22.04.1967 < | Football matches for 23.04.1967 | > 24.04.1967 |
Hungary | | Yugoslavia | 1:0 (1:0) | ||||||
Budapest |
Bolívar | | Independiente Medellín | 1:1 (0:0) | ||||||
Argentina, La Paz |
Nacional Montevideo | | Guaraní Asunción | 3:1 (1:1) | ||||||
Montevideo | |||||||||
Barcelona | | Colo-Colo | 1:1 (0:1) | ||||||
Guayaquil | |||||||||
Emelec | | Universidad Católica | 0:1 (0:0) | ||||||
Guayaquil |
Day 5 | |||||||||
Torpedo Moscow | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftyanik | | Ararat | 1:0 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:1) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Pakhtakor | | Kairat | 2:0 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Odessa | |||||||||
SKA | | Shakhtyor | 1:2 (0:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Minsk | | Zenit | 3:0 (3:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Krylya Sovetov | | CSKA | 0:0 | ||||||
Kuybyshev |
Spartak (Belgorod) | | Dynamo (Bryansk) | 1:0 (0:0) | ||||||
Belgorod | |||||||||
Trudovye Rezervy (Kursk) | | Iskra (Smolensk) | 1:0 (0:0) | ||||||
Kursk |
Kovrovets (Kovrov) | | Sever (Murmansk) | 2:1 (1:1) | ||||||
Kovrov | |||||||||
Volga (Ulyanovsk) | | Energiya (Cheboksary) | 1:0 aet | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Torpedo (Lyubertsy) | | Traktor (Vladimir) | 1:0 (0:0) | ||||||
Lyubertsy |
Urozhay (Pavlovskaya) | | Urozhay (Svetlograd) | 1:0 (0:0) | ||||||
Pavlovskaya | |||||||||
Volgar (Astrakhan) | | Khimik (Balakovo) | 4:0 (1:0) | ||||||
Astrakhan |
Lernagorts (Kafan) | | Sevan (Oktemberyan) | 2:1 (0:0) | ||||||
Kafan City Stadium | |||||||||
Lori (Kirovakan) | | Araks (Echmiadzin) | 1:0 (0:0) | ||||||
Kirovakan Khimik Stadium | |||||||||
Dynamo (Sukhumi) | | Shukura (Kobuleti) | 3:2 (1:2) | ||||||
Sukhumi |
Metallurg (Magnitogorsk) | | Neftyanik (Bugulma) | 2:1 (2:0) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Lokomotiv (Orenburg) | | Torpedo (Miass) | 4:1 (0:0) | ||||||
Orenburg | |||||||||
Kalininets (Sverdlovsk) | | Metallurg (Zlatoust) | 3:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk |
Day 27 | |||||||||
Sint-Truiden | | Lierse | 3:0 (2:0) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Beringen | | Daring | 1:2 (1:2) | ||||||
Beringen | |||||||||
Tilleur | | La Gantoise | 3:1 (2:1) | ||||||
Saint-Nicolas | |||||||||
Waregem | | Liège | 5:1 (2:0) | ||||||
Waregem | |||||||||
Brugge | | Mechelen | 1:0 (0:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Anderlecht | | Charleroi | 2:0 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Beerschot | | Racing White | 1:1 (0:1) | ||||||
Antwerpen |
Day 23 | |||||||||
Beroe | | Spartak Sofia | 3:1 | ||||||
Dobrudzha | | Slavia | 0:0 | ||||||
Levski | | Botev Burgas | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Spartak Plovdiv | 2:2 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Botev Plovdiv | 2:0 | ||||||
Minyor | | Dunav | 4:1 | ||||||
Cherno More | | Botev Vratsa | 4:2 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Córdoba | 3:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Valencia | 2:1 (2:0) | ||||||
Sevilla | | Elche | 3:1 (3:1) | ||||||
Granada | | Español | 0:3 (0:1) | ||||||
Hércules | | Atlético Madrid | 2:4 (1:2) | ||||||
Real Madrid | | Sabadell | 5:0 (3:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Pontevedra | 1:0 (1:0) | ||||||
Las Palmas | | Deportivo La Coruna | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 24 | |||||||||
Leixões | | Académica | 1:1 (1:0) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Varzim | | Atlético | 5:0 (4:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Vitória Setubal | | Benfica | 3:2 (0:1) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Beira Mar | | Porto | 0:2 (0:2) | ||||||
Aveiro | |||||||||
Sporting | | CUF | 0:1 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Belenenses | | Sanjoanense | 1:1 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória Guimarães | | Braga | 2:1 (2:1) | ||||||
Guimarães |
Day 25 | |||||||||
Nantes | | Monaco | 2:1 (2:0) | ||||||
Nantes | |||||||||
Day 22 | |||||||||
Stade Français | | Marseille | 0:2 (0:0) | ||||||
Saint-Denis |
Day 8 | |||||||||
Atlanta | | Racing Club | 0:1 | ||||||
Colón | | Argentinos Juniors | 2:0 | ||||||
Huracán | | Newell's Old Boys | 3:1 | ||||||
Lanús | | Vélez Sársfield | 0:1 | ||||||
Español | | Gimnasia y Esgrima | 1:2 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Banfield | 2:1 | ||||||
Independiente | | Chacarita Juniors | 5:0 | ||||||
Platense | | Unión | 2:1 | ||||||
Rosario Central | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Boca Juniors | | River Plate | 0:0 | ||||||
Santos | | Bangu | 3:0 | ||||||
Ferroviário | | Cruzeiro | 0:0 | ||||||
Grêmio | | Fluminense | 3:1 | ||||||
Botafogo | | Palmeiras | 0:0 | ||||||
Atlético Mineiro | | Portuguesa | 1:3 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |