14.05.1966 < | Football matches for 15.05.1966 | > 16.05.1966 |
Metallurg (Lipetsk) | | Traktor (Vladimir) | 0:1 (0:1) | ||||||
Lipetsk |
Kolos | | Kolhospnyk Rovno | 1:1 | ||||||
Krivbass | | Volyn | 2:0 | ||||||
Dnepr | | Lokomotiv Kherson | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Zheltye Vody | 38 | 23 | 9 | 6 | 61-24 | 55 | ||
2. | Lokomotiv Kherson | 38 | 20 | 10 | 8 | 55-30 | 50 | ||
3. | Dnepr | 38 | 19 | 12 | 7 | 44-26 | 50 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 40-29 | 44 | ||
5. | Chaika | 38 | 15 | 14 | 9 | 40-29 | 44 | ||
6. | Khimik | 38 | 16 | 11 | 11 | 55-34 | 43 | ||
7. | Shakhtyor Gorlovka | 38 | 15 | 13 | 10 | 44-27 | 43 | ||
8. | Torpedo Kharkov | 38 | 14 | 13 | 11 | 39-32 | 41 | ||
9. | Spartak Sumy | 38 | 11 | 17 | 10 | 31-28 | 39 | ||
10. | Bukovina | 38 | 12 | 14 | 12 | 45-48 | 38 |
Day 23 | |||||||||
Admira | | Kapfenberg | 5:2 | ||||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
Austria Klagenfurt | | Austria Salzburg | 4:1 | ||||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Day 25 | |||||||||
Botev Vratsa | | CSKA Cherveno Zname | 0:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Spartak Sofia | 0:1 | ||||||
Marek | | Lokomotiv Plovdiv | 2:2 | ||||||
Spartak Varna | | Botev Plovdiv | 1:1 | ||||||
Spartak Pleven | | Dunav | 2:0 | ||||||
Spartak Plovdiv | | Botev Burgas | 0:0 | ||||||
Day 34 | |||||||||
Göttingen 05 | | Victoria Hamburg | 2:0 (1:0) | ||||||
Göttingen | |||||||||
Holstein | | Bergedorf | 2:1 (1:1) | ||||||
Kiel | |||||||||
Bremerhaven 93 | | Itzehoe | 3:2 (2:1) | ||||||
Bremerhaven | |||||||||
Arminia Hannover | | Sankt Pauli | 1:1 (0:1) | ||||||
Hannover | |||||||||
Concordia | | Osnabrück | 2:0 (1:0) | ||||||
Altona 93 | | Wolfsburg | 2:1 (1:0) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Oldenburg | | Lübeck | 2:2 (0:0) | ||||||
Oldenburg | |||||||||
Bremer SV | | Hildesheim | 4:0 (1:0) | ||||||
Day 29 | |||||||||
Tennis Borussia | | Spandauer SV | 8:1 (4:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Südring | | Lichterfelder SU | 0:0 | ||||||
Reinickendorfer Füchse | | Berliner SV 1892 | 1:3 (1:1) | ||||||
Gatow | | Neukölln | 1:3 (0:1) | ||||||
Victoria 1889 | | Hermsdorf | 2:6 (1:4) | ||||||
Day 32 | |||||||||
Fortuna | | Bayer 04 | 3:1 (0:1) | ||||||
Düsseldorf | |||||||||
Rot-Weiß Essen | | Alemannia | 3:1 (1:1) | ||||||
Essen | |||||||||
Rot-Weiß Oberhausen | | Preußen | 5:1 (2:0) | ||||||
Oberhausen | |||||||||
Hamborn 07 | | Bottrop | 1:3 (0:2) | ||||||
Duisburg | |||||||||
Viktoria Koeln | | Wuppertaler SV | 3:1 (0:0) | ||||||
Köln | |||||||||
Bochum | | Marl-Hüls | 0:1 (0:0) | ||||||
Bochum | |||||||||
Eintracht Gelsenkirchen | | Arminia Bielefeld | 0:4 (0:2) | ||||||
Day 30 | |||||||||
Pirmasens | | Röchling | 3:0 (1:0) | ||||||
Pirmasens | |||||||||
Saarbrücken | | Eintracht Trier | 4:1 (0:1) | ||||||
Saarbrücken | |||||||||
Mainz 05 | | Südwest | 5:3 (2:1) | ||||||
Mainz | |||||||||
Wormatia | | Zweibrücken | 4:1 (2:1) | ||||||
Worms | |||||||||
Frankenthal | | Mainz-Weisenau | 2:3 (0:1) | ||||||
Alsenborn | | Neuendorf | 4:5 (2:1) | ||||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
Phönix | | Saar 05 | 2:2 (1:0) | ||||||
Ludwigshafener SC | | Oppau | 1:2 (1:1) | ||||||
Day 33 | |||||||||
Fürth | | Freiburger FC | 4:2 (0:1) | ||||||
Fürth | |||||||||
Pforzheim | | Reutlingen 05 | 1:2 (0:0) | ||||||
Opel | | Stuttgarter Kickers | 4:0 (1:0) | ||||||
Schwaben | | ESV Ingolstadt | 4:0 (0:0) | ||||||
Darmstadt 98 | | VfR Pforzheim | 4:0 (2:0) | ||||||
Darmstadt |
Day 4 | |||||||||
Odd | | Vålerengen | 1:3 | ||||||
Lyn | | Frigg | 0:0 | ||||||
Steinkjer | | Fredrikstad | 3:1 | ||||||
Lisleby | | Hødd | 6:1 | ||||||
Day 35 | |||||||||
Toulouse | | Strasbourg | 2:0 (2:0) | ||||||
Toulouse | |||||||||
Nice | | Valenciennes | 1:1 (1:0) | ||||||
Nice | |||||||||
Stade Français | | Monaco | 1:0 (0:0) | ||||||
Saint-Denis |
Day 5 | |||||||||
AIK | | GAIS | 0:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Degerfors | | Djurgårdens | 1:3 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Göteborg | | Helsingborgs | 1:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Malmö | | Örebro | 3:3 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Brage | 3:1 | ||||||
Norrköping |
Day 11 | |||||||||
Atlanta | | Huracán | 7:0 | ||||||
Banfield | | Independiente | 0:0 | ||||||
Boca Juniors | | Colón | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Rosario Central | 1:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | River Plate | 0:1 | ||||||
Platense | | Lanús | 3:2 | ||||||
Quilmes | | Chacarita Juniors | 1:0 | ||||||
Racing Club | | Ferro Carril Oeste | 4:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Argentinos Juniors | 0:2 | ||||||
Vélez Sársfield | | Estudiantes | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 38 | 24 | 13 | 1 | 70-24 | 61 | ||
2. | River Plate | 38 | 22 | 12 | 4 | 66-26 | 56 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 17 | 14 | 7 | 51-32 | 48 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 17 | 12 | 9 | 48-34 | 46 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 16 | 7 | 49-38 | 46 | ||
6. | Independiente | 38 | 14 | 16 | 8 | 54-34 | 44 | ||
7. | Estudiantes | 38 | 12 | 17 | 9 | 44-37 | 41 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 13 | 13 | 12 | 49-41 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 14 | 11 | 13 | 40-44 | 39 | ||
10. | Atlanta | 38 | 10 | 18 | 10 | 45-39 | 38 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |