USSR Cup 1949 |
04.11.1949 | Torpedo (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 2:1 (1:1) | |||
Moscow |
31.10.1949 | Dynamo (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 2:1 (0:1) * | |||
Moscow |
31.10.1949 | Torpedo (Moscow) | | CDKA (Moscow) | 2:1 (1:1) | |||
Moscow | |||||||
30.10.1949 | Dynamo (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 2:2 aet (2:1, 2:2) | |||
Moscow |
27.10.1949 | CDKA (Moscow) | | Zenit (Leningrad) | 2:0 (1:0) | |||
Moscow | |||||||
26.10.1949 | Spartak (Moscow) | | Spartak (Kherson) | 7:1 (3:0) | |||
Moscow | |||||||
26.10.1949 | Dynamo (Moscow) | | Dynamo (Tbilisi) | 3:1 (1:0) | |||
Moscow | |||||||
25.10.1949 | Torpedo (Moscow) | | Neftyanik (Baku) | 3:2 (0:1) | |||
Moscow |
23.10.1949 | Zenit (Leningrad) | | Torpedo (Stalingrad) | 0:0 aet | |||
Moscow | |||||||
23.10.1949 | CDKA (Moscow) | | Lokomotiv (Kharkov) | 3:2 aet (2:0, 2:2) | |||
Moscow | |||||||
22.10.1949 | Dynamo (Moscow) | | Dynamo (Stalinabad) | 3:0 (2:0) | |||
Moscow | |||||||
22.10.1949 | Spartak (Kherson) | | DO (Leningrad) | 1:0 (0:0) | |||
Moscow | |||||||
21.10.1949 | Torpedo (Moscow) | | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | 1:0 aet | |||
Moscow | |||||||
21.10.1949 | Spartak (Moscow) | | Dynamo (Kiev) | 4:1 (1:1) | |||
Moscow | |||||||
19.10.1949 | Dynamo (Tbilisi) | | Kovrov team (Kovrov) | 4:0 (3:0) | |||
Moscow | |||||||
17.10.1949 | Dynamo (Rostov-on-Don) | | Neftyanik (Baku) | 1:3 (0:2) | |||
Rostov-on-Don |
19.10.1949 | Spartak (Kherson) | | Dynamo (Minsk) | 2:1 (0:1) * | |||
Kherson | |||||||
17.10.1949 | Dynamo (Tashkent) | | Torpedo (Stalingrad) | 0:2 * | |||
Toshkent | |||||||
17.10.1949 | Torpedo (Gorkiy) | | Dynamo (Kiev) | 0:3 (0:1) * | |||
Gorky |
09.10.1949 | Krasnoye Znamya (Orehovo-Zuevo) | | VVS (Moscow) | 2:0 (0:0) * | |||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||
06.10.1949 | Inkaras (Kaunas) | | Dynamo (Kutaisi) | 4:2 * | |||
Kaunas |
30.09.1949 | DO (Tashkent) | | Dynamo (Chimkent) | 2:1 * | |||
Almaty |
29.09.1949 | DO (Tashkent) | | Dynamo (Chimkent) | 2:2 * | |||
Almaty |
28.09.1949 | Krasny Metallurg (Liepaja) | | Krylya Sovetov (Molotov) | 1:2 (0:1) | |||
Liepāja | |||||||
28.09.1949 | DO (Tashkent) | | Dynamo (Chimkent) | 0:0 aet | |||
Almaty | |||||||
28.09.1949 | Dimitrov Factory (Tbilisi) | | DO (Leningrad) | 1:2 aet (1:1) | |||
Tbilisi | |||||||
25.09.1949 | Dynamo (Novosibirsk) | | Krasnoye Znamya (Orehovo-Zuevo) | 0:2 (0:1) | |||
Novosibirsk |
13.09.1949 | DO (Minsk) | | Dynamo (Kishinyov) | 2:1 (2:1) | |||
Minsk | |||||||
13.09.1949 | Dynamo (Kutaisi) | | Spartak (Tbilisi) | 3:2 | |||
Kutaisi | |||||||
07.09.1949 | DO (Tashkent) | | Dynamo (Alma-Ata) | 3:2 aet | |||
Toshkent |
09.09.1949 | Spartak (Tbilisi) | | DO (Tbilisi) | 2:0 * | |||
Tbilisi | |||||||
05.09.1949 | Zenit (Frunze) | | DO (Tashkent) | 0:5 * | |||
Frunze |
09.09.1949 | Dynamo (Kishinyov) | | Spartak (Vilnius) | 3:2 (2:2) | |||
Chişinău | |||||||
08.09.1949 | DO (Minsk) | | Spartak (Minsk) | 3:1 (0:1) | |||
Minsk | |||||||
08.09.1949 | Spartak (Tbilisi) | | DO (Tbilisi) | 0:0 aet | |||
Tbilisi | |||||||
04.09.1949 | Dynamo (Kutaisi) | | Spartak (Yerevan) | +:- | |||
Kutaisi | |||||||
04.09.1949 | Lokomotiv (Ashkhabad) | | Dynamo (Alma-Ata) | 1:2 | |||
Ashkhabad | |||||||
04.09.1949 | Zenit (Frunze) | | DO (Tashkent) | 0:0 aet | |||
Frunze |
30.08.1949 | Kalev (Tallin) | | Spartak (Vilnius) | 0:2 (0:1) | |||
Tallinn | |||||||
27.08.1949 | DO (Minsk) | | DO (Riga) | 3:0 (2:0) | |||
Minsk |
07.09.1949 | Dynamo (Voronezh) | | Sudostroitel (Kaspiysk) | 2:1 (1:1) | |||
Voronezh | |||||||
07.09.1949 | Dynamo (Rostov-on-Don) | | VMS (Moscow) | 5:0 | |||
Rostov-on-Don | |||||||
07.09.1949 | SKIF (Moscow) | | Traktor (Taganrog) | 2:3 | |||
Moscow |
20.09.1949 | Krylya Sovetov (Molotov) | | DO (Novosibirsk) | 3:0 (0:0) | |||
Molotov | |||||||
11.09.1949 | DO (Sverdlovsk) | | Khimik (Kemerovo) | 2:0 (0:0) | |||
Sverdlovsk | |||||||
11.09.1949 | Dynamo (Chelyabinsk) | | Dzerzhinets (Chelyabinsk) | 3:2 (2:0) | |||
Chelyabinsk |
04.09.1949 | Krylya Sovetov (Molotov) | | Tsvetmet (Kamensk-Uralksiy) | 2:0 (2:0) | |||
Molotov | |||||||
04.09.1949 | Bolshevik (Omsk) | | DO (Novosibirsk) | 0:3 (0:1) | |||
Omsk | |||||||
04.09.1949 | Dynamo (Chelyabinsk) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 2:0 (2:0) | |||
Chelyabinsk | |||||||
04.09.1949 | Dzerzhinets (Nizhniy Tagil) | | DO (Sverdlovsk) | 1:2 | |||
Nizhny Tagil | |||||||
04.09.1949 | Khimik (Kemerovo) | | Shakhtyor (Kemerovo) | 3:0 | |||
Kemerovo | |||||||
04.09.1949 | Metallurg (Magnitogorsk) | | Dzerzhinets (Chelyabinsk) | 0:2 (0:2) | |||
Magnitogorsk |
01.09.1949 | DO (Novosibirsk) | | Metallurg (Stalinsk-Kuznetsk) | 8:1 (5:1) | |||
Novosibirsk | |||||||
24.08.1949 | Tsvetmet (Kamensk-Uralksiy) | | Dynamo (Sverdlovsk) | 3:2 aet (2:2) | |||
Kamensk-Uralsky |
08.09.1949 | Torpedo (Gorkiy) | | Dynamo (Saratov) | 2:0 * | |||
Gorky |
10.09.1949 | DO (Leningrad) | | Spartak (Ryazan) | 7:0 (3:0) | |||
Leningrad Kirov Factory Stadium | |||||||
07.09.1949 | Metallurg (Moscow) | | Dynamo (Kazan) | 3:1 | |||
07.09.1949 | Torpedo (Gorkiy) | | Dynamo (Saratov) | 1:1 aet | |||
Gorky |
04.09.1949 | Metallurg (Moscow) | | Izhevsk Factory (Izhevsk) | 3:0 | |||
Moscow | |||||||
19.08.1949 | Dynamo (Lyubertsy) | | Torpedo (Gorkiy) | 0:4 | |||
Podolsk | |||||||
05.08.1949 | Spartak (Ryazan) | | Krylya Sovetov (Gorky) | 3:2 (1:0) | |||
Ryazan | |||||||
21.07.1949 | DO (Leningrad) | | Sudostroitel (Leningrad) | 2:1 (0:1) | |||
Leningrad | |||||||
20.07.1949 | MVO (Moscow) | | Dynamo (Kazan) | 1:2 | |||
Moscow | |||||||
05.07.1949 | Spartak (Penza) | | Dynamo (Saratov) | 0:2 aet | |||
Penza |
07.09.1949 | Kovrov team (Kovrov) | | Kalinin Factory (Kaliningrad) | 2:1 aet (0:0, 1:1) | |||
Kovrov | |||||||
07.09.1949 | Spartak (Noginsk) | | Spartak (Kalinin) | 3:2 | |||
Noginsk | |||||||
06.09.1949 | Krasnoye Znamya (Orehovo-Zuevo) | | Dzerzhinets (Kolomna) | 3:1 aet | |||
Orekhovo-Zuyevo |
04.09.1949 | Spartak (Noginsk) | | Krasnoye Znamya (Ivanovo) | 3:1 | |||
04.09.1949 | Spartak (Kalinin) | | Spartak (Leningrad Region) | 2:1 aet | |||
Kalinin | |||||||
03.09.1949 | Kalinin Factory (Kaliningrad) | | Winner of match Zenit (Tula) - Spartak (Leningrad) | +:- | |||
03.09.1949 | Krasnoye Znamya (Orehovo-Zuevo) | | Karbolit (Orehovo-Zuyevo) | 1:0 aet (0:0) | |||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||
03.09.1949 | Stroitel (Likino-Dulevo) | | Dzerzhinets (Kolomna) | 0:1 | |||
Likino-Dulyovo | |||||||
23.06.1949 | Dynamo (Vladimir) | | Kovrov team (Kovrov) | 0:2 (0:1) | |||
Vladimir |
05.09.1949 | Lokomotiv (Zaporozhye) | | Spartak (Uzhgorod) | 2:0 * | |||
Zaporizhia |
04.09.1949 | Avangard (Kramatorsk) | | Torpedo (Kharkov) | +:- | |||
04.09.1949 | Lokomotiv (Zaporozhye) | | Spartak (Uzhgorod) | 1:1 aet | |||
Zaporizhia | |||||||
21.07.1949 | Shakhtyor (Kadievka) | | Bolshevik (Mukachevo) | 3:2 | |||
21.07.1949 | Spartak (Kherson) | | Spartak (Lvov) | +:- | |||
19.07.1949 | DO (Kiev) | | Metallurg (Dnepropetrovsk) | 3:1 aet (1:1) | |||
Kiev | |||||||
23.06.1949 | Pishchevik (Odessa) | | Dynamo (Voroshilovgrad) | 2:0 | |||
Odesa |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |