26.09.1959 < | Football matches for 27.09.1959 | > 28.09.1959 |
Iskra | | Trudovye Rezervy Lipetsk | 2:0 | ||||||
Kazan | |||||||||
Spartak Leningrad | | Dynamo Kirov | 3:1 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Spartak Kherson | | Metallurg Zaporozhye | 1:1 | ||||||
Kherson | |||||||||
Trud Voronezh | | Trud Ryazan | 4:1 | ||||||
Voronezh |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trud Voronezh | 28 | 20 | 6 | 2 | 57-16 | 46 | ||
2. | Dynamo Kirov | 28 | 14 | 11 | 3 | 47-17 | 39 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 28 | 14 | 9 | 5 | 52-28 | 37 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 28 | 14 | 6 | 8 | 47-37 | 34 | ||
5. | Iskra | 28 | 12 | 9 | 7 | 36-27 | 33 | ||
6. | Metallurg Zaporozhye | 28 | 14 | 4 | 10 | 40-30 | 32 | ||
7. | Khimik Yaroslavl | 28 | 10 | 8 | 10 | 31-28 | 28 | ||
8. | Lokomotiv Saratov | 28 | 8 | 11 | 9 | 39-32 | 27 | ||
9. | Spartak Leningrad | 28 | 11 | 5 | 12 | 43-48 | 27 | ||
10. | Spartak Kherson | 28 | 5 | 14 | 9 | 31-35 | 24 |
Avangard Kharkov | | Shakhtyor Stalinogorsk | 2:0 (0:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Arsenal | | Trudovye Rezervy Kursk | 3:2 | ||||||
Kiev | |||||||||
Znamya Truda | | Trud Tula | 3:2 (1:1) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Lokomotiv Gomel | | Trudovye Rezervy Leningrad | 3:5 | ||||||
Gomel | |||||||||
Krivoy Rog team | | Zvezda Kirovograd | 0:0 | ||||||
Kryvyi Rih |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trudovye Rezervy Leningrad | 28 | 19 | 6 | 3 | 55-19 | 44 | ||
2. | Trud Glukhovo | 28 | 13 | 11 | 4 | 41-23 | 37 | ||
3. | Avangard Kharkov | 28 | 13 | 11 | 4 | 40-26 | 37 | ||
4. | Kolhospnyk Cherkassy | 28 | 14 | 8 | 6 | 36-24 | 36 | ||
5. | Arsenal | 28 | 13 | 8 | 7 | 49-37 | 34 | ||
6. | Zvezda Kirovograd | 28 | 11 | 10 | 7 | 42-21 | 32 | ||
7. | Spartak Minsk | 28 | 13 | 5 | 10 | 33-28 | 31 | ||
8. | Shakhtyor Stalinogorsk | 28 | 9 | 11 | 8 | 24-23 | 29 | ||
9. | Avangard Zhitomir | 28 | 9 | 9 | 10 | 41-34 | 27 | ||
10. | Znamya Truda | 28 | 9 | 8 | 11 | 33-39 | 26 |
Torpedo Kutaisi | | Neftyanik | 2:1 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Spartak Stavropol | 1:1 | ||||||
Taganrog | |||||||||
Shirak | | SKVO Tbilisi | 2:1 (2:0) | ||||||
Leninakan |
Avangard Simferopol | | Daugava | 2:1 | ||||||
Simferopol | |||||||||
Dynamo Tallin | | SKVO Odessa | 1:0 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Spartak Stanislav | | Avangard Ternopol | 0:1 | ||||||
Stanislav | |||||||||
Urozhay Minsk | | Baltika | 0:1 | ||||||
Minsk | |||||||||
SKVO Lvov | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | ||||||
Lviv |
Spartak Ulyanovsk | | Volga Kalinin | 1:2 (1:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Tekstilshchik Ivanovo | | Shakhtyor Shakhty | 5:1 (3:1) | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Shakhtyor Gorlovka | | Lokomotiv Stalino | 4:1 | ||||||
Gorlivka | |||||||||
Shakhtyor Kadiyevka | | Trudovye Rezervy Lugansk | 0:2 | ||||||
Kadievka | |||||||||
Raketa | | Traktor Stalingrad | 2:1 (1:0) | ||||||
Gorky |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Admiralteyets | 26 | 13 | 10 | 3 | 53-27 | 36 | ||
2. | Volga Kalinin | 26 | 15 | 6 | 5 | 58-31 | 36 | ||
3. | Zenit | 26 | 14 | 6 | 6 | 48-33 | 34 | ||
4. | Trudovye Rezervy Lugansk | 26 | 15 | 3 | 8 | 55-31 | 33 | ||
5. | Lokomotiv Stalino | 26 | 15 | 3 | 8 | 58-42 | 33 | ||
6. | Shakhtyor Kadiyevka | 26 | 10 | 8 | 8 | 29-28 | 28 | ||
7. | Traktor Stalingrad | 26 | 10 | 6 | 10 | 46-39 | 26 | ||
8. | Torpedo Gorkiy | 26 | 9 | 7 | 10 | 39-37 | 25 | ||
9. | Gorky team | 26 | 7 | 8 | 11 | 33-39 | 22 | ||
10. | Spartak Ulyanovsk | 26 | 9 | 3 | 14 | 36-53 | 21 |
Zvezda Perm | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:1 | ||||||
Perm | |||||||||
Kolkhozchy | | Khosilot | 4:1 | ||||||
Aşgabat Municipal Stadium | |||||||||
Pamir | | Spartak Frunze | 1:0 | ||||||
Chkalovsk | |||||||||
Trudovye Rezervy Tashkent | | Kairat | 1:1 | ||||||
Toshkent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Pamir | 26 | 16 | 4 | 6 | 41-34 | 36 | |
2. | Mashinostroitel | 26 | 13 | 6 | 7 | 51-29 | 32 | |
3. | Metallurg Magnitogorsk | 26 | 15 | 2 | 9 | 46-31 | 32 | |
4. | Pakhtakor | 26 | 13 | 6 | 7 | 40-33 | 32 | |
5. | Zvezda Perm | 26 | 13 | 5 | 8 | 41-31 | 31 | |
6. | Kairat | 26 | 11 | 8 | 7 | 46-37 | 30 | |
7. | Trudovye Rezervy Tashkent | 26 | 11 | 7 | 8 | 33-28 | 29 | |
8. | Spartak Frunze | 26 | 8 | 10 | 8 | 36-36 | 26 | |
9. | Metallurg Nizhniy Tagil | 26 | 9 | 6 | 11 | 44-36 | 24 | |
10. | Lokomotiv Chelyabinsk | 26 | 7 | 6 | 13 | 34-40 | 20 |
Irtysh | | SKVO Khabarovsk | 4:1 | ||||||
Omsk | |||||||||
Lokomotiv Krasnoyarsk | | Sibelektromotor | 3:0 | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | | SKVO Chita | 1:0 | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Sibselmash | | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 3:0 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Urozhay Barnaul | | Energiya Irkutsk | 5:0 | ||||||
Barnaul | |||||||||
Khimik Kemerovo | | Lokomotiv Ulan-Ude | 2:0 | ||||||
Kemerovo | |||||||||
SKVO Sverdlovsk | | Luch | +:- | ||||||
Sverdlovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Sverdlovsk | 26 | 17 | 5 | 4 | 64-24 | 39 | ||
2. | Lokomotiv Krasnoyarsk | 26 | 17 | 5 | 4 | 50-20 | 39 | ||
3. | SKVO Khabarovsk | 26 | 14 | 8 | 4 | 39-23 | 36 | ||
4. | Khimik Kemerovo | 26 | 14 | 5 | 7 | 56-38 | 33 | ||
5. | Sibselmash | 26 | 12 | 6 | 8 | 47-37 | 30 | ||
6. | Irtysh | 26 | 11 | 5 | 10 | 35-44 | 27 | ||
7. | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 26 | 10 | 6 | 10 | 33-35 | 26 | ||
8. | Urozhay Barnaul | 26 | 11 | 3 | 12 | 43-39 | 25 | ||
9. | Sibelektromotor | 26 | 9 | 6 | 11 | 41-50 | 24 | ||
10. | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 26 | 7 | 9 | 10 | 21-31 | 23 |
Day 5 | |||||||||
Austria Salzburg | | Wiener Sport-Club | 1:4 | ||||||
Salzburg | |||||||||
WAC | | Simmering | 1:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Wien | | First Vienna | 2:3 | ||||||
Wien |
Day 4 | |||||||||
La Gantoise | | Beerschot | 1:2 | ||||||
Standard | | Sint-Truiden | 2:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Spartak Varna | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | ||||||
Spartak Pleven | | Botev | 1:0 (1:0) | ||||||
Spartak Plovdiv | | Levski | 2:2 (0:1) | ||||||
Spartak Sofia | | CDNA | 1:2 (1:1) | ||||||
Day 18 | |||||||||
15:30 | Empor | | Rotation | 2:0 | |||||
15:30 | Dynamo | | Turbine | 2:0 | |||||
15:30 | Einheit | | Vorwärts | 1:3 | |||||
15:30 | Fortschritt | | Motor Jena | 0:2 | |||||
15:30 | Lokomotive Leipzig | | Aktivist | 1:1 | |||||
15:30 | Motor Zwickau | | Lokomotive Stendal | 3:0 | |||||
15:30 | Wismut | | Chemie | 2:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
Barcelona | | Atlético Osasuna | 6:0 (0:0) | ||||||
Granada | | Athlético Bilbao | 3:2 (1:0) | ||||||
Real Betis | | Valencia | 2:0 (0:0) | ||||||
Real Madrid | | Español | 4:0 (4:0) | ||||||
Real Oviedo | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Sociedad | | Real Zaragoza | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Valladolid | | Elche | 1:0 (0:0) | ||||||
Las Palmas | | Sevilla | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Start | | Larvik | 0:2 | ||||||
Greåker | | Vålerengen | 0:2 | ||||||
Sandefjord | | Lillestrøm | 0:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Sporting | | Académica | 2:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Belenenses | | Atlético | 4:1 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Braga | | Benfica | 0:3 (0:3) | ||||||
Braga | |||||||||
Lusitano | | Boavista | 1:0 (1:0) | ||||||
Évora | |||||||||
Leixões | | CUF | 3:1 (1:1) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Vitória Setubal | | Covilhã | 1:2 (0:1) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Porto | | Vitória Guimarães | 3:2 (1:2) | ||||||
Porto |
Day 8 | |||||||||
Saint-Étienne | | Angers | 1:1 | ||||||
Valenciennes | | Racing | 1:4 | ||||||
Toulouse | | Rennes | 1:2 | ||||||
Limoges | | Sedan | 2:2 | ||||||
Le Havre | | Nîmes | 0:3 | ||||||
Stade Français | | Lyon | 2:1 | ||||||
Bordeaux | | Strasbourg | 0:1 | ||||||
Reims | | Nice | 2:2 | ||||||
Monaco | | Toulon | 1:3 | ||||||
Day 20 | |||||||||
AIK | | Örgryte | 2:4 | ||||||
Solna | |||||||||
GAIS | | Helsingborgs | 2:6 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Halmstad | | Norrköping | 2:4 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Malmö | | Göteborg | 2:3 | ||||||
Malmö | |||||||||
Sandvikens | | Hammarby | 0:0 | ||||||
Sandviken |
Day 21 | |||||||||
Atlanta | | River Plate | 1:0 | ||||||
Boca Juniors | | Ferro Carril Oeste | 1:2 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Argentinos Juniors | 3:2 | ||||||
Independiente | | Estudiantes | 1:0 | ||||||
Lanús | | Racing Club | 2:1 | ||||||
Rosario Central | | Huracán | 2:2 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Central Córdoba | 4:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Newell's Old Boys | 2:2 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Bahia (Salvador) | | Ceará (Fortaleza) | 2:2 | 0:0 | 2:2 | ||||
Salvador |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Curitiba) | | Grêmio (Porto Alegre) | 0:1 | 0:1 | 0:2 | ||||
Curitiba |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |