19.09.1959 < | Football matches for 20.09.1959 | > 21.09.1959 |
Dynamo Kirov | | Trudovye Rezervy Lipetsk | 3:0 | ||||||
Kirov | |||||||||
Lokomotiv Bendery | | Khimik Dneprodzerzhinsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Spartak Kherson | | Avangard Nikolayev | 1:1 | ||||||
Kherson | |||||||||
Trud Ryazan | | Trud Vladinir | 0:0 | ||||||
Ryazan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trud Voronezh | 28 | 20 | 6 | 2 | 57-16 | 46 | ||
2. | Dynamo Kirov | 28 | 14 | 11 | 3 | 47-17 | 39 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 28 | 14 | 9 | 5 | 52-28 | 37 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 28 | 14 | 6 | 8 | 47-37 | 34 | ||
5. | Iskra | 28 | 12 | 9 | 7 | 36-27 | 33 | ||
6. | Metallurg Zaporozhye | 28 | 14 | 4 | 10 | 40-30 | 32 | ||
7. | Khimik Yaroslavl | 28 | 10 | 8 | 10 | 31-28 | 28 | ||
8. | Lokomotiv Saratov | 28 | 8 | 11 | 9 | 39-32 | 27 | ||
9. | Spartak Leningrad | 28 | 11 | 5 | 12 | 43-48 | 27 | ||
10. | Spartak Kherson | 28 | 5 | 14 | 9 | 31-35 | 24 |
Avangard Kharkov | | Trudovye Rezervy Kursk | 5:1 | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Zvezda Kirovograd | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:1 | ||||||
Kirovograd Avangard Stadium | |||||||||
Kolhospnyk Cherkassy | | Arsenal | 2:3 (2:2) | ||||||
Cherkasy | |||||||||
Trud Tula | | Avangard Zhitomir | 2:4 (1:2) | ||||||
Tula | |||||||||
Shakhtyor Stalinogorsk | | Spartak Minsk | 2:2 (0:1) | ||||||
Stalinogorsk | |||||||||
Krivoy Rog team | | Kolhospnyk Poltava | 1:1 | ||||||
Kryvyi Rih |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trudovye Rezervy Leningrad | 28 | 19 | 6 | 3 | 55-19 | 44 | ||
2. | Trud Glukhovo | 28 | 13 | 11 | 4 | 41-23 | 37 | ||
3. | Avangard Kharkov | 28 | 13 | 11 | 4 | 40-26 | 37 | ||
4. | Kolhospnyk Cherkassy | 28 | 14 | 8 | 6 | 36-24 | 36 | ||
5. | Arsenal | 28 | 13 | 8 | 7 | 49-37 | 34 | ||
6. | Zvezda Kirovograd | 28 | 11 | 10 | 7 | 42-21 | 32 | ||
7. | Spartak Minsk | 28 | 13 | 5 | 10 | 33-28 | 31 | ||
8. | Shakhtyor Stalinogorsk | 28 | 9 | 11 | 8 | 24-23 | 29 | ||
9. | Avangard Zhitomir | 28 | 9 | 9 | 10 | 41-34 | 27 | ||
10. | Znamya Truda | 28 | 9 | 8 | 11 | 33-39 | 26 |
Spartak Nalchik | | Terek | 2:2 (0:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Spartak Stavropol | | Tekstilshchik Kirovabad | 0:1 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Shirak | 1:1 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
SKVO Tbilisi | | Temp | 3:1 | ||||||
Tbilisi |
Avangard Ternopol | | Spartak Vilnius | 1:2 | ||||||
Ternopil Spartak Stadium | |||||||||
Baltika | | Dynamo Tallin | 5:1 | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Kolhospnyk Rovno | | Urozhay Minsk | 6:1 | ||||||
Rivne | |||||||||
Chernomorets | | SKVO Odessa | 0:1 (0:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
SKVO Lvov | | Spartak Uzhgorod | 5:1 | ||||||
Lviv |
Volga Kalinin | | Energiya | 3:0 | ||||||
Kalinin | |||||||||
Spartak Ulyanovsk | | Zenit | 0:2 (0:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Tekstilshchik Ivanovo | | Raketa | 0:0 | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Trudovye Rezervy Lugansk | | Traktor Stalingrad | 4:0 (2:0) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Shakhtyor Gorlovka | | Admiralteyets | 0:2 | ||||||
Gorlivka |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Admiralteyets | 26 | 13 | 10 | 3 | 53-27 | 36 | ||
2. | Volga Kalinin | 26 | 15 | 6 | 5 | 58-31 | 36 | ||
3. | Zenit | 26 | 14 | 6 | 6 | 48-33 | 34 | ||
4. | Trudovye Rezervy Lugansk | 26 | 15 | 3 | 8 | 55-31 | 33 | ||
5. | Lokomotiv Stalino | 26 | 15 | 3 | 8 | 58-42 | 33 | ||
6. | Shakhtyor Kadiyevka | 26 | 10 | 8 | 8 | 29-28 | 28 | ||
7. | Traktor Stalingrad | 26 | 10 | 6 | 10 | 46-39 | 26 | ||
8. | Torpedo Gorkiy | 26 | 9 | 7 | 10 | 39-37 | 25 | ||
9. | Gorky team | 26 | 7 | 8 | 11 | 33-39 | 22 | ||
10. | Spartak Ulyanovsk | 26 | 9 | 3 | 14 | 36-53 | 21 |
Zvezda Perm | | Metallurg Nizhniy Tagil | 0:2 | ||||||
Perm | |||||||||
Khosilot | | Metallurg Magnitogorsk | 3:2 | ||||||
Stalinabad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Pamir | 26 | 16 | 4 | 6 | 41-34 | 36 | |
2. | Mashinostroitel | 26 | 13 | 6 | 7 | 51-29 | 32 | |
3. | Metallurg Magnitogorsk | 26 | 15 | 2 | 9 | 46-31 | 32 | |
4. | Pakhtakor | 26 | 13 | 6 | 7 | 40-33 | 32 | |
5. | Zvezda Perm | 26 | 13 | 5 | 8 | 41-31 | 31 | |
6. | Kairat | 26 | 11 | 8 | 7 | 46-37 | 30 | |
7. | Trudovye Rezervy Tashkent | 26 | 11 | 7 | 8 | 33-28 | 29 | |
8. | Spartak Frunze | 26 | 8 | 10 | 8 | 36-36 | 26 | |
9. | Metallurg Nizhniy Tagil | 26 | 9 | 6 | 11 | 44-36 | 24 | |
10. | Lokomotiv Chelyabinsk | 26 | 7 | 6 | 13 | 34-40 | 20 |
Irtysh | | Luch | 2:0 (2:0) | ||||||
Omsk | |||||||||
Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 1:2 | ||||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Sibselmash | | SKVO Khabarovsk | 2:0 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Urozhay Barnaul | | SKVO Chita | 3:0 | ||||||
Barnaul | |||||||||
Khimik Kemerovo | | Energiya Irkutsk | 2:1 | ||||||
Kemerovo | |||||||||
SKVO Sverdlovsk | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 3:0 | ||||||
Sverdlovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Sverdlovsk | 26 | 17 | 5 | 4 | 64-24 | 39 | ||
2. | Lokomotiv Krasnoyarsk | 26 | 17 | 5 | 4 | 50-20 | 39 | ||
3. | SKVO Khabarovsk | 26 | 14 | 8 | 4 | 39-23 | 36 | ||
4. | Khimik Kemerovo | 26 | 14 | 5 | 7 | 56-38 | 33 | ||
5. | Sibselmash | 26 | 12 | 6 | 8 | 47-37 | 30 | ||
6. | Irtysh | 26 | 11 | 5 | 10 | 35-44 | 27 | ||
7. | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 26 | 10 | 6 | 10 | 33-35 | 26 | ||
8. | Urozhay Barnaul | 26 | 11 | 3 | 12 | 43-39 | 25 | ||
9. | Sibelektromotor | 26 | 9 | 6 | 11 | 41-50 | 24 | ||
10. | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 26 | 7 | 9 | 10 | 21-31 | 23 |
Day 4 | |||||||||
LASK | | WAC | 1:2 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Austria Wien | 2:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Wacker | | Admira | 5:2 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Alpine | | Rapid | 0:2 | ||||||
Leoben Stadion Donawitz |
Day 3 | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Standard | 3:1 | ||||||
Liège | | La Gantoise | 0:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Botev | | Septemvri | 0:2 (0:0) | ||||||
Dunav | | Spartak Plovdiv | 1:1 (0:1) | ||||||
Levski | | Slavia | 2:3 (1:3) | ||||||
Minyor | | Spartak Varna | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Real Valladolid | 4:3 (3:2) | ||||||
Atlético Madrid | | Sevilla | 3:2 (1:1) | ||||||
Atlético Osasuna | | Real Oviedo | 4:3 (1:1) | ||||||
Elche | | Barcelona | 2:1 (0:0) | ||||||
Valencia | | Real Madrid | 2:1 (1:0) | ||||||
Español | | Real Sociedad | 4:2 (3:1) | ||||||
Real Betis | | Las Palmas | 2:1 (2:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Granada | 6:2 (3:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Covilhã | | Belenenses | 0:0 | ||||||
Covilhã | |||||||||
Académica | | Porto | 1:0 (1:0) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Atlético | | Leixões | 4:2 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória Guimarães | | Lusitano | 7:0 (1:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Boavista | | Braga | 0:0 | ||||||
Porto | |||||||||
CUF | | Sporting | 0:1 (0:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Benfica | | Vitória Setubal | 4:1 (3:0) | ||||||
Lisboa |
Day 7 | |||||||||
Limoges | | Bordeaux | 3:0 | ||||||
Lyon | | Angers | 2:0 | ||||||
Rennes | | Valenciennes | 2:1 | ||||||
Sedan | | Strasbourg | 2:2 | ||||||
Racing | | Nîmes | 1:2 | ||||||
Monaco | | Saint-Étienne | 1:1 | ||||||
Toulon | | Sochaux-Montbéliard | 2:2 | ||||||
Toulouse | | Nice | 4:1 | ||||||
Lens | | Reims | 2:5 | ||||||
Le Havre | | Stade Français | 1:2 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Hammarby | | Malmö | 1:6 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Helsingborgs | | Djurgårdens | 1:1 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
IFK Malmö | | AIK | 2:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Sandvikens | 2:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örgryte | | Halmstad | 6:2 | ||||||
Göteborg |
Day 20 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Boca Juniors | 3:1 | ||||||
Central Córdoba | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
Estudiantes | | Gimnasia y Esgrima | 3:2 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Rosario Central | 3:0 | ||||||
Huracán | | Lanús | 2:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Atlanta | 2:0 | ||||||
Racing Club | | San Lorenzo de Almagro | 2:1 | ||||||
River Plate | | Independiente | 1:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Ceará (Fortaleza) | | Bahia (Salvador) | 0:0 | ||||||
Fortaleza |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Tuna Luso (Belém) | | Sport (Recife) | 1:3 | 2:2 | 3:5 | ||||
Belém |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Belo Horizonte) | | Rio Branco (Vitória) | 2:1 | 2:2 | 4:3 | ||||
Belo Horizonte |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |