31.12.1969 < | Football matches for 0.05.1987 | > 02.01.1970 |
Day 8 | |||||||||
Luxembourg | | Ireland | 0:2 (0:1) | ||||||
Lëtzebuerg | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Bulgaria | | Luxembourg | 3:0 (2:0) | ||||||
Sofia |
Iceland | | Netherlands | 2:2 (1:1) | ||||||
Reykjavík |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
El Salvador | | Panama | 3:2 | 1:1 | 4:3 | ||||
Barbados | | Trinidad and Tobago | 1:1 | 0:2 | 1:3 | ||||
Mexico | | Bermuda | 6:0 | 1:2 | 7:2 | ||||
USA | | Canada | 3:0 | 0:2 | 3:2 | ||||
Guatemala | | Honduras | 2:2 | 2:1 | 4:3 | ||||
Day 1 | |||||||||
Trinidad and Tobago | | Barbados | 2:0 | ||||||
Honduras | | Guatemala | 1:2 | ||||||
Canada | | USA | 2:0 | ||||||
Guyana | | Dominican Republic | 4:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Dominican Republic | | Antigua | 0:0 | 1:1 | 1:1 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Tunisia | | Sierra Leone | 2:0 | 0:1 | 2:1 | ||||
Day 1 | |||||||||
Sierra Leone | | Tunisia | 1:0 | ||||||
Hong Kong | | Philippines | 7:0* | ||||||
China | | Hong Kong | 1:0 | ||||||
GDR | | Czechoslovakia | 2:0 (1:0) | ||||||
Brandenburg an der Havel | |||||||||
Switzerland | | Israel | 1:0 (0:0) | ||||||
Aarau | |||||||||
Ireland | | Brazil | 1:0 (1:0) | ||||||
Dublin | |||||||||
Finland | | Brazil | 2:3 (1:1) | ||||||
Helsinki | |||||||||
Norway | | Italy | 0:0 | ||||||
Oslo | |||||||||
New Caledonia | | Tahiti | 0:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:45 | Dundee United | | IFK | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Dundee | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19:00 | IFK | | Dundee United | 1:0 (1:0) | |||||
Göteborg |
Ajax | | Lokomotive | 1:0 (1:0) | ||||||
Greece, Athens |
Day 4 | |||||||||
Deportivo Cali | | América de Cali | 2:1 (2:0) | ||||||
Santiago de Cali | |||||||||
Oriente Petrolero | | The Strongest | 2:1 (1:0)* | ||||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Oriente Petrolero | | Deportivo Cali | 0:1 (0:0) | ||||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
The Strongest | | América de Cali | 1:1 (0:0) | ||||||
La Paz | |||||||||
Day 2 | |||||||||
The Strongest | | Deportivo Cali | 2:1 (1:1) | ||||||
La Paz | |||||||||
Oriente Petrolero | | América de Cali | 1:1 (1:0) | ||||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
Day 1 | |||||||||
América de Cali | | Deportivo Cali | 1:0 (0:0) | ||||||
Santiago de Cali | |||||||||
The Strongest | | Oriente Petrolero | 3:2 (2:1) | ||||||
La Paz |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | América de Cali | 6 | 3 | 2 | 1 | 13-5 | 8 | |||
2. | Deportivo Cali | 6 | 4 | 0 | 2 | 13-5 | 8 | |||
3. | The Strongest | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-16 | 5 | |||
4. | Oriente Petrolero | 6 | 1 | 1 | 4 | 7-14 | 3 |
Day 6 | |||||||||
El Nacional | | Sol de América | 4:1 (2:1) | ||||||
Quito | |||||||||
Barcelona | | Olimpia | 3:2 (1:0) | ||||||
Guayaquil | |||||||||
Day 5 | |||||||||
El Nacional | | Olimpia | 4:0 (1:0) | ||||||
Quito | |||||||||
Barcelona | | Sol de América | 1:0 (1:0) | ||||||
Guayaquil | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Barcelona | | El Nacional | 2:1 (1:1)* | ||||||
Guayaquil | |||||||||
Sol de América | | Olimpia | 2:2 (2:0) | ||||||
Asunción |
Day 5 | |||||||||
Progreso | | Alianza Lima | 0:0* | ||||||
Montevideo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Alianza Lima | | Colegio San Agustín | 2:1 (0:0) | ||||||
Lima | |||||||||
Progreso | | Peñarol | 1:1 (0:0) | ||||||
Montevideo | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Alianza Lima | | Progreso | 0:0 | ||||||
Lima | |||||||||
Colegio San Agustín | | Peñarol | 1:1 (1:0)* | ||||||
Lima | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Colegio San Agustín | | Progreso | 3:1 (1:1) | ||||||
Lima | |||||||||
Alianza Lima | | Peñarol | 0:1 (0:1)* | ||||||
Lima | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Colegio San Agustín | | Alianza Lima | 0:2 (0:0) | ||||||
Lima | |||||||||
Peñarol | | Progreso | 3:2 (1:1) | ||||||
Montevideo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Real España | | Real Verdes | 6:1 | 2:0 | 8:1 | ||||
San Pedro Sula | |||||||||
Coke Milpros | | Olimpia | 1:1 | 1:8 | 2:9 | ||||
Day 1 | |||||||||
Real Verdes | | Real España | 0:2 | ||||||
San Ignacio | |||||||||
Olimpia | | Coke Milpros | 8:1 | ||||||
Tegucigalpa |
Day 1 | |||||||||
Defence Force | | Club Franciscain | 4:2 | ||||||
Port of Spain | |||||||||
VSADC | | L'Etoile | 1:1 | ||||||
Morne-à-l'Eau | |||||||||
Golden Star | | Trintoc | 0:1 | ||||||
Fort-de-France |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Trintoc | | Rick's Superstars | 3:0 | 2:1 | 5:1 | ||||
Palo Seco |
Day 11 | |||||||||
Zenit | | Zhalgiris | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
CSKA | | Shakhtyor | 1:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kairat | | Dynamo Minsk | 2:1 (1:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Kiev | | Metallist | 2:1 (2:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Spartak | | Torpedo | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Guria | | Dynamo Tbilisi | 0:0 | ||||||
Lanchkhuti | |||||||||
Ararat | | Neftchi | 1:0 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dnepr | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Dnepr | | CSKA | 0:0 | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Zhalgiris | | Kairat | 1:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo Minsk | | Zenit | 3:0 (3:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Metallist | | Spartak | 0:0 | ||||||
Kharkov | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Kiev | 1:1 (0:0), pen. 4:5 | ||||||
Moscow | |||||||||
Guria | | Neftchi | 1:0 (1:0) | ||||||
Lanchkhuti | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Ararat | 1:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Shakhtyor | | Dnepr | 1:1 (1:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Kairat | | Zenit | 1:0 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Zhalgiris | | Dynamo Minsk | 2:1 (0:1) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Spartak | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallist | | Torpedo | 0:0 | ||||||
Kharkov | |||||||||
Ararat | | Guria | 3:2 (2:2) | ||||||
Erevan | |||||||||
Neftchi | | Dynamo Tbilisi | 3:0 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Dynamo Moscow | | CSKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Kairat | | Neftchi | 3:1 (3:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Zenit | | Ararat | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Zhalgiris | | Guria | 0:0 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo Minsk | | Dynamo Tbilisi | 0:0 | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo Kiev | | CSKA | 1:2 (1:2) | ||||||
Kiev | |||||||||
Spartak | | Dynamo Moscow | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallist | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Torpedo | | Dnepr | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Kiev | 1:0 (0:0) | ||||||
Donetsk |
Day 16 | |||||||||
18:30 | Lokomotiv | | Chernomorets | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 14 | |||||||||
Metallurg | | SKA Rostov-on-Don | 0:1 (0:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
SKA Karpaty | | Krylya Sovetov | 3:0 (1:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Shinnik | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Fakel | | Spartak | 1:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Dynamo Stavropol | | Pakhtakor | 0:2 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
18:00 | Rotor | | Kotaik | 4:3 (3:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:00 | Rostselmash | | Pamir | 1:2 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Chernomorets | | Geolog | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19:30 | Torpedo | | Dynamo Batumi | 3:0 (1:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Shinnik | | Kuzbass | 1:0 (1:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Kolos | | SKA Rostov-on-Don | 2:1 (1:0) | ||||||
Nikopol | |||||||||
SKA Karpaty | | Geolog | 2:0 (2:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
18:30 | Daugava | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
18:30 | Rostselmash | | Pakhtakor | 2:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:30 | Fakel | | Kotaik | 1:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Dynamo Stavropol | | Pamir | 2:1 (2:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
19:00 | Rotor | | Spartak | 1:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
19:00 | Chernomorets | | Krylya Sovetov | 2:1 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Geolog | | Daugava | 0:1 (0:1) | ||||||
Tyumen | |||||||||
Krylya Sovetov | | Shinnik | 2:1 (0:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Kuzbass | | Rostselmash | 1:1 (1:1) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Spartak | | Dynamo Batumi | 1:0 (0:0) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
17:00 | Lokomotiv | | Dynamo Stavropol | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Kotaik | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
17:00 | Pamir | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
17:00 | Pakhtakor | | Kolos | 1:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
18:00 | Zarya | | Rotor | 4:0 (2:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
18:00 | SKA Rostov-on-Don | | Fakel | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Daugava | 2:3 (1:2) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Kotaik | | Dynamo Batumi | 1:1 (0:0) | ||||||
Abovyan | |||||||||
Kuzbass | | Dynamo Stavropol | 1:2 (0:0) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Spartak | | Torpedo | 0:0 | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
18:30 | Lokomotiv | | Rostselmash | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Rotor | 2:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Geolog | | Shinnik | 2:0 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
19:00 | Zarya | | Fakel | 1:1 (1:1) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
19:00 | Pamir | | Kolos | 1:2 (1:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
19:00 | Pakhtakor | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
19:00 | SKA Karpaty | | Chernomorets | 1:4 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Spartak | | Kotaik | 2:0 (0:0) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
18:30 | Rostselmash | | Geolog | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:30 | Fakel | | Pamir | 2:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Dynamo Stavropol | | Krylya Sovetov | 1:0 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
19:00 | Rotor | | Pakhtakor | 4:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
19:00 | Torpedo | | SKA Rostov-on-Don | 6:0 (2:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
19:00 | Dynamo Batumi | | Zarya | 2:0 (1:0) | |||||
Batumi | |||||||||
18:30 | Daugava | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Metallurg | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Shinnik | | SKA Karpaty | 1:3 (1:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Kolos | | Kuzbass | 2:1 (1:1) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Kolos | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Nikopol | |||||||||
Dynamo Batumi | | SKA Rostov-on-Don | 1:0 (1:0) | ||||||
Batumi | |||||||||
15:00 | Rostselmash | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17:00 | Daugava | | SKA Karpaty | 3:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
17:00 | Fakel | | Pakhtakor | 2:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Shinnik | | Chernomorets | 1:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:00 | Rotor | | Pamir | 2:2 (1:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:00 | Torpedo | | Zarya | 0:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
18:00 | Dynamo Stavropol | | Geolog | 2:2 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
Metallurg | | Kuzbass | 1:1 (0:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Geolog | | Kolos | 2:1 (0:0) | ||||||
Tyumen | |||||||||
Krylya Sovetov | | Metallurg | 0:1 (0:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Kuzbass | | Fakel | 3:0 (2:0) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
SKA Karpaty | | Rostselmash | 1:2 (0:1) | ||||||
Lviv | |||||||||
16:00 | SKA Rostov-on-Don | | Spartak | 2:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17:00 | Daugava | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
17:00 | Pamir | | Torpedo | 3:0 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
17:00 | Pakhtakor | | Dynamo Batumi | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Rotor | 3:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Zarya | | Kotaik | 1:0 (0:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
18:00 | Chernomorets | | Dynamo Stavropol | 4:0 (2:0) | |||||
Odesa |
Tavriya (Simferopol) | | Dynamo (Minsk) | 0:2 (0:2) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | Dynamo (Moscow) | 0:0 aet, pen. 5:4 | ||||||
Kiev |
Dynamo (Minsk) | | Torpedo (Moscow) | 3:2 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | SKA Karpaty (Lvov) | 4:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Kolos (Nikopol) | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallist (Kharkov) | | Tavriya (Simferopol) | 0:0 aet, pen. 2:3 | ||||||
Kharkov |
Day 7 | |||||||||
Zorkiy | | Spartak Kostroma | 3:2 (1:2) | ||||||
Krasnogorsk | |||||||||
Znamya Truda | | CSKA-2 | 5:2 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Dynamo-2 | | Dynamo Vologda | 0:2 | ||||||
17:00 | Krasnaya Presnya | | Iskra | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Zarya Kaluga | | Saturn | 0:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Volga | 1:1 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | SK EShVSM | 2:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Sapfir | | Zarya Kaluga | 1:0 (1:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Volga | | Dynamo-2 | 0:1 (0:1) | ||||||
Kalinin | |||||||||
CSKA-2 | | Zorkiy | 1:1 (0:1) | ||||||
Balashikha | |||||||||
Saturn | | Znamya Truda | 0:0 | ||||||
Andropov | |||||||||
SK EShVSM | | Arsenal | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Iskra | | Volzhanin | 1:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
17:00 | Krasnaya Presnya | | Tekstilshchik Ivanovo | 4:2 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Volga | | Zorkiy | 0:3 (0:2) | ||||||
Kalinin | |||||||||
CSKA-2 | | Dynamo-2 | 2:1 | ||||||
SK EShVSM | | Zarya Kaluga | 0:4 | ||||||
Sapfir | | Arsenal | 1:0 (0:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
18:00 | Krasnaya Presnya | | Volzhanin | 7:0 | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Saturn | | Torpedo Vladimir | 1:1 (1:1) | |||||
Andropov | |||||||||
18:30 | Iskra | | Tekstilshchik Ivanovo | 2:1 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | Dynamo Vologda | 1:1 (1:1) | |||||
Kostroma | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Znamya Truda | | Sapfir | 4:0 (3:0) | ||||||
Dynamo-2 | | Saturn | 1:0 (0:0) | ||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | SK EShVSM | 0:1 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | CSKA-2 | 3:0 | |||||
Kostroma | |||||||||
18:30 | Dynamo Vologda | | Volga | 3:0 (2:0) | |||||
Vologda | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Iskra | 0:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
19:00 | Zarya Kaluga | | Krasnaya Presnya | 2:1 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Krasnaya Presnya | 1:1 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
Zorkiy | | Saturn | 1:1 (0:0) | ||||||
Krasnogorsk | |||||||||
Znamya Truda | | SK EShVSM | 1:2 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Sapfir | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Volzhanin | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:1 (0:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
18:30 | Zarya Kaluga | | Iskra | 1:0 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | Volga | 2:0 (0:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
18:30 | Dynamo Vologda | | CSKA-2 | 0:0 | |||||
Vologda | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Sapfir | | Dynamo-2 | 0:0 | ||||||
Ryazan | |||||||||
Krasnaya Presnya | | Znamya Truda | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
SK EShVSM | | Zorkiy | 0:2 | ||||||
13:00 | Volga | | CSKA-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
14:00 | Saturn | | Dynamo Vologda | 1:1 (0:0) | |||||
Andropov | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik Ivanovo | | Arsenal | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
15:00 | Volzhanin | | Zarya Kaluga | 1:1 (1:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
17:00 | Iskra | | Torpedo Vladimir | 1:1 (1:0) | |||||
Smolensk |
Day 7 | |||||||||
Nart | | Sokol | 1:1 (0:1) | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
Lokomotiv Mineralnye Vody | | Start | 2:1 (1:1) | ||||||
Torpedo Taganrog | | Druzhba Maykop | 0:1 (0:1) | ||||||
Taganrog | |||||||||
18:00 | Kuban | | Dynamo Makhachkala | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Mashuk | 5:3 (3:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
19:00 | Atommash | | Spartak Nalchik | 1:2 (0:0) | |||||
Volgodonsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Sokol | | Uralan | 5:1 (1:0) | ||||||
Saratov | |||||||||
Druzhba Maykop | | Atommash | 2:1 (1:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Tsement | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 | ||||||
Novorossiysk | |||||||||
Start | | Volgar | 0:0 | ||||||
Spartak Nalchik | | Kuban | 1:2 (1:1) | ||||||
Nalchik | |||||||||
17:00 | Terek | | Nart | 4:0 | |||||
Grozny | |||||||||
17:00 | Dynamo Makhachkala | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 1:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
18:00 | Salyut | | Torpedo Taganrog | 2:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Sokol | | Volgar | 4:0 (4:0) | ||||||
Saratov | |||||||||
Mashuk | | Kuban | 0:1 (0:0) | ||||||
Pyatigorsk | |||||||||
Druzhba Maykop | | Torpedo Volzhskiy | 1:1 (1:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Start | | Uralan | 1:0 (0:0) | ||||||
18:00 | Dynamo Makhachkala | | Nart | 1:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
18:30 | Terek | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 1:0 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Uralan | | Terek | 2:0 | ||||||
Start | | Sokol | 0:2 (0:1) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Lokomotiv Mineralnye Vody | | Mashuk | 0:2 (0:0) | ||||||
Volgar | | Dynamo Makhachkala | 1:1 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Nart | | Spartak Nalchik | 4:1 | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
19:00 | Kuban | | Tsement | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Torpedo Volzhskiy | | Torpedo Taganrog | 4:0 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Volgar | | Terek | 0:0 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Lokomotiv Mineralnye Vody | | Spartak Nalchik | 2:2 (1:1) | ||||||
Mineralnye Vody Lokomotiv Stadium | |||||||||
18:00 | Kuban | | Druzhba Maykop | 4:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Atommash | | Torpedo Taganrog | 3:1 | |||||
Volgodonsk | |||||||||
19:00 | Torpedo Volzhskiy | | Salyut | 2:1 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Druzhba Maykop | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 4:0 (3:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Terek | | Start | 2:0 (1:0) | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Sokol | 0:1 (0:1) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Spartak Nalchik | | Volgar | 3:1 (2:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Kuban | 2:1 (2:1) | ||||||
Taganrog | |||||||||
17:00 | Torpedo Volzhskiy | | Atommash | 2:0 (1:0) | |||||
Volzhsky |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA Khabarovsk | 28 | 21 | 3 | 4 | 39-14 | 45 | ||
2. | Irtysh | 28 | 19 | 5 | 4 | 53-23 | 43 | ||
3. | Metallurg Novokuznetsk | 28 | 15 | 5 | 8 | 42-27 | 35 | ||
4. | Dynamo Barnaul | 28 | 13 | 9 | 6 | 50-24 | 35 | ||
5. | Zvezda Irkutsk | 28 | 13 | 5 | 10 | 37-23 | 31 | ||
6. | Amur Blagoveshchensk | 28 | 11 | 7 | 10 | 19-20 | 29 | ||
7. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 28 | 11 | 6 | 11 | 32-35 | 28 | ||
8. | Lokomotiv Chita | 28 | 10 | 7 | 11 | 30-36 | 27 | ||
9. | Chkalovets | 28 | 9 | 8 | 11 | 27-30 | 26 | ||
10. | Manometr | 28 | 8 | 8 | 12 | 18-21 | 24 |
Day 7 | |||||||||
Atlantas | | Sport | 3:0 (1:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Dynamo Brest | | Vityaz | 1:0 (0:0) | ||||||
Brest | |||||||||
Dnepr | | Gomselmash | 3:1 (1:1) | ||||||
Mogilev | |||||||||
Zveinieks | | Dynamo Leningrad | 2:0 | ||||||
Liepāja | |||||||||
Spartak Oryol | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:1) | ||||||
Oryol | |||||||||
17:00 | Nistru | | Zarya Beltsy | 2:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
17:00 | Baltika | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18:30 | Avangard Kursk | | Tekstilshchik Tiraspol | 2:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Vityaz | | Avangard Kursk | 0:2 (0:0) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
Nistru | | Zveinieks | 1:1 (0:1) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Sport | | Dynamo Brest | 2:0 (1:0) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Gomselmash | 1:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
17:00 | Dnepr | | Spartak Oryol | 2:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
17:00 | Zarya Beltsy | | Atlantas | 0:1 (0:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Khimik Grodno | 1:2 (1:1) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Tekstilshchik Tiraspol | | Baltika | 4:1 (1:1) | ||||||
Tiraspol | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Nistru | | Atlantas | 0:1 (0:1) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Sport | | Gomselmash | 3:0 (2:0) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Baltika | 2:0 (2:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Vityaz | | Spartak Oryol | 3:0 (1:0) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Dynamo Brest | 0:3 (0:2) | ||||||
Leningrad | |||||||||
18:30 | Metallurg Lipetsk | | Spartak Tambov | 2:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:30 | Dnepr | | Avangard Kursk | 3:1 (2:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:30 | Zarya Beltsy | | Zveinieks | 2:0 | |||||
Bălţi | |||||||||
19:00 | Tekstilshchik Tiraspol | | Khimik Grodno | 1:1 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Spartak Tambov | | Tekstilshchik Tiraspol | 1:1 (0:0) | ||||||
Tambov | |||||||||
Dynamo Brest | | Nistru | 0:0 | ||||||
Brest | |||||||||
Metallurg Lipetsk | | Dynamo Bryansk | 4:1 (2:0) | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Spartak Oryol | | Sport | 0:1 (0:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
18:30 | Avangard Kursk | | Dynamo Leningrad | 3:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
19:00 | Baltika | | Dnepr | 1:2 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19:00 | Khimik Grodno | | Vityaz | 1:4 (1:2) | |||||
Grodno | |||||||||
19:00 | Gomselmash | | Zarya Beltsy | 1:1 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Spartak Tambov | | Dynamo Bryansk | 3:1 | ||||||
Tambov | |||||||||
Metallurg Lipetsk | | Tekstilshchik Tiraspol | 1:1 (1:0) | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Zveinieks | | Atlantas | 2:4 (1:3) | ||||||
Liepāja | |||||||||
Spartak Oryol | | Dynamo Leningrad | 1:0 (0:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
18:00 | Gomselmash | | Nistru | 0:2 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
18:30 | Avangard Kursk | | Sport | 1:1 | |||||
Kursk | |||||||||
19:00 | Baltika | | Vityaz | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19:00 | Dynamo Brest | | Zarya Beltsy | 1:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
19:00 | Khimik Grodno | | Dnepr | 2:0 (1:0) | |||||
Grodno | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Atlantas | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Sport | | Baltika | 0:0 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Zveinieks | | Gomselmash | 0:0 | ||||||
Liepāja | |||||||||
Vityaz | | Metallurg Lipetsk | 2:4 (0:1) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Khimik Grodno | 0:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
16:30 | Tekstilshchik Tiraspol | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
17:00 | Nistru | | Spartak Oryol | 1:1 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
17:00 | Dnepr | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
17:00 | Zarya Beltsy | | Avangard Kursk | 1:1 (0:1) | |||||
Bălţi |
Vorskla | | Niva Vinnitsa | 0:0 | ||||||
Shakhtyor Pavlograd | | Vorskla | 3:1 | ||||||
Vorskla | | Desna | 2:2 | ||||||
Vorskla | | SKA Kiev | 2:1 | ||||||
Okean Kerch | | Vorskla | 1:0 | ||||||
18:30 | Chaika | | Vorskla | 2:0 | |||||
Sevastopol |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 28 | 21 | 2 | 5 | 70-23 | 44 | ||
2. | Traktor Pavlodar | 28 | 13 | 12 | 3 | 33-21 | 38 | ||
3. | Khimik Zhambyl | 28 | 14 | 7 | 7 | 50-29 | 35 | ||
4. | Meliorator Kzyl-Orda | 28 | 14 | 5 | 9 | 56-25 | 33 | ||
5. | Tselinnik Tselinograd | 28 | 13 | 7 | 8 | 35-25 | 33 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 28 | 14 | 4 | 10 | 55-35 | 32 | ||
7. | Aktyubinets | 28 | 14 | 4 | 10 | 35-27 | 32 | ||
8. | Ekibastuzets | 28 | 13 | 5 | 10 | 54-41 | 31 | ||
9. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 11 | 9 | 8 | 49-32 | 31 | ||
10. | Energetik | 28 | 14 | 2 | 12 | 45-47 | 30 |
Day 32 | |||||||||
VOEST | | Sturm | 1:0 | ||||||
Linz | |||||||||
Rapid | | Swarovski Tirol | 3:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Admira/Wacker | | LASK | 2:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Austria Wien | 0:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 31 | |||||||||
VOEST | | Rapid | 1:4 | ||||||
Linz | |||||||||
Austria Wien | | Admira/Wacker | 3:1 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Swarovski Tirol | | Wiener Sport-Club | 2:2 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Sturm | | LASK | 3:4 | ||||||
Graz | |||||||||
Day 30 | |||||||||
Admira/Wacker | | Swarovski Tirol | 5:2 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
LASK | | Austria Wien | 0:0 | ||||||
Linz | |||||||||
Rapid | | Sturm | 1:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Wiener Sport-Club | | VOEST | 2:0 | ||||||
Wien |
Day 29 | |||||||||
LASK | | Swarovski Tirol | 1:0 | ||||||
Linz | |||||||||
Admira/Wacker | | VOEST | 2:2 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Rapid | 1:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Wien | | Sturm | 1:1 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Sturm | | Wiener Sport-Club | 1:0 | ||||||
Graz | |||||||||
Swarovski Tirol | | Austria Wien | 1:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
VOEST | | LASK | 0:3 | ||||||
Linz | |||||||||
Rapid | | Admira/Wacker | 2:1 | ||||||
Wien |
Day 10 | |||||||||
Eisenstadt | | First Vienna | 2:3 (1:1) | ||||||
Alpine | | Casino | 1:2 (0:1) | ||||||
GAK | | Austria Klagenfurt | 4:0 (3:0) | ||||||
Vorwärts | | Mödling | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 9 | |||||||||
Casino | | GAK | 2:0 (1:0) | ||||||
Vorwärts | | Eisenstadt | 2:1 (1:0) | ||||||
Mödling | | Austria Klagenfurt | 2:0 (1:0) | ||||||
First Vienna | | Alpine | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Austria Klagenfurt | | Casino | 1:0 (0:0) | ||||||
Eisenstadt | | Mödling | 2:2 (2:1) | ||||||
Alpine | | Vorwärts | 1:1 (1:0) | ||||||
GAK | | First Vienna | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Austria Klagenfurt | | First Vienna | 1:1 (1:0) | ||||||
Casino | | Mödling | 0:0 | ||||||
Alpine | | Eisenstadt | 0:0 | ||||||
GAK | | Vorwärts | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Eisenstadt | | GAK | 1:1 (1:1) | ||||||
Mödling | | Alpine | 0:1 (0:0) | ||||||
Vorwärts | | Austria Klagenfurt | 1:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Derby County | 42 | 25 | 9 | 8 | 64-38 | 84 | ||
2. | Portsmouth | 42 | 23 | 9 | 10 | 53-28 | 78 | ||
3. | Oldham Athletic | 42 | 22 | 9 | 11 | 65-44 | 75 | ||
4. | Leeds United | 42 | 19 | 11 | 12 | 58-44 | 68 | ||
5. | Ipswich Town | 42 | 17 | 13 | 12 | 59-43 | 64 | ||
6. | Crystal Palace | 42 | 19 | 5 | 18 | 51-53 | 62 | ||
7. | Plymouth Argyle | 42 | 16 | 13 | 13 | 62-57 | 61 | ||
8. | Stoke City | 42 | 16 | 10 | 16 | 63-53 | 58 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 15 | 13 | 14 | 50-49 | 58 | ||
10. | Bradford City | 42 | 15 | 10 | 17 | 62-62 | 55 |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Charlton Athletic | 1:2 aet (0:0)* | |||||
Birmingham | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:30 | Leeds United | | Charlton Athletic | 1:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Leeds | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Oldham Athletic | | Leeds United | 2:1 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 2:2 | ||||
Oldham | |||||||||
Charlton Athletic | | Ipswich Town | 2:1 (2:0) | 0:0 | 2:1 | ||||
London | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Leeds United | | Oldham Athletic | 1:0 (0:0) | ||||||
Leeds | |||||||||
Ipswich Town | | Charlton Athletic | 0:0 | ||||||
Ipswich |
Coventry City | | Tottenham Hotspur | 3:2 aet (1:2, 2:2) | ||||||
London |
Day 29 | |||||||||
Vratsa | | Spartak Varna | 2:0 | ||||||
Dimitrovgrad | | Chernomorets | 3:2 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Beroe | 2:1 | ||||||
Sliven | | Trakia | 1:3 | ||||||
Spartak Pleven | | Akademik | 3:1 | ||||||
CFKA Sredets | | Vitosha | 1:0 | ||||||
Etar | | Pirin | 2:2 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Slavia | 5:1 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Akademik | | Sliven | 2:0 | ||||||
Beroe | | Etar | 4:2 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | ||||||
Pirin | | Dimitrovgrad | 2:2 | ||||||
Slavia | | Vitosha | 0:2 | ||||||
Spartak Varna | | Spartak Pleven | 1:0 | ||||||
Trakia | | CFKA Sredets | 1:0 | ||||||
Chernomorets | | Vratsa | 2:1 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Vitosha | | Trakia | 1:1 | ||||||
Vratsa | | Pirin | 1:0 | ||||||
Dimitrovgrad | | Beroe | 3:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Slavia | 2:0 | ||||||
Sliven | | Spartak Varna | 5:2 | ||||||
Spartak Pleven | | Chernomorets | 3:0 | ||||||
CFKA Sredets | | Akademik | 1:0 | ||||||
Etar | | Lokomotiv Sofia | 1:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Lokomotiv Sofia | | Dimitrovgrad | 5:0 | ||||||
Akademik | | Vitosha | 1:1 | ||||||
Beroe | | Vratsa | 5:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Etar | 3:2 | ||||||
Pirin | | Spartak Pleven | 0:0 | ||||||
Slavia | | Trakia | 0:2 | ||||||
Spartak Varna | | CFKA Sredets | 1:2 | ||||||
Chernomorets | | Sliven | 3:2 | ||||||
Day 35 | |||||||||
15:00 | Eintracht | | Hessen | 3:0 | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:00 | Alemannia | | Rot-Weiß Oberhausen | 2:1 | |||||
Aachen | |||||||||
15:00 | Arminia | | Stuttgarter Kickers | 1:1 | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:00 | Wattenscheid | | Fortuna | 1:2 | |||||
Bochum | |||||||||
15:00 | Viktoria | | Osnabrück | 1:1 | |||||
Aschaffenburg | |||||||||
15:00 | Darmstadt 98 | | Salmrohr | 8:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß Essen | | Saarbrücken | 4:0 | |||||
Essen | |||||||||
15:00 | Sankt Pauli | | Hannover 96 | 3:4 | |||||
Hamburg | |||||||||
15:00 | Union | | Karlsruher | 1:1 | |||||
Solingen | |||||||||
15:00 | Freiburg | | Ulm 1846 | 3:1 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Day 34 | |||||||||
15:00 | Hannover 96 | | Union | 2:0 | |||||
Hannover | |||||||||
15:00 | Hessen | | Wattenscheid | 2:3 | |||||
Kassel | |||||||||
15:00 | Salmrohr | | Viktoria | 1:1 | |||||
Salmtal | |||||||||
15:00 | Karlsruher | | Rot-Weiß Essen | 3:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:00 | Stuttgarter Kickers | | Alemannia | 3:2 | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:00 | Osnabrück | | Arminia | 1:5 | |||||
Osnabrück | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß Oberhausen | | Freiburg | 2:0 | |||||
Oberhausen | |||||||||
15:00 | Saarbrücken | | Darmstadt 98 | 0:5 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
15:00 | Ulm 1846 | | Eintracht | 4:2 | |||||
Ulm | |||||||||
15:00 | Fortuna | | Sankt Pauli | 2:2 | |||||
Köln | |||||||||
Day 33 | |||||||||
15:00 | Eintracht | | Rot-Weiß Oberhausen | 2:1 | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:00 | Alemannia | | Osnabrück | 1:0 | |||||
Aachen | |||||||||
15:00 | Arminia | | Salmrohr | 4:0 | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:00 | Wattenscheid | | Ulm 1846 | 0:0 | |||||
Bochum | |||||||||
15:00 | Viktoria | | Saarbrücken | 6:0 | |||||
Aschaffenburg | |||||||||
15:00 | Darmstadt 98 | | Karlsruher | 1:4 | |||||
Darmstadt | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß Essen | | Hannover 96 | 3:4 | |||||
Essen | |||||||||
15:00 | Sankt Pauli | | Union | 1:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
15:00 | Fortuna | | Hessen | 2:2 | |||||
Köln | |||||||||
15:00 | Freiburg | | Stuttgarter Kickers | 2:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Day 32 | |||||||||
15:00 | Hannover 96 | | Darmstadt 98 | 3:2 | |||||
Hannover | |||||||||
15:00 | Hessen | | Sankt Pauli | 1:3 | |||||
Kassel | |||||||||
15:00 | Salmrohr | | Alemannia | 1:1 | |||||
Salmtal | |||||||||
15:00 | Karlsruher | | Viktoria | 3:1 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:00 | Stuttgarter Kickers | | Eintracht | 2:1 | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:00 | Osnabrück | | Freiburg | 1:1 | |||||
Osnabrück | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß Oberhausen | | Wattenscheid | 3:0 | |||||
Oberhausen | |||||||||
15:00 | Saarbrücken | | Arminia | 0:2 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
15:00 | Ulm 1846 | | Fortuna | 1:3 | |||||
Ulm | |||||||||
15:00 | Union | | Rot-Weiß Essen | 1:2 | |||||
Solingen | |||||||||
Day 31 | |||||||||
15:00 | Eintracht | | Osnabrück | 3:2 | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:00 | Alemannia | | Saarbrücken | 0:0 | |||||
Aachen | |||||||||
15:00 | Arminia | | Karlsruher | 1:1 | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:00 | Wattenscheid | | Stuttgarter Kickers | 3:3 | |||||
Bochum | |||||||||
15:00 | Viktoria | | Hannover 96 | 1:1 | |||||
Aschaffenburg | |||||||||
15:00 | Hessen | | Ulm 1846 | 1:4 | |||||
Kassel | |||||||||
15:00 | Darmstadt 98 | | Union | 1:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
15:00 | Sankt Pauli | | Rot-Weiß Essen | 1:1 | |||||
Hamburg | |||||||||
15:00 | Fortuna | | Rot-Weiß Oberhausen | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
15:00 | Freiburg | | Salmrohr | 2:1 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Day 25 | |||||||||
19:00 | Wattenscheid | | Union | 1:1 | |||||
Bochum | |||||||||
19:00 | Freiburg | | Darmstadt 98 | 3:1 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
19:00 | Sankt Pauli | | Arminia | 2:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 24 | |||||||||
19:00 | Arminia | | Alemannia | 1:5 | |||||
Bielefeld | |||||||||
19:00 | Hannover 96 | | Hessen | 0:0 | |||||
Hannover |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Blau-Weiß | | Nürnberg | 1:4 (0:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
20:00 | Stuttgart | | Bochum | 2:4 (2:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
20:00 | Schalke 04 | | Werder | 1:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Kaiserslautern | 1:3 (0:2) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Waldhof | | Bayer 04 | 2:1 (1:0) | |||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
15:30 | Homburg | | Bayern | 2:2 (0:2) | |||||
Homburg | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 0:2 (0:2) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Uerdingen 05 | | Eintracht | 1:0 (1:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
15:30 | Köln | | Hamburger SV | 1:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
Day 30 | |||||||||
19:30 | Bayer 04 | | Blau-Weiß | 2:2 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
20:00 | Kaiserslautern | | Borussia Dortmund | 2:3 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
20:00 | Werder | | Stuttgart | 1:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Köln | 1:1 (1:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Bochum | | Uerdingen 05 | 2:1 (2:1) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Homburg | 4:0 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Fortuna | 4:1 (2:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Schalke 04 | 3:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Bayern | | Waldhof | 3:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
Day 29 | |||||||||
20:00 | Stuttgart | | Borussia Mönchengladbach | 2:4 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
20:00 | Borussia Dortmund | | Hamburger SV | 4:3 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
20:00 | Uerdingen 05 | | Werder | 1:1 (0:1) | |||||
Krefeld | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Kaiserslautern | 3:2 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Blau-Weiß | | Köln | 1:1 (1:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Nürnberg | 1:1 (1:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Bayern | 0:0 | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Waldhof | | Eintracht | 2:1 (1:0) | |||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
15:30 | Homburg | | Bochum | 3:1 (0:0) | |||||
Homburg | |||||||||
Day 28 | |||||||||
20:00 | Werder | | Homburg | 6:0 (2:0) | |||||
Bremen | |||||||||
20:00 | Köln | | Fortuna | 1:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
20:00 | Hamburger SV | | Schalke 04 | 4:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Bayer 04 | 1:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Uerdingen 05 | 2:0 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Bayern | | Blau-Weiß | 2:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 1:2 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Bochum | | Waldhof | 6:1 (1:1) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Stuttgart | 3:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
Day 27 | |||||||||
15:30 | Uerdingen 05 | | Kaiserslautern | 1:2 (0:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Köln | 1:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Homburg | | Borussia Mönchengladbach | 0:2 (0:2) | |||||
Homburg | |||||||||
15:30 | Bayern | | Eintracht | 2:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Blau-Weiß | | Fortuna | 1:2 (1:2) | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Hamburger SV | 1:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Bochum | 2:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Waldhof | | Werder | 1:0 (1:0) | |||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
Day 21 | |||||||||
20:00 | Blau-Weiß | | Stuttgart | 0:2 (0:0) | |||||
West Berlin |
Day 25 | |||||||||
15:00 | Union | | Stahl Brandenburg | 2:2 | |||||
15:00 | Stahl Riesa | | Wismut | 3:1 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Lokomotive | 2:0 | |||||
15:00 | Rot-Weiß | | Carl Zeiss | 0:0 | |||||
15:00 | Vorwärts | | Fortschritt | 0:1 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Magdeburg | 1:4 | |||||
15:00 | Energie | | Dynamo Berlin | 0:1 | |||||
Day 24 | |||||||||
17:30 | Magdeburg | | Energie | 0:1 | |||||
15:00 | Union | | Stahl Riesa | 0:0 | |||||
15:00 | Fortschritt | | Karl-Marx-Stadt | 2:1 | |||||
15:00 | Carl Zeiss | | Vorwärts | 1:0 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Rot-Weiß | 2:2 | |||||
15:00 | Wismut | | Dynamo Dresden | 1:1 | |||||
15:00 | Stahl Brandenburg | | Dynamo Berlin | 0:1 | |||||
Day 23 | |||||||||
17:30 | Vorwärts | | Lokomotive | 0:0 | |||||
15:00 | Stahl Riesa | | Stahl Brandenburg | 3:2 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Union | 5:0 | |||||
15:00 | Rot-Weiß | | Wismut | 1:1 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Carl Zeiss | 0:0 | |||||
15:00 | Energie | | Fortschritt | 0:0 | |||||
18:00 | Dynamo Berlin | | Magdeburg | 2:1 | |||||
Day 22 | |||||||||
15:00 | Union | | Rot-Weiß | 2:1 | |||||
15:00 | Stahl Riesa | | Dynamo Dresden | 0:1 | |||||
15:00 | Fortschritt | | Dynamo Berlin | 2:0 | |||||
15:00 | Carl Zeiss | | Energie | 2:1 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Karl-Marx-Stadt | 0:1 | |||||
15:00 | Wismut | | Vorwärts | 0:4 | |||||
15:00 | Stahl Brandenburg | | Magdeburg | 3:1 | |||||
KA | | KR | 0:1 (0:1) | ||||||
Akureyri KA-völlur | |||||||||
Völsungur | | Keflavík | 2:4 (0:2) | ||||||
Húsavík | |||||||||
FH | | ÍA | 0:1 (0:1) | ||||||
Hafnarfjörður | |||||||||
Fram | | Þór | 1:3 (1:1) | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Víðir | | Valur | 1:1 (1:0) | ||||||
Garður | |||||||||
Víðir | | KA | 0:1 (0:0) | ||||||
Garður | |||||||||
KR | | FH | 3:0 (2:0) | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Þór | | Völsungur | 0:1 (0:1) | ||||||
Akureyri | |||||||||
ÍA | | Fram | 1:3 (1:2) | ||||||
Akranes | |||||||||
Valur | | Keflavík | 7:1 (2:0) | ||||||
Reykjavík |
Day 41 | |||||||||
Real Madrid | | Sporting Gijon | 4:0 (3:0) | ||||||
Español | | Real Zaragoza | 2:1 (1:0) | ||||||
Mallorca | | Barcelona | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 40 | |||||||||
Barcelona | | Real Madrid | 2:1 (1:0) | ||||||
Sporting Gijon | | Español | 4:0 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Mallorca | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 39 | |||||||||
Español | | Real Madrid | 2:3 (0:1) | ||||||
Sporting Gijon | | Mallorca | 1:1 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Barcelona | 2:1 (0:0) | ||||||
Day 38 | |||||||||
Barcelona | | Sporting Gijon | 2:0 (2:0) | ||||||
Real Madrid | | Real Zaragoza | 2:1 (1:0) | ||||||
Mallorca | | Español | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 37 | |||||||||
Real Madrid | | Mallorca | 3:0 (1:0) | ||||||
Español | | Barcelona | 0:0 | ||||||
Sporting Gijon | | Real Zaragoza | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 41 | |||||||||
Real Sociedad | | Real Valladolid | 2:0 (0:0) | ||||||
Real Murcia | | Real Betis | 3:2 (1:2) | ||||||
Sevilla | | Atlético Madrid | 2:2 (0:1) | ||||||
Day 40 | |||||||||
Atlético Madrid | | Real Murcia | 4:2 (2:2) | ||||||
Real Betis | | Real Sociedad | 5:1 (2:1) | ||||||
Real Valladolid | | Sevilla | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 39 | |||||||||
Real Valladolid | | Real Murcia | 2:0 (1:0) | ||||||
Atlético Madrid | | Real Betis | 3:2 (2:1) | ||||||
Sevilla | | Real Sociedad | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 38 | |||||||||
Real Sociedad | | Atlético Madrid | 2:1 (0:0) | ||||||
Real Betis | | Real Valladolid | 3:2 (0:1) | ||||||
Real Murcia | | Sevilla | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 37 | |||||||||
Real Sociedad | | Real Murcia | 2:1 (1:0) | ||||||
Real Valladolid | | Atlético Madrid | 1:1 (1:1) | ||||||
Sevilla | | Real Betis | 1:3 (0:2) | ||||||
Day 41 | |||||||||
Racing | | Athletic | 2:0 (2:0) | ||||||
Atlético Osasuna | | Sabadell | 0:1 (0:1) | ||||||
Cádiz | | Las Palmas | 2:4 (1:2) | ||||||
Day 40 | |||||||||
Athletic | | Cádiz | 1:0 (1:0) | ||||||
Las Palmas | | Atlético Osasuna | 1:1 (0:1) | ||||||
Sabadell | | Racing | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 39 | |||||||||
Athletic | | Las Palmas | 4:1 (1:0) | ||||||
Sabadell | | Cádiz | 2:0 (1:0) | ||||||
Racing | | Atlético Osasuna | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 38 | |||||||||
Las Palmas | | Sabadell | 1:1 (0:1) | ||||||
Atlético Osasuna | | Athletic | 0:0 | ||||||
Cádiz | | Racing | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 37 | |||||||||
Sabadell | | Athletic | 1:0 (0:0) | ||||||
Racing | | Las Palmas | 1:3 (1:1) | ||||||
Atlético Osasuna | | Cádiz | 3:2 (3:0) | ||||||
Day 30 | |||||||||
Ascoli | | Napoli | 1:1 (0:1) | ||||||
Avellino | | Roma | 2:1 (0:1) | ||||||
Como | | Empoli | 0:1 (0:0) | ||||||
Fiorentina | | Atalanta | 1:0 (0:0) | ||||||
Juventus | | Brescia | 3:2 (2:2) | ||||||
Torino | |||||||||
Sampdoria | | Torino | 3:0 (1:0) | ||||||
Inter | | Hellas Verona | 0:0 | ||||||
Udinese | | Milan | 0:0 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Atalanta | | Inter | 1:0 (1:0) | ||||||
Brescia | | Ascoli | 1:2 (1:0) | ||||||
Empoli | | Avellino | 0:1 (0:1) | ||||||
Napoli | | Fiorentina | 1:1 (1:1) | ||||||
Roma | | Sampdoria | 0:3 (0:2) | ||||||
Torino | | Udinese | 3:1 (0:1) | ||||||
Hellas Verona | | Juventus | 1:1 (0:0) | ||||||
Verona | |||||||||
Milan | | Como | 0:0 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Ascoli | | Inter | 1:0 (1:0) | ||||||
Avellino | | Atalanta | 2:1 (1:0) | ||||||
Como | | Napoli | 1:1 (0:0) | ||||||
Juventus | | Sampdoria | 2:1 (0:0) | ||||||
Torino | |||||||||
Milan | | Roma | 4:1 (1:1) | ||||||
Udinese | | Empoli | 3:0 (3:0) | ||||||
Hellas Verona | | Brescia | 4:1 (1:0) | ||||||
Fiorentina | | Torino | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Moss | | Tromsø | 4:2 | ||||||
Start | | Bryne | 0:1 | ||||||
Molde | | Kongsvinger | 1:1, pen. 1:3 | ||||||
Lillestrøm | | Mjøndalen | 1:0 | ||||||
Ham-Kam | | Vålerengen | 1:3 | ||||||
Brann | | Rosenborg | 1:1, pen. 5:6 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Tromsø | | Molde | 0:0, pen. 5:6 | ||||||
Start | | Brann | 3:1 | ||||||
Vålerengen | | Rosenborg | 1:2 | ||||||
Mjøndalen | | Moss | 3:0 | ||||||
Bryne | | Lillestrøm | 1:0 | ||||||
Kongsvinger | | Ham-Kam | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Rosenborg | | Kongsvinger | 0:0, pen. 4:5 | ||||||
Molde | | Mjøndalen | 1:0 | ||||||
Moss | | Bryne | 0:2 | ||||||
Lillestrøm | | Start | 5:1 | ||||||
Ham-Kam | | Tromsø | 1:1, pen. 4:5 | ||||||
Brann | | Vålerengen | 1:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Start | | Moss | 2:2, pen. 2:4 | ||||||
Tromsø | | Rosenborg | 1:1, pen. 4:1 | ||||||
Mjøndalen | | Ham-Kam | 2:0 | ||||||
Bryne | | Molde | 2:1 | ||||||
Lillestrøm | | Brann | 0:0, pen. 3:4 | ||||||
Kongsvinger | | Vålerengen | 2:2, pen. 4:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Vålerengen | | Tromsø | 0:0, pen. 3:2 | ||||||
Brann | | Kongsvinger | 2:1 | ||||||
Moss | | Lillestrøm | 2:1 | ||||||
Rosenborg | | Mjøndalen | 3:0 | ||||||
Molde | | Start | 1:2 | ||||||
Ham-Kam | | Bryne | 1:0 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Lechia | | GKS | 1:0 | ||||||
Stal | | Górnik Wałbrzych | 2:1 | ||||||
Motor | | Legia | 1:1 | ||||||
Lech | | ŁKS | 0:2 | ||||||
Śląsk | | Olimpia | 0:0 | ||||||
Ruch | | Polonia | 1:2 | ||||||
Pogoń | | Zagłębie | 2:1 | ||||||
Widzew | | Górnik Zabrze | 1:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
ŁKS | | Lechia | 1:1 | ||||||
Polonia | | Motor | 1:1 | ||||||
Lech | | Śląsk | 0:0 | ||||||
Legia | | Stal | 2:0 | ||||||
Górnik Zabrze | | Olimpia | 2:0 | ||||||
Górnik Wałbrzych | | Pogoń | 1:0 | ||||||
GKS | | Ruch | 1:1 | ||||||
Zagłębie | | Widzew | 3:1 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Motor | | GKS | 0:0 | ||||||
Widzew | | Górnik Wałbrzych | 3:0 | ||||||
Lechia | | Lech | 0:1 | ||||||
Ruch | | ŁKS | 0:0 | ||||||
Stal | | Polonia | 1:2 | ||||||
Olimpia | | Zagłębie | 0:0 | ||||||
Śląsk | | Górnik Zabrze | 1:1 | ||||||
Pogoń | | Legia | 4:3 | ||||||
Day 24 | |||||||||
ŁKS | | Motor | 5:2 | ||||||
Polonia | | Pogoń | 1:1 | ||||||
Lech | | Ruch | 5:0 | ||||||
Lechia | | Ślask | 1:0 | ||||||
GKS | | Stal | 5:0 | ||||||
Legia | | Widzew | 0:1 | ||||||
Zagłębie | | Górnik Zabrze | 0:0 | ||||||
Górnik Wałbrzych | | Olimpia | 0:1 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Braga | | Benfica | -:- | ||||||
Braga | |||||||||
Belenenses | | Chaves | 0:1 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Varzim | | Farense | 3:2 (1:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Boavista | | Marítimo | 5:1 (2:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Porto | | O Elvas | 6:0 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Portimonense | | Rio Ave | 2:3 (2:0) | ||||||
Portimão | |||||||||
Académica | | Salgueiros | 0:0 | ||||||
Coimbra | |||||||||
Sporting | | Vitória | 1:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Rio Ave | | Académica | 4:0 (2:0) | ||||||
Vila do Conde | |||||||||
Vitória | | Belenenses | 2:3 (2:2) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Salgueiros | | Boavista | 2:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Farense | | Porto | 1:0 (0:0) | ||||||
Faro | |||||||||
Chaves | | Portimonense | 0:0 | ||||||
Chaves | |||||||||
O Elvas | | Braga | 0:2 (0:0) | ||||||
Elvas | |||||||||
Benfica | | Sporting | 2:1 (2:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Marítimo | | Varzim | 1:1 (0:1) | ||||||
Funchal | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Sporting | | O Elvas | 1:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Belenenses | | Benfica | 1:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Varzim | | Boavista | 0:1 (0:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Académica | | Chaves | 2:0 (1:0) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Braga | | Farense | 3:0 (0:0) | ||||||
Braga | |||||||||
Porto | | Marítimo | 1:0 (0:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Salgueiros | | Rio Ave | 1:1 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Portimonense | | Vitória | 1:1 (1:1) | ||||||
Portimão | |||||||||
Day 27 | |||||||||
Boavista | | Rio Ave | 1:0 (0:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Vitória | | Académica | 2:0 (2:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Varzim | | Porto | 0:2 (0:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Benfica | | Portimonense | 1:1 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Chaves | | Salgueiros | 4:0 (2:0) | ||||||
Chaves | |||||||||
Marítimo | | Braga | 1:1 (1:1) | ||||||
Funchal | |||||||||
Farense | | Sporting | 2:1 (2:0) | ||||||
Faro | |||||||||
O Elvas | | Belenenses | 0:2 (0:1) | ||||||
Elvas |
Day 8 | |||||||||
Västra Frölunda | | Örgryte | 1:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Brage | | AIK | 0:0 | ||||||
Borlänge | |||||||||
Göteborg | | Elfsborg | 2:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Halmstad | | Sundsvall | 0:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Hammarby | | Östers | 4:3 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Norrköping | | Malmö | 0:3 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Day 7 | |||||||||
AIK | | Göteborg | 1:2 | ||||||
Solna | |||||||||
Örgryte | | Norrköping | 1:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Sundsvall | | Brage | 2:0 | ||||||
Sundsvall | |||||||||
Day 6 | |||||||||
AIK | | Östers | 0:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Brage | | Elfsborg | 2:0 | ||||||
Borlänge | |||||||||
Halmstad | | Hammarby | 0:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Norrköping | | Västra Frölunda | 2:0 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Sundsvall | | Örgryte | 2:4 | ||||||
Sundsvall | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Hammarby | | Norrköping | 2:1 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Elfsborg | | Halmstad | 1:1 | ||||||
Borås | |||||||||
Malmö | | Sundsvall | 3:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Örgryte | | AIK | 0:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Östers | | Brage | 1:1 | ||||||
Växjö | |||||||||
Västra Frölunda | | Göteborg | 2:2 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Day 4 | |||||||||
AIK | | Sundsvall | 0:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Brage | | Malmö | 0:3 | ||||||
Borlänge | |||||||||
Halmstad | | Örgryte | 0:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Norrköping | | Östers | 3:0 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Västra Frölunda | | Elfsborg | 4:1 | ||||||
Göteborg |
Day 44 | |||||||||
Hearts | | Celtic | 1:0 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Motherwell | | Dundee United | 1:0 | ||||||
Motherwell | |||||||||
Aberdeen | | Falkirk | 3:1 | ||||||
Aberdeen | |||||||||
Dundee | | Hamilton | 7:3 | ||||||
Dundee | |||||||||
Clydebank | | Hibernian | 1:2 | ||||||
Clydebank | |||||||||
Rangers | | St. Mirren | 1:0 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Day 43 | |||||||||
Celtic | | Falkirk | 1:2 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Hearts | | Dundee | 1:3 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Aberdeen | | Rangers | 1:1 | ||||||
Aberdeen | |||||||||
Dundee United | | Hibernian | 2:1 | ||||||
Dundee | |||||||||
Clydebank | | Motherwell | 0:0 | ||||||
Clydebank | |||||||||
Hamilton | | St. Mirren | 1:0 | ||||||
Hamilton | |||||||||
Day 36 | |||||||||
Hearts | | Dundee United | 1:1 | ||||||
Edinburgh |
Day 38 | |||||||||
Independiente | | Vélez Sársfield | 3:3 | ||||||
River Plate | | Platense | 2:3 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Talleres | 5:2 | ||||||
Newell's Old Boys | | Italiano | 4:1 | ||||||
Instituto | | Boca Juniors | 2:2 | ||||||
Español | | Racing Club | 1:1 | ||||||
Temperley | | Rosario Central | 1:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Ferro Carril Oeste | 0:0 | ||||||
Estudiantes | | Racing de Córdoba | 1:0 | ||||||
Unión | | Gimnasia y Esgrima | 2:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Rosario Central | 38 | 17 | 15 | 6 | 64-45 | 49 | ||
2. | Newell's Old Boys | 38 | 19 | 10 | 9 | 57-38 | 48 | ||
3. | Independiente | 38 | 17 | 13 | 8 | 70-47 | 47 | ||
4. | Boca Juniors | 38 | 18 | 10 | 10 | 62-49 | 46 | ||
5. | Racing Club | 38 | 16 | 12 | 10 | 50-41 | 44 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 38 | 13 | 18 | 7 | 40-32 | 44 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 15 | 14 | 9 | 45-38 | 44 | ||
8. | Instituto | 38 | 13 | 15 | 10 | 54-46 | 41 | ||
9. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 11 | 12 | 50-43 | 41 | ||
10. | River Plate | 38 | 13 | 13 | 12 | 54-49 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | APIA Leichhardt | 24 | 13 | 9 | 2 | 39-21 | 35 | ||
2. | Preston Makedonia | 24 | 11 | 7 | 6 | 32-22 | 29 | ||
3. | Saint George Saints | 24 | 12 | 5 | 7 | 31-24 | 29 | ||
4. | Marconi Fairfield | 24 | 11 | 5 | 8 | 41-25 | 27 | ||
5. | Sydney Croatia | 24 | 10 | 6 | 8 | 31-25 | 26 | ||
6. | South Melbourne Hellas | 24 | 9 | 7 | 8 | 32-34 | 25 | ||
7. | Sydney Olympic | 24 | 7 | 9 | 8 | 29-32 | 23 | ||
8. | Brunswick United Juventus | 24 | 9 | 5 | 10 | 18-23 | 23 | ||
9. | Melbourne Croatia | 24 | 9 | 5 | 10 | 22-30 | 23 | ||
10. | Adelaide City | 24 | 6 | 10 | 8 | 29-23 | 22 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
15:30* | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
17:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
15:30 | |
19:00 | |
21:15 | |
21:15 | |
Local time | |
3:0 | |
1:0 | |
4:2 aet | |
2:1 | |
2:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:8 | |
0:6 | |
1:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:0 | |
19:30* | |
1:0 | |
20:00* | |
2:1 | |
21:30* | |
1:2 | |
2:2 | |
2:0 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 22.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |