Football matches in May 1973 |
09.05 | Switzerland | | Turkey | 0:0 | |||||
Basel |
02.05 | Bulgaria | | Portugal | 2:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
08.05 | Northern Ireland | | Cyprus | 3:0 (3:0) | |||||
London |
Day 3 | |||||||||
02.05 | Denmark | | Czechoslovakia | 1:1 (1:1) | |||||
København |
Day 1 | |||||||||
20.05 | Ivory Coast | | Morocco | 1:1 (0:1) | |||||
Abidjan |
28.05 | South Korea | | Israel | 1:0 aet (0:0) | |||||
Seoul |
26.05 | Israel | | Japan | 1:0 aet (0:0) | |||||
Seoul | |||||||||
26.05 | South Korea | | Hong Kong | 3:1 (1:1) | |||||
Seoul |
Day 3 | |||||||||
24.05 | Hong Kong | | South Vietnam | 1:0 (0:0) | |||||
Seoul | |||||||||
Day 2 | |||||||||
22.05 | Hong Kong | | Japan | 1:0 (0:0) | |||||
Seoul | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.05 | Japan | | South Vietnam | 4:0 (2:0) | |||||
Seoul |
Day 3 | |||||||||
23.05 | Malaysia | | Thailand | 2:0 (0:0) | |||||
Seoul | |||||||||
23.05 | South Korea | | Israel | 0:0 | |||||
Seoul | |||||||||
Day 2 | |||||||||
21.05 | Israel | | Thailand | 6:0 (1:0) | |||||
Seoul | |||||||||
21.05 | South Korea | | Malaysia | 0:0 | |||||
Seoul | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.05 | Israel | | Malaysia | 3:0 (0:0) | |||||
Seoul | |||||||||
19.05 | South Korea | | Thailand | 4:0 (0:0) | |||||
Seoul |
Day 6 | |||||||||
15.05 | Iran | | Syria | 0:1 (0:1) | |||||
Tehran | |||||||||
15.05 | Kuwait | | North Korea | 2:0 (1:0) | |||||
Tehran | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.05 | Iran | | Kuwait | 2:0 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
13.05 | North Korea | | Syria | 3:0 (2:0) | |||||
Tehran | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.05 | Iran | | North Korea | 2:1 (1:0) | |||||
Tehran | |||||||||
11.05 | Syria | | Kuwait | 2:0 (1:0) | |||||
Tehran | |||||||||
Day 3 | |||||||||
08.05 | Iran | | Syria | 1:0 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
08.05 | Kuwait | | North Korea | 0:0 | |||||
Tehran | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.05 | Iran | | Kuwait | 2:1 (1:0) | |||||
Tehran | |||||||||
06.05 | North Korea | | Syria | 1:1 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.05 | Iran | | North Korea | 0:0 | |||||
Tehran | |||||||||
04.05 | Syria | | Kuwait | 2:1 (0:0) | |||||
Tehran |
Day 3 | |||||||||
19.05 | England | | Scotland | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.05 | Northern Ireland | | Wales | 1:0 (1:0) | |||||
England, Liverpool | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.05 | England | | Wales | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
16.05 | Scotland | | Northern Ireland | 1:2 (0:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.05 | England | | Northern Ireland | 2:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
12.05 | Wales | | Scotland | 0:2 (0:0) | |||||
Wrexham |
02.05 | Netherlands | | Spain | 3:2 (2:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
06.05 | Ecuador | | Bolivia | 0:0 | |||||
09.05 | FRG | | Yugoslavia | 0:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
12.05 | Haiti | | Ecuador | 1:2 | |||||
12.05 | FRG | | Bulgaria | 3:0 (3:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
13.05 | Poland | | Yugoslavia | 2:2 (1:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
15.05 | Haiti | | Ecuador | 1:0 | |||||
16.05 | Algeria | | Tunisia | 2:1 | |||||
16.05 | GDR | | Hungary | 2:1 | |||||
16.05 | Poland | | Ireland | 2:0 (1:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
20.05 | Morocco | | Algeria | 1:1 | |||||
27.05 | Brazil | | Bolivia | 5:0 | |||||
27.05 | Czechoslovakia | | England | 1:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
27.05 | Haiti | | Colombia | 1:2 | |||||
29.05 | Haiti | | Colombia | 2:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
23.05 20:45 | Borussia M'gladbach | | Liverpool | 2:0 (2:0) | 0:3 (0:2) | 2:3 | |||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.05 19:30 | Liverpool | | Borussia M'gladbach | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool |
Milan | | Leeds United | 1:0 (1:0) | ||||||
Greece, Thessaloniki |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.05 | Colo-Colo | | Independiente Avellaneda | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | |||
Santiago | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.05 | Independiente Avellaneda | | Colo-Colo | 1:1 (1:0) | |||||
Avellaneda |
05.05 | San Lorenzo de Almagro | | Independiente Avellaneda | 2:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.05 | Independiente Avellaneda | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Independiente Avellaneda | 4 | 2 | 1 | 1 | 5-3 | 5 | |||
2. | San Lorenzo de Almagro | 4 | 1 | 2 | 1 | 4-3 | 4 | |||
3. | Los Millonarios | 4 | 1 | 1 | 2 | 1-4 | 3 |
04.05 | Colo-Colo | | Cerro Porteño | 4:0 (2:0) | |||||
Santiago | |||||||||
08.05 | Colo-Colo | | Botafogo | 3:3 (2:1) | |||||
Santiago | |||||||||
15.05 | Botafogo | | Cerro Porteño | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 9 | |||||||||
Kairat | | Ararat | 1:4 (1:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Torpedo | | Dnepr | 3:1 (2:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Minsk | | Zenit | 0:0, pen. 4:5 | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo Moscow | | Karpaty | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zarya | | Shakhtyor | 2:1 (0:0) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Dynamo Kiev | | SKA | 1:1 (0:0), pen. 7:8 | ||||||
Kiev | |||||||||
Spartak | | CSKA | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Dynamo Tbilisi | 2:2 (2:2), pen. 2:5 | ||||||
Tashkent | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Zarya | | Dynamo Kiev | 1:0 (0:0) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Moscow | 0:3 (0:2) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Ararat | | Torpedo | 1:3 (0:2) | ||||||
Erevan | |||||||||
CSKA | | Dynamo Minsk | 3:2 (1:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dnepr | | Kairat | 2:0 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Spartak | | Zenit | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
SKA | | Shakhtyor | 0:0, pen. 2:4 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Karpaty | | Pakhtakor | 2:1 (2:0) | ||||||
Lvov | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Dnepr | | Pakhtakor | 1:1 (1:0), pen. 5:3 | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Zenit | | Ararat | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Minsk | | Torpedo | 1:0 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Karpaty | | Kairat | 0:1 (0:1) | ||||||
Lvov | |||||||||
Spartak | | Dynamo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:1), pen. 5:4 | ||||||
Moscow | |||||||||
SKA | | Zarya | 1:0 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Kiev | 0:2 (0:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Torpedo | | Zenit | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | CSKA | 1:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dnepr | 2:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Ararat | | Karpaty | 3:0 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Minsk | 1:1 (0:0), pen. 5:4 | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | SKA | 0:1 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Kairat | | Shakhtyor | 2:0 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Spartak | | Zarya | 0:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Zarya | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:0) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Dynamo Kiev | | Spartak | 1:1 (0:1), pen. 3:2 | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Karpaty | 3:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Ararat | | Dnepr | 1:0 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Zenit | | CSKA | 1:2 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Moscow | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kairat | | SKA | 0:0, pen. 5:4 | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Pakhtakor | | Shakhtyor | 0:1 (0:1) | ||||||
Tashkent |
Day 10 | |||||||||
28.05 | Alga | | Chernomorets | 2:4 (0:2) | |||||
Frunze | |||||||||
28.05 | Neftchi | | Metallist | 4:2 (3:1) | |||||
Bakı | |||||||||
28.05 | Spartak Nalchik | | Shinnik | 0:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
28.05 | Spartak Ordzhonikidze | | Tekstilshchik | 1:1 (0:0), pen. 5:4 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
28.05 | Torpedo | | Lokomotiv | 0:0, pen. 6:5 | |||||
Kutaisi | |||||||||
28.05 18:30 | Stroitel | | Spartak Ivano-Frankovsk | 2:1 (0:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
28.05 18:30 | Metallurg Zaporozhye | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
28.05 19:00 | Pamir | | Nistru | 1:2 (0:2) | |||||
Dushanbe | |||||||||
28.05 19:00 | Zvezda | | Kuzbass | 1:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 9 | |||||||||
24.05 | Alga | | Nistru | 0:1 (0:1) | |||||
Frunze | |||||||||
24.05 | Spartak Nalchik | | Tekstilshchik | 2:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
24.05 | Spartak Ordzhonikidze | | Shinnik | 0:1 (0:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
24.05 | Torpedo | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
24.05 18:20 | Metallurg Zaporozhye | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
24.05 18:30 | Stroitel | | Metallist | 0:0, pen. 3:5 | |||||
Aşgabat | |||||||||
24.05 18:30 | Neftchi | | Spartak Ivano-Frankovsk | 4:0 (4:0) | |||||
Bakı | |||||||||
24.05 19:00 | Pamir | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
24.05 19:00 | Krylya Sovetov | | Zvezda | 3:1 (3:1) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
24.05 19:00 | Shakhtyor | | Kuzbass | 3:1 (1:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
Day 8 | |||||||||
18.05 | Kuzbass | | Torpedo | 2:2 (1:2), pen. 2:4 | |||||
Kemerovo | |||||||||
18.05 18:00 | Metallist | | Spartak Ivano-Frankovsk | 2:3 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18.05 18:30 | Tekstilshchik | | Stroitel | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18.05 18:30 | Shinnik | | Neftchi | 0:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18.05 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Alga | 2:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18.05 19:00 | Shakhtyor | | Metallurg Zaporozhye | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Karagandy | |||||||||
18.05 19:00 | Krylya Sovetov | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (1:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
18.05 19:00 | Zvezda | | Spartak Nalchik | 3:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
18.05 19:30 | Lokomotiv | | Pamir | 2:2 (2:1), pen. 6:5 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 7 | |||||||||
14.05 | Kuzbass | | Metallurg Zaporozhye | 1:1 (0:1), pen. 5:4 | |||||
Kemerovo | |||||||||
14.05 | Shinnik | | Stroitel | 3:1 (2:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
14.05 | Metallurg Lipetsk | | Pamir | 2:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
14.05 18:30 | Tekstilshchik | | Neftchi | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
14.05 19:00 | Shakhtyor | | Torpedo | 3:1 (0:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
14.05 19:00 | Krylya Sovetov | | Spartak Nalchik | 2:0 (1:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
14.05 19:00 | Zvezda | | Spartak Ordzhonikidze | 0:0, pen. 4:2 | |||||
Perm | |||||||||
14.05 19:00 | Nistru | | Chernomorets | 2:1 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
14.05 19:30 | Lokomotiv | | Alga | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 6 | |||||||||
07.05 | Metallurg Zaporozhye | | Zvezda | 3:0 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
07.05 | Torpedo | | Krylya Sovetov | 0:1 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
07.05 | Spartak Nalchik | | Kuzbass | 3:3 (2:1), pen. 5:3 | |||||
Nalchik | |||||||||
07.05 | Spartak Ordzhonikidze | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
07.05 | Alga | | Tekstilshchik | 1:2 (0:1) | |||||
Frunze | |||||||||
07.05 15:00 | Neftchi | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
07.05 17:00 | Stroitel | | Metallurg Lipetsk | 1:1 (0:1), pen. 4:3 | |||||
Aşgabat | |||||||||
07.05 18:00 | Metallist | | Nistru | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
07.05 19:00 | Pamir | | Shinnik | 2:1 (2:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
07.05 19:00 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.05 | Torpedo | | Zvezda | 3:0 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
02.05 | Neftchi | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
02.05 | Alga | | Shinnik | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Frunze | |||||||||
02.05 | Spartak Nalchik | | Shakhtyor | 0:0, pen. 4:3 | |||||
Nalchik | |||||||||
02.05 | Spartak Ordzhonikidze | | Kuzbass | 2:0 (2:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
02.05 15:00 | Pamir | | Tekstilshchik | 0:1 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
02.05 16:00 | Metallurg Zaporozhye | | Krylya Sovetov | 3:0 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
02.05 16:00 | Nistru | | Spartak Ivano-Frankovsk | 3:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
02.05 17:00 | Stroitel | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
02.05 18:00 | Chernomorets | | Metallist | 3:1 (3:1) | |||||
Odesa |
Day 1 | |||||||||
Shakhtyor (Karaganda) | | Chernomorets (Odessa) | 0:2 (0:2) | ||||||
Karagandy |
02.05 | Stroitel Ternopol | | Kolos | 1:0 | |||||
07.05 | Kolos | | Metallurg Zhdanov | 1:2 | |||||
11.05 | Kolos | | Shakhtyor Makeyevka | 2:3 | |||||
15.05 | Kolos | | Lokomotiv Donetsk | 2:2, pen. ?:? | |||||
20.05 | Goverla | | Kolos | 3:1 | |||||
27.05 | Bukovina | | Kolos | 2:0 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tavriya | 44 | 26 | 10 | 8 | 75-36 | 58 | ||
2. | Avtomobilist Zhitomir | 44 | 25 | 5 | 14 | 62-36 | 53 | ||
3. | Sudostroitel | 44 | 23 | 13 | 8 | 69-35 | 52 | ||
4. | Goverla | 44 | 24 | 8 | 12 | 65-52 | 51 | ||
5. | Lokomotiv Vinnitsa | 44 | 18 | 16 | 10 | 64-33 | 47 | ||
6. | Shakhtyor Gorlovka | 44 | 18 | 12 | 14 | 58-47 | 45 | ||
7. | Avangard Sevastopol | 44 | 16 | 16 | 12 | 44-40 | 45 | ||
8. | Krivbass | 44 | 18 | 16 | 10 | 53-45 | 42 | ||
9. | Dynamo Khmelnitskiy | 44 | 18 | 15 | 11 | 57-45 | 41 | ||
10. | Lokomotiv Kherson | 44 | 17 | 15 | 12 | 49-33 | 39 |
02.05 | Volga Kalinin | | Iskra | 0:1 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
02.05 | Mashinostroitel Pskov | | Sever | 1:0 | |||||
Pskov | |||||||||
02.05 | Baltika | | Gomselmash | 3:1 (2:1) | |||||
02.05 | Mashinostroitel Podolsk | | Bug | 1:1, pen. ?:? | |||||
02.05 13:00 | Elektron | | Zveinieks | 0:0, pen. 3:5 | |||||
Novgorod | |||||||||
02.05 18:30 | Daugava | | Khimik Grodno | 4:0 | |||||
Rīga | |||||||||
06.05 03:00 | Volga Kalinin | | Bug | 3:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
06.05 17:00 | Elektron | | Atlantas | 0:0, pen. 3:5 | |||||
Novgorod | |||||||||
07.05 | Dynamo Leningrad | | Zveinieks | 0:0, pen. 4:3 | |||||
07.05 | Baltika | | Dnepr | 1:0 (0:0) | |||||
07.05 | Dvina | | Gomselmash | 1:1, pen. 1:4 | |||||
08.05 | Mashinostroitel Pskov | | Khimik Grodno | 1:0 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
14.05 | Zhalgiris | | Khimik Grodno | 2:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
14.05 | Zveinieks | | Daugava | 0:0, pen. 5:3 | |||||
Liepāja | |||||||||
14.05 | Gomselmash | | Volga Kalinin | 2:1 (1:1) | |||||
Gomel | |||||||||
14.05 03:00 | Dvina | | Sever | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
14.05 19:00 | Bug | | Elektron | 2:0 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
18.05 | Baltika | | Sever | 1:0 (0:0) | |||||
18.05 | Dnepr | | Volga Kalinin | 1:1 (0:0), pen. 3:4 | |||||
Mogilev | |||||||||
18.05 18:30 | Gomselmash | | Mashinostroitel Podolsk | 0:0, pen. 6:5 | |||||
Gomel | |||||||||
24.05 | Volga Kalinin | | Sever | 3:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
24.05 | Mashinostroitel Pskov | | Iskra | 0:1 | |||||
Pskov | |||||||||
24.05 | Dvina | | Baltika | 1:1 (1:1), pen. 9:10 | |||||
24.05 18:30 | Daugava | | Bug | 3:0 | |||||
Rīga | |||||||||
24.05 19:00 | Khimik Grodno | | Zveinieks | 1:1 (0:0), pen. 3:4 | |||||
Grodno | |||||||||
24.05 19:00 | Elektron | | Gomselmash | 2:0 (1:0) | |||||
Novgorod | |||||||||
28.05 | Zhalgiris | | Zveinieks | 2:1 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
28.05 | Mashinostroitel Pskov | | Bug | 1:2 | |||||
Pskov | |||||||||
28.05 18:30 | Daugava | | Iskra | 1:0 | |||||
Rīga | |||||||||
28.05 19:00 | Khimik Grodno | | Atlantas | 3:1 (1:1) | |||||
Grodno | |||||||||
28.05 19:00 | Elektron | | Dnepr | 1:0 (1:0) | |||||
Novgorod |
02.05 | Terek | | Polad | 1:0 | |||||
02.05 | Stal | | Dynamo Stavropol | 3:2 | |||||
Oryol | |||||||||
02.05 | Shirak | | Druzhba | 0:0, pen. ?:? | |||||
02.05 | Avangard Kursk | | Uralan | 1:1, pen. ?:? | |||||
Kursk | |||||||||
02.05 | Khimik Novomoskovsk | | Volgar | 1:0 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
02.05 | Lori | | Kuban | 2:1 (2:0) | |||||
Kirovakan | |||||||||
02.05 | Metallurg Tula | | Dynamo Makhachkala | 1:2 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
02.05 17:00 | Mashuk | | Dynamo Kirovabad | 2:1 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
02.05 17:00 | Salyut | | Kalitva | 3:2 | |||||
Belgorod | |||||||||
07.05 | Terek | | Dynamo Kirovabad | 1:1, pen. ?:? | |||||
07.05 | Stal | | Uralan | 3:0 | |||||
Oryol | |||||||||
07.05 | Avangard Kursk | | Dynamo Stavropol | 2:2, pen. ?:? | |||||
Kursk | |||||||||
07.05 | Khimik Novomoskovsk | | Dynamo Makhachkala | 1:0 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
07.05 | Lori | | Druzhba | 0:1 | |||||
07.05 | Metallurg Tula | | Volgar | 3:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
07.05 18:00 | Shirak | | Kuban | 0:2 (0:1) | |||||
Leninakan | |||||||||
07.05 18:30 | Mashuk | | Polad | 3:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
14.05 | Dynamo Stavropol | | Lori | 3:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
14.05 | Uralan | | Shirak | 2:0 | |||||
14.05 | Kalitva | | Mashuk | 2:0 | |||||
Belaya Kalitva | |||||||||
14.05 | Polad | | Stal | 3:0 | |||||
14.05 18:30 | Kuban | | Khimik Novomoskovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
14.05 18:30 | Druzhba | | Metallurg Tula | 0:0, pen. 3:5 | |||||
Maykop | |||||||||
14.05 18:30 | Salyut | | Terek | 1:1, pen. ?:? | |||||
Belgorod | |||||||||
18.05 | Dynamo Kirovabad | | Stal | 1:1, pen. ?:? | |||||
18.05 | Uralan | | Lori | 2:1 | |||||
18.05 | Kalitva | | Terek | 2:0 | |||||
Belaya Kalitva | |||||||||
18.05 18:30 | Kuban | | Metallurg Tula | 5:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18.05 18:30 | Druzhba | | Khimik Novomoskovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
18.05 18:30 | Dynamo Stavropol | | Shirak | 1:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
18.05 18:30 | Dynamo Makhachkala | | Volgar | 1:1, pen. ?:? | |||||
Makhachkala | |||||||||
18.05 18:30 | Salyut | | Mashuk | 1:0 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
24.05 | Stal | | Kalitva | 1:1, pen. ?:? | |||||
Oryol | |||||||||
24.05 | Avangard Kursk | | Salyut | 1:0 | |||||
Kursk | |||||||||
24.05 | Khimik Novomoskovsk | | Uralan | 1:1, pen. ?:? | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
24.05 | Lori | | Dynamo Kirovabad | 0:1 (0:1) | |||||
Kirovakan | |||||||||
24.05 | Metallurg Tula | | Dynamo Stavropol | 2:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
24.05 18:00 | Shirak | | Polad | 2:0 (1:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
24.05 18:30 | Dynamo Makhachkala | | Druzhba | 2:3 | |||||
Makhachkala | |||||||||
24.05 19:00 | Volgar | | Kuban | 0:0, pen. 5:3 | |||||
Astrakhan | |||||||||
27.05 | Khimik Novomoskovsk | | Dynamo Stavropol | 2:0 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
28.05 | Terek | | Mashuk | 4:1 | |||||
28.05 | Stal | | Salyut | 2:1 | |||||
28.05 | Shirak | | Dynamo Kirovabad | 0:0, pen. 5:3 | |||||
Leninakan | |||||||||
28.05 | Avangard Kursk | | Kalitva | 3:0 | |||||
Kursk | |||||||||
28.05 | Lori | | Polad | 2:1 | |||||
28.05 | Metallurg Tula | | Uralan | 2:0 (2:0) | |||||
Tula | |||||||||
28.05 18:30 | Dynamo Makhachkala | | Kuban | 3:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
28.05 19:00 | Volgar | | Druzhba | 0:3 | |||||
Astrakhan |
02.05 | Mertskhali | | Trud Voronezh | 0:2 | |||||
02.05 | Guria | | Saturn | 1:0 (0:0) | |||||
02.05 | Dynamo Batumi | | Revtrud | 4:1 | |||||
Batumi | |||||||||
02.05 | Lokomotiv Samtredia | | Torpedo Vladimir | 0:2 | |||||
Samtredia | |||||||||
02.05 | Dila | | Spartak Ryazan | 5:2 (2:1) | |||||
02.05 | Dynamo Sukhumi | | Dynamo Vologda | 1:0 | |||||
02.05 17:00 | Dynamo Bryansk | | Zvezda Odessa | 2:1 | |||||
Bryansk | |||||||||
12.05 | Spartak Ryazan | | Lokomotiv Kaluga | 0:1 | |||||
Ryazan | |||||||||
12.05 18:00 | Saturn | | Mertskhali | 0:1 (0:1) | |||||
Rybinsk | |||||||||
16.05 | Torpedo Vladimir | | Lokomotiv Kaluga | 1:1, pen. 4:2 | |||||
16.05 | Volga Gorkiy | | Dynamo Batumi | 1:1, pen. ?:? | |||||
16.05 | Dynamo Sukhumi | | Kolkhida | 3:3, pen. ?:? | |||||
16.05 18:30 | Spartak Kostroma | | Mertskhali | 0:0, pen. ?:? | |||||
Kostroma | |||||||||
16.05 18:30 | Trud Voronezh | | Zvezda Odessa | 1:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
16.05 19:00 | Dynamo Vologda | | Lokomotiv Samtredia | 2:0 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
16.05 19:00 | Saturn | | Dila | 1:0 (0:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
20.05 | Volga Gorkiy | | Mertskhali | 1:2 | |||||
20.05 | Kolkhida | | Guria | 1:1, pen. ?:? | |||||
20.05 | Revtrud | | Zvezda Odessa | 1:0 | |||||
Tambov | |||||||||
20.05 | Saturn | | Lokomotiv Samtredia | 3:1 (2:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
20.05 03:00 | Torpedo Vladimir | | Dynamo Bryansk | 1:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
20.05 18:00 | Dynamo Vologda | | Dila | 3:1 (2:0) | |||||
Vologda | |||||||||
20.05 18:00 | Trud Voronezh | | Lokomotiv Kaluga | 3:1 | |||||
Voronezh | |||||||||
20.05 18:30 | Spartak Kostroma | | Dynamo Batumi | 3:1 | |||||
Kostroma | |||||||||
24.05 | Volga Gorkiy | | Dila | 2:1 | |||||
24.05 | Guria | | Dynamo Sukhumi | 0:1 | |||||
24.05 | Revtrud | | Lokomotiv Kaluga | 1:0 | |||||
Tambov | |||||||||
24.05 18:30 | Trud Voronezh | | Dynamo Bryansk | 3:1 | |||||
Voronezh | |||||||||
24.05 19:00 | Spartak Kostroma | | Lokomotiv Samtredia | 0:0, pen. ?:? | |||||
Kostroma | |||||||||
24.05 19:00 | Dynamo Vologda | | Mertskhali | 2:0 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
24.05 19:00 | Saturn | | Dynamo Batumi | 1:0 (0:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
28.05 | Torpedo Vladimir | | Zvezda Odessa | 0:0, pen. 5:4 | |||||
Vladimir | |||||||||
28.05 | Volga Gorkiy | | Lokomotiv Samtredia | 2:1 | |||||
28.05 | Revtrud | | Dynamo Bryansk | 2:1 | |||||
Tambov | |||||||||
28.05 19:00 | Spartak Kostroma | | Dila | 1:0 (0:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
28.05 19:00 | Dynamo Vologda | | Dynamo Batumi | 1:0 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
30.05 19:00 | Lokomotiv Kaluga | | Saturn | 2:1 (1:0) | |||||
Kaluga |
02.05 | Uralmash | | Energiya | 2:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
02.05 | Lokomotiv Orenburg | | Sokol | 3:1 | |||||
Orenburg | |||||||||
02.05 15:00 | Rubin | | Torpedo Tolyatti | 4:1 | |||||
Kazan | |||||||||
02.05 17:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Metallurg Magnitogorsk | 3:2 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
02.05 19:00 | Dynamo Kirov | | Kord | 3:2 | |||||
Kirov | |||||||||
06.05 | Spartak Yoshkar-Ola | | Torpedo Tolyatti | 2:1 | |||||
06.05 03:00 | Lokomotiv Orenburg | | Barrikady | 2:1 | |||||
Orenburg | |||||||||
06.05 16:00 | Stroitel Ufa | | Sokol | 0:3 | |||||
Ufa | |||||||||
06.05 18:30 | Rubin | | Volga Ulyanovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
06.05 19:00 | Zenit | | Kord | 0:2 | |||||
Izhevsk | |||||||||
14.05 18:30 | Kord | | Uralmash | 4:2 | |||||
Balakovo | |||||||||
14.05 19:00 | Barrikady | | Rubin | 1:1, pen. 3:4 | |||||
Volgograd | |||||||||
14.05 19:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Dynamo Kirov | 2:1 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18.05 | Khimik Dzerzhinsk | | Lokomotiv Orenburg | 6:0 (2:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
18.05 18:30 | Kord | | Uralets | 3:2 | |||||
Balakovo | |||||||||
18.05 19:00 | Barrikady | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
18.05 19:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Zenit | 2:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18.05 19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Dynamo Kirov | 1:1, pen. 5:3 | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
24.05 | Torpedo Tolyatti | | Sokol | 3:0 | |||||
Tolyatti | |||||||||
24.05 | Lokomotiv Orenburg | | Kord | 0:0, pen. 4:5 | |||||
24.05 | Volga Ulyanovsk | | Barrikady | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
24.05 18:30 | Rubin | | Khimik Dzerzhinsk | 1:1, pen. 5:4 | |||||
Kazan | |||||||||
28.05 18:30 | Rubin | | Energiya | 3:1 | |||||
Kazan | |||||||||
28.05 19:00 | Dynamo Kirov | | Zenit | 2:1 | |||||
Kirov | |||||||||
28.05 19:00 | Stroitel Ufa | | Kord | 0:4 (0:2) | |||||
Ufa |
02.05 | Trud Djizak | | Dynamo Tselinograd | 1:0 | |||||
02.05 17:00 | Neftyanik Fergana | | Zauralets | 0:1 | |||||
Fergana | |||||||||
07.05 | Avtomobilist Termez | | Dynamo Tselinograd | 2:0 | |||||
Termiz Spartak Stadium | |||||||||
07.05 | Yangiyaryk | | Zauralets | 0:0, pen. 5:4 | |||||
07.05 18:00 | Alatau | | Neftyanik Tumen | 1:0 | |||||
Dzhambul | |||||||||
12.05 | Andizhanets | | Spartak Semipalatinsk | 2:1 | |||||
Andijon | |||||||||
12.05 | Neftyanik Lenin Region | | Dynamo Tselinograd | 0:2 | |||||
12.05 17:00 | Alatau | | Zauralets | 0:0, pen. 5:4 | |||||
Dzhambul | |||||||||
20.05 | Dynamo Tselinograd | | Neftyanik Fergana | 1:0 (1:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
20.05 16:00 | Vostok | | Neftyanik Lenin Region | 4:0 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
20.05 17:00 | Traktor | | Andizhanets | 2:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
20.05 17:00 | Zauralets | | Yangier | 2:1 (1:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
25.05 | Dynamo Tselinograd | | Andizhanets | 2:1 | |||||
Tselinograd | |||||||||
25.05 | Zauralets | | Trud Djizak | 0:0, pen. 5:3 | |||||
Kurgan | |||||||||
25.05 03:00 | Yenbek | | Alatau | 1:1, pen. ?:? | |||||
Dzhezkazgan | |||||||||
25.05 19:00 | Traktor | | Neftyanik Fergana | 3:1 (1:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
25.05 19:00 | Vostok | | Avtomobilist Termez | 2:0 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
25.05 19:00 | Spartak Semipalatinsk | | Neftyanik Lenin Region | 3:1 | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
30.05 | Dynamo Tselinograd | | Yangiyaryk | 2:1 | |||||
Tselinograd | |||||||||
30.05 19:00 | Traktor | | Alatau | 0:0, pen. ?:? | |||||
Pavlodar | |||||||||
30.05 19:00 | Vostok | | Trud Djizak | 1:1, pen. 5:4 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
30.05 19:00 | Spartak Semipalatinsk | | Yangier | 2:1 | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
30.05 19:00 | Zauralets | | Avtomobilist Termez | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Kurgan |
Day 6 | |||||||||
28.05 | Vulkan | | Sibiryak | 1:0 | |||||
28.05 | Luch | | Tomles | 1:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
28.05 | Sakhalin | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:0 | |||||
28.05 | Aeroflot | | Dynamo Barnaul | 1:2 (0:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
28.05 18:30 | Amur | | Shakhtyor Prokopievsk | 0:0, pen. ?:? | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
28.05 18:30 | Selenga | | Chkalovets | 1:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
28.05 19:00 | SKA Khabarovsk | | Start | 4:1 (2:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
28.05 19:00 | SKA Chita | | Irtysh | 0:1 | |||||
Chita | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.05 | Vulkan | | Start | 1:0 | |||||
24.05 | Luch | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 0:1 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
24.05 | Sakhalin | | Tomles | 1:1 (0:0), pen. 5:4 | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
24.05 | Aeroflot | | Chkalovets | 4:1 (2:1) | |||||
24.05 18:00 | Amur | | Irtysh | 2:0 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
24.05 18:30 | Selenga | | Dynamo Barnaul | 1:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
24.05 19:00 | SKA Khabarovsk | | Sibiryak | 0:0, pen. 5:3 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
24.05 19:00 | SKA Chita | | Shakhtyor Prokopievsk | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Chita | |||||||||
Day 4 | |||||||||
14.05 | Sibiryak | | SKA Chita | 0:0, pen. 5:4 | |||||
14.05 | Start | | Amur | 0:0, pen. ?:? | |||||
Angarsk | |||||||||
14.05 | Shakhtyor Prokopievsk | | Vulkan | 2:2, pen. ?:? | |||||
Prokopyevsk | |||||||||
14.05 19:00 | Dynamo Barnaul | | Luch | 3:1 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
14.05 19:00 | Irtysh | | Sakhalin | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Omsk | |||||||||
14.05 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Selenga | 1:1 (1:0), pen. 5:4 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
14.05 19:00 | Tomles | | Aeroflot | 3:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
14.05 19:00 | Chkalovets | | SKA Khabarovsk | 2:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.05 | Sibiryak | | Amur | 0:1 | |||||
10.05 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Aeroflot | 2:2, pen. 5:4 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
10.05 | Start | | SKA Chita | 3:2 (0:1) | |||||
Angarsk | |||||||||
10.05 | Shakhtyor Prokopievsk | | Luch | 1:0 | |||||
Prokopyevsk | |||||||||
10.05 19:00 | Dynamo Barnaul | | Vulkan | 0:0, pen. 4:5 | |||||
Barnaul | |||||||||
10.05 19:00 | Irtysh | | SKA Khabarovsk | 2:0 | |||||
Omsk | |||||||||
10.05 19:00 | Tomles | | Selenga | 2:1 (1:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
10.05 19:00 | Chkalovets | | Sakhalin | 0:1 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.05 | Sibiryak | | Aeroflot | 0:0, pen. 2:3 | |||||
06.05 | Shakhtyor Prokopievsk | | Sakhalin | 0:2 | |||||
Prokopyevsk | |||||||||
06.05 15:00 | Irtysh | | Vulkan | 3:0 (2:0) | |||||
Omsk | |||||||||
06.05 15:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Amur | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
06.05 17:00 | Dynamo Barnaul | | SKA Khabarovsk | 1:1 (1:1), pen. 4:3 | |||||
Barnaul | |||||||||
06.05 17:00 | Start | | Selenga | 1:1 (1:0), pen. 5:4 | |||||
Angarsk | |||||||||
06.05 19:00 | Tomles | | SKA Chita | 1:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
06.05 19:00 | Chkalovets | | Luch | 1:1, pen. 9:8 | |||||
Novosibirsk |
Day 25 | |||||||||
26.05 | Wiener Sport-Club | | Austria Klagenfurt | 4:1 | |||||
Wien | |||||||||
29.05 | VOEST | | Austria Wien | 6:3 | |||||
Linz | |||||||||
29.05 | First Vienna | | Austria Salzburg | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
30.05 | SSW Innsbruck | | LASK | 2:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
31.05 | Alpine | | Sturm | 1:2 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.05 | Rapid | | SSW Innsbruck | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
16.05 | Austria Klagenfurt | | VOEST | 2:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
16.05 | Austria Salzburg | | GAK | 1:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
17.05 | LASK | | First Vienna | 4:2 | |||||
Linz | |||||||||
17.05 | Schwarz-Weiß | | Wiener Sport-Club | 1:1 | |||||
Bregenz | |||||||||
19.05 | Sturm | | Admira Wiener Neustadt | 5:0 | |||||
Graz | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.05 | GAK | | LASK | 5:0 | |||||
Graz | |||||||||
12.05 | VOEST | | Schwarz-Weiß | 6:1 | |||||
Linz | |||||||||
12.05 | Alpine | | Austria Salzburg | 0:0 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
12.05 | Admira Wiener Neustadt | | Admira/Wacker | 0:1 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
12.05 | First Vienna | | Rapid | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
13.05 | Austria Wien | | Austria Klagenfurt | 5:0 | |||||
Wien | |||||||||
13.05 | Wiener Sport-Club | | Sturm | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 22 | |||||||||
05.05 | Austria Salzburg | | Admira Wiener Neustadt | 2:2 | |||||
Salzburg | |||||||||
05.05 | Sturm | | VOEST | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
05.05 | Admira/Wacker | | Wiener Sport-Club | 1:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
05.05 | LASK | | Alpine | 2:0 | |||||
Linz | |||||||||
05.05 | SSW Innsbruck | | First Vienna | 4:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
05.05 | Rapid | | GAK | 0:1 | |||||
Wien | |||||||||
06.05 | Schwarz-Weiß | | Austria Wien | 2:1 | |||||
Bregenz | |||||||||
Day 21 | |||||||||
01.05 | Wiener Sport-Club | | Austria Salzburg | 4:0 | |||||
Wien | |||||||||
01.05 | Austria Klagenfurt | | Schwarz-Weiß | 1:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
01.05 | VOEST | | Admira/Wacker | 4:0 | |||||
Linz | |||||||||
01.05 | Austria Wien | | Sturm | 5:1 | |||||
Wien | |||||||||
02.05 | GAK | | SSW Innsbruck | 2:1 | |||||
Graz | |||||||||
02.05 | First Vienna | | Eisenstadt | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
02.05 | Alpine | | Rapid | 1:2 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
08.05 | Admira Wiener Neustadt | | LASK | 1:1 | |||||
Wiener Neustadt |
Day 39 | |||||||||
02.05 | Sheffield United | | Tottenham Hotspur | 3:2 (3:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 37 | |||||||||
04.05 | Derby County | | Wolverhampton Wanderers | 3:0 (3:0) | |||||
Derby | |||||||||
09.05 | Leeds United | | Arsenal | 6:1 (2:0) | |||||
Leeds |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 25 | 10 | 7 | 72-42 | 60 | ||
2. | Arsenal | 42 | 23 | 11 | 8 | 57-43 | 57 | ||
3. | Leeds United | 42 | 21 | 11 | 10 | 71-45 | 53 | ||
4. | Ipswich Town | 42 | 17 | 14 | 11 | 55-45 | 48 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 18 | 11 | 13 | 66-54 | 47 | ||
6. | West Ham United | 42 | 17 | 12 | 13 | 67-53 | 46 | ||
7. | Derby County | 42 | 19 | 8 | 15 | 56-54 | 46 | ||
8. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 13 | 13 | 58-48 | 45 | ||
9. | Newcastle United | 42 | 16 | 13 | 13 | 60-51 | 45 | ||
10. | Birmingham City | 42 | 15 | 12 | 15 | 53-54 | 42 |
07.05 | Cardiff City | | Sunderland | 1:1 | |||||
Cardiff | |||||||||
09.05 | Cardiff City | | Hull City | 0:2 | |||||
Cardiff | |||||||||
09.05 | Sunderland | | Queens Park Rangers | 0:3 | |||||
Sunderland |
05.05 15:00 | Sunderland | | Leeds United | 1:0 (1:0) | |||||
London |
Day 30 | |||||||||
06.05 | Anderlecht | | Beringen | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
06.05 | Liège | | Sint-Truiden | 2:2 (1:2) | |||||
Liège | |||||||||
06.05 | Mechelen | | Cercle | 1:1 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
06.05 | Beerschot | | Union Saint-Gilloise | 1:1 (1:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
06.05 | Brugge | | Racing White | 1:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
06.05 | Lierse | | Standard | 1:1 (1:1) | |||||
Lier | |||||||||
06.05 | Diest | | Antwerp | 2:0 (0:0) | |||||
Diest | |||||||||
06.05 | Crossing | | Berchem | 2:1 (1:1) | |||||
Bruxelles |
Day 32 | |||||||||
26.05 15:30 | Werder | | Kaiserslautern | 5:1 (2:0) | |||||
Bremen | |||||||||
26.05 15:30 | Kickers | | Köln | 2:3 (1:2) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
26.05 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht Frankfurt | 0:2 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
26.05 15:30 | Rot-Weiß Oberhausen | | Fortuna Düsseldorf | 0:3 (0:0) | |||||
Oberhausen | |||||||||
26.05 15:30 | Hertha | | Hamburger SV | 2:1 (1:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
26.05 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Hannover 96 | 3:2 (2:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
26.05 15:30 | Wuppertaler SV | | Duisburg | 5:0 (1:0) | |||||
26.05 15:30 | Schalke 04 | | Stuttgart | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
26.05 15:30 | Bayern | | Bochum | 5:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
Day 31 | |||||||||
19.05 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Köln | 5:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
19.05 15:30 | Fortuna Düsseldorf | | Bayern | 0:0 | |||||
Düsseldorf | |||||||||
19.05 15:30 | Hamburger SV | | Eintracht Braunschweig | 1:0 (0:0) | |||||
19.05 15:30 | Duisburg | | Hertha | 2:1 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
19.05 15:30 | Bochum | | Kickers | 2:3 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
19.05 15:30 | Kaiserslautern | | Rot-Weiß Oberhausen | 6:2 (4:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
19.05 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Schalke 04 | 4:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
19.05 15:30 | Hannover 96 | | Werder | 2:2 (1:1) | |||||
Hannover | |||||||||
19.05 15:30 | Stuttgart | | Wuppertaler SV | 4:2 (3:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
Day 30 | |||||||||
04.05 20:00 | Eintracht Braunschweig | | Duisburg | 1:1 (0:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
04.05 20:00 | Köln | | Bochum | 2:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
05.05 15:30 | Bayern | | Kaiserslautern | 6:0 (3:0) | |||||
München | |||||||||
05.05 15:30 | Wuppertaler SV | | Borussia Mönchengladbach | 0:5 (0:2) | |||||
05.05 15:30 | Schalke 04 | | Eintracht Frankfurt | 3:2 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
05.05 15:30 | Kickers | | Fortuna Düsseldorf | 1:1 (1:1) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
05.05 15:30 | Werder | | Hamburger SV | 1:4 (1:3) | |||||
Bremen | |||||||||
05.05 15:30 | Rot-Weiß Oberhausen | | Hannover 96 | 1:0 (1:0) | |||||
Oberhausen | |||||||||
05.05 15:30 | Hertha | | Stuttgart | 5:1 (3:0) | |||||
West Berlin |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.05 | Borussia (Mönchengladbach) | | Werder (Bremen) | 4:2 (1:0) | 3:1 (2:1) | 7:3 | |||
Mönchengladbach | |||||||||
16.05 | Kickers (Offenbach) | | Köln (Köln) | 1:1 (1:0) | 0:5 (0:2) | 1:6 | |||
Offenbach | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.05 | Köln (Köln) | | Kickers (Offenbach) | 5:0 (2:0) | |||||
Köln | |||||||||
02.05 | Werder (Bremen) | | Borussia (Mönchengladbach) | 1:3 (1:2) | |||||
Bremen |
Day 3 | |||||||||
30.05 | Karlsruher | | Mainz 05 | 1:1 (0:1) | |||||
30.05 | Blau-Weiß | | Sankt Pauli | 2:6 (1:4) | |||||
Day 2 | |||||||||
27.05 | Fortuna | | Blau-Weiß | 7:0 (1:0) | |||||
27.05 | Sankt Pauli | | Karlsruher | 2:2 (1:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
23.05 | Mainz 05 | | Sankt Pauli | 3:0 (1:0) | |||||
23.05 | Karlsruher | | Fortuna | 1:2 (0:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
30.05 | Röchling | | Darmstadt 98 | 1:1 (0:1) | |||||
30.05 | Osnabrück | | Wacker 04 | 2:1 (1:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
27.05 | Darmstadt 98 | | Osnabrück | 5:3 (1:2) | |||||
27.05 | Wacker 04 | | Rot-Weiß | 2:2 (1:2) | |||||
Day 1 | |||||||||
23.05 | Rot-Weiß | | Darmstadt 98 | 3:1 (2:1) | |||||
23.05 | Osnabrück | | Röchling | 1:2 (0:1) | |||||
Day 21 | |||||||||
19.05 15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Vorwärts | 3:6 | |||||
19.05 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Union | 1:0 | |||||
19.05 15:00 | Wismut | | Lokomotive | 2:2 | |||||
19.05 15:00 | Sachsenring | | Hansa | 2:1 | |||||
19.05 15:00 | Rot-Weiß | | Carl Zeiss | 2:2 | |||||
19.05 15:00 | Chemie Leipzig | | Magdeburg | 1:2 | |||||
19.05 15:00 | Dynamo Berlin | | Dynamo Dresden | 2:4 | |||||
Day 20 | |||||||||
12.05 15:00 | Lokomotive | | Sachsenring | 5:1 | |||||
12.05 15:00 | Union | | Wismut | 3:0 | |||||
12.05 15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Karl-Marx-Stadt | 0:1 | |||||
12.05 15:00 | Magdeburg | | Dynamo Berlin | 2:0 | |||||
12.05 15:00 | Carl Zeiss | | Chemie Leipzig | 1:1 | |||||
12.05 15:00 | Hansa | | Rot-Weiß | 3:0 | |||||
12.05 15:00 | Vorwärts | | Dynamo Dresden | 2:3 | |||||
Day 19 | |||||||||
05.05 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Vorwärts | 1:0 | |||||
05.05 15:00 | Wismut | | Chemie Halle-Leuna | 3:2 | |||||
05.05 15:00 | Sachsenring | | Union | 2:2 | |||||
05.05 15:00 | Rot-Weiß | | Lokomotive | 1:3 | |||||
05.05 15:00 | Chemie Leipzig | | Hansa | 1:1 | |||||
05.05 15:00 | Dynamo Berlin | | Carl Zeiss | 1:1 | |||||
05.05 15:00 | Dynamo Dresden | | Magdeburg | 1:0 | |||||
Day 34 | |||||||||
19.05 | Feyenoord | | PSV | 2:0 (2:0) | |||||
19.05 | Ajax | | AZ-67 | 3:0 (0:0) | |||||
19.05 | NEC | | Utrecht | 3:0 (2:0) | |||||
20.05 | Den Bosch | | Sparta | 0:5 (0:2) | |||||
20.05 | Telstar | | Haarlem | 2:3 (0:1) | |||||
20.05 | NAC | | Amsterdam | 1:0 (1:0) | |||||
20.05 | Den Haag | | Excelsior | 1:1 (0:0) | |||||
20.05 | Twente | | MVV | 0:0 | |||||
20.05 | Groningen | | Go Ahead Eagles | 1:1 (1:1) | |||||
Day 33 | |||||||||
12.05 | PSV | | NEC | 2:0 (2:0) | |||||
13.05 | Utrecht | | Den Haag | 1:1 (0:0) | |||||
13.05 | Excelsior | | Den Bosch | 4:1 (1:1) | |||||
13.05 | AZ-67 | | Telstar | 0:0 | |||||
13.05 | Go Ahead Eagles | | Feyenoord | 2:4 (1:3) | |||||
13.05 | Amsterdam | | Groningen | 0:1 (0:1) | |||||
13.05 | Haarlem | | NAC | 3:1 (1:1) | |||||
13.05 | Sparta | | Twente | 1:2 (0:1) | |||||
13.05 | MVV | | Ajax | 1:0 (0:0) | |||||
Day 32 | |||||||||
06.05 | Feyenoord | | Amsterdam | 7:2 (2:0) | |||||
06.05 | Twente | | Excelsior | 2:0 (1:0) | |||||
06.05 | Groningen | | Haarlem | 4:1 (2:0) | |||||
06.05 | NAC | | AZ-67 | 3:0 (1:0) | |||||
06.05 | Utrecht | | PSV | 1:1 (0:0) | |||||
06.05 | NEC | | Go Ahead Eagles | 1:1 (1:0) | |||||
06.05 | Ajax | | Sparta | 4:2 (2:1) | |||||
06.05 | Den Bosch | | Den Haag | 2:1 (1:1) | |||||
06.05 | Telstar | | MVV | 2:1 (1:0) | |||||
Day 30 | |||||||||
20.05 | Roma | | Juventus | 1:2 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
20.05 | Atalanta | | Vicenza | 0:1 | |||||
20.05 | Bologna | | Cagliari | 4:2 | |||||
20.05 | Inter | | Fiorentina | 1:0 | |||||
20.05 | Napoli | | Lazio | 1:0 | |||||
20.05 | Ternana | | Palermo | 0:0 | |||||
20.05 | Torino | | Sampdoria | 0:1 | |||||
20.05 | Hellas Verona | | Milan | 5:3 | |||||
Day 29 | |||||||||
13.05 | Juventus | | Inter | 2:1 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
13.05 | Cagliari | | Torino | 1:0 | |||||
13.05 | Fiorentina | | Atalanta | 4:0 | |||||
13.05 | Vicenza | | Ternana | 1:0 | |||||
13.05 | Lazio | | Hellas Verona | 2:1 | |||||
13.05 | Milan | | Bologna | 3:1 | |||||
13.05 | Palermo | | Roma | 1:1 | |||||
13.05 | Sampdoria | | Napoli | 1:1 | |||||
Day 28 | |||||||||
06.05 | Atalanta | | Juventus | 0:2 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
06.05 | Bologna | | Lazio | 1:1 | |||||
06.05 | Inter | | Palermo | 3:1 | |||||
06.05 | Napoli | | Cagliari | 1:1 | |||||
06.05 | Roma | | Vicenza | 0:0 | |||||
06.05 | Ternana | | Fiorentina | 0:1 | |||||
06.05 | Torino | | Milan | 2:2 | |||||
06.05 | Hellas Verona | | Sampdoria | 1:1 | |||||
Day 7 | |||||||||
31.05 | Frigg | | Rosenborg | 0:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
27.05 | Fredrikstad | | Start | 1:1 | |||||
28.05 | Viking | | Brann | 4:1 | |||||
28.05 | Strømsgodset | | Raufoss | 0:2 | |||||
28.05 | Ham-Kam | | Frigg | 1:1 | |||||
28.05 | Lyn | | Skeid | 0:0 | |||||
28.05 | Rosenborg | | Mjøndalen | 0:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
23.05 | Skeid | | Strømsgodset | 0:1 | |||||
23.05 | Start | | Viking | 0:3 | |||||
23.05 | Raufoss | | Rosenborg | 0:2 | |||||
23.05 | Brann | | Lyn | 5:2 | |||||
24.05 | Mjøndalen | | Ham-Kam | 2:2 | |||||
24.05 | Frigg | | Fredrikstad | 1:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
20.05 | Lyn | | Start | 1:0 | |||||
20.05 | Viking | | Frigg | 2:1 | |||||
20.05 | Rosenborg | | Ham-Kam | 2:0 | |||||
20.05 | Strømsgodset | | Brann | 1:0 | |||||
20.05 | Raufoss | | Skeid | 2:2 | |||||
21.05 | Fredrikstad | | Mjøndalen | 0:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
13.05 | Skeid | | Rosenborg | 0:0 | |||||
13.05 | Start | | Strømsgodset | 1:1 | |||||
13.05 | Mjøndalen | | Viking | 0:1 | |||||
13.05 | Ham-Kam | | Fredrikstad | 1:1 | |||||
14.05 | Frigg | | Lyn | 2:1 | |||||
14.05 | Brann | | Raufoss | 0:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
03.05 | Skeid | | Brann | 3:0 | |||||
06.05 | Viking | | Ham-Kam | 2:1 | |||||
06.05 | Strømsgodset | | Frigg | 1:1 | |||||
06.05 | Raufoss | | Start | 0:2 | |||||
06.05 | Rosenborg | | Fredrikstad | 1:0 | |||||
06.05 | Lyn | | Mjøndalen | 0:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
01.05 | Start | | Skeid | 1:0 | |||||
01.05 | Brann | | Rosenborg | 0:1 | |||||
01.05 | Ham-Kam | | Lyn | 1:1 | |||||
01.05 | Mjøndalen | | Strømsgodset | 0:3 | |||||
01.05 | Frigg | | Raufoss | 1:2 | |||||
01.05 | Fredrikstad | | Viking | 0:2 | |||||
Day 23 | |||||||||
26.05 | Gwardia | | Stal | 0:0 | |||||
26.05 | Odra | | ROW | 0:1 (0:0) | |||||
26.05 | Pogoń | | Górnik | 1:0 (1:0) | |||||
26.05 | Polonia | | Lech | 2:0 (0:0) | |||||
26.05 | Ruch | | Wisła | 2:0 (1:0) | |||||
26.05 | Zagłębie Walbrzych | | Legia | 1:1 (0:0) | |||||
Day 22 | |||||||||
19.05 | Górnik | | Zagłębie Walbrzych | 0:1 (0:0) | |||||
19.05 | Lech | | Odra | 2:0 (0:0) | |||||
19.05 | Legia | | Polonia | 2:1 (0:0) | |||||
19.05 | Pogoń | | ŁKS | 0:0 | |||||
19.05 | ROW | | Gwardia | 0:0 | |||||
19.05 | Stal | | Ruch | 2:1 (1:0) | |||||
19.05 | Wisła | | Zagłębie Sosnowiec | 2:0 (2:0) | |||||
Day 21 | |||||||||
09.05 | Gwardia | | Lech | 1:1 (1:1) | |||||
09.05 | ŁKS | | Wisła | 1:1 (0:0) | |||||
09.05 | Odra | | Legia | 2:2 (0:1) | |||||
09.05 | Polonia | | Górnik | 2:2 (2:1) | |||||
09.05 | Ruch | | ROW | 1:0 (0:0) | |||||
09.05 | Zagłębie Sosnowiec | | Stal | 4:1 (2:1) | |||||
09.05 | Zagłębie Walbrzych | | Pogoń | 2:1 (0:0) | |||||
Day 20 | |||||||||
05.05 | Górnik | | Odra | 1:0 (1:0) | |||||
05.05 | Lech | | Ruch | 0:0 | |||||
05.05 | Legia | | Gwardia | 0:0 | |||||
05.05 | Pogoń | | Polonia | 1:0 (0:0) | |||||
05.05 | ROW | | Zagłębie Sosnowiec | 1:0 (0:0) | |||||
05.05 | Stal | | Wisła | 2:0 (1:0) | |||||
05.05 | Zagłębie Walbrzych | | ŁKS | 0:0 | |||||
Day 28 | |||||||||
20.05 | Vitória Guimarães | | Atlético | 0:0 | |||||
Guimarães | |||||||||
20.05 | Vitória Setubal | | Beira Mar | 3:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
20.05 | Porto | | Boavista | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
20.05 | Benfica | | CUF | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20.05 | União de Tomar | | Leixões | 1:1 (1:0) | |||||
Tomar | |||||||||
20.05 | Farense | | Montijo | 2:1 (0:0) | |||||
Faro | |||||||||
20.05 | Barreirense | | Sporting | 1:4 (0:2) | |||||
Barreiro | |||||||||
20.05 | Belenenses | | União de Coimbra | 3:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 27 | |||||||||
13.05 | União de Coimbra | | Barreirense | 2:2 (2:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
13.05 | Beira Mar | | Belenenses | 2:2 (1:2) | |||||
Aveiro | |||||||||
13.05 | Atlético | | Farense | 2:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
13.05 | Leixões | | Porto | 3:1 (1:1) | |||||
Matosinhos | |||||||||
13.05 | CUF | | Sporting | 1:1 (0:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
13.05 | Montijo | | União de Tomar | 3:2 (3:1) | |||||
Montijo | |||||||||
13.05 | Benfica | | Vitória Guimarães | 8:0 (6:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
13.05 | Boavista | | Vitória Setubal | 3:1 (2:0) | |||||
Porto |
Day 9 | |||||||||
31.05 | Hammarby | | GAIS | 1:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
Day 8 | |||||||||
31.05 | Norrköping | | Örgryte | 2:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 7 | |||||||||
27.05 | Djurgårdens | | Norrköping | 2:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
27.05 | Elfsborg | | GAIS | 0:2 | |||||
Borås | |||||||||
27.05 | Malmö | | Östers | 2:4 | |||||
Malmö | |||||||||
27.05 | Sirius | | Landskrona | 2:3 | |||||
Uppsala | |||||||||
27.05 | Åtvidaberg | | Hammarby | 4:1 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
28.05 | AIK | | IF Saab | 4:1 | |||||
Solna | |||||||||
28.05 | Örgryte | | Örebro | 1:5 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 6 | |||||||||
16.05 | Norrköping | | Sirius | 6:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
17.05 | GAIS | | Örgryte | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
17.05 | Hammarby | | Djurgårdens | 4:1 | |||||
Solna | |||||||||
17.05 | Malmö | | AIK | 2:0 | |||||
Malmö | |||||||||
17.05 | IF Saab | | Åtvidaberg | 1:3 | |||||
Linköping | |||||||||
17.05 | Örebro | | Landskrona | 0:1 | |||||
Örebro | |||||||||
17.05 | Östers | | Elfsborg | 2:0 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 5 | |||||||||
10.05 | AIK | | Östers | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
10.05 | Örgryte | | Hammarby | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
13.05 | Djurgårdens | | Örebro | 0:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
13.05 | Elfsborg | | IF Saab | 1:2 | |||||
Borås | |||||||||
13.05 | Landskrona | | Norrköping | 1:1 | |||||
Landsknona | |||||||||
13.05 | Sirius | | Malmö | 2:1 | |||||
Uppsala | |||||||||
13.05 | Åtvidaberg | | GAIS | 2:0 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.05 | Djurgårdens | | Malmö | 3:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
06.05 | Landskrona | | Östers | 0:3 | |||||
Landsknona | |||||||||
06.05 | Sirius | | Hammarby | 0:0 | |||||
Uppsala | |||||||||
06.05 | Åtvidaberg | | Elfsborg | 2:1 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
06.05 | Örebro | | GAIS | 1:2 | |||||
Örebro | |||||||||
07.05 | Örgryte | | AIK | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
08.05 | Norrköping | | IF Saab | 0:2 | |||||
Norrköping |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Huracán | 32 | 19 | 8 | 5 | 62-30 | 46 | ||
2. | Boca Juniors | 32 | 18 | 6 | 8 | 69-37 | 42 | ||
3. | San Lorenzo de Almagro | 32 | 15 | 10 | 7 | 52-37 | 40 | ||
4. | Independiente | 32 | 15 | 8 | 9 | 44-32 | 38 | ||
5. | River Plate | 32 | 15 | 7 | 10 | 59-56 | 37 | ||
6. | Vélez Sársfield | 32 | 13 | 8 | 11 | 49-46 | 34 | ||
7. | Estudiantes | 32 | 12 | 9 | 11 | 51-47 | 33 | ||
8. | Rosario Central | 32 | 12 | 9 | 11 | 44-46 | 33 | ||
9. | Atlanta | 32 | 12 | 8 | 12 | 33-39 | 32 | ||
10. | Argentinos Juniors | 32 | 12 | 7 | 13 | 41-50 | 31 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Philadelphia Atoms | 19 | 9 | 8 | 2 | 29-14 | 78 | ||
2. | Miami Toros | 19 | 8 | 6 | 5 | 26-21 | 66 | ||
3. | New York Cosmos | 19 | 7 | 7 | 5 | 31-23 | 63 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto Metros | 19 | 6 | 9 | 4 | 32-18 | 63 | ||
2. | Montreal Olympique | 19 | 5 | 4 | 10 | 25-32 | 42 | ||
3. | Rochester Lancers | 19 | 4 | 6 | 9 | 17-27 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas Tornado | 19 | 11 | 4 | 4 | 36-25 | 78 | ||
2. | Saint Louis Stars | 19 | 7 | 5 | 7 | 27-27 | 57 | ||
3. | Atlanta Apollos | 19 | 3 | 7 | 9 | 23-40 | 39 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |