Football matches in September 1959 |
Day 3 | |||||||||
06.09 | Malaya | | Hong Kong | 2:1 | |||||
06.09 | South Vietnam | | India | 2:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
04.09 | Malaya | | India | 1:1 | |||||
05.09 | South Vietnam | | Hong Kong | 4:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
02.09 | Malaya | | South Vietnam | 4:3 | |||||
03.09 | India | | Hong Kong | 2:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
06.09 | South Korea | | Japan | 3:1* | |||||
Day 3 | |||||||||
05.09 | Japan | | South Korea | 0:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
03.09 | Singapore | | Japan | 1:4 | |||||
Day 1 | |||||||||
02.09 | South Korea | | Singapore | 4:1 | |||||
03.09 | USA | | Costa Rica | 3:4 | |||||
06.09 | Finland | | GDR | 3:2 (2:2) | |||||
Helsinki | |||||||||
06.09 | USSR | | Czechoslovakia | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
13.09 | Singapore | | South Korea | 0:4 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.09 20:15 | Petrolul | | Wiener Sport-Club | 1:2 (0:2) | 0:0 | 1:2 | |||
Ploieşti | |||||||||
23.09 20:15 | Barcelona | | CSKA Sofia | 6:2 (4:1) | 2:2 (1:1) | 8:4 | |||
Barcelona | |||||||||
23.09 20:15 | Shamrock Rovers | | Nice | 1:1 (1:1) | 2:3 (1:2) | 3:4 | |||
Dublin | |||||||||
23.09 20:15 | Milan | | Olympiakós Pireus | 3:1 (2:0) | 2:2 (1:2) | 5:3 | |||
Milano | |||||||||
23.09 20:15 | ŁKS | | Jeunesse | 2:1 (0:1) | 0:5 (0:2) | 2:6 | |||
Łódź | |||||||||
23.09 20:15 | IFK | | Linfield | 6:1 (4:1) | 1:2 (1:2) | 7:3 | |||
Göteborg | |||||||||
23.09 20:15 | Anderlecht | | Rangers | 0:2 (0:0) | 2:5 (0:2) | 2:7 | |||
Bruxelles | |||||||||
23.09 20:15 | Csepel | | Fenerbahçe | 2:3 (2:2) | 1:1 (1:0) | 3:4 | |||
Budapest | |||||||||
29.09 20:15 | Porto | | Červená Hvězda | 0:2 (0:0) | 1:2 (1:1) | 1:4 | |||
Porto | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.09 20:15 | CSKA Sofia | | Barcelona | 2:2 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
09.09 20:15 | Jeunesse | | ŁKS | 5:0 (2:0) | |||||
Esch-Uelzecht | |||||||||
09.09 20:15 | Wiener Sport-Club | | Petrolul | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
09.09 20:15 | Linfield | | IFK | 2:1 (2:1) | |||||
Belfast | |||||||||
11.09 20:15 | Červená Hvězda | | Porto | 2:1 (1:1) | |||||
Bratislava | |||||||||
13.09 20:15 | Fenerbahçe | | Csepel | 1:1 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
13.09 20:15 | Olympiakós Pireus | | Milan | 2:2 (2:1) | |||||
Piraeus | |||||||||
16.09 20:15 | Rangers | | Anderlecht | 5:2 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
30.09 20:15 | Vorwärts | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (2:1) | |||||
Berlin |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
30.09 20:00 | Inter Milano | | Barcelona | 2:4 (0:1) | 0:4 (0:2) | 2:8 | |||
Milano |
Day 21 | |||||||||
Shakhtyor | | CSK MO | 1:2* | ||||||
Stalino | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Spartak | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 18 | |||||||||
Lokomotiv | | Zenit | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Shakhtyor | | Krylya Sovetov | 2:0 (1:0) | ||||||
Stalino | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Tbilisi | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 14 | |||||||||
Moldova | | SKVO | 1:3 (0:1) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Moldova | 2:0 (1:0) | ||||||
Stalino |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trud Voronezh | 28 | 20 | 6 | 2 | 57-16 | 46 | ||
2. | Dynamo Kirov | 28 | 14 | 11 | 3 | 47-17 | 39 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 28 | 14 | 9 | 5 | 52-28 | 37 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 28 | 14 | 6 | 8 | 47-37 | 34 | ||
5. | Iskra | 28 | 12 | 9 | 7 | 36-27 | 33 | ||
6. | Metallurg Zaporozhye | 28 | 14 | 4 | 10 | 40-30 | 32 | ||
7. | Khimik Yaroslavl | 28 | 10 | 8 | 10 | 31-28 | 28 | ||
8. | Lokomotiv Saratov | 28 | 8 | 11 | 9 | 39-32 | 27 | ||
9. | Spartak Leningrad | 28 | 11 | 5 | 12 | 43-48 | 27 | ||
10. | Spartak Kherson | 28 | 5 | 14 | 9 | 31-35 | 24 |
06.09 03:00 | Avangard Zhitomir | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:2 | |||||
Zhytomyr | |||||||||
06.09 03:00 | Zvezda Kirovograd | | Avangard Kharkov | 1:1 (1:1) | |||||
Kirovograd Avangard Stadium | |||||||||
06.09 03:00 | Trud Tula | | Lokomotiv Gomel | 1:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
06.09 03:00 | Krivoy Rog team | | Arsenal | 2:1 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
06.09 17:00 | Kolhospnyk Poltava | | Shakhtyor Stalinogorsk | 1:0 | |||||
Poltava | |||||||||
11.09 03:00 | Kolhospnyk Poltava | | Trud Tula | 0:0 | |||||
Poltava | |||||||||
11.09 03:00 | Kolhospnyk Cherkassy | | Avangard Kharkov | 1:1 (1:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
11.09 03:00 | Spartak Minsk | | Trud Glukhovo | 2:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
11.09 03:00 | Trudovye Rezervy Leningrad | | Znamya Truda | 2:1 | |||||
Leningrad | |||||||||
13.09 03:00 | Zvezda Kirovograd | | Arsenal | 0:1 | |||||
Kirovograd Avangard Stadium | |||||||||
13.09 03:00 | Shakhtyor Stalinogorsk | | Avangard Zhitomir | 2:1 (1:0) | |||||
Stalinogorsk | |||||||||
15.09 03:00 | Lokomotiv Gomel | | Trud Glukhovo | 1:1 | |||||
Gomel | |||||||||
15.09 03:00 | Trudovye Rezervy Kursk | | Spartak Minsk | 4:2 (2:2) | |||||
Kursk | |||||||||
16.09 03:00 | Kolhospnyk Cherkassy | | Kolhospnyk Poltava | 1:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
17.09 03:00 | Znamya Truda | | Shakhtyor Stalinogorsk | 1:0 | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
20.09 03:00 | Avangard Kharkov | | Trudovye Rezervy Kursk | 5:1 | |||||
Kharkiv | |||||||||
20.09 03:00 | Zvezda Kirovograd | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:1 | |||||
Kirovograd Avangard Stadium | |||||||||
20.09 03:00 | Kolhospnyk Cherkassy | | Arsenal | 2:3 (2:2) | |||||
Cherkasy | |||||||||
20.09 03:00 | Trud Tula | | Avangard Zhitomir | 2:4 (1:2) | |||||
Tula | |||||||||
20.09 03:00 | Shakhtyor Stalinogorsk | | Spartak Minsk | 2:2 (0:1) | |||||
Stalinogorsk | |||||||||
20.09 03:00 | Krivoy Rog team | | Kolhospnyk Poltava | 1:1 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
26.09 03:00 | Spartak Minsk | | Avangard Zhitomir | 3:2 (1:2) | |||||
Minsk | |||||||||
27.09 03:00 | Avangard Kharkov | | Shakhtyor Stalinogorsk | 2:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
27.09 03:00 | Arsenal | | Trudovye Rezervy Kursk | 3:2 | |||||
Kiev | |||||||||
27.09 03:00 | Znamya Truda | | Trud Tula | 3:2 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
27.09 03:00 | Lokomotiv Gomel | | Trudovye Rezervy Leningrad | 3:5 | |||||
Gomel | |||||||||
27.09 03:00 | Krivoy Rog team | | Zvezda Kirovograd | 0:0 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
30.09 03:00 | Spartak Minsk | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trudovye Rezervy Leningrad | 28 | 19 | 6 | 3 | 55-19 | 44 | ||
2. | Trud Glukhovo | 28 | 13 | 11 | 4 | 41-23 | 37 | ||
3. | Avangard Kharkov | 28 | 13 | 11 | 4 | 40-26 | 37 | ||
4. | Kolhospnyk Cherkassy | 28 | 14 | 8 | 6 | 36-24 | 36 | ||
5. | Arsenal | 28 | 13 | 8 | 7 | 49-37 | 34 | ||
6. | Zvezda Kirovograd | 28 | 11 | 10 | 7 | 42-21 | 32 | ||
7. | Spartak Minsk | 28 | 13 | 5 | 10 | 33-28 | 31 | ||
8. | Shakhtyor Stalinogorsk | 28 | 9 | 11 | 8 | 24-23 | 29 | ||
9. | Avangard Zhitomir | 28 | 9 | 9 | 10 | 41-34 | 27 | ||
10. | Znamya Truda | 28 | 9 | 8 | 11 | 33-39 | 26 |
02.09 03:00 | SKVO Tbilisi | | Neftyanik | 1:1 | |||||
Tbilisi | |||||||||
04.09 03:00 | Shirak | | Spartak Yerevan | 0:1 (0:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
05.09 03:00 | Terek | | Torpedo Kutaisi | 3:1 | |||||
Grozny Trud Stadium | |||||||||
06.09 03:00 | Neftyanik | | Spartak Stavropol | 0:1 | |||||
Bakı | |||||||||
06.09 03:00 | Rostselmash | | Kuban | 1:1 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
06.09 03:00 | Tekstilshchik Kirovabad | | SKVO Tbilisi | 3:0 | |||||
Kirovabad | |||||||||
06.09 03:00 | Temp | | Lokomotiv Tbilisi | 1:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
06.09 17:00 | Torpedo Taganrog | | Spartak Nalchik | 2:1 (2:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
09.09 03:00 | Spartak Yerevan | | Terek | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
09.09 03:00 | Torpedo Kutaisi | | Torpedo Taganrog | 1:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
12.09 03:00 | Lokomotiv Tbilisi | | Spartak Nalchik | 4:1 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
13.09 03:00 | Kuban | | Torpedo Kutaisi | 2:1 | |||||
Krasnodar | |||||||||
13.09 03:00 | Neftyanik | | Rostselmash | 0:1 | |||||
Bakı | |||||||||
13.09 03:00 | Spartak Stavropol | | SKVO Tbilisi | 3:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
13.09 03:00 | Temp | | Shirak | 1:1 | |||||
Makhachkala | |||||||||
13.09 03:00 | Torpedo Taganrog | | Tekstilshchik Kirovabad | 4:2 | |||||
Taganrog | |||||||||
19.09 03:00 | Neftyanik | | Spartak Yerevan | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
19.09 03:00 | Rostselmash | | Torpedo Taganrog | 1:3 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
20.09 03:00 | Spartak Nalchik | | Terek | 2:2 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
20.09 03:00 | Spartak Stavropol | | Tekstilshchik Kirovabad | 0:1 | |||||
Stavropol | |||||||||
20.09 03:00 | Torpedo Kutaisi | | Shirak | 1:1 | |||||
Kutaisi | |||||||||
20.09 03:00 | SKVO Tbilisi | | Temp | 3:1 | |||||
Tbilisi | |||||||||
26.09 03:00 | Rostselmash | | Tekstilshchik Kirovabad | 4:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
27.09 03:00 | Torpedo Kutaisi | | Neftyanik | 2:1 | |||||
Kutaisi | |||||||||
27.09 03:00 | Torpedo Taganrog | | Spartak Stavropol | 1:1 | |||||
Taganrog | |||||||||
27.09 03:00 | Shirak | | SKVO Tbilisi | 2:1 (2:0) | |||||
Leninakan |
01.09 03:00 | Spartak Vilnius | | Dynamo Tallin | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
01.09 03:00 | Urozhay Minsk | | Avangard Simferopol | 1:2 | |||||
Minsk | |||||||||
02.09 03:00 | Kolhospnyk Rovno | | SKChF | 1:1 | |||||
Rivne | |||||||||
02.09 03:00 | Spartak Stanislav | | Lokomotiv Vinnitsa | 0:1 | |||||
Stanislav | |||||||||
02.09 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Avangard Ternopol | 3:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
04.09 03:00 | Urozhay Minsk | | Spartak Vilnius | 1:2 | |||||
Minsk | |||||||||
07.09 03:00 | Avangard Simferopol | | Spartak Stanislav | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
08.09 03:00 | Dynamo Tallin | | Chernomorets | 3:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
08.09 03:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Kolhospnyk Rovno | 5:2 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
08.09 03:00 | SKChF | | SKVO Lvov | 3:1 | |||||
Sevastopol SKChF Stadium | |||||||||
09.09 03:00 | SKVO Odessa | | Spartak Uzhgorod | 0:1 | |||||
Odesa | |||||||||
12.09 03:00 | Avangard Simferopol | | SKVO Lvov | 0:1 | |||||
Simferopol | |||||||||
13.09 03:00 | Daugava | | Chernomorets | 2:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
13.09 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Lokomotiv Vinnitsa | 1:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
13.09 03:00 | SKVO Odessa | | Kolhospnyk Rovno | 1:0 | |||||
Odesa | |||||||||
13.09 03:00 | SKChF | | Spartak Stanislav | 3:0 | |||||
Sevastopol SKChF Stadium | |||||||||
15.09 03:00 | Spartak Vilnius | | Baltika | 2:1 | |||||
Vilnius | |||||||||
16.09 03:00 | SKChF | | Dynamo Tallin | 1:0 | |||||
Sevastopol SKChF Stadium | |||||||||
19.09 03:00 | Avangard Simferopol | | Lokomotiv Vinnitsa | 0:4 | |||||
Simferopol | |||||||||
19.09 03:00 | SKChF | | Daugava | 4:1 | |||||
Sevastopol SKChF Stadium | |||||||||
20.09 03:00 | Avangard Ternopol | | Spartak Vilnius | 1:2 | |||||
Ternopil Spartak Stadium | |||||||||
20.09 03:00 | Baltika | | Dynamo Tallin | 5:1 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
20.09 03:00 | Kolhospnyk Rovno | | Urozhay Minsk | 6:1 | |||||
Rivne | |||||||||
20.09 03:00 | Chernomorets | | SKVO Odessa | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
20.09 03:00 | SKVO Lvov | | Spartak Uzhgorod | 5:1 | |||||
Lviv | |||||||||
26.09 03:00 | Kolhospnyk Rovno | | Spartak Vilnius | 3:2 | |||||
Rivne | |||||||||
27.09 03:00 | Avangard Simferopol | | Daugava | 2:1 | |||||
Simferopol | |||||||||
27.09 03:00 | Dynamo Tallin | | SKVO Odessa | 1:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
27.09 03:00 | Spartak Stanislav | | Avangard Ternopol | 0:1 | |||||
Stanislav | |||||||||
27.09 03:00 | Urozhay Minsk | | Baltika | 0:1 | |||||
Minsk | |||||||||
27.09 03:00 | SKVO Lvov | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Admiralteyets | 26 | 13 | 10 | 3 | 53-27 | 36 | ||
2. | Volga Kalinin | 26 | 15 | 6 | 5 | 58-31 | 36 | ||
3. | Zenit | 26 | 14 | 6 | 6 | 48-33 | 34 | ||
4. | Trudovye Rezervy Lugansk | 26 | 15 | 3 | 8 | 55-31 | 33 | ||
5. | Lokomotiv Stalino | 26 | 15 | 3 | 8 | 58-42 | 33 | ||
6. | Shakhtyor Kadiyevka | 26 | 10 | 8 | 8 | 29-28 | 28 | ||
7. | Traktor Stalingrad | 26 | 10 | 6 | 10 | 46-39 | 26 | ||
8. | Torpedo Gorkiy | 26 | 9 | 7 | 10 | 39-37 | 25 | ||
9. | Gorky team | 26 | 7 | 8 | 11 | 33-39 | 22 | ||
10. | Spartak Ulyanovsk | 26 | 9 | 3 | 14 | 36-53 | 21 |
02.09 03:00 | Kairat | | Zvezda Perm | 2:0 | |||||
Almaty | |||||||||
02.09 03:00 | Shakhtyor Karaganda | | Lokomotiv Chelyabinsk | 3:2 | |||||
Karaganda | |||||||||
05.09 03:00 | Shakhtyor Karaganda | | Zvezda Perm | 1:0 | |||||
Karaganda | |||||||||
06.09 03:00 | Kairat | | Mashinostroitel | 5:3 | |||||
Almaty Republican Stadium | |||||||||
06.09 03:00 | Kolkhozchy | | Metallurg Magnitogorsk | 0:3 | |||||
Aşgabat Municipal Stadium | |||||||||
06.09 03:00 | Pamir | | Stroitel Ufa | +:- | |||||
Chkalovsk | |||||||||
06.09 03:00 | Spartak Frunze | | Metallurg Nizhniy Tagil | 2:0 | |||||
Frunze | |||||||||
06.09 03:00 | Trudovye Rezervy Tashkent | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:0 | |||||
Toshkent | |||||||||
09.09 03:00 | Spartak Frunze | | Zvezda Perm | 0:0 | |||||
Frunze | |||||||||
13.09 03:00 | Kairat | | Metallurg Nizhniy Tagil | 0:4 | |||||
Almaty | |||||||||
13.09 03:00 | Pamir | | Metallurg Magnitogorsk | 1:7 | |||||
Chkalovsk | |||||||||
13.09 03:00 | Spartak Frunze | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:1 | |||||
Frunze | |||||||||
13.09 03:00 | Khosilot | | Trudovye Rezervy Tashkent | 0:1 | |||||
Stalinabad | |||||||||
13.09 03:00 | Shakhtyor Karaganda | | Mashinostroitel | 0:0 | |||||
Karaganda | |||||||||
14.09 03:00 | Pakhtakor | | Zvezda Perm | 1:1 | |||||
Toshkent | |||||||||
17.09 03:00 | Spartak Frunze | | Kolkhozchy | 1:0 | |||||
Frunze | |||||||||
19.09 03:00 | Mashinostroitel | | Stroitel Ufa | 1:2 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
19.09 03:00 | Pamir | | Pakhtakor | 1:0 (0:0) | |||||
Chkalovsk | |||||||||
20.09 03:00 | Zvezda Perm | | Metallurg Nizhniy Tagil | 0:2 | |||||
Perm | |||||||||
20.09 03:00 | Khosilot | | Metallurg Magnitogorsk | 3:2 | |||||
Stalinabad | |||||||||
26.09 03:00 | Mashinostroitel | | Metallurg Nizhniy Tagil | 1:0 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
26.09 03:00 | Stroitel Ufa | | Shakhtyor Karaganda | 1:2 | |||||
Ufa | |||||||||
27.09 03:00 | Zvezda Perm | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:1 | |||||
Perm | |||||||||
27.09 03:00 | Kolkhozchy | | Khosilot | 4:1 | |||||
Aşgabat Municipal Stadium | |||||||||
27.09 03:00 | Pamir | | Spartak Frunze | 1:0 | |||||
Chkalovsk | |||||||||
27.09 03:00 | Trudovye Rezervy Tashkent | | Kairat | 1:1 | |||||
Toshkent | |||||||||
30.09 03:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Shakhtyor Karaganda | 2:0 | |||||
Magnitogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Pamir | 26 | 16 | 4 | 6 | 41-34 | 36 | |
2. | Mashinostroitel | 26 | 13 | 6 | 7 | 51-29 | 32 | |
3. | Metallurg Magnitogorsk | 26 | 15 | 2 | 9 | 46-31 | 32 | |
4. | Pakhtakor | 26 | 13 | 6 | 7 | 40-33 | 32 | |
5. | Zvezda Perm | 26 | 13 | 5 | 8 | 41-31 | 31 | |
6. | Kairat | 26 | 11 | 8 | 7 | 46-37 | 30 | |
7. | Trudovye Rezervy Tashkent | 26 | 11 | 7 | 8 | 33-28 | 29 | |
8. | Spartak Frunze | 26 | 8 | 10 | 8 | 36-36 | 26 | |
9. | Metallurg Nizhniy Tagil | 26 | 9 | 6 | 11 | 44-36 | 24 | |
10. | Lokomotiv Chelyabinsk | 26 | 7 | 6 | 13 | 34-40 | 20 |
02.09 03:00 | Luch | | Sibelektromotor | 1:4 | |||||
Vladivostok Avangard Stadium | |||||||||
06.09 03:00 | Lokomotiv Krasnoyarsk | | Energiya Irkutsk | 1:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
06.09 03:00 | Lokomotiv Ulan-Ude | | SKVO Sverdlovsk | 1:3 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
06.09 03:00 | Luch | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 1:2 | |||||
Vladivostok Avangard Stadium | |||||||||
06.09 03:00 | Khimik Kemerovo | | Sibselmash | 5:2 | |||||
Kemerovo | |||||||||
06.09 03:00 | SKVO Khabarovsk | | Sibelektromotor | 2:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
06.09 03:00 | SKVO Chita | | Irtysh | 2:1 | |||||
Chita | |||||||||
13.09 03:00 | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | | Sibelektromotor | 3:3 | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
13.09 03:00 | Lokomotiv Ulan-Ude | | Irtysh | 0:3 | |||||
Ulan-Ude Lokomotiv Stadium | |||||||||
13.09 03:00 | Urozhay Barnaul | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 0:1 | |||||
Barnaul | |||||||||
13.09 03:00 | Khimik Kemerovo | | SKVO Chita | 3:1 | |||||
Kemerovo | |||||||||
13.09 03:00 | Energiya Irkutsk | | SKVO Sverdlovsk | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
13.09 03:00 | SKVO Khabarovsk | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 2:2 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
15.09 03:00 | Sibselmash | | Luch | 4:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
20.09 03:00 | Irtysh | | Luch | 2:0 (2:0) | |||||
Omsk | |||||||||
20.09 03:00 | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 1:2 | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
20.09 03:00 | Sibselmash | | SKVO Khabarovsk | 2:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
20.09 03:00 | Urozhay Barnaul | | SKVO Chita | 3:0 | |||||
Barnaul | |||||||||
20.09 03:00 | Khimik Kemerovo | | Energiya Irkutsk | 2:1 | |||||
Kemerovo | |||||||||
20.09 03:00 | SKVO Sverdlovsk | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 3:0 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
23.09 03:00 | SKVO Sverdlovsk | | Sibelektromotor | 4:1 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
27.09 03:00 | Irtysh | | SKVO Khabarovsk | 4:1 | |||||
Omsk | |||||||||
27.09 03:00 | Lokomotiv Krasnoyarsk | | Sibelektromotor | 3:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
27.09 03:00 | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | | SKVO Chita | 1:0 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
27.09 03:00 | Sibselmash | | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 3:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
27.09 03:00 | Urozhay Barnaul | | Energiya Irkutsk | 5:0 | |||||
Barnaul | |||||||||
27.09 03:00 | Khimik Kemerovo | | Lokomotiv Ulan-Ude | 2:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
27.09 03:00 | SKVO Sverdlovsk | | Luch | +:- | |||||
Sverdlovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Sverdlovsk | 26 | 17 | 5 | 4 | 64-24 | 39 | ||
2. | Lokomotiv Krasnoyarsk | 26 | 17 | 5 | 4 | 50-20 | 39 | ||
3. | SKVO Khabarovsk | 26 | 14 | 8 | 4 | 39-23 | 36 | ||
4. | Khimik Kemerovo | 26 | 14 | 5 | 7 | 56-38 | 33 | ||
5. | Sibselmash | 26 | 12 | 6 | 8 | 47-37 | 30 | ||
6. | Irtysh | 26 | 11 | 5 | 10 | 35-44 | 27 | ||
7. | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 26 | 10 | 6 | 10 | 33-35 | 26 | ||
8. | Urozhay Barnaul | 26 | 11 | 3 | 12 | 43-39 | 25 | ||
9. | Sibelektromotor | 26 | 9 | 6 | 11 | 41-50 | 24 | ||
10. | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 26 | 7 | 9 | 10 | 21-31 | 23 |
Spartak (Vilnius) | | Admiralteyets (Leningrad) | 3:1 (2:1) | ||||||
Vilnius |
Day 5 | |||||||||
26.09 | Wiener Neustadt | | Wacker | 1:1 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
26.09 | Admira | | LASK | 1:2 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
26.09 | Kremser | | Alpine | 1:1 | |||||
St. Pölten | |||||||||
26.09 | Rapid | | GAK | 4:2 | |||||
Wien | |||||||||
27.09 | Austria Salzburg | | Wiener Sport-Club | 1:4 | |||||
Salzburg | |||||||||
27.09 | WAC | | Simmering | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
27.09 | Austria Wien | | First Vienna | 2:3 | |||||
Wien | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.09 | LASK | | WAC | 1:2 | |||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
20.09 | Wiener Sport-Club | | Austria Wien | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
20.09 | Wacker | | Admira | 5:2 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
20.09 | Alpine | | Rapid | 0:2 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
Day 3 | |||||||||
12.09 | Wiener Neustadt | | Wiener Sport-Club | 5:2 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
12.09 | Admira | | First Vienna | 1:4 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
12.09 | Austria Wien | | GAK | 4:3 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
13.09 | WAC | | Wacker | 4:0 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
13.09 | Simmering | | Alpine | 7:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
13.09 | Kremser | | LASK | 1:2 | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
13.09 | Austria Salzburg | | Rapid | 1:6 | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.09 | Rapid | | Austria Wien | 1:2 | |||||
Wien | |||||||||
06.09 | GAK | | Wiener Neustadt | 4:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
06.09 | Alpine | | Austria Salzburg | 3:2 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
06.09 | First Vienna | | WAC | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
06.09 | LASK | | Simmering | 4:0 | |||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
06.09 | Wacker | | Kremser | 2:4 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
06.09 | Wiener Sport-Club | | Admira | 7:1 | |||||
Wien |
Day 10 | |||||||||
26.09 | Nottingham Forest | | Bolton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
26.09 | Manchester City | | Blackburn Rovers | 2:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
26.09 | Wolverhampton Wanderers | | Everton | 2:0 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
26.09 | West Ham United | | West Bromwich Albion | 4:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
26.09 | Sheffield Wednesday | | Luton Town | 2:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
26.09 | Preston North End | | Manchester United | 4:0 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
26.09 | Burnley | | Birmingham City | 3:1 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
26.09 | Arsenal | | Blackpool | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
26.09 | Fulham | | Chelsea | 1:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
26.09 | Leeds United | | Newcastle United | 2:3 (2:1) | |||||
Leeds | |||||||||
26.09 | Leicester City | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.09 | Newcastle United | | Burnley | 1:3 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
19.09 | Luton Town | | Nottingham Forest | 1:0 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
19.09 | Manchester City | | Manchester United | 3:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
19.09 | West Bromwich Albion | | Leeds United | 3:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
19.09 | Tottenham Hotspur | | Preston North End | 5:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
19.09 | Blackpool | | Wolverhampton Wanderers | 3:1 (3:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
19.09 | Bolton Wanderers | | Fulham | 3:2 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
19.09 | Blackburn Rovers | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
19.09 | Birmingham City | | Leicester City | 3:4 (2:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
19.09 | Chelsea | | West Ham United | 2:4 (0:2) | |||||
London | |||||||||
19.09 | Everton | | Sheffield Wednesday | 2:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.09 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 1:2 | |||||
London | |||||||||
14.09 | Blackpool | | Leicester City | 3:3 | |||||
Blackpool | |||||||||
15.09 | Preston North End | | Burnley | 1:0 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
15.09 | Arsenal | | Bolton Wanderers | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
16.09 | Newcastle United | | West Bromwich Albion | 0:0 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16.09 | Chelsea | | Birmingham City | 4:2 | |||||
London | |||||||||
16.09 | Everton | | Blackburn Rovers | 2:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
16.09 | Manchester City | | Luton Town | 1:2 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
16.09 | Wolverhampton Wanderers | | Fulham | 9:0 (3:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
16.09 | Sheffield Wednesday | | Nottingham Forest | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
16.09 | Leeds United | | Manchester United | 2:2 (2:1) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.09 | Burnley | | West Bromwich Albion | 2:1 | |||||
Burnley | |||||||||
12.09 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 1:5 (1:3) | |||||
Manchester | |||||||||
12.09 | Preston North End | | Birmingham City | 3:2 (1:2) | |||||
Preston | |||||||||
12.09 | Nottingham Forest | | Everton | 1:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
12.09 | Wolverhampton Wanderers | | Blackburn Rovers | 3:1 (3:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
12.09 | Sheffield Wednesday | | Blackpool | 5:0 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
12.09 | Bolton Wanderers | | West Ham United | 5:1 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
12.09 | Arsenal | | Manchester City | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
12.09 | Leeds United | | Chelsea | 2:1 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
12.09 | Fulham | | Luton Town | 4:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
12.09 | Leicester City | | Newcastle United | 0:2 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 6 | |||||||||
08.09 | Burnley | | Preston North End | 2:1 (0:1) | |||||
Burnley | |||||||||
09.09 | West Bromwich Albion | | Newcastle United | 2:2 | |||||
West Bromwich | |||||||||
09.09 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 2:2 | |||||
London | |||||||||
09.09 | Birmingham City | | Chelsea | 1:1 | |||||
Birmingham | |||||||||
09.09 | Fulham | | Wolverhampton Wanderers | 3:1 | |||||
London | |||||||||
09.09 | Nottingham Forest | | Sheffield Wednesday | 2:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
09.09 | Luton Town | | Manchester City | 1:2 (1:2) | |||||
Luton | |||||||||
09.09 | Manchester United | | Leeds United | 6:0 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
09.09 | Bolton Wanderers | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
09.09 | Leicester City | | Blackpool | 1:1 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
21.09 | Blackburn Rovers | | Everton | 3:1 (1:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
Day 5 | |||||||||
05.09 | Everton | | Fulham | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
05.09 | Luton Town | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Luton | |||||||||
05.09 | Newcastle United | | Preston North End | 1:2 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
05.09 | Manchester City | | Wolverhampton Wanderers | 4:6 (3:4) | |||||
Manchester | |||||||||
05.09 | West Ham United | | Leeds United | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
05.09 | West Bromwich Albion | | Leicester City | 5:0 (3:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
05.09 | Blackburn Rovers | | Sheffield Wednesday | 3:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
05.09 | Blackpool | | Nottingham Forest | 0:1 (0:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
05.09 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
05.09 | Birmingham City | | Manchester United | 1:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
05.09 | Chelsea | | Burnley | 4:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.09 | Arsenal | | Nottingham Forest | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.09 | Newcastle United | | Birmingham City | 1:0 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
02.09 | Everton | | Burnley | 1:2 | |||||
Liverpool | |||||||||
02.09 | Manchester City | | Fulham | 3:1 | |||||
Manchester | |||||||||
02.09 | West Bromwich Albion | | Tottenham Hotspur | 1:2 | |||||
West Bromwich | |||||||||
02.09 | Sheffield Wednesday | | Wolverhampton Wanderers | 2:2 | |||||
Sheffield | |||||||||
02.09 | Leeds United | | Leicester City | 1:1 | |||||
Leeds | |||||||||
02.09 | Chelsea | | Manchester United | 3:6 (2:3) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 42 | 24 | 7 | 11 | 85-61 | 55 | ||
2. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 24 | 6 | 12 | 106-67 | 54 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 21 | 11 | 10 | 86-50 | 53 | ||
4. | West Bromwich Albion | 42 | 19 | 11 | 12 | 83-57 | 49 | ||
5. | Sheffield Wednesday | 42 | 19 | 11 | 12 | 80-59 | 49 | ||
6. | Bolton Wanderers | 42 | 20 | 8 | 14 | 59-51 | 48 | ||
7. | Manchester United | 42 | 19 | 7 | 16 | 102-80 | 45 | ||
8. | Newcastle United | 42 | 18 | 8 | 16 | 82-78 | 44 | ||
9. | Preston North End | 42 | 16 | 12 | 14 | 79-76 | 44 | ||
10. | Fulham | 42 | 17 | 10 | 15 | 73-80 | 44 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Aston Villa | 42 | 25 | 9 | 8 | 89-43 | 59 | ||
2. | Cardiff City | 42 | 23 | 12 | 7 | 90-62 | 58 | ||
3. | Liverpool | 42 | 20 | 10 | 12 | 90-66 | 50 | ||
4. | Sheffield United | 42 | 19 | 12 | 11 | 68-51 | 50 | ||
5. | Middlesbrough | 42 | 19 | 10 | 13 | 90-64 | 48 | ||
6. | Huddersfield Town | 42 | 19 | 9 | 14 | 73-52 | 47 | ||
7. | Charlton Athletic | 42 | 17 | 13 | 12 | 90-87 | 47 | ||
8. | Rotherham United | 42 | 17 | 13 | 12 | 61-60 | 47 | ||
9. | Bristol Rovers | 42 | 18 | 11 | 13 | 72-78 | 47 | ||
10. | Leyton Orient | 42 | 15 | 14 | 13 | 76-61 | 44 |
Day 4 | |||||||||
27.09 | La Gantoise | | Beerschot | 1:2 | |||||
27.09 | Standard | | Sint-Truiden | 2:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
20.09 | Union Saint-Gilloise | | Standard | 3:1 | |||||
20.09 | Liège | | La Gantoise | 0:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.09 | Waterschei | | Standard | 0:0 | |||||
13.09 | La Gantoise | | Anderlecht | 0:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
06.09 | Lierse | | La Gantoise | 2:2 | |||||
06.09 | Standard | | Daring | 0:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
25.09 | Slavia | | Minyor | 0:2 (0:1) | |||||
26.09 | Septemvri | | Dunav | 2:1 (1:1) | |||||
27.09 | Spartak Varna | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
27.09 | Spartak Pleven | | Botev | 1:0 (1:0) | |||||
27.09 | Spartak Plovdiv | | Levski | 2:2 (0:1) | |||||
27.09 | Spartak Sofia | | CDNA | 1:2 (1:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
18.09 | CDNA | | Spartak Pleven | 2:0 | |||||
19.09 | Lokomotiv | | Spartak Sofia | 1:2 (1:1) | |||||
20.09 | Botev | | Septemvri | 0:2 (0:0) | |||||
20.09 | Dunav | | Spartak Plovdiv | 1:1 (0:1) | |||||
20.09 | Levski | | Slavia | 2:3 (1:3) | |||||
20.09 | Minyor | | Spartak Varna | 2:0 (1:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
02.09 | Spartak Pleven | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
05.09 | Slavia | | Spartak Plovdiv | 0:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
27.09 15:30 | Empor | | Rotation | 2:0 | |||||
27.09 15:30 | Dynamo | | Turbine | 2:0 | |||||
27.09 15:30 | Einheit | | Vorwärts | 1:3 | |||||
27.09 15:30 | Fortschritt | | Motor Jena | 0:2 | |||||
27.09 15:30 | Lokomotive Leipzig | | Aktivist | 1:1 | |||||
27.09 15:30 | Motor Zwickau | | Lokomotive Stendal | 3:0 | |||||
27.09 15:30 | Wismut | | Chemie | 2:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
27.09 | NAC | | DWS | 2:2 (1:2) | |||||
27.09 | PSV | | Willem II | 2:2 (1:1) | |||||
27.09 | Roda | | Blauw-Wit | 0:1 (0:1) | |||||
27.09 | Volendam | | VVV-Venlo | 1:2 (0:1) | |||||
27.09 | Fortuna '54 Geleen | | Sittardia | 1:1 (0:0) | |||||
27.09 | Feyenoord | | MVV | 6:1 (1:1) | |||||
27.09 | Ajax | | Utrecht | 2:1 (1:0) | |||||
27.09 | Den Haag | | Sparta | 2:0 (2:0) | |||||
27.09 | Elinkwijk | | Twente | 3:1 (1:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
20.09 | Sparta | | Volendam | 3:2 (2:1) | |||||
20.09 | VVV-Venlo | | Roda | 1:1 (0:1) | |||||
20.09 | Willem II | | NAC | 3:4 (0:3) | |||||
20.09 | Sittardia | | Elinkwijk | 2:1 (0:0) | |||||
20.09 | Utrecht | | Fortuna '54 Geleen | 8:0 (3:0) | |||||
20.09 | Twente | | Den Haag | 4:1 (2:1) | |||||
20.09 | DWS | | Ajax | 1:0 (0:0) | |||||
20.09 | Blauw-Wit | | Feyenoord | 2:7 (0:4) | |||||
20.09 | MVV | | PSV | 0:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
13.09 | Fortuna '54 Geleen | | DWS | 2:1 (0:1) | |||||
13.09 | NAC | | MVV | 3:1 (2:1) | |||||
13.09 | Roda | | Sparta | 2:0 (1:0) | |||||
13.09 | Volendam | | Twente | 2:1 (2:1) | |||||
13.09 | Feyenoord | | PSV | 1:1 (1:1) | |||||
13.09 | Elinkwijk | | Utrecht | 0:0 | |||||
13.09 | Ajax | | Willem II | 2:2 (0:0) | |||||
13.09 | Den Haag | | Sittardia | 1:2 (1:0) | |||||
13.09 | Blauw-Wit | | VVV-Venlo | 2:0 (1:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
06.09 | Sparta | | Blauw-Wit | 0:2 (0:2) | |||||
06.09 | VVV-Venlo | | Feyenoord | 1:1 (1:1) | |||||
06.09 | Sittardia | | Volendam | 1:5 (0:1) | |||||
06.09 | Willem II | | Fortuna '54 Geleen | 5:1 (1:1) | |||||
06.09 | DWS | | Elinkwijk | 0:1 (0:0) | |||||
06.09 | Twente | | Roda | 3:1 (2:0) | |||||
06.09 | MVV | | Ajax | 3:6 (1:3) | |||||
06.09 | Utrecht | | Den Haag | 3:1 (2:0) | |||||
06.09 | PSV | | NAC | 2:0 (0:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
27.09 | Barcelona | | Atlético Osasuna | 6:0 (0:0) | |||||
27.09 | Granada | | Athlético Bilbao | 3:2 (1:0) | |||||
27.09 | Real Betis | | Valencia | 2:0 (0:0) | |||||
27.09 | Real Madrid | | Español | 4:0 (4:0) | |||||
27.09 | Real Oviedo | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | |||||
27.09 | Real Sociedad | | Real Zaragoza | 1:0 (1:0) | |||||
27.09 | Real Valladolid | | Elche | 1:0 (0:0) | |||||
27.09 | Las Palmas | | Sevilla | 2:1 (2:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
20.09 | Athlético Bilbao | | Real Valladolid | 4:3 (3:2) | |||||
20.09 | Atlético Madrid | | Sevilla | 3:2 (1:1) | |||||
20.09 | Atlético Osasuna | | Real Oviedo | 4:3 (1:1) | |||||
20.09 | Elche | | Barcelona | 2:1 (0:0) | |||||
20.09 | Valencia | | Real Madrid | 2:1 (1:0) | |||||
20.09 | Español | | Real Sociedad | 4:2 (3:1) | |||||
20.09 | Real Betis | | Las Palmas | 2:1 (2:1) | |||||
20.09 | Real Zaragoza | | Granada | 6:2 (3:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
13.09 | Barcelona | | Athlético Bilbao | 4:1 (2:0) | |||||
13.09 | Sevilla | | Atlético Osasuna | 3:1 (2:0) | |||||
13.09 | Granada | | Español | 1:0 (0:0) | |||||
13.09 | Real Madrid | | Real Betis | 7:1 (1:1) | |||||
13.09 | Real Oviedo | | Elche | 1:1 (0:0) | |||||
13.09 | Real Sociedad | | Valencia | 2:0 (1:0) | |||||
13.09 | Real Valladolid | | Real Zaragoza | 2:1 (1:1) | |||||
13.09 | Las Palmas | | Atlético Madrid | 0:3 (0:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
27.09 | Padova | | Juventus | 0:4 (0:1) | |||||
Padova | |||||||||
27.09 | Atalanta | | Inter | 1:1 | |||||
27.09 | Bari | | Alessandria | 0:0 | |||||
27.09 | Fiorentina | | Napoli | 2:1 | |||||
27.09 | Genoa | | Bologna | 0:2 | |||||
27.09 | Lazio | | Udinese | 2:1 | |||||
27.09 | Milan | | Roma | 1:1 | |||||
27.09 | Palermo | | Sampdoria | 2:1 | |||||
27.09 | SPAL | | Vicenza | 2:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
20.09 | Juventus | | Vicenza | 4:1 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
20.09 | Alessandria | | Milan | 3:1 | |||||
20.09 | Bari | | Palermo | 1:0 | |||||
20.09 | Bologna | | Lazio | 1:1 | |||||
20.09 | Inter | | Padova | 6:3 | |||||
20.09 | Napoli | | SPAL | 0:3 | |||||
20.09 | Roma | | Genoa | 1:0 | |||||
20.09 | Sampdoria | | Atalanta | 4:0 | |||||
20.09 | Udinese | | Fiorentina | 0:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
27.09 | Start | | Larvik | 0:2 | |||||
27.09 | Greåker | | Vålerengen | 0:2 | |||||
27.09 | Sandefjord | | Lillestrøm | 0:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
06.09 | Start | | Greåker | 3:1 | |||||
06.09 | Vålerengen | | Sandefjord | 3:0 | |||||
06.09 | Larvik | | Viking | 1:3 | |||||
06.09 | Brann | | Lillestrøm | 1:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
27.09 | Sporting | | Académica | 2:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
27.09 | Belenenses | | Atlético | 4:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
27.09 | Braga | | Benfica | 0:3 (0:3) | |||||
Braga | |||||||||
27.09 | Lusitano | | Boavista | 1:0 (1:0) | |||||
Évora | |||||||||
27.09 | Leixões | | CUF | 3:1 (1:1) | |||||
Matosinhos | |||||||||
27.09 | Vitória Setubal | | Covilhã | 1:2 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
27.09 | Porto | | Vitória Guimarães | 3:2 (1:2) | |||||
Porto | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.09 | Covilhã | | Belenenses | 0:0 | |||||
Covilhã | |||||||||
20.09 | Académica | | Porto | 1:0 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
20.09 | Atlético | | Leixões | 4:2 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20.09 | Vitória Guimarães | | Lusitano | 7:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
20.09 | Boavista | | Braga | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
20.09 | CUF | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
20.09 | Benfica | | Vitória Setubal | 4:1 (3:0) | |||||
Lisboa |
Day 20 | |||||||||
26.09 | Djurgårdens | | IFK Malmö | 7:1 | |||||
Solna | |||||||||
27.09 | AIK | | Örgryte | 2:4 | |||||
Solna | |||||||||
27.09 | GAIS | | Helsingborgs | 2:6 | |||||
Göteborg | |||||||||
27.09 | Halmstad | | Norrköping | 2:4 | |||||
Halmstad | |||||||||
27.09 | Malmö | | Göteborg | 2:3 | |||||
Malmö | |||||||||
27.09 | Sandvikens | | Hammarby | 0:0 | |||||
Sandviken | |||||||||
Day 19 | |||||||||
18.09 | Göteborg | | GAIS | 3:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
20.09 | Hammarby | | Malmö | 1:6 | |||||
Stockholm | |||||||||
20.09 | Helsingborgs | | Djurgårdens | 1:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
20.09 | IFK Malmö | | AIK | 2:1 | |||||
Malmö | |||||||||
20.09 | Norrköping | | Sandvikens | 2:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
20.09 | Örgryte | | Halmstad | 6:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 18 | |||||||||
13.09 | AIK | | Göteborg | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
13.09 | Halmstad | | Helsingborgs | 2:4 | |||||
Halmstad | |||||||||
13.09 | Malmö | | GAIS | 5:1 | |||||
Malmö | |||||||||
13.09 | Norrköping | | IFK Malmö | 3:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
13.09 | Sandvikens | | Djurgårdens | 2:1 | |||||
Sandviken | |||||||||
13.09 | Örgryte | | Hammarby | 4:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 17 | |||||||||
03.09 | GAIS | | Örgryte | 2:4 | |||||
Göteborg | |||||||||
06.09 | Djurgårdens | | Norrköping | 2:1 | |||||
Solna | |||||||||
06.09 | Göteborg | | IFK Malmö | 5:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
06.09 | Helsingborgs | | Hammarby | 2:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
06.09 | Malmö | | AIK | 0:0 | |||||
Malmö | |||||||||
06.09 | Sandvikens | | Halmstad | 0:1 | |||||
Sandviken | |||||||||
Day 16 | |||||||||
02.09 | Hammarby | | Göteborg | 4:2 | |||||
Solna |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.09 | Arbroath | | Raith Rovers | 2:1 aet | 2:2 | 4:3 | |||
16.09 | East Fife | | Cowdenbeath | 1:2 | 1:3 | 2:5 | |||
16.09 | Falkirk | | Third Lanark | 0:3 | 1:2 | 1:5 | |||
16.09 | Hearts | | Motherwell | 6:2 | 1:1 | 7:3 | |||
Day 1 | |||||||||
09.09 | Cowdenbeath | | East Fife | 3:1 | |||||
09.09 | Motherwell | | Hearts | 1:1 | |||||
09.09 | Raith Rovers | | Arbroath | 2:2 | |||||
09.09 | Third Lanark | | Falkirk | 2:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.09 | Dundee United | | Falkirk | 0:3 | 1:1 | 1:4 | |||
Day 3 | |||||||||
Bahia (Salvador) | | Ceará (Fortaleza) | 2:1 | ||||||
Salvador | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Bahia (Salvador) | | Ceará (Fortaleza) | 2:2 | 0:0 | 2:2 | ||||
Salvador | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Ceará (Fortaleza) | | Bahia (Salvador) | 0:0 | ||||||
Fortaleza |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Tuna Luso (Belém) | | Sport (Recife) | 1:3 | 2:2 | 3:5 | ||||
Belém | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Sport (Recife) | | Tuna Luso (Belém) | 2:2 | ||||||
Recife |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Curitiba) | | Grêmio (Porto Alegre) | 0:1 | 0:1 | 0:2 | ||||
Curitiba | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Atlético (Curitiba) | 1:0 | ||||||
Porto Alegre |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Belo Horizonte) | | Rio Branco (Vitória) | 2:1 | 2:2 | 4:3 | ||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Rio Branco (Vitória) | | Atlético (Belo Horizonte) | 2:2 | ||||||
Vitória |
Day 3 | |||||||||
Ceará (Fortaleza) | | ABC (Natal) | 2:1 | ||||||
Fortaleza |
Day 3 | |||||||||
Tuna Luso (Belém) | | Ferroviário (Fortaleza) | 1:0 | ||||||
Belém |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
14:00 | |
15:15 | |
17:30 | |
19:45 | |
17:00 | |
18:00* | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
19:00 | |
20:15 | |
17:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:10 | |
20:00 | |
Local time | |
4:0 | |
1:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:0 | |
1:2 | |
2:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:3 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:0* | |
1:2* | |
0:3* | |
3:1* | |
+:- | |
* | |
1:1* | |
0:1* | |
1:1* | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:0 | |
2:0 | |
0:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
5:1 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
0:0 | |
2:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
3:0 | |
3:3 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
4:1 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:3 | |
2:2 | |
3:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
1:3 | |
3:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:0 | |
1:3 | |
4:1 | |
2:3 | |
0:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
3:3 | |
0:1 | |
5:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
0:2 | |
2:2 | |
0:4 | |
0:3 | |
1:0 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:4 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:2 | |
1:2 | |
0:0 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:2 | |
1:3 | |
3:0 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |