizhan) | | Sverdlovets (Tashkent Region) | 1:4 (1:2) | |||
Andijan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Sverdlovets (Tashkent Region) | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 - 2 | 2 | |
2. | Tselinnik (Yangier) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 - 3 | 2 | |
3. | Metallurg (Almalyk) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 - 3 | 2 |
16.03.1968 | Tselinnik (Yangier) | | Metallurg (Almalyk) | 3:1 | |||
Yangiyer | |||||||
09.03.1968 | Metallurg (Almalyk) | | Sverdlovets (Tashkent Region) | 2:0 (0:0) | |||
Almalyk | |||||||
03.03.1968 | Sverdlovets (Tashkent Region) | | Tselinnik (Yangier) | 2:0 | |||
Kolkhoz Sverdlov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Irrigator (Chardzhou) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 - 2 | 5 | |
2. | Samarkand (Samarkand region) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 - 4 | 3 | |
3. | Fakel (Bukhara) | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 - 4 | 2 | |
4. | Kara-Kum (Mary) | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 - 5 | 2 |
16.03.1968 | Fakel (Bukhara) | | Samarkand (Samarkand region) | 1:3 | |||
Bukhara | |||||||
16.03.1968 | Irrigator (Chardzhou) | | Kara-Kum (Mary) | 3:1 (2:1) | |||
Chardzhou | |||||||
10.03.1968 | Irrigator (Chardzhou) | | Samarkand (Samarkand region) | 2:1 (1:0) | |||
Chardzhou | |||||||
09.03.1968 | Kara-Kum (Mary) | | Fakel (Bukhara) | 1:1 | |||
Mary | |||||||
03.03.1968 | Samarkand (Samarkand region) | | Kara-Kum (Mary) | 1:1 | |||
02.03.1968 | Fakel (Bukhara) | | Irrigator (Chardzhou) | 0:0 | |||
Bukhara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Spartak (Andizhan) | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 - 1 | 3 | |
2. | Pakhtaaral (Syrdarya Region) | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 - 2 | 2 | |
3. | Akkurgan (Tashkent region) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 - 3 | 1 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Ok Oltyn (Andizhan Region) | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 - 1 | 3 | |
2. | Alay (Osh) | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 - 2 | 2 | |
3. | Pakhtakor (Kurgan-Tube) | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 - 6 | 1 |
16.03.1968 | Ok Oltyn (Andizhan Region) | | Pakhtakor (Kurgan-Tube) | 4:1 | |||
Moskovskyi | |||||||
09.03.1968 | Ok Oltyn (Andizhan Region) | | Alay (Osh) | 0:0 | |||
Moskovskyi | |||||||
03.03.1968 | Pakhtakor (Kurgan-Tube) | | Alay (Osh) | 2:2 | |||
Kurgan-Tyube |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |