Football matches in August 1970 |
16.08 | South Korea | | Burma | 1:0 | |||||
Kuala Lumpur |
12.08 | Hong Kong | | Burma | 0:5 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
13.08 | South Korea | | India | 3:2 | |||||
Kuala Lumpur |
12.08 | Thailand | | Australia XI | 2:0 | |||||
Kuala Lumpur |
13.08 | South Vietnam | | Singapore | 4:0 | |||||
Kuala Lumpur |
Day 6 | |||||||||
09.08 | Taiwan | | Australia XI | 1:3 | |||||
Ipoh | |||||||||
09.08 | Malaysia | | Burma | 1:2 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
09.08 | South Vietnam | | India | 1:2 | |||||
Ipoh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.08 | Malaysia | | Australia XI | 4:1 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
07.08 | Taiwan | | Burma | 1:1 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.08 | India | | Australia XI | 2:0 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
05.08 | South Vietnam | | Burma | 2:4 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 | South Vietnam | | Australia XI | 1:3 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
03.08 | India | | Burma | 0:2 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
04.08 | Malaysia | | Taiwan | 3:1 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.08 | Burma | | Australia XI | 1:0 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
01.08 | South Vietnam | | Taiwan | 1:2 | |||||
Ipoh | |||||||||
01.08 | Malaysia | | India | 1:3 | |||||
Ipoh |
Day 6 | |||||||||
09.08 | South Korea | | Hong Kong | 0:0 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
10.08 | Singapore | | Japan | 0:4 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
10.08 | Thailand | | Indonesia | 3:6 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.08 | Japan | | Indonesia | 4:3 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
08.08 | Thailand | | Singapore | 5:4 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.08 | South Korea | | Indonesia | 2:1 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
06.08 | Singapore | | Hong Kong | 2:3 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.08 | Thailand | | Japan | 0:0 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
04.08 | Indonesia | | Hong Kong | 3:1 | |||||
Pulau Pinang | |||||||||
04.08 | South Korea | | Singapore | 4:0 | |||||
Pulau Pinang | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.08 | Thailand | | Hong Kong | 0:2 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
02.08 | South Korea | | Japan | 1:1 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 | Singapore | | Indonesia | 1:3 | |||||
Kuala Lumpur |
Day 1 | |||||||||
18.08 20:15 | Levski Spartak | | Austria Wien | 3:1 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
Bohemian | | Gottwaldov | 1:2 (1:0) | ||||||
Dublin | |||||||||
Åtvidaberg | | Partizani | 1:1 (0:1) | ||||||
Åtvidaberg |
Day 1 | |||||||||
26.08 | Estudiantes | | Feyenoord | 2:2 | |||||
Buenos Aires |
Day 6 | |||||||||
Grasshopper | | Wiener SC | 1:0 | ||||||
Norrköping | | Eintracht Braunschwe | 2:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Slavia Praha | | First Vienna | 1:1 | ||||||
GAIS | | Servette | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
AIK | | Zagłębie Sosnowiec | 2:1 | ||||||
Lausanne | | Marseille | 0:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Östers | | Beveren Waas | 1:0 | ||||||
Linzer ASK | | Werder | 4:4 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Wisła Kraków | | Winterthur | 5:1 | ||||||
Hvidovre | | Utrecht | 2:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Austria Salzburg | | KB | 6:1 | ||||||
Kaiserslautern | | Tatran | 4:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Baník | | AaB | 3:0 | ||||||
Gwardia | | Swarowski Wattens | 3:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Wacker | | Polonia Bytom | 2:3 | ||||||
Rot-Weiß Essen | | Horsens | 6:0 | ||||||
FAR | | Atlético Madrid | 1:4 (0:0) | ||||||
Casablanca |
Saint-Étienne | | Standard | 1:1 (1:0), pen. 4:2 | ||||||
Casablanca |
FAR | | Standard | 1:0 (0:0) | ||||||
Casablanca | |||||||||
Atlético Madrid | | Saint-Étienne | 2:1 (1:1) | ||||||
Casablanca |
Day 23 | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Zenit | 0:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
CSKA | | Dynamo Moscow | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | SKA | 2:1 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Chernomorets | | Spartak Ordzhonikidze | 3:1 (1:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Torpedo Moscow | | Spartak Moscow | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 22 | |||||||||
CSKA | | Torpedo Moscow | 3:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Zarya | 1:1 (1:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
SKA | | Zenit | 3:0 (3:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Shakhtyor | 4:1 (2:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Spartak Ordzhonikidze | | Dynamo Minsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Ararat | | Dynamo Kiev | 2:0 (1:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Day 21 | |||||||||
Spartak Moscow | | Zenit | 3:0 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Dynamo Tbilisi | 2:1 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zarya | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Minsk | | Dynamo Moscow | 1:1 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
SKA | | Torpedo Moscow | 3:3 (1:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Neftchi | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Ararat | | CSKA | 1:2 (1:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Spartak Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Zarya | | Dynamo Moscow | 1:0 (0:0) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Torpedo Moscow | | Pakhtakor | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Shakhtyor | 4:1 (2:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Minsk | | Ararat | 3:1 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Neftchi | | SKA | 0:0 | ||||||
Baku | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Spartak Ordzhonikidze | 3:0 (0:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Day 19 | |||||||||
Dynamo Minsk | | Chernomorets | 2:0 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Spartak Moscow | | CSKA | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Moscow | 0:2 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Neftchi | 1:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Pakhtakor | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Zarya | | SKA | 2:2 (0:1) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Ararat | | Torpedo Kutaisi | 2:1 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Shakhtyor | | Zenit | 1:0 (1:0) | ||||||
Donetsk |
Day 28 | |||||||||
31.08 | Alga | | Stroitel | 3:0 (2:0) | |||||
Frunze | |||||||||
31.08 | Kairat | | Lokomotiv Tbilisi | 0:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
31.08 | Zhalgiris | | Dynamo | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
31.08 18:30 | Kuban | | SKA Khabarovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
31.08 18:30 | Daugava | | Rubin | 3:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
31.08 19:00 | Pamir | | Volgar | 0:2 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
31.08 19:00 | Dnepr | | Tekstilshchik | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
31.08 19:00 | Karpaty | | Lokomotiv Moscow | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
31.08 19:00 | Moldova | | Krylya Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
31.08 19:00 | Metallist | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
31.08 19:00 | SKA Kiev | | Uralmash | 1:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 27 | |||||||||
24.08 | Alga | | Karpaty | 0:0 | |||||
Frunze | |||||||||
24.08 | Kairat | | Zhalgiris | 2:0 (2:0) | |||||
Almaty | |||||||||
24.08 | Volgar | | Dynamo | 1:2 (0:2) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
24.08 18:45 | Stroitel | | Moldova | 1:1 (0:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
24.08 19:00 | Pamir | | Dnepr | 0:1 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
24.08 19:00 | Krylya Sovetov | | Kuban | 1:0 (0:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
24.08 19:00 | Tekstilshchik | | Metallist | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
24.08 19:00 | SKA Khabarovsk | | Daugava | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
24.08 19:00 | Shakhtyor | | SKA Kiev | 1:0 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
24.08 19:30 | Lokomotiv Moscow | | Lokomotiv Tbilisi | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
24.08 22:00 | Uralmash | | Rubin | 0:1 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
20.08 | Stroitel | | Karpaty | 0:0 | |||||
Aşgabat | |||||||||
20.08 | Alga | | Dnepr | 1:1 (0:1) | |||||
Frunze | |||||||||
20.08 | Kairat | | Daugava | 4:1 (3:0) | |||||
Almaty | |||||||||
20.08 | Dynamo | | Uralmash | 3:0 (3:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
20.08 | Volgar | | Rubin | 0:0 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
20.08 19:00 | Pamir | | Moldova | 1:1 (0:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
20.08 19:00 | Krylya Sovetov | | Metallist | 0:1 (0:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
20.08 19:00 | Tekstilshchik | | Lokomotiv Tbilisi | 1:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
20.08 19:00 | SKA Khabarovsk | | SKA Kiev | 2:1 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
20.08 19:00 | Shakhtyor | | Zhalgiris | 1:0 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
20.08 19:30 | Lokomotiv Moscow | | Kuban | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
16.08 | Stroitel | | Dnepr | 1:0 (0:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
16.08 | Alga | | Moldova | 0:1 (0:1) | |||||
Frunze | |||||||||
16.08 | Kairat | | SKA Kiev | 2:0 (2:0) | |||||
Almaty | |||||||||
16.08 | Rubin | | Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
16.08 | Volgar | | Uralmash | 0:0 | |||||
Grozny | |||||||||
16.08 17:00 | Tekstilshchik | | Kuban | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
16.08 17:00 | Shakhtyor | | Daugava | 0:1 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
16.08 19:00 | Krylya Sovetov | | Lokomotiv Tbilisi | 2:0 (1:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
16.08 19:00 | SKA Khabarovsk | | Zhalgiris | 0:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
16.08 19:30 | Pamir | | Karpaty | 2:1 (1:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
16.08 19:30 | Lokomotiv Moscow | | Metallist | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 24 | |||||||||
09.08 | Lokomotiv Tbilisi | | Alga | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
09.08 | Zhalgiris | | Tekstilshchik | 3:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
09.08 | Dynamo | | Shakhtyor | 4:1 (3:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
09.08 17:00 | Rubin | | Kairat | 2:1 (1:1) | |||||
Kazan | |||||||||
09.08 18:00 | Metallist | | Stroitel | 3:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
09.08 18:00 | Uralmash | | SKA Khabarovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
09.08 18:30 | Daugava | | Krylya Sovetov | 0:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
09.08 19:00 | Dnepr | | Volgar | 2:1 (2:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
09.08 19:00 | Karpaty | | Moldova | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
09.08 19:00 | Kuban | | Pamir | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.08 19:00 | SKA Kiev | | Lokomotiv Moscow | 1:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 23 | |||||||||
05.08 | Moldova | | Dnepr | 2:0 (2:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
05.08 | Lokomotiv Tbilisi | | Pamir | 4:1 (4:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
05.08 | Dynamo | | Kairat | 1:2 (0:2) | |||||
Leningrad | |||||||||
05.08 18:30 | Daugava | | Lokomotiv Moscow | 1:2 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
05.08 19:00 | Karpaty | | Volgar | 2:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
05.08 19:00 | Kuban | | Stroitel | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
05.08 19:00 | Metallist | | Alga | 1:1 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
05.08 19:00 | SKA Kiev | | Tekstilshchik | 4:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
05.08 19:00 | Zhalgiris | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius Zhalgiris Stadium | |||||||||
05.08 19:00 | Rubin | | SKA Khabarovsk | 3:0 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
05.08 19:00 | Uralmash | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
01.08 | Moldova | | Volgar | 4:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
01.08 | Lokomotiv Tbilisi | | Stroitel | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
01.08 | Zhalgiris | | Lokomotiv Moscow | 1:1 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
01.08 | Dynamo | | SKA Khabarovsk | 4:2 (1:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
01.08 17:00 | Rubin | | Shakhtyor | 3:3 (2:2) | |||||
Kazan | |||||||||
01.08 18:00 | Metallist | | Pamir | 2:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
01.08 18:30 | Daugava | | Tekstilshchik | 2:2 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
01.08 19:00 | Dnepr | | Karpaty | 3:2 (0:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
01.08 19:00 | Kuban | | Alga | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
01.08 19:00 | SKA Kiev | | Krylya Sovetov | 2:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
01.08 19:00 | Uralmash | | Kairat | 0:2 (0:1) | |||||
Sverdlovsk |
Dynamo (Moscow) | | Dynamo (Tbilisi) | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zaporozhye | 42 | 26 | 10 | 6 | 73-33 | 62 | ||
2. | Tavriya | 42 | 21 | 15 | 6 | 70-36 | 57 | ||
3. | Avtomobilist Zhitomir | 42 | 20 | 15 | 7 | 61-27 | 55 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 42 | 18 | 14 | 10 | 58-53 | 50 | ||
5. | Sudostroitel | 42 | 17 | 14 | 11 | 47-36 | 48 | ||
6. | Azovets | 42 | 15 | 18 | 9 | 44-34 | 48 | ||
7. | Zvezda Kirovograd | 42 | 19 | 9 | 14 | 48-41 | 47 | ||
8. | Bukovina | 42 | 17 | 12 | 13 | 45-39 | 46 | ||
9. | Shakhtyor Kadiyevka | 42 | 16 | 13 | 13 | 49-37 | 45 | ||
10. | Lokomotiv Kherson | 42 | 16 | 12 | 14 | 60-50 | 44 |
01.08 | Metallurg Tula | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
01.08 | Mashuk | | Volga Gorkiy | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
01.08 | Dynamo Stavropol | | Salyut | 2:2 (1:2) | |||||
Stavropol | |||||||||
01.08 | Torpedo Taganrog | | Metallurg Lipetsk | 0:1 | |||||
01.08 | Dynamo Makhachkala | | Dynamo Batumi | 2:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
01.08 | Dynamo Kirovabad | | Dila | 4:1 | |||||
Kirovabad | |||||||||
01.08 | Dynamo Bryansk | | Saturn | 1:1 | |||||
Bryansk | |||||||||
01.08 | Polad | | Shirak | 1:1 (1:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
01.08 03:00 | Avtomobilist Nalchik | | Druzhba | 2:0 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
01.08 03:00 | Stal | | Trud | 1:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
01.08 18:30 | Lokomotiv Kaluga | | Volga Kalinin | 0:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
05.08 | Metallurg Tula | | Saturn | 6:0 (3:0) | |||||
Tula | |||||||||
05.08 | Dynamo Stavropol | | Trud | 1:3 | |||||
Stavropol | |||||||||
05.08 | Lokomotiv Kaluga | | Shinnik | 1:2 | |||||
Kaluga | |||||||||
05.08 | Druzhba | | Mashuk | 3:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
05.08 | Torpedo Taganrog | | Salyut | 1:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
05.08 | Dynamo Makhachkala | | Dila | 3:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
05.08 | Dynamo Kirovabad | | Shirak | 2:0 | |||||
Kirovabad | |||||||||
05.08 | Polad | | Dynamo Batumi | 1:1 | |||||
Sumqayıt | |||||||||
05.08 03:00 | Avtomobilist Nalchik | | Volga Gorkiy | 1:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
05.08 03:00 | Stal | | Metallurg Lipetsk | 1:1 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
05.08 19:00 | Dynamo Bryansk | | Volga Kalinin | 1:1 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
09.08 | Lokomotiv Kaluga | | Saturn | 0:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
09.08 | Druzhba | | Volga Gorkiy | 1:0 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
09.08 | Dynamo Kirovabad | | Dynamo Batumi | 2:0 (0:0) | |||||
Kirovabad | |||||||||
09.08 | Dynamo Bryansk | | Shinnik | 1:1 (1:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
09.08 | Polad | | Dila | 2:1 | |||||
Sumqayıt | |||||||||
09.08 03:00 | Mashuk | | Avtomobilist Nalchik | 0:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
09.08 03:00 | Stal | | Salyut | 2:2 | |||||
Volgograd | |||||||||
09.08 18:00 | Metallurg Tula | | Volga Kalinin | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
09.08 18:00 | Dynamo Stavropol | | Metallurg Lipetsk | 2:1 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
09.08 18:00 | Dynamo Makhachkala | | Shirak | 1:2 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
09.08 19:00 | Torpedo Taganrog | | Trud | 2:2 (1:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
16.08 | Metallurg Tula | | Dynamo Bryansk | 10:0 (6:0) | |||||
Tula | |||||||||
16.08 | Trud | | Dynamo Makhachkala | 1:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
16.08 | Salyut | | Polad | 1:0 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
16.08 | Volga Gorkiy | | Lokomotiv Kaluga | 1:1 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16.08 | Saturn | | Dynamo Stavropol | 0:0 | |||||
Rybinsk | |||||||||
16.08 03:00 | Shinnik | | Stal | 3:1 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16.08 03:00 | Dila | | Avtomobilist Nalchik | 0:0 | |||||
Gori | |||||||||
16.08 17:00 | Volga Kalinin | | Torpedo Taganrog | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
16.08 17:00 | Shirak | | Mashuk | 1:1 (0:1) | |||||
Leninakan | |||||||||
16.08 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Kirovabad | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
20.08 | Dynamo Batumi | | Mashuk | 1:1 | |||||
Batumi | |||||||||
20.08 | Salyut | | Dynamo Kirovabad | 2:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
20.08 | Shirak | | Avtomobilist Nalchik | 2:3 (1:2) | |||||
Leninakan | |||||||||
20.08 | Volga Gorkiy | | Dynamo Bryansk | 4:1 (1:0) | |||||
Gorky | |||||||||
20.08 | Dila | | Druzhba | 1:0 | |||||
Gori | |||||||||
20.08 03:00 | Lokomotiv Kaluga | | Metallurg Tula | 1:1 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
20.08 03:00 | Saturn | | Stal | 2:0 (0:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
20.08 18:00 | Trud | | Polad | 3:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
20.08 18:30 | Shinnik | | Torpedo Taganrog | 2:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
20.08 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Makhachkala | 2:1 (1:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
20.08 19:00 | Volga Kalinin | | Dynamo Stavropol | 2:1 (1:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
24.08 | Volga Gorkiy | | Metallurg Tula | 1:2 (0:1) | |||||
Gorky | |||||||||
24.08 | Saturn | | Torpedo Taganrog | 4:0 (1:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
24.08 18:30 | Shinnik | | Dynamo Stavropol | 2:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
24.08 18:30 | Salyut | | Dynamo Makhachkala | 1:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
24.08 19:00 | Volga Kalinin | | Stal | 1:0 (1:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
24.08 19:00 | Trud | | Dynamo Kirovabad | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
27.08 | Dynamo Bryansk | | Lokomotiv Kaluga | 1:2 | |||||
31.08 | Torpedo Taganrog | | Lokomotiv Kaluga | 1:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
31.08 | Polad | | Saturn | 3:2 | |||||
31.08 03:00 | Avtomobilist Nalchik | | Metallurg Lipetsk | 3:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
31.08 03:00 | Stal | | Metallurg Tula | 2:2 | |||||
Tula | |||||||||
31.08 19:00 | Dynamo Kirovabad | | Volga Kalinin | 0:1 (0:0) | |||||
Kirovabad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 42 | 24 | 14 | 4 | 66-31 | 62 | ||
2. | Avtomobilist Nalchik | 42 | 22 | 15 | 5 | 58-17 | 59 | ||
3. | Volga Kalinin | 42 | 22 | 11 | 9 | 57-31 | 55 | ||
4. | Metallurg Tula | 42 | 21 | 11 | 10 | 80-38 | 53 | ||
5. | Mashuk | 42 | 17 | 16 | 9 | 52-36 | 50 | ||
6. | Dynamo Stavropol | 42 | 15 | 16 | 11 | 37-38 | 46 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 42 | 17 | 10 | 15 | 51-48 | 44 | ||
8. | Lokomotiv Kaluga | 42 | 14 | 16 | 12 | 47-56 | 44 | ||
9. | Trud | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-43 | 43 | ||
10. | Dynamo Batumi | 42 | 14 | 15 | 13 | 35-40 | 43 |
Day 27 | |||||||||
26.08 18:30 | Luch | | SKA Chita | 2:1 | |||||
Vladivostok | |||||||||
26.08 19:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Aeroflot | 4:0 (4:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
26.08 19:00 | Vostok | | Stroitel Ufa | 3:1 (2:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
26.08 19:00 | Politotdel | | Irtysh | 2:1 (1:1) | |||||
Kolkhoz Politotdel | |||||||||
26.08 19:00 | Zvezda Perm | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
26.08 19:00 | Dynamo Barnaul | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Barnaul | |||||||||
26.08 19:00 | Neftyanik | | Sokol | 1:2 | |||||
Fergana | |||||||||
26.08 19:00 | Selenga | | Kuzbass | 1:1 (0:0) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
26.08 19:00 | Metallurg Chimkent | | Volga Ulyanovsk | 4:1 (1:0) | |||||
Chimkent | |||||||||
26.08 19:00 | Zenit | | Tomles | 5:2 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
26.08 19:00 | Traktor | | Torpedo Tolyatti | 2:3 (1:1) | |||||
Tashkent | |||||||||
Day 26 | |||||||||
22.08 | Metallurg Chimkent | | Sokol | 2:0 | |||||
Chimkent | |||||||||
22.08 | Zenit | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 0:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
22.08 18:00 | Vostok | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:2 (0:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
22.08 19:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Tomles | 2:1 (1:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
22.08 19:00 | SKA Chita | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
22.08 19:00 | Politotdel | | Stroitel Ufa | 3:1 (1:0) | |||||
Kolkhoz Politotdel | |||||||||
22.08 19:00 | Zvezda Perm | | Aeroflot | 3:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
22.08 19:00 | Neftyanik | | Torpedo Tolyatti | 2:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
22.08 19:00 | Selenga | | Luch | 0:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
22.08 19:00 | Traktor | | Volga Ulyanovsk | 1:1 (0:0) | |||||
Tashkent | |||||||||
22.08 19:30 | Dynamo Barnaul | | Irtysh | 2:2 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 25 | |||||||||
18.08 | Zenit | | Aeroflot | 2:1 (2:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18.08 18:30 | Luch | | Kuzbass | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
18.08 19:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:0 (2:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
18.08 19:00 | Vostok | | Irtysh | 2:1 (2:1) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
18.08 19:00 | SKA Chita | | Selenga | 1:1 | |||||
Chita | |||||||||
18.08 19:00 | Politotdel | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:0 (1:0) | |||||
Kolkhoz Politotdel | |||||||||
18.08 19:00 | Zvezda Perm | | Tomles | 0:1 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
18.08 19:00 | Neftyanik | | Volga Ulyanovsk | 1:1 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
18.08 19:00 | Metallurg Chimkent | | Torpedo Tolyatti | 0:1 (0:1) | |||||
Chimkent | |||||||||
18.08 19:00 | Traktor | | Sokol | 0:3 (0:2) | |||||
Tashkent | |||||||||
18.08 19:30 | Dynamo Barnaul | | Stroitel Ufa | 2:0 (2:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 24 | |||||||||
12.08 18:00 | Irtysh | | Traktor | 2:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
12.08 18:30 | Tomles | | Dynamo Barnaul | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
12.08 19:00 | Kuzbass | | Torpedo Tolyatti | 1:0 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
12.08 19:00 | SKA Chita | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
12.08 19:00 | Selenga | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
12.08 19:00 | Stroitel Ufa | | Metallurg Chimkent | 1:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
12.08 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Vostok | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
12.08 19:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Neftyanik | 1:2 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
12.08 19:00 | Aeroflot | | Politotdel | 0:2 (0:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
08.08 | SKA Chita | | Zenit | 6:0 (3:0) | |||||
Chita | |||||||||
08.08 15:30 | Sokol | | Torpedo Tolyatti | 2:1 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
08.08 17:00 | Irtysh | | Neftyanik | 1:0 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
08.08 17:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Metallurg Chimkent | 4:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
08.08 18:00 | Tomles | | Vostok | 1:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
08.08 18:30 | Luch | | Spartak Yoshkar-Ola | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
08.08 19:00 | Selenga | | Zvezda Perm | 1:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
08.08 19:00 | Stroitel Ufa | | Traktor | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
08.08 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Politotdel | 0:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
08.08 19:00 | Aeroflot | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.08 | Torpedo Tolyatti | | Volga Ulyanovsk | 1:2 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
04.08 18:30 | Luch | | Zenit | 2:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
04.08 19:00 | Kuzbass | | Sokol | 1:1 (1:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
04.08 19:00 | Irtysh | | Metallurg Chimkent | 4:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
04.08 19:00 | Tomles | | Politotdel | 2:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
04.08 19:00 | Selenga | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:1 (1:1) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
04.08 19:00 | Stroitel Ufa | | Neftyanik | 3:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
04.08 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Dynamo Barnaul | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
04.08 19:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Traktor | 4:2 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
04.08 19:00 | Aeroflot | | Vostok | 0:0 | |||||
Irkutsk |
Day 23 | |||||||||
30.08 | Spartak Mogilyov | | Zveinieks | 1:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
30.08 | Iskra | | Spartak Oryol | 1:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
30.08 | Dvina | | Motor | 1:2 (1:2) | |||||
30.08 | Metallurg Cherepovets | | Sever | 0:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
Day 22 | |||||||||
26.08 | Dvina | | Spartak Oryol | 1:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
26.08 | Metallurg Cherepovets | | Onezhets | 0:2 | |||||
Cherepovets | |||||||||
26.08 03:00 | Iskra | | Mashinostroitel | 2:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
22.08 | Iskra | | Motor | 2:1 | |||||
Smolensk | |||||||||
22.08 | Desna | | Atlantas | 1:3 (0:2) | |||||
Bryansk | |||||||||
22.08 | Elektron Pskov | | Spartak Oryol | 0:0 | |||||
Day 20 | |||||||||
15.08 | Onezhets | | Iskra | 1:0 | |||||
15.08 | Zveinieks | | Dynamo Vologda | 1:0 (1:0) | |||||
15.08 | Mashinostroitel | | Trudovye Rezervy | 1:0 | |||||
15.08 | Spartak Oryol | | Spartak Mogilyov | 1:2 | |||||
15.08 03:00 | Motor | | Desna | 3:0 (2:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
Day 19 | |||||||||
11.08 | Onezhets | | Dvina | 1:1 | |||||
11.08 | Sever | | Iskra | 2:0 | |||||
Murmansk | |||||||||
11.08 | Spartak Oryol | | Trudovye Rezervy | 1:0 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.08 | Spartak Oryol | | Desna | 2:1 | |||||
08.08 | Mashinostroitel | | Spartak Mogilyov | 0:2 (0:1) | |||||
Day 0 | |||||||||
02.08 | Sever | | Desna | 3:1 | |||||
Murmansk |
07.08 | Torpedo Yeysk | | Spartak Ryazan | 0:0 | |||||
07.08 | Dynamo Sukhumi | | Spartak Tambov | 3:0 (1:0) | |||||
07.08 | Trud | | Spartak Saransk | 1:1 | |||||
11.08 | Torpedo Yeysk | | Spartak Tambov | 3:0 | |||||
Yeysk Central Stadium | |||||||||
11.08 | Metallurg Rustavi | | Orbita | 0:1 | |||||
11.08 | Guria | | Sulori | 3:0 | |||||
11.08 | Kolkhida | | Spartak Tskhinvali | 3:1 | |||||
11.08 | Mertskhali | | Meshakhte | 3:0 | |||||
11.08 | Kakheti | | Progress Kamensk-Shakhtinskiy | 2:1 | |||||
11.08 | Dynamo Sukhumi | | Spartak Saransk | 0:1 | |||||
11.08 | Alazani | | Metallurg Krasnyi Sulin | 1:0 | |||||
11.08 | Trud | | Spartak Ryazan | 0:1 | |||||
15.08 | Torpedo Yeysk | | Spartak Saransk | 1:1 | |||||
15.08 | Dynamo Sukhumi | | Spartak Ryazan | 0:0 | |||||
15.08 | Trud | | Spartak Tambov | 4:1 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
30.08 | Sulori | | Torpedo Yeysk | 0:1 | |||||
Day 22 | |||||||||
30.08 | Khimik Novomoskovsk | | Terek | 1:0 (0:0) | |||||
30.08 | Narzan | | Sevan | 3:0 | |||||
30.08 | Znamya Truda | | Araz | 6:0 | |||||
30.08 | Meteor | | Karabakh | 7:0 | |||||
30.08 | Oka | | Vinogradar | 1:1 | |||||
30.08 | Lernagorts | | Uralan | 1:1 | |||||
30.08 | Urozhay | | Avtomobilist | 1:1 | |||||
30.08 03:00 | Kovrovets | | Tekstilshchik | 3:1 | |||||
Kovrov | |||||||||
Day 21 | |||||||||
26.08 | Khimik Novomoskovsk | | Kolos | 2:0 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
26.08 | Narzan | | Avtomobilist | 0:0 | |||||
26.08 | Znamya Truda | | Karabakh | 2:0 | |||||
26.08 | Meteor | | Araz | 1:0 | |||||
26.08 | Oka | | Terek | 0:0 | |||||
26.08 | Uralan | | Sevan | 2:1 | |||||
26.08 | Urozhay | | Lori | +:- | |||||
26.08 03:00 | Kovrovets | | Lernagorts | 2:0 (1:0) | |||||
Kovrov | |||||||||
Day 20 | |||||||||
18.08 | Terek | | Kovrovets | 2:0 | |||||
18.08 | Avtomobilist | | Lernagorts | 4:0 (2:0) | |||||
18.08 | Sevan | | Oka | 4:2 (1:2) | |||||
18.08 | Lori | | Khimik Novomoskovsk | 3:2 (1:1) | |||||
Kirovakan | |||||||||
18.08 | Vinogradar | | Meteor | 2:1 | |||||
18.08 | Karabakh | | Uralan | 1:0 | |||||
18.08 | Kolos | | Znamya Truda | 4:0 | |||||
Alexandrovskoye | |||||||||
18.08 | Tekstilshchik | | Urozhay | 2:1 | |||||
Mingechaur | |||||||||
18.08 | Araz | | Narzan | 0:0 | |||||
22.08 | Znamya Truda | | Lernagorts | 4:0 | |||||
22.08 | Meteor | | Tekstilshchik | 4:0 | |||||
22.08 | Karabakh | | Urozhay | 3:0 (2:0) | |||||
22.08 03:00 | Kovrovets | | Araz | 3:0 | |||||
Kovrov | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.08 | Terek | | Znamya Truda | 6:0 | |||||
14.08 | Avtomobilist | | Oka | 5:1 (3:0) | |||||
14.08 | Sevan | | Khimik Novomoskovsk | 3:1 (1:1) | |||||
Hoktemberyan | |||||||||
14.08 | Vinogradar | | Kovrovets | 3:0 | |||||
Derbent | |||||||||
14.08 | Karabakh | | Lori | 2:1 | |||||
14.08 | Kolos | | Meteor | 1:0 (0:0) | |||||
Alexandrovskoye | |||||||||
14.08 | Tekstilshchik | | Uralan | 1:0 | |||||
14.08 | Lernagorts | | Narzan | 1:0 (1:0) | |||||
14.08 | Araz | | Urozhay | 0:2 | |||||
Day 18 | |||||||||
10.08 | Terek | | Meteor | 3:0 | |||||
10.08 | Avtomobilist | | Khimik Novomoskovsk | 0:1 (0:1) | |||||
10.08 | Lori | | Oka | 2:0 (1:0) | |||||
10.08 | Vinogradar | | Znamya Truda | 3:0 | |||||
10.08 | Karabakh | | Narzan | 2:2 | |||||
10.08 | Kolos | | Kovrovets | 0:0 | |||||
Alexandrovskoye | |||||||||
10.08 | Lernagorts | | Urozhay | 1:1 | |||||
10.08 | Araz | | Uralan | 2:0 | |||||
05.08 | Torpedo Lutsk | | SKChF | 3:1 | |||||
09.08 | Torpedo Lutsk | | Energiya | 1:0 | |||||
18.08 | Torpedo Lutsk | | Goryn | 0:0 | |||||
24.08 | Avangard Rovenki | | Torpedo Lutsk | 1:0 | |||||
28.08 | Shakhtyor Kirovsk | | Torpedo Lutsk | 0:0 | |||||
02.08 | Metallist | | Dynamo | 1:0 | |||||
08.08 | Dynamo | | Avtomobilist Kustanay | 1:0 (0:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
08.08 17:30 | Tsementnik | | Stroitel Rudny | 1:1 | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
11.08 19:00 | Traktor | | Torpedo | 3:0 (3:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
12.08 | Dynamo | | Uralets | 1:0 (0:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
15.08 18:00 | Traktor | | Stroitel Rudny | 5:1 | |||||
Pavlodar | |||||||||
16.08 | Dynamo | | Voskhod | 4:0 (1:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
18.08 19:00 | Traktor | | Metallist | 2:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
22.08 | Avtomobilist Kzyl-Orda | | Dynamo | 3:0 | |||||
25.08 | Dynamo | | Energetik | 1:0 (1:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
30.08 | Fosforit | | Dynamo | 0:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
29.08 | VOEST | | Schwarz-Weiß | 1:1 | |||||
Linz | |||||||||
29.08 | Austria Wien | | First Vienna | 2:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
29.08 | Admira | | LASK | 4:3 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
29.08 | GAK | | Austria Salzburg | 2:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
29.08 | Wacker Innsbruck | | Wattens | 1:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
29.08 | Rapid | | Simmering | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
30.08 | Wacker Wien | | Sturm | 2:4 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
30.08 | Radenthein | | Wiener Sport-Club | 1:0 | |||||
Radenthein | |||||||||
Day 3 | |||||||||
25.08 | Wacker Wien | | Austria Wien | 1:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
26.08 | Wattens | | Radenthein | 4:0 | |||||
Wattens | |||||||||
26.08 | Sturm | | Admira | 1:0 | |||||
Graz | |||||||||
26.08 | Wiener Sport-Club | | VOEST | 5:1 | |||||
Wien | |||||||||
26.08 | Simmering | | Wacker Innsbruck | 2:3 | |||||
Simmering Simmering-Platz neu | |||||||||
26.08 | Austria Salzburg | | First Vienna | 1:1 | |||||
Salzburg Salzburg-Itzling | |||||||||
26.08 | Schwarz-Weiß | | GAK | 4:1 | |||||
Bregenz | |||||||||
26.08 | LASK | | Rapid | 1:3 | |||||
Linz | |||||||||
Day 2 | |||||||||
21.08 | Admira | | Wacker Wien | 6:2 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
21.08 | Austria Wien | | Austria Salzburg | 1:2 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
22.08 | Wacker Innsbruck | | LASK | 3:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
22.08 | GAK | | Wiener Sport-Club | 1:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
22.08 | Radenthein | | Simmering | 2:1 | |||||
Radenthein | |||||||||
22.08 | VOEST | | Wattens | 3:2 | |||||
Linz | |||||||||
22.08 | Rapid | | Sturm | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
23.08 | First Vienna | | Schwarz-Weiß | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.08 | Admira | | Austria Wien | 1:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
15.08 | Wattens | | GAK | 2:1 | |||||
Wattens | |||||||||
15.08 | Sturm | | Wacker Innsbruck | 3:1 | |||||
Graz | |||||||||
15.08 | Schwarz-Weiß | | Austria Salzburg | 0:1 | |||||
Bregenz | |||||||||
15.08 | LASK | | Radenthein | 4:3 | |||||
Linz | |||||||||
15.08 | Wacker Wien | | Rapid | 1:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
16.08 | Wiener Sport-Club | | First Vienna | 0:2 | |||||
Wien | |||||||||
16.08 | Simmering | | VOEST | 2:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz neu |
Day 6 | |||||||||
31.08 | West Ham United | | Southampton | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
Day 5 | |||||||||
29.08 | Manchester United | | West Ham United | 1:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
29.08 | Newcastle United | | Blackpool | 1:2 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
29.08 | Nottingham Forest | | Wolverhampton Wanderers | 4:1 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
29.08 | Southampton | | Ipswich Town | 1:0 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
29.08 | West Bromwich Albion | | Liverpool | 1:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
29.08 | Stoke City | | Crystal Palace | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
29.08 | Tottenham Hotspur | | Coventry City | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
29.08 | Chelsea | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
29.08 | Burnley | | Leeds United | 0:3 (0:3) | |||||
Burnley | |||||||||
29.08 | Huddersfield Town | | Derby County | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
29.08 | Everton | | Manchester City | 0:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 4 | |||||||||
25.08 | Liverpool | | Crystal Palace | 1:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
25.08 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 0:0 | |||||
Southampton | |||||||||
25.08 | Coventry City | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
25.08 | Burnley | | Manchester United | 0:2 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
25.08 19:30 | Arsenal | | Huddersfield Town | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
26.08 | Newcastle United | | Nottingham Forest | 1:1 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
26.08 | Manchester City | | Blackpool | 2:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
26.08 | West Bromwich Albion | | Stoke City | 5:2 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
26.08 | Chelsea | | Everton | 2:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
26.08 | Leeds United | | West Ham United | 3:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
26.08 | Derby County | | Ipswich Town | 2:0 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.08 | Manchester City | | Burnley | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
22.08 | Liverpool | | Huddersfield Town | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
22.08 | West Ham United | | Chelsea | 2:2 (2:0) | |||||
London | |||||||||
22.08 | Wolverhampton Wanderers | | Tottenham Hotspur | 0:3 (0:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
22.08 | Coventry City | | Southampton | 1:0 (1:0) | |||||
Coventry | |||||||||
22.08 | Blackpool | | West Bromwich Albion | 3:1 (3:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
22.08 | Ipswich Town | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
Ipswich | |||||||||
22.08 | Leeds United | | Everton | 3:2 (1:2) | |||||
Leeds | |||||||||
22.08 | Derby County | | Stoke City | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
22.08 | Crystal Palace | | Newcastle United | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
22.08 15:00 | Arsenal | | Manchester United | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.08 | West Ham United | | Arsenal | 0:0 | |||||
London | |||||||||
17.08 | Blackpool | | Liverpool | 0:0 | |||||
Blackpool | |||||||||
18.08 | Nottingham Forest | | West Bromwich Albion | 3:3 (2:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
18.08 | Everton | | Burnley | 1:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.08 | Ipswich Town | | Coventry City | 0:2 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
18.08 | Huddersfield Town | | Southampton | 3:1 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
19.08 | Manchester United | | Chelsea | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
19.08 | Wolverhampton Wanderers | | Derby County | 2:4 (2:4) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
19.08 | Stoke City | | Newcastle United | 3:0 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
19.08 | Tottenham Hotspur | | Leeds United | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.08 | Crystal Palace | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.08 | Newcastle United | | Wolverhampton Wanderers | 3:2 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15.08 | Nottingham Forest | | Coventry City | 2:0 (2:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15.08 | Everton | | Arsenal | 2:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15.08 | Manchester United | | Leeds United | 0:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
15.08 | Stoke City | | Ipswich Town | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15.08 | Southampton | | Manchester City | 1:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
15.08 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 2:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
15.08 | Chelsea | | Derby County | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15.08 | Huddersfield Town | | Blackpool | 3:0 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15.08 03:00 | West Bromwich Albion | | Crystal Palace | 0:0 | |||||
West Bromwich | |||||||||
15.08 03:00 | Burnley | | Liverpool | 1:2 (1:1) | |||||
Burnley |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 42 | 29 | 7 | 6 | 71-29 | 65 | ||
2. | Leeds United | 42 | 27 | 10 | 5 | 72-30 | 64 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 14 | 9 | 54-33 | 52 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 22 | 8 | 12 | 64-54 | 52 | ||
5. | Liverpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 42-24 | 51 | ||
6. | Chelsea | 42 | 18 | 15 | 9 | 52-42 | 51 | ||
7. | Southampton | 42 | 17 | 12 | 13 | 56-44 | 46 | ||
8. | Manchester United | 42 | 16 | 11 | 15 | 65-66 | 43 | ||
9. | Derby County | 42 | 16 | 10 | 16 | 56-54 | 42 | ||
10. | Coventry City | 42 | 16 | 10 | 16 | 37-38 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 42 | 23 | 13 | 6 | 57-30 | 59 | ||
2. | Sheffield United | 42 | 21 | 14 | 7 | 73-39 | 56 | ||
3. | Cardiff City | 42 | 20 | 13 | 9 | 64-41 | 53 | ||
4. | Carlisle United | 42 | 20 | 13 | 9 | 65-43 | 53 | ||
5. | Hull City | 42 | 19 | 13 | 10 | 54-41 | 51 | ||
6. | Luton Town | 42 | 18 | 13 | 11 | 62-43 | 49 | ||
7. | Middlesbrough | 42 | 17 | 14 | 11 | 60-43 | 48 | ||
8. | Millwall | 42 | 19 | 9 | 14 | 59-42 | 47 | ||
9. | Birmingham City | 42 | 17 | 12 | 13 | 58-48 | 46 | ||
10. | Norwich City | 42 | 15 | 14 | 13 | 54-52 | 44 |
Day 1 | |||||||||
29.08 | CSKA Septemvriysko Zname | | Spartak | 3:3 | |||||
29.08 | Cherno More | | Levski-Spartak | 2:1 | |||||
30.08 | Dunav | | Botev | 0:2 | |||||
30.08 | JSK Slavia | | Chardafon-Orlovets | 2:3 | |||||
30.08 | Marek | | Trakia | 1:2 | |||||
30.08 | Maritsa | | Lokomotiv | 1:1 | |||||
30.08 | Chernomorets | | Akademik | 1:1 | |||||
30.08 | Etar | | Nikolay Laskov | 1:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
28.08 20:00 | Rot-Weiß Essen | | Kaiserslautern | 4:0 (2:0) | |||||
Essen | |||||||||
28.08 20:00 | Borussia Dortmund | | Bayern | 0:0 | |||||
Dortmund | |||||||||
28.08 20:00 | Eintracht Frankfurt | | Arminia | 1:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
28.08 20:00 | Borussia Mönchengladbach | | Hannover 96 | 0:0 | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
28.08 20:00 | Hertha | | Rot-Weiß Oberhausen | 3:1 (0:1) | |||||
West Berlin | |||||||||
28.08 20:00 | Stuttgart | | Schalke 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
28.08 20:00 | Eintracht Braunschweig | | Werder | 1:0 (1:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
Day 2 | |||||||||
22.08 15:30 | Kaiserslautern | | Borussia Dortmund | 1:0 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
22.08 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (0:2) | |||||
Hamburg | |||||||||
22.08 15:30 | Köln | | Eintracht Braunschweig | 3:1 (2:1) | |||||
Köln | |||||||||
22.08 15:30 | Hannover 96 | | Eintracht Frankfurt | 1:2 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
22.08 15:30 | Bayern | | Hertha | 1:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
22.08 15:30 | Schalke 04 | | Duisburg | 1:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
22.08 15:30 | Arminia | | Rot-Weiß Essen | 0:0 | |||||
Bielefeld | |||||||||
22.08 15:30 | Rot-Weiß Oberhausen | | Stuttgart | 1:2 (0:0) | |||||
Oberhausen | |||||||||
22.08 15:30 | Kickers | | Werder | 2:1 (1:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.08 15:30 | Hertha | | Kaiserslautern | 5:3 (2:3) | |||||
West Berlin | |||||||||
15.08 15:30 | Werder | | Köln | 1:1 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15.08 15:30 | Stuttgart | | Bayern | 1:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15.08 15:30 | Borussia Dortmund | | Arminia | 3:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15.08 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15.08 15:30 | Rot-Weiß Essen | | Hannover 96 | 2:0 (0:0) | |||||
Essen | |||||||||
15.08 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Kickers | 2:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15.08 15:30 | Duisburg | | Rot-Weiß Oberhausen | 2:2 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
15.08 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Schalke 04 | 3:3 (2:1) | |||||
Braunschweig |
29.08 16:00 | Kickers (Offenbach) | | Köln (Köln) | 2:1 (1:0) | |||||
Hannover |
19.08 | Alemannia (Aachen) | | Köln (Köln) | 0:4 (0:2) | |||||
Aachen | |||||||||
19.08 | Kickers (Offenbach) | | Nürnberg (Nürnberg) | 4:2 aet (1:1, 1:1) | |||||
Offenbach |
05.08 | Borussia (Mönchengladbach) | | Köln (Köln) | 2:3 aet (0:1, 2:2) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
05.08 | Nürnberg (Nürnberg) | | Bayern (München) | 2:1 (2:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
05.08 | Eintracht (Frankfurt am Main) | | Kickers (Offenbach) | 0:3 (0:3) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
06.08 | Alemannia (Aachen) | | Hertha (Berlin) | 1:0 (0:0) | |||||
Aachen |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.08 | Hertha (Berlin) | | Schalke 04 (Gelsenkirchen) | 4:0 (1:0)* | 4:0 | ||||
Berlin | |||||||||
01.08 | Werder (Bremen) | | Alemannia (Aachen) | 1:1 aet (0:0, 1:1)* | 1:1 | ||||
Bremen |
Day 3 | |||||||||
29.08 | Olympia | | Wolfsburg | 2:1 (1:0) | |||||
Wilhelmshaven | |||||||||
30.08 | Osnabrück | | Heider SV | 2:0 (2:0) | |||||
Osnabrück | |||||||||
30.08 | Lübeck | | Itzehoe | 3:2 (1:2) | |||||
Lübeck | |||||||||
30.08 | Holstein | | Phönix | 1:1 (0:0) | |||||
Kiel | |||||||||
30.08 | Göttingen 05 | | Barmbek-Uhlenhorst | 0:1 (0:0) | |||||
Göttingen | |||||||||
30.08 | Bremerhaven 93 | | Sankt Pauli | 2:1 (1:0) | |||||
Bremerhaven | |||||||||
30.08 | Arminia | | Oldenburg | 2:2 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
30.08 | Sperber | | Celle | 0:0 | |||||
30.08 | Meppen | | Leu Braunschweig | 2:1 (1:1) | |||||
Meppen | |||||||||
Day 2 | |||||||||
22.08 | Wolfsburg | | Göttingen 05 | 1:1 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
23.08 | Barmbek-Uhlenhorst | | Lübeck | 2:0 (0:0) | |||||
23.08 | Celle | | Osnabrück | 3:3 (2:1) | |||||
23.08 | Leu Braunschweig | | Olympia | 0:2 (0:0) | |||||
23.08 | Itzehoe | | Holstein | 3:1 (1:0) | |||||
23.08 | Phönix | | Sperber | 0:1 (0:0) | |||||
23.08 | Heider SV | | Arminia | 2:0 (2:0) | |||||
23.08 | Oldenburg | | Sankt Pauli | 0:3 (0:2) | |||||
Oldenburg | |||||||||
23.08 | Meppen | | Bremerhaven 93 | 2:4 (2:0) | |||||
Meppen | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.08 | Sperber | | Itzehoe | 4:0 (0:0) | |||||
16.08 | Osnabrück | | Phönix | 2:2 (2:1) | |||||
Osnabrück | |||||||||
16.08 | Sankt Pauli | | Heider SV | 3:1 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
16.08 | Lübeck | | Wolfsburg | 2:2 (0:2) | |||||
Lübeck | |||||||||
16.08 | Holstein | | Barmbek-Uhlenhorst | 2:2 (1:1) | |||||
Kiel | |||||||||
16.08 | Olympia | | Meppen | 1:1 (0:1) | |||||
Wilhelmshaven | |||||||||
16.08 | Göttingen 05 | | Leu Braunschweig | 3:1 (2:1) | |||||
Göttingen | |||||||||
16.08 | Bremerhaven 93 | | Oldenburg | 3:3 (2:1) | |||||
Bremerhaven | |||||||||
16.08 | Arminia | | Celle | 2:2 (0:1) | |||||
Hannover |
Day 2 | |||||||||
22.08 | Rapide Wedding | | Tennis Borussia | 1:1 (1:0) | |||||
23.08 | Wacker 04 | | Staaken | 4:2 (2:1) | |||||
Berlin | |||||||||
23.08 | Spandauer SV | | Blau-Weiß | 2:2 (1:1) | |||||
Berlin | |||||||||
23.08 | Wannsee | | Nord Berlin | 4:0 (0:0) | |||||
23.08 | Neukölln | | Tasmania | 1:3 (1:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
16.08 | Tasmania | | Wacker 04 | 2:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
16.08 | Tennis Borussia | | Wannsee | 4:0 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
16.08 | Hertha Zehlendorf | | Spandauer SV | 7:1 (3:0) | |||||
Berlin | |||||||||
16.08 | Staaken | | Alemannia Berlin | 1:1 (1:0) | |||||
16.08 | Nord Berlin | | Neukölln | 2:4 (0:1) | |||||
Day 3 | |||||||||
29.08 | Bayer 04 | | Bonner | 1:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
30.08 | Bochum | | Wuppertaler SV | 1:0 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
30.08 | Fortuna Düsseldorf | | Wattenscheid | 3:1 (0:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
30.08 | Fortuna Köln | | Erkenschwick | 2:0 (2:0) | |||||
30.08 | Eintracht Gelsenkirchen | | Neuss | 1:1 (0:0) | |||||
30.08 | DJK Gütersloh | | Schwarz-Weiß | 2:1 (1:1) | |||||
Gütersloh | |||||||||
30.08 | Preußen | | Westfalia | 3:0 (2:0) | |||||
Münster | |||||||||
30.08 | Viktoria Koeln | | Hamborn 07 | 4:1 (3:0) | |||||
Köln | |||||||||
30.08 | Lüner SV | | Alemannia Aachen | 0:1 (0:0) | |||||
Lünen | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.08 | Wuppertaler SV | | Preußen | 2:0 (0:0) | |||||
Wuppertal | |||||||||
23.08 | Bayer 04 | | Fortuna Köln | 2:1 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
23.08 | Schwarz-Weiß | | Lüner SV | 3:2 (2:1) | |||||
Essen | |||||||||
23.08 | Westfalia | | Fortuna Düsseldorf | 2:2 (0:1) | |||||
Herne | |||||||||
23.08 | Wattenscheid | | DJK Gütersloh | 1:2 (0:0) | |||||
Wattenscheid | |||||||||
23.08 | Erkenschwick | | Viktoria Koeln | 1:0 (1:0) | |||||
Oer-Erkenschwick | |||||||||
23.08 | Neuss | | Bochum | 1:5 (0:1) | |||||
23.08 | Bonner | | Alemannia Aachen | 4:2 (3:2) | |||||
Bonn | |||||||||
23.08 | Hamborn 07 | | Eintracht Gelsenkirchen | 0:2 (0:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.08 | Alemannia Aachen | | Schwarz-Weiß | 1:1 (1:0) | |||||
15.08 | Viktoria Koeln | | Bayer 04 | 2:2 (2:1) | |||||
Köln | |||||||||
16.08 | Bochum | | Hamborn 07 | 4:1 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
16.08 | Fortuna Düsseldorf | | Wuppertaler SV | 4:3 (2:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
16.08 | Fortuna Köln | | Bonner | 0:1 (0:1) | |||||
16.08 | Eintracht Gelsenkirchen | | Erkenschwick | 2:0 (0:0) | |||||
16.08 | DJK Gütersloh | | Westfalia | 0:1 (0:1) | |||||
Gütersloh | |||||||||
16.08 | Preußen | | Neuss | 2:3 (1:1) | |||||
Münster | |||||||||
16.08 | Lüner SV | | Wattenscheid | 2:1 (0:1) | |||||
Lünen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bochum | 34 | 26 | 4 | 4 | 81-27 | 56 | ||
2. | Fortuna Düsseldorf | 34 | 25 | 6 | 3 | 70-26 | 56 | ||
3. | Wuppertaler SV | 34 | 24 | 7 | 3 | 81-27 | 55 | ||
4. | Fortuna Köln | 34 | 16 | 7 | 11 | 71-46 | 39 | ||
5. | Eintracht Gelsenkirchen | 34 | 17 | 5 | 12 | 62-54 | 39 | ||
6. | Alemannia Aachen | 34 | 15 | 4 | 15 | 59-58 | 34 | ||
7. | Bayer 04 | 34 | 13 | 7 | 14 | 64-62 | 33 | ||
8. | DJK Gütersloh | 34 | 14 | 5 | 15 | 49-58 | 33 | ||
9. | Preußen | 34 | 13 | 5 | 16 | 62-57 | 31 | ||
10. | Viktoria Koeln | 34 | 10 | 11 | 13 | 36-46 | 31 |
Day 3 | |||||||||
29.08 | Neuendorf | | Wormatia | 3:1 (3:0) | |||||
Koblenz | |||||||||
29.08 | Röchling | | Theley | 2:1 (2:0) | |||||
Völklingen | |||||||||
30.08 | Borussia | | Südwest | 0:1 (0:0) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
30.08 | Alsenborn | | Saarbrücken | 5:1 (1:1) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
30.08 | Landau | | Pirmasens | 1:0 (1:0) | |||||
30.08 | Frankenthal | | Eintracht Trier | 1:1 (0:0) | |||||
30.08 | Speyer | | Mainz 05 | 4:0 (3:0) | |||||
30.08 | Saar 05 | | Homburg | 1:2 (0:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
22.08 | Südwest | | Landau | 4:1 (2:1) | |||||
22.08 | Homburg | | Röchling | 3:0 (0:0) | |||||
Homburg | |||||||||
22.08 | Theley | | Borussia | 0:1 (0:0) | |||||
23.08 | Pirmasens | | Saar 05 | 1:1 (0:1) | |||||
Pirmasens | |||||||||
23.08 | Saarbrücken | | Frankenthal | 2:0 (1:0) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
23.08 | Mainz 05 | | Alsenborn | 6:0 (2:0) | |||||
Mainz | |||||||||
23.08 | Eintracht Trier | | Neuendorf | 2:6 (1:2) | |||||
Trier | |||||||||
23.08 | Wormatia | | Speyer | 1:0 (0:0) | |||||
Worms | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.08 | Borussia | | Homburg | 1:0 (0:0) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
15.08 | Landau | | Theley | 2:1 (2:0) | |||||
15.08 | Röchling | | Pirmasens | 0:1 (0:1) | |||||
Völklingen | |||||||||
16.08 | Alsenborn | | Wormatia | 2:1 (0:1) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
16.08 | Neuendorf | | Saarbrücken | 1:2 (1:0) | |||||
Koblenz | |||||||||
16.08 | Frankenthal | | Mainz 05 | 1:1 (0:0) | |||||
16.08 | Speyer | | Eintracht Trier | 2:1 (0:1) | |||||
16.08 | Saar 05 | | Südwest | 0:3 (0:2) | |||||
Day 3 | |||||||||
29.08 | 1860 München | | Schweinfurt 05 | 2:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
29.08 | Regensburg | | Stuttgarter Kickers | 2:0 (1:0) | |||||
Regensburg | |||||||||
29.08 | Heilbronn | | Fürth | 1:1 (1:0) | |||||
Heilbronn | |||||||||
29.08 | Bayern | | Hessen | 1:3 (0:2) | |||||
Hof | |||||||||
29.08 | Reutlingen 05 | | ESV Ingolstadt | 5:2 (3:0) | |||||
Reutlingen | |||||||||
29.08 | Göppingen | | Wacker | 5:2 (2:0) | |||||
30.08 | Villingen | | Freiburger FC | 2:2 (0:2) | |||||
30.08 | Opel | | Viktoria Aschaffenburg | 4:1 (1:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
22.08 | Karlsruher | | 1860 München | 2:1 (2:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
22.08 | Fürth | | Mannheim | 1:1 (0:0) | |||||
Fürth | |||||||||
23.08 | Hessen | | Regensburg | 7:2 (3:1) | |||||
Kassel | |||||||||
23.08 | Schweinfurt 05 | | Reutlingen 05 | 4:2 (4:1) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
23.08 | Freiburger FC | | Opel | 0:2 (0:2) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
23.08 | Stuttgarter Kickers | | Nürnberg | 4:0 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
23.08 | ESV Ingolstadt | | Bayern | 3:1 (1:0) | |||||
Ingolstadt | |||||||||
23.08 | Viktoria Aschaffenburg | | Villingen | 0:1 (0:1) | |||||
Aschaffenburg | |||||||||
23.08 | Wacker | | Heilbronn | 2:1 (1:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
15.08 | Nürnberg | | Hessen | 3:0 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15.08 | 1860 München | | Freiburger FC | 2:1 (2:0) | |||||
München | |||||||||
15.08 | Regensburg | | ESV Ingolstadt | 2:1 (0:1) | |||||
Regensburg | |||||||||
15.08 | Bayern | | Karlsruher | 0:1 (0:1) | |||||
Hof | |||||||||
15.08 | Mannheim | | Wacker | 3:3 (2:2) | |||||
Mannheim Mannheimer Stadion | |||||||||
16.08 | Heilbronn | | Viktoria Aschaffenburg | 3:1 (2:0) | |||||
Heilbronn | |||||||||
16.08 | Villingen | | Fürth | 1:0 (1:0) | |||||
16.08 | Reutlingen 05 | | Stuttgarter Kickers | 2:2 (1:1) | |||||
Reutlingen | |||||||||
16.08 | Göppingen | | Schweinfurt 05 | 4:2 (2:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
29.08 15:00 | Sachsenring | | Magdeburg | 2:3 | |||||
29.08 15:00 | Vorwärts | | Lokomotive | 5:1 | |||||
29.08 15:00 | Chemie Leipzig | | Dynamo Berlin | 1:2 | |||||
29.08 15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Union | 3:1 | |||||
29.08 15:00 | Rot-Weiß | | Hansa | 2:0 | |||||
29.08 15:00 | Dynamo Dresden | | Carl Zeiss | 3:0 | |||||
29.08 15:00 | Stahl | | Wismut | 1:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
22.08 15:00 | Hansa | | Wismut | 0:1 | |||||
22.08 15:00 | Union | | Rot-Weiß | 4:1 | |||||
22.08 15:00 | Lokomotive | | Chemie Leipzig | 3:0 | |||||
22.08 15:00 | Magdeburg | | Vorwärts | 1:0 | |||||
22.08 15:00 | Carl Zeiss | | Sachsenring | 7:3 | |||||
22.08 15:00 | Dynamo Dresden | | Stahl | 0:0 | |||||
23.08 15:00 | Dynamo Berlin | | Chemie Halle-Leuna | 1:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
30.08 | NAC | | DWS | 1:4 (1:2) | |||||
30.08 | PSV | | Volendam | 4:2 (3:1) | |||||
30.08 | Sparta | | Excelsior | 5:1 (5:1) | |||||
30.08 | Holland Sport | | Den Haag | 2:3 (1:1) | |||||
30.08 | AZ-67 | | Feyenoord | 0:4 (0:0) | |||||
30.08 | Ajax | | MVV | 2:0 (1:0) | |||||
30.08 | Haarlem | | NEC | 1:1 (1:0) | |||||
30.08 | Twente | | Telstar | 1:1 (1:1) | |||||
30.08 | Utrecht | | Go Ahead Eagles | 4:1 (0:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
19.08 | Feyenoord | | Utrecht | 4:1 (1:1) | |||||
23.08 | Telstar | | Sparta | 1:4 (0:1) | |||||
23.08 | Volendam | | Twente | 0:1 (0:0) | |||||
23.08 | MVV | | Holland Sport | 0:1 (0:1) | |||||
23.08 | NEC | | Ajax | 0:0 | |||||
23.08 | Den Haag | | NAC | 3:0 (1:0) | |||||
23.08 | Go Ahead Eagles | | Haarlem | 1:1 (1:0) | |||||
23.08 | DWS | | PSV | 0:1 (0:0) | |||||
23.08 | Excelsior | | AZ-67 | 0:0 | |||||
08.08 | ÍA | | Víkingur | 2:0 | |||||
Akranes | |||||||||
09.08 | Fram | | Keflavík | 1:2 | |||||
Reykjavík | |||||||||
09.08 | ÍBA | | KR | 6:3 | |||||
Akureyri | |||||||||
12.08 | ÍBV | | Fram | 0:2 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
13.08 | KR | | Valur | 1:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.08 | Keflavík | | ÍBV | 1:0 | |||||
Njarðvík | |||||||||
16.08 | ÍA | | ÍBA | 0:0 | |||||
Akranes | |||||||||
17.08 | Víkingur | | Fram | 1:5 | |||||
Reykjavík | |||||||||
19.08 | ÍBA | | ÍBV | 1:1 | |||||
Akureyri | |||||||||
20.08 | Valur | | Fram | 3:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
22.08 | ÍBV | | ÍBA | 0:3 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
22.08 | Keflavík | | Víkingur | 1:0 | |||||
Keflavík | |||||||||
23.08 | KR | | ÍA | 1:2 | |||||
Reykjavík | |||||||||
25.08 | Valur | | ÍBA | 6:5 | |||||
Reykjavík | |||||||||
27.08 | Víkingur | | KR | 2:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.08 | Fram | | ÍBV | 0:2 | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.08 | ÍBA | | Keflavík | 1:1 | |||||
Akureyri | |||||||||
30.08 | ÍA | | Valur | 2:2 | |||||
Akranes |
Day 13 | |||||||||
23.08 | Viking | | Pors Grenland | 4:0 | |||||
23.08 | Strømsgodset | | Ham-Kam | 4:2 | |||||
23.08 | Hødd | | Fredrikstad | 1:2 | |||||
23.08 | Sarpsborg | | Rosenborg | 0:0 | |||||
24.08 | Brann | | Skeid | 2:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
16.08 | Skeid | | Pors Grenland | 4:1 | |||||
16.08 | Ham-Kam | | Hødd | 4:1 | |||||
17.08 | Rosenborg | | Viking | 1:0 | |||||
17.08 | Sarpsborg | | Fredrikstad | 1:1 | |||||
17.08 | Brann | | Strømsgodset | 1:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
12.08 | Skeid | | Rosenborg | 0:2 | |||||
12.08 | Pors Grenland | | Strømsgodset | 1:3 | |||||
12.08 | Viking | | Sarpsborg | 3:2 | |||||
12.08 | Hødd | | Brann | 1:2 | |||||
12.08 | Fredrikstad | | Ham-Kam | 0:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
02.08 | Strømsgodset | | Hødd | 4:3 | |||||
02.08 | Ham-Kam | | Viking | 4:2 | |||||
03.08 | Sarpsborg | | Skeid | 0:3 | |||||
03.08 | Brann | | Fredrikstad | 1:0 | |||||
03.08 | Rosenborg | | Pors Grenland | 1:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
26.08 | GKS | | Stal Rzeszów | 0:0 | |||||
26.08 | Gwardia | | Górnik | 0:1 (0:0) | |||||
26.08 | Pogoń | | Wisła | 1:0 (1:0) | |||||
26.08 | ROW | | Zagłębie Walbrzych | 2:0 (0:0) | |||||
26.08 | Ruch | | Zagłębie Sosnowiec | 4:1 (0:0) | |||||
26.08 | Stal Mielec | | Legia | 0:0 | |||||
26.08 | Szombierki | | Polonia | 0:2 (0:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Górnik | | Pogoń | 0:0 | |||||
19.08 | Legia | | ROW | 3:0 (1:0) | |||||
19.08 | Polonia | | GKS | 0:2 (0:0) | |||||
19.08 | Stal Rzeszów | | Stal Mielec | 3:0 (1:0) | |||||
19.08 | Wisła | | Ruch | 2:2 (0:1) | |||||
19.08 | Zagłębie Sosnowiec | | Szombierki | 0:1 (0:1) | |||||
19.08 | Zagłębie Walbrzych | | Gwardia | 3:1 (1:1) | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | GKS | | Zagłębie Sosnowiec | 1:1 (0:1) | |||||
15.08 | Pogoń | | Gwardia | 1:0 (0:0) | |||||
15.08 | ROW | | Stal Rzeszów | 1:0 (0:0) | |||||
15.08 | Ruch | | Górnik | 3:2 (2:0) | |||||
15.08 | Stal Mielec | | Polonia | 1:0 (0:0) | |||||
15.08 | Szombierki | | Wisła | 2:2 (1:1) | |||||
23.08 | Legia | | Zagłębie Walbrzych | 3:0 (1:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Górnik | | Szombierki | 4:3 (1:1) | |||||
12.08 | Gwardia | | Ruch | 0:3 (0:1) | |||||
12.08 | Pogoń | | Zagłębie Walbrzych | 2:1 (0:1) | |||||
12.08 | Polonia | | ROW | 1:1 (1:0) | |||||
12.08 | Stal Rzeszów | | Legia | 1:3 (1:2) | |||||
12.08 | Wisła | | GKS | 1:0 (1:0) | |||||
12.08 | Zagłębie Sosnowiec | | Stal Mielec | 1:2 (1:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | GKS | | Górnik | 1:1 (1:0) | |||||
08.08 | Legia | | Polonia | 0:0 | |||||
08.08 | ROW | | Zagłębie Sosnowiec | 0:0 | |||||
08.08 | Ruch | | Pogoń | 6:0 (2:0) | |||||
08.08 | Stal Mielec | | Wisła | 5:2 (2:2) | |||||
08.08 | Szombierki | | Gwardia | 1:1 (0:1) | |||||
08.08 | Zagłębie Walbrzych | | Stal Rzeszów | 0:0 | |||||
Day 13 | |||||||||
30.08 | GAIS | | Djurgårdens | 1:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
30.08 | Hammarby | | Göteborg | 3:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
30.08 | Åtvidaberg | | Malmö | 0:2 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
30.08 | Östers | | Elfsborg | 2:2 | |||||
Växjö | |||||||||
31.08 | AIK | | Norrköping | 2:1 | |||||
Solna | |||||||||
31.08 | Örgryte | | Örebro | 0:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 12 | |||||||||
23.08 | Djurgårdens | | Malmö | 3:0 | |||||
Solna | |||||||||
23.08 | Göteborg | | Östers | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
23.08 | Norrköping | | Elfsborg | 6:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
23.08 | Örebro | | GAIS | 5:0 | |||||
Örebro | |||||||||
24.08 | Örgryte | | AIK | 0:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
27.08 | Hammarby | | Åtvidaberg | 3:1 | |||||
Stockholm |
Day 11 | |||||||||
18.08 | AIK | | Örgryte | 0:1 | |||||
Solna | |||||||||
18.08 | Elfsborg | | Norrköping | 0:0 | |||||
Borås | |||||||||
18.08 | GAIS | | Örebro | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
18.08 | Malmö | | Djurgårdens | 0:0 | |||||
Malmö | |||||||||
18.08 | Östers | | Göteborg | 1:2 | |||||
Växjö | |||||||||
19.08 | Åtvidaberg | | Hammarby | 1:0 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
Day 10 | |||||||||
12.08 | Djurgårdens | | Göteborg | 3:3 | |||||
Solna | |||||||||
12.08 | Elfsborg | | Åtvidaberg | 1:2 | |||||
Borås | |||||||||
12.08 | GAIS | | Östers | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
12.08 | Malmö | | AIK | 5:1 | |||||
Malmö | |||||||||
12.08 | Örebro | | Hammarby | 5:2 | |||||
Örebro | |||||||||
13.08 | Norrköping | | Örgryte | 5:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 9 | |||||||||
04.08 | AIK | | Elfsborg | 3:0 | |||||
Solna | |||||||||
05.08 | Örgryte | | Malmö | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
06.08 | Göteborg | | Örebro | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
06.08 | Hammarby | | Norrköping | 2:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
06.08 | Åtvidaberg | | GAIS | 4:1 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
06.08 | Östers | | Djurgårdens | 1:2 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.08 | Åtvidaberg | | Göteborg | 5:2 | |||||
Åtvidaberg |
Day 1 | |||||||||
29.08 | Aberdeen | | Airdrieonians | 1:1 | |||||
Aberdeen | |||||||||
29.08 | Falkirk | | Clyde | 1:1 | |||||
Falkirk | |||||||||
29.08 | Ayr United | | Dunfermline Athletic | 4:1 | |||||
Ayr | |||||||||
29.08 | Cowdenbeath | | Dundee | 0:1 | |||||
Cowdenbeath | |||||||||
29.08 | St. Mirren | | Rangers | 0:0 | |||||
Paisley | |||||||||
29.08 | Celtic | | Greenock Morton | 2:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
29.08 | Dundee United | | Hibernian | 1:1 | |||||
Dundee | |||||||||
29.08 | Motherwell | | Kilmarnock | 4:1 | |||||
Motherwell | |||||||||
29.08 | Hearts | | St. Johnstone | 1:3 | |||||
Edinburgh |
Day 1 | |||||||||
31.08 | Partick Thistle | | Stranraer | 2:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.08 | Clyde | | Hearts | 1:5 | |||||
26.08 | Dundee United | | Celtic | 2:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | Celtic | | Hearts | 4:2 | |||||
22.08 | Dundee United | | Clyde | 1:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Clyde | | Celtic | 0:2 | |||||
19.08 | Hearts | | Dundee United | 0:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Celtic | | Dundee United | 2:2 | |||||
15.08 | Hearts | | Clyde | 1:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Celtic | | Clyde | 5:3 | |||||
12.08 | Dundee United | | Hearts | 2:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Clyde | | Dundee United | 1:1 | |||||
08.08 | Hearts | | Celtic | 1:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.08 | Dunfermline Athletic | | Motherwell | 1:1 | |||||
26.08 | Morton | | Rangers | 0:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | Dunfermline Athletic | | Rangers | 0:6 | |||||
22.08 | Motherwell | | Morton | 0:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Morton | | Dunfermline Athletic | 3:2 | |||||
19.08 | Rangers | | Motherwell | 2:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Motherwell | | Dunfermline Athletic | 3:0 | |||||
15.08 | Rangers | | Morton | 0:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Dunfermline Athletic | | Morton | 0:2 | |||||
12.08 | Motherwell | | Rangers | 0:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Morton | | Motherwell | 1:4 | |||||
08.08 | Rangers | | Dunfermline Athletic | 4:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.08 | Kilmarnock | | Dundee | 2:1 | |||||
26.08 | St. Mirren | | Ayr United | 1:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | Ayr United | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
22.08 | St. Mirren | | Dundee | 0:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Dundee | | Ayr United | 4:1 | |||||
19.08 | Kilmarnock | | St. Mirren | 2:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Ayr United | | St. Mirren | 2:2 | |||||
15.08 | Dundee | | Kilmarnock | 2:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Ayr United | | Dundee | 1:2 | |||||
12.08 | St. Mirren | | Kilmarnock | 1:3 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Dundee | | St. Mirren | 1:0 | |||||
08.08 | Kilmarnock | | Ayr United | 1:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.08 | Airdrieonians | | St. Johnstone | 1:0 | |||||
26.08 | Hibernian | | Aberdeen | 4:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | Aberdeen | | Airdrieonians | 7:3 | |||||
22.08 | Hibernian | | St. Johnstone | 1:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Airdrieonians | | Hibernian | 2:4 | |||||
19.08 | St. Johnstone | | Aberdeen | 0:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Aberdeen | | Hibernian | 1:1 | |||||
15.08 | St. Johnstone | | Airdrieonians | 0:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Aberdeen | | St. Johnstone | 2:1 | |||||
12.08 | Hibernian | | Airdrieonians | 3:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Airdrieonians | | Aberdeen | 1:1 | |||||
08.08 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:3 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.08 | Partick Thistle | | East Fife | 1:3 | |||||
26.08 | Queen of the South | | Stirling Albion | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | East Fife | | Queen of the South | 2:1 | |||||
22.08 | Partick Thistle | | Stirling Albion | 1:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Queen of the South | | Partick Thistle | 0:0 | |||||
19.08 | Stirling Albion | | East Fife | 2:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | East Fife | | Partick Thistle | 1:1 | |||||
15.08 | Stirling Albion | | Queen of the South | 2:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | East Fife | | Stirling Albion | 1:1 | |||||
12.08 | Partick Thistle | | Queen of the South | 4:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Queen of the South | | East Fife | 1:1 | |||||
08.08 | Stirling Albion | | Partick Thistle | 2:3 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.08 | Alloa Athletic | | Brechin City | 2:0 | |||||
26.08 | Dumbarton | | Berwick Rangers | 3:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | Berwick Rangers | | Brechin City | 4:1 | |||||
22.08 | Dumbarton | | Alloa Athletic | 5:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Alloa Athletic | | Berwick Rangers | 0:1 | |||||
19.08 | Brechin City | | Dumbarton | 1:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Berwick Rangers | | Dumbarton | 0:2 | |||||
15.08 | Brechin City | | Alloa Athletic | 1:3 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Berwick Rangers | | Alloa Athletic | 1:1 | |||||
12.08 | Dumbarton | | Brechin City | 2:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Alloa Athletic | | Dumbarton | 1:3 | |||||
08.08 | Brechin City | | Berwick Rangers | 2:3 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.08 | Montrose | | East Stirlingshire | 2:1 | |||||
26.08 | Raith Rovers | | Cowdenbeath | 0:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | East Stirlingshire | | Cowdenbeath | 1:4 | |||||
22.08 | Montrose | | Raith Rovers | 4:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Cowdenbeath | | Montrose | 3:0 | |||||
19.08 | Raith Rovers | | East Stirlingshire | 2:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Cowdenbeath | | Raith Rovers | 3:1 | |||||
15.08 | East Stirlingshire | | Montrose | 1:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | East Stirlingshire | | Raith Rovers | 2:0 | |||||
12.08 | Montrose | | Cowdenbeath | 3:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Cowdenbeath | | East Stirlingshire | 1:1 | |||||
08.08 | Raith Rovers | | Montrose | 1:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.08 | Arbroath | | Albion Rovers | 5:3 | |||||
26.08 | Falkirk | | Clydebank | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | Albion Rovers | | Falkirk | 0:3 | |||||
22.08 | Arbroath | | Clydebank | 4:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Clydebank | | Albion Rovers | 5:1 | |||||
19.08 | Falkirk | | Arbroath | 2:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Albion Rovers | | Arbroath | 2:1 | |||||
15.08 | Clydebank | | Falkirk | 0:3 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Albion Rovers | | Clydebank | 2:2 | |||||
12.08 | Arbroath | | Falkirk | 1:4 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Clydebank | | Arbroath | 4:1 | |||||
08.08 | Falkirk | | Albion Rovers | 5:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
22.08 | Stenhousemuir | | Queen's Park | 1:4 | |||||
22.08 | Stranraer | | Forfar Athletic | 1:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.08 | Hamilton Academical | | Queen's Park | 1:1 | |||||
19.08 | Stranraer | | Stenhousemuir | 4:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Forfar Athletic | | Hamilton Academical | 1:2 | |||||
15.08 | Queen's Park | | Stranraer | 2:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Queen's Park | | Forfar Athletic | 1:1 | |||||
12.08 | Stenhousemuir | | Hamilton Academical | 3:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Forfar Athletic | | Stenhousemuir | 2:1 | |||||
08.08 | Hamilton Academical | | Stranraer | 2:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | Chacarita Juniors | | Huracán | 2:1 | |||||
16.08 | Estudiantes | | Quilmes | 1:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
09.08 | Huracán | | Estudiantes | 1:2 | |||||
09.08 | Quilmes | | Chacarita Juniors | 0:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
02.08 | Estudiantes | | Chacarita Juniors | 1:1 | |||||
02.08 | Quilmes | | Huracán | 1:0 | |||||
01.08 | Dallas Tornado | | Saint Louis Stars | 5:1 | |||||
Dallas | |||||||||
01.08 | Rochester Lancers | | Washington Darts | 2:0 | |||||
Rochester | |||||||||
02.08 | Atlanta Chiefs | | Kansas City Spurs | 6:2 | |||||
Jonesboro | |||||||||
04.08 03:00 | Dallas Tornado | | Monterrey | 5:2 | |||||
Dallas | |||||||||
08.08 | Atlanta Chiefs | | Rochester Lancers | 3:0 | |||||
Jonesboro | |||||||||
09.08 | Kansas City Spurs | | Rochester Lancers | 6:2 | |||||
Kansas City | |||||||||
15.08 | Dallas Tornado | | Atlanta Chiefs | 2:5 | |||||
Dallas | |||||||||
15.08 | Saint Louis Stars | | Washington Darts | 0:5 | |||||
Saint Louis | |||||||||
16.08 | Rochester Lancers | | Saint Louis Stars | 3:0 | |||||
Rochester | |||||||||
16.08 | Kansas City Spurs | | Washington Darts | 3:1 | |||||
Kansas City | |||||||||
23.08 | Atlanta Chiefs | | Dallas Tornado | 3:0 | |||||
Jonesboro | |||||||||
23.08 | Saint Louis Stars | | Kansas City Spurs | 2:1 | |||||
Saint Louis | |||||||||
23.08 | Washington Darts | | Rochester Lancers | 2:2 | |||||
Washington | |||||||||
29.08 | Rochester Lancers | | Kansas City Spurs | 3:1 | |||||
Rochester | |||||||||
29.08 | Atlanta Chiefs | | Washington Darts | 5:2 | |||||
Jonesboro | |||||||||
30.08 | Saint Louis Stars | | Dallas Tornado | 1:0 | |||||
Saint Louis |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Rochester Lancers | 24 | 9 | 6 | 9 | 41-45 | 72 | ||
2. | Kansas City Spurs | 24 | 8 | 6 | 10 | 42-44 | 66 | ||
3. | Saint Louis Stars | 24 | 5 | 2 | 17 | 26-71 | 36 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Washington Darts | 24 | 14 | 4 | 6 | 52-29 | 96 | ||
2. | Atlanta Chiefs | 24 | 11 | 5 | 8 | 53-33 | 81 | ||
3. | Dallas Tornado | 24 | 8 | 4 | 12 | 39-39 | 60 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
15:00* | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
16:45 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |