24.04.2015 < | Football matches for 25.04.2015 | > 26.04.2015 |
Day 29 | |||||||||
14:00 | Anzhi | | Tom | 6:0 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
15:00 | Sibir | | FK Tyumen | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
16:00 | Volga | | Khimik | 2:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16:00 | Gazovik | | Luch-Energiya | 0:2 (0:2) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:00 | Shinnik | | FK Tosno | 2:0 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Baltika | | Sokol | 1:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Volgar | | SKA-Energiya | 4:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | Sakhalin | | Yenisey | 1:0 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
18:30 | Dynamo | | Krylia Sovetov | 0:4 (0:1) | |||||
Saint Petersburg |
Day 22 | |||||||||
14:00 | Tom-2 | | Smena | 1:1 (1:1) | |||||
Kaltai | |||||||||
15:00 | Irtysh | | Metallurg Novokuznetsk | 0:0 | |||||
Omsk | |||||||||
17:00 | Baikal | | FK Chita | 1:1 (0:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
19:00 | Sibir-2 | | Dynamo Barnaul | 3:1 (2:0) | |||||
Novosibirsk |
Day 21 | |||||||||
14:00 | Hoverla | | Zorya | 1:2 (1:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
17:00 | Vorskla | | Volyn | 2:0 (2:0) | |||||
Poltava | |||||||||
19:30 | Metalurh Donetsk | | Chornomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 23 | |||||||||
Stal Alchevsk | | FK Oleksandriya | -:+ | ||||||
Alchevsk | |||||||||
16:00 | FK Poltava | | Helios | 0:2 (0:1) | |||||
Poltava | |||||||||
16:00 | Hirnyk-Sport | | Desna | 4:1 (3:0) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
16:00 | Dynamo-2 | | FK Ternopil | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | MFK Mykolaiv | | FK Sumy | 3:3 (1:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:00 | Zirka | | Stal Dniprodzerzhinsk | 1:1 (0:1) | |||||
Kirovograd |
Day 20 | |||||||||
15:00 | Enerhiya | | Kremin | 0:2 (0:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
16:00 | NPGU-Makiivvuhillya | | Skala | 2:1 (0:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
17:00 | Cherkasky Dnipro | | Obolon-Brovar | 2:1 (1:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
17:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Real Pharma | 0:1 (0:1) | |||||
Bila Tserkva |
Day 3 | |||||||||
16:00 | Granit Mikashevichy | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Luninets | |||||||||
16:30 | Shakhtsyor | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Salihorsk | |||||||||
17:00 | FK Minsk | | FK Slutsk | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18:30 | Neman | | Belshina | 1:3 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
19:00 | BATE | | FK Homel | 2:0 (0:0) | |||||
Barysaw |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Academia UTM | | Zarya | 3:0 (2:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
17:00 | Zimbru | | Dinamo-Auto | 0:0 | |||||
Chişinău |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Neftchi | | Soʼgʼdiyona | 4:1 (3:0) | |||||
Fergana | |||||||||
17:00 | Mashʼal | | Qoʼqon 1912 | 3:0 (2:0) | |||||
Muborak | |||||||||
17:30 | Navbahor | | Dinamo | 2:1 (1:1) | |||||
Namangan | |||||||||
18:00 | Qizilqum | | FK Andijon | 1:0 (0:0) | |||||
Zarafshon SC Eshlar | |||||||||
18:00 | Buxoro | | FK Olmaliq | 0:4 (0:1) | |||||
Buxoro Бухоро Арена |
Day 30 | |||||||||
16:00 | Red Bull | | Ried | 2:1 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
18:30 | Rapid | | Admira Wacker | 1:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Wolfsberg | | Grödig | 2:1 (1:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
18:30 | Wiener Neustadt | | Sturm | 4:4 (2:0) | |||||
Wiener Neustadt |
Day 34 | |||||||||
12:45 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 2:2 (1:1) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Burnley | | Leicester City | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Hull City | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Swansea City | 2:3 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | West Ham United | 0:0 | |||||
London | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Sunderland | 1:1 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Liverpool | 0:0 | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | Manchester City | | Aston Villa | 3:2 (1:0) | |||||
Manchester |
Day 45 | |||||||||
12:15 | Brighton & Hove Albion | | Watford | 0:2 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
12:30 | Sheffield Wednesday | | Leeds United | 1:2 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Reading | | Brentford | 0:2 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | Norwich City | 1:1 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Nottingham Forest | 2:1 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Blackburn Rovers | 2:2 (1:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Millwall | | Derby County | 3:3 (2:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Charlton Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Fulham | | Middlesbrough | 4:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Blackpool | 3:2 (2:0) | |||||
Cardiff |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | AFC Bournemouth | 46 | 26 | 12 | 8 | 98-45 | 90 | ||
2. | Watford | 46 | 27 | 8 | 11 | 91-50 | 89 | ||
3. | Norwich City | 46 | 25 | 11 | 10 | 88-48 | 86 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 25 | 10 | 11 | 68-37 | 85 | ||
5. | Brentford | 46 | 23 | 9 | 14 | 78-59 | 78 | ||
6. | Ipswich Town | 46 | 22 | 12 | 12 | 72-54 | 78 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 12 | 12 | 70-56 | 78 | ||
8. | Derby County | 46 | 21 | 14 | 11 | 85-56 | 77 | ||
9. | Blackburn Rovers | 46 | 17 | 16 | 13 | 66-59 | 67 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 54-64 | 63 |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Charleroi | | Standard | 1:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:30 | Anderlecht | | Kortrijk | 5:1 (3:1) | |||||
Bruxelles |
Day 4 | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Zulte Waregem | 0:2 (0:1) | |||||
Beveren |
Day 4 | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Mouscron-Péruwelz | 2:1 (1:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Westerlo | | Oostende | 1:2 (0:1) | |||||
Westerlo |
Day 5 | |||||||||
20:00 | Beroe | | Ludogorets | 2:0 (1:0) | |||||
Stara Zagora |
Day 30 | |||||||||
15:30 | Köln | | Bayer 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Augsburg | 3:2 (2:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Hannover | | Hoffenheim | 1:2 (1:1) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht | 2:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Freiburg | 2:2 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
18:30 | Bayern | | Hertha | 1:0 (0:0) | |||||
München |
Day 32 | |||||||||
18:30 | Heerenveen | | Willem II | 1:1 (0:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
19:45 | NAC | | Heracles | 1:3 (1:2) | |||||
Breda | |||||||||
19:45 | Go Ahead Eagles | | Utrecht | 0:2 (0:1) | |||||
Deventer | |||||||||
20:45 | Excelsior | | PSV | 2:3 (0:0) | |||||
Rotterdam |
Day 25 | |||||||||
16:00 | Dinamo Batumi | | Guria | 2:1 (2:0) | |||||
Kobuleti | |||||||||
16:00 | Merani | | Zestaponi | 3:0 | |||||
Martvili |
Day 33 | |||||||||
16:00 | Español | | Barcelona | 0:2 (0:2) | |||||
Barcelona | |||||||||
18:00 | Atlético | | Elche | 3:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
20:00 | Getafe | | Levante | 0:1 (0:1) | |||||
Getafe | |||||||||
22:00 | Real Sociedad | | Villarreal | 0:0 | |||||
San Sebastián |
Day 29 | |||||||||
15:30 | Pogoń | | Górnik Zabrze | 3:1 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
18:00 | GKS | | Jagiellonia | 0:0 | |||||
Bełchatów | |||||||||
20:30 | Lech | | Śląsk | 2:0 (0:0) | |||||
Poznań |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Académica | | Gil Vicente | 1:2 (1:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
18:00 | Estoril-Praia | | Marítimo | 1:1 (0:0) | |||||
Estoril | |||||||||
20:15 | Rio Ave | | Vitória Guimarães | 1:1 (0:1) | |||||
Vila do Conde |
Day 24 | |||||||||
16:00 | Radnički Niš | | Napredak | 2:0 (0:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
16:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Novi Pazar | 0:2 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
16:00 | Jagodina | | Voždovac | 1:2 (0:1) | |||||
Jagodina | |||||||||
16:00 | Mladost | | Donji Srem | 0:0 | |||||
Lučani | |||||||||
16:00 | Radnički 1923 | | Čukarički | 0:1 (0:1) | |||||
Kragujevac | |||||||||
17:30 | Vojvodina | | Borac | 1:3 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18:00 | Crvena Zvezda | | Partizan | 0:0 | |||||
Belgrade |
Day 25 | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Hradec Králové | 2:2 (0:2) | |||||
České Budějovice | |||||||||
17:00 | Příbram | | Dukla | 3:0 (2:0) | |||||
Příbram | |||||||||
17:00 | Baumit | | Slavia | 2:1 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
17:00 | Bohemians 1905 | | Teplice | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
17:00 | Slovácko | | Slovan | 2:3 (1:2) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
20:15 | Viktoria | | Mladá Boleslav | 1:2 (0:1) | |||||
Plzeň |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Hammarby | | Åtvidaberg | 2:1 (2:0) | |||||
Stockholm |
Day 34 | |||||||||
15:00 | Dundee | | St. Johnstone | 0:2 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Inverness | | Aberdeen | 1:2 (0:0) | |||||
Inverness |
Day 34 | |||||||||
15:00 | Ross County | | Partick Thistle | 1:2 (1:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Kilmarnock | 4:1 (2:0) | |||||
Paisley |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
7. | Hamilton Academical | 38 | 15 | 8 | 15 | 50-53 | 53 | ||
8. | Partick Thistle | 38 | 12 | 10 | 16 | 48-44 | 46 | ||
9. | Ross County | 38 | 12 | 8 | 18 | 46-63 | 44 | ||
10. | Kilmarnock | 38 | 11 | 8 | 19 | 44-59 | 41 | ||
11. | Motherwell | 38 | 10 | 6 | 22 | 38-63 | 36 | ||
12. | St. Mirren | 38 | 9 | 3 | 26 | 30-66 | 30 |
Day 8 | |||||||||
14:00 | Paide | | Flora | 0:2 (0:0) | |||||
Paide | |||||||||
14:00 | Pärnu Linnameeskond | | Levadia | 2:2 (2:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
16:30 | Nõmme Kalju | | Infonet | 1:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19:00 | Trans | | Kalev | 1:2 (0:2) | |||||
Narva |
19:30 | Vancouver Whitecaps | | DC United | 1:2 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Philadelphia Union | 4:1 (3:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Real Salt Lake | 4:0 (2:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Houston Dynamo | | Sporting Kansas City | 4:4 (2:1) | |||||
Houston |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 18 | 6 | 10 | 62-43 | 60 | ||
2. | Columbus Crew | 34 | 15 | 8 | 11 | 58-53 | 53 | ||
3. | Montreal Impact | 34 | 15 | 6 | 13 | 48-44 | 51 | ||
4. | DC United | 34 | 15 | 6 | 13 | 43-45 | 51 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-47 | 50 | ||
6. | Toronto | 34 | 15 | 4 | 15 | 58-58 | 49 | ||
7. | Orlando City | 34 | 12 | 8 | 14 | 46-56 | 44 | ||
8. | New York City | 34 | 10 | 7 | 17 | 49-58 | 37 | ||
9. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 7 | 17 | 42-55 | 37 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 6 | 20 | 43-58 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Day 7 | |||||||||
15:35 | Liaoning Whowin | | Shanghai Shenxin | 1:1 (1:0) | |||||
Shenyang | |||||||||
19:35 | Guizhou Renhe | | Chongqing Lifan | 0:1 (0:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
19:45 | Shanghai Shenhua | | Hangzhou Greentown | 2:0 (1:0) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
Day 27 | |||||||||
17:45 | Western Sydney Wanderers | | Perth Glory | 1:2 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
19:15 | Adelaide United | | Melbourne City | 4:1 (3:0) | |||||
Adelaide |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 8 | 4 | 56-31 | 53 | ||
2. | Sydney | 27 | 14 | 8 | 5 | 52-35 | 50 | ||
3. | Adelaide United | 27 | 14 | 4 | 9 | 47-32 | 46 | ||
4. | Wellington Phoenix | 27 | 14 | 4 | 9 | 45-35 | 46 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 9 | 8 | 10 | 36-41 | 35 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 4 | 13 | 42-43 | 34 | ||
7. | Perth Glory | 27 | 14 | 8 | 5 | 45-35 | 50 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 5 | 8 | 14 | 26-50 | 23 | ||
9. | Western Sydney Wanderers | 27 | 4 | 6 | 17 | 29-44 | 18 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 3 | 8 | 16 | 23-55 | 17 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |