08.10.1949 < | Football matches for 9.10.1949 | > 10.10.1949 |
Day 1 | |||||||||
Yugoslavia | | France | 1:1 (1:0) | ||||||
Belgrade |
Day 28 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:0) | ||||||
Leningrad |
14:00 | Spartak Tbilisi | | Pishchevik Odessa | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Tbilisi | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-4 | 7 | ||
2. | Pishchevik Odessa | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-3 | 7 | ||
3. | Kalinin Factory | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-7 | 7 | ||
4. | Sudostroitel Leningrad | 6 | 1 | 4 | 1 | 6-8 | 6 | ||
5. | DO Sverdlovsk | 6 | 2 | 1 | 3 | 8-10 | 5 | ||
6. | Spartak Lvov | 6 | 2 | 1 | 3 | 3-5 | 5 | ||
7. | Dynamo Rostov-on-Don | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-10 | 5 |
Dynamo (Chelyabinsk) | | Lokomotiv (Kharkov) | 1:2 (0:1) | ||||||
Chelyabinsk |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Krasnoye Znamya (Orehovo-Zuevo) | | VVS (Moscow) | 2:0 (0:0)* | 2:0 | |||||
Orekhovo-Zuyevo |
Day 6 | |||||||||
Gloggnitz | | Austria | 2:3 | ||||||
Gloggnitz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Wacker | 2:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Slovan | | First Vienna | 1:4 | ||||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
Vorwärts | | Sturm | 2:2 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz |
Day 5 | |||||||||
Racing Mechelen | | Standard | 2:2 | ||||||
Day 0 | |||||||||
Lyra | | Antwerp | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Vorwärts | | Märkische Volksstimme Babelsberg | 3:4 | ||||||
15:30 | Hans Wendler | | Einheit | 0:1 | |||||
15:30 | Industrie | | Horch | 2:0 | |||||
15:30 | Waggonbau | | Altenburg | 3:1 | |||||
15:30 | KWU | | Anker | 3:0 | |||||
15:30 | Union | | Franz Mehring | 3:4 | |||||
15:30 | Friedrichstadt | | Gera Süd | 3:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
Atlético Madrid | | Nàstic | 5:1 (2:1) | ||||||
Barcelona | | Real Valladolid | 2:2 (1:1) | ||||||
Valencia | | Real Madrid | 2:2 (2:2) | ||||||
Málaga | | Athlético Bilbao | 2:3 (1:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Español | 4:1 (4:1) | ||||||
Real Oviedo | | Sevilla | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Deportivo La Coruna | 0:1 (0:0) | ||||||
Day 19 | |||||||||
Ogniwo | | Legia | 1:1 (1:1) | ||||||
Kraków | |||||||||
Kolejarz Warszawa | | Kolejarz Poznań | 1:1 | ||||||
AKS | | Lechia | 2:0 (0:0) | ||||||
ŁKS-Włókniarz | | Unia | 2:0 | ||||||
Warta | | Górnik-Szombierki | 3:2 | ||||||
Polonia | | Gwardia | 0:2 (0:0) | ||||||
Bytom |
Day 1 | |||||||||
Covilhã | | Académica | 2:2 (0:2) | ||||||
Atlético | | Belenenses | 1:1 (1:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Braga | | Benfica | 2:3 (2:1) | ||||||
Olhanense | | Estoril-Praia | 2:2 (1:0) | ||||||
Sporting | | Lusitano | 3:1 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Porto | | O Elvas | 1:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 10 | |||||||||
AIK | | GAIS | 3:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Degerfors | 2:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Halmia | | Norrköping | 4:2 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Helsingborgs | | Elfsborg | 6:1 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Kalmar | | Djurgårdens | 0:1 | ||||||
Kalmar | |||||||||
Malmö | | Jönköpings Södra | 4:2 | ||||||
Malmö |
Day 8 | |||||||||
Atlanta | | Boca Juniors | 1:0 | ||||||
Banfield | | Independiente | 3:2 | ||||||
Estudiantes | | San Lorenzo de Almagro | 2:4 | ||||||
Huracán | | Lanús | 4:1 | ||||||
Racing Club | | Chacarita Juniors | 1:2 | ||||||
River Plate | | Newell's Old Boys | 1:2 | ||||||
Rosario Central | | Ferro Carril Oeste | 4:1 | ||||||
Tigre | | Platense | 2:3 | ||||||
Vélez Sársfield | | Gimnasia y Esgrima | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 34 | 21 | 7 | 6 | 87-47 | 49 | ||
2. | River Plate | 34 | 18 | 7 | 9 | 71-36 | 43 | ||
3. | Platense | 34 | 16 | 11 | 7 | 68-48 | 43 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 17 | 8 | 9 | 72-62 | 42 | ||
5. | Newell's Old Boys | 34 | 15 | 11 | 8 | 61-50 | 41 | ||
6. | Estudiantes | 34 | 13 | 12 | 9 | 53-54 | 38 | ||
7. | Vélez Sársfield | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-52 | 35 | ||
8. | Chacarita Juniors | 34 | 14 | 5 | 15 | 57-61 | 33 | ||
8. | Independiente | 34 | 12 | 9 | 13 | 65-72 | 33 | ||
10. | Banfield | 34 | 11 | 10 | 13 | 70-77 | 32 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |