27.09.2008 < | Football matches for 28.09.2008 | > 29.09.2008 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Saint Kitts and Nevis | | Barbados | 1:3 (1:2) | |||||
Bassterre |
Day 2 | |||||||||
16:00 | French Guiana | | Mayotte | 4:2 | |||||
Bonneuil-sur-Marne |
Day 36 | |||||||||
16:00 | Baltika | | Volga | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Nosta | | SKA Rostov-on-Don | 4:0 (2:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
17:00 | Ural | | Sportakademklub | 2:0 (2:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
17:00 | Vityaz | | Salyut-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
18:00 | Dynamo Barnaul | | Alaniya | 0:2 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
18:00 | Metallurg-Kuzbass | | Mashuk-KMV | 2:1 (2:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Bryansk | | Chernomorets | 1:2 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
18:30 | Torpedo | | KAMAZ | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | Zverda | 3:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
20:00 | Sibir | | Anzhi | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
20:00 | FK Rostov | | Kuban | 1:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 28 | |||||||||
Bataisk-2007 | | Spartak-UGP | 3:0 (1:0) | ||||||
Bataysk | |||||||||
Dagdizel | | Sochi-04 | 1:0 (1:0) | ||||||
Kaspiysk | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Volgar-Gazprom-2 | 0:1 (0:0) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Zhemchuzhina-Sochi | | Druzhba | 0:0 | ||||||
Sochi | |||||||||
Kavkaztransgaz-2005 | | NIKA | 4:0 (3:0) | ||||||
Rydzvyany | |||||||||
Rotor | | Avtodor | 1:1 (0:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
FK Astrakhan | | FK Krasnodar-2000 | 1:0 (0:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
FK Krasnodar | | Energiya | 2:1 (1:1) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
FK Taganrog | | Olimpiya | 0:3 (0:0) | ||||||
Taganrog |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Yunit | | Soyuz-Gazprom | 2:3 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
18:30 | Lada | | Neftekhimik | 1:1 (0:0) | |||||
Tolyatti |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Zorya | | Karpaty | 1:0 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
17:00 | Illichovets | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
19:00 | Dnipro | | Metalurh Zaporizhzhya | 1:2 (0:1) | |||||
Dnipropetrovsk |
Day 11 | |||||||||
PFK Oleksandriya | | Desna | 0:1 (0:1) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Volyn | | Obolon | 3:2 (2:1) | ||||||
Lutsk | |||||||||
Krymteplytsya | | Zakarpattya | 0:4 (0:0) | ||||||
Molodizhne | |||||||||
Dnister | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:1 (1:0) | ||||||
Ovidiopol | |||||||||
Enerhetyk | | Knyazha | 1:1 (0:0) | ||||||
Burshtyn | |||||||||
Helios | | Prykarpattya | 2:1 (1:1) | ||||||
Krasnokutsk | |||||||||
IgroServis | | Komunalnyk | 2:0 (0:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
16:00 | Stal | | Dynamo-2 | 0:2 (0:1) | |||||
Alchevsk |
Day 12 | |||||||||
Dnipro | | Ros | 4:0 | ||||||
CSKA | | MFK Mykolaiv | 1:0 | ||||||
Nyva Ternopil | | Nyva Vinnytsya | 3:0 | ||||||
Podillya-Khmelnytskyi | | FK Korosten | 4:0 | ||||||
Bukovyna | | Arsenal Bila Tserkva | 1:2 | ||||||
Desna-2 | | Nafkom | 2:1 | ||||||
Day 12 | |||||||||
Stal | | FK Sumy | 6:1 | ||||||
Tytan Armyansk | | Tytan Donetsk | 0:3 | ||||||
Arsenal Kharkiv | | FK Poltava | 0:0 | ||||||
Shakhtar | | Illichovets-2 | 1:1 | ||||||
Olympik | | Olkom | 2:2 | ||||||
Shakhtar-3 | | Kremin | 1:0 | ||||||
Zirka | | Hirnyk-Sport | 1:0 | ||||||
Dnipro-75 | | Hirnyk | 2:3 | ||||||
PFK Sevastopol-2 | | Metalurh-2 | 4:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
13:30 | Portsmouth | | Tottenham Hotspur | 2:0 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
16:00 | Wigan Athletic | | Manchester City | 2:1 (2:1) | |||||
Manchester |
Day 6 | |||||||||
18:00 | Mouscron | | Genk | 1:2 (1:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:30 | Germinal Beerschot | | Gent | 2:2 (1:0) | |||||
Antwerpen |
Day 7 | |||||||||
17:00 | Slavia | | Lokomotiv Plovdiv | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 9 | |||||||||
17:30 | MTK | | Spartacus | 1:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19:00 | Rákospalotai | | Haladás | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Eintracht | | Arminia | 1:1 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
17:00 | Karlsruher | | Wolfsburg | 2:1 (0:0) | |||||
Karlsruhe |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Málaga | | Real Valladolid | 2:1 (1:0) | |||||
Málaga | |||||||||
17:00 | Almería | | Recreativo | 1:0 (0:0) | |||||
Almería | |||||||||
17:00 | Athletic | | Getafe | 0:1 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
17:00 | Racing | | Mallorca | 1:2 (1:1) | |||||
Santander | |||||||||
17:00 | Numancia | | Atlético Osasuna | 0:0 | |||||
Soria | |||||||||
19:00 | Valencia | | Deportivo La Coruna | 4:2 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
21:00 | Atlético Madrid | | Sevilla | 0:1 (0:1) | |||||
Madrid |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Roma | | Atalanta | 2:0 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
15:00 | Lecce | | Cagliari | 2:0 (1:0) | |||||
Lecce | |||||||||
15:00 | Catania | | Chievo | 1:0 (1:0) | |||||
Catania | |||||||||
15:00 | Torino | | Lazio | 1:3 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
15:00 | Bologna | | Napoli | 0:1 (0:0) | |||||
Bologna | |||||||||
15:00 | Palermo | | Reggina | 1:0 (0:0) | |||||
Palermo | |||||||||
15:00 | Udinese | | Siena | 2:1 (2:1) | |||||
Udine | |||||||||
20:30 | Milan | | Inter | 1:0 (1:0) | |||||
Milano |
Day 22 | |||||||||
Vålerenga | | Viking | 0:1 (0:1) | ||||||
Ham-Kam | | Bodø/Glimt | 2:2 (1:0) | ||||||
Fredrikstad | | Strømsgodset | 2:1 (0:1) | ||||||
Brann | | Lyn | 2:0 (0:0) | ||||||
Ålesund | | Rosenborg | 1:2 (1:0) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Interblock | | Primorje | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
17:00 | Monaco | | Lille | 0:2 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
17:00 | Valenciennes | | Toulouse | 0:1 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
21:00 | Bordeaux | | Saint-Étienne | 1:1 (0:1) | |||||
Bordeaux |
Day 24 | |||||||||
17:00 | Ljungskile | | Djurgårdens | 0:1 (0:0) | |||||
Ljungskile | |||||||||
17:00 | AIK | | Gefle | 1:1 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
17:00 | GAIS | | Halmstad | 0:4 (0:3) | |||||
Göteborg | |||||||||
18:00 | Kalmar | | Elfsborg | 2:1 (1:0) | |||||
Kalmar |
Day 8 | |||||||||
Godoy Cruz | | Boca Juniors | 4:1 (1:1) | ||||||
Estudiantes | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 3:1 (1:0) | ||||||
River Plate | | Racing Club | 3:3 (1:2) | ||||||
Banfield | | Vélez Sársfield | 2:2 (1:2) | ||||||
Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 0:4 (0:1) | ||||||
Day 27 | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Cruzeiro | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Ipatinga | | Vasco da Gama | 3:1 (1:0) | |||||
Ipatinga | |||||||||
16:00 | Coritiba | | Atlético-PR | 1:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Náutico | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
18:10 | Internacional | | Grêmio | 4:1 (4:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:10 | Botafogo | | Fluminense | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:10 | Santos | | Portuguesa | 1:1 (0:0) | |||||
Santos |
Dallas | | D.C. United | 3:0 (1:0) | ||||||
Frisco |
Day 18 | |||||||||
Shenzhen Xiangxue | | Tianjin Teda | 1:1 | ||||||
Beijing Guoan | | Wuhan Guanggu | 3:0* | ||||||
Shanghai Shenhua | | Qingdao Jonoon | 4:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 54-25 | 63 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 30 | 17 | 10 | 3 | 58-29 | 61 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 10 | 4 | 44-27 | 58 | ||
4. | Tianjin Teda | 30 | 16 | 9 | 5 | 54-29 | 57 | ||
5. | Shaanxi Zhongxin | 30 | 15 | 7 | 8 | 41-29 | 52 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 9 | 9 | 53-45 | 45 | ||
7. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 10 | 10 | 10 | 41-42 | 40 | ||
8. | Qingdao Jonoon | 30 | 10 | 9 | 11 | 39-36 | 39 | ||
9. | Zhejiang Lucheng | 30 | 9 | 12 | 9 | 38-32 | 39 | ||
10. | Henan Siwu | 30 | 9 | 9 | 12 | 30-31 | 36 |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Melbourne Victory | | Queensland Roar | 0:2 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
17:00 | Wellington Phoenix | | Sydney | 2:1 (1:1) | |||||
Wellington |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |