31.12.1969 < | Football matches for 0.09.1964 | > 02.01.1970 |
Yugoslavia | | Luxembourg | 3:1 (2:0) | ||||||
Belgrade |
South Vietnam | | South Korea XI | 1:2 | ||||||
Kuala Lumpur |
Day 5 | |||||||||
Japan XI | | Khmer | 4:0 | ||||||
Kuala Lumpur | |||||||||
South Korea XI | | India | 0:0* | ||||||
Kuala Lumpur | |||||||||
South Korea XI | | India | 1:2* | ||||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Japan XI | | India | 2:3 | ||||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Thailand | | Khmer | 1:0 | ||||||
Kuala Lumpur |
Day 3 | |||||||||
South Vietnam | | Burma | 0:1 | ||||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Malaysia | | Taiwan | 5:2 | ||||||
Kuala Lumpur |
Poland | | Czechoslovakia | 2:1 (1:1) | ||||||
Warszawa | |||||||||
Austria | | Yugoslavia | 3:2 (1:1) | ||||||
Wien | |||||||||
Turkey | | Poland | 2:3 (1:2) | ||||||
İstanbul | |||||||||
Belgium | | Netherlands | 1:0 (0:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Tahiti | | New Caledonia | 0:2 | ||||||
Tahiti | | New Caledonia | 4:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:15 | Vasas ETO | | Chemie Leipzig | 4:2 (2:0) | 2:0 (0:0) | 6:2 | |||
Győr | |||||||||
20:15 | Crvena Zvezda | | Rangers | 4:2 (1:1) | 1:3 (0:1) | 5:5 | |||
Belgrade | |||||||||
20:15 | Liverpool | | KR | 6:1 (2:1) | 5:0 (1:0) | 11:1 | |||
Liverpool | |||||||||
20:15 | La Chaux-de-Fonds | | Saint-Étienne | 2:1 (0:1) | 2:2 (2:1) | 4:3 | |||
La Chaux-de-Fonds | |||||||||
20:15 | Dinamo Bucureşti | | Sliema Wanderers | 5:0 (2:0) | 2:0 (2:0) | 7:0 | |||
Bucureşti | |||||||||
20:15 | Górnik | | Dukla Praha | 3:0 (1:0) | 1:4 (1:1) | 4:4 | |||
Chorzów | |||||||||
20:15 | Köln | | Partizani | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Köln | |||||||||
20:15 | Malmö | | Lokomotiv Sofia | 2:0 (2:0) | 3:8 (1:3) | 5:8 | |||
Malmö | |||||||||
20:15 | Lyn | | Reipas | 3:0 (1:0) | 1:2 (1:1) | 4:2 | |||
Oslo | |||||||||
20:15 | Shamrock Rovers | | Rapid Wien | 0:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:5 | |||
Dublin | |||||||||
20:15 | Benfica | | Aris | 5:1 (1:0) | 5:1 (4:0) | 10:2 | |||
Lisboa | |||||||||
20:15 | Panathīnaïkós | | Glentoran | 3:2 (1:1) | 2:2 (2:1) | 5:4 | |||
Athens | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20:15 | Chemie Leipzig | | Vasas ETO | 0:2 (0:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
20:15 | Rangers | | Crvena Zvezda | 3:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
20:15 | Dukla Praha | | Górnik | 4:1 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
20:15 | Partizani | | Köln | 0:0 | |||||
Tiranë | |||||||||
20:15 | Anderlecht | | Bologna | 1:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:15 | Reipas | | Lyn | 2:1 (1:1) | |||||
Lahti | |||||||||
20:15 | Saint-Étienne | | La Chaux-de-Fonds | 2:2 (1:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
20:15 | Lokomotiv Sofia | | Malmö | 8:3 (3:1) | |||||
Sofia | |||||||||
20:15 | Sliema Wanderers | | Dinamo Bucureşti | 0:2 (0:2) | |||||
Gżira | |||||||||
20:15 | Glentoran | | Panathīnaïkós | 2:2 (1:2) | |||||
Belfast | |||||||||
20:15 | Rapid Wien | | Shamrock Rovers | 3:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
20:15 | Aris | | Benfica | 1:5 (0:4) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
20:15 | DWS | | Fenerbahçe | 3:1 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
20:15 | B 1909 | | Real Madrid | 2:5 (1:3) | |||||
Odense |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Lokomotive Leipzig | | Wiener Sport-Club | 0:1 (0:0) | 1:2 (0:0) | 1:3 | |||
Leipzig | |||||||||
Kilmarnock | | Eintracht Frankfurt | 5:1 (2:1) | 0:3 (0:0) | 5:4 | ||||
Kilmarnock | |||||||||
20:00 | Stuttgart | | B 1913 | 1:0 (0:0) | 3:1 (2:1) | 4:1 | |||
Stuttgart | |||||||||
20:00 | Petrolul | | Göztepe | 2:1 (2:0) | 1:0 (1:0) | 3:1 | |||
Ploieşti | |||||||||
20:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Vojvodina | 1:1 (0:0) | 1:1 (0:0) | 2:2 | |||
Plovdiv | |||||||||
20:00 | OFK | | Athletic | 0:2 (0:1) | 2:2 (0:0) | 2:4 | |||
Belgrade | |||||||||
20:00 | Stade Français | | Real Betis | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Paris | |||||||||
20:00 | Milan | | Strasbourg | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
Milano | |||||||||
20:00 | Bordeaux | | Borussia Dortmund | 2:0 (1:0) | 1:4 (0:1) | 3:4 | |||
Bordeaux | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20:00 | Wiener Sport-Club | | Lokomotive Leipzig | 2:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
20:00 | Eintracht Frankfurt | | Kilmarnock | 3:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
20:00 | B 1913 | | Stuttgart | 1:3 (1:2) | |||||
Odense | |||||||||
20:00 | Real Betis | | Stade Français | 1:1 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
20:00 | Strasbourg | | Milan | 2:0 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
20:00 | Basel | | Spora | 2:0 (1:0) | |||||
Basel | |||||||||
20:00 | Göztepe | | Petrolul | 0:1 (0:1) | |||||
İzmir | |||||||||
20:00 | Ferencváros | | Spartak Brno | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
20:00 | Athletic | | OFK | 2:2 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
20:00 | Vojvodina | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
20:00 | Spartak Brno | | Ferencváros | 1:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
20:00 | Belenenses | | Shelbourne | 1:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:00 | Árīs | | Roma | 0:0 | |||||
Thessaloniki | |||||||||
20:00 | Valencia | | Liège | 1:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
20:00 | Vålerengens | | Everton | 2:5 (1:1) | |||||
Oslo | |||||||||
20:00 | Djurgårdens | | Manchester United | 1:1 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
20:00 | Borussia Dortmund | | Bordeaux | 4:1 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
20:00 | Barcelona | | Fiorentina | 0:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
20:00 | Union Saint-Gilloise | | Juventus | 0:1 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Leixões | | Celtic | 1:1 (1:1) | |||||
Matosinhos | |||||||||
20:00 | Zagreb | | Grazer AK | 3:2 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
20:00 | Servette | | Atlético Madrid | 2:2 (0:2) | |||||
Genève | |||||||||
20:00 | KB | | Utrecht | 3:4 (2:4) | |||||
København |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
1860 München | | Union | 6:0 (1:0) | 4:0 (3:0) | 10:0 | ||||
München | |||||||||
Honvéd | | Lausanne | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | ||||
Budapest | |||||||||
Galatasaray | | Magdeburg | 1:1 (1:0) | 1:1 (0:1) | 2:2 | ||||
İstanbul | |||||||||
Anorthosis | | Spartak | 0:6 (0:2) | 0:10 (0:5) | 0:16 | ||||
Czechoslovakia, Plzeň | |||||||||
Legia Warszawa | | Admira Wacker | 1:0 (1:0) | 3:1 (1:0) | 4:1 | ||||
Warszawa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Union | | 1860 München | 0:4 (0:3) | ||||||
Lëtzebuerg | |||||||||
Lausanne | | Honvéd | 2:0 (0:0) | ||||||
Lausanne | |||||||||
Admira Wacker | | Legia Warszawa | 1:3 (0:1) | ||||||
Wien | |||||||||
Valetta | | Real | 0:3 (0:1) | ||||||
Gżira | |||||||||
Steaua | | Derry City | 3:0 (1:0) | ||||||
Bucureşti | |||||||||
Magdeburg | | Galatasaray | 1:1 (1:0) | ||||||
Magdeburg | |||||||||
Esbjerg | | Cardiff City | 0:0 | ||||||
Esbjerg | |||||||||
AÉK | | Dinamo | 2:0 (0:0) | ||||||
Athens | |||||||||
Skeid | | Haka | 1:0 (0:0) | ||||||
Oslo | |||||||||
Spartak | | Anorthosis | 10:0 (5:0) | ||||||
Praha | |||||||||
Porto | | Lyon | 3:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Gent | | West Ham United | 0:1 (0:0) | ||||||
Gent | |||||||||
Torino | | Fortuna '54 | 3:1 (1:1) | ||||||
Torino | |||||||||
Slavia | | Cork Celtic | 1:1 (0:0) | ||||||
Sofia |
Day 3 | |||||||||
Inter | | Independiente | 1:0 aet (0:0)* | ||||||
Spain, Madrid | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Inter | | Independiente | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | ||||
Milano | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Independiente | | Inter | 1:0 (0:0) | ||||||
Avellaneda |
Day 1 | |||||||||
Kaiserslautern | | Slovnaft | 1:1 | ||||||
Day 34 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Moscow | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kairat | | Shinnik | 0:1 (0:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Day 33 | |||||||||
SKA | | Shakhtyor | 1:0 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Moscow | | Zenit | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Minsk | | Spartak | 1:0 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Day 32 | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Torpedo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Day 31 | |||||||||
SKA | | Dynamo Tbilisi | 1:2 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 28 | |||||||||
CSKA | | Spartak | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 27 | |||||||||
Moldova | | Kairat | 1:0 (1:0) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Day 26 | |||||||||
CSKA | | Dynamo Minsk | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Zenit | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | Torpedo Moscow | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov | | Neftyanik | 0:0 | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Shinnik | | Volga | 0:0 | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Moldova | | Shakhtyor | 1:0 (1:0) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Day 25 | |||||||||
Spartak | | Krylya Sovetov | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftyanik | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:1) | ||||||
Baku | |||||||||
Shakhtyor | | Zenit | 2:1 (2:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dynamo Kiev | | Shinnik | 2:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Kairat | | Torpedo Kutaisi | 2:0 (2:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Moldova | 1:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 24 | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Shinnik | 0:2 (0:1) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Neftyanik | | Kairat | 0:0 | ||||||
Kharkov | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Moscow | 2:1 (2:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
CSKA | | Krylya Sovetov | 4:2 (3:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
SKA | | Zenit | 2:1 (2:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Kiev | | Spartak | 2:2 (1:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Minsk | 0:5 (0:2) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Torpedo Moscow | | Volga | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 23 | |||||||||
Zenit | | Moldova | 3:0 (2:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Torpedo Moscow | | Neftyanik | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Minsk | | Dynamo Kiev | 1:1 (0:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
CSKA | | SKA | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Kairat | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 22 | |||||||||
Zenit | | Dynamo Kiev | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Krylya Sovetov | | Dynamo Tbilisi | 3:3 (1:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
CSKA | | Shakhtyor | 0:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Minsk | | Moldova | 4:0 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Spartak | | SKA | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Volga | | Torpedo Kutaisi | 1:0 (1:0) | ||||||
Gorky |
Day 5 | |||||||||
Volga | | Dnepr | 2:1 | ||||||
Dynamo Leningrad | | Traktor | 3:1 | ||||||
Kuban | | Dynamo Tallin | 1:0 | ||||||
Stroitel | | Metallurg | 2:0 | ||||||
Uralmash | | Energetik | 2:0 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
18:00 | Spartak | | SKA Novosibirsk | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Dynamo Tallin | | Volga | 2:0 | ||||||
Dnepr | | Dynamo Leningrad | 1:1 | ||||||
Uralmash | | SKA Novosibirsk | 1:0 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
17:30 | Energetik | | Metallurg | 0:5 | |||||
Dushanbe | |||||||||
18:00 | Kuban | | Alga | 3:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Traktor | | Stroitel | 3:1 | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Volga | | Alga | 1:0 | ||||||
Dynamo Leningrad | | Uralmash | 3:2 | ||||||
Dynamo Tallin | | Energetik | 0:1 | ||||||
SKA Novosibirsk | | Traktor | 0:0 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Spartak | | Stroitel | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | Kuban | | Dnepr | 2:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Alga | 7:1 | ||||||
Dynamo Tallin | | Stroitel | 2:0 | ||||||
Metallurg | | Volga | 4:1 | ||||||
Uralmash | | Kuban | 1:1 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
SKA Novosibirsk | | Dnepr | 0:1 | ||||||
17:00 | Spartak | | Energetik | 3:1 | |||||
Gomel | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Volga | | Spartak | 0:0 | ||||||
Dynamo Tallin | | Dynamo Leningrad | 2:0 | ||||||
Metallurg | | Kuban | 0:0 | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Uralmash | | Stroitel | 2:0 | ||||||
SKA Novosibirsk | | Alga | 2:0 | ||||||
18:00 | Traktor | | Energetik | 2:0 | |||||
Volgograd |
Dynamo (Kiev) | | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Spartak (Moscow) | | Dynamo (Kiev) | 2:3 (1:1)* | 2:3 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | 2:3 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak (Moscow) | | Dynamo (Kiev) | 0:0 aet | ||||||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zvezda Serpukhov | 32 | 22 | 9 | 1 | 73-16 | 53 | ||
2. | Tekstilshchik | 32 | 19 | 7 | 6 | 52-21 | 45 | ||
3. | Granitas | 32 | 15 | 12 | 5 | 31-21 | 42 | ||
4. | Avangard Kolomna | 32 | 14 | 10 | 8 | 27-26 | 38 | ||
5. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 16 | 5 | 11 | 43-27 | 37 | ||
6. | Tekmash | 32 | 12 | 13 | 7 | 47-37 | 37 | ||
7. | Metallurg Cherepovets | 32 | 13 | 10 | 9 | 37-32 | 36 | ||
8. | Dynamo Bryansk | 32 | 12 | 10 | 10 | 34-31 | 34 | ||
9. | Baltika | 32 | 13 | 8 | 11 | 36-39 | 34 | ||
10. | Khimik Klin | 32 | 8 | 13 | 11 | 34-38 | 29 |
Trudovye Rezervy Mineralnye Vody | | Dynamo Stavropol | 0:0 | ||||||
Kislovodsk | |||||||||
Urozhay | | Spartak Nalchik | 0:0 | ||||||
Maykop | |||||||||
Spartak Nalchik | | Dynamo Makhachkala | 5:1 (2:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
15:00 | Urozhay | | Alazani | 2:1 | |||||
Maykop | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Dynamo Makhachkala | 1:0 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Spartak Nalchik | | Dynamo Baku | 1:0 (0:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
16:30 | Urozhay | | Metallurg Rustavi | 1:0 | |||||
Maykop | |||||||||
17:30 | Dynamo Stavropol | | Dynamo Baku | 2:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
Spartak Nalchik | | Terek | 3:2 (1:1) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Terek | | Dynamo Sukhumi | 0:0 | ||||||
Spartak Ordzhonikidze | | Spartak Nalchik | 1:0 (0:0) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Metallurg Rustavi | | Alazani | 0:0 | ||||||
Lori | | Tsement | 1:0 | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Kolkhida | 2:3 | ||||||
Dynamo Baku | | Dynamo Batumi | 1:0 | ||||||
Shirak | | Urozhay | 2:1 | ||||||
Lernagorts | | Trudovye Rezervy Mineralnye Vody | 1:1 | ||||||
Lernagorts | | Urozhay | 1:1 | ||||||
Dynamo Stavropol | | Spartak Ordzhonikidze | 2:0 | ||||||
Stavropol |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Batumi | 34 | 16 | 13 | 5 | 33-14 | 45 | ||
2. | Terek | 34 | 15 | 14 | 5 | 41-21 | 44 | ||
3. | Dynamo Kirovabad | 34 | 17 | 6 | 11 | 54-34 | 40 | ||
4. | Spartak Ordzhonikidze | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-35 | 39 | ||
5. | Metallurg Rustavi | 34 | 13 | 13 | 8 | 40-41 | 39 | ||
6. | Spartak Nalchik | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-40 | 37 | ||
7. | Dynamo Stavropol | 34 | 13 | 11 | 10 | 31-32 | 37 | ||
8. | Lori | 34 | 12 | 11 | 11 | 38-33 | 35 | ||
9. | Dynamo Sukhumi | 34 | 11 | 11 | 12 | 35-39 | 33 | ||
10. | Tsement | 34 | 10 | 13 | 11 | 38-43 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Uralets | 32 | 15 | 13 | 4 | 40-21 | 43 | ||
2. | Stroitel Ufa | 32 | 17 | 7 | 8 | 57-27 | 41 | ||
3. | Politotdel | 32 | 14 | 12 | 6 | 41-21 | 40 | ||
4. | Neftyanik Fergana | 32 | 17 | 5 | 10 | 44-30 | 39 | ||
5. | Pamir | 32 | 15 | 8 | 9 | 45-34 | 38 | ||
6. | Spartak Samarkand | 32 | 12 | 13 | 7 | 31-23 | 37 | ||
7. | Metallist | 32 | 12 | 9 | 11 | 40-36 | 33 | ||
8. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 11 | 11 | 10 | 31-27 | 33 | ||
9. | Khimik Chirchik | 32 | 11 | 10 | 11 | 29-25 | 32 | ||
10. | Dynamo Tselinograd | 32 | 13 | 5 | 14 | 25-30 | 31 |
Kolhospnyk Poltava | | Temp | 2:1 | ||||||
Gornyak | | Kolhospnyk Poltava | 0:0 | ||||||
Burevestnik | | Dnepr | 3:1 | ||||||
Dnepr | | Torpedo | 0:0 | ||||||
Day 30 | |||||||||
17:00 | Avangard Ternopol | | Polesye | 2:1 (2:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
17:00 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Verkhovyna | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
17:00 | Spartak Sumy | | Desna | 2:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
17:20 | SKA Lvov | | Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
17:30 | Kolhospnyk Rovno | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Rivne | |||||||||
17:30 | Volyn | | Temp | 0:0 | |||||
Lutsk | |||||||||
18:00 | Spartak Brest | | Spartak Mogilyov | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
15:00 | Dvina | | Neman | 0:1 (0:0) | |||||
Vitebsk City Stadium | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17:30 | Dvina | | Avangard Ternopol | 0:0 | |||||
Vitebsk City Stadium | |||||||||
Day 18 | |||||||||
17:30 | Dvina | | SKA Lvov | 0:1 (0:0) | |||||
Vitebsk City Stadium | |||||||||
Day 15 | |||||||||
18:00 | Dynamo | | SKA Lvov | 1:0 (0:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
Day 13 | |||||||||
17:30 | Volyn | | SKA Lvov | 3:2 (2:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
18:00 | Spartak Ivano-Frankovsk | | SKA Lvov | 0:1 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk |
Kolhospnyk Poltava | | Chaika | 3:1 | ||||||
Avangard Zheltye Vody | | Dnepr | 2:0 | ||||||
17:30 | Lokomotiv Vinnitsa | | Shakhtyor Aleksandriya | 0:1 | |||||
Vinnytsia |
Day 5 | |||||||||
Admira | | Wiener Neustadt | 4:2 | ||||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
Austria Wien | | Wiener Sport-Club | 1:1 | ||||||
Wien | |||||||||
LASK | | Kapfenberg | 3:1 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
GAK | | Wacker Innsbruck | 0:2 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
First Vienna | | WAC | 4:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Wacker Wien | | Schwechat | 0:2 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Rapid | | Sturm | 3:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Wacker Innsbruck | | First Vienna | 3:1 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Sturm | | Wacker Wien | 3:1 | ||||||
Graz | |||||||||
Schwechat | | Austria Wien | 0:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Wiener Neustadt | | GAK | 2:2 | ||||||
Wiener Neustadt | |||||||||
WAC | | LASK | 1:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Kapfenberg | | Rapid | 2:5 | ||||||
Kapfenberg | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Admira | 3:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 3 | |||||||||
LASK | | Wacker Innsbruck | 1:0 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
Austria Wien | | Sturm | 1:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Schwechat | | Wiener Sport-Club | 1:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Rapid | | WAC | 1:1 | ||||||
Wien | |||||||||
GAK | | Admira | 1:0 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Wacker Wien | | Kapfenberg | 2:0 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
First Vienna | | Wiener Neustadt | 3:1 | ||||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 42 | 26 | 9 | 7 | 89-39 | 61 | ||
2. | Leeds United | 42 | 26 | 9 | 7 | 83-52 | 61 | ||
3. | Chelsea | 42 | 24 | 8 | 10 | 89-54 | 56 | ||
4. | Everton | 42 | 17 | 15 | 10 | 69-60 | 49 | ||
5. | Nottingham Forest | 42 | 17 | 13 | 12 | 71-67 | 47 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 7 | 16 | 87-71 | 45 | ||
7. | Liverpool | 42 | 17 | 10 | 15 | 67-73 | 44 | ||
8. | Sheffield Wednesday | 42 | 16 | 11 | 15 | 57-55 | 43 | ||
9. | West Ham United | 42 | 19 | 4 | 19 | 82-71 | 42 | ||
10. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 10 | 16 | 83-79 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 42 | 24 | 9 | 9 | 81-45 | 57 | ||
2. | Northampton Town | 42 | 20 | 16 | 6 | 66-50 | 56 | ||
3. | Bolton Wanderers | 42 | 20 | 10 | 12 | 80-58 | 50 | ||
4. | Southampton | 42 | 17 | 14 | 11 | 83-63 | 48 | ||
5. | Ipswich Town | 42 | 15 | 17 | 10 | 74-67 | 47 | ||
6. | Norwich City | 42 | 20 | 7 | 15 | 61-57 | 47 | ||
7. | Crystal Palace | 42 | 16 | 13 | 13 | 55-51 | 45 | ||
8. | Huddersfield Town | 42 | 17 | 10 | 15 | 53-51 | 44 | ||
9. | Derby County | 42 | 16 | 11 | 15 | 84-79 | 43 | ||
10. | Coventry City | 42 | 17 | 9 | 16 | 72-70 | 43 |
Oxford United | | Walsall | 6:1* | ||||||
Millwall | | Brighton & Hove Albion | 1:0* | ||||||
Torquay United | | Colchester United | 3:0* | ||||||
Carlisle United | | Southport | 1:0* | ||||||
Barnsley | | Lincoln City | 2:1 | ||||||
Bradford City | | York City | 2:0 | ||||||
Brentford | | Southend United | 0:2 | ||||||
Brighton & Hove Albion | | Millwall | 2:2 | ||||||
Chester | | Wrexham | 3:0 | ||||||
Chesterfield | | Hartlepools United | 3:0 | ||||||
Colchester United | | Torquay United | 1:1 | ||||||
Doncaster Rovers | | Bradford Park Avenue | 1:0 | ||||||
Exeter City | | Gillingham | 2:0 | ||||||
Halifax Town | | Darlington | 1:3 | ||||||
Notts County | | Newport County | 3:2 | ||||||
Queens Park Rangers | | Aldershot | 5:2 | ||||||
Southport | | Carlisle United | 0:0 | ||||||
Stockport County | | Rochdale | 1:3 | ||||||
Tranmere Rovers | | Crewe Alexandra | 2:0 | ||||||
Walsall | | Oxford United | 1:1 | ||||||
Workington | | Barrow | 9:1 | ||||||
Port Vale | | Luton Town | 0:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Sint-Truiden | | Anderlecht | 1:4 (0:3) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Tilleur | | Brugge | 3:1 (3:0) | ||||||
Saint-Nicolas | |||||||||
Diest | | La Gantoise | 2:2 (1:1) | ||||||
Diest | |||||||||
Daring | | Liège | 0:0 | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Lierse | | Beringen | 5:2 (3:1) | ||||||
Lier | |||||||||
Cercle | | Berchem | 2:2 (2:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Antwerp | | Union Saint-Gilloise | 1:1 (0:1) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Beerschot | | Standard | 0:0 | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Anderlecht | | Cercle | 4:1 (3:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
La Gantoise | | Antwerp | 4:1 (3:1) | ||||||
Gent | |||||||||
Berchem | | Beerschot | 0:5 (0:1) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Beringen | | Daring | 5:3 (3:0) | ||||||
Beringen | |||||||||
Standard | | Tilleur | 2:2 (0:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Liège | 2:1 (0:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Sint-Truiden | | Diest | 2:0 (1:0) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Brugge | | Lierse | 1:1 (1:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Cercle | | Union Saint-Gilloise | 1:2 (0:2) | ||||||
Brugge | |||||||||
Liège | | Beringen | 8:3 (3:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Daring | | Berchem | 1:0 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Lierse | | La Gantoise | 3:0 (0:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Antwerp | | Brugge | 1:1 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Beerschot | | Anderlecht | 0:2 (0:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Tilleur | | Sint-Truiden | 0:0 | ||||||
Saint-Nicolas | |||||||||
Diest | | Standard | 2:2 (1:0) | ||||||
Diest | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Anderlecht | | Antwerp | 6:0 (2:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Berchem | | Diest | 1:0 (0:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
La Gantoise | | Liège | 3:3 (2:3) | ||||||
Gent | |||||||||
Brugge | | Daring | 6:0 (3:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Beringen | | Tilleur | 3:1 (1:1) | ||||||
Beringen | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Lierse | 1:2 (1:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Standard | | Cercle | 5:0 | ||||||
Liège | |||||||||
Sint-Truiden | | Beerschot | 0:1 (0:0) | ||||||
Sint-Truiden |
Day 6 | |||||||||
Akademik | | Botev Vratsa | 1:0 | ||||||
Botev Plovdiv | | CSKA Cherveno Zname | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Lokomotiv Plovdiv | 2:1 | ||||||
Marek | | Levski | 3:0 | ||||||
Slavia | | Dunav | 3:1 | ||||||
Spartak Pleven | | Spartak Sofia | 1:0 | ||||||
Spartak Plovdiv | | Beroe | 1:2 | ||||||
Cherno More | | Sliven | 2:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Beroe | | Cherno More | 2:2 | ||||||
Botev Vratsa | | Spartak Plovdiv | 1:2 | ||||||
Dunav | | Lokomotiv Sofia | 0:3 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Akademik | 3:1 | ||||||
Slavia | | Marek | 0:1 | ||||||
Sliven | | Botev Plovdiv | 0:2 | ||||||
Spartak Sofia | | Levski | 1:2 | ||||||
CSKA Cherveno Zname | | Spartak Pleven | 9:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Akademik | | Dunav | 1:0 | ||||||
Botev Plovdiv | | Beroe | 1:3 | ||||||
Levski | | CSKA Cherveno Zname | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Slavia | 3:1 | ||||||
Marek | | Spartak Sofia | 1:1 | ||||||
Spartak Pleven | | Sliven | 2:1 | ||||||
Spartak Plovdiv | | Lokomotiv Plovdiv | 1:2 | ||||||
Cherno More | | Botev Vratsa | 2:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
16:00 | Borussia Neunkirchen | | Kaiserslautern | 0:3 (0:1) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
16:00 | Meidericher | | Köln | 0:3 (0:3) | |||||
Duisburg | |||||||||
16:00 | 1860 München | | Nürnberg | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
16:00 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 2:6 (0:6) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
16:00 | Hannover 96 | | Eintracht Braunschweig | 2:2 (1:1) | |||||
Hannover | |||||||||
16:00 | Hertha | | Eintracht Frankfurt | 1:3 (1:2) | |||||
West Berlin | |||||||||
16:00 | Werder | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
16:00 | Karlsruher | | Stuttgart | 0:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16:00 | Borussia Dortmund | | 1860 München | 1:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
16:00 | Eintracht Braunschweig | | Borussia Neunkirchen | 1:0 (0:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
16:00 | Kaiserslautern | | Hannover 96 | 1:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
16:00 | Stuttgart | | Hertha | 1:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
16:00 | Eintracht Frankfurt | | Karlsruher | 0:7 (0:5) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
16:00 | Hamburger SV | | Meidericher | 3:0 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
16:00 | Nürnberg | | Schalke 04 | 3:2 (1:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
16:00 | Köln | | Werder | 4:2 (2:0) | |||||
Köln | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16:00 | 1860 München | | Kaiserslautern | 2:2 (1:2) | |||||
München | |||||||||
16:00 | Stuttgart | | Köln | 3:3 (2:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
16:00 | Hannover 96 | | Nürnberg | 2:2 (2:2) | |||||
Hannover | |||||||||
16:00 | Hertha | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
West Berlin | |||||||||
16:00 | Schalke 04 | | Eintracht Braunschweig | 0:3 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
16:00 | Meidericher | | Eintracht Frankfurt | 1:3 (1:2) | |||||
Duisburg | |||||||||
16:00 | Borussia Neunkirchen | | Hamburger SV | 3:1 (2:1) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
16:00 | Werder | | Karlsruher | 1:0 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
Day 3 | |||||||||
16:00 | Karlsruher | | 1860 München | 1:5 (0:2) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
16:00 | Köln | | Borussia Neunkirchen | 4:3 (2:3) | |||||
Köln | |||||||||
16:00 | Hamburger SV | | Hannover 96 | 3:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
16:00 | Nürnberg | | Hertha | 2:0 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
16:00 | Eintracht Braunschweig | | Meidericher | 0:1 (0:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
16:00 | Kaiserslautern | | Schalke 04 | 3:0 (3:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
16:00 | Borussia Dortmund | | Stuttgart | 1:0 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
16:00 | Eintracht Frankfurt | | Werder | 0:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Werder | 30 | 15 | 11 | 4 | 54-29 | 41 | ||
2. | Köln | 30 | 14 | 10 | 6 | 66-45 | 38 | ||
3. | Borussia Dortmund | 30 | 15 | 6 | 9 | 67-48 | 36 | ||
4. | 1860 München | 30 | 14 | 7 | 9 | 70-50 | 35 | ||
5. | Hannover 96 | 30 | 13 | 7 | 10 | 48-42 | 33 | ||
6. | Nürnberg | 30 | 11 | 10 | 9 | 44-38 | 32 | ||
7. | Meidericher | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-48 | 32 | ||
8. | Eintracht Frankfurt | 30 | 11 | 7 | 12 | 50-58 | 29 | ||
9. | Eintracht Braunschweig | 30 | 10 | 8 | 12 | 42-47 | 28 | ||
10. | Borussia Neunkirchen | 30 | 9 | 9 | 12 | 44-48 | 27 |
Day 9 | |||||||||
Tennis Borussia | | Hertha Zehlendorf | 4:2 | ||||||
Berlin | |||||||||
Wacker 04 | | Südring | 4:2 | ||||||
Berlin | |||||||||
Blau-Weiß | | Spandauer SV | 0:1 | ||||||
Berlin | |||||||||
Victoria 1889 | | Berliner SV 1892 | 4:1 | ||||||
Reinickendorfer Füchse | | Tasmania | 2:4 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Spandauer SV | | Tennis Borussia | 1:1 | ||||||
Berlin | |||||||||
Tasmania | | Blau-Weiß | 2:0 | ||||||
Berlin | |||||||||
Berliner SV 1892 | | Reinickendorfer Füchse | 1:0 | ||||||
Südring | | Victoria 1889 | 2:2 | ||||||
Hertha Zehlendorf | | Wacker 04 | 2:1 | ||||||
Berlin | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Spandauer SV | | Tasmania | 1:0 | ||||||
Berlin | |||||||||
Wacker 04 | | Tennis Borussia | 1:1 | ||||||
Berlin | |||||||||
Blau-Weiß | | Berliner SV 1892 | 2:3 | ||||||
Berlin | |||||||||
Victoria 1889 | | Hertha Zehlendorf | 2:3 | ||||||
Reinickendorfer Füchse | | Südring | 2:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Tennis Borussia | | Victoria 1889 | 2:2 | ||||||
Berlin | |||||||||
Wacker 04 | | Spandauer SV | 1:6 | ||||||
Berlin | |||||||||
Berliner SV 1892 | | Tasmania | 0:3 | ||||||
Südring | | Blau-Weiß | 1:1 | ||||||
Hertha Zehlendorf | | Reinickendorfer Füchse | 1:2 | ||||||
Berlin |
Day 7 | |||||||||
Wormatia | | Zweibrücken | 6:0 | ||||||
Eintracht Trier | | Sportfreunde 05 | 3:0 | ||||||
Saar 05 | | Ludwigshafener SC | 5:1 | ||||||
Südwest | | Oppau | 6:1 | ||||||
Mainz-Weisenau | | Pirmasens | 3:2 | ||||||
Frankenthal | | Saarbrücken | 2:2 | ||||||
Röchling | | Mainz 05 | 1:3 | ||||||
VfR Kaiserslautern | | Neuendorf | 0:3 | ||||||
Germania Metternich | | Phönix | 0:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Saarbrücken | | Sportfreunde 05 | 3:1 | ||||||
Wormatia | | Mainz-Weisenau | 5:0 | ||||||
Neuendorf | | Frankenthal | 3:2 | ||||||
Ludwigshafener SC | | Pirmasens | 0:1 | ||||||
Mainz 05 | | Südwest | 1:2 | ||||||
Oppau | | Phönix | 1:2 | ||||||
Röchling | | Germania Metternich | 4:1 | ||||||
Zweibrücken | | Saar 05 | 1:2 | ||||||
VfR Kaiserslautern | | Eintracht Trier | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Eintracht Trier | | Wormatia | 0:1 | ||||||
Saar 05 | | Mainz 05 | 4:0 | ||||||
Südwest | | Neuendorf | 3:1 | ||||||
Pirmasens | | Oppau | 4:0 | ||||||
Mainz-Weisenau | | Röchling | 3:3 | ||||||
Phönix | | Saarbrücken | 0:4 | ||||||
Frankenthal | | Zweibrücken | 1:1 | ||||||
Sportfreunde 05 | | Ludwigshafener SC | 2:1 | ||||||
Germania Metternich | | VfR Kaiserslautern | 0:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
15:00 | Motor Jena | | Neubrandenburg | 3:0 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Vorwärts | 2:6 | |||||
15:00 | Motor Zwickau | | Karl-Marx-Stadt | 1:3 | |||||
15:00 | Aufbau | | Chemie | 2:2 | |||||
15:00 | Wismut | | Motor Steinach | 0:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
15:00 | Vorwärts | | Motor Zwickau | 1:1 | |||||
15:00 | Neubrandenburg | | Lokomotive | 1:1 | |||||
15:00 | Empor | | Motor Jena | 1:2 | |||||
15:00 | Chemie | | Wismut | 1:1 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Aufbau | 1:0 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Dynamo Berlin | 0:2 | |||||
15:00 | Motor Steinach | | Leipzig | 0:4 | |||||
Day 5 | |||||||||
15:00 | Motor Jena | | Leipzig | 1:1 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Empor | 1:2 | |||||
15:00 | Motor Zwickau | | Neubrandenburg | 5:3 | |||||
15:00 | Dynamo Berlin | | Vorwärts | 0:0 | |||||
15:00 | Aufbau | | Karl-Marx-Stadt | 0:0 | |||||
15:00 | Wismut | | Dynamo Dresden | 0:0 | |||||
15:00 | Chemie | | Motor Steinach | 6:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
MVV | | PSV | 0:3 (0:1) | ||||||
Sparta | | Groningen | 0:1 (0:0) | ||||||
Heracles | | Telstar | 1:1 (1:0) | ||||||
NAC | | Ajax | 1:2 (0:1) | ||||||
Go Ahead Eagles | | Twente | 0:0 | ||||||
DWS | | Feyenoord | 2:1 (1:1) | ||||||
Den Haag | | Fortuna '54 Geleen | 1:2 (0:1) | ||||||
Utrecht | | Sittardia | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Twente | | Utrecht | 2:2 (0:1) | ||||||
Sittardia | | Heracles | 1:4 (1:1) | ||||||
Telstar | | NAC | 1:1 (1:0) | ||||||
PSV | | DWS | 0:0 | ||||||
Groningen | | MVV | 5:2 (1:1) | ||||||
Ajax | | Sparta | 1:3 (0:2) | ||||||
Feyenoord | | Den Haag | 2:1 (1:1) | ||||||
Fortuna '54 Geleen | | Go Ahead Eagles | 2:1 (0:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Twente | | Fortuna '54 Geleen | 0:0 | ||||||
MVV | | Ajax | 2:2 (1:1) | ||||||
Sparta | | Telstar | 1:1 (0:0) | ||||||
NAC | | Sittardia | 2:2 (2:2) | ||||||
Go Ahead Eagles | | Feyenoord | 0:1 (0:0) | ||||||
DWS | | Groningen | 3:1 (2:0) | ||||||
Utrecht | | Heracles | 1:4 (1:1) | ||||||
Den Haag | | PSV | 0:1 (0:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
PSV | | Go Ahead Eagles | 3:4 (1:2) | ||||||
Sittardia | | Sparta | 1:2 (1:2) | ||||||
Telstar | | MVV | 1:1 (0:0) | ||||||
Heracles | | NAC | 4:2 (1:2) | ||||||
Groningen | | Den Haag | 0:0 | ||||||
Fortuna '54 Geleen | | Utrecht | 2:4 (2:2) | ||||||
Ajax | | DWS | 0:3 (0:2) | ||||||
Feyenoord | | Twente | 4:0 (3:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Valencia | 3:2 (2:1) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Barcelona | 1:2 (1:2) | ||||||
Sevilla | | Real Oviedo | 1:0 (1:0) | ||||||
Levante | | Real Zaragoza | 0:1 (0:0) | ||||||
Español | | Elche | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Córdoba | 6:1 (3:0) | ||||||
Real Murcia | | Real Betis | 1:1 (1:0) | ||||||
Las Palmas | | Atlético Madrid | 2:3 (0:2) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Valencia | | Levante | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Las Palmas | 6:0 (3:0) | ||||||
Córdoba | | Español | 2:1 (1:0) | ||||||
Elche | | Sevilla | 0:1 (0:0) | ||||||
Barcelona | | Atlético Madrid | 2:3 (1:0) | ||||||
Real Betis | | Deportivo La Coruna | 4:0 (1:0) | ||||||
Real Oviedo | | Athlético Bilbao | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Real Murcia | 5:1 (2:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Elche | 2:1 (1:1) | ||||||
Atlético Madrid | | Real Betis | 2:1 (0:0) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Real Zaragoza | 0:2 (0:2) | ||||||
Sevilla | | Córdoba | 2:4 (1:3) | ||||||
Levante | | Real Oviedo | 0:0 | ||||||
Español | | Real Madrid | 1:2 (1:1) | ||||||
Real Murcia | | Valencia | 1:1 (1:1) | ||||||
Las Palmas | | Barcelona | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Catania | | Juventus | 3:1 (1:0) | ||||||
Catania | |||||||||
Cagliari | | Sampdoria | 1:1 | ||||||
Fiorentina | | Lazio | 1:0 | ||||||
Foggia | | Mantova | 1:0 | ||||||
Genoa | | Bologna | 0:0 | ||||||
Vicenza | | Milan | 2:3 | ||||||
Roma | | Varese | 5:2 | ||||||
Torino | | Atalanta | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Inter | | Foggia | 2:0 | ||||||
Atalanta | | Roma | 1:0 | ||||||
Bologna | | Vicenza | 3:0 | ||||||
Juventus | | Cagliari | 0:0 | ||||||
Torino | |||||||||
Lazio | | Catania | 2:2 | ||||||
Mantova | | Milan | 0:4 | ||||||
Messina | | Genoa | 1:0 | ||||||
Sampdoria | | Fiorentina | 3:0 | ||||||
Varese | | Torino | 2:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Messina | | Juventus | 1:1 (1:0) | ||||||
Messina | |||||||||
Atalanta | | Bologna | 2:0 | ||||||
Fiorentina | | Foggia | 3:1 | ||||||
Genoa | | Lazio | 1:0 | ||||||
Vicenza | | Sampdoria | 0:0 | ||||||
Milan | | Catania | 1:1 | ||||||
Roma | | Cagliari | 2:1 | ||||||
Torino | | Mantova | 2:0 | ||||||
Varese | | Inter | 0:0 | ||||||
Day 17 | |||||||||
Lyn | | Vålerengen | 2:3 | ||||||
Skeid | | Sarpsborg | 0:0 | ||||||
Sandefjord | | Viking | 1:3 | ||||||
Brann | | Frigg | 3:3 | ||||||
Fredrikstad | | Raufoss | 9:1 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Frigg | | Sandefjord | 0:2 | ||||||
Vålerengen | | Brann | 0:0 | ||||||
Viking | | Fredrikstad | 0:2 | ||||||
Sarpsborg | | Lyn | 0:0 | ||||||
Raufoss | | Skeid | 1:3 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Skeid | | Viking | 3:1 | ||||||
Sandefjord | | Vålerengen | 2:0 | ||||||
Fredrikstad | | Frigg | 2:2 | ||||||
Brann | | Sarpsborg | 2:0 | ||||||
Lyn | | Raufoss | 2:1 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Viking | | Brann | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Lyon | 2:1 (1:1) | ||||||
Montbéliard | |||||||||
Sedan | | Toulouse | 6:0 (4:0) | ||||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Rouen | | Monaco | 1:1 (0:0) | ||||||
Rouen | |||||||||
Nantes | | Stade Français | 4:2 (1:0) | ||||||
Nantes | |||||||||
Saint-Étienne | | Nîmes | 1:2 (1:0) | ||||||
Saint-Étienne | |||||||||
Toulon | | Bordeaux | 2:0 (1:0) | ||||||
Toulon | |||||||||
Valenciennes | | Angers | 0:0 | ||||||
Valenciennes | |||||||||
Rennes | | Lens | 3:3 (2:3) | ||||||
Rennes | |||||||||
Lille | | Strasbourg | 1:1 (0:0) | ||||||
Lille | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Toulouse | | Valenciennes | 1:0 (1:0) | ||||||
Toulouse | |||||||||
Nîmes | | Lens | 2:2 (1:1) | ||||||
Nîmes | |||||||||
Rouen | | Toulon | 1:0 (0:0) | ||||||
Rouen | |||||||||
Bordeaux | | Monaco | 2:0 (0:0) | ||||||
Bordeaux | |||||||||
Strasbourg | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | ||||||
Strasbourg | |||||||||
Angers | | Rennes | 1:2 (1:0) | ||||||
Angers | |||||||||
Stade Français | | Saint-Étienne | 2:3 (1:1) | ||||||
Saint-Denis | |||||||||
Lille | | Nantes | 2:2 (2:0) | ||||||
Lille | |||||||||
Lyon | | Sedan | 2:0 (2:0) | ||||||
Lyon | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Monaco | | Stade Français | 1:0 (1:0) | ||||||
Monte Carlo | |||||||||
Sedan | | Strasbourg | 5:2 (4:1) | ||||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Bordeaux | 4:1 (1:0) | ||||||
Montbéliard | |||||||||
Nantes | | Rouen | 3:0 (1:0) | ||||||
Nantes | |||||||||
Lens | | Angers | 1:0 (1:0) | ||||||
Lens | |||||||||
Saint-Étienne | | Lille | 3:3 (2:2) | ||||||
Saint-Étienne | |||||||||
Toulon | | Lyon | 1:1 (1:0) | ||||||
Toulon | |||||||||
Valenciennes | | Nîmes | 1:0 (1:0) | ||||||
Valenciennes | |||||||||
Rennes | | Toulouse | 1:1 (1:0) | ||||||
Rennes | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Lyon | | Angers | 5:2 (2:0) | ||||||
Lyon | |||||||||
Toulouse | | Lens | 2:2 (1:1) | ||||||
Toulouse | |||||||||
Nîmes | | Rennes | 2:3 (1:0) | ||||||
Nîmes | |||||||||
Rouen | | Sochaux-Montbéliard | 0:4 (0:0) | ||||||
Rouen | |||||||||
Strasbourg | | Valenciennes | 3:3 (2:1) | ||||||
Strasbourg | |||||||||
Nantes | | Saint-Étienne | 4:1 (3:0) | ||||||
Nantes | |||||||||
Bordeaux | | Sedan | 5:1 (3:1) | ||||||
Bordeaux | |||||||||
Stade Français | | Toulon | 3:2 (1:2) | ||||||
Saint-Denis | |||||||||
Lille | | Monaco | 3:0 (1:0) | ||||||
Lille |
Day 18 | |||||||||
Örgryte | | Göteborg | 1:5 | ||||||
Göteborg | |||||||||
AIK | | Malmö | 1:3 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Eskilstuna | 2:1 | ||||||
Borås | |||||||||
GAIS | | Degerfors | 2:3 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Norrköping | | Helsingborgs | 1:2 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örebro | | Djurgårdens | 2:0 | ||||||
Örebro | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Degerfors | | Norrköping | 3:1 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Djurgårdens | | Örgryte | 1:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Eskilstuna | | AIK | 1:3 | ||||||
Eskilstuna | |||||||||
Helsingborgs | | Örebro | 3:0 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Göteborg | | Elfsborg | 0:2 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Malmö | | GAIS | 4:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Örgryte | | Helsingborgs | 5:3 | ||||||
Göteborg | |||||||||
AIK | | Göteborg | 1:2 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Djurgårdens | 2:0 | ||||||
Borås | |||||||||
GAIS | | Eskilstuna | 1:3 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Malmö | | Degerfors | 0:2 | ||||||
Malmö | |||||||||
Örebro | | Norrköping | 2:2 | ||||||
Örebro |
Dundee | | Aberdeen | 3:1 | ||||||
Partick Thistle | | Clyde | 0:3 | ||||||
St. Johnstone | | Dundee United | 2:0 | ||||||
Dunfermline Athletic | | Falkirk | 5:1 | ||||||
Celtic | | Rangers | 3:1 | ||||||
Third Lanark | | Greenock Morton | 1:2 | ||||||
Hibernian | | Hearts | 3:5 | ||||||
St. Mirren | | Kilmarnock | 0:2 | ||||||
Airdrieonians | | Motherwell | 0:3 | ||||||
Kilmarnock | | Airdrieonians | 2:0 | ||||||
Clyde | | Celtic | 1:1 | ||||||
Hearts | | Dunfermline Athletic | 1:1 | ||||||
Dundee United | | Dundee | 1:4 | ||||||
Falkirk | | Hibernian | 0:1 | ||||||
Rangers | | Partick Thistle | 1:1 | ||||||
Aberdeen | | St. Johnstone | 5:5 | ||||||
Greenock Morton | | St. Mirren | 0:0 | ||||||
Motherwell | | Third Lanark | 3:3 | ||||||
Hibernian | | Aberdeen | 4:2 | ||||||
Dunfermline Athletic | | Clyde | 7:2 | ||||||
Celtic | | Dundee United | 1:1 | ||||||
Partick Thistle | | Falkirk | 4:1 | ||||||
Dundee | | Rangers | 4:1 | ||||||
Airdrieonians | | Greenock Morton | 0:2 | ||||||
Third Lanark | | Hearts | 1:5 | ||||||
St. Johnstone | | Kilmarnock | 0:1 | ||||||
St. Mirren | | Motherwell | 1:4 | ||||||
Rangers | | Airdrieonians | 9:2 | ||||||
Hearts | | Celtic | 4:2 | ||||||
Kilmarnock | | Dunfermline Athletic | 1:0 | ||||||
Motherwell | | Dundee | 2:1 | ||||||
Dundee United | | Hibernian | 0:1 | ||||||
Aberdeen | | Partick Thistle | 5:1 | ||||||
Greenock Morton | | St. Johnstone | 3:1 | ||||||
Falkirk | | St. Mirren | 2:0 | ||||||
Clyde | | Third Lanark | 1:0 | ||||||
Celtic | | Morton | 2:0 | ||||||
Rangers | | Dundee United | 2:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Celtic | | East Fife | 6:0 | 0:2 | 6:2 | ||||
Hamilton Academical | | Dundee United | 1:2 | 0:8 | 1:10 | ||||
Morton | | Clyde | 0:2 | 3:0 | 3:2 | ||||
Rangers | | Dunfermline Athletic | 2:2 | 3:0 | 5:2 | ||||
Day 1 | |||||||||
Clyde | | Morton | 0:3 | ||||||
Dundee United | | Hamilton Academical | 8:0 | ||||||
East Fife | | Celtic | 2:0 | ||||||
Dunfermline Athletic | | Rangers | 0:3 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
East Fife | | Forfar Athletic | 4:1 | 3:4 | 7:5 | ||||
Day 3 | |||||||||
Ceará (Fortaleza) | | Náutico (Recife) | 4:0 | ||||||
Fortaleza | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Metropol (Criciúma) | | Atlético (Belo Horizonte) | 1:2 | 0:1 | 1:3 | ||||
Florianópolis | |||||||||
Ceará (Fortaleza) | | Náutico (Recife) | 1:0 | 0:3 | 1:3 | ||||
Fortaleza | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Atlético (Belo Horizonte) | | Metropol (Criciúma) | 1:0 | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Náutico (Recife) | | Ceará (Fortaleza) | 3:0 | ||||||
Recife |
Day 3 | |||||||||
Confiança (Aracaju) | | Ceará (Fortaleza) | 1:2 | ||||||
Aracaju | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Confiança (Aracaju) | | Ceará (Fortaleza) | 2:1 | 0:3 | 2:4 | ||||
Aracaju |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Paysandu (Belém) | | Náutico (Recife) | 0:6 | 1:3 | 1:9 | ||||
Belém |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Belo Horizonte) | | Rio Branco (Vitória) | 1:0 | 1:1 | 2:1 | ||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Rio Branco (Vitória) | | Atlético (Belo Horizonte) | 1:1 | ||||||
Vitória |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Metropol (Criciúma) | | Grêmio (Porto Alegre) | 2:0 | 1:1 | 3:1 | ||||
Florianópolis | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Metropol (Criciúma) | 1:1 | ||||||
Porto Alegre |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
15:30* | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
17:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
15:30 | |
19:00 | |
21:15 | |
21:15 | |
Local time | |
3:0 | |
1:0 | |
4:2 aet | |
2:1 | |
2:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:8 | |
0:6 | |
1:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:0 | |
19:30* | |
1:0 | |
20:00* | |
2:1 | |
21:30* | |
1:2 | |
2:2 | |
2:0 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 22.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |